50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

دانشگاه های برتر جمهوری چک

جمهوری چک با یک سنت آکادمیک و دانشگاهی که به قرن چهاردهم میلادی باز می گردد، زمان زیادی را برای تکمیل سیستم آموزشی خود گذرانده است .بنابراین، پس از تمام این مدت، جای تعجب نیست که جمهوری چک دارای چندین دانشگاه با رتبه برتر و همچنین دانشگاه هایی که دارای رتبه های بالا و شهرت جهانی برای آموزش و تعالی دانشگاهی هستند باشد. مکان هایی مانند دانشگاه چارلز، دانشگاه ماساریک و دانشگاه فنی اوستراوا هر یک از بهترین مدارس و موسسات جهان هستند .اگر می خواهید در جایی که معتبرترین دانشکده های حقوق ، مدارس تجاری ، دانشکده های پزشکی و دانشکده های مهندسی هستند، باشید ، جمهوری چک دارای مدارس بسیار ممتازی است که می توانید مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد یا دکتری خود را این کشور بگذرانید.

تحصیل در جمهوری چک

جمهوری ‌چک یکی از زیباترین کشورهای اروپای شرقی است که در آغاز سال ۱۹۹۳ تشکیل شد و قبلا بخشی از چکسلواکی بود .قبلا یک دولت کمونیستی تحت نفوذ اتحادیه جماهیر شوروی، در چند دهه گذشته شاهد توسعه سریع بوده‌ است و در سال ۲۰۰۶ اولین کشور بلوک شرق سابق شد که به عنوان "کشور توسعه ‌یافته " توسط بانک جهانی رده ‌بندی شد.

امروز، جمهوری چک یک مقصد بسیار محبوب برای مطالعه بین ‌المللی بشمار می رود و در حال حاضر ۴۴،۰۰۰ دانش‌آموز خارجی در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل می باشند. آمار اتحادیه اروپا که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد این فهرست را به عنوان دوازدهمین مقصد محبوب برای دانش آموزان در اروپا فهرست کرده ‌است .قطعا مزایای زیادی برای کسانی که می ‌خواهند در جمهوری ‌چک تحصیل کنند وجود دارد، دانشگاه‌ های معتبر، شهریه مقرون به صرفه و هزینه های زندگی و در نهایت زندگی فرهنگی پر جنب و جوش و پر رنگ از عمده دلایل تحصیل در این کشور قلمداد می شود.

دانشگاه چارلز، بزرگترین و برترین دانشگاه جمهوری چک

دانشگاه چارلز یکی از دانشگاه های برتر جمهوری چک میباشد که در سال ۱۳۴۸ در طول حکومت پادشاه بوهم و امپراتور مقدس روم چارلز چهارم تاسیس شد .این اولین بار بود که این حرکت (تاسیس دانشگاه) در سمت شمال رشته ‌کوه‌ های آلپ و شرق پاریس آغاز می شد. اولویت اصلی دانشگاه چارلز این است که به ارتقا مقام معتبر خود به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی ادامه دهد .برای رسیدن به این هدف، دانشگاه به شدت بر فعالیت‌ های پژوهشی تمرکز دارد. دانشگاه چارلز می‌تواند تعدادی از تیم‌ های تحقیقاتی برجسته را که با موسسات تحقیقاتی بین‌ المللی همکاری داشته اند را به سمت خود سوق دهد. دانشگاه چارلز در رده ‌بندیEECA  رتبه پنجم را در این دانشگاه به دست آورده ‌است .این دانشگاه در سال ۱۳۴۸ میلادی توسط امپراتور چارلز چهارم تاسیس شد و همچنان بزرگ‌ ترین دانشگاه کشور با ۱۷ دانشکده و حدود ۴۹،۲۰۰ دانشجو است. بنابراین این دانشگاه می تواند یک انتخاب محبوب در میان دانشجویان بین ‌المللی که به کشورچک سفر می‌کنند، باشد. لازم به ذکر است که برنامه بین ‌المللی سازی این دانشگاه هم اکنون شامل مشارکت با تقریبا ۲۰۰ دانشگاه در سراسر جهان است .این دانشگاه متعلق به قرون‌ وسطی در پراگ است که به جذابیت هر چه بیشتر این دانشگاه می‌افزاید. پایتخت چک، که در میان گردشگران بسیار محبوب است، در کنار فرصت‌ های کاری مختلف، یک فضای جذاب و با نشاط برای دانشجویان فراهم کرده است.

دانشگاه فنی چک در پراگ، دومین دانشگاه برتر جمهوری چک

دانشگاه فنی چک یک دانشگاه دولتی است که درشهر پراگ تاسیس شده‌ است و یکی از قدیمی ‌ترین و بزرگ ‌ترین موسسات دانشگاهی جمهوری چک است کریستینWillenberg  اولین موسس این دانشگاه بود .این دومین دانشگاه برتر جمهوری ‌چک در رده‌ بندی EECAاست که در رتبه هشتم قرار دارد. دانشگاه فنی چک در پراگ هشت دانشکده دارد و هم اکنون بیش از ۱۰۰ رشته به طور عمده در زمینه ‌های مهندسی و زمینه‌ های مرتبط  در این دانشگاه در حال ارائه می باشند. این دانشگاه بالغ بر۴۴۲ حوزه مطالعاتی را در خود جای داده است. در طی بررسی که در سال 2010 انجام شد این دانشگاه دارای رتبه ۱۲۱ در میان دانشگاه‌ های فن‌ آوری جهان محسوب می شود. دانشگاه فنی چک در پراگ در سال ۱۸۶۳ به یک دانشگاه فنی تبدیل شد .این دانشگاه با ظرفیت نزدیک به ۲۴،۰۰۰ دانشجو درمقاطع مختلف کارشناسی و کارشناسی ‌ارشد مشغول به فعالیت می باشد. لازم به ذکر است که این دانشگاه به داشتن فارغ التحصیلان مشهورخود در کل دنیا، به خود افتخار می‌کند .یکی از معروف ‌ترین آن ‌ها، فیزیک دان کریستین  Dopplerاست که نام آوازه آن مربوط به اثر داپلر می‌باشد.

دانشگاه ماساریک، دومین دانشگاه برتر دولتی در جمهوری چک

دانشگاه Masaryk دومین دانشگاه برتر دولتی جمهوری چک می باشد که تصادفا در دومین شهر بزرگ این کشور یعنی موراوی واقع شده ‌است. این دانشگاه که در سال ۱۹۱۹ تاسیس شد، عضو گروه Compostela دانشگاه‌ ها و شبکه اوترخت است که هر دو به دنبال افزایش هم‌ کاری در میان دانشگاه ‌های سراسر اروپا به حساب می آیند. این تیم در حال حاضر در رده هفدهم رده‌ بندی   EECAقرار دارد و حدود ۳۶،۰۰۰ دانشجو در نه دانشکده این دانشگاه در حال آموزش می‌باشند. یکی از گام های مثبت این دانشگاه که بسیار زبانزد می باشد اینست که این دانشگاه قادر به ارائه بعضی از دوره ها به زبان انگلیسی و آلمانی می باشد که این امر بعنوان گزینه ‌ای بدیهی برای بسیاری از دانشجویان بین ‌المللی تلقی می شود. دانشگاه Masaryk متشکل از نه دانشکده و بیش از ۲۰۰ دپارتمان، موسسه و کلینیک است که مجموعه وسیعی از رشته‌ های دانشگاهی و تحقیقاتی را از علوم طبیعی گرفته تا علوم انسانی در بر می‌گیرد. یک سیستم بررسی ساختار یافته، دانشجویان را قادر می ‌سازد تا بسیاری از زمینه‌ های تحصیل را در برنامه ‌های مدرک لیسانس خود با برنامه ‌های کارشناسی ‌ارشد و دکترا ترکیب کنند.

دانشگاه  Masarykیک موسسه تحقیقاتی آموزش عالی است. فعالیت‌ های تحقیقاتی آن محدود به جمهوری‌ چک نیست. محققان دانشگاه Masaryk در هر قاره کار می‌ کنند. این دانشگاه حتی اولین ایستگاه قطب جنوب چک را اداره می ‌کند که در آن دانشمندان مشغول تحقیق بلند مدت در این اکو سیستم هستند.

دانشگاه صنعتی برنو، بزرگ ترین دانشگاه فنی و مهندسی در جمهوری چک

دانشگاه صنعتی برنو (BUT) بزرگترین دانشگاه فنی مهندسی، در جمهوری چک و یکی از دانشگاه های برتر تدریس و تحقیقاتی در اروپای مرکزی است. برنامه های آن نه تنها رشته های مهندسی بلکه زمینه های دیگر مانند علوم طبیعی، هنر، IT و اقتصاد را نیز شامل می شود. در ۱۹ سپتامبر سال ۱۸۹۹، امپراتور اتریش و پادشاه مجارستان، فرانتس یوزف دوم، حکمی را امضا کردند که در آن یک دانشگاه فنی چک در برنو به وجود آمد. این اولین موسسه آموزش عالی چک در موراوی بود.

دانشگاه صنعتی برنو، در سال ۱۸۹۹ تاسیس شد و در رتبه نوزدهم رده ‌بندیEECA  قرار دارد. در ابتدا ، دانشگاه یک دوره واحد در رشته مهندسی عمران ارائه داد، اما به تدریج به یک موسسه مهم دانشگاهی تبدیل شده است که 22000 دانشجو در 8 دانشکده آن مشغول به تحصیل می باشند. برای حمایت از بین المللی سازی، دانشگاه صنعتی برنو در پروژه های اتحادیه اروپا مانند اراسموس ، تمپوس ، لئوناردو و دیگرپروژه های مرتبط شرکت می کند. این مجموعه گزیده ای از برنامه های آموزش داده شده به زبان انگلیسی از مقطع کارشناسی تا مقطع دکترا را ارائه می دهد ، که بیشتر در حوزه اصلی مهندسی تمرکز دارد.

این دانشگاه با هر دو اتحادیه اروپا و شرکای غیر اتحادیه اروپا همکاری می کند و در حال حاضر بیش از 600 موافقت نامه در این زمینه دارد و درگیر برنامه های مختلف اراسموس، سیپوس، Aktion ، EEA و کمک های مالی نروژ است. برنامه بلند مدت این دانشگاه تقویت جایگاه خود در بین دانشگاه های تحقیقاتی برجسته و معتبر بین المللی است.

دانشگاه Palacký Olomouc

در حال حاضر دانشگاه Palacký Olomouc متشکل ازهشت دانشکده به شرح زیر می باشد:
 دانشکده الهیات سنت سیریل و متدیوس ، دانشکده پزشکی ، دانشکده فلسفی ، دانشکده معلمان ، دانشکده علوم ، دانشکده فرهنگ جسمی ، دانشکده حقوق و دانشکده علوم بهداشت.

اولوموک یک مرکز برجسته آموزش و فرهنگ است. تاریخ تحصیلات عالی در اولوموک از سال 1566 آغاز شد. دانشگاه  Palackyبرنامه‌ های کارشناسی ‌ارشد خود را در سه زبان در سه سطح  کارشناسی، کارشناسی  ‌ارشد و دکترا ارایه می ‌دهد. همچنین این دانشگاه در حال انجام پروژه ترویج تحقیق در موسسات آموزش و پرورش می باشد که با ارائه تحقیقات باکیفیت بالا و مراکز علمی در دانشکده ها تاسیس شدند که دارای پتانسیل علمی برای انجام تحقیقات موفقیت بین المللی به شرح زیر می باشد:

  • موسسه پزشکی مولکولی و Translational
  • مرکز منطقه هانا برای تحقیقات کشاورزی و کشاورزی
  • مرکز منطقه ‌ای فن ‌آوری ‌های پیشرفته و مواد (RCPTM)
  • مرکز for، قرون‌وسطی و رنسانس
  • مرکز تحقیقاتی نورشناسی
  • آزمایشگاه مشترک نورشناسی
  • آزمایشگاه رشد
  • مرکز تحقیقات Kinanthropology
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0