50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

دانشگاه جراح پاشا ترکیه (Cerrahpasa University)

دانشگاه جراح پاشا استانبول – شهریه، رنکینگ و آدرس

چه بهتر، اگر در دانشگاهی تحصیل کنیم که فرهنگ مردمی و رفتاری متناسب با ما داشته باشند. به هرحال، با این شیوه خیلی راحت‌تر و با دغدغه کمتر می‌توان تحصیل کرد. گفتنی‌ست، اگر از لحاظ مسافتی نیز به کشورمان نزدیک باشد که عالی خواهد شد!
چه دانشگاهی با این مشخصات می‌توان انتخاب کرد؟ معلوم است،دانشگاه جراح پاشا.
دانشگاه جراح پاشا استانبول، همان دانشگاه محبوب شما خواهد بود. این دانشگاه، تخصصی در زمینه پزشکی آموزش می‌دهد. هم‌چنین شما با تحصیل در جراح پاشا استانبول، نه تنها در شهری توریستی درس خواهید خواند، بلکه مدرک خود را از یکی از بزرگ‌ترین شهرهای جهان خواهید گرفت.
در مقاله امروز قرار است دانشگاه جراح پاشا ترکیه را به‌طور کامل برایتان توضیح دهیم تا با آگاهی کامل دانشگاه ایده‌آل خود را انتخاب کنید.

معرفی دانشگاه جراح پاشا ترکیه

دانشگاه معروف جراح پاشا ترکیه، از جمله دانشگاه‌های تخصصی در زمینه علوم پزشکی و پیراپزشکی است. این دانشگاه معتبر که به‌ظاهر مجموعه‌ای تازه‌ساز است، در حقیقت دانشکده پزشکی دانشگاه استانبول بود و از سال 1933، فعالیت آموزشی خود را آغاز کرده بود. اما در نهایت، هجدهم می 2018 بود که دانشگاه جراح پاشا توانست راه خود را از دانشگاه استانبول جدا و به‌عنوان مرکزی مستقل، اعلام موجودیت کند.
گفتنی است که امروزه، دانشگاه جراح پاشا در کنار ارائه رشته‌های اصلی خود یعنی رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی، رشته‌های دیگری را نیز به دانشجویان خود عرضه می‌کند. به همین دلیل نیز در حال حاضر، این دانشگاه دارای 12 دانشکده گوناگون و حدود 88 هزار دانشجوی بومی و بین‌المللی است.
هدف دانشگاه جراح پاشا، «قرارگیری در میان برترین دانشگاه‌های پزشکی جهان» و ماموریت آن‌، «تربیت پزشکانی پژوهشگر و پایبند به اصول انسانی» بیان شده است. هم‌چنین در تصویر پایین می‌توانید از رنکینگ دانشگاه جراح پاشا نیز معطل شوید.

رتبه بندی دانشگاه جراح پاشا

 

دانشگاه جراح پاشا کجاست؟

دانشگاه جراح پاشا در ترکیه (Cerrahpasa University)، یکی از مراکز علمی‌آموزشی واقع‌شده در بخش اروپایی استانبول است که ساختمان مرکزی آن، در حوالی دریاچه کوچوک چکمجه، در منطقه‌ای به همین نام، احداث شده است. گفتنی است که منطقه کوچوک چکمجه، یکی از بزرگ‌ترین و شلوغ‌ترین مناطق استانبول به‌شمار می‌رود و به‌لحاظ کیفیت زندگی، جایگاه خوبی در میان سایر مناطق این شهر دارد.
برخی از کارشناسان ترک معتقدند منطقه کوچوک چکمجه به قلب صنعت، تجارت و املاک استانبول تبدیل شده است. به‌خصوص که بسیاری از ساکنین آن، از دیگر کشورها راهی ترکیه شده‌اند و هدفشان سرمایه‌گذاری در استانبول است. ضمنا زندگی در این منطقه، بهترین انتخاب برای کسانی است که به سبک زندگی اروپایی علاقه‌مند هستند.

نام دانشگاه

جراح پاشا

نوع دانشگاه

دولتی

شهر

استانبول

نحوه پذیرش دانشجویان

آزمون یوس (مشاهده تقویم یوس) / بدون آزمون

زبان‌های تحصیلی

ترکی / انگلیسی

لینک نمونه سوالات یوس

آرشیو نمونه سوالات یوس دانشگاه جراح پاشا

شماره تلفن دانشگاه

+90 (212) 414 30 00

سایت دانشگاه

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi (iuc.edu.tr)

دانشکده های دانشگاه جراح پاشا ترکیه

دانستیم که دانشگاه جراح پاشا، دانشجویان خود را در 12 دانشکده گوناگون پذیرش می‌کند. آنچه در ادامه آمده، حوزه علمی هر یک از این دانشکده های دانشگاه جراح پاشا ترکیه است:

دانشکده های دانشگاه جراح پاشا

 • دانشکده علوم آموزشی
 • دانشکده علوم بهداشتی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده جنگلداری
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده مدیریت
 • دانشکده علوم ورزشی

رشته های پرتقاضا دانشگاه جراح پاشا

اکنون که دانشکده های دانشگاه جراح پاشا را معرفی کردیم، می‌خواهیم تعدادی از محبوب‌ترین رشته‌های موجود در این مرکز آموزشی را نیز بازگو کنیم. منتهی پیش از ادامه بحث، ذکر این نکته ضروری است که بدون شک مهم‌ترین رشته‌های تحصیلی این دانشگاه، رشته‌های مرتبط با علم پزشکی هستند. چرا که پایه‌واساس دانشگاه جراح پاشا، بر مبنای این علم بنا نهاده شده است.

با این وجود، در این مرکز آموزشی رشته‌های دیگری نیز ارائه می‌شود که می‌توان از آن‌ها، به‌عنوان رشته های پرتقاضا دانشگاه جراح پاشا نام برد. آنچه در ادامه آمده، نگاهی کلی به تمام رشته های پرتقاضا دانشگاه جراح پاشا ترکیه است:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • دامپزشکی
 • داروسازی
 • مدیریت بهداشت
 • شنوایی‌شناسی
 • فیزیوتراپی
 • پرستاری
 • مامایی
 • مهندسی مواد و متالوژی
 • مهندسی جنگلداری
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی معدن
 • مدیریت ورزشی
 • آموزش دبیری
 • مشاوره

رشته های دانشگاه جراح پاشا

شهریه دانشگاه جراح پاشا

پس از آشنایی با رشته های پرتقاضا دانشگاه جراح پاشا، ممکن است این سوال در ذهن متقاضیان تحصیل در ترکیه شکل گرفته باشد که شهریه این رشته‌ها چقدر است و برای تحصیل در این مرکز آموزشی، باید چه مبلغی پرداخت کرد. به همین دلیل، ما نیز قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم و به شهریه دانشگاه جراح پاشا در استانبول بپردازیم.

منتهی برای جلوگیری از اتلاف وقت، تمام این رشته‌ها را در سه دسته «پزشکی، پیراپزشکی و سایررشته‌ها» تقسیم‌بندی می‌کنیم تا اطلاعات لازم نیز به‌شکلی مختصر و مفید عرضه شوند. آنچه در جدول زیر مشاهده می‌کنید، نتیجه همین دسته‌بندی است که در خصوص شهریه دانشگاه جراح پاشا استانبول صورت گرفته است.

نام رشته

مبلغ شهریه

پزشکی

شروع از53.000 لیر

پیراپزشکی

شروع از 29.000 لیر

سایر رشته‌ها

شروع از 15.000 لیر

نحوه ورود به دانشگاه جراح پاشا

اکنون که به معرفی دانشگاه جراح پاشا ترکیه پرداختیم و تمام اطلاعات لازم را در خصوص دانشکده‌ها و رشته‌های آن بیان کردیم، باید نحوه ورود به دانشگاه جراح پاشا را نیز موردبحث قرار دهیم. زیرا یکی از مهم‌ترین مواردی که باید یک متقاضی تحصیل در ترکیه از آن آگاهی داشته باشد، همین شیوه اخذ پذیرش از دانشگاه موردنظرش است.

به همین خاطر، در ابتدا باید بگوییم که نحوه ورود به دانشگاه جراح پاشا تنها به یک شیوه محدود نمی‌شود. بلکه متقاضیان می‌توانند از چند راه مختلف پذیرش دانشگاه مطلوبشان را اخذ کنند. به‌عنوان نمونه، آن‌ها می‌توانند تحصیل بدون آزمون را امتحان کنند. به این صورت که بدون شرکت در آزمون یا ارائه رزومه، می‌توانند در دانشگاه مقصدشان درس بخواند. برای کسب اطلاعات تکمیلی، مقاله تحصیل بدون آزمون در ترکیه را مطالعه کنید.

آزمون ورودی دانشگاه جراح پاشا

شیوه دیگری که در اخذ پذیرش دانشگاه جراح پاشا مطرح است، شرکت در آزمون یوس ترکیه است. باید گفت که این آزمون اهمیت زیادی دارد و نتیجه آن، معیار سنجش علمی متقاضیان و پذیرش آن‌ها در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر ترکیه است.

البته متقاضیان تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی باید بدانند که دشواری آزمون یوس، به‌مراتب از پیچیدگی کنکور ایران کمتر است. اما همچنان، تنها یک راه برای کسب نتیجه قابل‌قبول در این آزمون وجود دارد که همان مطالعه مستمر منابع آزمون و تقویت پایه‌های علمی است. چرا که در این آزمون، افراد قرار است به رقابت با یکدیگر بپردازند و بار علمی خود را محک بزنند..

آزمون یوس ترکیه

مدارک مورد نیاز برای دانشگاه جراح پاشا

به هرحال قبل از تحصیل در این دانشگاه، شما باید یک سری اسناد در اختیار دانشگاه قرار دهید تا جراح پاشا بتواند شما را در دانشگاه خود پذیرش کند. به چه مدارکی نیاز دارید؟ در بخش پایین به آن اشاره کردیم.این نکته را هم در نظر بگیرید که این مدارک،به‌عنوان مدارک عمومی شناخته شده‌اند و ممکن است با توجه به رشته و مقطع تحصیلی به مدارک دیگری نیز نیاز داشته باشید.

مدارک دانشگاه جراح پاشا

بورسیه تحصیلی دانشگاه جراح پاشا

دانشگاه جراح پاشا از سال 2021 _ 2022، برنامه‌ای برای کمک هزینه تحصیلی دانشجویان در نظر گرفت. بورسیه‌های دانشجویی جراح پاشا هر ساله برای دانشجویان قابل دریافت است، به شرط آن‌که میانگین نمره دانشجو کمتر از 14 نباشد.
با این حال مهاجرت به استانبول، به نظر گزینه خوبی برای تحصیل شما است. می‌گویید چرا؟
اولا که هزینه تحصیل در ترکیه به نسبت پایین است، ثانیا شما می‌توانید به‌راحتی از این دانشگاه بورسیه اخذ کنید و در مخارج زندگی‌تان با مشکلی مواجه نشوید.
بیش‌از این وقت را از دست ندهید، اگر نمی‌دانید چطور باید برای ویزا درخواست دهید، سریعا مقاله ویزای تحصیلی ترکیه را بخوانید و اقدامات لازم را انجام دهید. 

سخن پایانی!

یک خبر خوش هم در اینجا به شما بدهیم. شما با تحصیل در دانشگاه جراح پاشا، می‌توانید اقامت در ترکیه را نیز اخذ کنید. صحبت‌های ما به پایان رسید، اخذ بورسیه، دریافت اقامت ترکیه، وجود رشته‌های تحصیلی متنوع و ... از ویژگی‌های محبوب تحصیل در دانشگاه جراح پاشاست.
همین الان، تلفن خود را بردارید و با شماره 02148000957 تماس بگیرید و هر سوالی درمورد اقامت و تحصیل ترکیه داشتید از کارشناسان ما بپرسید. 

سوالات متداول درمورد دانشگاه جراح پاشا

علاوه بر توضیحات گفته شده، ما در بخش پایین به برخی از سوالات رایج شما درمورد جراح پاشا پاسخ داده‌ایم.

برای پذیرش در دانشگاه جراح پاشا باید آزمون بدهیم؟

شما هم از طریق ازمون ورودی و بدون آزمون می‌توانید در جراح پاشا تحصیل کنید.

برای دانشجویان بین المللی امکان دریافت بورسیه وجود دارد؟

خوشبختانه، جراح پاشا برنامه بورسیه تحصیلی را برای تمام دانشجویان درنظر گرفته است. برای کسب اطلاعات بیش‌تر به  سایت بورسیه ترکیه مراجعه کنید.

برای تحصیل در دانشگاه جراح پاشا مهارت زبان ترکی لازم است؟

خیر. شما در این دانشگاه به زبان انگلیسی نیز می‌توانید تحصیل کنید.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0