لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

آیا در فکر تحصیل در آلمان هستید ؟ بهترین دانشگاه های آلمان از موسسه های قدیمی معتبر تا دانشگاه های فنی و صنعتی جدید بر طبق سیستم امتیاز دهی و رتبه بندی بهترین دانشگاههای جهان در سال 2021انتخاب شده اند. دانشگاه های تاپ و عالی رتبه ی آلمان در تمام کشور پراکنده است و فقط در یک یا دو شهر نیست ، که می توان در یکی از شهرهای آلمان شامل مونیخ ، برلین و 38 شهر دیگر مشغول به تحصیل شد. در کل 47 دانشگاه در سطح آلمان از بهترین دانشگاه های جهان محسوب می شوند. بهترین دانشگاه آلمان ال ام یو مونیخ ( LMU Munich) است که جزو دانشگاه ها ی فنی و صنعتی مونیخ می باشد و دانشگاه تاپ برلین هامبولت (  Humboldt) است . بیشتر از 500 مدرک در مقاطع ( کارشناسی و کارشناسی ارشد ) با زبان انگلیسی در بهترین دانشگاههای آلمان تدریس شده است. در هر رشته ای که علاقه دارید می توانید با زبان انگلیسی مشغول به تحصیل شوید .

5 تا از بهترین دانشگاه های آلمان

  • ال ام یو مونیخ
  •  دانشگاه صنعتی و فنی مونیخ
  • دانشگاه هیدلبرگ
  • هومبولت
  • دانشگاه فریبرگ

ال ام یو مونیخ

ال ام یو که اسم کامل آن دانشگاه لویج ماکسی میلیان مونیخ است از دومین دانشگاه های پر جمعیت آلمان محسوب می شود و شمار زیادی از دانشجویان بین المللی را جذب خود می کند ، که تقریبا 13 درصد از جمعیت کل دانشجویان خارجی برآورد شده است .

دانشگاه ال ام یو مونیخ در سال 1472 تاسیس شد ، که یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها ی آلمان محسوب می شود . که تعداد 42 جایزه نوبل برجسته مربوط به این دانشگاه است ، که شامل دانشمندان مشهور و بلند آوازه مثل اوتو هان ، مکس پلنک و ورنر هیسنبرگ است . در واقع از زمان پایان قرن 18 ام دانشگاه ال ام یو روی علوم طبیعت فوکوس داشته است . و تحقیقات ، کشفیات و اختراعات مهم و بزرگی از اواسط قرن 19 در این دانشگاه حاصل شده است.

ابتکارات عالی دانشگاه های آلمان در سال 2005 شروع شده ، که این ابتکارات از دانشگاه ال ام یو مونیخ و همچنین دیگر دانشگاه های آلمان آشکار شد .

دانشگاه صنعتی و فنی مونیخ

در قرن 19 تاسیس شده است. دانشگاه صنعتی مونیخ تنها دانشگاه اختصاصی در حوزه ی علوم و فناوری است . این دانشگاه اصولا روی مهندسی فوکوس کرده است . اما طی سال های گذشته در حوزه های علوم طبیعت ، علوم اجتماعی ، کشاورزی ، آبجو سازی و صنایع غذایی ، پزشکی مشغول به تدریس شده اند. خیلی از تخصص های مهندسی و فناوری اطلاعات در سه ساختمان ارائه می شود.

از سال 1927 ، تعداد 13 جایزه نوبل در حوزه ی فیزیک ، شیمی و پزشکی به دانشگاه اهدا شده است. در سال 2001 ، دانشگاه صنعتی مونیخ یک دانشگاه فرعی تی یو ام ( TUM ) آسیا ، مقرر در کشور سنگاپور، آموزش بین المللی برای دانشجویان آسیا ارائه می دهد .

دانشگاه هیدلبرگ

دانشگاه هیدلبرگ در سال 1386 تاسیس شده که قدیمی ترین دانشگاه آلمان است. این دانشگاه در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در 100 رشته تحصیلی درس ارائه می دهد. آموزش های هیدلبرگ برای تدریس در حوزه های ژنتیک روان پزشکی ، علوم اجتماعی امروزی و فیزیک محیطی تاسیس شده است . نزدیک به 20 درصد از دانشجویان از 130 کشور دنیا در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند. بیشتر از یک سوم دانشجویان رشته پزشکی این دانشگاه خارجی هستند . 33 جایزه ی نوبل به این دانشگاه تعلق گرفته ، که تعداد 9 تا از آن ها در دانشگاه نگهداری می شوند.

خیلی از سیاستمداران توانا ، فیلسوف ها و دانشمندان در این دانشگاه فارغ التحصیل شده یا در آن جا مشغول به تدریس می باشند. مثل ، مکس وبر که موسس علم علوم اجتماعی امروزی است و فیلسوف هانا آرندت .

هیدلبرگ به عنوان خانه ی ذوق و احساسات و تصورات شخصی و همچنین به عنوان شهر یا قلعه قدیمی شناخته شده است که مقصد بسیاری از گردشگران در آلمان نیز می باشد .

هومبولت

دانشگاه هومبولت واقع در برلین است. این دانشگاه خانه ی بسیاری از متفکران آلمانی بوده است که می توان از بین آن ها به مارکس و انجلس ، والتر بنجامین ، آلبرت انیشتین و مکس پلنک اشاره کرد . در کل 55 برنده ی جایزه ی نوبل در رشته های فیزیک ، شیمی و پزشکی به این دانشگاه تعلق گرفته است. اگر چه در همه ی رشته ها دانشجو می پذیرد ، اما این دانشگاه در رشته های هنر و انسانی برتری دارد. کتابخانه ی دانشگاه در سال 1874 باز شده که یکی از جامع ترین کتابخانه های سطح کشور است. که تقریبا 6.5 میلیون کتاب و هزاران مجله و روزنامه در آنجا نگهداری می شود .

دانشگاه فریبرگ

دانشگاه فریبرگ پنجمین دانشگاه قدیمی در آلمان است که در سال 1457 تاسیس شده است که با ارائه ی 11 رشته در آموزش علوم طبیعت و انسانی ساخته شده است. 19 جایزه ی نوبل به دانشگاه تعلق گرفته و 15 کارکن آموزشی جایزه ی لبنیز و جایزه ی بیشترین تحقیقات آلمان را دریافت کرده اند. شمار زیادی از کلوب ها و سازمان ها دانشجویی وجود دارند که شامل ایستگاه رادیویی دانشکده و ایستگاه تلویزیونی دانشجویی است که به عنوان یک رسانه ی انتشار در دسترس است.


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
اقامت تحصیلی

اقامت تحصیلی به اقامتی گفته می شود که اجازه تحصیل و زندگی به شما در خارج از کشور داده می شود و شما تا پایان تحصیلتان می توانید از اقامت تحصی ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
اطلاعات کلی در مورد ویزای تحصیلی استرالیا

اطلاعات زیر به شما کمک می کند که تصمیم بگیرید از کدام کلاس ویزای دانشجویی برای تحصیل در استرالیا استفاده کنید. تمام برنامه های ویزا توسط د ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
تحصیل در لتونی

لتونی یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپایی است که دارای متدهای آموزشی و تحصیلی رو به رشد و پیشرفته ای می باشد که بدلیل پایین بودن هزینه های ...

ادامه مطلب