ویزای تحصیلی کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی

کره جنوبی کشوری است که در آسیای شرقی واقع شده است و جزو تحصیل کرده ترین کشورهای جهان محسوب می شود. براساس آمار سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، 70 درصد افراد 24 تا 35 ساله در کشور آموزش عالی را به اتمام رسانده اند، بالاترین درصد در سراسر جهان و بیش از 20 درصد امتیاز بالاتر از نرخ قابل مقایسه در ایالات متحده است. کره جنوبی همچنین دارای یک سیستم آموزشی با کیفیت است که با عملکرد دانش آموزان در آزمون های استاندارد اندازه گیری می­شود: این کشور به طور مداوم در بین بهترین کشورهای عضو در برنامه OECD برای ارزیابی بین المللی دانشجویی (PISA) قرار دارد.
کره جنوبی به خاطر دانشگاه های خود نیز شهرت جهانی دارد. سه دانشگاه بزرگ شناخته شده جهان عبارتند از: دانشگاه ملی سئول، دانشگاه کره و دانشگاه یونسی. دانشگاه ها همه از میزان اشتغال بالایی برای تحصیلات تکمیلی و اعتبار عالی برخوردار هستند. در نتیجه، دانشگاه های این کشور مورد انتخاب دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. در ادامه این مقاله به بررسی ویزای تحصیلی برای دانشجویان بین المللی می­پردازیم.

تصمیم گیری برای انتخاب نوع ویزای تحصیلی

هر کسی که می خواهد در خارج از کشور تحصیل کند باید ویزای دانشجویی را از سفارت کره جنوبی یا کنسولگری در کشور محل اقامت خود دریافت کند. این کار فقط پس از تهیه تمام مدارک لازم برای ورود به کره، جنوبی از جمله نامه پذیرش قابل دستیابی است. نوع ویزای مورد نیاز بسته به نوع دوره (آموزش زبان کره ای، تحقیق و پژوهش یا تبادل دانشجو­یی) متفاوت خواهد بود. ویزای دانشجویی ویزای D خوانده می شود و با استفاده از ویزای دانشجویی، می توانید پس از شش ماه تحصیل در کره، حق کار نیمه وقت را درخواست کنید. متقاضیان و افرادی که به زبان کره ای در یک مدرسه زبان تحصیل می کنند، به ویزای D-4 احتیاج دارند. در حقیقت، نوع ویزایی که شما نیاز دارید بسته به نوع آموزش و دوره ای که در کشور کره جنوبی دارید، تعیین می شود.

ویزای دانشجویی D-2 کره جنوبی

ویزای D-2، ویزای معروفی در بین کسانی که برای دوره 4 ساله لیسانس یا مدرک کاردانی 2 ساله یا کارشناسی ارشد تحصیل می کنند. با این ویزا، یک فرد خارجی می­تواند برای یک دوره چهار ساله متقاضی شود. با توجه به توانایی دانشجوی دارنده ویزای D-2، فرد موظف است در حین تحصیل میزان دقیق مدت تحصیل را برای حفظ ویزا و برای واجد شرایط بودن تمدید تا چند سال آینده برای ادامه تحصیل در نظر بگیرد. همچنین از نظر کار، اکثر دارندگان ویزای D-2 مجاز به کار نیمه وقت هستند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای D-2 کره جنوبی

 • فرم درخواست ویزا یا گواهینامه تشخیص صدور ویزا
 • پاسپورت معتبر
 • هزینه درخواست ویزا
 • یک عکس گذرنامه (3.5 در 4.5 سانتی متر)
 • کپی کارت ثبت نام در دانشگاه
 • گواهی پذیرش (نامه رسمی کره که توسط رئیس دانشگاه تأیید شده است)
 • نامه قبولی (از دانشگاه کره جنوبی)
 • گواهی مانده حساب بانکی (مبلغ پول معادل شهریه و هزینه های یک سال زندگی ، تقریباً 20،000 دلار) یا گواهی بورسیه تحصیلی
 • رجیستری سرشماری – فقط برای متقاضیان چینی

ویزای دانشجویی D-4 کره جنوبی

ویزای D-4 نوع دیگری از ویزا است که هدف تحصیلی را دنبال می­کند. این ویزا برای افراد خارجی پذیرفته شده برای یک دوره آموزشی در کره جنوبی اعطا می­شود. به طور معمول این دوره آموزشی، برنامه آموزش زبان کره ای است. مدت این ویزا تقریباً 6 ماه است اما با توجه به توانایی دانشجویی که می­تواند در آموزش بیشتر شرکت کند، تمدید می شود. این ویزا در مقایسه با ویزای D-2 دارای محدودیت های زیادی است. اما از آنجا که قوانین مهاجرت انعطاف پذیر و انطباق پذیر شده است، دانشجویان این ویزا اکنون نیز پس از 6 ماه اقامت در کره مجاز به کار نیمه وقت هستند. این دانشجویان باید در صورت درخواست چنین اقدامی، عملکرد خوبی را برای ماندن در این ویزا حفظ کنند که بتوانند برای مدت زمان دیگری تمدید کنند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی D-4 کره جنوبی

 • فرم درخواست ویزا یا گواهی نامه برای صدور ویزا
 • کپی گذرنامه
 • یک عکس با اندازه استاندارد
 • نامه پذیرش از موسسه یا دانشگاه
 • پرداخت هزینه
 • تأیید اعتبار مالی (بیش از 5000 دلار در حساب بانکی داخلی یا گواهی مبادله ارزی) یا اسناد و مدارک تحت توافق نامه مبادله دانشگاهی.
 • تأیید هویت (برای افرادی که نمی­توانند توانایی مالی خود را برای شهریه و هزینه های زندگی یا به درخواست وزارت دادگستری، تأیید کنند)

برنامه معافیت ویزا (حداکثر تا 90 روز برای اکثر ملیت ها) چیست و چه کمکی به دانشجویان می­کند؟

شهروندان اتحادیه اروپا (به جز قبرس و پرتغال)، ایالات متحده، استرالیا و بسیاری از کشورهای دیگر حق دارند به مدت 90 روز به عنوان توریست بدون ویزا به کره جنوبی سفر کنند. کانادایی ها می­توانند 180 روز اقامت داشته باشند، در حالی که پرتغالی ها و روسیه ها می توانند 60 روز در کره جنوبی اقامت داشته باشند. برخی از کشورها به 30 روز محدود هستند و برخی از کشورها نیز نمی­توانند بدون ویزا به کره سفر کنند.

شما می توانید در مدت زمان مجاز خود یک سفر بدون ویزا به کره جنوبی دریافت کنید. اگر وقت کافی برای درخواست ویزای دانشجویی به کره را ندارید ممکن است ورود به کره با این ویزا صورت گیرد و بعد از رسیدن به کره، قبل از اتمام رسیدن تاریخ ابطال ویزا، ویزایتان را به ویزای دانشجویی تغییر دهید. لطفاً قبل از اقدام برای این راه حل با مدرسه یا موسسه خود صحبت کنید. اگر شما نیاز به ماندن بیش از 90 روز در کره جنوبی داشته باشید و همچنین نتوانید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید، می توانید کره جنوبی را به طور موقت ترک کنید و دوباره برگردید تا با گذشت 90 روز دیگر اقامت خود را تمدید کنید. به عنوان مثال: شما کره جنوبی را در روز 88 ترک می­کنید و هنگام بازگشت به کره جنوبی، تمبر 90 روزه دیگری را در گذرنامه خود دریافت می­کنید. توجه داشته باشید که فقط یک بار می­توانید این کار را انجام دهید. این یک راه گریزی است که مقامات کره جنوبی توصیه می­کنند. لطفاً با مدرسه خود درباره این روش صحبت کنید تا قبل از اقدام به این کار، آنچه را لازم است توصیه کنند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1
Mahla
سلام خسته نباشید من ۱۵ سالمه و رشته گرافیک میرم د درحال یادگیری زبان کره ای هستم و زبان انگلیسی ام هم خوب است میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در کره جنوبی در رشته گرافیک پذیرش سخت هست یا نه و اینکه در کره آمار قبولی رشته معماری بالا است یا گرافیک به رشته گریم ممنون میشم پاسخ بدین