20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

معافیت های مالیاتی و مالی تحصیل در آمریکا

شرایط دریافت معافیت های مالیاتی و مالی تحصیل در آمریکا

اگر هزینه تحصیل فرزند خود را تامین می کنید و یا اگر دانشجو هستید ممکن است بتوانید از معافیت ها و امتیازات مالی زیر برخوردار شوید: اگر درآمد شما در سال  کمتر از ۱۵۰ هزار دلار (برای زوج هایی که به صورت مشترک مالیات خود را پرداخت می کنند) باشد، می توانید تا سقف ۲۵۰۰ دلار از کارمزدی را که در سال مالیاتی گذشته به همراه وام دانشجوئی خود پرداخت کرده اید از درآمد مشمول مالیات خود کم کنید. حتی اگر از روش استاندارد برای کسر هزینه های خود استفاده می کنید هم می توانید از این امتیاز استفاده کنید.
اگر از روش itemized استفاده می کنید، ممکن است بتوانید بعضی از هزینه های تحصیل خود از جمله هزینه کتاب، مسکن دانشجوئی و شهریه دانشگاه یا کالج را تا سقف ۴ هزار دلار از درآمد مشمول مالیات خود کسر کنید. با این حال بهتر است پیش از این کار میزان کردیتی که در هر یک از دو مورد زیر ممکن است به شما تعلق بگیرد را محاسبه نمایید به دلیل این که در اغلب موارد به نفع شما است که به جای کسر این هزینه ها، بابت آن ها یکی از دو کردیت زیر را انتخاب کرده و دریافت کنید.

انواع کردیت دانشجویی

دو نوع کردیت برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که مستقیما از مبلغ نهائی مالیات شما کسر می شود. شما فقط یکی از این دو کردیت را می توانید دریافت نمایید. اگر در حال تحصیل در مقطع undergraduate هستید بهتر است از کردیت اول (American Opportunity Credit) استفاده کنید و تنها در صورتی از کردیت Lifetime Learning استفاده کنید که شرایط استفاده از  American Opportunity را نداشته باشید.
  • The American Opportunity Credit
  • The Lifetime Learning Credit.

American Opportunity Credit

حداکثر مبلغ American Opportunity Credit ، 2500 دلار می باشد که برای دریافت آن باید شرایط زیر را داشته باشید:
  1. درآمد سالیانه شما بیش از180.000  دلار (برای افرادی که با همسر خود به صورت مشترک پرداخت می کنند) نباشد.
  2. در یک دوره آموزشی برای دریافت مدرک تحصیلی لیسانس یا پائین تر (undergraduate) ثبت نام کرده باشید.
  3. در چهار سال اول تحصیل خود باشید.
  4. مرتکب جرائم مرتبط با مواد مخدر(در حد felony ) نشده باشید.
  5. تعداد واحدهای لازم برای دانشجوی پاره وقت را دریافت کرده باشید.
  6. شما بابت 2000 دلار اول از مخارج تحصیلی خود کردیت کامل دریافت می کنید. برای مثال اگر هزینه های تحصیلی شما ۱۸۰۰ دلار باشد، مبلغ ۱۸۰۰ دلار از مالیات نهائی شما کسر خواهد شد. با این حال بابت هزینه های مازاد بر2000  دلار صرفا ۵۰۰ دلار کردیت دریافت می کنید. برای مثال اگر هزینه های تحصیلی شما ۳۸۰۰ دلار باشد صرفا ۲۵۰۰ دلار از مبلغ نهائی مالیات شما کسر می شود.
  7. چهل درصد از این کردیت Refundable است یعنی حتی اگر بدهی مالیاتی هم نداشته باشید، دولت این مبلغ را به عنوان tax refund  به شما پرداخت می کند.

Lifetime Learning Credit 

حداکثر مبلغ Lifetime Learning Credit 2000 دلار است که با شرایط زیر به شما تعلق می گیرد:
۱- حداکثر درآمد سالانه شما نباید بیشتر از 132.000 دلار (برای افرادی که همراه با همسرشان فایل می کنند) باشد.
۲- میزان کردیت دریافتی شما از محل Lifetime Learning Credit 20% مخارج تحصیلی شما تا سقف 10.000 دلار می باشد. برای مثال، اگر مخارج تحصیلی شما 5.000 دلار بوده است، 1.000 دلار از مبلغ نهائی مالیات شما کسر خواهد شد. این کردیت nonrefundable  است یعنی صرفا قابل کسر از بدهی مالیاتی شما می باشد اما اگر بدهی مالیاتی نداشته باشید دولت پولی به شما پرداخت نمی کند
۳- لازم نیست در یک دوره تحصیلی برای دریافت مدرک مشخصی ثبت نام کرده باشید و برای بسیاری از کلاس های non credit هم قابل استفاده می باشذ.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0