20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزا تحصیلی ارمنستان

ارمنستان کشوری واقع در قفقاز جنوبی است. کشوری اروپایی، خوش منظره با دموکراسی‌ای رو به رشد. نود و پنج درصد از مردم این کشور مسیحی هستند. ایروان پایتخت ارمنستان و جایی است که اکثر دانشگاه‌های بزرگ و موسسات آموزش عالی و متوسطه در آن واقع شده‌اند. ارمنستان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ادامه‌ی تحصیل است، زیرا هزینه‌های تحصیل در آن بسیار مقرون به‌صرفه است. هزینه‌های زندگی در ارمنستان نیز بسیار کمتر از سایر کشورهای اروپایی است. همچنین در مورد هزینه‌های ارتباطات، ارمنستان یکی از ارزان‌ترین کشورها در کل جهان است.

درباره‌ی تحصیل در ارمنستان

ارمنستان یکی از بهترین کشورها با هزینه‌ی پایین و کیفیت بالای تحصیل است. مردم ارمنستان بسیار مهمان‌نواز و خوشرو هستند و اجاره اتاق یا آپارتمان به آسانی برای شما در دسترس است. مدارک تحصیلی ارمنستان در تمام دنیا معتبر است. تحصیل و تحقیق در ارمنستان رو به رشد است و به زودی ارمنستان به یکی از قطب‌های یادگیری جهان مبدل خواهد شد.

انواع ویزای ارمنستان

 • ویزای گردشگری
 • ویزای رسمی
 • ویزای دیپلماتیک
 • ویزای عبور (ترانزیت)

ویزای گردشگری (توریستی)

 ویزای گردشگری برای خارجی‌هایی است که برای تجارت، گردشگری، خدمات درمانی، ملاقات با دوستان و خویشاوندان و غیره ارمنستان را انتخاب می‌کنند. این ویزا برای مدت یک سال معتبر است و برای یک یا چند بار ورود صادر می‌شود.

ویزای رسمی (کاری)

 این ویزا برای افرادی است که دارای کسب و کار هستند و یا گذرنامه‌ی کاری دارند.

 • ویزای ورود یک باره یا چندباره: این ویزاها برای کارگزاران بین المللی‌ای صادر می‌شود که پس از دریافت دعوت‌نامه از نمایندگان دیپلمات‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خارجی یا مقامات ارمنی یا موسسات بین المللی وارد ارمنستان می‌شوند. چنین ویزایی برای مدت یک سال دارای اعتبار است.
 • ویزاهای چندین باره معمولا برای افراد غیر دیپلماتیک که به عنوان نمایندگان خارجی فعالیت می‌کنند، صادر می‌شوند. این ویزا همچنین برای خانواده‌های این افراد و موسسات بین المللی نیز صادر می‌شود. برخی از این ویزاها برای سه سال دارای اعتبار هستند.
 • ویزاهای ورود یک باره یا چندین باره معمولا برای نمایندگان رسمی که داری گذرنامه‌ی عادی هستند نیز صادر می‌شود. این ویزاها دارای اعتبار یک ساله هستند.

ویزای دیپلماتیک

 این ویزا برای افراد دیپلماتیک و همچنین افراد دارای گذرنامه‌ی دیپلماتیک است.

ویزای عبور (ترانزیت)

 این ویزا برای افرادی است که حداکثر برای مدت سه یا چهار روز در ارمنستان می‌مانند. این ویزا دارای اعتبار یک ساله است.

ویزای تحصیلی ارمنستان

   برای دانشجویانی که رویای تحصیل در ارمنستان را دارند، داشتن ویزای توریستی الزامی است. دانشجویان خارجی باید مدارک معتبر ورود به ارمنستان را دارا باشند. افراد باید اطمینان حاصل کنند که برای درخواست ویزای ارمنستان به موقع گذرنامه‌ی خود را اخذ می‌کنند. دانشجویانی که دارای این ویزا هستند، می‌توانند موسسه آموزش عالی مورد نظر خود در ارمنستان را انتخاب کنند. پس از اخذ پذیرش از موسسه، این موسسه‌ی خاص برای اجازه‌‌ی ورود شما به واسطه‌ی بخش کنسولی وزارت امور خارجه اقدام می‌کند. پس از کسب اجازه‌ی ورود از بخش کنسولی وزارت خارجه، دانشجویان باید برای دریافت ویزا از سفارت ارمنستان اقدام کنند. سفارت ارمنستان برای هر شخصی که هزینه‌ی دریافت ویزا را پرداخت کرده باشد، یک ویزای جداگانه صادر می‌کند. پس از حضور دانشجویان در ارمنستان، هر شخص یک کارت اقامت بدون هزینه دریافت می‌کند. دانشجویان بین المللی باید دارای گذرنامه‌ی معتبر، ویزای ورود یا یک مدرک مرتبط با وضعیت اقامتشان باشند. افراد می توانند با مراجعه حضوری به سفارت ارمنستان در کشور خودشان و یا از طریق سایت درخواست ویزا به نشانی https://evisa.mfa.am/)) ویزای خود را دریافت کنند.

   همچنین بیشتر افراد خارجی می‌توانند پس از ورود به ارمنستان با پرداخت هزینه‌ی 15000 درام ارمنستان، در فرودگاه ایروان ویزا کسب کنند. این ویزا برای مدت 120 روز از زمان ورود به ارمنستان معتبر است.

چرا تحصیل در ارمنستان؟

   دلایلی چند برای اینکه چرا ارمنستان جای مناسبی برای تحصیل است، وجود دارد. ارمنستان کشوری است با میراث کهن و مناظر زیبا و نفسگیر که هرساله گردشگران زیادی را به این کشور می‌کشاند. ارمنستان کشور بسیار مناسبی برای تحقیق و تحصیلات عالی است. ارمنستان دارای دانشگاه‌ها و موسسات مشهوری است که تحصیل با کیفیت بالا را محقق می‌کنند. در دانشگاه‌های ارمنستان بیشتر تمرکز بر روی رشته‌های حقوق، تجارت و پزشکی است و این رشته‌ها از اقبال زیادی بین متقاضیان برخوردارند. اگر شما نیز در آرزوی جایگاهی در یکی از این رشته‌ها هستید، هیچ‌جا برای شما بهتر و ارزان‌تر از ارمنستان نخواهد بود.

هزینه تحصیل در ارمنستان

  شهریه‌ی دانشگاه‌ها یکی از ارزان‌ترین‌ها در بین اتحادیه‌‌ی اروپاست و همچنین برنامه‌های بسیاری وجود دارد که می‌تواند به هزینه‌های تحصیل دانشجویان کمک کند. معمولا کسب ویزای تحصیلی برای تحصیل در ارمنستان آسان است. برای دریافت ویزا، دانشجویان می‌توانند هم به صورت آنلاین و هم از طریق پر کردن فرم درخواست و ارسال آن به کنسولگری اقدام کنند. ارمنستان همچنین دانشجویانی که مایل به شروع کار در ارمنستان باشند را حمایت می‌کند. برای کسانی که بخواهند در داخل ارمنستان تحقیق کنند نیز کمک‌هایی در نظر گرفته شده است.

اشتغال در ارمنستان  

در حین تحصیل راه‌های زیادی وجود دارند که دانشجویان می‌توانند زمان‌هایی را برای کارهایی به غیر از تحصیل اختصاص دهند. ارمنستان کشوری است بر پایه‌ی تلاش فردی در راستای تحقق جامعه‌ی بهتر. بنابراین ارمنستان برای کسانی که مایل به کار در ارمنستان باشند فرصت‌های شغلی زیادی را فراهم می‌کند. برای هرکسی که به دنبال شکوفایی مهارت‌های خود و کسب جایگاهی مناسب است، ارمنستان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تحصیلات عالی است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای ارمنستان

 • فرم درخواست ویزا: این فرم باید کاملا پر و امضا شده باشد.
 • گذرنامه‌ی معتبر
 • سه قطعه عکس گذرنامه
 • دعوت‌نامه (در صورت نیاز)
 • توصیف‌نامه: شامل قصد ورود به ارمنستان و مدت زمان اقامت در ارمنستان می‌باشد.
 • پذیرش‌نامه: پذیرش از یکی از موسسات آموزش عالی یا دانشگاه‌های ارمنستان.
 • رسید شهریه پرداخت شده
 • مدارک تحصیلی: گواهی‌نامه‌های تحصیلی، ریز نمرات، گواهی فارغ التحصیلی از موسسات قبلی یا دانشگاه‌ها
 • مدرک معتبر زبان انگلیسی: گواهی‌نامه تافل ((TOFEL یا آیلتس(IELTS)
 • گواهی اسکان: می‌توان این گواهی را از موسسات درخواست کرد (در صورت اقامت در دانشگاه)
 • مدارک معتبر بیمه‎‌نامه سلامت
 • مدارک دارایی رسمی

تمامی این مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

هزینه‌های دریافت ویزای ارمنستان

   هزینه‌ی صدور و یا تعویض ویزا برای ارمنستان 135 دلار است. برای دریافت اطلاعات بیشتر از هزینه‌های کنسولی می‌توانید به سایت کنسولگری ارمنستان مراجعه کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0