50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

مراحل گرفتن فول فاند از آمریکا و کانادا (تحصیل رایگان)

چگونگی گرفتن فول فاند آمریکا و کانادا: راهنمای کامل و شرایط

به جرأت می‌توان گفت مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین راه‌های پیش رو افرادی است که قصد مهاجرت را دارند اما فکر کردن به هزینه‌های تحصیل و زندگی، ممکن است درصد انتخاب این مسیر را کاهش دهد؛ چرا که تحصیل در کشورهای آمریکا و کانادا دارای شهریه دلاری است و با وجود داشتن اجازه کار، دانشجویان عملا فرصت چندانی برای کار و کسب درآمد ندارند (باتوجه به اینکه کلاس‌ها تمام‌وقت است) و حتی در صورت داشتن وقت کافی برای کار، فرصت‌های شغلی در دوران تحصیل محدود است.

بنابراین عده زیادی این نگرانی را دارند و به‌دنبال چگونگی گرفتن فول فاند آمریکا و کانادا هستند تا به این ترتیب بتوانند تمام هزینه‌های تحصیل در آمریکا یا کانادا و اقامت خود را پوشش داده و فقط بر روی پیشرفت تحصیلی خود متمرکز شوند. باید بگوییم که حامی مهاجر، در این مسیر همراه شماست تا بتوانید بهترین شرایط را برای تحصیلی مناسب داشته باشید. 

اما پیش از اینکه به‌سراغ انواع کمک‌هزینه‌ها برویم، باید بدانید لغت فاند (Fund) در زبان انگلیسی به معنی تامین سرمایه و تامین مالی یک کار خاص است؛ اما در مورد تحصیل، فاند گرفتن به معنای تامین هزینه‌های تحصیل از طرف یک نهاد دولتی یا خصوصی است. حال سوال اینجاست که چگونه می‌توان فاند تحصیلی دریافت کرد؟ شرایط گرفتن فول فاند از آمریکا چیست؟ آیا فول فاند کانادا هم وجود دارد؟ برای دانستن جواب این سوال‌ها، با ما همراه شوید. 

فاند تحصیلی چیست؟ 

دانشگاه‌ها، موسسه‌های دولتی و خصوصی در کشورهای مختلف، به منظور حمایت از دانشجویان با استعداد یا حمایت از پروژه‌های دانشجویان، کمک‌هزینه‌ای برای پرداخت شهریه و زندگی آنها در نظر می‌گیرند و به وسیله انواع گوناگونی از فاند به صورت مستقیم یا غیرمستقیم هزینه تحصیل این دانشجویان یا حتی هزینه زندگی آنان را تامین می‌کنند.

فاند چیست

انواع فاند

همانطور که در بخش قبلی بیان شد، این نوع کمک‌هزینه انواع گوناگونی دارد که با توجه به شیوه تامین مالی با یکدیگر متفاوت هستند. انواع فاند عبارت‌اند از:

دستيار آموزشی (Teaching Assistantship)

در فاند دستیار آموزشی که اختصارا به آن فاند TA هم می‌گویند؛ شما در کارهای خاصی مانند متصدی آزمایشگاه، حل تمرین، رفع اشکال و .... به استاد خود کمک می‌کنید و در ازای آن حقوق و پول دریافت می‌کنید. به این وسیله می‌توانید بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را به صورت مستقیم بپردازید.

 دستيار پژوهشی (Research Assistantship)

در فاند دستیار پژوهشی که اختصارا به آن فاند RA هم می‌گویند؛ در کارهای پژوهشی و تحقیقاتی با استاد خود همکار می‌کنید و در عوض بخشی از فاند پروژه مورد نظر را دریافت می‌کنید. با پولی که از این طریق دریافت می‌کنید نیز می‌توانید به صورت مستقیم بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را بپردازید.

تخفيف و یا چشم پوشی از شهريه دانشگاه (Tuition Waiver)

 در این نوع از فاند که با نام Waiver نیز شناخته می‌شود، دانشگاه به صورت کلی (Full Tuition Waiver) یا به صورت جزیی (Partial Tuition Waiver) از دریافت شهریه چشم‌پوشی می‌کند و به شکل غیرمستقیم از دانشجو حمایت مالی می‌کند.

اسکالرشیپ (Scholarship)

اسکالرشیپ که ما آن را با عنوان بورس تحصیلی هم می‌شناسیم؛ کمک هزینه‌ای است که از طرف یک دانشگاه یا یک ارگان دولتی یا خصوصی برای کمک تحصیلی به دانشجو پرداخت می‌شود و دانشجو به وسیله آن می‌تواند با توجه به نوع اسکالرشیب یک بخش یا کل هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را تامین کند.

اسکالرشیپ

برای کسب اطلاعات بیشتر از بهترین اسکالرشیپ‌ها و بورس‌های تحصیلی کانادا و آمریکا می‌توانید شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا را مطالعه فرمایید.

فلوشیپ (Fellowship)

فلوشیپ نوعی فاند است که بیشتر به دانشجویان دوره دکتری و در گاهی موارد به دانشجویان کارشناسی ارشد اعطا می‌شود. فلوشیپ در واقع کمک هزینه‌ای است که برای حمایت از پروژه‌های تحقیقاتی خاص پرداخت می‌شود تا ضمن حمایت مالی از پروژه تحقیقاتی، فرد محقق را به تحصیل و پژوهش تمام‌وقت ترغیب کند. فلوشیپ‌ ها معمولا اعتبار بالایی دارند.

فول فاند چیست؟

فاندهای تحصیلی را از لحاظ پوشش هزینه‌های زندگی و تحصیلی می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

فول فاند چیست

فاندهای جزیی تحصیل (Partial Fund)

 این نوع از فاند فقط بخشی از هزینه‌های زندگی یا تحصیلی شما را تامین می‌کند و شما برای تامین باقیمانده هزینه‌ها باید به صورت شخصی هزینه کنید.

فول فاند ها یا فاندهای کامل تحصیلی (Full Fund)

این نوع از فاند، تمام هزینه‌های نرمال زندگی و تحصیلی شما را پوشش خواهد داد. پذیرش فول فاند می‌تواند شامل یک فاند تحصیلی با مبلغ مناسب باشد (مانند اسکالرشیپ وانیر کانادا که با مبلغی در حدود 50000 دلار تمام هزینه‌ها را پوشش می‌دهد) و یا آنکه مجموعه از فاندهای تحصیلی گوناگون (دستیار آموزشی، دستیار پژوهشی، اسکالرشیپ و ...) باشد. 

 در هر صورت پذیرش فول فاند به معنای تامین کامل هزینه‌های زندگی و تحصیلی شماست و عموما فول فاند تحصیلی تمام هزینه‌های یک زندگی تک نفره (و به سختی یک زندگی دو نفره) در آمریکا و کانادا را پوشش خواهد داد.

شرایط گرفتن فول فاند از آمریکا در مقطع ارشد و دکترا

گرفتن فول فاند از دانشگاه های آمریکا، شرایط تحصیلی خاصی نیاز دارد. در این قسمت سعی داریم این شرایط را متناسب با سیستم تحصیلی دانشگاه‌های آمریکا برای شما شرح دهیم. به‌طور کلی برای  گرفتن فول فاند از آمریکا در مقطع ارشد و دکترا باید شرایط زیر را داشته باشید:

داشتن حداقل معدل مورد نیاز برای فول فاند 

داشتن معدل یا GPA مناسب در مقاطع دانشگاهی قبلی شما یکی از معیارهای بسیار مهم در پذیرش فول فاند و بورسیه تحصیلی آمریکا به حساب می‌آید. حداقل معدل مورد نیاز می‌تواند با توجه به دانشگاه‌های مختلف آمریکا متفاوت باشد. شما می‌توانید شرط معدلی هر دانشگاه برای پذیرش فول فاند را در سایت آن دانشگاه بیابید.

پذیرش فول فاند از دانشگاه‌ های آمریکا

نکته مهم آن است که سیستم نمرات دانشگاه‌های آمریکا بر حسب سیستم چهار نمره‌ای محاسبه می‌شود. در این سیستم، به نمرات بالای 16 نمره چهار، به نمراه میان 14 تا 16 نمره سه،  به نمراه میان 12 تا 14 نمره دو ، و به نمراه میان 10 تا 12 نمره یک اختصاص داده می‌شود. لازم است که قبل از خواندن شروط معدل دانشگاه‌ها معدل مقاطع دانشگاهی خود را به سیستم آمریکایی تبدیل کنید.

در صورتی که GPA شما از حداقل لازم برخوردار نیست یا نگران پایین بودن آن هستید، نگران نباشید! در ادامه شرایطی را توضیح خواهیم داد که می‌تواند جایگزین این کمبود باشد.

داشتن حداقل نمرات آزمون تافل یا آیلتس

آزمون تافل (Toefl) و آزمون آیلتس (IELTS) دو آزمون معتبر بین‌المللی برای سنجش مهارت‌های زبان انگلیسی شما (خواندن، نوشتن، صحبت کردن) هستند. اکثر دانشگاه‌های آمریکا نمره هر دو این آزمون‌ها را قبول می‌کنند و بورسیه فول فاند بدون مدرک زبان امکان‌پذیر نیست. 

دریافت مدرک زبان برای دریافت فول فاند

هر دانشگاه حداقل نیز حداقل نمره خاصی برای این آزمون‌ها در نظر گرفته است و بدیهی است هر چه نمرات شما در این آزمون‌ها بیشتر از حداقل‌ها باشد، شانس شما برای گرفتن پذیرش فول فاند بیشتر خواهد بود. 

نمره آزمون GRE 

یکی از پارامترهای بسیار مهمی که تقریبا تمام دانشگاه‌های آمریکا آن را از شما درخواست می‌کنند، نمرات GRE است. آزمون Graduate Record Examinations یا به اختصار GRE یک آزمون بین‌المللی است که مهارت‌ها و توانایی‌های شما را در سه سطح زیر ارزیابی می‌کند:

  • استدلال کمی و ریاضیات ( Quantitativ)
  • استدلال کیفی و درک زبانی ( Verbal )
  • تحلیل نوشتار ( Analytical Writing )

نمره آزمون GRE یک پارامتر مهم در میان دانشگاه‌های آمریکاست، اکثر مسئولین پذیرش فول فاند در دانشگاه‌های آمریکا این نمره را معیار عادلانه تر و مناسب‌تری برای مقایسه دانشجویان با یکدیگر می‌دانند. چنانچه معدل شما پایین است، می‌توانید با نمره GRE بالاتر آن را جبران کنید. 

داشتن سوابق تحقیقاتی خوب

داشتن سوابق تحقیقاتی مناسب برای جلب نظر اساتید بسیار مهم است. همانطور که در ادامه بیان خواهیم کرد، جلب نظر یک استاد اولین قدم برای گرفتن فول فاند از آمریکا و کاناداست. هر چه شما سوابق تحقیقاتی بهتری داشته باشد و مقالات چاپ شده در ژورنال‌های بین‌المللی معتبر داشته باشید، شانس شما برای دریافت پذیرش فول فاند بیشتر خواهد شد.

نوشتن تخصصی CV ، SOP و سایر مدارک اپلای

Curriculum Vitae یا اختصارا CV، در واقع مشابه همان رزومه در حوزه کار است. رزومه اکثرا برای معرفی شخص به کارفرماها استفاده می‌شود و معمولا کوتاه بوده و در حد یک یا دو صفحه است؛ اما نوشتن CV برای معرفی سوابق و توانایی‌های تحصیلی و تحقیقاتی به اساتید دانشگاه انجام می‌شود و طول آن از رزومه بیشتر است و در حدود سه تا چهار صفحه است.

نوشتن یک Cv خوب برای دریافت فول فاند

یک CV خوب، شامل بخش‌هایی مانند اطلاعات تماس، اطلاعات مربوط به مقاطع تحصیلی و ریز نمرات، افتخارات و جوایز، معرفی علایق تحقیقاتی، معرفی مقالات و کتب چاپ شده شخص و پارامترهای اختیاری دیگر است.

تنظیم یک  CVکامل و با ادبیات مناسب، عامل بسیار مهم و تاثیرگذاری برای جلب نظر اساتید است. در کنار یک CV مناسب، داشتن یک وبسایت برای معرفی خود و کارهایتان یک نکته بسیار تاثیرگذار و مثبت است. 

پس داشتن GPA مناسب، نمره GRE و نمره آزمون‌های زبان در گرفتن پذیرش فول فاند از آمریکا در مقطع ارشد و دکترا مهم است؛ ولی نباید از داشتن یک CV خوب غافل شد، چرا که شما ضمن داشتن سوابق خوب باید قادر باشید تا آن‌ها را به خوبی معرفی کنید؛ چرا که افرادی با داشتن سوابق تحصیلی و تحقیقاتی خوب، فقط به علت نداشتن CV مناسب، نتوانسته‌اند نظر اساتید را جلب نمایند.

شرایط گرفتن فول فاند از کانادا در مقطع ارشد و دکترا 

شرایط گرفتن فول فاند از کانادا در مقطع ارشد و دکترا ، بسیار مشابه شرایط گرفتن فول فاند از آمریکاست.

شرایط گرفتن فول فاند از کانادا در مقطع ارشد و دکترا 

فقط توجه به چند نکته در گرفتن فول فاند از کانادا ضروری است:

  • نمره GRE ملاک آنچنان مهمی در نزد دانشگاه‌های کانادا نیست و شاید فقط تعداد کمی از دانشگاه ها، داشتن نمره GRE را ملاک پذیرش فول فاند قرار دهند.

  • برخی از ایالات کانادا مناطق فرانسوی زبان هستند، برای گرفتن فول فاند کانادا از دانشگاه‌های این مناطق نیازی به داشتن مدرک زبان فرانسوی نیست، ولی دقت کنید که تدریس در این دانشگاه‌ها با زبان فرانسوی است و در صورت بلد نبودن این زبان به دردسر خواهید افتاد.

  • GPA نیز مانند دانشگاه‌های آمریکا در سیستم چهار نمره‌ای محاسبه می‌شود.

  • در تنظیم CV برای دانشگاه‌های کانادا دقت بیشتری به خرج دهید و سعی کنید برای هر دانشگاه و هر استاد، یک CV اختصاصی بفرستید. حساسیت بر روی CV در کانادا نسبت به دانشگاه‌های امریکا بیشتر است. در قسمت بعدی این مقاله علت این موضوع را بیشتر توضیح خواهیم داد.

نحوه گرفتن فول فاند

در این قسمت قرار است شما را به صورت گام‌به‌گام با چگونگی گرفتن فاند تحصیلی در مقاطع ارشد و دکترا از دانشگاه‌ های آمریکا و کانادا آشنا کنیم. سعی می‌کنیم این موضوع در چند گام و به صورت کامل برای شما توضیح دهیم.

پیدا کردن استاد برای دریافت فول فاند از دانشگاه

پیدا کردن دانشگاه‌ های مناسب برای بورسیه تحصیلی فول فاند

قبل از هر چیز باید دانشگاه مناسب خود را پیدا کنید. دقت کنید که برای پیدا کردن دانشگاه مورد نظر خود فقط نباید به رده بندی جهانی دانشگاه توجه کنید. به این موضوع توجه داشته باشید که امکانات رفاهی دانشگاه لزوما با رتبه جهانی دانشگاه ارتباط مستقیم ندارد و دانشگاهی که رتبه بالاتر دارد، لزوما امکانات رفاهی بهتر و بیشتری ندارد.

یک نکته مهم دیگر که باید به آن توجه کنید این است که، دانشگاهتان را با توجه به رشته و علایق تحقیقاتی خود بسنجید. دانشگاهی که رتبه بالایی در جهان دارد، لزوما اساتید بهتری در زمینه رشته شما ندارد و احتمال دارد رتبه بالای آن دانشگاه به دلیل رشته‌های دیگر باشد، حتما رتبه دانشگاه در زمینه رشته تحصیلی خود را بررسی کنید و دانشگاهی را انتخاب کنید که از لحاظ پتانسیل اساتید موقعیت بهتری دارد.

پیدا کردن استاد برای گرفتن فاند تحصیلی 

مهم‌ترین گام گرفتن فول فاند از کانادا و آمریکا، پیدا کردن استاد است. دریافت فول فاند در مقاطع ارشد و دکترا نیاز به استاد راهنما دارد، بنابراین در این مرحله شما باید استاد دارای اختیار اعطای فول فاند را پیدا کنید و سپس نظر او را برای جذب جلب کنید.

پیدا کردن استاد برای گرفتن فاند تحصیلی

برای پیدا کردن استادهای مناسب در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید.

  • به سایت دانشگاه مورد نظر بروید، وارد قسمت Faculty سایت شوید. اساتید دانشگاه را در رشته و دانشکده مورد نظر خود مشاهده کنید. زمینه تحقیق و علایق تحقیقاتی اساتید را بررسی کنید و سعی کنید استادی را انتخاب کنید که بیشترین اشتراکات را با زمینه تحقیقاتی و تحصیلی شما داشته باشد.

  • برای دریافت فول فاند از دانشگاه‌های کانادا، می‌توانید علاوه بر روش گفته شده در بالا، از سایت‌های میانبر برای این کار استفاده کنید. در این سایت‌ها اطلاعات اساتیدی که دارای اختیار فول فاند هستند، به همراه زمینه تحقیقاتی آنان آورده شده است. شما می‌توانید با استفاده از جستجوی پیشرفته این سایت‌ها در زمان کمتری، استاد مورد نظر خود را بیابید. آدرس این سایت‌ها با توجه به نوع دسته‌بندی رشته تحصیلی متفاوت است که عبارت‌اند:

رشته های مهندسی و علوم طبیعی:

https://www.nserc-crsng.gc.ca

رشته های علوم انسانی:

http://www.outil.ost.uqam.ca/crsh

رشته های علوم بهداشت :

https://webapps.cihr-irsc.gc.ca/funding/Search?p_language=E&p_version=cihr

مکاتبه با اساتید و ارسال CV برای دریافت بورسیه فول فاند

برای این گام حتما توجه کنید که CV کامل و خوبی تنظیم کرده باشید. به استاد مورد نظر خود ایمیل بزنید و CV را برای او بفرستید. از آنجا که امکان دارد برخی اساتید ایمیل شما را نبینند و یا آنکه برخی شما را نپذیرند، حتما به چندین استاد در دانشگاه‌های گوناگون ایمیل بزنید.

ارسال CV برای دریافت بورسیه فول فاند

برای پذیرش تحصیلی در کانادا با فول فاند، حساسیت بیشتری روی CV وجود دارد و بهتر است که برای هر استاد یک CV اختصاصی طراحی شود و متن ایمیل نیز برای هر استاد خاص باشد. یعنی دقیقا CV و متن ایمیل را مطابق با علایق تحقیقاتی استاد تنظیم نمایید. برای دانشگاه‌های کانادا که کمتر از آمریکا هستند، این روش امکانپذیر است، اما از آنجا که تعداد دانشگاه‌های آمریکا تعداد زیادتری است، برای گرفتن فول فاند از آمریکا احتیاجی برای نوشتن CV اختصاصی برای هر استاد نیست.

منتظر جواب اساتید بمانید، در صورتی که چند جواب مثبت دریافت کردید، برای همه جواب‌ها تشکیل پرونده بدهید. شاید کارمزدهای دلار چندین تشکیل پرونده در نگاه اول بسیار گران به نظر برسد، اما در نهایت گرفتن فول فاند ارزش آن را خواهد داشت. دلیل این کار آن است که امکان دارد در مراحل بعدی و حتی مرحله صدور ویزا، برخی از این درخواست ها رد شوند. با داشتن پرونده‌های بیشتر شانس گرفتن فول فاند افزایش خواهد یافت.

تجربه گرفتن فول فاند توسط حامی مهاجر

حال که دانستید فول فاند چیست، در این بخش دو نمونه از فول فاندهایی را مشاهده می‌کنید که توسط حامی مهاجر برای دانشجویان گرفته شده است. یکی از این فول فاندها برای آمریکا و دیگری برای کاناداست. مشخصات و شرایط هر دانشجو را می‌توانید در هر تصویر مشاهده کنید. 

نمونه فول فاند برای تحصیل در آمریکا

علاوه‌بر آمریکا، گرفتن فول فاند از کانادا نیز امکان‌پذیر است اما اکثر بورسیه‌های ارائه شده در کانادا بر اساس شایستگی هستند، بنابراین اگر می‌خواهید شانس خوبی داشته باشید، لازم است که نمرات خوبی داشته باشید و در آزمون مهارت زبان، توانایی خود را به خوبی نشان دهید. 

پس به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی که بورسیه فول فاند را در نظر دارد، باید در تحصیلات متوسطه و پس از دبیرستان نمرات بالایی کسب کرده باشید. البته لازم به ذکر است حامی مهاجر توانسته با معدل 16 و نمره آیلتس 7، در اپلای فول فاند دانشگاه براک کانادا، موفق شود و این به‌دلیل تقویت رزومه برای اپلای این متقاضی توسط کارشناسان ما در حامی مهاجر بوده است. این پذیرش را می‌توانید در عکس زیر مشاهده کنید: 

نمونه فول فاند برای تحصیل در کانادا

خدمات موسسه حامی مهاجر در گرفتن فول فاند آمریکا و کانادا

همانطور که در این مقاله بررسی کردیم، گرفتن بورسیه فول فاند آمریکا و کانادا بیشتر از آنکه وابسته به معدل و نمرات آزمون‌های شما باشد، نیازمند معرفی دقیق و حساب شده سوابق تحصیلی و تحقیقاتی خود به اساتید است و این موضوع حاصل نمی‌شود، مگر با تنظیم یک CV کامل، که از لحاظ ساختار زبان انگلیسی دقیق باشد و افعال مناسبی در آن استفاده شده باشد.

شما علاوه بر واجد شرایط بودن، باید توانایی نشان دادن و معرفی مهارت ها و توانایی‌های خود را داشته باشید. ما در موسسه حامی مهاجر افتخار آن را داریم که به وسیله مشاوران مجرب، شما را در زمینه نگارش انگیزه نامه برای اپلای و CV، و دریافت ویزای تحصیلی آمریکا و کانادا یاری کنیم. در صورت نیاز به خدمات ما می‌توانید با شماره تماس 02148000957  تماس حاصل فرمایید.

سخن پایانی 

حالا می‌دانید فول فاند چیست! گفتیم که فول فاند نوعی فاند است که به‌طور کامل هزینه‌های تحصیل و همچنین زندگی دانشجو را پرداخت می‌کند و هزینه شهریه، خرید کتاب و جزوه، خوابگاه و مسکن دانشجو را تامین می‌کند. این نوع فول فاند متقاضیان زیادی دارد و رقابت برای دریافت آن بسیار بالاست؛ پس لازم است موارد گفته شده رعایت شود و انگیزه‌نامه و CV (رزومه تحصیلی) قوی به دانشگاه ارائه گردد.

پیشنهاد می‌شود صفر تا صد دریافت پذیرش تحصیلی و فاند یا بورسیه خود را به حامی مهاجر سپرده تا در این مسیر، موفق شوید. همچنین برای گرفتن وقت سفارت آمریکا نیز می‌توانید روی کمک حامی مهاجر حساب کنید.

سوالات متداول درباره فول فاند  

سوالات شما برای ما اهمیت بالایی دارد؛ پس اگر پاسخی در مقاله و سوال‌های پرتکرار زیر نگرفتید، بی‌صبرانه منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم. 

بهترین رشته ها برای فول فاند کدام اند؟

رایج ترین زمینه‌های مطالعه برای بورسیه های فول فاند عبارت‌اند از آموزش، مراقبت‌های بهداشتی و زمینه‌های STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی). دانشجویانی که در این زمینه‌ها تحصیل می‌کنند ممکن است فرصت‌های کمک مالی قابل توجهی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل خود پیدا کنند.

آیا دریافت فول فاند بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ 

تعداد متقاضیان فاند تحصیلی طوری است که شرایط فاند گرفتن را در برخی مواقع حساس می‌کند و این برنامه فقط برای دانشجویان شایسته که توانایی نشان دادن مهارت‌های خود را داشته باشند، وجود دارد. بنابراین یکی از شروط لازم در طریقه گرفتن فاند تحصیلی، داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل است. 

فاند گرفتن چیست؟ 

دریافت فاند از دانشگاه های آمریکا یا کانادا، به معنی دریافت کمک هزینه تحصیلی است که انواع مختلفی دارد. برخی از فاندها فقط هزینه تحصیل را پوشش می‌دهند و برخی دیگر علاوه‌بر هزینه تحصیل، هزینه زندگی و خرید کتاب و جزوه را نیز پرداخت می‌کنند. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 6 | کل دیدگاه های تایید شده: 2
kn
درود بر شما. خسته نباشید. بنده با 23 سال سن و معدل 17 از دانشگاه آزاد و آیلتس 7.5 و دو توصیه نامه و انگیزه نامه و رزومه مناسب آیا شانسی برای گرفتن فول فاند از دانشگاه های آمریکا در مقطع فوق لیسانس را دارم یا حتما باید در شریف و ... درس میخواندم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. شرایط شما باید توسط کارشناسان حامی مهاجر به دقت بررسی شود. پیشنهاد می‌کنیم که با کارشناسان ما مشورت کنید و جواب سوال خود را دریافت کنید. برای دریافت وقت مشاوره می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید یا از سامانه دریافت وقت مشاوره آنلاین حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
حامي مهاجر راه رسيدن من به امريكا ??♥️