50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

اخذ ویزای پاکستان برای مصاحبه دانشجویی در سفارت آمریکا

کشور پاکستان مسلما یکی از مقاصد محبوب مهاجرتی یا توریستی به حساب نمی‌آید، اما گاهی اوقات افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی آمریکا را دارند، برای ادامه مراحل دریافت ویزا و مصاحبه در سفارت آمریکا، نیاز به دریافت ویزای توریستی پاکستان خواهند داشت.  در این مقاله صرفا قصد داریم درباره نحوه دریافت ویزای پاکستان صحبت کنیم و درباره مدارک مورد نیاز، انواع ویزا، مدت زمان اعتبار و هزینه‌های کلی اخذ ویزای پاکستان توضیح دهیم.

در صورت نیاز به وقت دانشجویی سفارت آمریکا در پاکستان، می‌توانید مقاله دریافت وقت سفارت آمریکا از اسلام آباد پاکستان را مطالعه کنید و برای ارتباط با کارشناسان حامی مهاجر در زمینه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، اخذ ویزای توریستی آمریکا یا دریافت وقت سفارت آمریکا در ترکیه، امارات، ارمنستان، عمان و ... با شماره تلفن 02149078 تماس بگیرید.

اخذ ویزای پاکستان برای مصاحبه دانشجویی در سفارت آمریکا

ویزای پاکستان

در سال‌های گذشته برای درخواست ویزای پاکستان شخص باید حضوری به سفارت پاکستان مراجعه می‌کرد. اما در حال حاضر که امکان صدور ویزا به صورت الکترونیکی و آنلاین ایجاد شده است، می‌توانید با تکمیل فرم‌های درخواست ویزا به صورت اینترنتی، اقدام به دریافت ویزای توریستی و کاری پاکستان نمایید. بیشتر متقاضیان دریافت ویزای پاکستان، دانشجویان و مسافرانی هستند که با هدف دریافت وقت مصاحبه آمریکا در اسلام‌آباد و کراچی به کشور پاکستان مسافرت می‌کنند و یا ورزشکارانی هستند که برای کوهنوردی در کوه‌های پاکستان به این کشور مسافرت می‌کنند.

ویزا الکترونیکی یا E.visa پاکستان چیست؟

ویزای الکترونیکی همان ویزای عادی با تمامی قابلیت‌های ویزای عادی را شامل می‌شود و تنها در نحوه صدور متفاوت است. این ویزا یک سند رسمی است که می‌توانید بدون مراجعه به سفارت، برای اخذ ویزای خود به صورت آنلاین اقدام کنید و پس از صدور ویزا ایمیلی با مضمون برگه ویزا برای شما ارسال می‌شود که با پرینت گرفتن آن می‌توانید برنامه سفر خود را بچینید.

این ویزا برای کشور پاکستان فقط برای مقاصد گردشگری است که دارای 3 ماه اعتبار است و به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهند تا با یک بار ورود، 30 روز در پاکستان بمانند و بعد از اتمام اعتبار ویزا درخواست تمدید بدهند. یکی از تفاوت‌های ویزای عادی و الکترونیکی این است که مهر یا برچسبی روی پاسپورت درج نمی‌شود و تنها با پرینت ویزا می‌توانید به کشور مقصد سفر کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای پاکستان

مدارک لازم برای اخذ ویزای پاکستان

از مدارک لازم برای اخذ ویزای پاکستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اصل مدارک شناسایی (شناسنامه، گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه، کارت ملی)
 • کارت پایان خدمت برای آقایان
 • عکس تمام‌رخ با ‌زمینه سفید
 • تاییدیه رزرو هتل (در صورت وجود)

انواع ویزای پاکستان

 1. ویزای تحصیلی پاکستان
 2. ویزای توریستی پاکستان
 3. ویزای تجارت/کاری پاکستان

انواع ویزای پاکستان

ویزای توریستی پاکستان

عموما دانشجوهایی برای ویزای توریستی پاکستان اقدام می‌کنند که قصد تحصیل در آمریکا و نیاز به وقت سریع سفارت آمریکا را دارند.

کوهنوردان یکی دیگر از کسانی هستند که برای کوهنوردی در کوه‌های قله اورست و کوه‌های کشور پاکستان اقدام به گرفتن ویزای توریستی می‌کنند.

این نوع ویزا برای اقامت یک ماهه صادر و به مدت سه ماه اعتبار دارد. باید توجه داشته باشید که این ویزا قابل تمدید نمی‌باشد و طی 5 الی 15 روز کاری صادر می‌شود.

ویزای کار پاکستان

افرادی که تخصص مشخصی دارند‌ می‌توانند با ویزای کاری، وارد خاک کشور پاکستان شوند اما باید نوع کار مشخص باشد و نیاز به دعوت‌نامه معتبر دارند. با سابقه کاری می‌توانید دریافت ویزا را سریع‌تر دریافت کنید. افرادی که از نظر بودجه مالی در وضعیت خوبی قرار دارند می‌توانند به سراغ ثبت شرکت بروند.

اگر ایده کاری بسیار قوی دارید و ایده شما برای کشور پاکستان توجیه اقتصادی داشته باشد می‌توانید طرح خود را به دولت این کشور ارائه دهید و با پشتوانه اقتصادی این کشور ایده خود را عملی کرده و ویزای کارآفرینی بگیرید.

ویزای تحصیلی پاکستان

کشور پاکستان پس از جدا شدن از بریتانیا پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه تحصیلی و نظام آموزشی داشته است و نزدیک بودن فرهنگ و زبان این کشور به زبان فارسی یکی از دلایل مهاجرت به این کشور است. در صورتی که بخواهید به کشور پاکستان با هدف تحصیل وارد شوید، باید ویزای دانشجویی داشته باشید و این ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که در یکی از دانشگاه‌های کشور پاکستان پذیرفته شده‌اند. معمولا برای ورود به دانشگاه‌های پاکستان در رشته‌های غیرپزشکی، معدل بالا و رزومه تحصیلی اهمیت بسیاری دارد و در رشته‌هایی که طرفدار بیشتری دارد، رقابت بسیاری برای انتخاب شدن وجود دارد.

وقت سفارت آمریکا در پاکستان

وقت سفارت آمریکا در پاکستان

در صورتی که متقاضی دریافت ویزای تحصیلی آمریکا باشید نیاز به دریافت وقت سفارت آمریکا برای انجام مصاحبه دارید. از آنجا که در ایران سفارت آمریکا وجود ندارند برای دریافت وقت سفارت آمریکا باید به کشورهای دارای سفارت سفر کنید. سفارت‌های منتخب آمریکا برای ایرانیان که شامل سفارت در ترکیه، ارمنستان و امارات می‌شوند دارای افسران کنسولی هستند که به زبان فارسی مسلط هستند و آشنایی خوبی با شرایط ایرانیان دارند.

چنانچه نتوانید از سفارت‌های تعیین شده برای ایرانیان وقت سفارت بگیرید بهترین گزینه برای دریافت وقت سفارت آمریکا از کشور پاکستان است. در صورتی که نیاز به وقت فوری برای سفارت آمریکا و تسلط کافی روی زبان انگلیسی دارید، تعیین وقت سریع از سفارت آمریکا در شهر اسلام‌‍آباد امکان‌پذیر خواهد بود.

سفارت آمریکا در پاکستان در محدوده ویژه دیپلماتیک اسلام آباد قرار دارد که محدوده ای بسیار امن است و خیال شما را بابت امنیت راحت می‌کند. در ادامه در مورد این منطقه مهم نیز توضیح می‌دهیم. ساختمان سفارت در پاکستان نوساز است و دارای امکانات رفاهی مناسبی از نظیر فروشگاه، تلویزیون و کمد برای تحویل تلفن همراه دارد. از دیگر مزیت‌های این کشور نزدیک بودن به ایران است که سفر از طریق هواپیما و حتی ماشین نیز به راحتی امکان‌پذیر است. هزینه غذا و محل اقامت نیز در این کشور به صرفه است.

نحوه دریافت وقت سفارت آمریکا در پاکستان

برای دریافت وقت سفارت آمریکا در پاکستان، ابتدا باید مراحل پذیرش در موسسات آموزشی آمریکا را انجام داده باشید و هزینه‌های مربوط به تحصیل را پرداخت کرده باشید. پس از این مراحل به منظور درخواست ویزای تحصیلی آمریکا باید فرم DS-160 را تکمیل کنید که در ادامه این فرم و چگونگی تکمیل آن را شرح دادیم. توجه داشته باشید که کارمزد سفارت آمریکا در پاکستان باید به وسیله حساب‌های بانکی پاکستانی پرداخت شود. بنابراین نیاز به یک شخص پاکستانی دارید که این پرداخت را برای شما انجام دهد.

چنانچه در هر کدام از مراحل دریافت وقت سفارت آمریکا در اسلام آباد پاکستان (مانند خرید تور سفارتی، پرداخست هزینه سفارت و ...) احتیاج به کمک داشتید، می‌توانید با موسسه حامی مهاجر تماس برقرار کرده و مشکل خود را به راحتی با کارشناسان و مشاوران مجرب ما برطرف کنید. همچنین می‌توانید برای کم هزینه شدن و بدون دردسر شدن سفر، از تورهای موسسه حامی مهاجر استفاده کنید.

در نتیجه بهتر است از سفارت‌های منتخب ایرانیان استفاده کنید. اما اگر نیاز به وقت سریع سفارت دارید و به زبان انگلیسی مسلط هستید می‌توانید از سفارت آمریکا در اسلام آباد پاکستان استفاده کنید.

آدرس و اطلاعات تماس سفارت آمریکا در آسلام آباد پاکستان

آدرس

U.S. Embassy Islamabad, Diplomatic Enclave, Ramna 5

تلفن

(+92) 051-201-4000

ایمیل

[email protected]

فرم DS-160 چیست؟

فرم DS-160 چیست؟

اولین قدم برای اخذ ویزای آمریکا تکمیل فرم Ds-160 است. این فرم شامل اطلاعات شخصی شما می‌باشد که تمام سوالات باید به زبان انگلیسی وارد شود. تمامی اطلاعات فرم باید دقیق و بدون اشتباه تایپی باشد. در صورت هرگونه بروز خطا و اشتباه درخواست متقاضی از سوی سفارت رد خواهد شد. در نتیجه برای عدم بروز اشتباه و رد شدن درخواست شما بهتر است تکمیل این فرم را به شرکت‌های معتبر بسپارید. این فرم به صورت آنلاین و الکترونیکی در وبسایت کنسولگری مجازی آمریکا تکمیل می‌شود و حدود 20 دقیقه زمان خواهید داشت و در صورت اتمام این زمان، مجاز به وارد کردن اطلاعات صفحات دیگر نخواهید بود.

چگونه ویزای پاکستان بگیریم؟

چگونه ویزای پاکستان بگیریم؟

فرایند درخواست آنلاین در ویزای پاکستان را می‌توان در 3 مرحله تکمیل کرد. مرحله اول انتخاب نوع ویزا است و شهروندان ایرانی باید به صورت آنلاین ویزای پاکستان را دریافت کنند. در مرحله دوم باید فرم درخواست آنلاین برای اخذ ویزا را در سایت پر کنند. پس از تکمیل فرم، مدارک مورد نیاز را ارائه و پرداخت را به صورت آنلاین انجام دهند. پس از تایید درخواست و مدارک از طریق ایمیل، E.visa برای متقاضی ارسال می‌شود. پس از دریافت ویزا، می‌توانند به پاکستان سفر کنند و مدت زمان ویزای خود را سپری کنند..

یکی از مهم‌ترین بخش‌های ثبت‌نام شرایط عکس فرم ویزای پاکستان است که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

شرایط عکس فرم ویزای الکترونیکی پاکستان

 • فرمت عکس‌ها باید JPEG,JPG,PNG باشند.
 • مقدار حجم عکس نباید از 500KB بیشتر باشد.
 • عکس باید طی 6 ماه گذشته گرفته شده باشد.
 • مو روی چشمان نباشد.
 • عکس باید رنگی باشد و دارای رنگ مناسب باشد.
 • صورت باید کامل رو به دوربین باشد.
 • سایه روی اجزای صورت نباشد.
 • عینک و کلاه روی صورت نباشد.
 • عکس پشت زمینه سفید باشد و تنها خود شخص در عکس باشد.

ویزا پاکستان برای افغان ها

ویزا پاکستان برای افغان ها

روند درخواست ویزا پاکستان برای افغان ها جداگانه بررسی می‌شود. اتباع افغانستان ویزای ورود با اعتبار شش ماه با امکان ورود مجدد دریافت می‌کنند. به دارنده ویزا اجازه می‌دهند تا یک ماه در پاکستان بمانند.

 • هیچ هزینه ویزا برای پاسپورت افغانی به جز مردان در بخش تجاری وجود ندارد.
 • متقاضی باید پاسپورت معتبر و قابل خواندن داشته باشد.
 • متقاضی باید شخصا حضور داشته باشد.
 • متقاضی باید فرم درخواست را همراه با امضا و انگشت‌نگاری شست (که درون سایت اصلی موجود است.) و کپی پاسپورت و دو قطعه عکس زمینه سفید ارائه کند.
 • متقاضی باید آدرس قابل تایید در پاکستان و شماره تلفن فعال ارائه دهد.
 • متقاضی که قصد بازدید از هر سفارتی را دارد باید دعوت‌نامه آن سفارت را به همراه سایر مدارک موردنیاز ارائه دهد.

ویزا برای اتباع افغانستان که پاسپورت کشور ثالث دارند، با درخواست چنین ویزایی تنها پس از مصاحبه شخصی فرد توسط سفیر و یا ارجاع به وزارت کشور پاکستان مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر پاسپورت کشورهای ارمنستان و ترکیه را دارا باشید و قابلیت ورود به این کشورها را داشته باشید مسیر شما برای اخذ ویزای پاکستان راحت‌تر خواهد شد.

منطقه دیپلماتیک پاکستان

منطقه ویژه دیپلمات در شهر اسلام‌آباد قرار دارد. این منطقه با تدابیر امنیتی بسیار از جمله دوربین بر سر هر ورودی و خیابان‌ها و ممنوع بودن ورود بدون پاسپورت و مجوز، یک منطقه امن را برای مسافرانی که قصد مصاحبه با سفارت‌ها را دارند فراهم می‌کند. در این منطقه به‌دلیل تراکم بسیاری از سفارتخانه‌ها در کنار هم، هتل‌های بسیاری نیز وجود دارد که تردد بین آنها را به کمترین زمان و راحت‌ترین و امن‌ترین مسیر می‌رساند.

حامی مهاجر در تورهای سفارتی خود برای دانشجویان هتل‌های امن موجود در این منطقه را انتخاب می‌کند که خیال دانشجو از هر لحاظ راحت باشد.

ویزای آنلاین پاکستان

با ویزای الکترونیکی کشور پاکستان به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

پاسپورت کشور پاکستان یکی از ضعیف‌ترین پاسپورت‌های دنیا است که تنها 29 کشور مقصد بدون ویزا قابل دسترسی دارد. اگر ویزای آنلاین پاکستان را دارا باشید می‌توانید به 33 کشور از جمله استرالیا، آذربایجان، بحرین، کلمبیا، مالزی، سنگاپور، آفریقای جنوبی، امارات متحده عربی و ازبکستان و بسیاری کشور دیگر سفر کنید.

محاسبه نرخ اخذ ویزا برای ایرانیان در کشور پاکستان

محاسبه نرخ اخذ ویزا برای ایرانیان در کشور پاکستان

این نرخ‌ها با توجه به شرایط شما و روند اخذ ویزا ممکن است متغیر باشد.

نوع ویزا

هزینه ویزا

یک بار ورود

چند بار ورود

تجارت

100$

200$

کار

100$

200$

دانشجویی

25$

50$

گردشگری

25$

50$

سخن پایانی

در این مقاله، درباره ویزای پاکستان و روند اخذ ویزا به طور کامل صحبت کردیم و ویزای الکترونیکی پاکستان و کشورهایی که با داشتن E.visa می‌توان به آنها سفر کرد را مورد بحث قرار دادیم. در ادامه انواع ویزا و مدارک لازم برای اخذ ویزا را مورد بررسی قرار دادیم و در مورد چگونگی گرفتن ویزا برای افغان‌ها و مدارک لازم برای ارائه در سفارت را توضیح دادیم.

امیدواریم که با خواندن مقاله به پاسخ خود درباره ویزای پاکستان رسیده باشید و بتوانید با انجام مصاحبه دانشجویی در سفارت آمریکا به اهداف خود برسید.

در صورت نیاز به وقت دانشجویی سفارت آمریکا در پاکستان، می‌توانید مقاله دریافت وقت سفارت آمریکا از اسلام آباد پاکستان را مطالعه کنید و برای ارتباط با کارشناسان حامی مهاجر در زمینه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، اخذ ویزای توریستی آمریکا یا دریافت وقت سفارت آمریکا در ترکیه، امارات، ارمنستان، عمان و ... با شماره تلفن 02149078 تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره ویزای پاکستان

آدرس سایت رسمی سفارت پاکستان چیست؟

آدرس سایت رسمی سفارت پاکستان برای دریافت ویزا https://visa.nadra.gov.pk است.

برای ثبت‌نام ویزه پاکستان برای افغان ها چه مراحلی باید طی شود؟

همانطور که در مقاله توضیح داده شد شرایط گرفتن ویزا برای افغان‌ها متفاوت است. برای افغان‌ها ویزای 6 ماهه وچندبار ورود صادر می‌‍شود. همچنین مبلغ صدور ویزا برای این کشور نسبت به کشورهای دیگر کمتر است.

چگونه فورم آنلاین ویزه پاکستان برای افغان ها را پر کنیم؟

آموزش تکمیل کردن فرم در داخل سایت اصلی سفارت قرار دارد که با مطالعه آن می‌توانید به راحتی فرم ویزا را پر کنید.

تفاوت ویزای لیبل با ویزای الکترونیکی چیست؟

ویزای لیبل سنتی‌ترین و شناخته‌ترین نوع ویزا بین مردم است. این نوع ویزا‌ها به شکل یک برچسب نازک کاغذی و یا مهر اصلی سفارت روی صفحات پاسپورت می‌خورد. ویزای الکترونیکی نسل جدید از ویزاهای مسافرتی هستند که نیازی به حضور فیزیکی افراد ندارد و با پر کردن درخواست و ردوبدل اطلاعات، یک ایمیل با مضنون ویزا برای شما ارسال می‌شود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0