20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بهترین دانشگاه های هلند

کشور هلند روز به روز به یکی از عمومی ترین کشورهای جهان برای تحصیل دانشجوبان خارجی تبدیل می شود، که تقریبا عمده ترین دلیل آن تدریس با زبان انگلیسی است. سیستم امتیاز دهی به بهترین دانشگاه های دنیا در سال 2019 به 13 مورد از دانشگاه های هلند رتبه ی زیر 250  داده اند. بهترین دانشگاه ها و کالج های هلند در 12 شهر قرار دارد که آمستردام از 2 مورد از این دانشگاه های تاپ برخوردار است.

همه ی دانشگاه های منتخب سیستم امتیاز دهی هلند تقریبا در بیشتر از 40 مقطع لیسانس و فوق لیسانس به زبان انگلیسی تدریس می کنند و برخی از دانشگاه های دیگر هلند مثل دانشگاه آمستردام و دانشگاه لیدن تقریبا برای 100 مقطع به زبان انگلیسی تدریس می کنند.

دانشگاه صنعتی دلفت ( TU delft )

 

دانشگاه صمعتی دلفت بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه تکنیکی برای عموم در هلند است. تعداد دانشجویان در دانشگاه تی یو دلفت بعد از جنگ جهانی دوم به طور چشم گیری افزایش یافت. اگر چه ساختمان های اصلی دانشگاه در مرکز شهر قرار داشت ، اکنون همه آنها در مكلپارك ، مستقر هستند. نکته جالب توجه کتابخانه TU Delft است که عایق طبیعی دارای سقف پوشیده از چمن دارد. حدود 17 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند و یک چهارم آن متشکل از دانشجویان بین المللی می باشد .

دانشگاه واژنینگن و تحقیقات

 

با تمرکزی تخصصی بر روی موضوعات کشاورزی و علوم محیطی، دانشگاه تحقیقاتی واژنینگن یکی از بهترین موسسه ها در حوزه آموزش علوم زندگی و علوم اجتماعی  می باشد. در این دانشگاه فقط حدود 10 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و مقاطع بالا تر مشغول به تحصیل هستند. بیشتر آموزش های داشجویان در مقطع کارشناسی گاهی اوقات به زبان هلندی هست و بعضی از قسمت های آن به زبان انگلیسی می باشد. اما تقریبا 40 برنامه در رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد فقط و فقط به زبان انگلیسی تدریس می شود.

این دانشگاه شمار قابل توجه ای سالانه دانشجو به خود جذب می کند یعنی حدو 20 درصد از دانشجویان این دانشگاه را افرد بین المللی تشکیل می دهند.

در کل، این دانشگاه 20 رشته مختلف را در مقطع کارشناسی ارائه می دهد شامل رشته های تجاری ، توسعه بین المللی و علوم مربوط به سلامتی و 29 رشته در مقطع کارشناسی ارشد تدریس می شود که همه این رشته ها فقط به زبان انگلیسی می باشد و همه رشته ها در این مقطع فقط دو سال تا پایان آن زمان می برد. شهر واژنینگن در مرکز کشور هلند قرار دارد ولی از آمستردام یا مرز آلمان زیاد دور نیست. شعار دانشگاه با تمرکز بر مشکلات جامعه و بازرگانی " کشف پتانسیل های طبیعت برای بهبود کیفیت زندگی" است.

دانشگاه آمستردام

 

این دانشگاه در سال 1632 ساخته شده و سومین دانشگاه قدیمی این کشور می باشد و در حدود 23 هزار دانشجو در این دانشگاه هستند و بزرگترین دانشگاه از نظر تعداد ثبت نامی در هر سال محسوب می شود و امتیاز 50 را در سیستم امتیاز دهی دانشگاه های برتر جهان را به خود دارد ، و بیشتر این امتیاز را از رشته های هنر، انسانی و علوم اجتماعی کسب کرده است.

دانشگاه آمستردام حدودا 150 رشته در زبان انگلیسی تدریس می کند و سالانه 3 هزار دانشجو را بیشتر از 100 کشور دنیا به خود جذب می کند. فضای کالج اصلی در مرکز آمستردام و ساختمان های دانشگاه به صورت پراکنده در سطح شهر قرار دارند و این شرایط یک ارتباط خوب بین دانشجویان و محیط را فراهم میکند.

دانشگاه آمستردام یکی از بزرگترین دانشگاه های تحقیقاتی در اروپا است که بر اساس تحقیقات و انتشارات علوم، این دانشگاه را به یکی از بهترین موسسه ها تبدیل کرده است. کتابخانه مرکزی دارای 4 میلیون کتاب و هزاران نوشته، نقشه و کارهای کم یاب است و این دانشگاه دارای 5 موزه نیز می باشد.

دانشگاه لیدن

 

در سال 1575 تاسیس شد ، دانشگاه لیدن قدیمی ترین دانشگاه در هلند است و اعضای خانواده سلطنتی هلند در این دانشگاه به عنوان یک دانشجو مشغول به تحصیل می باشند. بسیاری از سیاست مداران و رهبران در این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و همچنین این دانشگاه مکان بسیاری از متفکران و فرهنگیان برجسته نیز بوده است.

فیلسوف هایی مانند اسپینوزا و دیسکارتس در طول دوران طلایی هلند در این جا بوده اند و همین طور 16 نفر دریافت کننده جایزه نوبل به این دانشگاه مربوط بوده اند مانند آلبرت انیشتین و انریکو فیرمی. بیشتر از 200 رشته با زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی و بالاتر تدریس می شود. دارای 26 هزار نفر دانشجو می باشد، شامل دانشجویان بین المللی نیز است. با وجود قدیمی بودن این دانشگاه، لیدن به نوآوری و بکارگیری آموزش غیرمعمول معروف است که بر یادگیری فردی و کار گروهی متمرکز است.

دانشگاه اراسموس روتردام

 

دانشگاه اراسموس روتردام یک دانشگاه عمومی واقع در شهر روتردام هلند است. بعد از قرن پانزدهم نام انسان شناس و تکلم دسیدیروس اراسموس روتروداموس را به خود گرفت. این دانشگاه در سال 1913 به نام دانشگاه تجارت تاسیس شد. این دانشگاه شامل هفت قوه در چهار زمینه متمرکز می باشد که شامل : سلامتی ، دارایی ، حکم رانی و فرهنگی است. کارمندان ثابت در دانشگاه دریافت کننده ی برنده جایزه نوبل بوده اند ، مانند جان تینبرگن و یک نخست وزیر سابق ، جان پیتر بالکندن ، و همچنین تعدادی دیگر از سیاستمداران و دانشمندان دیگر.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0