20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

10 دانشگاه برتر ترکیه

کشور ترکیه به دلیل مکان جغرافیایی و نزدیکی آن به ایران مقصد مورد علاقه بسیاری از دانشجویان است. در این مقاله 10 دانشگاه برتر ترکیه را که در فهرست بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند را گردآوری کرده ایم.

دانشگاه بیلکنت ترکیه ( Bilkent University )

دانشگاه بیلکنت ترکیه اولین دانشگاه در بین 10 دانشگاه برتر ترکیه است که در سال 1984 ساخته شد. این دانشگاه که در شهر انکارا واقع شده است، غیر انتفاعی و خصوصی است. اسم این دانشگاه برگرفته از کلمه Billim Kenti به معنای شهر دانش است. این دانشگاه برتر ترکیه بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز در سال 2011-2012 رتبه 204 جهان را به دست آورد و در سال 2015 در رتبه 201-255 و بر اساس رتبه بندی QR در سال 2017 در رتبه 421-430 قرار گرفته است. زبان آموزش در این دانشگاه زبان انگلیسی می باشد. این دانشگاه دارای 9 دانشکده، شامل مدیریت، هنرهای زیبا، اقتصلد، موسیقی، آموزش، مهندسی، ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه و حقوق می باشد و دارای رشته های مانند حسابداری، مدیریت، روانشناسی، روابط بین الملل، حقوق، موسیقی و فیزیک است. هزینه این دانشگاه نزدیک به 14 هزار دلار است و در دو قسط بهار و پاییز از دانشجویان گرفته می شود.

دانشگاه کوچ ( Koc University )

دانشگاه کوچ یکی از 10 دانشگاه برتر ترکیه می باشد که در سال 1993 تاسیس شد و نام خود برگرفته از موسس آن، وهبی کوچ می باشد. زبان آموزش در این دانشگاه انگلیسی می باشد و فقط 4 درصد دروس به زبان ترکی تدریس می شود. رشته های اقتصاد، مدیریت، پرستاری و حقوق از جمله رشته هایی است که در این دانشگاه تدریس می شود.از مزیت های این دانشگاه می توان اعطای بورسیه به دانشجویان خود را نام برد، که تقریبا 14 درصد از دانشجویان از این بورسیه هلا بهره مند می شوند. . دانشگاه کوچ شامل دانشکده‌های علوم پایه، ادبیات و علوم انسانی، اقتصاد، مهندسی و مدرسه‌ی عالی بهداشت است. دانشکده عالی بهداشت بورسیه ویژه ای برای دانشجویان در نظر گرفته است  ولی به ازای استفاده از این بورسیه دانشجو باید در بیمارستان آمریکا خدمت کند. این دانشگاه از نظر رتبه بندی QR سال 2017 در رتبه 431-440 قرار دارد.

دانشگاه سابانجی (Sabanci University )

دانشگاه سابانجی یکی از 10 دانشگاه برتر ترکیه از نظر رتبه بندی QR سال 2017، در رتبه 461-470 قرار گرفته است. زبان آموزش در این دانشگاه انگلیسی می باشد و از نظر سطح کیفیت آموزشی و تحقیقاتی در رتبه بالایی قرار دارد. این دانشگاه دارای 3 دانشکده و 1 مدرسه می باشد. دانشکده هنر، علوم اتماعی، علوم طبیعی، مهندسی، دانشکده مدیریت و مدرسه زبان از جمله دانشکده های این دانشگاه برتر ترکیه می باشند.

دانشگاه فنی خاور میانه ( Orta Dogu Teknik Universitesi )

دانشگاه فنی خاورمیانه در انکارا می باشد و در فهرست 10 دانشگاه برتر ترکیه قرار دارد. این دانشگاه در زمینه علوم پایه و مهمندسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زبان آموزش این دانشگاه زبان انگلیسی است . دانشگاه فنی خاورمیانه 45 رشته کارشناسی و 5 دانشکده معماری، علوم پایه، اقتصاد، علوم مدیریتی، علوم آموزشی و فنی و مهندسی دارد. افرادی که قصد ورود به این دانشگاه را دارند، باید مدرک آیلتس( IELTS ) یا مدرک تافل ( TOFEL ) داشته باشند و در صورت نداشتن این مدارک، باید نمره قابل قبول این دانشگاه را در امتحان تعیین سطح زبان به دست آورند.

دانشگاه بغازیچی ( Bogazici Universitesi )

این دانشگاه در سال 1863 در بخش اروپایی ترکیه تاسیس شده است و سابقه ای طولانی در میان دانشگاه های ترکیه دارد. دانشگاه بغازیچی در رتبه بندی  QR سال 2017 در رتبه 491-500 قرار دارد. بغازیچی یکی از برترین دانشگاه های ترکیه می باشد و شامل دانشکده های ادبیات، علوم پایه، اقتصاد و فنی و مهندسی می باشد و رشته هایی مانند علوم اجتماعی، هنر و علوم مهندسی در آن بسیار پرطرفدار است.

دانشگاه فنی استانبول (  Teknik Universite )

این دانشگاه یکی از دانشگاه های دولتی و بین المللی ترکیه می باشد که در شهر استانبول قرار گرفته است. در سال 2009 از طرف موسسه THES رتبه 108 را در میان دانشگاه های فنی دنیا کسب کرده است. این دانشگاه در رتبه بندی QR سال 2017 در رتبه 601-650 قرار دارد.

دانشگاه حاجت تپه ( Hacettepe University )

دانشگاه حاجت تپه در شهر آنکارا قرار دارد. دانشگاه علوم پزشکی آن بسیار معروف است و برترین دانشگاه پزشکی ترکیه می باشد، این دانشگاه دارای 5 مرکز آموزشی می باشد. قسمتی از این دانشگاه در منطقه Beytepe واقع شده است که شامل دانشکده اقتصاد، بازرگانی، علوم آموزشی، مهندسی، هنرهای زیبا، ادبیات و علوم در فضایی به اندازه 6 میلیون متر مربع می شود. این دانشگاه از نظر رتبه بندی جهانی نیز در رتبه 751-800 قرار گرفته است.

دانشگاه آنکارا ( Ankara Universitesi )

دانشگاه آنکارا یکی دیگر از 10 دانشگاه برتر ترکیه می باشد که در سال 1925 تاسیس شده و کار خود را با رشته حقوق تاسیس کرده است. این دانشگاه شامل 15 دانشکده و 31 موسسه تحقیقاتی می باشد. این دانشگاه برتر ترکیه دارای دانشکده هایی مختلف در محله های مختف می باشد. زبان آموزش این دانشگاه زبان ترکی می باشد. این دانشگاه دارای کتابخانه بزرگی می باشد که میلیون ها کتاب را به صوت اینترنتی در اختیار دانشجویان قرار می دهد.همچنین این دانشگاه در رتبه بندی جهانی در ردیف 801-1000 قرار دارد.
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0