اعزام دانش آموز، تحصیل و اخذ ویزای دانش آموزی آمریکا

کشور آمریکا یکی از محبوب‌ترین کشورها برای افرادی که قصد مهاجرت دارند به شمار می‌رود. این کشور با داشتن بستری فوق‌العاده در زمینه تحصیلات از مقاطع دبستان تا دانشگاهی می‌تواند برای کسانی که قصد شروع یا ادامه تحصیل در این کشور را دارند مقصد مناسبی باشد. کشور آمریکا به داشتن مدارس عالی‌رتبه در جهان معروف است و گذراندن مقاطع تحصیلی در این کشور می‌تواند دانش و توانمندی فرزندان شما را در زمینه آموزشی به درجات بالا برساند. خوشبختانه شرایط تحصیل دانش آموزی در آمریکا از دبستان تا پیش دانشگاهی بسیار مناسب است و برخلاف تصور عموم دریافت ویزای تحصیلی آمریکا پروسه ای آسان‌تر از دریافت ویزای تحصیلی کانادا دارد و احتمال دریافت آن نیز بیش‌تر است.

کشور آمریکا مملو از مدارس و موسسه‌های تحصیلی متفاوت است که انتخاب در بین آن‌ها نیاز به نگاهی دقیق و اطلاعات کامل دارد که در این مقاله در مورد آن به طور جامع توضیح خواهیم داد. همچنین در مورد شرایط مدارس برای اعزام دانش آموز به آمریکا به شما اطلاعات کاملی خواهیم داد و خواهیم گفت که دانش‌آموزان بین‌المللی می‌توانند در مدارس شبانه روزی پذیرش بگیرند و از امکانات زیاد آن که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد بهره‌مند شوند. در مورد هزینه‌های تحصیل دانش‌آموزی در آمریکا کاملا توضیح خواهیم داد و همچنین در مورد نحوه دریافت بورسیه تحصیلی برای دانش‌آموزان، تمامی مراحل را خواهیم گفت. اطلاعات کاملی در مورد قیم قانونی دانش‌آموز در دوره تحصیلی و شرایط او نیز ارائه خواهد شد. همچنین تمامی شرایط و مراحل دریافت ویزای تحصیل دانش آموزی در آمریکا تمام و کمال در این مقاله توضیح داده خواهد شد.

در این مقاله به بررسی شرایط اعزام دانش آموز به آمریکا، تحصیل دانش آموز به آمریکا، وضعیت تحصیل دانش آموزی در آمریکا ، نحوه اخذ ویزای دانش آموزی آمریکا، زمان پایان سال تحصیلی در امریکا، نگاه کلی به وضعیت مدارس امریکا، قوانین پوشش در مدارس امریکا، مرور قوانین دبیرستان های امریکا، روش‌های تحصیل در مدارس شبانه روزی امریکا و در آخر هزینه تحصیل دانش آموز در آمریکا می‌پردازیم .

شرکت حامی مهاجر دارای مجوز رسمی اعزام دانشجو به آمریکا یا کانادا است و ارائه دهنده خدماتی همچون اخذ انواع ویزای آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا، تور سفارت آمریکا در پاکستان، پیکاپ ویزای آمریکا، تور سفارت آمریکا در ترکیه و ارمنستان و تور سفارت آمریکا در ابوظبی است. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

اعزام دانش آموز به آمریکا

اولین نکته دارای اهمیت در خصوص اعزام دانش آموز به آمریکا دانش و شناخت کامل از سیستم آموزشی کشور آمریکا است، چرا که داشتن اطلاعات کامل در زمینه سیستم آموزشی و دوره‌های تحصیلی در کشور مقصد، می‌تواند در انجام مهاجرتی بدون نگرانی و با آرامش به ما کمک کند. همچنین این موضوع به ما کمک می‌کند که در انتخاب یک بستر تحصیلی مناسب برای فرزندانمان موفق عمل کنیم.

برای انتخاب بستر مناسب آموزشی برای فرزندتان از میان هزاران مدرسه و موسسه تحصیلی این کشور نیاز به اطلاعات کامل و جامع دارید، چرا که در بین آن‌ها مدارسی با کیفیت آموزشی نامطلوب نیز وجود دارد که می‌تواند آینده فرزندان شما را تحت تاثیر قرار دهد در نتیجه به این موضوع دقت بفرمایید که برای اطمینان از انتخاب یک مدرسه مناسب برای فرزندانتان می‌توانید بر روی کمک مشاورین مجرب موسسه حامی مهاجر حساب کنید و به وسیله شماره خط ویژه 02148406  در خصوص تمامی مراحل اعزام دانش آموز به آمریکا از ما کمک بگیرید.

تحصیل دانش آموز در آمریکا

مقاطع تحصیل دانش آموزی در آمریکا به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند، مقاطع کلی تحصیلی این کشور ابتدایی و متوسطه هستند. منظور از مقطع ابتدایی در آمریکا همان مقاطع دبستان و راهنمایی است، در ضمن گفتنی است مقطع متوسطه در آمریکا همانند دوره دبیرستان در ایران است.

 البته مدت زمان تحصیل در هر کدام از این دوره‌ها با ایران کاملا متفاوت است. تحصیل دانش آموزی در آمریکا در دوره‌های دبستان و راهنمایی که اصطلاحا به آن Elementary میگویند جمعا در آمریکا 6 سال زمان می‌برد اما دوره دبیرستان که اصطلاحاSecondary Education نامیده می‌شود به تنهایی 6 سال زمان خواهد برد و به طور کلی دوران تحصیل از ابتدا تا زمان ورود به مقطع دانشگاه 12 سال به طول می‌انجامد.

مدارس برای تحصیل دانش آموزی در آمریکا از لحاظ تامین بودجه، به طور کلی به دو نوع دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند که در ادامه توضیح خواهیم داد. همانطور که گفته شد تفاوت اصلی میان این دو نوع مدارس در کشور آمریکا، نحوه تامین بودجه آن‌ها است. در مدارس خصوصی بودجه اصلی مدرسه به کمک شهریه‌های دریافتی در ابتدای سال تحصیلی تامین می‌شود در صورتی که قسمت اعظم بودجه مدارس دولتی در آمریکا توسط مالیات دریافتی از مردم آن ایالت و محله تامین می‌گردد، در نتیجه مخارج تحصیل در مدارس دولتی آمریکا به مراتب کم‌تر از مدارس خصوصی است اما توجه بفرمایید که مدارس خصوصی از کیفیت تحصیل و امکانات بیش‌تری برخوردارند.

اینفوگرافی تحصیل دانش آموز در آمریکا

اخذ ویزای دانش آموزی آمریکا

قبل از ورود به بحث اصلی یعنی نحوه اخذ ویزای دانش آموزی آمریکا همانطور که پیش‌تر  به شما در این مورد توضیح دادیم مدارس آمریکا در دو دوره اصلی ابتدایی و متوسطه فعالیت می‌کنند که نحوه درخواست و پذیرش در این دو با هم متفاوت است. تفاوت اصلی میان دریافت پذیرش از این دو نوع مدارس در آمریکا به این صورت است که دانش آموزانی که با ویزای F1 قصد تحصیل در مدارس دولتی آمریکا را دارند تنها امکان تحصیل از پایه نهم تا دوازدهم  را خواهند داشت و به عبارتی دیگر امکان تحصیل در پایه‌های اول تا هشتم برای متقاضیان پذیرش در مدارس دولتی از طریق ویزای F1 وجود ندارد اما به هیچ عنوان جای نگرانی نیست چرا که برای متقاضیان اخذ ویزای دانش آموزی آمریکا برای تحصیل در پایه‌های اول تا نهم نیز راه حلی وجود دارد.نکته مهم ویزای دانش آموزی آمریکاخبر خوب این است که در مورد مدارس خصوصی دانش آموزانی که با ویزای F1 قصد تحصیل در این مدارس را داشته باشند می‌توانند در تمامی پایه‌ها از جمله اول تا دوازدهم به تحصیل مشغول شوند. توجه داشته باشید که مدت زمان مجوز برای تحصیل دانش آموزان بین‌المللی در مدارس دولتی تنها 12 ماه است . نکته مهم در مورد اخذ ویزای دانش آموزی آمریکا  این است که متقاضیان تحصیل دانش‌آموزی در آمریکا تنها امکان تحصیل در مدارسی را دارند که مورد تایید SEVP باشند. به طور کلی امکان تحصیل دانش‌‌آموزان بین المللی در مدارس مورد تایید SEVP فقط در حالت‌های زیر وجود دارد:

 • تحصیل در مدارس دولتی در پایه‌های نهم تا دوازدهم (دبیرستان)
 • تحصیل در تمامی پایه‌های تحصیلی در مدارس K-12

مراحل دریافت پذیرش مدرسه برای اخذ ویزای دانش آموزی آمریکا

اولین گام در خصوص تحصیل دانش آموزی در آمریکا تصمیم برای انتخاب مدرسه مناسب و مورد تایید SEVP است که پیش‌تر در مورد آن به طور کامل توضیح دادیم. اما قدم بعدی در این مورد تکمیل و ثبت فرم I-20 برای پذیرش در مدرسه مورد نظر است. این فرم بعد از درخواست پذیرش در مدرسه مورد نظر توسط DSO که مسئول واسطه بین مدرسه و اتباع خارجی به حساب می‌آید برای شما ارسال خواهد شد. همچنین مسئول DSO وظیفه راهنمایی شما در خصوص قوانین کلی مدارس را نیز دارد.  

حتما به این نکته توجه بفرمایید که والدین دانش‌‌آموزانی که در مدارس K-12 قصد تحصیل دارند نمی‌توانند به وسیله ویزای K-2 یا M-2 به صورت مجزا وارد کشور آمریکا شوند. در نتیجه والدین می‌بایست قبل از مهاجرت دانش‌آموز به آمریکا مراحل مقدماتی کار را با دریافت کمک و مشاوره صحیح به انجام برسانند تا در پروسه تحصیل دانش آموزی در آمریکا مشکلی ایجاد نشود. برای دریافت مشاوره در خصوص تمامی مراحل مقدماتی مهاجرت تحصیلی دانش‌آموزی به آمریکا می‌توانید با شماره خط ویژه 02148406  با موسسه حامی مهاجر در ارتباط باشید.

قوانین دبیرستان های امریکا

قوانین دبیرستان های امریکا

قبل از ورود به بحث قوانین دبیرستان های امریکا و شرح کامل و گام به گام مراحل دریافت پذیرش در مدارس آمریکا، والدین متقاضیان تحصیل دانش‌آموزی در آمریکا باید در خصوص اقدامات قبل از سفر دانش آموزان به آمریکا حتما به نکات زیر توجه نمایند:

 • از طریق مدارک معتبر و رسمی آگاهی کاملی از قیم فرزندتان که در ادامه در مورد آن به شما توضیح داده خواهد شد به دست آورید. همچنین با مسئول DSO مدام در تماس باشید تا مطمئن شوید بهترین خدمات و اقدامات برای فرزندتان صورت بگیرد.
 • از طریق تماس ویدیویی با قیم فرزندتان در تماس باشید و در مورد اوضاع محل سکونت در نظر گرفته شده اطمینان حاصل نمایید.
 • این مورد را به خاطر داشته باشید که DSO وظیفه دارد در تمامی ساعات شبانه‌روز پاسخگوی شما باشد، بنابرین از همین طریق مطمئن شوید که فرزندتان از طرف مدرسه نظارت لازم را دریافت می‌کند.
 • اطمینان کامل از تمکن مالی فرزندتان حاصل کنید، طبق قوانین دبیرستان های امریکا تمکن مالی یکی از اصلی‌ترین موارد حائز اهمیت در دریافت پذیرش دانش‌آموز است.

اهمیت قیم برای تحصیل دانش‌آموز به آمریکا

برای دانش‌آموزانی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند، حضور یک قیم قانونی الزامی است. از آنجا که دانش‌آموزان به سن قانونی نرسیده‌اند و امکان حضور دائم پدر و مادر در آمریکا در دوران تحصیل آن‌ها مهیا نیست، در نتیجه داشتن یک قیم قانونی برای پیگیری موارد قانونی و تحصیلی دانش‌آموز و حضور در مدرسه در صورت نیاز، بسیار مهم و حیاتی است. دانش‌آموزان امکان زندگی‌ با قیم قانونی خود و همچنین زندگی در خوابگاه مدارس شبانه‌روزی را خواهند داشت که در ادامه در این خصوص توضیح خواهیم داد. قیم قانونی دانش‌آموز بین‌المللی در آمریکا به طور کلی می‌بایست دارای شرایط زیر باشد:

 • دارای سن بالای 25 سال باشد.
 • شهروند آمریکا بوده، در غیر این صورت دارای اقامت دائم آمریکا باشد یا ویزای فعال تا زمان پایان دوره تحصیلی دانش‌آموز داشته باشد.
 • برای ارتباط با والدین در هر زمان برای مسائل اورژانسی یا پزشکی از طریق تلفن همراه و ایمیل در دسترس باشد.
 • باید وکالت کامل در خصوص موارد پزشکی و دیگر اقدامات بگیرد.
 • باید بتواند در خصوص مسافرت‌های دانش‌آموز در طول تعطیلات رسمی به او کمک کند.
 • باید برای جلسات و گردهم‌آیی‌های مدرسه به عنوان نماینده اولیا حضور پیدا کند.

مقدمات دریافت ویزا برای اعزام دانش آموز به آمریکا

مقدمات دریافت ویزا برای اعزام دانش آموز به آمریکا

همانطور که گفته شد والدین اقدام به انتخاب مدرسه مورد تایید SEVP کرده و پس از درخواست پذیرش فرم I-20 از طرف مدرسه برای آن‌ها ارسال خواهد شد. پس از دریافت فرم I-20، والدین می‌بایست اقدام به پرداخت سویس فی یا هزینه فرم SEVIS I-901 نمایند. لازم به ذکر است که هزینه سویس فی باید حتما قبل از اعزام دانش آموز به آمریکا پرداخت شود و این مورد از الزامات صدور ویزای تحصیلی است.

بعد از انجام این اقدامات والدین می‌توانند اقدام به دریافت وقت سفارت برای ویزای تحصیلی F1 کنند. از آنجا که روابط دیپلماتیک میان ایران و آمریکا در جریان نیست، سفارت آمریکا در ایران فعالیت ندارد، برای مصاحبه حضوری می‌بایست وقت ویزای خود را از یکی از سفارت‌های آمریکا در کشورهای همسایه دریافت کنید.

لطفا توجه بفرمایید که تاخیر در دریافت وقت سفارت و اشتباه در هرکدام از مراحل اخذ ویزا می‌تواند به رد شدن ویزای فرزندتان منجر شده و آینده دانش‌آموز را تحت تاثیر قرار دهد. برای اطمینان از دریافت صحیح وقت سفارت و انجام درست تمامی مراحل اعزام، تحصیل و اخذ ویزای دانش آموزی آمریکا می‌توانید با مشاورین موسسه حامی مهاجر از طریق شماره تلفن خط ویژه 02148406  در تماس باشید تا شما را در تمامی مراحل دریافت ویزای آمریکا یاری نمایند.

در فرم I-20 ارسالی از طریق مدرسه، زمان و تاریخ شروع تحصیل دانش‌آموز مشخص شده است و معمولا قوانین دبیرستان های امریکا نیز به طور کلی در این فرم نوشته شده است. والدین می‌توانند تا 30 روز قبل از شروع سال تحصیلی وارد خاک آمریکا شوند. پس از ورود به آمریکا والدین می‌بایست ملاقاتی با افسر گمرک و گشت مرزی یا اصطلاحا مامور CBP داشته باشند تا مدارک و اقدامات پذیرش دانش‌آموز مورد بررسی و تایید قرار بگیرد. مدارک لازم برای ارائه به مامور CBP به شرح زیر است:

 • پاسپورت و ویزای دریافتی
 • فرم I-20 ارسالی از مدرسه
 • مدارک تمکن مالی
 • مدارک تحصیلی
 • مشخصات (نام، شماره تماس و...) DSO دانش‌آموز

اینفوگرافی اعزام دانشجو به آمریکا

در ادامه در صورت تایید شدن مدارک شما توسط مامور CBP، مهر تایید در پاسپورت شما خواهد خورد و فرم I-94 صادر می‌گردد که در ادامه در خصوص محتویات آن به شما توضیح خواهیم داد. اما در صورتی که نتوانید مدارک مورد نظر را به موقع به مامور مربوطه برسانید، یا نقص و کمبودی در مدارک شما وجود داشته باشد و به طور کلی مامور CBP صلاحیت مدارک شما را تایید نکند، فرم I-515A برای شما صادر خواهد شد و اصطلاحا پرونده شما ریفیوز می‌شود، یعنی از نظر مامور مربوطه صلاحیت شما مورد تایید نیست، اما اصلا جای نگرانی نیست و در خصوص رفع این مورد به شما توضیح خواهیم داد.

برای اطمینان از کامل بودن مدارک خود و همچنین انجام صحیح تمام مراحل اقدام تا دریافت ویزای تحصیل دانش آموزی در آمریکا و همچنین در جریان انداختن مجدد پرنده ریفیوز شده، می‌توانید از طریق شماره تماس خط ویژه 02148406  با مشاورین مجرب موسسه حامی مهاجر در ارتباط باشید.

موارد موجود در این فرم که از مامور CBP دریافت خواهید کرد به صورت زیر است:

 • تاریخ ورود شما به آمریکا
 • نوع ویزای تحصیلی (ویزای F1)
 • بازه زمانی مجاز برای اقامت در آمریکا

وضعیت مدارس امریکا

وضعیت مدارس امریکا

قبل از ورود به بحث وضعیت مدارس امریکا توجه داشته باشید که دریافت ویزای F1 برای تحصیل دانش‌آموز در آمریکا به این معناست که متقاضی برای گذراندن دوره تحصیلی خود به کشور آمریکا مهاجرت کرده است، در نتیجه دانش‌آموز نمی‌تواند خارج از چارچوب و قوانین ویزای خود عمل کند و باید گذراندن دوره تحصیل و واحدهای درسی خود را در راس کار قرار دهد. وضعیت مدارس امریکا بسیار مناسب بوده و برای گذراندن دوره تحصیلی دانش‌آموز، مدرسه واحدهای مورد نظر در دوره تحصیلی را برای او مشخص می‌کند. در قوانین SEVP حداقل ساعت در هفته برای دوره تحصیل مشخص شده است که در دوره تحصیل و آموزش، دانش‌آموز نباید کم‌تر از حداقل ساعت مشخص شده در کلاس‌ها حضور داشته باشد. همچنین برای اطلاع از حداقل ساعت حضور دانش‌آموز در هفته می‌توانید از مسئول DSO نیز مشورت بگیرید. مسئول DSO می‌تواند در خصوص هر سوالی در مورد وضعیت مدارس امریکا نیز به شما پاسخ دهد.آم موزآموز

بهترین مدارس آمریکا برای تحصیل دانش آموز

کشور آمریکا از لحاظ تعداد مراکز آموزشی و تحصیلی بسیار غنی است. برای تحصیل دانش آموزی در آمریکا تعداد بسیار زیادی از مدارس پذیرای دانش‌آموزان بین‌المللی هستند اما انتخاب یک مدرسه عالی رتبه با کیفیت آموزشی بالا و همچنین امکانات مناسب کار ساده ای نیست. در لیست زیر تعدادی از بهترین مدارس آمریکا برای تحصیل دانش آموز آمده است:

 • دبیرستان علم و تکنولوژی Thomas Jefferson واقع در ویرجینیای جنوبی، شهر الکساندریا
 • دبیرستان Carnegie Vanguard واقع در تگزاس، شهر هوستون
 • دبیرستان Liberal Arts and Science Academy واقع در تگزاس، شهر آستین
 • دبیرستان Gilbert Classical Academy واقع در آریزونا، شهر گیلبرت
 • دبیرستان طراحی و آرشیتکتوری Design and Architecture Senior High School واقع در فلوریدا، میامی
 • دبیرستان University High School واقع در آریزونا، توسان
 • دبیرستان دولتی Stuyvesant High School واقع در نیویورک، شهر نیویورک
 • دبیرستان دولتی Northside College Prep واقع در ایلنوی، شهر شیکاگو
 • دبیرستان شبانه روزی Princeton International School of Mathematics and Science واقع در نیوجرسی، شهر پرینستون

پایان سال تحصیلی در امریکا

پایان سال تحصیلی در امریکا

قبل از توضیح در مورد پایان سال تحصیلی در امریکا، همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره شد مدرسه واحدهای مورد نیاز در سال تحصیلی را برای دانش‌آموز مشخص خواهد کرد. شروع سال تحصیلی در آمریکا بسته به مدرسه ثبت‌نامی در اوایل پاییز خواهد بود و تا اواخر بهار ادامه خواهد داشت. در یک سال تحصیلی دانش‌آموزان در دو ترم می‌بایست واحدهای مشخص شده توسط مدرسه را بگذرانند و در امتحانات آخر هر ترم موفق به دریافت نمره قبولی شوند. پایان سال تحصیلی در امریکا در واقع بعد از اتمام امتحانات ترم دوم در هر سال است. در طول سال تحصیلی دانش‌آموزان دو دوره تعطیلی خواهند داشت که یکی مربوط به تعطیلات کریسمس می‌شود و دیگری تعطیلات بهاری یا Spring Break است که مدت آن یک هفته است. دانش‌آموزان بعد از پایان سال تحصیلی در امریکا وارد تعطیلات تابستان می‌شوند و تا شروع سال تحصیلی بعدی تعطیل خواهند بود.

قوانین پوشش در مدارس امریکا

قوانین پوشش در مدارس امریکا شامل دستور‌العمل‌هایی برای نحوه پوشش دانش‌اموزان است. در این قوانین آمده است که دانش‌آموزان هر مدرسه امکان چه پوشش‌هایی را داشته و چه پوشش‌هایی قابل قبول نیستند. در برخی مدارس که دارای لباس فرم مشخص هستند پوشیدن لباس فرم مدرسه اجباری است و دانش‌آموزان در فضای مدرسه و کلاس‌ها موظف به پوشیدن لباس فرم هستند. در باقی موارد که لباس فرم مشخصی در نظر گرفته نشده است قوانین پوشش در مدارس امریکا تقریباً یکسان است. دانش‌آموزان در فضای مدرسه می‌بایست مرتب و آراسته باشند و همچنین لباس دانش‌آموز باید به خوبی بدن او را بپوشاند و مناسب فضای آموزشی باشد. توجه شما را به توضیح کلی در مورد قوانین پوشش برای تحصیل دانش آموزی در آمریکا جلب می‌کنیم:

 • بلندی دامن و شلوارک خانوم‌ها باید طوری باشد که اگر دستانشان را صاف در طرفین بدنشان قرار دهند، ارتفاع دامن یا شلوارک تا پایین‌تر از انگشتان دست ادامه داشته باشد.
 • پوشیدن لباس‌های جذب، دکولته، پیراهن یقه قایقی، یقه‌باز و تاپ در اکثر مدارس آمریکا ممنوع است.
 • پوشیدن شلوارهای کشی، ساپورت یا شلوارهای یوگا زیر دامن‌های کوتاه یا پیراهن‌های بلند الزامی است.
 • پوشیدن لباس‌های به شدت حجیم مانند پالتو و بارانی‌های سنگین به علت جلوگیری از حمل سلاح برای دانش‌آموزان خانم و آقا ممنوع است.
 • دانش‌آموزان آقا می‌بایست حتما پایین پیراهن خود را داخل شلوار بگذارند.
 • پوشیدن کفش‌های چرخ دار، دمپایی و کفش‌های لژدار ممنوع است.
 • طبق قوانین پوشش در مدارس امریکا پوشیدن کلاه و عینک آفتابی در کلاس درس ممنون می‌باشد.

تحصیل در مدارس شبانه روزی امریکا

در بین مدارس متعدد برای اعزام دانش آموز به آمریکا یکی از بهترین انتخاب‌ها تحصیل در مدارس شبانه روزی امریکا است. مزایا و امکانات این نوع مدارس بسیار زیاد است و دانش‌آموزان می‌توانند در رفاه کامل در این مدارس به تحصیل و زندگی بپردازند. از مزایای تحصیل در مدارس شبانه روزی امریکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانش‌آموزان امکان ارتباط با معلمان خود در خارج از زمان کلاس‌ها و مدرسه را دارند و این می‌تواند به پیشرفت تحصیلی آن‌ها کمک زیادی کند
 • در این مدارس همواره فضای آموزشی در جریان است و از متدهای روز و سیستم آموزشی نوآورانه برای رشد و ارتقا دانش‌آموزان استفاده می‌شود.
 • تحصیل در مدارس شبانه روزی امریکا در واقع برای دانش‌آموزان زندگی در خانه دوم است. در مدارس شبانه روزی برای دانش‌مآآموزان تمامی امکانات رفاهی فراهم است و محل زندگی، خوراک و تحصیل آن‌ها تماما در مدرسه تامین می‌شود.
 • برای دانش‌آموزانی که از خانه خود دور هستند، مدارس شبانه‌روزی دارای محیطی امن و مناسب است.

هزینه تحصیل دانش آموز در آمریکا

هزینه تحصیل دانش آموز در آمریکا

هزینه تحصیل دانش آموز در آمریکا بسته به نوع مدرسه و مرکز آموزشی و همچنین پایه و رشته تحصیلی متفاوت است و نمی‌توان یک مبلغ واحد برای مدارس آمریکا در نظر گرفت. در مدارس آمریکا معمولا یک هزینه مجزا برای ثبت نام و برنامه‌ریزی در هنگام ارسال مدارک تحصیلی از شما دریافت خواهد شد که مبلغی حدود 500 دلار خواهد بود. اما هزینه شهریه سال تحصیلی در هر مدرسه بسته به کیفیت آموزش، شهری که مدرسه در آن واقع شده است و فاکتورهای مختلف متفاوت است. اما حدود هزینه دریافتی برای مدارس بین‌المللی شبانه روزی در یک سال تحصیلی مبلغی بین 40,000 تا 80,000 دلار است.

هزینه تحصیل دانش آموز در آمریکا برای مدارس دولتی باتوجه به آنکه درصد بالایی از هزینه‌ها بر عهده نهادهای دولتی است، اما باقی مخارج برای یک سال تحصیلی مبلغی بین 3,000 تا 10,000 دلار خواهد بود. در مورد مدارس خصوصی که همان‌طور که گفته شد تمامی مخارج آن با شهریه تامین می‌شود مبلغ دریافتی برای یک سال تحصیلی بسته به کیفیت مدرسه و محل آن مبلغی بین 22,000 تا 60,000 دلار خواهد بود. به طور کلی هزینه تحصیل دانش آموز در آمریکا مبلغ مشخصی ندارد و مبالغ نگارش شده در این مقاله به منظور داشتن یک دید کلی نسبت به مخارج است. همچنین این مبالغ شامل هزینه‌های رفت و آمد و خارج از مدرسه دانش‌آموز نمی‌شود.

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان آمریکا

دانش‌آموزان ممتاز با مدارک تحصیلی مناسب می‌توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان آمریکا اقدام نمایند. مدارس آمریکا امکان ارائه بورسیه برای دانش‌آموزان ممتاز مقطع دبیرستان را دارند و هر ساله تعداد زیادی دانش‌آموز از طریق بورسیه تحصیلی به آمریکا مهاجرت می‌کنند. بورسیه تحصیلی مدارس آمریکا شامل تمامی هزینه‌ها نمی‌شوند و دانش‌‌آموزان بسته به شرایط مدارک تحصیلی خود در صورت تایید بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان آمریکا در مدرسه موردنظر، امکان دریافت تخفیف بین 10 تا 50 درصد از شهریه سالانه تحصیلی خود را خواهند داشت.  آموزاشرایط دریافت تحصیلی در مقطع دبیرستان آمریکا به صورت زیر است:

 • داشتن 13 تا 18 سال سن
 • داشتن نمرات بالای 15 در سه سال تحصیلی اخیر
 • توانایی درک و مکالمه زبان انگلیسی
 • توانایی سازگاری با فرهنگ و آداب و رسوم کشور آمریکا
 • توانایی سازگاری با چالش‌ها و  سختی‌های زندگی در یک کشور خارجی‌زبان

اینفوگرافی شرایط دریافت بورسیه تحصیلی مقطع دبیرستان آمریکا

توجه داشته باشید که برای دریافت بورسیه از مدارس عالی‌رتبه آمریکا نیاز به انجام درست اقدامات لازم و مهیا کردن مدارک مناسب است و در غیر این صورت با درخواست بورسیه متقاضی موافقت نخواهد شد. برای دریافت پذیرش بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان آمریکا  و همچنین انجام تمامی مراحل برای تحصیل دانش آموزی در آمریکا می‌توانید از طریق شماره خط ویژه 02148406  با مشاورین موسسه حامی مهاجر در ارتباط باشید.

سخن پایانی

بدیهی است که کشور آمریکا یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل دانش‌‌آموزی است. در این مقاله به طور کامل در مورد تمام مراحل دریافت ویزای تحصیل دانش آموزی در آمریکا توضیح داده شد. اطلاعات کاملی در مورد شرایط پذیرش دانش‌آموز در مدارس آمریکا ارائه شد. همچنین گفته شد که امکان دریافت بورسیه تحصیلی مقطع دبیرستان در مدارس آمریکا وجود دارد و دانش‌آموزان ممتاز می‌توانند با ارائه مدارک تحصیلی، درخواست خود را مبنی بر دریافت بورسیه تحصیلی برای مدرسه مورد نظر ارسال کنند. در مورد شرایط ویژه مدارس شبانه‌روزی آمریکا برای دانش‌آموزان و امکانات مناسب آن‌ها گفته شد. همچنین بهترین مدارس بین‌المللی آمریکا معرفی شد و اطلاعات کامل در مورد شهریه و هزینه های تحصیل دانش آموزی در آمریکا در این مقاله ارائه شد. بررسی کاملی بر قوانین پوشش دانش‌آموزان در فضای مدرسه نیز انجام شد و همچنین شرایط کلی قیم قانونی دانش‌آموز در دوران تحصیل شرح داده شد.

سوالات متداول در خصوص ویزای دانش آموزی آمریکا

برای تحصیل دانش‌آموزی در آمریکا اخذ چه نوع ویزایی لازم است؟

برای تحصیل دانش‌آموزی در آمریکا دریافت ویزای تحصیلی F1 الزامی است که در مقاله به طور مفصل در مورد آن توضیح دادیم.

پذیرش از مدارس آمریکا برای تحصیل دانش‌آموزی به چه صورت است؟

همانطور که در مقاله توضیح داده شد، ابتدا می‌بایست در بین مدارس مورد تایید SEVP مدرسه مناسب دانش‌آموز انتخاب کرده و درخواست پذیرش به همراه مدارک را برای مدرسه مورد نظر ارسال کرد. سپس مدرسه در صورت تایید، فرم I-20 را برای شما ارسال خواهد کرد. مابقی مراحل دریافت پذیرش و ویزای دانش‌آموزی به طور جامع در مقاله موجود است

امکان تحصیل در چه مقاطعی برای دانش‌آموزان بین‌المللی در آمریکا وجود دارد؟

مقاطع تحصیلی آمریکا به دو دسته ابتدایی و متوسطه تقسیم می‌شود. از پایه اول تا ششم مربوط به مقطع ابتدایی و از پایه هفتم تا دوازدهم مربوط به دوره متوسطه خواهد شد. دانش‌آموزان بین‌المللی امکان تحصیل در تمامی پایه‌های اول تا دوازدهم در مدارس خصوصی و تحصیل در پایه‌های نهم تا دوازدم در مدارس دولتی آمریکا را خواهند داشت که توضیحات کامل آن در مقاله موجود است.

هزینه تحصیل در مدارس آمریکا چقدر است؟

هزینه تحصیل در مدارس آمریکا بسته به نوع مدرسه (دولتی یا خصوصی)، محل آن و همچنین شبانه‌روزی بودن یا نبودن آن متفاوت است و مبلغی ما بین 22,000 تا 80,000 دلار خواهد بود.

امکان دریافت بورسیه تحصیل دانش‌اموزی وجود دارد؟

بله دانش‌آموزان ممتاز در مقطع دبیرستان، با ارائه مدارک تحصیلی خود در هنگام دریافت پذیرش امکان دریافت بورسیه از مدارس آمریکا را خواهند داشت که بورسیه تحصیلی دانش‌آموزی بسته به صلاح‌دید مدرسه مورد نظر بین 10 تا 50 درصد مخارج تحصیل را پوشش خواهد داد.  شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دانش‌آموزی نیز به طور کامل در مقاله نوشته شده است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0