20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

شغل های مناسب برندگان لاتاری و مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آمریکا

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌ها پیش از مهاجرت به ایالات متحده، مسئله پیدا کردن شغل مناسب و کسب درآمد است. به‌خصوص که اگر متقاضیان درباره شرایط بازار کار آمریکا اطلاعات کافی نداشته باشند. برای همین ممکن است در تصمیم‌گیری خود دچار مشکل شوند.

اگر شما نیز از این دسته افراد هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها دنبال کنید. زیرا ما در این مطلب به معرفی بهترین مشاغل برندگان لاتاری و مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آمریکا پرداخته‌ایم. بنابراین از مشاغل بدون نیاز به تخصص در آمریکا شروع می‌کنیم و تا معرفی مشاغل فنی و تخصصی این کشور پیش خواهیم رفت. حتی به حقوق و مزایای هرکدام اشاره خواهیم کرد و به شرایط کاری آنها می‌پردازیم.

کاریابی در آمریکا

هرگاه شخصی بخواهد برای کارکردن راهی آمریکا شود، باید یکی از انواع ویزای کار این سرزمین را دریافت کند و سپس به فعالیت بپردازد. این یک قاعده است؛ اما نه برای مقیمان آمریکا! یعنی چنین موضوعی در خصوص کاریابی افراد مقیم در آمریکا صدق نمی‌کند.

به این معنی‌که دارندگان گرین کارت آمریکا، می‌توانند مانند سایر شهروندان ایالات متحده راجع‌به شیوه فعالیت خود تصمیم بگیرند و در صورت وجود شرایط، به‌راحتی و بدون مشکل مشغول‌ به‌ کار می‌شوند. بنابراین آن‌ها نیازی به اخذ ویزا ندارند. به همین خاطر است که یکی از مزایای برنده شدن در لاتاری را فراهم‌بودن شرایط رشد و پیشرفت در آمریکا می‌دانند. چون کار در آمریکا بعد از لاتاری چندان پیچیده و سخت نیست و اگر موفق به دریافت گرین کارت شوید، دغدغه چندانی در این مورد نخواهید داشت.

اگر هم جزو برندگان لاتاری نیستید، گزینه مهاجرت کاری به آمریکا در دسترس است. گفتنی است پیش‌تر ما در خصوص کاریابی در آمریکا و  انواع گوناگون ویزاهای کاری این سرزمین صحبت کرده‌ایم. چنانچه دوست دارید بیشتر بدانید، مقاله ویزا کار آمریکا را مطالعه کنید.

کاریابی در آمریکا

کار در آمریکا بعد از لاتاری

یکی از پرتکرارترین سوالات برندگان لاتاری آمریکا پس از اعلام نتایج لاتاری این است که «چگونه در آمریکا کار پیدا کنیم ؟ اصلا امکان کار در آمریکا بعد از لاتاری وجود دارد؟ لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا چیست ؟ آیا برای آغاز فعالیت، حتما باید به زبان انگلیسی مسلط باشیم؟»

در این باره باید بگوییم که وضعیت شغل برندگان لاتاری در آمریکا، کاملا به شرایط اشخاص بستگی دارد. مثلا چنانچه شما مهارتی فنی داشته باشید، می‌توانید با طی‌کردن برخی مراحل، همان فعالیت حرفه‌ای را در آمریکا دنبال کنید. یا اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید، می‌توانید در آغاز راه به کارهایی مشغول شوید که سر و کار کمتری با زبان دارند.

بنابراین خیالتان را راحت کنیم! کاریابی برندگان لاتاری در آمریکا، تحت هر شرایطی امکان‌پذیر است. منتهی پیشنهاد می‌کنیم در صورت برنده‌شدن، حتما زبان خود را تقویت کنید. زیرا در این صورت نه‌تنها راحت‌تر می‌توانید با شرایط جدید وفق پیدا کنید، بلکه این امکان را خواهید داشت که شغل مناسب‌تری نیز پیدا کنید.

نکته دیگر درباره شغل برندگان لاتاری این است که هرچند شرایط کاریابی برای این افراد آسان است، اما نباید انتظار داشت آنها در همان ابتدا به جایگاهی برسند که دقیقا متناسب با خواسته‌شان باشد. بلکه مانند هر نقطه دیگری از دنیا، باید رفته‌رفته با فرهنگ کاری آمریکا آشنا شوند و پله‌پله پیشرفت کنند. تازه برندگان پیش از آغاز فعالیت خود، باید اقداماتی از قبیل اخذ SNN آمریکا را نیز انجام دهند. 

اگر تمایل دارید در رابطه با این اقدامات بیشتر بدانید و راجع‌به شرایط زندگی پس از برنده‌شدن در لاتاری آمریکا اطلاعات کسب کنید، به صفحه تخصصی شرایط زندگی برندگان لاتاری در آمریکا مراجعه کنید. هرآنچه لازم است، در آن‌جا گفته‌ایم!

مشاغل بدون نیاز به مهارت فنی در آمریکا

دسته اول از مشاغل مورد نیاز آمریکا، فعالیت‌هایی هستند که به آشنایی قبلی با مهارت فنی خاصی نیاز ندارند. یعنی افراد می‌توانند بدون داشتن تخصص در آن زمینه‌ها فعالیت کنند و آموزش‌های لازم را در حین کار دریافت کنند. در ادامه، تعدادی از مشاغل بدون نیاز به مهارت فنی در آمریکا را معرفی می‌کنیم.

مشاغل بدون نیاز به مهارت فنی در آمریکا

سورتینگ مواد غذایی | یکی از مشاغل بدون نیاز به مهارت فنی در آمریکا

از جمله مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آمریکا و بدون نیاز مهارت فنی، سورتینگ یا همان دسته‌بندی میوه و مواد غذایی است. در شرح این شغل نیز آمده است که افراد به‌عنوان یک نیروی دسته‌بندی‌کننده، باید دقت‌نظر بالایی داشته باشند تا بتوانند با شناسایی و کنارگذاشتن مواد فاسد، انواع مواد غذایی را به‌خوبی دسته‌بندی کنند.

ضمنا کسانی که به این فعالیت مشغول می‌شوند، باید آمادگی جسمانی نسبتا خوبی داشته باشند. زیرا ممکن است در تمام مدت کار خود، در حال تحرک و جابه‌جایی باشند. همچنین آن‌ها به آشنایی ابتدایی با زبان انگلیسی نیاز دارند تا بتوانند عملکردشان را گزارش بدهند.

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

16 دلار در ساعت

سابقه کار

نیازی ندارد

برخی از مزایا

بیمه سلامت

مرخصی با حقوق

آموزش اصول کاری

بسته‌بندی محصولات | شغل موقت برای برندگان لاتاری

بسته‌بندی محصولات، یکی دیگر از مشاغل مورد نیاز آمریکا است که می‌توان با دارابودن دانش اندک زبانی در آن مشغول‌به‌کار شد. به این صورت که شما به‌عنوان یک نیروی بسته‌بندی‌کننده محصولات، باید در کنار ماشین‌آلات صنعتی حضور داشته باشید و به‌صورت دستی یا ماشینی (بسته به محیط کار)، اجناس را در بسته‌های مناسب جای‌گذاری کنید.

البته باید بدانید برای این موقعیت شغلی، پاداش‌های متنوعی تعریف شده است. به این صورت که شما می‌توانید با پرکردن تمام ساعات کاری در یک هفته، 3 دلار اضافی به ازای هر ساعت دریافت کنید. ضمنا با نرخ 1.5 برابری پرداختی اضافه‌کار، این امکان برایتان وجود دارد که تا 1300 دلار در هفته درآمد کسب کنید!

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

18 دلار در ساعت

سابقه کار

نیازی ندارد

برخی از مزایا

بیمه سلامت

بیمه دندان‌پزشکی

مرخصی با حقوق

طرح بازنشستگی

جابه‌جایی بار در انبار | کاری ابتدایی در ایالات متحده

یکی از مشاغل بدون نیاز به تخصص در آمریکا، اشتغال به‌عنوان نیروی جابه‌جاکننده بار در انبار است. به این صورت که شخص باید در طی یک یا دو شیفت کار روزانه، تمام اقدامات لازم درباره بارگیری اجناس، تخلیه آن‌ها و مرتب‌سازی انبار را انجام بدهد.

ضمنا ساعات کاری هر شیفت، معمولا با توجه به حجم بارگیری تعیین می‌شود. مثلا ممکن است شیفت کارمندان پاره‌وقت بین 3 تا 6 ساعت در روز باشد و شیفت کارمندان تمام‌وقت، از 6 تا 10 ساعت در روز متغیر باشد.

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

24 دلار در ساعت

سابقه کار

نیازی ندارد.

برخی از مزایا

بیمه سلامت

بیمه دندان‌پزشکی

مرخصی با حقوق

مرخصی زایمان

خدمات نظافتی | از مشاغل بدون نیاز به تخصص در آمریکا

از جمله مشاغل مورد نیاز آمریکا که احتیاجی به تخصص ندارد، فعالیت به‌عنوان نیروی خدماتی در شرکت‌های نظافتی است. البته گفتنی است به‌سبب استفاده از ابزارهای شوینده پیشرفته، افراد به کسب مهارت‌هایی در این زمینه نیاز دارند. اما نه قبل از شروع کار! بلکه در حین فعالیت، خود کارفرمایان این موارد را آموزش می‌دهند.

خدمات نظافتی در آمریکا

ضمنا در این دسته شغلی، امکان دریافت حقوق پس از 24 ساعت نیز وجود دارد. شیفت‌ها هم بنا به نظر کارفرمایان، می‌توانند از 4 ساعت در روز تا روزانه 7 ساعت تغییر کنند.

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

بین 450 تا 900 دلار در هفته

سابقه کار

نیازی ندارد

برخی از مزایا

زمان‌بندی منعطف

آموزش در حین کار

طرح بازنشستگی

مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آمریکا

دسته دیگر از شغل های مناسب ایرانیان در ایالات متحده، مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آمریکا هستند. به این معنی که متقاضیان می‌توانند در آغاز کار، به‌راحتی در این زمینه‌ها فعالیت کنند و به‌تدریج راجع‌به ادامه مسیرشان تصمیم بگیرند.

گفتنی است به این دسته از فعالیت‌ها هم مشاغل بدون نیاز به تخصص در آمریکا گفته می‌شود که برخی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

نگهداری از حیوانات خانگی | شغلی بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آمریکا

یکی از فعالیت‌هایی که می‌توانید برای شغل بعد از لاتاری در نظر داشته باشید، نگهداری از حیوانات خانگی است. البته این در صورتی است که از قبل به حیوانات علاقه‌مند باشید و بتوانید به‌خوبی با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

چراکه به‌عنوان یک نیروی خدماتی در این‌زمینه، شما باید آن‌ها را به پیاده‌روی‌های 20_40 دقیقه‌ای ببرید، از آن‌ها مراقبت کنید، تمام مشاهداتتان را در تعامل با حیوان ثبت کنید و به‌زبان ساده‌‌تر، با آن‌ها دوست شوید!

نگهداری از حیوانات خانگی

ضمنا شخصی که می‌خواهد در این زمینه فعالیت کند، باید علاوه‌بر دارابودن تجربه کار با حیوانات، وقت‌شناس و قابل‌اعتماد باشد. همچنین او باید آمادگی بدنی نسبتا خوبی نیز داشته باشد تا بتواند در مواقع لزوم، حیوانات را به‌سرعت از خطر دور کند.

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

بین 900 تا 1500 دلار در هفته

سابقه کار

توانایی ارتباط برقرارکردن با حیوانات خانگی

برخی از مزایا

زمان‌بندی منعطف

مرخصی با حقوق

راننده اوبر | از مشاغل بدون نیاز به تحصیلات در ایالات متحده

یکی از آسان‌ترین شغل‌ها بعد از برنده شدن در لاتاری که جزو مشاغل مورد نیاز آمریکا نیز محسوب می‌شود، راننده اوبر است. اوبر، بزرگ‌ترین سرویس تاکسی اینترنتی در جهان است و بیش از 3.5 میلیون راننده دارد. بنابراین اگر می‌خواهید در یکی از مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آمریکا مشغول به کار شوید، تنها کافی است در اوبر نام‌نویسی کنید.

راننده اوبر در آمریکا

البته می‌دانید که لازمه فعالیت به‌عنوان راننده اوبر، اخذ گواهینامه آمریکا است. به همین خاطر، ما در مقاله چگونه در آمریکا گواهینامه بگیریم؟ به این موضوع پرداخته‌ایم و تمام توضیحات لازم را ارائه داده‌ایم. می‌توانید آن را مطالعه کنید.

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

بین 32.000 تا 46.000 دلار در سال

سابقه کار

توانایی رانندگی (داشتن گواهینامه الزامی است)

برخی از مزایا

بیمه درمانی

ساعت کاری دل‌خواه

پاداش‌های گوناگون

تخفیفات متنوع برای سرویس اتومبیل

پیشخدمت مک‌دونالد | شغلی غیرتخصصی برای شروع به کار در آمریکا

احتمالا شما نیز نام رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌دونالد به گوشتان خورده باشد. این مجموعه‌رستوران‌ها که با دارابودن بیش از 38.000 شعبه در سراسر جهان، یکی از بزرگ‌ترین فست‌فودهای دنیا به‌شمار می‌رود، همواره به‌دنبال استخدام نیروی کار در زمینه‌های گوناگون‌اند.

بنابراین می‌توانید به‌عنوان اولین گزینه در دسته‌بندی شغل های لاتاری، در این مجموعه‌رستوران‌ها مشغول‌به‌کار شوید و ضمن دریافت حقوق ثابت، از مزایایی نظیر بیمه درمانی، بیمه عمر و حتی انعام‌های سخاوتمندانه مشتریان بهره‌مند شوید.

کارگر مکدونالد

نکته دیگر درباره رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌دونالد این است که شما برای فعالیت در آن‌ها، نیاز به تسلط حداکثری بر زبان انگلیسی ندارید. بلکه تنها به‌وسیله آشنایی متوسط با زبان نیز می‌توانید وظایف خود را به‌خوبی انجام دهید. البته، ما مجددا توصیه می‌کنیم که برای راحت‌ترشدن شرایط زندگی در آمریکا، زبان انگلیسی را به‌خوبی فرا بگیرید.

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

بین 900 تا 1300 دلار در هفته

سابقه کار

معمولا موارد لازم در حین کار آموزش داده می‌شود. اما در برخی موارد، به آشنایی اولیه با اصول کار نیاز است.

برخی از مزایا

بیمه درمانی

بیمه دندان‌پزشکی

بیمه ازکارافتادگی

بیمه عمر

مرخصی با حقوق

فعالیت در استارباکس | کار مناسب برای برندگان جوان لاتاری

استارباکس، نام مجموعه‌ای از کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ایست که بیش از 33.000 شعبه در سراسر جهان دارد. به همین خاطر، از آن به‌عنوان بزرگ‌ترین مجموعه‌کافی‌شاپ‌های دنیا نام برده می‌شود. پس دیگر نیازی به گفتن ندارد که مجموعه‌ای به این گستردگی، تا چه حد به نیروی کار جدید احتیاج دارد و جزء شغل های مورد نیاز آمریکا محسوب می‌شود.

بنابراین اگر به کار در فضای کافه علاقه دارید، استارباکس می‌تواند مناسب‌ترین گزینه برای شما باشد. به‌خصوص که محیط کار این مجموعه، بسیار دوستانه و صمیمانه است. ضمنا پاداش‌های گوناگونی را که کارفرمایان در نظر می‌گیرند، فراموش نکنید! مبلغ این پاداش‌ها می‌تواند از چند دلار تا صدها دلار متغیر باشد.

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

بین 400 تا 800 دلار در هفته

سابقه کار

معمولا موارد لازم در حین کار آموزش داده می‌شود. اما در برخی موارد، به آشنایی اولیه با اصول کار نیاز است.

برخی از مزایا

بیمه درمانی

طرح بازنشستگی

تخفیفات خرید مواد غذایی

مرخصی با حقوق

شغل های فنی پردرآمد در آمریکا

پس از بررسی دو گروه از مشاغل مورد نیاز آمریکا که احتیاج کمتری به دانش و مهارت قبلی داشتند، اکنون می‌خواهیم به مشاغلی بپردازیم که لازمه فعالیت در آن‌ها، دارابودن مهارت فنی است.

پس این شما و این، شغل های فنی پردرآمد در آمریکا!

خدمات سرویس اتومبیل (مکانیکی) | شغل مناسب افراد فنی در ایالات متحده

اگر در زمینه سرویس اتومبیل فعالیت کرده‌اید و توانایی کار با ابزارهای تخصصی را دارید، بهتر است خودتان را سریع‌تر به ایالات متحده برسانید! زیرا مکانیکی، از جمله شغل های پر درآمد برای برندگان لاتاری محسوب می‌شود و به‌شدت مورد نیاز آمریکا است. طوری که خواهید دید شرکت‌های تولیدی و مراکز خدماتی زیادی به شما پیشنهاد همکاری می‌دهند.

خدمات سرویس اتومبیل

تازه، پس از مدتی شما می‌توانید کارگاه مستقل خود را نیز راه بیندازید و ضمن تعمیر اتومبیل‌ها و کسب درآمد، افرادی را نیز استخدام کنید و اصول کار را به آن‌ها آموزش بدهید. بنابراین اگر مکانیکی متخصص و باتجربه هستید، آمریکا از شما استقبال می‌کند!

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

60.000 دلار در سال

سابقه کار

باید در زمینه خدمات سرویس اتومبیل، تجربه و مهارت کافی داشته باشید.

لوله‌کشی | از مشاغل فنی پردرآمد در آمریکا

شاید با دیدن این شغل در فهرست شغل های فنی پردرآمد آمریکا تعجب کرده باشید! اما بد نیست بدانید در حال حاضر، لوله‌کشی یکی از جدی‌ترین مشاغل مورد نیاز آمریکا است و دریافتی بسیار خوبی نیز دارد. طوری که بازه درآمد یک لوله‌کش در آمریکا، سالیانه از 50.000 تا 80.000 دلار متغیر است.

زیرا ساختمان‌ها هرچقدر هم اصولی ساخته شده باشند، باز هم زمانی می‌رسد که به ترمیم نیاز دارند. بنابراین اگر در زمینه لوله‌کشی تجربه کاری دارید، می‌توانید فعالیت در این شغل را به‌عنوان یکی از گزینه‌های کار در آمریکا بعد از لاتاری در نظر بگیرید.

لوله کشی در آمریکا

به‌خصوص که امروزه، لوله‌کشی یکی از مشاغل برتر ایالات متحده محسوب می‌شود و سازمان‌های مختلفی نظیر شهرداری‌ها، بیش‌ازپیش به استفاده از خدمات لوله‌کش‌های ماهر نیاز دارند.

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

65.000 دلار در سال

سابقه کار

باید در زمینه لوله‌کشی، تجربه و مهارت کافی داشته باشید.

برقکاری | کار فنی مناسب در ایالات متحده

امروزه و با رونق ساخت‌وساز در ایالات متحده، نیاز به متخصصان برقکار بیش‌ازپیش احساس می‌شود. به‌خصوص که هرچقدر زمان پیش می‌رود، جذب نیروی کار جدید، بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرد. زیرا برای تامین رفاه جامعه، باید رابطه متعادلی بین توسعه و ارائه خدمات برقرار باشد.

برقکار در آمریکا

در خصوص شرح وظایف برقکارها نیز آمده است که آن‌ها باید بتوانند از سیستم‌های الکتریکی موجود در ساختمان‌های آمریکا محفاظت کنند و در صورت بروز مشکل، به‌سرعت آن را برطرف کنند.

بنابراین اگر در این زمینه مهارت دارید، توصیه می‌کنیم از همین حالا به‌دنبال یافتن آموزشگاهی در آمریکا باشید که ضمن ارائه مباحث تکمیلی، گواهینامه انجام خدمات برقکاری در ایالات متحده را نیز برای شما صادر می‌کند.

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

65.000 دلار در سال

سابقه کار

باید در زمینه برقکاری، تجربه و مهارت کافی داشته باشید.

رانندگی کامیون | از پردرآمدترین مشاغل فنی آمریکا

یکی دیگر از شغل های فنی پردرآمد در آمریکا که به‌عنوان شغل برندگان لاتاری نیز مورد توجه قرار می‌گیرد، رانندگی کامیون است. به این صورت که تمام بزرگسالان می‌توانند با دارابودن مهارت کافی در رانندگی، گواهی رانندگی کامیون را به‌دست بیاورند و به‌وسیله نرم‌افزاهای متعدد نقشه‌خوان، در مسیر صحیح حرکت کنند.

راننده کامیون در آمریکا

ضمنا باید به این نکته توجه داشته باشید که رانندگی کامیون، از مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آمریکا محسوب می‌شود. بنابراین اگر توانایی رانندگی در جاده را دارید، این شغل می‌تواند نقطه‌شروع بسیار مناسبی پس از برنده شدن در لاتاری باشد. به‌خصوص که نرخ درآمد آن بالا است و به‌واسطه تکنولوژی‌های مدرن، دیگر خبری از گم‌کردن مسیر و... نیست.

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

70.000 دلار در سال

سابقه کار

باید در زمینه رانندگی کامیون، تجربه و مهارت کافی داشته باشید.

مشاغل تخصصی مورد نیاز آمریکا

برخی از شغل های فنی پردرآمد در آمریکا را معرفی کردیم و راجع‌به شرایط آن‌ها حرف زدیم. اکنون می‌خواهیم به دسته دیگری از مشاغل بپردازیم که اصطلاحا، به مشاغل تخصصی مورد نیاز آمریکا شهرت دارند. یعنی آن‌دسته از فعالیت‌هایی که علاوه بر تخصص کاری، به دانش‌های تئوری و عملی خاصی نیز احتیاج دارند.

مشاغل تخصصی در آمریکا

برنامه‌نویسی | از شغل های تخصصی مورد نیاز آمریکا

برنامه‌نویسی نه‌تنها یکی از بهترین مشاغل در آمریکا است، بلکه به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین شغل‌ها در سراسر جهان شناخته می‌شود. زیرا علاوه‌بر بازار کار بسیار خوب و درآمد مناسبی که دارد، امکان استفاده از خلاقیت نامحدود را نیز برای افراد فراهم می‌کند.

در ایالات متحده هم، به‌دلیل تعدد شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی، همواره به برنامه‌نویسان ماهر و مجرب نیاز است. طوری که این کشور را بهترین کشور برای برنامه نویسی می‌دانند. به همین دلیل نیز در طی سال‌های متمادی، بسیاری از برنامه‌نویسان کشور خودشان را ترک کرده‌اند و راهی آمریکا شده‌اند.

پس اگر فکر می‌کنید در زمینه برنامه نویسی حرف‌های زیادی برای گفتن دارید، این گوی و این میدان! برنامه‌نویسی می‌تواند بهترین گزینه کار در آمریکا بعد از لاتاری باشد.

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

90.000 دلار در سال

سابقه کار

باید در برنامه‌نویسی تخصص و نمونه‌کار داشته باشید.

ریاضی‌دان | از مشاغل علمی مورد درخواست ایالات متحده

اگر فارغ‌التحصیل علم ریاضیات هستید، به کار در این عرصه علاقه‌مندید و توانایی خوبی در ارائه مطالب دارید، ایالات متحده آمریکا بهترین مقصد برای شما و دانش‌تان است. زیرا حل بسیاری از مشکلات پیچیده، تنها به‌دست علوم ریاضی محقق می‌شود و تصمیم‌گیرندگان آمریکایی به‌خوبی این موضوع را می‌دانند. به همین خاطر برای ریاضی و ریاضی‌دانان، اهمیت ویژه‌ای قائلند.

ریاضی دان در آمریکا

ضمنا علاوه بر این مورد، فعالیت به‌عنوان یک ریاضی‌دان در آمریکا از جمله شغل های پر درآمد برای برندگان لاتاری نیز محسوب می‌شود. چرا که متناسب با تخصص شما در علوم‌وفنون ریاضی، می‌توانید متوسط حقوق 90.000 دلار در سال را دریافت کنید.

همچنین شما به‌عنوان یک ریاضی‌دان، می‌توانید انتخاب کنید که به تدریس در کلاس‌های دانشگاهی بپردازید، در پیش‌بردن امور سازمانی ایفای نقش کنید یا در برخی شاخه‌های ریاضیات مانند برنامه‌نویسی و... مشغول‌به‌کار شوید.

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

90.000 دلار در سال

سابقه کار

باید رزومه خوبی در زمینه علوم ریاضیات داشته باشید.

مامایی | از پردرآمدترین مشاغل تخصصی در آمریکا

یکی دیگر از مشاغل تخصصی مورد نیاز آمریکا، مامایی است. البته متخصصان مامایی باید برای فعالیت در آمریکا، ابتدا آموزش‌هایی را پشت‌سر بگذرانند که بیشتر در جهت آشنایی با فرهنگ کاری در ایالات متحده است و سپس کار خود را آغاز کنند.

ضمنا نیازی به گفتن ندارد که در طی سالیان اخیر، افزایش جمعیت باعث شده است نرخ استخدام متخصصان مامایی افزایش پیدا کند. زیرا این متخصصان‌اند که باید مادران را برای مراقبت‌های قبل‌وبعد از زایمان آماده کنند و حافظ سلامت نوزاد باشند. بنابراین اگر فارغ‌التحصیل رشته مامایی هستید و در این زمینه کار کرده‌اید، ایالات متحده پذیرای شماست.

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

110.000 دلار در سال

سابقه کار

باید مهارت و دانش قابل‌قبولی در زمینه مامایی داشته باشید.

مدیر بازاریابی | کاری تخصصی در حوزه تجارت ایالات متحده

از جمله مشاغل تخصصی مورد نیاز آمریکا، می‌توان به بازاریابی و مدیریت در این زمینه اشاره کرد. یک بازاریاب باید بتواند بازار هدف خود را به‌خوبی بشناسد، اطلاعات به‌دست‌آمده را به‌دقت تحلیل کند و پیشنهادات خود را برای بهبود کسب‌وکار ارائه بدهد.

همچنین او باید ایده‌پرداز باشد و با استفاده از خلاقیت خود، استراتژی‌های متنوعی را برای ارتقای فعالیت مجموعه عرضه کند. از همه مهم‌تر! مدیر بازاریابی باید اهل‌مشورت باشد و از کنار هم قراردادن نظرات مختلف، اندیشه‌ای جدید خلق کند.

بازاریابی در آمریکا

بنابراین اگر در زمینه بازاریابی فعالیت کرده‌اید و رزومه خوبی در این رابطه دارید، می‌توانید با ورود به آمریکا، کارتان را به‌عنوان یک بازاریاب آغاز کنید و با اثبات شایستگی‌هایتان، رفته‌رفته پیشرفت کنید.

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

115.000 دلار در سال

سابقه کار

باید رزومه موفقی در بازاریابی داشته باشید.

توسعه‌دهنده نرم‌افزار | یکی از پردرآمدترین مشاغل آمریکا برای برندگان لاتاری

با پیشرفت فناوری در طی دو دهه اخیر، نیاز به مهندسین و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار بسیار افزایش یافته است. زیرا امروزه، بخش عمده‌ای از فعالیت‌های روزمره توسط همین نرم‌افزارها صورت می‌گیرد!

مثلا زنگ ساعتی که شما را از خواب بلند می‌کند، موسیقی‌ای که در موبایلتان پخش می‌شود، اخباری که در صفحات اجتماعی دنبال می‌کنید و... همه نتیجه کار توسعه‌دهندگان نرم‌افزار است! بنابراین نیاز به گفتن ندارد که این تخصص، چه جایگاه مهمی در سراسر جهان دارد.

پس اگر فردی دقیق و خلاق هستید و به‌عنوان یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار شناخته می‌شوید، می‌توانید بدون دغدغه ویزای خود را دریافت کنید و در آمریکا، روزهای خوبی را پشت‌سر بگذارید. چون این شغل یکی از گزینه‌های کار در آمریکا بعد از لاتاری محسوب می‌شود.

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

125.000 دلار در سال

سابقه کار

باید در زمینه توسعه نرم‌افزار تخصص و نمونه‌کار داشته باشید.

سایت کاریابی در آمریکا

تا چندین سال پیش، کاریابی تنها به‌صورت حضوری امکان‌پذیر بود. اما پیشرفت تکنولوژی و رشد ابزارهای ارتباط‌جمعی باعث شد که در طی سالیان اخیر، کاریابی آنلاین رفته‌رفته جایگزین کاریابی سنتی شود. تا حدی که امروزه، اکثر مصاحبه‌های استخدامی در همین پلتفرم‌های آنلاین تعیین می‌شود.

این موضوع درباره ایالات متحده بیشتر صدق می‌کند. زیرا این آمریکا بود که برای نخستین بار روی این پروژه کار کرد. طوری که امروزه، پیشرو بحث کاریابی آنلاین محسوب می‌شود. به همین خاطر، در ادامه می‌خواهیم چند نمونه سایت‌ های کاریابی آمریکا را معرفی کنیم که برندگان لاتاری، می‌توانند برای کار در آمریکا بعد از لاتاری، از آن‌ها استفاده کنند.

نمونه‌هایی از سایت کاریابی آمریکا در ادامه آمده است: 

  • سایت CareerBuilder
  • سایت SimplyHired
  • سایت Glassdoor
  • سایت LinkedIn
  • سایت indeed
  • سایت Nexxt
سخن پایانی

در ابتدای مقاله گفتیم که کاریابی برندگان لاتاری در آمریکا، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های آن‌ها پیش از مهاجرتشان است. به همین خاطر، این مطلب را به موضوع کار در آمریکا بعد از لاتاری اختصاص دادیم و درباره انواع‌واقسام مشاغل موجود حرف زدیم.

در این مقاله گفتیم اگر شخصی مهارت خاص یا مدرک تحصیلی نداشته باشد، چگونه می‌تواند فعالیت خود را در آمریکا آغاز کند. به‌عنوان مثال، درباره فعالیت در استارباکس حرف زدیم و با اشاره به حقوق‌ومزایایی که دارد، آن را به‌عنوان یکی از مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آمریکا معرفی کردیم.

سپس به روی دیگر سکه پرداختیم و از برخی شغل های فنی پردرآمد در آمریکا حرف زدیم. از جمله لوله‌کشی ساختمان، برقکاری و... در ادامه نیز، به مشاغل تخصصی مورد نیاز آمریکا پرداختیم و درباره تعدادی از آن‌ها مانند برنامه‌نویسی، توضیحاتی را ارائه دادیم.

بنابراین مبحث شغل برندگان لاتاری در آمریکا را از چند جنبه گوناگون بررسی کردیم و در هر زمینه‌ای، توضیحات لازم را ارائه دادیم. با این حال، اگر به سایر راه های مهاجرت به آمریکا فکر می‌کنید و به‌دنبال بهترین کارگزار مهاجرتی می‌گردید، کارشناس حامی مهاجر در خدمت شما هستند. می‌توانید با یک تماس مسیر خود را کوتاه کنید. شماره تماس:02148000957

سوالات متداول درباره مشاغل برندگان لاتاری

در این قسمت می‌خواهیم به دو پرسشی که مکررا از سوی برندگان لاتاری مطرح می‌شود پاسخی کوتاه و مفید دهیم. چنانچه شما هم سوالی دارید که در این مقاله جوابش را نیافتید، می‌توانید از بخش نظرات همین مقاله استفاده کرده و پرسش خود را ثبت کنید. کارشناسان حامی مهاجر پاسخگوی‌تان هستند.

بهترین شغل برای برندگان لاتاری چیست؟

برندگان لاتاری محدودیتی بابت انتخاب شغل ندارند و می‌توانند در مشاغل تخصصی و غیرتخصصی مشغول به کار شوند. مشاغل فنی و تخصصی جزء مشاغل پر درآمد و مورد نیاز در آمریکا هستند.

چگونه در آمریکا کار پیدا کنیم؟

سایت های کاریابی آمریکا بسیار متنوع و در دسترس هستند. تمامی شرایط و مزایای شغلی در آن مشخص شده است و شما به‌راحتی می‌توانید شغل موردنظر خود را پیدا کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 12 | کل دیدگاه های تایید شده: 2
محبوبه نعمتی
سلام من متخصص داخلی هستم،آیا برای من موقعیت شغلی مرتبط در آمریکا وجود دارد؟
کارشناس حامی مهاجر

همراه عزیز حامی مهاجر سلام 

بله برای این زمینه موقعیت شغلی به‌صورت همیشگی وجود دارد تنها نیاز به رعایت شروط لازم است و باید آمادگی لازم برای ورود به بازار شغلی در آمریکا انجام شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا کارشناسان ما در حامی مهاجر راهنمایی لازم را برایتان انجام دهند. 

عباس
با سلام و وقت بخیر بنده تا 4 ماه دیگه دیپلم میگیرم و به صورت متقاضی اصلی ثبت نام کردم در صورت برنده شدن در مصاحبه برام مشکل ساز میشه؟چون در سایت شما هم خوندم که مشکلی نداره و افرادی هستن که از این طریق ویزا گرفتن ممنون میشم پاسخ بدید
کارشناس حامی مهاجر

همراه عزیز حامی مهاجر سلام 

خیر؛ هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد و درصورت انتخاب شدن، می‌توانید روند مربوط به دریافت ویزای مهاجرتی خود را شروع کنید.