20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بهترین دانشگاه های فنلاند

زیبایی های طبیعی خیره کننده و شهرهای خالی از سکنه ، تمرکز جدی بر تحقیق و نوآوری ، انتخاب مناسب دانشگاه ها در سطح جهانی و تعهد به ارائه آموزش عالی بصورت رایگان، همه این موارد موجب شده است تا بیشتر دانشجویان کشور فنلاند را بعنوان دانشگاه موردنظر خود انتخاب نمایند. فنلاند دارای برخی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های جهان است. فنلاند جزو کشورهای اسکاندیناوی بوده و همواره مورد توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها و دانشجویان بوده  است. دانشگاه های فنلاند در سطح جهانی دارای رتبه بسیار بالایی می باشد که در ادامه آنها را معرفی خواهیم نمود.

دانشگاه هلسینکی

دانشگاه هلسینکی قدیمی ترین دانشگاه فنلاند است، که در سال 1640 تأسیس شده است .شهر هلسینکی از سال 1829 در پایتخت فنلاند واقع شده است، اما پیش از آن به عنوان آکادمی سلطنتی تورکو شناخته می شد و در قدیمی ‌ترین سکونتگاه این کشور واقع شده ‌است. هم اکنون دانشگاه هلسینکی رتبه ۱۰۲ جهانی را به خود اختصاص داده است.
این دانشگاه همچنین بزرگترین موسسه آموزش عالی فنلاند است و بیش از 32000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه هلسینکی به عنوان قدیمی ترین  دانشگاه و دارای بالاترین رتبه در این کشور می باشد. این دانشگاه دارای ۱۱ دانشکده و ۱۱ موسسه پژوهشی بوده و مقاطع تحصیلی را به زبان فنلاندی، سوئدی و انگلیسی ارائه می دهد.

دانشگاه آلتو

دانشگاه آلتو Aalto) ) نیز دومین موسسه برتر فنلاند است که در حال حاضر در رده دوم قرار دارد. این دانشگاه در سال ۲۰۱۰ از طریق ادغام سه موسسه موجود یعنی دانشگاه فن‌آوری هلسینکی، دانشکده اقتصاد هلسینکی و دانشگاه هنر و طراحی هلسینکی تاسیس شد. هدف دولت فنلاند ایجاد یک دانشگاه جدید بود که یک مدل نوآوری و نمادی از آموزش با کیفیت بالا ارائه دهد که با تاسیس این دانشگاه موفق به این کار شد. امروزه حدود ۱۲،۱۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه Aalto یک جامعه چند رشته ‌ای است که در آن دانش و هنر با تکنولوژی و تجارت آشنا می‌ شوند. این دانشگاه متعهد به شناسایی و حل چالش ‌های بزرگ اجتماعی و ایجاد آینده ‌ای نوآورانه  می باشد. این دانشگاه در نزدیکی هلسینکی و درمنطقه اسپو واقع شده است. تحقیقات علمی و فعالیت های هنری در این دانشگاه  در سه ساختمان ، شش مدرسه ، 36 بخش و چندین واحد تحقیق و پژوهشگاه تقسیم بندی شده اند.

دانشگاه تورکو

این دانشگاه در سال ۱۹۲۰ تاسیس شده است و بیش از 25 هزار شهروند  با اهدای کمک های خود نقش مهمی در افتتاح این دانشگاه داشته اند. دومین دانشگاه بزرگ فنلاند دانشگاه تورکو می باشد که در آن بیش از 20 هزار دانشجو مشغول به تحصیل می باشند. این دانشگاه موفق شده است رتبه 276 جهان را به خود اختصاص دهد .دانشگاه اصلی در تورکو ، در جنوب غربی فنلاند واقع شده است ، اما این دانشگاه دارای موسساتی در راما ، پوری و سالو نیز می باشد.

دانشگاه ییواسکیلا

دانشگاه ییواسکیلا که در سال ۱۹۳۴ تاسیس شد، در واقع می توان گفت اولین دانشکده تربیت معلم فنلاندی در سال ۱۸۶۳ تأسیس شده است .این دانشگاه دارای رتبه جهانی 357 بوده و حدود 15000 دانشجو در شش دانشکده این دانشگاه در حال آموزش می باشند. این دانشگاه با حفظ میراث آموزشی معلم توانسته است به عنوان دانشگاه پیشرو در برنامه‌ های آموزشی در نظر گرفته ‌شود. ناگفته نماند طبق رتبه بندی جهانی، دانشگاه ییواسکیلا در سال 2017 موفق شده است در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان در زمینه آموزشی و تربیتی قرار بگیرد.

دانشگاه فنلاند شرقی

دانشگاه فنلاند شرقی در حال حاضر رتبه 451-460 در جهان را دارد و هفتمین دانشگاه برتر فنلاند به حساب می آید. این دانشگاه در سال 2010 از طریق ادغام دانشگاه جونسو(Joensuu) و دانشگاه كوپیو(Kuopio) تأسیس شد. امروزه بیش از 15000 دانشجو در یکی از چهار دانشکده  این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه شرق فنلاند یک شبکه گسترده از شرکای خارجی دارد و اغلب در پروژه ‌های بین‌ المللی شرکت می ‌کند. ساختمان اصلی دانشگاه در شهرهای Joensuu  و Kuopio قرار دارد و برخی از امکانات نیز در Savonlinna واقع در جنوب شرقی فنلاند و در منطقه ای که قبلاً با عنوان فنلاند شرقی شناخته می شد، واقع شده است.

دانشگاه فنی لاپینرانتا

دانشگاه LUT ، یک دانشگاه علمی پیشگام در فنلاند است که از سال 1969 تاسیس شده است و دارای رشته های علوم و تجارت  می باشد. جامعه جهانی این دانشگاه تقریباً از 6000 دانشجو و متخصص در زمینه های تحقیقات علمی و آموزش های دانشگاهی می باشد. این دانشگاه متشکل از ۷،۰۰۰ دانشجو، معلم و پژوهشگر جامعه علمی بین ‌المللی می باشد. دانشجویان از تمام سراسر دنیا می توانند در رشته های مدیریت کسب و کار و رشته های فنی در این دانشگاه مشغول به تحصیل باشند.
نقاط قوت تحقیقاتی دراین دانشگاه در رشته های سیستم های انرژی ، طراحی دیجیتال و تولید ماشین آلات و تجهیزات و همچنین خواستار سازه های فلزی به ویژه در شرایط قطب شمال ، شیمی ، تکنیک جدایی و محاسبه علمی ،زبانزد می باشد.

دانشگاه اولو

دانشگاه اولو یک دانشگاه علمی بین المللی است که با تحقیق و آموزش چند رشته ای برای آینده ، موجب ایجاد رفاه و دانش در سطح بین المللی می باشد. نوآوری ، جستجو ،مطالعه ، بکارگیری از دانش جدید در تمام زمینه ها جزو عملکردهای این دانشگاه می باشد. این دانشگاه در سال 1958 تأسیس شده است. این دانشگاه با بیش از 15 هزار دانشجو و 3000 کارمند متخصص ، یکی از بزرگترین و چند رشته ای ترین دانشگاه در فنلاند می باشد. این دانشگاه دارای ده دانشکده مختلف می باشد که بسیاری از بخش ها و واحدهای تحقیقاتی و تخصصی دانشگاه را جهت نوآوری و آموزش متخصصان برای مطالبه وظایف حرفه ای فراهم می نماید.

دانشکده های موجود در دانشگاه اولو به شرح زیر می باشند:
دانشکده بیوشیمی و پزشکی مولکولی ، دانشکده آموزش ، دانشکده علوم انسانی ، دانشکده فناوری اطلاعات و مهندسی برق ، دانشکده علوم ، دانشکده پزشکی ، دانشکده فناوری ، دانشکده تجارت اوولو، دانشکده معدن و دانشکده معماری.

دانشگاه تامپر

دانشگاه تامپر که پایه و اساس جدیدی دارد ، از ادغام دانشگاه صنعتی سابق تامپر و دانشگاه علمی کاربردی تامپرو برای ایجاد الگویی جدید برای آموزش عالی در فنلاند شروع به فعالیت کرده است. دانشگاه تامپر برای اولین بار در سال 1925 و دانشگاه صنعتی تامپر در سال 1965 تاسیس شد. بنابراین، دانشگاه تامپر دارای تجربه چندین دهه در آموزش دانشجویان دانشگاه است .تعداد دانشجویان این دانشگاه تقریبا 10 هزار نفر می باشد. لازم به ذکراست این دانشگاه از زمان تأسیس با شرکت ها و صنایع  مختلف همکاری داشته است.

تحقیقات در دانشگاه تامپر به ویژه بر روی موضوعات مربوط به فن‌آوری، بهداشت و جامعه متمرکز است .گروه ‌های تحقیقاتی و شبکه‌ های بیشماری در جامعه ما فعالیت می‌ کنند که مطالعات چند رشته ‌ای و متنوعی را در مرزهای سازمانی انجام می‌دهند. در واقع خدمات شغلی این دانشگاه بعنوان یک نقطه ارتباط بین دانشگاه و زندگی عمل می کند و بدین طریق برنامه ریزی شغلی و خدمات شغلی را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه تامپر ارائه می دهد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0