هزینه تحصیل در ترکیه

هزینه تحصیل در ترکیه

شکی نیست که ترکیه بهترین مکان برای لذت بردن از تحصیلات با کیفیت و کیفیت نسبتا خوب زندگی است. آنچه بهتر است این است که هزینه زندگی در ترکیه و هزینه تحصیل در ترکیه در مقایسه با سایر کشور ها پایین تر است. هزینه تحصیل در ترکیه با توجه به دانشگاه خصوصی یا دولتی متفاوت است. در دانشگاه های دولتی، هزینه تحصیل ممکن است تا حدود 300 دلار باشد، در حالی که هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی می تواند هزاران دلار هزینه داشته باشد. هزینه های دانشگاه های خصوصی گران تر از دانشگاه های دولتی است و تحصیلات تکمیلی گران تر از تحصیلات کارشناسی است.

هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه

میانگین هزینه دانشجوی بین المللی در ترکیه حدود 400 الی 500 دلار در ماه برای هزینه های اقامت، غذا، لباس، سرگرمی ، حمل نقل، تلفن و اینترنت صرف خواهد شد. این رقم بستگی به شیوه زندگی شما دارد. هزینه های اداری و کتاب ها تقریبا 100 الی 150 دلار در هر ترم می باشد. هزینه زندگی در ترکیه برای هر فصل تحصیلی به صورت زیر می باشد:
 
زندگی در ترکیه
 
هزینه زندگی در ترکیه
 
آپارتمان
 
1500-2000 $
 
خورد و خوراک
 
1100 $
 
حمل و نقل
 
300 $
 
کتاب
 
150 $
 

هزینه تحصیل در مقاطع تحصیلی ترکیه

هزینه تحصیل در دوره های تحصیلات عالی توسط دولت در ابتدای هر سال تحصیلی تعیین می شود. هزینه تحصیل دانشجویان خارجی بستگی به برنامه تحصیلی آنها دارد و هزینه تحصیل در ترکیه به صورت زیر می باشد:

مقطع کارشناسی

دانشگاه های دولتی که آموزش متوسطه دارند و دوره ها به زبان ترکی ارائه می شوند.
 
 
تحصیل در ترکیه
 
هزینه تحصیل در ترکیه
 
شهروندان ترکیه
 
80-250 $
 
شهروندان خارجی
 
240-750 $
 
 
دانشگاه های دولتی که آموزش متوسطه دارند و دوره ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند.
 
تحصیل در ترکیه
 
هزینه تحصیل در ترکیه
 
شهروندان ترکیه
 
150-500 $
 
شهروندان خارجی
 
450-1500 $
 
 
هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بین 5000 تا 20000 دلار متغیر می باشد.

مقطع کارشناسی ارشد

دانشگاه های دولتی که آموزش متوسطه دارند و دوره ها به زبان ترکی ارائه می شود.
 
تحصیل در ترکیه
 
هزینه تحصیل در ترکیه
 
شهروندان ترکیه
 
100-200 $
 
شهروندان خارجی
 
300-600 $
 
 
دانشگاه های دولتی که آموزش متوسطه دارند و دوره ها به زبان انگلیسی ارائه می شود.
 
تحصیل در ترکیه
 
هزینه تحصیل در ترکیه
 
شهروندان ترکیه
 
200-300 $
 
شهروندان خارجی
 
600-900 $
 
 
هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بین 5000 تا 20000 دلار متغیر می باشد.
 
دانشجویان ترکیه و کشورهایی مانند آذربایجان، باشکستستان، بوسنی و هرزگوین، داگستن، کراچی چارکسیا، قزاقستان، قرقیزستان، مقدونیه، مغولستان، مولداوی، ناخیشوان، ازبکستان، تاجیکستان، تاتارستان، ترکمنستان و اوکراین هزینه تحصیل در ترکیه را به عنوان شهروند ترکیه پرداخت می کنند.

هزینه سالانه تحصیل در ترکیه

هزینه های تحصیلی که پرداخت می کنید، بستگی به دوره تحصیل و زبان تحصیل دارد. برنامه های درجه بندی شده در ترکیه ارزان تر از آنهایی هستند که در زبان انگلیسی ارائه می شوند. دانشگاه های خصوصی نیز گران تر از دانشگاه های دولتی خواهند بود. به طور متوسط شما باید انتظار داشته باشید که مبلغی بین 1600 تا 9000 لیر در سال برای دانشگاه های دولتی پرداخت کنید. دانشگاه های خصوصی مجاز هستند که خود هزینه ها را تعیین کنند و به طور متوسط هزینه ها تا 110.000 لیر در سال خواهد رسید. بورسیه تحصیلی نیز برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که برخی از آنها شامل هزینه های تحصیل، کمک هزینه ماهانه و پوشش بیمه درمانی می باشد.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0