20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بهترین دانشگاه های سوئد

سوئد یکی از جذاب­ترین مناطق تحصیلی برای دانشجویان است که می­توانند برای اهداف تحصیلی انتخاب کنند. بیشتر دانشگاه­ های سوئد دارای رتبه ­های برتری هستند که هر ساله بورسیه­ های کاملی از طریق اسکالرشیپ­ های بین المللی برای دانشجویان بین المللی ارائه می­دهد. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه­ های سوئد و برای به دست آوردن بورسیه­ های تحصیلی سوئد، موظفند مدارک پذیرش و همچنین مقاله­­ بورسیه تحصیلی، برنامه مطالعاتی خود یا پیشنهادات برای تحقیقات آینده را ارائه دهند. دانشگاه ­ها پارامترهای مهم هر جامعه­ ای هستند و در دنیای امروز همه کشورها تعداد قابل توجهی دانشگاه دارند، بنابراین مهم است که بدانیم یک دانشگاه نسبت به سایرین چه جایگاهی دارد. به همین منظور دانشگاه­ ها رتبه بندی می­شوند. تقریباً در همه کشورها رتبه بندی دانشگاه ­ها به صورت بین المللی و ملی وجود دارد.

Karolinska Institute

مؤسسه کارولینسکا، با افت رتبه خود، دارای رتبه 52 در سطح جهانی است و مؤسسه برتر پزشکی در جهان محسوب می­شود. این دانشگاه طیف وسیعی از برنامه ­های علوم بهداشت و علم زندگی و برنامه­ های تحصیلات تکمیلی را ارائه می­دهد که شامل پزشکی، روانشناسی، روان درمانی، دندانپزشکی، مامایی، پرستاری، شنوایی سنجی، اپتومتری، فیزیوتراپی، رادیوگرافی، کاردرمانی و آسیب شناسی گفتار و زبان است. هدف از این کار، ارائه راهکارهایی برای بهبود شرایط سلامتی انسان است. این دانشگاه فقط از یک دانشکده تشکیل شده است که علوم بهداشتی و پزشکی است. بیمارستان دانشگاه کارولینسکا در همان نزدیکی دانشگاه واقع شده است، جایی که دانشجویان آموزش و تحقیقات خود را انجام می­دهند. برنامه ­های تبادل با سایر دانشگاه ­ها در سطح بین المللی، از جمله استرالیا، چین، دانمارک، فنلاند و هلند نیز در این دانشگاه در حال اجرا است. مجمع نوبل در دانشگاه شامل افرادی هستند که می­توانند برای دریافت جایزه نوبل بر در زمینه­ ی فیزیولوژی و یا پزشکی نامزد شوند. از هشت سوئدی که این جایزه را دریافت کرده­ اند، پنج نفر در کارولینسکا تحصیل کرده­ اند. دوره های این دانشگاه به شکلی طراحی شده است که برای دانشجویان بین المللی و همچنین ارائه دوره­ های به صورت زبان انگلیسی برای تحصیل و غیره امکان­پذیر است و بورسیه ­های تحصیلی موسسه کارولینسکا نیز توسط این موسسه به دانشجویان بین المللی ارائه می­شود.

Uppsala University

 

با داشتن رتبه 99 در جهان، دانشگاه اوپسالا یکی از قدیمی­ترین دانشگاه­ های سوئد است. این دانشگاه با فرهنگ خارق العاده خود و دانشجویان متنوع شناخته شده است و دارای 45000 دانشجو می­باشد. این میزان دانشجو برای کارهای تحقیقاتی و آموزش با کیفیت بالا مناسب شناخته شده است. طیف گسترده­ای از دوره­ ها توسط این دانشگاه مانند علوم طبیعی و ریاضیات، حقوق، علوم اجتماعی، مهندسی و فناوری، علوم رایانه و فناوری اطلاعات، هنر، طراحی و معماری، علوم انسانی و غیره ارائه می­شود. برای حمایت از دانشجویان بین المللی، دانشگاه Uppsala بسیاری از بورسیه­ های دانشگاه را برای دانشجویان بین المللی نیز ارائه می­کند.

Lund University

 

دانشگاه لوند با داشتن مقام 85 در سطح جهانی، در تحقیقات دارای اعتبار قابل توجهی است و 40000 دانشجو نیز به همراه 7400 کارمند در آن فعالیت می­کنند. دوره ­های متنوعی توسط این دانشگاه مانند مهندسی، علوم، حقوق، علوم اجتماعی، اقتصاد و مدیریت، پزشکی، علوم انسانی، الهیات، هنرهای زیبا، موسیقی ارائه می­شود. به دانشجویان بین المللی نیز برای ادامه تحصیل در دانشگاه لوند بورسیه دانشگاه لوند اعطا می­شود.

Stockholm University

 

دانشگاه استکهلم که متشکل از 70،000 دانشجو با ارائه 75 برنامه کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی است، در رتبه 129 در سطح بین المللی قرار دارد. برنامه­ های کارشناسی ارشد در زمینه علوم، علوم انسانی، حقوق و علوم اجتماعی و انگلیسی به عنوان موارد آموزشی می­باشد. این دانشگاه در وسط پارک ملی شهر واقع شده است و با جنگل های وسیع، گیاهان و درختان، از جمله حدود 800 گونه گیاه گل و بیش از 100 گونه پرنده، احاطه شده است. معیارهای لازم ورود برای هر برنامه تحصیلی متفاوت است. علاوه بر این، طیف گسترده ­ای از بورسیه­ های دانشگاه استکهلم نیز برای دانشجویان در نظر گرفته شده است تا بتوانند زمینه علمی خود را دنبال کنند.

موسسه فناوری سلطنتی KTH (KTH Royal Institute of Technology)

 

با رتبه 208 در سراسر جهان و تحقیقات قابل توجه خود در زمینه پیشرفت فناوری و نوآوری، موسسه فناوری KTH سلطنتی یکی از برجسته­ ترین دانشگاه فنی نه تنها در سوئد بلکه در کل اروپا است. طیف وسیعی از گزینه ­های تحصیلی توسط این دانشگاه، در دانش و فناوری به دانشجویان ارائه می­شود. این برنامه 60 برنامه کارشناسی ارشد و یک برنامه کارشناسی به زبان انگلیسی دارد و بسیاری از حوزه ­ها از جمله علوم طبیعی مهندسی، معماری، مدیریت صنعتی و برنامه ریزی شهری را در بر می­ گیرد. علاوه بر این، دوره­ های دکتری آن نیز قابل توجه است. الزام ورود به این دانشگاه برای هر برنامه پیشنهادی متفاوت است. همچنین بورسیه تحصیلی موسسه فناوری سلطنتی KTH به دانشجویان دارای عملکرد تحصیلی استثنایی داده می­شود.

 University of Gothenburg

 

دانشگاه گوتنبرگ دارای 37000 دانشجو به همراه 6000 نفر کارمند است و جدا از ارائه تعداد زیادی برنامه به زبان سوئدی، 70 دوره مختلف به زبان انگلیسی ارائه می­دهد. 50 برنامه 2 ساله بین المللی کارشناسی ارشد در زمینه علوم اجتماعی، علوم، تجارت، IT، علوم آموزشی، بهداشت، هنر، موسیقی، هنرهای زیبا و طراحی و صنایع دستی در این دانشگاه موجود است. هر برنامه دارای معیار پذیرش مربوطه به خود می­باشد. این دانشگاه بورسیه دانشگاه گوتنبرگ را برای دانشجویان بین المللی مربوط به برنامه کارشناسی ارشد فراهم می­کند که عمدتاً شهریه و هزینه­ های اقامت دانشجویان را در دوره مدرک تحصیلی خود پوشش می­دهد.

Chalmers University of Technology

 

دانشگاه صنعتی چالمرز به دلیل رشته مهندسی برق، در رتبه 37 جهان است. تقریباً 3000 دانشجوی کارشناسی ارشد وجود دارد که از بین آنها 30٪ دانشجویان بین المللی هستند. این دانشگاه به دلیل داشتن اساتید بسیار ماهر و محیطی مناسب مشهور می­باشد. این مرکز همچنین شامل دو مرکز تحقیقاتی می­باشد که عبارتند از مرکز تحقیقات الکترونیکی چالمرز و مرکز معماری مراقبت­ های سلامتی. این مرکز آموزش در علوم، فناوری، حمل و نقل و معماری را ارائه می­دهد.. معیارهای ورودی برای هر برنامه درجه ­ی متفاوتی دارد.

دانشگاه علوم کشاورزی سوئد

 

دانشگاه علوم کشاورزی سوئد به خاطر رشته علوم زیستی مشهور است و با سقوط در فهرست، در رتبه 324 در سطح جهانی قرار دارد. این دانشگاه شامل چندین دانشگاه­ ها است که پردیس Uppsala مدیریت اصلی دانشگاه را دارد. این دانشگاه رشته ­های علوم کشاورزی، از کارشناسی تا سطح دکترا را ارائه می­دهد. نیاز ورود به دوره برای هر دوره در کنار نیاز به زبان متفاوت است. برنامه ­های کارشناسی ارشد هر سال در ماه اکتبر آغاز می­شود. این دانشگاه همچنین برخی بورسیه­ های دانشگاه علوم کشاورزی سوئد را به دانشجویان ارائه می­دهد.

 Umea University

 

دانشگاه Umea پنجمین دانشگاه قدیمی سوئد است که دارای رتبه جهانی 274 است و در بین دانشگاه­ های برتر اروپایی قرار دارد. برنامه ­های کارشناسی ارشد به همراه کارشناسی و دکترا در این دانشگاه موجود است. بورسیه­ های تحصیلی دانشگاه Umea نیز توسط دانشگاه به دانشجویان شایسته داده می­شود و معمولاً درخواست برای بورسیه تحصیلی در ژانویه هر سال آغاز می­شود.

دانشگاه Linköping

 

دانشگاه Linköping با داشتن رتبه جهانی 321، بزرگترین برنامه­ های دانشگاهی را در سوئد، اعم از پزشکی، آموزش، تجارت، اقتصاد و مهندسی ارائه می­دهد. این دانشگاه دارای چهار پردیس است که پردیس Valla، پردیس ایالات متحده (هر دو در Linköping)، پردیس Norrkoping و پردیسFurniture  Lidding - Carl Malmsey (استکهلم). این دانشگاه همچنین تعداد ارائه­ی بورسیه ­های دانشگاه Linköping را به دانشجویان با عملکرد تحصیلی استثنایی، محدود نمی ­کند.

به صورت کلی، رتبه بندی دانشگاه ­های سوئد چه در سطح بین المللی(WUR)، چه ملی در جدول زیر ارائه شده است:

رتبه دانشگاه در سوئد

WUR رتبه 2019

دانشگاه

شهر

1

 40 

Karolinska Institute

Stockholm

2

 87 

Uppsala University

Uppsala

3

 98 

Lund University

Lund

4

 153 

Stockholm University

Stockholm

5

 187 

KTH Royal Institute of Technology

Stockholm

6

 201–250 

Chalmers University of Technology

Gothenburg

6

 201–250 

University of Gothenburg

Gothenburg

8

 251–300 

 University of Agricultural Sciences

Uppsala

9

 301–350 

Umeå University

Umeå

10

 351–400 

Linköping University

Linköping

11

 401–500 

Örebro University

Örebro

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0