20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

هزینه تحصیل در لهستان

هزینه تحصیل در لهستان

در حالی که شهروندان لهستانی برای تحصیل در دانشگاه های دولتی هزینه ای پرداخت نمی کنند، دانشجویان بین المللی باید هزینه تحصیل در لهستان را پرداخت کنند و این هزینه ها توسط دانشگاه ها ارائه می شود. در طول برنامه تحصیلی شما باید کتاب، مجلات و سایر لوازم تحصیل را خریداری کنید. می توانید این لوازم را از دانشگاه ها خریداری کنید، ولی اگر می خواهید پول خود را ذخیره کنید، لوازم خود را از کتابخانه ها خریداری کنید که ارزان تر باشد.
 
مقاطع تحصیلی لهستان
 
هزینه تحصیل در لهستان
 
کارشناسی و کارشناسی ارشد و تحصیلات حرفه ای
 
2000 €
 
دکترا و دوره های تخصصی حرفه ای
 
3000 €
 

هزینه زندگی دانشجویی در لهستان

هزینه های زندگی دانشجویی در لهستان که دارای اقتصاد پایداری است حدودا در ماه بین 450 تا 650 یورو متغیر است. این مبلغ بسته به نوع زندگی شما و شهری که در آن ساکن هستید نیز می تواند متفاوت باشد. شهرهای بزرگتر مانند کراکوف یا ورشو هزینه ای حدود 500 تا 850 یورو در ماه دارند.
 
زندگی دانشجوی در لهستان
 
هزینه زندگی دانشجوی در لهستان
 
خورد و خوراک (ماهانه)
 
100-150 €
 
حمل و نقل (ماهانه)
 
22 €
 
باشگاه برای بزرگسالان (ماهانه)
 
24 €
 
اینترنت (سرعت 60 مگابایت) (ماهانه)
 
11 €
 
بلیط سینما
 
5 €
 
نان تازه (500 گرم)
 
0.65 €
 
بطری آب (1.5 لیتر)
 
0.43 €
 

هزینه اقامت در لهستان

مسکن موضوع اصلی برای تحصیل در لهستان است، برای این که 37 درصد از کل هزینه ماهانه را دربر می گیرد. دانشجویان بین المللی می توانند خانه های خصوصی اجاره کنند که کمی هزینه های زندگی را بالا می برد. همچنین دانشگاه های لهستان دارای خدماتی هستند که به دانش آموزانی اختصاص داده می شود که خواستار اقامت در دانشگاه هستند. هزینه های اقامت در لهستان 200 یا 300 بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا در ماه است و به این دلیل است که آپارتمان های خصوصی دارای استانداردهای بالا می باشند. در زیر می توانید هزینه اقامت در لهستان را مشاهده کنید:
  • برای دانشجویانی که تنها زندگی می کنند: 350-450 یورو در ماه
  • برای دانشجویانی که با شریک زندگی می کنند: 450 یورو در ماه
  • برای دانشجویانی که در خوابگاه های دانشگاه زندگی می کنند: 169 یورو در ماه
لازم به ذکر است که مسکن در محوطه دانشگاه برای دانشجویان مناسب نیست. تنها 12 درصد از دانشجویان در سالن های محل اقامت زندگی می کنند و 57 درصد از آنها از خدمات و مسکن خود راضی هستند. یک آپارتمان یک خوابه در شهر کراکوف حدود 290 تا 390 یورو در ماه هزینه دارد، در حالی که این آپارتمان در شهر ورشو 350 تا 460 یورو در ماه هزینه دارد. علاوه بر هزینه اجاره، هزینه های اضافی دیگری نیز باید پرداخت کنید، مانند، برق، گرمایشی، خنک کننده، آب و ... که هزینه آنها در ماه حدود 150 یورو برای آپارتمان 85 متری می باشد.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0