20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای تحصیلی لیتوانی

لیتوانی بزرگترین و پر جمعیت ترین کشورنواحی بالتیک است. پایتخت این کشور ویلنیوس، شهری تماشایی واقع در میان دو رودخانه نریس و ویلنیا است. از نظر جغرافیایی لیتوانی مابین شرق و غرب اروپا قرار دارد. این کشورهمچنین از تاریخچه غنی و کهنی برخورد دار می‌باشد. کشور لیتوانی در ارائه دادن استاندارد‎‌های تحصیلی بالا و دانشگاهای معتبر پیشینه بلندی دارد. دانشگاه ویلنیوس که در سال 1579 تاسیس شده گواهی بر این امر است. این دانشگاه یک مجموعه بزرگ، با تعداد بی‌شماری حیاط است که به سبک رنسانس بنا شده است؛ درست مانند یک شهر کوچک درون ویلنیوس. مدرک تحصیلی و سطح دانشگاه‌های لیتوانی بسیار بالا و معتبر بوده و در آینده می‌تواند درهای بسیاری را برای شما بگشاید. شما می‌توانید موقعیت‌های تحصیلی در لیتوانی را به صورت آنلاین بررسی نمایید. سایت‌های زیادی اطلاعات ارزشمندی را به شما خواهند داد. لیتوانی نه تنها برای تحصیل، بلکه برای زندگی و گردشگری نیز فوق العاده است.

چرا تحصیل در لیتوانی؟

نخستین دانشگاه اروپای شرقی در لیتوانی تاسیس شد و بعد از آن، لیتوانی تبدیل به کانون آموزش در جهان شده است. دانشجویانی که از سراسر دنیا برای تحصیل به این کشور سفر می‌کنند می‌توانند علاوه بر تجربه یک دوره آموزشی با کیفیت، از معماری بی‌نظیر دانشگاه‌های لیتوانی نیز لذت ببرند. لیتوانی یک کشور ایده آل برای تحصیلات عالیه است و همچنین دلایل متعددی وجود دارد که چرا شما باید در لیتوانی به تحصیل بپردازید.

شهروندان لیتوانی مردمانی تحصیل کرده و خون گرم‌ هستند، و سبب می‌شوند تا شما ازاقامت در لیتوانی لذت ببرید. علاوه بر آن کشور لیتوانی عضوی از اتحادیه اروپا است و اخذ مدرک تحصیلی در این کشور معادل با اخد مدرک در سایر کشور‌های اروپایی می‌باشد و همچنین با بیش از 16 کشور بر سر معادله اکادمیک (Academic exchange) توافق نامه‌ای به امضا رسانده‌اند. به طور معمول  تدریس با زبان لیتوانیایی در دانشگاه‌های دولتی این کشور مرسوم است اما زبان‌های دیگری نیز درصورت نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرند ( مانند زمانی که دانشجو و استاد دانشگاه خارجی باشند یا رشته مربوطه نیازمند زبان خاصی باشد).

هزینه های تحصیل در لیتوانی

دولت لیتوانی هزینه تحصیلی دانشجویان ممتاز را متقبل می‌شود و آن‌ها دیگر نیازی ندارند تا هزینه شهریه خود را پرداخت کنند. اگرچه هر دانشگاهی در لیتوانی نرخ شهریه انحصاری خود را دارد.  دانشجویان می توانند از وام‌های حمایتی که دولت برای تأمین شهریه آنها اختصاص داده‌ است استفاده کنند. همچنین هزینه زندگی در لیتوانی به طور قابل توجهی از سایر کشور‌های اتحادیه اروپا کمتر می‌باشد. بنابراین شما می‌توانید هم در یک کشور جزء اتحادیه اروپا مشغول به تحصیل باشید و هم از این امتیاز بهره مند شوید. کشور لیتوانی مناظر گردشگری فوق العاده‌ای دارد و شما می‌توانید در وقت آزاد خود از آنها لذت ببرید. اخذ یک مدرک تحصیلی در دانشگاهی از لیتوانی به شما این اجازه را می‌دهد تا در سرتاسردنیا بتوانید شغلی مناسب پیدا کنید.

دانشگاه‌های آزاد لیتوانی

دانشگاه علوم پزشکی لیتوانی، دانشگاه فنی ویلنیوس گیدیمیناس (VGTU)، دانشگاه مدیریت و اقتصاد ISM، دانشکده تجارت بین المللی در دانشگاه ویلنیوس، کالج ایالتی سیاولیا، دانشگاه فن آوری و طراحی ویلنیوس، دانشگاه علوم اجتماعی کاربردی SMK، دانشگاه تجاری ویلنیوس، دانشگاه علوم تربیتی لیتوانی، دانشگاه VMU و دانشگاه MRU.

 ویزای ملی D ( ویزای تحصیلی لیتوانی )

اگر دانشجویی قصد تحصیلات عالیه را در این کشور داشته باشد، باید از طریق سفارت خانه لیتوانی در کشور خود اقدام به اخذ یک ویزای تحصیلی کند. شرایط زیر برای تمامی متقاضیان الزامی است.

 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 •  یک عکس 45*35 رنگی  با زمینه سفید که به تازگی گرفته شده باشد.
 • مدارک قانونی پرواز –  پاسپورت (با حداقل 2 برگه خالی، که در 10 سال اخیر صادر شده باشد و همچنین مدت زمان اعتبار پاسپورت حداقل باید 6 ماه از ویزای درخواستی بیشتر باشد).
 • یک بیمه سلامتی معتبر و یک برگ کپی از آن که تمامی مدت زمان حضور شخص را در لیتوانی پوشش دهد.
 • رزرو بلیط هواپیمایی .
 • توصیه نامه از موسسه آموزش عالی لیتوانی.
 • مدارک ثبت نام برای موسسه آموزشی در لیتوانی
 • اثبات تمکن مالی برای اقامت در لیتوانی ( حداقل 150 یورو در هر ماه) از طریق نشان دادن وضعیت حساب  بانکی در سه ماه گذشته و یا اگر از جانب والدین خود تحت حمایت مالی قرار می‌گیرید، نشان دادن وضعیت حساب بانکی آن‌ها در سه ماه گذشته.

توجه : سفارت خانه  لیتوانی علاوه بر موارد فوق می‌تواند درخواست‌های بیشتری نیز داشته باشد.

اطلاعات مهم برای متقاضیان ویزای تحصیلی لیتوانی

 • از دانشجویان / مشاوران / نمایندگان آموزشی درخواست می شود دستورالعمل های ذکر شده  را  با دقت دنبال کنند، برنامه های ویزای دانشجویی باید شخصا ارسال شود.
 • متقاضی باید از انگیزه تحصیل در لیتوانی و برنامه تحصیلی خود مصاحبه‌ای ترتیب دهد. همچنین عدم توانایی کافی در زبان انگلیسی امکان دارد باعث رد شدن درخواست ویزا شود.
 • تمامی اسناد مورد نیاز برای اخذ ویزا ( رزرو بلیط هواپیما، بیمه سفر، اسناد مالی و غیره) باید درست و معتبر باشند، و در غیر این صورت منجر به لغو درخواست  ویزا می‌شود.
 • برنامه‌های سفر در آژانس مسافرتی/ شرکت هواپیمایی یا در وب سایت باید چاپ شود. برنامه پرواز باید جزئیاتی نظیر اطلاعات پرواز و عدد تاییدیه را شامل شود.
 • لغو کردن سفر منجر به باطل شدن ویزا خواهد شد. پس از ثبت ویزا، بلیط  رزرو شده متقاضی به طور مرتب چک می‌شود و در صورت لغو سفر منجر به باطل شدن ویزا خواهد شد.
 • اصل مدارک بانکی مانند صورت حساب‌های بانکی  و ... باید فرستاده شود.
 • در صورت عدم نیاز به مشاوره بیشتر، پروسه دریافت ویزا تحصیلی در لیتوانی 14 روز طول خواهد کشید.
 • مشاوران/ نمایندگان تحصیلی که اسناد جعلی ارسال کرده باشند، در لیست سیاه قرار خواهند گرفت.

نکات مهم

 • وقت پذیرش، تنها برای ارسال درخواست نامه ویزا و سایر اسناد مورد نیاز است. و هیچ گونه مشاوره‌ای درباره ویزا صورت نمی‌گیرد.
 • الزامی است که درخواست نامه ویزا و سایر اسناد مورد نیاز توسط شخص متقاضی ارائه شود. و در صورت ارسال توسط پیک، فکس و پست مورد بررسی مامور کنسولگری قرار نمی‌گیرد.
 • از تمامی مدارک ارسال شده باید یک نسخه کپی نیز تهیه شود.
 • در حفظ و نگهداری مدارک کوشا باشید. چرا که در صورت تاخیر در ارسال یا گم کردن هر مدرک باعث لغو شدن درخواست ویزا خواهد شد. و مجبور خواهید بود درخواست جدیدی برای اخذ ویزای دانشجویی تنطیم کنید.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0