20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل در سوئیس

تحصیل در سوئیس

سوئیس خانه یکی از معتبرترین سیستم های آموزش عالی اروپا است و هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل در سوئیس به این کشور سفر می کنند. نه دانشگاه سوئیس در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS در سال 2018 برجسته شده اند که همه آنها در رتبه زیر 550 قرار دارد. سیستم مدرک سوئیس به طور کامل با استاندار اروپا مطابقت دارد.

مراحل تحصیل در سوئیس

شما در مرحله اول باید نوع دانشگاه، زبان آموزش، سطح و زمینه تحصیل را انتخاب کنید. در مرحله دوم شرایط پذیرش شما باید بررسی شود و سوئیس یک روش پذیری مرکزی ندارد و هر دانشگاه مستقل است و معیار های پذیرش خود را تعیین می کند. برای اطلاعات دقیق تر شما باید به طور مستقیم با دفتر پذیرش دانشگاه مورد نظر تماس بگیرید. با دانشگاه تماس بگیرید و دانشگاه انتخابی شما اطلاعات خاصی در مورد مهلت درخواست، اسناد مورد نیاز، مراحل پذیرش و ثبت نام ارائه می دهد. در مرحله آخر باید برای درخواست ویزای تحصیل در سوئیس اقدام کنید.

سیستم (ECTS) تحصیل در سوئیس

سوئیس همانند سایر کشورهای اروپایی از سیستم اعتبار انتقال و انباشت اروپا (ECTS) استفاده می کند. این سیستم طراحی شده است که با توجه به یادگیری ، دانشجویان امتیاز کسب کنند. برای گرفتن مدرک تحصیلی شما باید تمام امتیازات اجباری را دریافت کنید. سیستم اعتبار ECTS اجازه می دهد دانشجویان دستاوردهای خود را به راحتی در کشورهای دیگر به رسمیت بشناسند، همچنین سطح معینی از مقایسه بین دیپلم در سطح اروپا را تضمین می کند.  یک امتیاز ECTS بین 25 تا 30 ساعت تحصیل است و 60 امتیاز به یک سال تحصیلی تمام وقت اختصاص داده می شود. 180 امتیاز برای مدرک کارشناسی در نظر گرفته شده است، بنابراین سه سال تحصیلی برای دریافت مدرک کارشناسی زمان لازم است. دانشگاه ها همچنین می توانند فرصت های مطالعات نیمه وقت را فراهم کنند.

تحصیل در سوئیس مقطع کارشناسی

 

مقطع کارشناسی اولین قدم در آموزش عملی است و به دانشجویان اجازه می دهد، روش های عملی و روش شناختی خود را برای آموزش به دست آورند. یک سال تحصیلی در سوئیس معادل با 1500 تا 1800 ساعت تحصیل است. این ساعت ها شامل ساعت های سخنرانی ها، سمینارها، کارهای عملی و ... و همچنین مطالعه مستقل در خانه یا در یک کتابخانه است. مدت زمان دریافت مدرک کارشناسی 3 سال تحصیلی طول خواهد کشید. مدرک کارشناسی یک پیش نیاز برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد است و با این حال مدرک کارشناسی برای ثبت نام در برنامه دکترا کافی نیست و مستلزم دستیابی به مدرک کارشناسی ارشد است. تمام برنامه های کارشناسی برای دانشجویانی که دارای یک دیپلم دبیرستان معتبر، یک مقطع تحصیلی سوئدی یا یک درجه خارجی است که معادل آن تلقی می شود، ارائه می شود. اکثر دانشگاه های سوئیس فعالیت زیادی در زمینه های علوم انسانی، دامپزشکی، دندانپزشکی و مطالعات کیهان شناسی انجام می دهند. دانشگاه های علوم و هنرهای کاربردی سوئیس معمولا یک آزمون مناسب برای چندین رشته مثل، هنر، علوم اجتماعی، بهداشت و ورزش، برگزار می کنند.

تحصیل در سوئیس مقطع کارشناسی ارشد

 

اگر به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستید، سوئیس انتخاب عالی است. مرکز عالی بین المللی برای آموزش و پژوهش، طیف وسیعی از برنامه های با کیفیت بالا را در چندین زبان و در هر زمینه تحقیقاتی ارائه می دهد. دانشگاه های سوئیس آموزش عالی ارائه می کنند از جمله امکانات درجه یک، امکان تحصیل در سوئیس به چند زبان مختلف، زیر ساخت بسیار کارآمد و شبکه گسترده ای از ارتباطات بین المللی را ارائه میدهد که می تواند فرصت های هیجان انگیز را برای آینده شما ایجاد کند.

تحصیل در سوئیس مقطع دکترا

 

کشوری را انتخاب کنید که در میان بهترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری قرار گرفته است. دانشگاه های سوئیس برای داوطلبان دکترای خود پیشرفته ترین تحقیق و آموزش را ارائه می دهند از جمله امکانات درجه یک، انواع ارتباطات بین المللی، سطح بالایی از زندگی که فرصت های زیادی را برای موفقیت حرفه ای در تحقیقات علمی یا صنعت باز خواهد کرد.

تحصیل در سوئیس برنامه CAS

CAS کوتاه ترین برنامه در دسترس است و می تواند از چند ماه تا یک سال تحصیلی طول بکشد. این برنامه دانش تخصصی را در مورد یک موضوع خاص ارائه می کند و شامل دوره ها، مطالعه مستقل و در بعضی موارد، یک پروژه کوتاه است. برای دریافت مدرک این برنامه باید حداقل 10 امتیاز ECTS از 29 امتیاز کامل کسب کنید.

تحصیل در سوئیس برنامه DAS

برنامه DAS آموزش کامل در یک زمینه خاص را ارائه می دهد و دسترسی به مدارک بیشتر در یک حرفه است. این برنامه بین یک تا دو سال طول خواهد کشید و شامل دوره ها، مطالعه مستقل و اغلب پایان نامه کوتاه است. برای دریافت این مدرک باید 30 امتیاز از 59 امتیاز کامل بدست آورید.

تحصیل در سوئیس برنامه MAS/MBA

برنامه MAS/MBA تنها مدرک تحصیلات تکمیلی است . این برنامه آموزش جامع را در یک حوزه خاص ارائه می دهد و می تواند به دسترسی به مدارک بالاتر در یک حرفه و یا به حرفه جدیدی منجر شود. این برنامه شامل دوره ها، مطالعه مستقل و پایان نامه استاد است. برای دریافت مدرک این برنامه باید حداقل 60 امتیاز ECTS کسب نمائید.

بورسیه تحصیل در سوئیس

بورسیه تحصیلی در سوئیس به تعداد کمی از دانشجویان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اعطا می شود. اکثر دانشجویان برنامه و هزینه های زندگی خود را از طریق کار نیمه وقت تامین می کنند. شما از سوی دولت سوئیس بورس تحصیلی دریافت خواهید کرد و این مقدار بسته به  کشور مبدا شما متغیر است. بورس تحصیلی عالی سوئیس شامل پرداخت هزینه زندگی در سوئیس و هزینه تحصیل در سوئیس می شود که مبلغی حدود 10930 دلار در سال می باشد. بورس تحصیلی زمانی شروع می شود که دانشجو مقطع کارشناسی ارشد خود را آغاز می کند و به طور منظم برای سه یا چهار ترم اهدا می شود.

کار هنگام تحصیل در سوئیس

دلایل زیادی برای انجام یک کار نیمه وقت وجود دارد. شما می توانید بینش های حرفه ای را به دست آورید، درآمد داشته باشید و یا رزومه کاری خود را بهبود بخشید. ترکیب کار و تحصیل همیشه یک چالش است. دانشجویان خارجی در طول تحصیل در سوئیس می توانند حداکثر 15 ساعت در هفته کار کنند و می توانند در زمان تعطیلات تابستان به طور کامل کار کنند. در بعضی موارد ممکن است متقاضیان خارجی تحصیل در سوئیس فقط شش ماه پس از شروع تحصیل خود، شروع به کار کنند. در این موارد کارفرما باید یک درخواست استخدام برای اطمینان از اینکه بررسی شغلی می تواند انجام شود، ارائه کند. مشاغل را می توان در تبلیغات روزنامه ها، وب سایتهای استخدامی عمومی، انجمن های دانشجویی در دانشگاه و یا از طریق دانشگاه یافت. تمام دانشجویان خارجی که مایل به کار در سوئیس هستند باید به مقامات اطلاع دهند و یا درخواست مجوز کار (بسته به ملیت خود) ارائه کنند.

مدارک لازم تحصیل در سوئیس

برای مقطع کارشناسی : نیاز به دیپلم دبیرستان که یک گواهی پایان تحصیلات متوسطه محسوب می شود. برای پذیرش باید به اداره دانشگاه مراجعه کنید. توجه داشته باشید که نیازهای اضافی باید رعایت شود و پذیرش در برنامه های کارشناسی در زمینه پزشکی بسیار محدود است.
برای مقطع کارشناسی ارشد: نیاز اصلی یکی مدرک کارشناسی از یک دانشگاه معتبر در یک رشته تحصیلی خاص است.
  • پاسپورت معتبر
  • پرداخت هزینه دانشگاه
  • ارائه رزومه با لیست کاملی از مدارس و دانشگاه هایی که در آن مشغول به تحصیل بوده اید.
  • ارائه مدارک زبان (آلمانی یا انگلیسی) IELTS  یا TOFEL- Cambridge
  • ارائه گواهی تمکن مالی
  • ارائه پذیرش نامه از دانشگاه مورد نظر
  • 3 قطعه عکس تمام رخ
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0