اعلام نتایج لاتاری 2024: تاریخ، زمان و ساعت جواب لاتاری

بررسی اعلام نتایج لاتاری

" مشخص شدن جواب لاتاری 2024 یا اعلام نتایج لاتاری 2024 " در 6 می، یعنی شش ماه پس از ثبت نام لاتاری گرین کارت اتفاق می‌افتد. چنانچه در سال 1401 ثبت نام لاتاری را انجام داده‌اید، در 16 اردیبهشت 1402 می‌توانید نتیجه لاتاری خود را بفهمید.

اگر ثبت نام لاتاری را از طریق موسسه حامی مهاجر انجام داده‌اید، استعلام نتایج لاتاری به صورت رایگان برای شما انجام خواهد شد و نتیجه از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود. اگر از برندگان لاتاری باشید، با شما تماس خواهیم گرفت.

 اما اگر ثبت نام لاتاری را به شیوه دیگری انجام داده‌اید، می‌توانید با تکمیل فرم زیر و ارسال اطلاعات ثبت نام لاتاری ، استعلام جواب لاتاری خود را به حامی مهاجر بسپارید تا پس از اعلام نتایج لاتاری، از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی کنیم. توجه کنید که مرجع اصلی برگزار کننده لاتاری، هیچگونه ایمیل یا نامه برنده شدن در لاتاری برای شما ارسال نمی‌کند و مراقب فریب برخی سودجویان باشید.
ثبت درخواست بررسی نتیجه لاتاری توسط حامی مهاجر

زمان و ساعت دقیق اعلام نتایج لاتاری امسال (لاتاری 2024)، در تاریخ 6 می 2023 ، ساعت 12 ظهر به وقت آمریکاست. بنابراین زمان اعلام نتایج لاتاری به وقت ایران در 16 اردیبهشت 1402 ساعت 07:30 شب خواهد بود.

در این مقاله قصد داریم نحوه چک کردن نتایج لاتاری را به صورت مرحله به مرحله و تصویری آموزش دهیم. عکس هایی نیز از نمونه جواب برنده لاتاری و نمونه جواب عدم قبولی در لاتاری (انتخاب نشدن در لاتاری) در این مقاله وجود دارد و با دیدن آن‌ها متوجه خواهید شد که صفحه مخصوص برندگان لاتاری به چه شکل است.

در این مطلب همچنین جدولی درباره تقویم لاتاری‌های سال گذشته وجود دارد که از طریق آن می‌توانید زمان اعلام نتایج لاتاری 2023 و 2022 و 2021 را ببینید. در انتهای مقاله نیز منابعی را جهت دریافت آخرین و جدیدترین اخبار لاتاری معرفی خواهیم کرد.

موسسه حامی مهاجر دارای رتبه اول اخذ ویزای آمریکا در ایران است. چنانچه از برندگان لاتاری هستید، می‌توانید از مشاوره برندگان لاتاری در موسسه حامی مهاجر استفاده کنید. کارشناسان مجرب ما در تمام مراحل دریافت ویزای لاتاری و ورود به آمریکا همراه شما خواهند بود. برای رزرو وقت مشاوره می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید. پاسخگوی شما هستیم!

این صفحه را حتما ببینید : تجربه برندگان لاتاری سال گذشته از دریافت ویزا

نحوه بررسی نتیجه لاتاری

اعلام نتایج لاتاری

 اگر سال قبل در لاتاری ثبت نام کرده‌اید، پیش از آنکه برای استعلام نتیجه خود اقدام کنید، حتما درباره نحوه نام گذاری برنامه های لاتاری و تاریخ اعلام نتایج لاتاری در هر دوره اطلاعات کافی را داشته باشید.

متاسفانه برخی شرکت کنندگان، از نام برنامه لاتاری که در آن ثبت نام کرده‌اند، اطلاع دقیقی ندارند و به اشتباه گمان می‌کنند که چون در سال 2022 ثبت نام خود را انجام داده‌اند، بنابراین در برنامه لاتاری 2022 ثبت نام شده‌اند. همین موضوع باعث ایجاد اشتباه در استعلام نتیجه این افراد می‌شود. در نتیجه قبل از هر کاری جدول زیر را ببینید.

نام برنامه

زمان ثبت نام لاتاری

زمان اعلام نتایج لاتاری

زمان بسته شدن پرونده برندگان لاتاری

لاتاری 2024 آمریکا

سال 2022

سال 2023

سی سپتامبر 2024

لاتاری 2023 آمریکا

سال 2021

سال 2022

سی سپتامبر 2023

لاتاری 2022 آمریکا

سال 2020

سال 2021

سی سپتامبر 2022

همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید، سال موجود در انتهای نام هر برنامه لاتاری، مربوط به سال بسته شدن پرونده برندگان لاتاری است که به آن سال مالی برندگان لاتاری نیز گفته می‌شود.

در نتیجه اگر در سال 2022 (سال 1401) ثبت نام خود را انجام داده‌اید، باید بدانید که در لاتاری 2024 آمریکا شرکت کرده‌اید. پس در ماه می 2023 (اردیبهشت 1402) منتظر اعلام نتایج لاتاری 2024 باشید. در سی سپتامبر 2024 نیز پرونده برندگان این لاتاری به صورت کامل بسته می‌شود.

نحوه اطلاع رسانی نتایج لاتاری آمریکا

نحوه اطلاع رسانی نتیجه لاتاری

توجه کنید که در تاریخ اعلام نتایج لاتاری هیچ گونه پیام کوتاه و ایمیل از طرف مرجع برگزار کننده لاتاری برای شما ارسال نمی‌شود. تفاوتی ندارد که برنده لاتاری باشید یا در لاتاری انتخاب نشده باشید، در هر صورت هیچ اطلاع رسانی از طرف مرجع برگزار کننده لاتاری دریافت نمی‌کنید.

شما باید خودتان پیگیر جدیدترین اخبار لاتاری باشید، تا بتوانید به محض اعلام نتایج لاتاری، از برنده شدن یا نشدن خود مطلع شوید. در سایت حامی مهاجر یک روزشمار برای اعلام نتایج لاتاری وجود دارد و همچنین می‌توانید از طریق صفحه اینستاگرام حامی مهاجر، آخرین اخبار لاتاری را پیگیری کنید.

البته شرکت کنندگانی که با موسسه حامی مهاجر در لاتاری ثبت نام کرده‌اند، نباید نگران فراموشی زمان اعلام نتایج لاتاری باشند. چرا که کارشناسان ما نتایج لاتاری را به صورت رایگان بررسی کرده و از طریق پیامک به شما اطلاع خواهند داد. در صورتی که از برندگان لاتاری باشید، حتما با شما تماس خواهیم گرفت.

در صورتی که ثبت نام لاتاری را از طریقی غیر از موسسه حامی مهاجر انجام داده‌اید، می‌توانید با تکمیل فرم زیر و ارسال اطلاعات ثبت نام لاتاری ، بررسی نتیجه خود را به ما بسپارید تا پس از اعلام نتایج لاتاری از طریق پیامک و ایمیل به شما نیز اطلاع رسانی لازم صورت پذیرد. به این شکل، نگران فراموش کردن زمان اعلام جواب لاتاری نخواهید بود.

ثبت درخواست بررسی نتیجه لاتاری توسط حامی مهاجر

تاریخ اعلام نتایج لاتاری و سودجویی های رایج در این زمان

معمولا نتایج لاتاری حدود 6 ماه پس از ثبت نام اعلام می‌شود. بنابراین به طور مثال اگر در ماه اکتبر 2022 در لاتاری ثبت نام کرده باشید، نتایج آن در ماه می سال 2023 اعلام خواهد شد. همیشه وقتی که به تاریخ اعلام نتایج لاتاری نزدیک می‌شویم، افراد سودجویی وجود دارند که یک ایمیل برنده شدن در لاتاری را برای تعداد زیادی از افراد ارسال می‌کنند.

این ایمیل‌ها نه تنها برای شما، بلکه برای تعداد زیادی از افراد دیگر هم ارسال شده‌اند و چون در روزهای اعلام نتیجه ارسال می‌شوند، گاها باعث می‌شوند که مخاطبان فریب بخورند و در دام افراد سودجو بیافتند.

باز هم یادآوری می‌کنیم که در هنگام اعلام نتایج لاتاری هیچگونه ایمیل برنده شدن در لاتاری، برای شما ارسال نخواهد شد. بنابراین مراقب اینگونه سودجویی‌ها باشید. در ادامه این مقاله نمونه جواب برندگان لاتاری را به شما نشان می‌دهیم و توضیح خواهیم داد که نمونه جواب اصلی دارای چه مشخصاتی است.

زمان اعلام نتیجه لاتاری

زمان اعلام نتایج لاتاری 2024

ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا در مهر سال 1401 (اکتبر 2022) به انجام رسید. با توجه به دستورالعمل این برنامه، تاریخ اعلام نتایج لاتاری 2024 در 6 می 2023 ساعت 12:00 ظهر به وقت آمریکا خواهد بود.

اگر این تاریخ را به شمسی تبدیل کنیم، زمان اعلام نتایج لاتاری امسال به وقت ایران در 16 اردیبهشت سال 1402 ، ساعت 19:30 است و تکلیف برندگان لاتاری 2024 در این تاریخ مشخص خواهد شد.

در صورت تغییر این زمان، حتما اطلاعات این بخش به روز رسانی خواهد شد!

در صورت برنده شدن در لاتاری احتیاج به انجام مراحل اداری دریافت ویزای لاتاری دارید و به دلیل اینکه مهاجرت اصولا یک کار حقوقی است، توصیه می‌کنیم که قبل از انجام مراحل بعد از قبولی در لاتاری، حتما با کارشناسان مجرب حامی مهاجر مشورت کنید. همچنین برای خواندن اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع می‌توانید مقاله های مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری و بررسی جامع شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری را بخوانید.

خدمات حامی مهاجر برای برندگان لاتاری

 • ارائه مشاوره تخصصی مهاجرتی به برندگان لاتاری
 • تکمیل فرم‌های کنسولی و سفارتی
 • برگزاری ماک سفارتی (شبیه‌سازی مصاحبه سفارت)
 • اخذ وقت فوری مدیکال و سفارت
 • برگزاری تورهای خاص سفارتی و ارائه خدمات همراهی سفارت
 • پیکاپ پاسپورت و مدارک
 • پرداخت هزینه گرین کارت
 • اجاره ملک در آمریکا
 • ارائه خدمات به تازه واردین در آمریکا

جهت رزرو وقت مشاوره با شماره 02148000957 تماس بگیرید یا از طریق پشتیبانی واتس اپ حامی مهاجر به ما پیام دهید.

مدارک لازم برای اعلام نتایج لاتاری

اگر یادتان باشد، هنگامی که ثبت نام لاتاری را به پایان رساندید، صفحه‌ای مشاهده کردید که اطلاعات هویتی شما در آن وجود داشت و در انتهای صفحه نیز یک کد " Confirmation number " (کانفرمیشن نامبر) به شما اختصاص داده شده بود.

به این صفحه، اصطلاحا صفحه کانفرمیشن نامبر گفته می‌شود و ما همیشه به کسانی که در لاتاری ثبت نام می‌کنند، توصیه می‌کنیم که حتما این صفحه را پرینت بگیرند و یا به صورت فایل ذخیره کنند.  

چون برای چک کردن نتایج لاتاری فقط به همین صفحه کانفرمیشن نامبر ( رسید ثبت نام لاتاری ) نیاز دارید و نیاز به هیچ مدرک دیگری نیست. همین که نام خانوادگی، سال تولد به میلادی و کد کانفرمیشن نامبر خود را بدانید، می‌توانید نتیجه لاتاری خود را بررسی کنید.

در صورت گم کردن کانفرمیشن نامبر لاتاری جای نگرانی نیست. راهی برای بازیابی کد کانفرمیشن وجود دارد.

نمونه صفحه کانفرمیشن نامبر لاتاری

بررسی نتیجه لاتاری بدون کانفرمیشن نامبر

در صورت گم شدن کد رهگیری ثبت نام لاتاری یا همان کانفرمیشن نامبر، باز هم امکان استعلام نتیجه لاتاری وجود دارد. می‌توانید از طریق فرم فراموشی کانفرمیشن این کار را انجام دهید. کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان نتیجه را بررسی کرده و به شما اعلام خواهند کرد.

در صورتی که می‌خواهید خودتان کار بازیابی کانفرمیشن نامبر را انجام دهید. توصیه می‌کنیم که مقاله راه حل بازیابی کانفرمیشن نامبر لاتاری را بخوانید.

نحوه چک کردن نتایج لاتاری (آموزش تصویری)

در صورتی که می‌خواهید به صورت شخصی نتایج لاتاری آمریکا را چک کنید؛ در این قسمت آموزش تصویری و گام به گام نحوه چک کردن نتایج لاتاری را ارائه خواهیم کرد.

مرحله اول : مراجعه به سایت رسمی اعلام نتایج لاتاری

در تاریخ اعلام نتایج لاتاری به سایت رسمی اعلام نتایج لاتاری آمریکا مراجعه کنید. در این سایت با صفحه زیر روبرو خواهید شد.

 تصویر سایت رسمی اعلام نتایج لاتاری

check statusبر روی دکمه آبی رنگ " Check Status " کلیک کنید و وارد صفحه زیر شوید.

صفحه خوشامدگویی اعلام نتایج لاتاری

مرحله دومدر این صفحه بر روی دکمه آبی رنگ Continue کلیک کنید و وارد فرم ثبت اطلاعات شوید.

مرحله دوم : تکمیل فرم اطلاعات برای چک کردن نتیجه لاتاری 

Confirmation numberدر بخش یک  این صفحه که با عنوان "Confirmation number  " مشخص شده است، باید کد 16 رقمی Confirmation number خود را وارد کنید. این کد را می‌توانید بر روی صفحه رسید ثبت نام خود در لاتاری پیدا کنید.

Family Nameدر بخش دوم این صفحه که با عنوان " Last/Family Name " مشخص شده است، باید فامیلی خود را به انگلیسی وارد کنید. دقت کنید که در این بخش فقط باید فامیلی خود را وارد کنید و از نوشتن نام خود در این مستطیل خودداری کنید. همچنین شما باید فامیلی خود را مطابق با اطلاعات وارد شده در زمان ثبت نام وارد کنید.

Year of Brithدر بخش سوم  این صفحه که با عنوان "Year of Brith  " مشخص شده است، باید سال تولد خود را به میلادی وارد کنید. دقت کنید که در این بخش فقط سال تولد خود را وارد کنید ( به عنوان مثال 1993 ) و از وارد کردن روز و ماه تولد خودداری کنید.

بخش چهارمبخش چهارم را نیز قبلا در تمام فرم های اینترنتی دیده‌اید و باید اعداد و حروف نشان داده شده در تصویر را درون کادر زیر آن بنویسید.

Session time outپس از وارد کردن تمام اطلاعات خواسته شده بر روی گزینه " Submit " کلیک کنید، تا وارد صفحه اعلام نتایج لاتاری شوید. در صورتی که بعد از زدن این دکمه با پیغام " Session time out " مواجه شدید، مجددا تمام مراحل را تکرار کنید تا وارد صفحه اعلام نتیجه شوید.

باختدر صورتی اطلاعات خواسته شده در این صفحه را به اشتباه وارد کنید، با پیغام زیر مواجه خواهید شد:

تکمیل اشتباه اطلاعات در فرم اعلام نتیجه لاتاری


در صورتی که با صفحه بالا و پیام های اخطاری همچون The information entered is not valid روبرو شدید یکی از گزینه های زیر اتفاق افتاده است:

 • ممکن است در هنگام وارد کردن حرف O و عدد 0 یا حرف I و عدد 1 و ... مرتکب اشتباه تایپی شده باشید.
 • امکان دارد، اطلاعات اشتباهی را در فرم تکمیل کرده باشید. (به طور مثال به جای فامیلی خود، نام کوچک خود را وارد کرده اید )

مرحله سوم : مشاهده نتیجه لاتاری

بعد از ثبت اطلاعات و زدن دکمه " Submit " با یکی از دو صفحه زیر مواجه خواهید شد :

نمونه جواب برندگان لاتاری

برندهدر صورت برنده شدن در لاتاری آمریکا با صفحه زیر مواجه می‌شوید :

 در صورت برنده شدن در لاتاری با این صفحه مواجه خواهید شد.

 

نمونه جواب عدم قبولی در لاتاری

باختدر صورت انتخاب نشدن در لاتاری آمریکا با صفحه زیر مواجه می‌شوید :

در صورت انتخاب نشدن در لاتاری با این صفحه مواجه خواهید شد.

در این صفحه عبارت برجسته شده "  HAS NOT BEEN SELECTED " را مشاهده می‌کنید و که نشان می‌دهد شما در این برنامه لاتاری انتخاب نشده‌اید.

برندگان لاتاری این بخش را حتما بخوانند

اگر بعد از بررسی نتایج لاتاری متوجه شدید که جز برندگان خوش شانس لاتاری هستید، احتمالا بعد از یک احساس خوشحالی شدید، دچار یک حس سردرگمی خواهید شد و اولین سوال شما این است که حالا چه کاری باید انجام دهم؟ این حس که نمی‌دانید چه کاری باید انجام دهید، به احتمال زیاد شما را نگران خواهد کرد.

نگران نباشید! اولین چیزی که در صفحه برنده شدن در لاتاری باید به آن دقت کند، کیس نامبر یا شماره پرونده است.

کیس نامبر برنده لاتاری چیست؟

هنگامی که یک برنده لاتاری نتیجه خود را بررسی می‌کند، در انتهای اطلاعیه‌ برنده شدن خود، می‌تواند کیس نامبر را مشاهده کند. در تصویر زیر می‌توانید محل کیس نامبر را در صفحه برندگان لاتاری مشاهده کنید.

کیس نامبر برندگان لاتاری

شماره پرونده یا CASE NUMBER برندگان لاتاری شامل یک رشته 14 کاراکتری از اعداد و حروف است که وضعیت پرونده برندگان لاتاری را مشخص می‌کند. به طور مثال کیس نامبر 2024AS00001212 نشان دهنده این است که شما برنده لاتاری 2024 هستید و حروف  ASنیز نشان می‌دهد که از بین شرکت کنندگان در آسیا انتخاب شده‌اید.

 در واقع اگر بخواهیم ساده تر بگوییم، چهار رقم اول کیس نامبر مشخص می‌کند که شما برنده چه سالی هستید. دو حرف بعد از آن نیز نشان دهنده محل تولد برنده لاتاری است. حروف AS به معنی منطقه آسیا و حرف های اختصاری کلمه انگلیسی Asia می‌باشد.

ارقام آخر کیس نامبر بسیار مهم هستند، چرا که نشان‌دهنده این هستند که کیس مورد نظر چندمین درخواستی است که به صورت تصادفی توسط کامپیوتر انتخاب شده است (در مثال بالا، این پرونده 1212 امین، مورد انتخاب شده از آسیا می‌باشد).

این رقم‌های آخر، شماره کیس برنده لاتاری نامیده می‌شود و به شما نشان می‌دهد که قبل از شما چند نفر از آسیا انتخاب شده‌اند. شما بر اساس این شماره برای مصاحبه ویزا در سفارت آمریکا دعوت می‌شوید. هر چه این عدد به یک نزدیک باشد، اصطلاحا گفته می‌شود که کیس نامبر پایین دارید و زودتر به مصاحبه دعوت می‌شوید. در نتیجه زودتر از بقیه ویزای لاتاری خود را دریافت خواهید کرد.

اولویت برندگان لاتاری گرین کارت در دریافت ویزا

همانطور که گفتیم اولویت دریافت ویزا برای برندگان لاتاری، به شماره کیس برنده لاتاری بستگی دارد. هر چه شماره کیس شما پایین‌تر باشد، برنده خوش شانس‌تری محسوب می‌شوید، چرا که فرآیند دریافت ویزای لاتاری شما سریع‌تر شروع خواهد شد و در نتیجه باید زودتر از بقیه، مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری و تکمیل فرم برندگان لاتاری ( DS-260 ) را شروع کنید.

چهار ماه پس از اعلام نتایج لاتاری و از ماه اکتبر، روند رسیدگی به پرونده برندگان لاتاری شروع می‌شود. وزارت امور خارجه آمریکا در مجله ویزای خود که ویزا بولتن نام دارد، هر ماه کارنتی کیس نامبرهای برندگان لاتاری را اعلام می‌کند.

کارنت شدن کیس نامبر شما به این معنی است، که در آن ماه می‌توانید منتظر نامه دعوت به مصاحبه برندگان لاتاری باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و فهمیدن این موضوع که کیس های لاتاری به چه شکل کارنت می‌شوند، می‌توانید مقاله همه چیز درباره کارنتی کیس برندگان لاتاری را بخوانید.

به برندگان لاتاری توصیه می‌کنیم که پس از فهمیدن کیس نامبر خود و قبل از هرگونه اقدام دیگر، از مشاوره مخصوص برندگان لاتاری در موسسه حامی مهاجر استفاده کنند. کارشناسان ما با توجه به شماره کیس شما، تمام راهنمایی‌های لازم برای ادامه مسیر مهاجرتی را خدمت شما ارائه خواهند داد. برای رزرو وقت مشاوره برندگان لاتاری، فقط کافی است با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

تکلیف برندگان لاتاری 2024

مطابق قانون ملیت و مهاجرت آمریکا تعداد ویزای تنوع نژادی (یا ویزای لاتاری) برای هر سال 55000 ویزا است که در برنامه لاتاری گرین کارت تعداد 50000 ویزا بین شرکت کنندگان توزیع می‌شود. به هر کشور حداکثر 7% از کل ویزاهای موجود اختصاص می‌یابد. برخی کشور ها به این حد نمی‌رسند، اما ایران سال‌هاست که مجموع  7% (یعنی هر سال 3500 ویزا ) را دریافت می‌کند.

نکته‌ای که باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید این است که در هر سال تعداد برنده های لاتاری بیشتر از تعداد ویزاهای تنوع نژادی است و به طور مثال اگر موجودی ویزاهای لاتاری سال 2024 برای ایرانیان 3500 ویزا باشد، تعداد برنده های انتخاب شده لاتاری از ایران بیشتر از این تعداد خواهد بود.

تعداد بیشتر برنده نسبت به موجودی ویزای تنوع نژادی به این معناست که برنده شدن در لاتاری تضمین دریافت ویزا نیست. زیاد بودن تعداد برندگان لاتاری نسبت به تعداد ویزا، به این دلیل است که اگر کسی واجد شرایط دریافت ویزا نبود، اشخاص دیگری برای دریافت ویزا وجود داشته باشند و ویزا به شخص دیگری اعطا شود.

توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله میزان سهمیه ایرانیان در لاتاری را بخوانید.

بنابراین تکلیف برندگان لاتاری 2024 صرفا با اعلام نتایج لاتاری مشخص نخواهد شد، و برندگان لاتاری 2024 آمریکا باید حتما مراحل اداری بعد از اعلام نتایج و مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا را با موفقیت به انجام برسانند.

با توجه به استرس و زمان محدود یک برنده لاتاری و عدم آگاهی کامل به امور توصیه می‌کنیم که برندگان لاتاری حتما با کارشناسان مجرب مشورت کنند. به یاد داشته باشید که انجام مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری از حساسیت‌های ویژه‌ای برخوردار هستند.

چرا که برنده لاتاری در یک مدت محدود یکساله باید ویزای خود را دریافت کند، به همین دلیل باید در تکمیل فرم‌های مهاجرتی دقت ویژه‌ای به کار ببرید، چون امکان دارد به خاطر اشتباهی بسیار کوچک، شانس دریافت ویزا را از دست بدهید.

بهتر است بدانید: لاتاری کانادا واقعیت دارد؟

تکلیف برندگان لاتاری 2023 (برندگان سال قبل)

هنگامی که نتایج لاتاری 2024 در اردیبهشت امسال اعلام شود، هیچ تداخل یا مشکلی برای برندگان لاتاری 2023 (برندگان سال قبل) ایجاد نمی‌شود. در حال حاضر نیز فرآیند صدور ویزا برای این برندگان در جریان است و این پروسه تا پایان سالی مالی لاتاری 2023 (یعنی 30 سپتامبر 2023) ادامه خواهد داشت.

بنابراین تکلیف برندگان لاتاری 2023 کاملا مشخص است. برندگان سال قبل نباید هنگام اعلام نتایج هیچ نگرانی خاصی داشته باشند، چرا که تا اواخر سپتامبر مهلت دارید ویزای خود را دریافت کنید، بعد از این تاریخ پرونده شما بسته خواهد شد و پرونده برندگان لاتاری 2024 (برندگان امسال) به جریان خواهد افتاد.

 آخرین و جدیدترین اخبار لاتاری

واقعیت این است که امکان تغییر زمان اعلام نتایج لاتاری وجود دارد، بنابراین همواره باید آخرین اخبار لاتاری را از منابع معتبر و موثق دنبال کنید. علاوه بر این می‌توانید برای آگاه شدن از جدیدترین اخبار لاتاری آمریکا، می‌توانید به صفحه حامی مهاجر در اینستاگرام یا کانال تلگرام حامی مهاجر مراجعه کنید. آخرین اخبار لاتاری به سرعت روی این صفحات منتشر می‌شود.

همچنین برای مطلع شدن از زمان دقیق اعلام نتایج لاتاری، می‌توانید به صفحه نخست سایت حامی مهاجر مراجعه کرده و روزشمار اعلام نتایج لاتاری را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

در هر سال تعداد زیادی از شرکت کنندگان لاتاری بی صبرانه منتظر اعلام نتایج لاتاری هستند. امسال نیز بسیاری از شرکت کنندگان منتظر مشاهده نتایج لاتاری 2024 در اردیبهشت ماه هستند و این مرحله از لاتاری آمریکا جز پر استرس ترین مراحل آن است. به زودی تاریخ نتایج لاتاری 2024 فرا خواهد رسید و اسامی برندگان لاتاری از ایران قابل مشاهده خواهد بود.

در این مقاله راهنمای کاملی از نحوه بررسی نتایج لاتاری ارائه کردیم و نکات مهم مربوط به برندگان لاتاری را توضیح دادیم. امیدوارم امسال شما هم جز برندگان خوش شانس لاتاری باشید و بتوانیم در تمام مراحل دریافت ویزای لاتاری همراه شما باشیم.

باز هم یادآوری می‌کنیم که مرجع برگزار کننده لاتاری، نتایج لاتاری را (حتی در صورت برنده شدن) به شرکت کنندگان ایمیل یا پیامک نخواهد کرد و شرکت کنندگان باید با پیگیری آخرین اخبار لاتاری 2024 در زمان مقرر به سایت لاتاری مراجعه کرده و وضعیت نتیجه خود را بررسی نمایند.

البته شرکت کنندگانی که به واسطه موسسه حامی مهاجر در لاتاری ثبت نام کرده‌اند، نیازی به این کار ندارند و به محض اعلام نتایج لاتاری 2024 ، نتایج از طریق پیامک  و تماس به اطلاع آنان خواهد رسید.

موسسه حامی مهاجر دارای رتبه اول اخذ ویزای آمریکا در ایران است. چنانچه از برندگان لاتاری هستید، می‌توانید از مشاوره برندگان لاتاری در موسسه حامی مهاجر استفاده کنید. کارشناسان مجرب ما در تمام مراحل دریافت ویزای لاتاری و ورود به آمریکا همراه شما خواهند بود. برای رزرو وقت مشاوره می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه اعلام نتایج لاتاری

نتایج لاتاری 2024 کی اعلام می‌شود ؟

جواب : بسیاری این سوال را دارند که " جواب لاتاری 2024 کی میاد؟ " جواب لاتاری 2024 آمریکا در 6 می 2023 (یعنی 16 اردیبهشت 1402) اعلام خواهد شد. شما می توانید برای "مشاهده نتایج لاتاری 2024" از طریق حامی مهاجر اقدام کنید. 

آخرین اخبار لاتاری را از کجا دنبال کنیم؟

برای اطلاع دقیق از روز اعلام نتایج لاتاری 2024 ، می‌توانید از روزشمار موجود در صفحه نخست سایت حامی مهاجر استفاده کنید یا اینکه از طریق صفحات اجتماعی حامی مهاجر در اینستاگرام و تلگرام، پیگیر جدیدترین اخبار لاتاری 2024 آمریکا باشید.

نحوه اطلاع رسانی نتایج لاتاری آمریکا چگونه است ؟

مرجع برگزار کننده لاتاری آمریکا، به هیچ وجه نتایج را از طریق ایمیل، نامه یا پیامک اطلاع رسانی نمی‌کند. حتی اگر در لاتاری برنده شده باشید نیز هیچگونه پیام یا ایمیلی از سوی مرجع اصلی لاتاری آمریکا دریافت نخواهید کرد.

 اما شرکت کنندگانی که به واسطه موسسه حامی مهاجر در لاتاری آمریکا ثبت نام کرده‌اند، از این مزیت برخوردار هستند که نتایج لاتاری آن‌ها توسط حامی مهاجر بررسی خواهد شد و سپس از طریق پیام کوتاه و تماس به اطلاع آن ها خواهد رسید.

اسامی برندگان لاتاری در ایران چگونه قابل دسترسی است ؟

به دلیل حفظ حریم شخصی، اسامی برندگان لاتاری آمریکا منتشر نمی‌شود. صرفا هر شرکت کننده می‌تواند با مراجعه به سایت لاتاری آمریکا نتیجه خود را بررسی نماید. آنچه در انتها منتشر می‌شود، فقط آماری برندگان لاتاری از ایران است.

من کد کانفرمیشن ام رو گم کردم حالا چی کار کنم ؟

بدون کد کانفرمیشن لاتاری (یا همان کانفرمیشن نامبر) نمی‌توانید نتیجه لاتاری خود را متوجه شوید. ابتدا باید مراحل بازیابی کد کانفرمیشن لاتاری را انجام دهید و پس از بازیابی آن می‌توانید جواب لاتاری خود را بررسی کنید.

در زمان ثبت نام پاسپورت نیاز نبود برای اعلام نتایج پاسپورت میخواد ؟

خیر. برای بررسی نتیجه لاتاری نیاز به داشتن پاسپورت ندارید. تنها با داشتن کد کانفرمیشن نامبر، می‌توانید نتیجه لاتاری خود را بررسی کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 197
مریم
سلام. برای ثبت نام امسال (1402) از چه تاریخی باید اقدام کنیم؟ ثبت نام از کی شروع میشه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام وقت بخیر
شما در حال حاضر میتوانید در وبسایت حامی مهاجر برای لاتاری 2025 پیش ثبت نام انجام بدید، ثبت نام اصلی در ماه اکتبر (مهر ماه 1402) انجام خواهد شد.

احسان
سلام وقت بخیر برا اخذ ویزا برا امسال هم حتما پاسپورت میخوایم ؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای اخذ ویزا که حتما نیاز به پاسپورت دارید. اما برای ثبت نام لاتاری امسال نیازی به پاسپورت نیست.

بهزاد
سلام بعد از ثبت نام در لاتاری امکان ویرایش وجود داره؟کلا میشه دوباره بازبینی کرد؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. در سایت اصلی بعد از انجام ثبت نام، امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد، اما در فرم ثبت نام لاتاری حامی مهاجر امکان ویرایش اطلاعات خود را دارید.

مهشید
سلام وقت بخیر می خواستم بدونم کیس نامبر ۵۱۰۰ ، حدودا کی میشه وقت مصاحبش؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. همه چیز به سرعت پردازش پرونده ها در سفارت های آمریکا بستگی دارد. نمی‌توان زمان دقیقی را پیش بینی کرد.

حسین همتی
سلام وقت بخیر من ۱۸ سال دارم و میخام در لاتاری شرکت کنم میشه راهنمایی کنید و بگید از کِی می‌توان ثبت نام کرد؟
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

ثبت نام لاتاری 2024 از اوایل مهر ماه 1401 آغاز خواهد شد.