50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بهترین دانشگاه های لهستان

سیستم آموزشی لهستان در سالهای اخیر تغییرات خارق العاده ای را تجربه کرده است. در سالهای اخیر، پیگیری های زیادی در جهت بررسی سیستم آموزش مدارس جهانی در کشور لهستان صورت گرفته است ، لهستان اکنون در حدود 500 موسسه آموزش عالی دارد. بسیاری از این مؤسسات بر خلاف بسیاری از دانشگاه های اروپایی که تمایل به پیروی از الگوی سنتی تدریس و پژوهش در طیف گسترده ای از رشته ها دارند ، به صورت تخصصی مشغول به تدریس هستند.

در برنامه 2012 ارزیابی بین المللی دانشجویی (PISA) ، سیستم آموزش و پرورش لهستان در رتبه 10 بهترین سیستم آموزشی جهان قرار گرفته است ، که نشانگر این است که این کشور از زمان فروپاشی کمونیسم در سال 1989 چگونه به سرعت پیشرفت کرده است. اعتبار روزافزون نظام آموزش عالی لهستان تنها چیزی نیست که این کشور باید ارائه دهد. با وجود تعدادی از دانشگاه ها دوره های آموزش زبان انگلیسی و همچنین هزینه های پایین زندگی ، میراث فرهنگی غنی و مناظر زیبا ، به راحتی می توان فهمید که چرا لهستان به سرعت به مکانی بسیار محبوب برای تحصیل تبدیل می شود.

در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی لهستان نام هایی وجود دارد که ممکن است با آن ها آشنا باشید، از جمله اولین زن برنده جایزه نوبل ، ماری کوری (که او همچنین تنها زنی است که دو بار جایزه ی نوبل را بدست آورده است)، آهنگساز فردریک شوپن و ستاره شناس نیکولوس کپرنیک .

دانشگاه جاژیلونیان

دانشگاه جاگیلونین که در سال 1364 تأسیس شد ، قدیمی ترین دانشگاه لهستان است. پردیس اصلی در مرکز شهر کراکوف واقع شده و دانشگاه دارای 15 دانشکده است که شامل علوم انسانی ، حقوق ، علوم طبیعی و اجتماعی و پزشکی می باشد. کتابخانه دانشگاه یکی از بزرگترین کتابخانه های لهستان است و دارای چندین نسخه خطی قرون وسطایی و همچنین مجموعه گسترده ای از ادبیات سیاسی زیرزمینی است. بیش از 70 انجمن دانشجویی وجود دارد که در بخشی از دانشگاه معمولاً برای ارتقاء دستاوردهای علمی دانشجویان از طریق برگزاری سخنرانی ، گشت و گذار و کنفرانس های بین المللی است.

دانشگاه ورشو

دانشگاه ورشو یکی از بزرگترین موسسات لهستان و همچنین یکی از معتبرترین آن ها است. در حالی که اکثرا تدریس به زبان لهستانی است ، دانشگاه بیش از 20 برنامه را که به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، ارائه می دهد ، از جمله برنامه هایی در اقتصاد ، تجارت و علوم سیاسی. پردیس اصلی دانشگاه در مرکز شهر واقع شده و شامل چندین کاخ تاریخی است.

چهار فارغ التحصیل دانشگاه ورشو جوایز نوبل از جمله فیزیکدان جوزف روتبلات و نخست وزیر سابق اسرائیل ، مناچم بگین را کسب کرده اند. فارغ التحصیلان برجسته دیگر شامل آهنگساز فردریک شوپن و دیوید بن گوریون ، نخست وزیر موسس اسرائیل است.

دانشگاه آدام میکیویچ

دانشگاه آدام میکیویچ یکی از دانشگاه های مهم لهستان واقع در شهر پوزنان است. ریشه های این دانشگاه به سال 1611 بر می گردد اما در ماه مه رسماً افتتاح شد و از سال 1955 به نام آدام میکویویچ ، شاعر رمانتیک لهستانی ، نامگذاری شده است.

چهار برنده جایزه نوبل با دانشگاه در ارتباط هستند از جمله ماری کوری ، اولین زنی که موفق به کسب این جایزه و تنها فردی که در دو علوم مختلف برنده شده است. از دیگر فارغ التحصیلان مشهور می توان به ریاضیدانانی که رمز جنگ ماشین انیگما را در جنگ جهانی دوم شکستند که از جمله این اشخاص می توان به ماریان ریژسکی ، هنریکک زیگالسکی و جرزی روایکی اشاره کرد.

دوره های کارشناسی به زبان های انگلیسی ، لهستانی و آلمانی تدریس می شود. دوره های کارشناسی ارشد ، زبان هلندی را به آن ترکیب اضافه می کند و مواضع تحقیق دکتری نیز در زبان ها ی مختلف در دسترس است.

دانشگاه علم و صنعت AGH

دانشگاه علم و فناوری AGH در سال 1919 به عنوان فرهنگستان معدن تأسیس شد. با نام فعلی خود در سال 1949 شناخته شد. شعار این دانشگاه "Labore creata، labi et shkenciae servio" است که به " من به کار و دانش خدمت می کنم" ترجمه شده است.

برنامه درسی دانشگاه شامل 59 رشته تحصیلی ، از جمله بیش از 200 تخصص در 18 دانشکده است. آموزش به زبان انگلیسی در 17 رشته تحصیلی ارائه می شود.

دانشگاه صنعتی ورشو

دانشگاه صنعتی ورشو با 19 دانشکده یکی از بزرگترین موسسات فنی در اروپای مرکزی است. محبوب ترین رشته های تحصیلی در این دانشگاه شامل انفورملتیک، کنترل اتوماتیک و روبات ها و مهندسی زیست پزشکی است. دو زمینه برتر تحصیلی برای کارفرمایان شامل علوم کامپیوتر و مدیریت است .

اگر چه اکثرا تدریس در این دانشگاه به زبان لهستانی است اما هشت دوره کارشناسی ، 13 دوره کارشناسی ارشد و هفت برنامه دکترا به زبان انگلیسی تدریس می شود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0