20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

فرم i-20 (یکی از فرم‌های مهم برای تحصیل در آمریکا)

فرم I-20 یکی از اسناد مهم و ضروری برای دانشجویان بین‌المللی است که قصد تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی ایالات متحده را دارند. این فرم توسط موسسه آموزشی معتبر و مجازی که دانشجو از آن پذیرش گرفته است، صادر می‌شود و اطلاعات مهمی از جمله نام موسسه، برنامه تحصیلی، مدت زمان تحصیل، هزینه‌های تحصیل و سایر جزئیات مربوط به دانشجو را در بر می‌گیرد. 
فرم I-20 برای تحصیل در ایالات متحده ضروری است و بدون داشتن آن، دانشجو قادر به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا نخواهد بود. در نتیجه امکان ورود به ایالات متحده و شروع تحصیلات خود را نخواهد داشت. 
در این مقاله به بررسی دقیق‌تر فرم I-20 و نقش آن در تحصیل در آمریکا خواهیم پرداخت. همچنین درباره شرایط دریافت این فرم، هزینه‌های مورد نیاز آن و مدت زمان صدور آن صحبت خواهیم کرد. 
موسسه حامی مهاجر، دارای مجوز رسمی وزارت علوم برای اعزام دانشجو به خارج از کشور است. همچنین دارای رتبه یک اعزام دانشجو به آمریکا است. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت به آمریکا، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

فرم I-20 چیست؟

فرم I-20 یک گواهی صلاحیت برای دانشجویان بین‌المللی است که پس از دریافت پذیرش از یک کالج یا دانشگاه معتبر، توسط همان کالج یا دانشگاه صادر می‌شود. این گواهی صلاحیت، تایید می‌کند که شما به عنوان یک دانشجوی قانونی امکان تحصیل در ایالات متحده را دارید و این در فرایند دریافت ویزای دانشجویی، یک گام بسیار مهم به حساب می‌آید. 
در نتیجه، فرم I-20 یک مدرک بسیار مهم است که از طریق آن شما به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در ایالات متحده شناخته می‌شوید و اجازه می‌دهد تا به موفقیت‌ها و فرصت‌های تحصیلی خود در این کشور دست یابید. این فرم شامل اطلاعاتی مانند نام و مشخصات دانشجو، نام موسسه آموزشی، برنامه تحصیلی و هزینه‌های تحصیلی است. همچنین، فرم I-20 شماره SEVIS دارد که یک شناسه یکتا برای دانشجویان بین‌المللی است.

شرایط فرم I-20

برای دریافت فرم I-20، ابتدا باید یک پذیرش رسمی از یک دانشگاه، کالج یا مؤسسه آموزش عالی معتبر در ایالات متحده کسب نمایید. این مؤسسه باید دارای گواهینامه SEVP باشد. همچنین، شما باید توانایی مالی برای تحصیل در ایالات متحده را اثبات نمایید، که شامل هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های زندگی، هزینه مسکن و هزینه‌های دیگر مربوط به زندگی در ایالات متحده است. علاوه براین، این فرم مختص متقاضیان ویزای F1 و M1 است. 

بیشتر بخوانید: ویزای تحصیلی آمریکا

مشخصات فرم i-20

فرم i-20 یک فرم مهم در فرایند مهاجرت دانشجویان بین‌‌المللی به آمریکا است. این فرم توسط مؤسسات آموزشی معتبر در ایالات متحده صادر می‌شود و اطلاعات مهمی را درباره دانشجوی بین‌المللی و نقش آن در تحصیل در ایالات متحده نشان می‌دهد. این فرم شامل اطلاعاتی از جمله مشخصات دانشجو، شماره دانشجویی، مشخصات موسسه آموزشی که دانشجو پذیرش گرفته است، اطلاعاتی درباره مبلغ شهریه و مبلغ بورسیه (در صورت وجود) و اطلاعات مربوط به برنامه تحصیلی که دانشجو در آن ثبت نام کرده است از جمله نام رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی، مدت زمان تحصیل و تاریخ شروع و پایان تحصیل است.

هزینه فرم I-20

هزینه فرم I-20 با توجه به کالج یا دانشگاهی که فرم را صادر می‌کند، کاملا متفاوت است. برخی دانشگاه‌ها ممکن است هیچ هزینه‌ای برای صدور فرم I-20 دریافت نکنند. در حالی که برخی موسسات ممکن است علاوه بر دریافت هزینه برای فرم I-20، هزینه‌های اضافی دیگری نیز برای پردازش و پشتیبانی دریافت کنند.
برای اطلاع از این هزینه‌ها، بهتر است که از موسسه آموزشی خود درخواست کنید تا به شما اطلاعات دقیق و به روزی درمورد هزینه‌های مربوطه ارائه دهند.

مدت زمان صدور فرم I-20

مدت زمان پردازش فرم I-20 ممکن است بین مؤسسات آموزشی مختلف و همچنین بسته به نیازهای خاص هر دانشجو متفاوت باشد. هر مؤسسه آموزشی ممکن است مدت زمان مختلفی برای بررسی و تصدیق اطلاعات دانشجویان برای صدور فرم I-20 داشته باشد. برخی مؤسسات ممکن است این فرآیند را به صورت سریع‌تر انجام دهند. همچنین، مدت زمان پردازش ممکن است بسته به فصل تحصیلی متغیر باشد. در فصلی مانند فصل پاییز، ممکن است موسسات آموزشی با حجم کاری بیشتری مواجه شوند و زمان بیشتری برای پردازش درخواست‌ها صرف کنند.  با این حال، مدت زمان پردازش فرم I-20 معمولا یک الی دو هفته است.

 

سخن پایانی
در این مقاله، به بررسی نقش و اهمیت فرم I-20 در تحصیل در ایالات متحده آمریکا پرداختیم. این فرم که توسط موسسات آموزشی مجاز صادر می‌شود، یکی از اسناد مهم برای دانشجویان بین‌المللی است که قصد تحصیل در این کشور را دارند. با صدور فرم I-20، امکان تحصیل در آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌شود. همچنین درباره هزینه و مدت زمان صدور این فرم نیز صحبت کردیم. در نهایت، امیدواریم که این مقاله به دانشجویان بین‌المللی کمک کند تا با فرآیند دریافت فرم I-20و شرایط اخذ آن، آشنا شوند.
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی در زمینه تحصیل در آمریکا، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس بگیرید.
 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 10 | کل دیدگاه های تایید شده: 0