تحصیل در تایوان

تایوان یک کشور محبوب در میان دانش آموزان یا دانشجویانی است که مایل به تحصیل در تایوان هستند. این کشور پر از فرهنگ، تاریخ، غذا، طبیعت و فعالیت های باز است. در این مقاله مهم ترین اطلاعات لازم در مورد تحصیل در تایوان را برای شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

درباره تایوان

کشور تایوان واقع در ساحل جنوب شرقی آسیا است. این کشور دارای بسیاری از کوه های زیبا و آب و هوای بسیار گرمسیری می باشد. این کشور توسط پرتغال در قرن شانزدهم میلادی کشف شد، زمانی که کشتی خود را به آسیا فرستادند. آنها به تایوان به عنوان اله فورموسا اشاره کردند که به معنی جزیره زیبا است. تایوان به عنوان بخشی از جمهوری چین بود، اما از سال 1949 از چین جدا شد.

الزامات تحصیل در تایوان

راه های مختلفی برای درخواست پذیرش در دانشگاه های تایوان وجود دارد. روش درخواست بستگی به رشته تحصیلی و کشور مبدا شما دارد. مهلت های مورد نیاز و درخواست می تواند بسته به دانشگاه متفاوت باشد و همچنین بین برنامه های دوره ای و برنامه های آموزشی نیز می تواند متفاوت باشد.

الزامات مدارک تحصیلی

دانشجویانی که دارای مدرک دیپلم دبیرستان هستند، واجد شرایط درخواست برنامه های کارشناسی هستند. دانشجویانی که با مدرک لیسانس واجد شرایط درخواست برنامه های کارشناسی ارشد هستند و دانشجویانی که مدرک کارشناسی ارشد دارند، واجد شرایط برای درخواست برنامه های دکترا می باشند.

الزامات زبان

دانشجویان بین المللی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست، نیاز است مدرک زبان انگلیسی را دریافت کنند. برای مدرک TOFEL حداقل نمره 500 مورد نیاز است و برای مدرک IELTS حداقل نمره 5.5 مورد نیاز است. برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد یا دکترا، دانشجویان باید حداقل نیازهای دانش را به زبان انگلیسی و زبان چینی برآورده کنند.

شرایط تحصیل در تایوان

مدت زمان دوره های تحصیل در تایوان

دوره های کارآموزی بسته به نیاز های موضوع، می تواند یک یا دو سال طول بکشد. دوره تحصیلی کارشناسی معمولا 2 سال است. دوره تحصیل کارشناسی ارشد به 1 تا 4 سال محدود می شود و برای داوطلبان دوره دکترا به 2 تا 7 سال محدود می شود. دانشجویان بین المللی که شرایط زیر را برآورده می کند، واجد شرایط تحصیل در تایوان هستند:

دانشجوی بین المللی

فردی از ملیت خارجی که هرگز از تاریخ خلق جمهوری چین، وضعیت ملیتی نداشته و دارای مدرک تحصیلی خارج از تایوان باشد، در زمان درخواست، واجد شرایط درخواست پذیرش است.

مراحل دریافت ویزای تحصیل در تایوان

دانشجویانی که از خارج از کشور درخواست تحصیل در تایوان داشته اند و اگر نامه ای از دانشگاه مورد نظر دریافت کرده اند، باید برای دریافت ویزای تحصیل در تایوان وارد این کشور شده و در نزدیک ترین کنسولگری اقدام برای دریافت ویزا کنند. دانشجویان ممکن است یک ویزای بازدید کننده یا یک ویزای اقامت، بسته به طول برنامه تحصیلی خود، دریافت کنند. اگر قصد دارید برای تحصیل بیش از 6 ماه بمانید، باید برای ویزای اقامت درخواست کنید.

بورسیه تحصیل در تایوان

راه های زیادی برای تامین مالی تحصیل در تایوان وجود دارد. دانشگاه های بورسیه تحصیلی را برای تشویق دانشجویان بین المللی برای دریافت مدارک و ادامه تحصیل در تایوان ارائه می کنند. هدف برنامه های بورس و تحصیل در تایوان ارتقاء تحقیقات مربوطه، ارتباطات آموزشی و پایبندی دوستانه بین تایوان و جامعه جهانی است. بورسیه تحصیل در تایوان شامل 8 بورس در 3 دسته است:
 • کمک هزینه تحصیلی
 • بورس تحصیلی غنی سازی
 • بورس تحصیلی برای تحصیلات تکمیلی
تقریبا 1200 کمک هزینه برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین محققان برای مطالعه یا انجام تحقیقات پیشرفته در تایوان ارائه می شود.

هزینه تحصیل در تایوان

سیستم آموزش عالی تایوان بسیار محبوب و به رسمیت شناخته شده است. هزینه تحصیل در تایوان نیز بسیار منطقی است.
 
مقطع تحصیلی در تایوان
 
میانگین هزینه تحصیل در تایوان (سالانه)
 
کارشناسی
 
1650-2500 $
 
کارشناسی ارشد
 
1600-2550 $
 
دکترا
 
4560 $
 

بهترین دانشگاه های تایوان

بهترین دانشگاه های تایوان بیشتر در منطقه تایپه هستند. دانشگاه ملی تایوان، دانشگاه ملی یانگ مینگ، دانشگاه پزشکی تایپه، دانشگاه ملی تایوان، همه در تایپه یا در نزدیکی این شهر مستقر هستند. دانشگاه های برتر نه تنها در تایپه، بلکه در سراسر کشور تایوان نیز یافت می شود. در شهر Hsinchu شما موسسات علمی و فن آوری عالی را پیدا خواهید کرد. دو دانشگاه در این شهر در میان 200 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. اگر شما تصمیم به تحصیل در تایوان دارید، بسیاری از موسسات عالی آموزش برای انتخاب وجود دارد. در حال حاضر 163 دانشگاه و دانشکده در تایوان وجود دارد.

مدارک لازم تحصیل در تایوان

 • پاسپورت (حداقل اعتبار 6 ماه)
 • دو قطعه عکس (تاریخ عکس نباید بیشتر از 6 ماه باشد)
 • ارائه نامه پذیرش دانشگاه
 • فرم درخواست
 • کپی مدارک تحصیلی (ترجمه به زبان انگلیسی یا چینی)
 • گواهی تمکن مالی
 • توصیه نامه
 • پرداخت هزینه های درخواست
 • اصل و کپی گواهی بهداشت
 • اسناد دیگر مورد نیاز دانشگاه یا کالج
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1