20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل در اوکراین

اوکراین که از کشورهای اروپای شرقی است، بعد از روسیه بزرگ ترین ارتش اروپا را در اختیار دارد و از 24 استان تشکیل شده است. زبان اوکراینی زبان رسمی این کشور است اما در کنار آن زبان روسی نیز در این کشور استفاده می شود. این کشور که در جنگ جهانی دوم تحت اشغال آلمان ها بود، به دلیل منابع طبیعی فراوان، پرستار اروپا لقب گرفته است. اقامت در اوکراین راه های مختلفی دارد اما یکی از روش های متداول اخذ اقامت از طریق تحصیل است که هر ساله افراد زیادی از این طریق به اوکراین مهاجرت می‌کنند.

تحصیل در اوکراین (مقطع کارشناسی)

دانشجویان برای اخذ مدرک کارشناسی خود در دانشگاه های اوکراین می بایست به مدت 4 سال به تحصیل بپردازند و تسلط بر زبان های انگلیسی و یا اوکراینی از دیگر الزامات این دوره است. همچنین افراد باید گواهی پایان دوره متوسطه خود را به همراه داشته باشند.

تحصیل در اوکراین (مقطع کارشناسی ارشد)

مقطع کارشناسی ارشد در کشور اوکراین بیشتر از اکثر کشورها است و افراد متقاضی باید مدت 6 سال را برای دریافت این مدرک سپری کنند که زمان نسبتا زیادی است اما در مقابل اگر شما مدرک کارشناسی ارشد خود را از یکی از دانشگاه های اوکراین دریافت کرده باشید از لحاظ ارزش مدرک بسیار معتبر است.

تحصیل در اوکراین (مقطع دکتری)

افرادی که قصد گذراندن دوره دکتری را در دانشگاه های اوکراین دارند باید بدانند که این دوره به مدت 5 سال به طول خواهد انجامید و همانند سایر مقاطع تسلط بر زبان انگلیسی یا اوکراینی الزام است. همچنین دانشجویان باید موضوع پایان نامه خود را به دانشگاه اطلاع بدهند و پس از تایید باید در اتمام این دوره به دفاع از آن بپردازند.

تحصیل در اوکراین ، رشته های پزشکی و دندان پزشکی

رشته پزشکی عمومی یکی از پر طرفدارترین رشته های تحصیلی در اوکراین است که افراد زیادی برای تحصیل در این رشته به اوکراین مهاجرت می کنند. سطح کیفیت بالای دانشگاه ها در مقابل هزینه های پایین، دانشگاه های اوکراین را در میان مهاجرت کنندگان به اروپا بیش از پیش محبوب کرده است.

تحصیل در اوکراین با مدرک زبان

تحصیل در دانشگاه های اوکراین برای دانشجویان خارجی فقط در صورتی ممکن خواهد بود که فرد مورد نظر به زبان اوکراینی مسلط و یا مدرک زبان داشته باشد.

دانشگاه های معتبر اوکراین برای تحصیل

برای آشنایی بیشتر تعدادی از دانشگاه های معتبر اوکراین که هر ساله تعداد زیادی دانشجو را به خود جذب می کنند را در ذیل نام برده و معرفی کرده‌ایم.

موسسه پلی تکنیک کیف

دانشگاه کیف که یکی از برترین دانشگاه های فنی اروپا است، دارای امتیاز بالایی در میان مراکز فنی می باشد. این دانشگاه که در سال 1898 تاسیس شده است همواره فارق التحصیلان خود را در شرکت های معتبری همچون گوگل و فیس بوک دیده است.

دانشگاه کسب و کار و قانون

این دانشگاه در حال حاضر یکی از بهترین دانشگاه های اوکراین می باشد و در زمینه کسب و کار افراد موفقی را تربیت کرده است.

دانشگاه ملی پلی تکنیک

این دانشگاه که در سال 1844 تاسیس شده است از دیگر دانشگاه های فنی مهم اوکراین می باشد و از سال 1991 بخش مقدماتی خدمات آموزشی را برای دانشجویانی که قصد تحصیل در موسسات آموزش عالی را دارند، بر عهده گرفته است.

دانشگاه ملی دامپزشکی

دانشگاه ملی دامپزشکی لویو استپان یکی از مراکز قدرتمند علمی و از نام های شناخته شده کشور اوکراین است و این مجوعه همواره به دنبال تربیت افراد متخصص در زمینه های کشاورزی و محصولات مرتبط بوده است.

دانشگاه کسب و کار و فناوری کیف

دانشگاه کسب و کار و فناوری کیف از شیوه آموزشی بسیار خاصی برخوردار است، این مرکز که کاملا خصوصی است در میان 10 دانشگاه برتر این کشور قرار دارد و به طور کلی سبک کاری متفاوتی با سایر مراکز آموزشی در اوکراین دارد و دانشکده کسب و کار این دانشگاه یکی از بهترین ها در جهان است و به همین دلیل افرادی که قصد حضور در این دانشگاه را دارند باید بعد از سپری کردن تمامی مراحل، در یک مصاحبه حضوری نیز شرکت کنند. لازم به ذکر است که شهریه این دانشگاه بسیار بیشتر از مراکز دولتی است.

بورسیه تحصیلی در اوکراین

در صورتی که فرد بتواند بورسیه تحصیلی از طریق یکی از دانشگاه های اوکراین را کسب کند، تمام هزینه ها و یا بخش عمده ای از آنها که فرد باید هر ماه پرداخت کند، توسط دانشگاه پرداخت خواهد شد اما به یاد داشت که برای این امر شما باید دارای رزومه پرباری باشید. بورسیه تحصیلی در اوکراین معمولا در سطح کارشناسی ارشد و دکتری صورت می گیرد و افراد باید قبل از این کار دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند زیرا در این کشور سطح علمی دانشگاه ها بسیار متفاوت است. همچنین شرایط تحصیل برای دانش آموزان بین المللی زیر 18 سال در مدارس اوکراین نیز فراهم می باشد.

هزینه های تحصیل در اوکراین

دانشگاه ها در اوکراین شهریه های پایین و مقرون به صرفه ای دارند و در مجموع هر فرد برای تحصیل در اوکراین میان 1500 تا 3500 دلار هزینه خواهد کرد و همچنین برای رشته های پزشکی چیزی در حدود 3500 تا 4000 دلار نیاز است. همچنین با توجه به سیستم آموزشی اوکراین ممکن است یک رشته خاص در دانشگاه های متفاوت به شیوه های مختلفی تدریس شود پس قبل از انتخاب دانشگاه باید به تمامی این نکات توجه داشت تا بعد از مهاجرت مشکلی به وجود نیاید. با وجود اینکه تحصیل در اوکراین تقریبا ارزان است اما باید به این نکته توجه داشت که هر دانشجو به طور میانگین در سال چیزی در حدود 3600 دلار هزینه دارد و همچنین هزینه اسکان برای دانشجویان با توجه به محلی که اجاره می کنند در میان 500 تا 1300 دلار در ماه می باشد.

کار پاره وقت همزمان با تحصیل در اوکراین

همواره افرادی که برای تحصیل به کشور دیگری مهاجرت می کنند برای بهبود کیفیت زندگی خود به دنبال شغلی پاره وقت هستند، در همین راستا دانشجویان بین المللی که در اوکراین مشغول به تحصیل هستند می توانند همراه درس خود کار پاره وقت نیز داشته باشند و حتی برای کار می توانند به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز سفر کنند.

 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0