20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌ها پیش از مهاجرت به ایالات متحده، مسئله کاریابی افراد مقیم در آمریکا و کسب درآمد مناسب است. به‌خصوص که اگر متقاضیان درباره شرایط بازار کار آمریکا اطلاعات کافی نداشته باشند، ممکن است در تصمیم‌گیری خود دچار مشکل شوند و نتوانند شغل مناسبی انتخاب کنند.

اگر شما نیز از این دسته افراد هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها دنبال کنید. زیرا ما این مطلب را به موضوع کاریابی برندگان لاتاری در آمریکا اختصاص داده‌ایم و قصد داریم با ارائه توضیحاتی، در خصوص شغل های مناسب برندگان لاتاری و ایرانیان در آمریکا، به‌طور کامل صحبت کنیم.

به این صورت که با دسته‌بندی شغل های مورد نیاز آمریکا، می‌خواهیم از مشاغل بدون نیاز به تخصص در آمریکا شروع کنیم و تا مشاغل فنی و تخصصی این کشور پیش برویم. گفتنی است در این بین، به مواردی مانند حقوق و مزایای این فعالیت‌ها نیز اشاره می‌کنیم.

حامی مهاجر، موسسه مهاجرتی معتبری است که در زمینه لاتاری، خدماتی تخصصی به مراجعین خود ارائه می‌دهد. از جمله مشاوره درباره مراحل بعد از قبولی لاتاری، تکمیل فرم‌های سفارتی آمریکا، ارائه تورهای سفارتی و... جهت کسب اطلاعات بیشتر، با شماره 02191344330 تماس بگیرید.

شغل مناسب برای افراد مقیم آمریکا

کاریابی افراد مقیم در آمریکا

هرگاه شخصی بخواهد برای کارکردن راهی آمریکا بشود، باید یکی از انواع ویزای کار این سرزمین را دریافت کند و سپس به فعالیت بپردازد. این یک قاعده است؛ اما نه برای مقیمان آمریکا! یعنی چنین موضوعی در خصوص کاریابی افراد مقیم در آمریکا صدق نمی‌کند.

به این معنی که دارندگان گرین کارت آمریکا، می‌توانند مانند سایر شهروندان ایالات متحده راجع‌به شیوه فعالیت خود تصمیم بگیرند و در صورت وجود شرایط، به‌سادگی مشغول‌به‌کار شوند. بنابراین آن‌ها نیازی به اخذ ویزا ندارند. به همین خاطر است که یکی از مزایای قبولی در لاتاری را، فراهم‌بودن شرایط رشد و پیشرفت در آمریکا می‌دانند.

از سوی دیگر، باید به این نکته اشاره کنیم که نه‌تنها کاریابی افراد مقیم در آمریکا امکان‌پذیر است، بلکه امکان اقامت در آمریکا از طریق کار نیز میسر است! یعنی اگر شخصی بخواهد برای کارکردن راهی این کشور بشود، می‌تواند ویزای کار دائمی ایالات متحده را دریافت کند و پس از گذشت 5 سال، برای شهروندی آمریکا درخواست بدهد.

گفتنی است ما در خصوص مهاجرت کاری به آمریکا، پیش‌تر مطلب مفصلی کار کرده‌ایم و راجع‌به انواع گوناگون ویزاهای کاری این سرزمین صحبت کرده‌ایم. چنانچه دوست دارید بیشتر بدانید، مقاله همه‌چیز درباره ویزای کار آمریکا را مطالعه کنید.

کاریابی برندگان لاتاری در آمریکا

یکی از پرتکرارترین سوالات برندگان لاتاری آمریکا پس از اعلام نتایج لاتاری این است که «چگونه می‌توانیم در آمریکا کار کنیم؟ اصلا امکان کار در آمریکا بعد از لاتاری وجود دارد؟ درباره مسئله زبان چه؟ آیا برای آغاز فعالیت، حتما باید به زبان انگلیسی مسلط باشیم؟»

در این باره باید بگوییم که وضعیت کاریابی برندگان لاتاری در آمریکا، کاملا به شرایط اشخاص بستگی دارد. مثلا چنانچه شما مهارتی فنی داشته باشید، می‌توانید با طی‌کردن برخی مراحل، همان فعالیت حرفه‌ای را در آمریکا دنبال کنید. یا اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید، می‌توانید در آغاز راه به کارهایی مشغول شوید که سر و کار کمتری با زبان دارند.

بنابراین خیالتان را راحت کنیم! کاریابی برندگان لاتاری در آمریکا، تحت هر شرایطی امکان‌پذیر است. منتهی پیشنهاد می‌کنیم در صورت برنده‌شدن در لاتاری، حتما زبان خود را تقویت کنید. زیرا در این صورت نه‌تنها راحت‌تر می‌توانید با شرایط جدید وفق پیدا کنید، بلکه می‌توانید شغل مناسب‌تری نیز پیدا کنید.

نکته دیگر این است که هرچند شرایط کاریابی برندگان لاتاری در آمریکا آسان است، نباید انتظار داشت افراد در همان ابتدا به جایگاهی برسند که دقیقا متناسب با خواسته‌شان است. بلکه مانند هر نقطه دیگری از دنیا، آن‌ها باید رفته‌رفته با فرهنگ کاری آمریکا آشنا شوند و پله‌پله پیشرفت کنند. تازه برندگان پیش از آغاز فعالیت خود، باید اقداماتی از قبیل اخذ SNN را نیز پیگیری کنند.

اگر تمایل دارید در رابطه با این اقدامات بیشتر بدانید و راجع‌به شرایط زندگی پس از برنده‌شدن در لاتاری آمریکا اطلاعات کسب کنید، به صفحه تخصصی بررسی زندگی برندگان لاتاری در آمریکا مراجعه کنید. هرآنچه لازم است، در آن‌جا گفته‌ایم!

شغل های مناسب برندگان لاتاری و ایرانیان در آمریکا

اکنون که تمام توضیحات لازم را در خصوص شرایط کاریابی برندگان لاتاری در آمریکا مطرح کرده‌ایم، بهتر است به معرفی شغل های مناسب برندگان لاتاری و ایرانیان در آمریکا بپردازیم. منتها پیش از بررسی این مشاغل، باید بدانید طیف شغلی موجود در این کشور بسیار گسترده است. طوری که افراد با هر شرایطی، امکان یافتن شغل مناسب خود را دارند.

به همین خاطر، در ادامه تنها تعدادی از این شغل های مناسب برندگان لاتاری و ایرانیان در آمریکا را معرفی می‌کنیم. همراهمان باشید.

مشاغل بدون نیاز به مهارت فنی در آمریکا

مشاغل بدون نیاز به مهارت فنی در آمریکا

دسته اول از مشاغل مورد نیاز آمریکا، فعالیت‌هایی هستند که به آشنایی قبلی با مهارت فنی خاصی نیاز ندارند. یعنی افراد می‌توانند بدون داشتن تخصص در آن زمینه‌ها فعالیت کنند و آموزش‌های لازم را در حین کار دریافت کنند. در ادامه، تعدادی از مشاغل بدون نیاز به مهارت فنی در آمریکا را معرفی می‌کنیم.

سورتینگ مواد غذایی | یکی از مشاغل بدون نیاز به مهارت فنی در آمریکا

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

16 دلار در ساعت

سابقه کار

نیازی ندارد

برخی از مزایا

بیمه سلامت

مرخصی با حقوق

آموزش اصول کاری

از جمله مشاغل بدون نیاز به مهارت فنی در آمریکا، سورتینگ یا همان دسته‌بندی میوه و مواد غذایی است. در شرح این شغل نیز آمده است که افراد به‌عنوان یک نیروی دسته‌بندی‌کننده، باید دقت‌نظر بالایی داشته باشند تا بتوانند با شناسایی و کنارگذاشتن مواد فاسد، انواع مواد غذایی را به‌خوبی دسته‌بندی کنند.

ضمنا کسانی که به این فعالیت مشغول می‌شوند، باید آمادگی جسمانی نسبتا خوبی داشته باشند. زیرا ممکن است در تمام مدت کار خود، در حال تحرک و جابه‌جایی باشند. همچنین آن‌ها به آشنایی ابتدایی با زبان انگلیسی نیاز دارند تا بتوانند عملکردشان را گزارش بدهند.

بسته‌بندی محصولات | شغل موقت برای برندگان لاتاری

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

18 دلار در ساعت

سابقه کار

نیازی ندارد

برخی از مزایا

بیمه سلامت

بیمه دندان‌پزشکی

مرخصی با حقوق

طرح بازنشستگی

بسته‌بندی محصولات، یکی دیگر از مشاغل مورد نیاز آمریکا است که می‌توان با دارابودن دانش اندک زبانی در آن مشغول‌به‌کار شد. به این صورت که شما به‌عنوان یک نیروی بسته‌بندی‌کننده محصولات، باید در کنار ماشین‌آلات صنعتی حضور داشته باشید و به‌صورت دستی یا ماشینی (بسته به محیط کار)، اجناس را در بسته‌های مناسب جای‌گذاری کنید.

البته باید بدانید برای این موقعیت شغلی پاداش‌های متنوعی تعریف شده است. به این صورت که شما می‌توانید با پرکردن تمام ساعات کاری در یک هفته، 3 دلار اضافی به ازای هر ساعت دریافت کنید. ضمنا با نرخ 1.5 برابری پرداختی اضافه‌کار، این امکان برایتان وجود دارد که تا 1300 دلار در هفته درآمد کسب کنید!

جابه‌جایی بار در انبار | کاری ابتدایی در ایالات متحده

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

24 دلار در ساعت

سابقه کار

نیازی ندارد.

برخی از مزایا

بیمه سلامت

بیمه دندان‌پزشکی

مرخصی با حقوق

مرخصی زایمان

یکی از مشاغل بدون نیاز به تخصص در آمریکا، اشتغال به‌عنوان نیروی جابه‌جاکننده بار در انبار است. به این صورت که شخص باید در طی یک یا دو شیفت کار روزانه، تمام اقدامات لازم درباره بارگیری اجناس، تخلیه آن‌ها و مرتب‌سازی انبار را انجام بدهد.

ضمنا ساعات کاری هر شیفت، معمولا با توجه به حجم بارگیری تعیین می‌شود. مثلا ممکن است شیفت کارمندان پاره‌وقت بین 3 تا 6 ساعت در روز باشد و شیفت کارمندان تمام‌وقت، از 6 تا 10 ساعت در روز متغیر باشد.

خدمات نظافتی | از مشاغل بدون نیاز به تخصص در آمریکا

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

بین 450 تا 900 دلار در هفته

سابقه کار

نیازی ندارد

برخی از مزایا

زمان‌بندی منعطف

آموزش در حین کار

طرح بازنشستگی

از جمله مشاغل مورد نیاز آمریکا که احتیاجی به تخصص ندارد، فعالیت به‌عنوان نیروی خدماتی در شرکت‌های نظافتی است. البته گفتنی است به‌سبب استفاده از ابزارهای شوینده پیشرفته، افراد به کسب مهارت‌هایی در این زمینه نیاز دارند. اما نه قبل از شروع کار! بلکه در حین فعالیت، خود کارفرمایان این موارد را آموزش می‌دهند.

ضمنا در این دسته شغلی، امکان دریافت حقوق پس از 24 ساعت نیز وجود دارد. شیفت‌ها هم بنا به نظر کارفرمایان، می‌توانند از 4 ساعت در روز تا روزانه 7 ساعت تغییر کنند.

شغل های بدون مدرک تحصیلی در آمریکا

مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آمریکا

دسته دیگر از شغل های مناسب ایرانیان در ایالات متحده، مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آمریکا هستند. به این معنی که متقاضیان می‌توانند در آغاز کار، به‌راحتی در این زمینه‌ها فعالیت کنند و به‌تدریج راجع‌به ادامه مسیرشان تصمیم بگیرند.

گفتنی است به این دسته از فعالیت‌ها هم مشاغل بدون نیاز به تخصص در آمریکا گفته می‌شود که برخی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

نگهداری از حیوانات خانگی | شغلی بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آمریکا

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

بین 900 تا 1500 دلار در هفته

سابقه کار

توانایی ارتباط برقرارکردن با حیوانات خانگی

برخی از مزایا

زمان‌بندی منعطف

مرخصی با حقوق

یکی از فعالیت‌هایی که می‌توانید برای کار در آمریکا بعد از لاتاری در نظر داشته باشید، نگهداری از حیوانات خانگی است. البته این در صورتی است که از قبل به حیوانات علاقه‌مند باشید و بتوانید به‌خوبی با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

چرا که به‌عنوان یک نیروی خدماتی در این‌زمینه، شما باید آن‌ها را به پیاده‌روی‌های 20_40دقیقه‌ای ببرید، از آن‌ها مراقبت کنید، تمام مشاهداتتان را در تعامل با حیوان ثبت کنید و به‌زبان ساده‌‌تر، با آن‌ها دوست شوید!

ضمنا شخصی که می‌خواهد در این زمینه فعالیت کند، باید علاوه‌بر دارابودن تجربه کار با حیوانات، وقت‌شناس و قابل‌اعتماد باشد. همچنین او باید آمادگی بدنی نسبتا خوبی نیز داشته باشد تا بتواند در مواقع لزوم، حیوانات را به‌سرعت از خطر دور کند.

راننده اوبر | از مشاغل بدون نیاز به تحصیلات در ایالات متحده

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

بین 32.000 تا 46.000 دلار در سال

سابقه کار

توانایی رانندگی (داشتن گواهینامه الزامی است)

برخی از مزایا

بیمه درمانی

ساعت کاری دل‌خواه

پاداش‌های گوناگون

تخفیفات متنوع برای سرویس اتومبیل

یکی از آسان‌ترین شغل‌ها برای کار در آمریکا بعد از لاتاری، اشتغال به‌عنوان راننده اوبر است. اوبر، بزرگ‌ترین سرویس تاکسی اینترنتی در جهان است و بیش از 3.5 میلیون راننده دارد. بنابراین اگر می‌خواهید در یکی از مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آمریکا مشغول به کار شوید، تنها کافی است در اوبر نام‌نویسی کنید.

البته می‌دانید که لازمه فعالیت به‌عنوان راننده اوبر، اخذ گواهینامه آمریکا است. به همین خاطر، ما در مقاله چگونه در آمریکا گواهینامه بگیریم؟ به این موضوع پرداخته‌ایم و تمام توضیحات لازم را ارائه داده‌ایم. می‌توانید آن را مطالعه کنید.

مشاغل غیر تخصصی در آمریکا

پیشخدمت مک‌دونالد | شغلی غیرتخصصی برای شروع به کار در آمریکا

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

بین 900 تا 1300 دلار در هفته

سابقه کار

معمولا موارد لازم در حین کار آموزش داده می‌شود. اما در برخی موارد، به آشنایی اولیه با اصول کار نیاز است.

برخی از مزایا

بیمه درمانی

بیمه دندان‌پزشکی

بیمه ازکارافتادگی

بیمه عمر

مرخصی با حقوق

احتمالا شما نیز نام رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌دونالد به گوشتان خورده باشد. این مجموعه‌رستوران‌ها که با دارابودن بیش از 38.000 شعبه در سراسر جهان، یکی از بزرگ‌ترین فست‌فودهای دنیا به‌شمار می‌روند، همواره به‌دنبال استخدام نیروی کار در زمینه‌های گوناگون‌اند.

بنابراین می‌توانید به‌عنوان اولین گزینه کار در آمریکا بعد از لاتاری، در این مجموعه‌رستوران‌ها مشغول‌به‌کار شوید و ضمن دریافت حقوق ثابت، از مزایایی نظیر بیمه درمانی، بیمه عمر و حتی انعام‌های سخاوتمندانه مشتریان بهره‌مند شوید.

نکته دیگر درباره رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌دونالد این است که شما برای فعالیت در آن‌ها، نیاز به تسلط حداکثری بر زبان انگلیسی ندارید. بلکه تنها به‌وسیله آشنایی متوسط با زبان نیز می‌توانید وظایف خود را به‌خوبی انجام دهید. البته، ما مجددا توصیه می‌کنیم که برای راحت‌ترشدن شرایط زندگی در آمریکا، زبان انگلیسی را به‌خوبی فرا بگیرید.

فعالیت در استارباکس | کار مناسب برای برندگان جوان لاتاری

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

بین 400 تا 800 دلار در هفته

سابقه کار

معمولا موارد لازم در حین کار آموزش داده می‌شود. اما در برخی موارد، به آشنایی اولیه با اصول کار نیاز است.

برخی از مزایا

بیمه درمانی

طرح بازنشستگی

تخفیفات خرید مواد غذایی

مرخصی با حقوق

استارباکس، نام مجموعه‌ای از کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ایست که بیش از 33.000 شعبه در سراسر جهان دارد. به همین خاطر، از آن به‌عنوان بزرگ‌ترین مجموعه‌کافی‌شاپ‌های دنیا نام برده می‌شود. پس دیگر نیازی به گفتن ندارد که مجموعه‌ای به این گستردگی، تا چه حد به نیروی کار جدید احتیاج دارد.

بنابراین اگر به کار در فضای کافه علاقه دارید، استارباکس می‌تواند مناسب‌ترین گزینه برای شما باشد. به‌خصوص که محیط کار این مجموعه، بسیار دوستانه و صمیمانه است. ضمنا پاداش‌های گوناگونی را که کارفرمایان در نظر می‌گیرند، فراموش نکنید! مبلغ این پاداش‌ها می‌تواند از چند دلار تا صدها دلار متغیر باشد.

شغل های فنی پردرآمد در آمریکا

پس از بررسی دو گروه از مشاغل مورد نیاز آمریکا که احتیاج کمتری به دانش و مهارت قبلی داشتند، اکنون می‌خواهیم به مشاغلی بپردازیم که لازمه فعالیت در آن‌ها، دارابودن مهارت فنی است.

پس این شما و این، شغل های فنی پردرآمد در آمریکا!

خدمات سرویس اتومبیل (مکانیکی) | شغل مناسب افراد فنی در ایالات متحده

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

60.000 دلار در سال

سابقه کار

باید در زمینه خدمات سرویس اتومبیل، تجربه و مهارت کافی داشته باشید.

اگر در زمینه سرویس اتومبیل فعالیت کرده‌اید و توانایی کار با ابزارهای تخصصی را دارید، بهتر است خودتان را سریع‌تر به ایالات متحده برسانید! زیرا مکانیکی، از جمله شغل های پر درآمد برای برندگان لاتاری محسوب می‌شود و به‌شدت مورد نیاز آمریکا است. طوری که خواهید دید شرکت‌های تولیدی و مراکز خدماتی زیادی به شما پیشنهاد همکاری می‌دهند.

تازه، پس از مدتی شما می‌توانید کارگاه مستقل خود را نیز راه بیندازید و ضمن تعمیر اتومبیل‌ها و کسب درآمد، افرادی را نیز استخدام کنید و اصول کار را به آن‌ها آموزش بدهید. بنابراین اگر مکانیکی متخصص و باتجربه هستید، آمریکا از شما استقبال می‌کند!

مشاغل فنی در آمریکا

لوله‌کشی | از مشاغل فنی پردرآمد در آمریکا

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

65.000 دلار در سال

سابقه کار

باید در زمینه لوله‌کشی، تجربه و مهارت کافی داشته باشید.

شاید با دیدن این شغل در فهرست شغل های فنی پردرآمد آمریکا تعجب کرده باشید! اما بد نیست بدانید در حال حاضر، لوله‌کشی یکی از جدی‌ترین مشاغل مورد نیاز آمریکاست و دریافتی بسیار خوبی نیز دارد. طوری که بازه درآمد یک لوله‌کش در آمریکا، سالیانه از 50.000 تا 80.000 دلار متغیر است.

زیرا ساختمان‌ها هرچقدر هم اصولی ساخته شده باشند، باز هم زمانی می‌رسد که به ترمیم نیاز دارند. بنابراین اگر در زمینه لوله‌کشی تجربه کاری دارید، می‌توانید فعالیت در این شغل را به‌عنوان یکی از گزینه‌های کار در آمریکا بعد از لاتاری در نظر بگیرید.

به‌خصوص که امروزه، لوله‌کشی یکی از مشاغل برتر ایالات متحده محسوب می‌شود و سازمان‌های مختلفی نظیر شهرداری‌ها، بیش‌ازپیش به استفاده از خدمات لوله‌کش‌های ماهر نیاز دارند.

برقکاری | کار فنی مناسب در ایالات متحده

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

65.000 دلار در سال

سابقه کار

باید در زمینه برقکاری، تجربه و مهارت کافی داشته باشید.

امروزه و با رونق ساخت‌وساز در ایالات متحده، نیاز به متخصصان برقکار بیش‌ازپیش احساس می‌شود. به‌خصوص که هرچقدر زمان پیش می‌رود، تعداد بازنشستگان این‌حیطه بیشتر می‌شود و نیروی کار جدید، بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرد. زیرا برای تامین رفاه جامعه، باید رابطه متعادلی بین توسعه و ارائه خدمات برقرار باشد.

در خصوص شرح وظایف برقکارها نیز آمده است که آن‌ها باید بتوانند از سیستم‌های الکتریکی موجود در ساختمان‌های آمریکا محفاظت کنند و در صورت بروز مشکل، به‌سرعت آن را برطرف کنند.

بنابراین اگر در این زمینه مهارت دارید، توصیه می‌کنیم از همین حالا به‌دنبال یافتن آموزشگاهی در آمریکا باشید که ضمن ارائه مباحث تکمیلی، گواهینامه انجام خدمات برقکاری در ایالات متحده را نیز برای شما صادر می‌کند.

رانندگی کامیون | از پردرآمدترین مشاغل فنی آمریکا

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

70.000 دلار در سال

سابقه کار

باید در زمینه رانندگی کامیون، تجربه و مهارت کافی داشته باشید.

یکی دیگر از شغل های فنی پردرآمد در آمریکا، رانندگی کامیون است که امروزه، دیگر به‌دشواری گذشته نیست. به این صورت که تمام بزرگسالان می‌توانند با دارابودن مهارت کافی در رانندگی، گواهی رانندگی کامیون را به‌دست بیاورند و به‌وسیله نرم‌افزاهای متعدد نقشه‌خوان، در مسیر صحیح حرکت کنند.

ضمنا باید به این نکته توجه داشته باشید که رانندگی کامیون، از مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آمریکا محسوب می‌شود. بنابراین اگر توانایی رانندگی در جاده را دارید، این شغل می‌تواند نقطه‌شروع بسیار مناسبی پس از لاتاری باشد. به‌خصوص که نرخ درآمد آن بالا است و به‌واسطه تکنولوژی‌های مدرن، دیگر خبری از گم‌کردن مسیر و... نیست.

مشاغل مورد نیاز در آمریکا

مشاغل تخصصی مورد نیاز آمریکا

برخی از شغل های فنی پردرآمد در آمریکا را معرفی کردیم و راجع‌به شرایط آن‌ها حرف زدیم. اکنون می‌خواهیم به دسته دیگری از مشاغل بپردازیم که اصطلاحا، به مشاغل تخصصی مورد نیاز آمریکا شهرت دارند. یعنی آن‌دسته از فعالیت‌هایی که علاوه بر تخصص کاری، به دانش‌های تئوری و عملی خاصی نیز احتیاج دارند.

برنامه‌نویسی | از شغل های تخصصی مورد نیاز آمریکا

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

90.000 دلار در سال

سابقه کار

باید در برنامه‌نویسی تخصص و نمونه‌کار داشته باشید.

برنامه‌نویسی نه‌تنها یکی از بهترین مشاغل در آمریکاست، بلکه به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین شغل‌ها در سراسر جهان شناخته می‌شود. زیرا علاوه‌بر بازار کار بسیار خوب و درآمد مناسبی که دارد، امکان استفاده از خلاقیت نامحدود را نیز برای افراد فراهم می‌کند.

در ایالات متحده هم، به‌دلیل تعدد شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی، همواره به برنامه‌نویسان ماهر و مجرب نیاز است. طوری که این کشور را بهترین کشور برای برنامه نویسی می‌دانند. به همین دلیل نیز در طی سال‌های متمادی، بسیاری از برنامه‌نویسان کشور خودشان را ترک کرده‌اند و راهی آمریکا شده‌اند.

پس اگر فکر می‌کنید در زمینه برنامه نویسی حرف‌های زیادی برای گفتن دارید، این گوی و این میدان! برنامه‌نویسی می‌تواند بهترین گزینه کار در آمریکا بعد از لاتاری باشد.

ریاضی‌دان | از مشاغل علمی مورد درخواست ایالات متحده

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

90.000 دلار در سال

سابقه کار

باید رزومه خوبی در زمینه علوم ریاضیات داشته باشید.

اگر فارغ‌التحصیل علم ریاضیات هستید، به کار در این عرصه علاقه‌مندید و توانایی خوبی در ارائه مطالب دارید، ایالات متحده آمریکا بهترین مقصد برای شما و دانش‌تان است. زیرا حل بسیاری از مشکلات پیچیده، تنها به‌دست علوم ریاضی محقق می‌شود و تصمیم‌گیرندگان آمریکایی به‌خوبی این موضوع را می‌دانند. به همین خاطر برای ریاضی و ریاضی‌دانان، اهمیت ویژه‌ای قائلند.

ضمنا علاوه بر این مورد، فعالیت به‌عنوان یک ریاضی‌دان در آمریکا از جمله شغل های پر درآمد برای برندگان لاتاری نیز محسوب می‌شود. چرا که متناسب با تخصص شما در علوم‌وفنون ریاضی، می‌توانید متوسط حقوق 90.000 دلار در سال را دریافت کنید.

همچنین شما به‌عنوان یک ریاضی‌دان، می‌توانید انتخاب کنید که به تدریس در کلاس‌های دانشگاهی بپردازید، در پیش‌بردن امور سازمانی ایفای نقش کنید یا در برخی شاخه‌های ریاضیات مانند برنامه‌نویسی و... مشغول‌به‌کار شوید.

مامایی | از پردرآمدترین مشاغل تخصصی در آمریکا

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

110.000 دلار در سال

سابقه کار

باید مهارت و دانش قابل‌قبولی در زمینه مامایی داشته باشید.

یکی دیگر از مشاغل تخصصی مورد نیاز آمریکا، مامایی است. البته متخصصان مامایی باید برای فعالیت در آمریکا، ابتدا آموزش‌هایی را پشت‌سر بگذرانند که بیشتر در جهت آشنایی با فرهنگ کاری در ایالات متحده است و سپس کار خود را آغاز کنند.

ضمنا نیازی به گفتن ندارد که در طی سالیان اخیر، افزایش جمعیت باعث شده است نرخ استخدام متخصصان مامایی افزایش پیدا کند. زیرا این متخصصان‌اند که باید مادران را برای مراقبت‌های قبل‌وبعد از زایمان آماده کنند و حافظ سلامت نوزاد باشند. بنابراین اگر فارغ‌التحصیل رشته مامایی هستید و در این زمینه کار کرده‌اید، ایالات متحده پذیرای شماست.

مدیر بازاریابی | کاری تخصصی در حوزه تجارت ایالات متحده

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

115.000 دلار در سال

سابقه کار

باید رزومه موفقی در بازاریابی داشته باشید.

از جمله مشاغل تخصصی مورد نیاز آمریکا، می‌توان به بازاریابی و مدیریت در این زمینه اشاره کرد. یک بازاریاب باید بتواند بازار هدف خود را به‌خوبی بشناسد، اطلاعات به‌دست‌آمده را به‌دقت تحلیل کند و پیشنهادات خود را برای بهبود کسب‌وکار ارائه بدهد.

همچنین او باید ایده‌پرداز باشد و با استفاده از خلاقیت خود، استراتژی‌های متنوعی را برای ارتقای فعالیت مجموعه عرضه کند. از همه مهم‌تر! مدیر بازاریابی باید اهل‌مشورت باشد و از کنار هم قراردادن نظرات مختلف، اندیشه‌ای جدید خلق کند.

بنابراین اگر در زمینه بازاریابی فعالیت کرده‌اید و رزومه خوبی در این رابطه دارید، می‌توانید با ورود به آمریکا، کارتان را به‌عنوان یک بازاریاب آغاز کنید و با اثبات شایستگی‌هایتان، رفته‌رفته پیشرفت کنید.

توسعه‌دهنده نرم‌افزار | یکی از پردرآمدترین مشاغل آمریکا برای برندگان لاتاری

شرایط

توضیحات

میانگین حقوق

125.000 دلار در سال

سابقه کار

باید در زمینه توسعه نرم‌افزار تخصص و نمونه‌کار داشته باشید.

یکی از پردرآمدترین شغل ها در آمریکا، فعالیت به‌عنوان توسعه‌دهنده نرم‌افزار است. به‌خصوص که با پیشرفت فناوری در طی دو دهه اخیر، نیاز به مهندسین و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار بسیار افزایش یافته است. زیرا امروزه، بخش عمده‌ای از فعالیت‌های روزمره توسط همین نرم‌افزارها صورت می‌گیرد!

مثلا زنگ ساعتی که شما را از خواب بلند می‌کند، موسیقی‌ای که در موبایلتان پخش می‌شود، اخباری که در صفحات اجتماعی دنبال می‌کنید و... همه نتیجه کار توسعه‌دهندگان نرم‌افزار است! بنابراین نیاز به گفتن ندارد که این تخصص، چه جایگاه مهمی در سراسر جهان دارد.

پس اگر فردی دقیق و خلاق هستید و به‌عنوان یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار شناخته می‌شوید، می‌توانید بدون دغدغه کاریابی ویزای لاتاری خود را دریافت کنید و در آمریکا، روزهای خوبی را پشت‌سر بگذارید.

سایت کاریابی آمریکا

تا چندین سال پیش، کاریابی تنها به‌صورت حضوری امکان‌پذیر بود. اما پیشرفت تکنولوژی و رشد ابزارهای ارتباط‌جمعی باعث شد که در طی سالیان اخیر، کاریابی آنلاین رفته‌رفته جایگزین کاریابی سنتی شود. تا حدی که امروزه، اکثر مصاحبه‌های استخدامی در همین پلتفرم‌های آنلاین تعیین می‌شود.

این موضوع درباره ایالات متحده بیشتر صدق می‌کند. زیرا این آمریکا بود که برای نخستین بار روی این پروژه کار کرد. طوری که امروزه، پیشرو بحث کاریابی آنلاین محسوب می‌شود. به همین خاطر، در ادامه می‌خواهیم چند نمونه سایت کاریابی آمریکا را معرفی کنیم که برندگان لاتاری، می‌توانند برای کار در آمریکا بعد از لاتاری، از آن‌ها استفاده کنند.

نمونه‌هایی از سایت کاریابی آمریکا در ادامه آمده است. برای ورود به هر سایت، تنها کافی است بر روی آن کلیک کنید.

سخن پایانی

در ابتدای مقاله گفتیم که کاریابی برندگان لاتاری در آمریکا، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های آن‌ها پیش از مهاجرتشان است. به همین خاطر، این مطلب را به موضوع کار در آمریکا بعد از لاتاری اختصاص دادیم و درباره انواع‌واقسام مشاغل موجود حرف زدیم.

به این صورت که گفتیم اگر شخصی مهارت خاص یا مدرک تحصیلی نداشته باشد، چگونه می‌تواند فعالیت خود را در آمریکا آغاز کند. به‌عنوان مثال، درباره فعالیت در استارباکس حرف زدیم و با اشاره به حقوق‌ومزایایی که دارد، آن را به‌عنوان یکی از مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در آمریکا معرفی کردیم.

سپس به روی دیگر سکه پرداختیم و از برخی شغل های فنی پردرآمد در آمریکا حرف زدیم. از جمله لوله‌کشی ساختمان، برقکاری و... در ادامه نیز، به مشاغل تخصصی مورد نیاز آمریکا پرداختیم و درباره تعدادی از آن‌ها مانند برنامه‌نویسی، توضیحاتی را ارائه دادیم.

بنابراین مبحث کاریابی برندگان لاتاری در آمریکا را از چند جنبه گوناگون بررسی کردیم و در هر زمینه‌ای، توضیحات لازم را ارائه دادیم. با این حال، اگر سوال بی‌پاسخی در ذهن شما وجود دارد، خوش‌حال می‌شویم که آن را از طریق قسمت نظرات مطرح کنید یا ضمن تماس‌گرفتن با شماره 02191319191، پرسش خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0