50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای تحصیلی کره جنوبی

ویزای تحصیلی کره جنوبی؛ شرایط اخذ ویزا و معافیت ویزا

آیا می‌خواهید در کره جنوبی به دانشگاه بروید؟ پس در ابتدا باید شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی در این کشور را بدانید! کره جنوبی کشوری است که در آسیای شرقی واقع شده و جزو تحصیل کرده‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. براساس آمار سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، 70 درصد افراد با سن بین 24 تا 35، در کشور کره جنوبی، دارای تحصیلات عالی هستند؛ این رقم بالاترین درصد در سراسر جهان و بیش از 20 درصد بالاتر از نرخ قابل مقایسه در ایالات متحده است.
همچنین این کشور دارای کیفیت بالایی در سیستم آموزشی خود است و به طور مداوم بین بهترین کشورهای عضو در برنامه OECD، برای ارزیابی بین‌المللی دانشجویی (PISA) قرار دارد.
سه دانشگاه بزرگ شناخته شده کره جنوبی در جهان عبارت‌اند از: دانشگاه ملی سئول، دانشگاه کره و دانشگاه یونسی. به دلیل اینکه این کشور مخصوصا این 3 دانشگاه، همه ساله مورداستقبال دانشجویان بین‌المللی بوده، در این مقاله توضیحاتی راجع‌به چگونگی اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی خواهیم داد. 
تمام متقاضیانی که قصد تحصیل در کره جنوبی را دارند، باید ویزای دانشجویی را از سفارت کره جنوبی یا کنسولگری در کشور محل اقامت خود دریافت کنند. این کار پس از تهیه تمام مدارک لازم برای تحصیل در کره جنوبی، از جمله نامه پذیرش دانشگاه، قابل انجام است.

انواع ویزای کره جنوبی 

اینکه چه نوع ویزایی می‌توانید درخواست دهید، بستگی به ملیت شما و مدت زمان تحصیل در کره دارد. برای کسانی که می‌خواهند در کره جنوبی تحصیل کنند، 2 نوع مختلف ویزا وجود دارد:

 • ویزای اقامت کوتاه مدت (90 روزه) یا همان ویزای ویزای D-4
 • ویزای اقامت بلند مدت (بیش از 90 روز) یا همان ویزای ویزای D-2

نوع ویزای مورد نیاز بسته به نوع دوره (آموزش زبان کره‌ای، تحقیق و پژوهش یا دوره طولانی دانشجویی) متفاوت خواهد بود. ویزای دانشجویی کره جنوبی، ویزای D نام دارد. متقاضیان و افرادی که قصد تحصیل به زبان کره‌ای یا تحقیق و پژوهش کوتاه‌مدت، کارآموزی در شرکت‌های سرمایه‌گذاری خارجی، شرکت در دوره‌های تحقیقاتی را دارند، به ویزای D-4 احتیاج دارند. این نوع ویزا معمولا مدت اقامت کمتری در کره دارد.
ویزای D-2، برای متقاضیانی است که قصد تحصیل و تحقیق برای دوره 4 ساله لیسانس یا مدرک کاردانی 2 ساله یا کارشناسی ارشد و دکترا را دارند. با این ویزا، متقاضی بین‌المللی می‌تواند برای دوره چهار ساله اقدام کند.

تفاوت ویزای D2 و ویزای D4 کره جنوبی 

دانشجوی دارنده ویزای D-2، موظف است در حین تحصیل، میزان دقیق مدت تحصیل را برای حفظ ویزا و واجد شرایط بودن تمدید تا چند سال آینده در نظر بگیرد. دارندگان ویزای D-2 همچنین از نظر کار، از همان ابتدا مجاز به کار نیمه وقت هستند.

تفاوت ویزاهای تحصیلی کره جنوبی

ویزای D-4 برای افراد خارجی پذیرفته شده یک دوره آموزشی کوتاه مدت در کره جنوبی مناسب است. به طور معمول این دوره آموزشی، برنامه آموزش زبان کره‌ای است. مدت این ویزا تقریبا 6 ماه است اما با توجه به توانایی دانشجویی که می‌تواند در آموزش بیشتر شرکت کند، قابلیت تمدید دارد. همچنین شما می‌توانید جهت اطلاع از تحصیل در سایر نقاط جهان، مقاله "تحصیل در آمریکا" را نیز بخوانید.
ویزای D-4 در مقایسه با ویزای D-2 دارای برخی محدودیت‌هاست؛ اما در حال حاضر دانشجویان این ویزا نیز پس از 6 ماه اقامت در کره مجاز به کار نیمه وقت هستند. این دانشجویان باید در صورت درخواست چنین اقدامی، عملکرد خوبی را برای ماندن نشان دهند که بتوانند ویزای خود را برای مدت زمان بیشتری تمدید کنند.

معافیت‌ های مربوط به ویزای کره جنوبی

شما به‌عنوان یک‌ ایرانی باید برای دریافت ویزا اقدام کنید. البته یک موقعیت ویژه‌ای نیز وجود دارد که می‌توانید بدون ویزا، سفری کوتاه به کره جنوبی در محدوده زمانی مجاز، داشته باشید. برای مثال می‌توانید یک دوره زبان کوتاه مدت (کمتر از 90 روز) در Lexis Korea یا یک دوره تابستانی در دانشگاه دریافت کنید.

سفر به کره جنوبی بدون ویزا

از 1 سپتامبر 2021 قانونی در نظر گرفته شد که می‌توانید با معافیت ویزا به کره سفر کنید اما باید حداکثر 24 ساعت قبل از حرکت با درخواست K-Eta به صورت آنلاین ثبت نام کنید و هزینه‌ای معادل 10000 KRW (حدود 7.5 یورو) بپردازید.
K-Eta شما برای ورود به کره به مدت دو سال معتبر خواهد بود؛ مگر اینکه پاسپورت خود را تغییر دهید. هنگامی که بدون ویزا سفر می‌کنید، زمان ورود مهری در پاسپورت خود دریافت می‌کنید و نیازی به درخواست ویزا ندارید. توجه داشته باشید که باید بتوانید نشان دهید کره را در مدت زمان کوتاه و مجازی، ترک خواهید کرد.
همچنین اگر برای درخواست ویزای دانشجویی به کره وقت ندارید، ممکن است بتوانید با معافیت ویزا وارد کره شوید؛ اما باید بلافاصله بعد از ورود و قبل از اینکه دوره خود را به پایان برسانید، نوع ویزای خود را ویزای دانشجویی تغییر دهید.
یعنی اگر فکر می‌کنید باید بیش از 90 روز در کره جنوبی بمانید اما باز هم نمی‌توانید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید (مثلاً اگر یک دوره زبان طولانی در مدرسه‌ای می‌گذرانید که نمی‌تواند باعث شود دانشجویی بگیرید)، می‌توانید کره جنوبی را به طور موقت ترک کنید و دوباره به کشور بازگردید تا اقامت خود را با 90 روز دیگر تمدید کنید.
به عنوان مثال: شما کره جنوبی را در روز 88 سفر بدون ویزای خود، برای بازدید از توکیو در آخر هفته ترک می‌کنید. بعد از آن مجددا وقتی به کره جنوبی برمی‌گردید، مهر 90 روزه دیگری در پاسپورت خود دریافت می‌کنید! اما نکته قابل توجه اینجاست که شما فقط یک بار می‌توانید این کار را انجام دهید؛ زیرا این راه گریزی است که مقامات در کره جنوبی برای مواقع اضطراری توصیه کنند. پس بهتر است قبل از اقدام به این کار، با دانشگاه خود مشورت کنید تا ببینید آنها چه توصیه‌ای می‌کنند.

معافیت ویزای کره جنوبی برای سایر شهروندان 

همچنین شهروندان اتحادیه اروپا (به جز قبرس و پرتغال)، ایالات متحده، استرالیا و بسیاری از کشورهای دیگر حق دارند به مدت 90 روز به عنوان توریست بدون ویزا به کره سفر کنند. کانادایی‌ها 180 روز و پرتغالی‌ها و روس‌ها 60 روز می‌توانند اقامت داشته باشند. برخی از کشورها به 30 روز محدود هستند و برخی کشورها هم اصلا نمی‌توانند بدون ویزا به کره سفر کنند.

چگونه می‌ توان ویزای تحصیلی کره جنوبی دریافت کرد؟

اگر قصد دارید برای مدت طولانی به‌عنوان مثال دوره کارشناسی، در دانشگاه‌های کره تحصیل کنید، باید حتما برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کره جنوبی

برای درخواست، شما نیاز به گواهی پذیرش از دانشگاه کره دارید که معمولا برای دریافت پذیرش تحصیلی، باید شهریه حداقل 2 ترم 10 هفته‌ای را پرداخت کنید. دانشگاه‌های کره 4 ترم 10 هفته‌ای در هر سال تحصیلی، ارائه می‌دهند و برای دریافت پذیرش، مدارک زیر لازم است:

 • فرم درخواست پذیرش 
 • یک کپی از پاسپورت 
 • دیپلم دبیرستان به زبان انگلیسی
 • نامه تمکن مالی (که معمولا حداقل 10000 دلار باید باشد)
 • نامه تشویق

شما می‌توانید درخواست تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه Hankuk در سئول یا دوره‌های زبان کره‌ای در دانشگاه Konkuk در سئول و دانشگاه Yeungnam در Daegu را بدهید.
یکی از مدارک موردنیاز که ممکن است دانشگاه برای پذیرش از شما بخواهد، مدرک زبان است. مدرک زبان TOPIC سطح 3 یا بالاتر در صورت تسلط به زبان کره‌ای و مدرک زبان آیلتس 6 به بالا یا تافل 80 به بالا برای نشان دادن تسلط به زبان انگلیسی، موردنیاز است.
پس از دریافت پذیرش و پرداخت شهریه که معمولا در کره بسیار معقول است و در بالاتر ذکر شد، نوبت به ویزای تحصیلی می‌رسد. پس از پرداخت، دانشگاه برای شما گواهی پذیرش ارسال می‌کند. وقتی نامه پذیرش را دریافت کردید، می‌توانید برای ویزای دانشجویی در سفارت کره در کشور خود اقدام کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کره جنوبی 

 • فرم درخواست ویزای دانشجویی 
 • تاییدیه صدور ویزا ( که از دانشگاه در زمان پذیرش باید دریافت کنید)
 • هزینه درخواست ویزا ( حدودا بین 50 تا 180 دلار، بسته به نوع ویزا متفاوت است)
 • فرم گزارش وضعیت سلامت 
 • نامه پذیرش ارسال شده از طرف دانشگاه
 • رسید پرداخت شهریه دانشگاه 
 • نامه بورسیه (درصورتی که دارای بورسیه تحصیلی در کره جنوبی هستید)

اگر در کره جنوبی اسپانسر یا میزبانی دارید، در این صورت تاییدیه صدور ویزا (که مورد دوم مدارک موردنیاز ذکر شد) را دارید و نیازی به ارسال از طرف دانشگاه نیست؛ اما در غیر این صورت باید این تاییدیه را دریافت کنید. همچنین ممکن است نیاز به ارائه کاورلتر (Cover Letter) یا نامه هدف از سفر نیز باشد. 
زمان انتظار دریافت ویزا، ممکن است در کشورهای مختلف، متفاوت باشد. در صورت کمبود وقت با سفارت تماس بگیرید تا سریعتر به شما کمک کنند. شما باید شخصا ویزای خود را در سفارت کره دریافت کنید.

نکاتی درمورد ویزای تحصیلی کره جنوبی 

 • در صورتی که تاریخ ویزای تحصیلی شما به پایان رسید و قصد دارید دوره تحصیل خود را در کره تمدید کنید یا اگر نتوانستید ویزای دانشجویی را برای کل اقامت خود قبل از سفر به کره دریافت کنید، می‌توانید ویزای دانشجویی را همانجا تمدید کنید. ابتدا برای ترم‌های باقی مانده دانشگاه پرداخت انجام می‌دهید، سپس می‌توانید برای تمدید ویزای خود به اداره مهاجرت مراجعه کنید.

درخواست ویزای تحصیلی در کره جنوبی

 • ویزای دانشجویی که کره ویزای D نامیده می‌شود، به دنبالش عددی نوشته می‌شود که بسته به رشته تحصیلی شما در کره متفاوت است. در این نوع ویزا، شما می‌توانید پس از شش ماه تحصیل، برای حق کار پاره وقت اقدام کنید.
 • اگر می‌خواهید با ویزای دانشجویی وارد کره شوید، توصیه می‌کنیم هزینه تحصیلتان را حداکثر 2 ماه قبل از شروع اقدام پرداخت کنید که زمان کافی برای دریافت مدارک پذیرش و درخواست ویزا داشته باشید.
 • اگر زمان کافی برای دریافت ویزای دانشجویی قبل از شروع ترم تحصیلتان در دانشگاه کره ندارید، می‌توانید به عنوان آخرین راه حل، با معافیت ویزا به طول 90 روز (که در قسمت قبلی توضیح داده شد) به کره جنوبی سفر کنید و در آنجا به ویزای دانشجویی برسید.
 • دانشجویان با ویزای تحصیلی نباید به صورت غیرقانونی و بیش از ساعت مجاز تعیین شده در طول هفته کار کنند، این مورد باعث باطل شدن ویزای آنها می‌شود. دانشجویان باید گواهی مجوز شروع کار پاره وقت را از اداره مهاجرت داشته باشند و فرم تاییدیه آن را نیز از دانشگاه بگیرند. سپس با در دانشگاه یا بیرون از داشنگاه قرارداد کاری بسته و مشغول به کار می‌شوند. 
 • ویزای دانشجویی معمولا 3 ماه پس از صدور اعتبار دارد و شما می‌توانید 6 ماه قبل از اینکه زمان تمدید ویزا برسد در کره بمانید؛ البته برای برخی از دانشگاه‌ها می توانید ویزاهایی دریافت کنید که دیرتر نیاز به تمدید داشته باشد. این در صورتی است که دوره طولانی‌تری را در دانشگاه بگذرانید.
 • اتباع خارجی با ویزای بیش از 90 روز باید برای کارت ثبت نام خارجی در اداره مهاجرت کره درخواست دهند. برای جلوگیری از جریمه در 90 روز اول اقامت خود در کشور درخواست دهید. اگر بدون ویزا توانسته‌اید به کره سفر کنید، تا زمانی که مهر ویزای موقت پاسپورتتان را به ویزای دانشجویی تغییر ندهید، نمی‌توانید برای ثبت نام کارت خارجی اقدام کنید. این کارت می‌تواند به عنوان کارت شناسایی در کره استفاده شود. کارت خارجی در ترکیب با ویزای یکبار ورود می‌تواند به عنوان ویزای چند بار ورود طبق سفارت کره عمل کند.

سخن پایانی 
سفر به کره جنوبی می‌تواند برای تمام علاقه‌مندان به این کشور جذاب باشد! در این مقاله موضوع سفر بدون ویزا برای مدت کوتاه، ویزای تحصیلی D-4 کوتاه مدت و ویزای تحصیلی D-2 توضیح داده شد. بسته به نوع هدفتان از سفر و مدت زمان اقامتتان در کره باید این ویزا را دریافت کنید.
توجه داشته باشید که مقامات و مدارس کره می‌توانند تغییراتی در روند ویزا ایجاد کنند. همیشه آخرین دستورالعمل های سفارت را بخوانید و در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد روند ویزا با آنها تماس بگیرید. در صورت داشتن هرگونه سوال با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا با کارشناسان حامی مهاجر در ارتباط باشید. حامی مهاجر با افتخار رتبه یک اعزام دانشجو به آمریکا و کانادا را دارد!

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
Mahla
سلام خسته نباشید من ۱۵ سالمه و رشته گرافیک میرم د درحال یادگیری زبان کره ای هستم و زبان انگلیسی ام هم خوب است میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در کره جنوبی در رشته گرافیک پذیرش سخت هست یا نه و اینکه در کره آمار قبولی رشته معماری بالا است یا گرافیک به رشته گریم ممنون میشم پاسخ بدین