لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

ترکیه یک کشور مهم آموزشی است که در سال­های اخیر دانش آموزان بسیاری از کشورهای جهان را به خود جلب می­کند. امن‌ترین کشور منطقه، کیفیت آموزش و پرورش و استاندارد بالای زندگی از دلایل اصلی این شرایط هستند.

مشکلاتی که دانشجویان خارجی در ترکیه با آن روبرو شوند

اولین مشکلی که اتباع بیگانه که از فرهنگ­های بسیار متفاوتی برخوردار هستند و در ترکیه تحصیل می­کنند، به طور طبیعی با زبان و آموزش مرتبط خواهد بود. تفاوت زبان آکادمیک و زبان گفتاری، وجود گویش­ها و لهجه­های بیش از حد باعث می­شود آموزش زبان کمی تغییر کند.

در مطالعه‌ای که در مورد دانشجویان خارجی انجام شده، مشخص شده است که این دانشجویان تنهایی، کمرویی، ناسازگاری و شوک فرهنگی و مشکلات روانی را تجربه می­کنند. به خصوص فکر دور بودن از خانه به عنوان بزرگ‌ترین مشکل برای دانشجویان خارجی در هر مکان از جهان بیان شده است.

مشکلات مبتنی بر بهداشت، اسکان، حمل و نقل، تغذیه و مشکلات اقتصادی از جمله مشکلاتی است که باید برای دانشجویان سراسر جهان با آن مواجه شد. با این حال این اتفاقات غم انگیز، بعداً باعث خوشحالی می­شود و هرگز در یک مکان دیگر جهان برای شما اتفاق نمی­افتند، و شما فقط در ترکیه تجربه خواهید کرد.

مشکل اسکان دانشجویان

خوابگاه­هایی که دارای مفاهیم مختلف هستند در ترکیه یافت می­شوند. خوابگاه­های دولتی، خوابگاه­های خصوصی و بخش­های جداگانه فرصت امکان اسکان بسیار راحت و با کیفیت را برای دانشجویان فراهم می­کند. اما هر دانشجویی میخواهد با دوستان خود در خانه جداگانه زندگی کند و از تحصیل در دوره کارشناسی از خانه خود لذت ببرد.

مشکل ترافیک در کلانشهرها

بیشترین تجربه مشکل در کلان شهرها مانند آنکارا و ازمیر، به ویژه استانبول، ترافیک است. بسیاری از وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی مانند مترو، تراموا، اتوبوس سریع‌السیر، اتوبوس، مینی بوس، خدمات کشتی و تاکسی به اشتراک گذاشته شده و غیره در دسترس هستند. با این حال، جمعیت بالای شهر و تعداد زیادی از خودروهای شخصی باعث تأخیر حمل و نقل در شهر می­شوند. به خصوص در استانبول، اگر مسافتی که به آن برسید یک ساعت با شما فاصله دارد، از دو ساعت قبل خارج شوید تا بتوانید به آنجا برسید.

مجوز کار برای دانشجویان خارجی

مطابق قانون جدید نیروی کار بین‌المللی، دانشجویان خارجی که در برنامه­های تحصیلات تکمیلی رسمی به عنوان برنامه کارشناسی ارشد یا دکتری در یک موسسه آموزش عالی در ترکیه ثبت نام می­کنند، قادر به کار و درخواست مجوز کار هستند. با این وجود، دانشجویان خارجی که در دوره­های کاردانی یا کارشناسی ثبت نام کرده‌اند، نمی­توانند برای مجوز کار اقدام کنند. مجوزهای کاری که به دانشجویان خارجی اعطا می‌شود، مجوز اقامت معتبر دانشجویی و حقوق اعطا شده توسط این مجوز اقامت را فسخ نمی­کنند. رویه­ها و اصول مربوط به اشتغال دانشجویان خارجی با تصمیم وزارت امور داخلی و با در نظر گرفتن اصول تعیین شده توسط کمیته سیاست­های مهاجرت توسط وزارتخانه تعیین می­شود.

در صورتی که افراد خارجی که تحصیلات عالی خود را در ترکیه به اتمام رسانده‌اند از تاریخ فارغ‌التحصیلی خود در عرض یک سال درخواست مجوز کار کنند، این درخواست طبق اصول تعیین شده توسط هیئت مشاوره بین‌المللی سیاست کار ارزیابی می­شود.

مهم: لطفاً توجه داشته باشید که دانشجویان خارجی که در دوره لیسانس بورسیه تحصیلی دولتی در ترکیه دریافت کرده‌اند، حتی اگر نوع اجازه اقامت آنها به اجازه اقامت کوتاه مدت تغییر یافته است، قادر به گرفتن مجوز کار نیستند.


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه یکی از راه های مهاجرت به ترکیه است و مورد توجه بسیاری از متقاضیان ایرانی قرار گرفته که قصد تحصیل در خارج ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
هزینه تحصیل در ترکیه

شکی نیست که ترکیه بهترین مکان برای لذت بردن از تحصیلات با کیفیت و کیفیت نسبتا خوب زندگی است. آنچه بهتر است این است که هزینه زندگی در ترکیه و ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
تحصیل در ترکیه: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی+هزینه

هزینه تحصیل در ترکیه در مقاطعِ تحصیلی مختلف هم به صورت زیر است: هزینه تحصیل در ترکیه ، مقطَع کارشناسی و به زبان انگلیسی: ۴۵۰ تا ۱۵۰۰ دلار هزینه تحصیل در ترکیه ، مَقطَع کارشناسی و به زبان ترکی: ۲۴۰ تا ۷۵۰ دلار هزینه تحصیل در ترکیه ، مَقطع کارشناسی‌ارشد ...

ادامه مطلب