20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل در فنلاند

فنلاند از کشورهای شمالی اروپا است که یک سوم از آن در بالای مدار شمالی قرار دارد و پس از ایسلند شمالی‌ترین کشور جهان است. نروژ، روسیه و سوئد از همسایه‌های این کشور هستند. پایتخت فنلاند هلسینکی است و مردم در این کشور به زبان‌های فنلاندی و سوئدی صحبت می‌کنند. خیلی از افراد به فکر تحصیل در کشور‌های دیگر و دانشگاه‌های معتبر جهانی هستند، بسیاری از دانشگاه‌های فنلاند در رده ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. هزینه تحصیل در فنلاند تا پاییز سال ۲۰۱۷ برای تمام دانشجویان رایگان بود ولی از این تاریخ به بعد با توجه به سیاست گذاری‌های جدید دولت فنلاند، دانشجویان خارجی باید برای تحصیل در فنلاند در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد شهریه‌ای معادل ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو در سال پرداخت کنند. تحصیل در مقطع دکترا همچنان رایگان بوده و دانشجویان این مقطع از حقوق سالیانه نیز برخوردار می‌شوند.

تحصیل در فنلاند (قبل از دانشگاه)

در کشور فنلاند سیستم آموزش رایگان و از سن ۷ تا ۱۶ سالگی اجباری می‌باشد. علاوه بر نداشتن شهریه دولت تمامی هزینه‌های دانش آموزان در این مقطع تحصیلی از جمله غذا و کتاب و سایر لوازم التحریر را پوشش می‌دهد. مقاطع تحصیلی اجباری در فنلاند به زبان‌های سوئدی و یا فنلاندی می‌باشد که به انتخاب خانواده بستگی دارد و در طی تحصیل نیز زبان انگلیسی به دانش آموزان آموزش داده می‌شود. پس از اتمام دوره اجباری تحصیلات دانش آموزان می‌توانند در صورت تمایل به مدرسه‌های علمی و کاربردی و یا دبیرستان بروند که از سن ۱۶ تا ۱۹ سالگی را شامل می‌شود و جزء تحصیلات اختیاری می باشد.

تحصیل در فنلاند (کارشناسی)

این دوره توسط دانشگاه های دولتی، غیر دولتی و دانشگاه پلی تکنیک برگزار می شود. تحصیل در دوره لیسانس در دانشگاه‌های فنلاند حداکثر 3 سال به طول می‌انجامد، اما در دانشگاه پلی تکنیک حداکثر چهار سال و نیم طول می‌کشد. اساتید و مقامات دانشگاه پلی‌تکنیک مقررات ویژۀ دانشگاه را تعیین می‌کنند. روش تدریس و متدهای ارائه دروس در رشته‌های مختلف نیز طبق تصمیمات اساتید می‌باشند.

تحصیل در فنلاند (کارشناسی ارشد)

دانشجویان برای ورود به دوره فوق لیسانس حتماً باید به دانشگاه مورد نظر مراجعه کنند و مدرک لیسانس خود را ارائه دهند. همچنین برای ورود به دانشگاه پلی تکنیک و تحصیل در دوره فوق لیسانس دانشجویان باید بیش از 3 سال تجربه کاری داشته باشند و مدرک لیسانس خود را به این دانشگاه ارائه دهند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد معمولاً دو سال به طول می‌انجامد. دوره های کارشناسی ارشد برای دانشجویان در هر رده سنی ارائه می‌شود. هر دانشگاه پلن‌های تحصیلی مستقل و جداگانه خود را اعمال می‌کند.
 
 

تحصیل در فنلاند (دکترا)

تحصیل در دوره دکترا در دانشگاه های فنلاند حداکثر چهار یا پنج سال به طور می انجامد. متقاضیان برای کسب قبولی در این دوره باید تمامی مدارک قبلی خود را به همراه ریز نمرات ارائه دهند. معدل و نمرات دانشجویان در تایید شدن آن ها برای تحصیل در این دوره الزامی می باشد. برای ورود به این دوره میزان دانش دانشجو ارزیابی می‌شود؛ در صورت نیاز، دانشجو باید دوره های مخصوصی را سپری کند. تحصیل در این مقطع، به طور کلی با ارائه پروژه های تحقیقاتی و ارزیابی آگاهی و دانش دانشجو صورت می‌گیرد. این دوره با ارائه یک پایان نامه بسیار مطلوب به پایان می‌رسد.

تحصیل در فنلاند (پزشکی)

از مهم‌ترین ویژگی‌های تحصیل پزشکی در فنلاند می‌توان به این نکته اشاره نمود که دانشجویان از همان ابتدای تحصیل با بیماران ارتباط پیدا می‌کنند و وارد دوره‌های عملی نیز می‌شوند و می‌توانند در دوره‌های بالینی خود به کار در مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان شوند و مهارت های مورد نیاز را به دست آوردند .

شرایط اخذ پذیرش

برای اخذ پذیرش از یک کالج خصوصی که به زبان انگلیسی می‌باشد نیازمند داشتن حداقل آیلتس 6 و برای اخذ پذیرش از دانشگاه دولتی داشتن حداقل مدرک B1 زبان فنلاندی الزامی می‌باشد. علاوه بر این مورد یک نکته حائز اهمیت دیگر برخورداری از سن مناسب یعنی بازه 16 تا نهایتاً 22 سالگی می باشد.

پروسه اخذ پذیرش

پس از این که موفق به اخذ پذیرش مشروط شدید باید شهریه یا همان tuition fee  کالج را به حساب آن واریز نمایید. سپس کالج به شما پذیرش نهایی خود را می دهد که با در دست داشتن آن می توانید با داشتن وقت قبلی به سفارت رفته و در صورتی که تمکن مالی لازم برای تحصیل در فنلاند را دارید در نهایت ویزای تحصیلی فنلاند را نیز اخذ می نمایید. چه تحصیل شما در کالج خصوصی اتفاق افتاده باشد و چه دولتی، لازم است توجه داشته باشید که پس از گذراندن این دوره یک ساله و جهت ورود به دانشگاه در رشته های پزشکی، دندان پزشکی، پرستاری، داروسازی و… باید در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر خود شرکت نمایید و تنها پس از قبولی در آزمون مربوط است که می توانید به تحصیل در رشته‌های مذکور بپردازید.
 
 

تحصیل در فنلاند (داروسازی)

اکثراً تحصیل داروسازی در فنلاند به زبان‌های فنلاندی و سوئدی دروس ارائه می‌شود و این لازم است تا دانشجویان به این زبان تسلط کافی داشته باشند ولی در بعضی از دانشگاه‌ها به صورت محدود داروسازی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود که در این مورد باید به دانشگاههای خصوصی این کشور مراجعه نمایید، زیرا بر خلاف باور بسیاری از دانشجویان متقاضی تحصیل داروسازی در فنلاند زبان انگلیسی، زبان سوم این کشور است. در تحصیل داروسازی در فنلاند ۲ نوع مقطع برای ارائه دروس وجود دارد :

 لیسانس علوم دارو سازی  (farmaseutti)

در مقطع کارشناسی دانشجویان باید ۱۸۰ واحد را باید پشت سر بگذارند ، تحصیل داروسازی در فنلاند در مقطع لیسانس بعد از گذراندن تمامی این واحد هایی است که باید طبق واحد های درسی نظام آموزشی این کشور بگذراند اهدا خواهد شد. طول دورۀ لیسانس در فنلاند ۳ سال به طول خواهد انجامید.

 فوق لیسانس داروسازی  (proviisori)

در تحصیل داروسازی در فنلاند در مقطع فوق لیسانس دانشجویان با گذراندن ۱۲۰ واحد درسی امکان اخذ مدرک فوق لیسانس را خواهند داشت. دورۀ تحصیلی فوق لیسانس ۵ ساله خواهد بود .
 
 

تحصیل در فنلاند (دندانپزشکی)

تدریس دروس در تحصیل دندان پزشکی در فنلاند به زبان فنلاندی می‌باشد. بنابراین جهت تحصیل در این رشته داشتن مدرک زبان فنلاندی الزامی می‌باشد. اما برخی دانشگاه‌ها همچون دانشگاه فنلاند شرقی آموزش و تدریس به زبان انگلیسی دارد. دوره تحصیل دندان پزشکی در فنلاند حدودا 5/5 سال می باشد. آزمون پزشکی و دندانپزشکی فنلاند هرساله در ماه می انجام می شود و افراد متقاضی باید به صورت اینترنتی در ماه های مارس و آوریل اقدام به ثبت نام نمایند.

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی فنلاند

  • اصل شناسنامه به همراه دو نسخه کپی
  • پاسپورت و دو نسخه کپی
  • دو قطعه عکس رنگی در ابعاد 4*6
  • ارائۀ مدرک زبان و دو نسخۀ کپی
  • ارائه بیمه با اعتبار 30 هزار یورو
  • مدرک پذیرش دانشگاه فنلاند
  • ارائۀ نامه تمکن مالی (داشتن 10 هزار یورو در حساب)
  • ارائه رزومه تحصیلی، مدارک و سوابق تحصیلی
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0