20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تقویم تحصیلی آمریکا

تقویم تحصیلی آمریکا چگونه است؟

آمریکا به سیستم قوی آموزشی خود معروف است و همیشه برای دانشجویان بین‌المللی جذابیت خاصی دارد. تقویم تحصیلی در این کشور معمولا شامل 3 ترم تحصیلی است و علاقه‌مندان به ادامه تحصیل می‌توانند با توجه به زمان این ترم‌ها، یکی را انتخاب کرده و قبل از شروع آن ترم، اقدام به مهاجرت تحصیلی به آمریکا تحصیلی کنند. 
نکته‌ دیگری که باید بدانید این است که در آمریکا سه سیستم تقویم تحصیلی استفاده می‌شود که معمولا اکثر دانشگاه‌ها و کالج‌ها آن را قبول دارند و پیروی می‌کنند.
این برنامه شامل سیستم یک چهارم، سیستم ترمی و سیستم سه ماهه است. برخی دانشگاه‌ها، مخصوصا دانشگاه‌های کسب‌وکار و منطقه‌ای از سیستم مینی‌ترم نیز استفاده می‌کنند. 
در ایالات متحده، بسیاری از مدارس راهنمایی و دبیرستان از سیستم سه ماهه استفاده می‌کنند. در مقابل، اکثر موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌ها از سیستم ترمی استفاده می‌کنند؛ البته به این معنی نیست که استفاده از سیستم سه ماهه در کالج‌ها وجود ندارد.
در هر درس، دستورالعمل‌ها و جزئیاتی در مورد چگونگی تکمیل درس به دانشجویان ارائه می‌شود و هر درس از فعالیت‌ها یا ارزیابی‌های مختلفی برای سنجش میزان تسلط دانشجویان بر حوزه‌های موضوعی مختلف، تشکیل شده است. در آمریکا فصل‌های خاصی برای خواندن، سوالات بحث تکمیل یا مطالعات موردی برای تجزیه و تحلیل اختصاص داده می‌شوند.
معمولا آخرین هفته ترم پاییز و بهار برای امتحانات نهایی در نظر گرفته شده است و تعطیلات بهاره هفته بعد از میان ترم ترم بهار است. در ادامه به سراغ توضیح سیستم‌های آموزشی و ترم‌های تقویم تحصیلی آمریکا به‌طور واضح می‌رویم. ضمنا شما می‌توانید برای دریافت مشاوره، با شماره 02148000957 تماس گرفته و با کارشناسان حامی مهاجر در ارتباط باشید. 

سیستم یک چهارم آموزشی آمریکا (quarter system)

سیستم یک چهارم یا کوارتز، سال تحصیلی را به چهار بخش، تقسیم می‌کند: پاییز، زمستان، بهار و تابستان. به طور کلی، کالج‌ها در ایالات متحده نیازی به جلسه تابستانی ندارند، اما می‌توانید از آن برای تکمیل کلاس‌هایی که در سایر جلسات ارائه نشده است، استفاده کنید.

سیستم یک چهارم تحصیلی آمریکا

با سیستم یک چهارم، هر بخش تقریباً ده هفته طول می‌کشد. در هر سه ماه، بسته به تعداد واحدهای هر کلاس، می‌توانید سه یا چهار کلاس را بگذرانید.
به طور کلی، سال تحصیلی برای یک دانشگاه آمریکایی از پایان سپتامبر شروع می‌شود و در ژوئن به پایان می‌رسد. سیستم‌های سه ماهه بیشتر در کالج‌هایی استفاده می‌شود که مدرک کاردانی را ارائه می‌دهند. (در درجه اول کالج‌های محلی)
از آنجایی که سیستم یک چهارم فقط ده هفته طول می‌کشد، کلاس های شما ممکن است بیشتر از زمانی باشد که در یک ترم سه ماهه شرکت کنید. اگرچه ممکن است سختی دوره‌ها و امتحاناتی که به شما داده می‌شود یکسان باشد، اما میزان کاری که باید انجام دهید کمی بیشتر خواهد بود.
اینکه مجبور باشید 15 هفته کار را در ده هفته انجام دهید، به کمی تلاش اضافی نیاز دارد. از طرف دیگر، داشتن کلاس‌های کمتر برای تمرکز در یک زمان، می‌تواند سردرگمی انجام چندین کار به‌طور همزمان را کاهش دهد.

مزایای سیستم آموزشی یک چهارم آمریکا  

1.    متعادل سازی کلاس‌ها: آیا تا به حال به دلیل انجام کار زیاد، غرق شده‌اید؟ سیستم‌های سه‌ماهه می‌توانند در کلاس‌هایی که می‌گذرانید انعطاف‌پذیری ایجاد کنند و حتی چالش‌برانگیزترین دوره‌ها را قابل مدیریت‌تر کنند. اگر سخت‌ترین دوره‌ها را یک‌باره بگذرانید، دچار استرس، کار بیش از حد و غرق در حجم کاری می‌شوید که باید انجام دهید. 

مزایای سیستم یک چهارم آمریکا

این برنامه به شما زمان بیشتری می‌دهد تا روی حیاتی‌ترین کارها تمرکز کنید و بسته به اینکه در کدام درس‌های انتخابی (هنر، ورزش و غیره) شرکت می‌کنید، زمان برنامه‌ریزی‌شده‌ای به استراحت و انجام کاری که از آن لذت می‌برید، اختصاص دهید.
2.    برقراری ارتباط: از آنجایی که ترم‌های تحصیلی در این سیستم طولانی‌تر هستند و دروس باید یکی پس از دیگری گذرانده شوند، شانس ارتباط با افراد جدید بسیار کمتر است. شما باید تعداد دروس انتخابی، اساتید جدید و هم‌کلاسی‌هایتان را در نظر بگیرید که زمان مناسبی برای ایجاد شبکه‌ای از دوستان، ارتباطات شغلی و حتی گرفتن چند توصیه از اساتید است. همانطور که کلاس‌های شما مهم هستند، روابطی که خارج از آنها برقرار می‌کنید نیز می‌تواند به همان اندازه ارزشمند باشد.
3.    کسب تجربه‌ای جدید: آیا تا به حال دوست داشته‌اید که هنرهای رزمی را امتحان کنید؟ آیا تا به حال شنیده‌اید که کسی ساز بزند و با خود فکر کنید: "کاش می‌توانستم نواختن آن را یاد بگیرم" هنوز دیر نشده است! کالج‌ها در ایالات متحده تقریباً برای هر چیزی که زیر نور خورشید است، دروس انتخابی ارائه می‌دهند.

سیستم ترمی دانشگاه های آمریکا 

یک سیستم ترمی، سال تحصیلی را به دو بخش تقسیم می‌کند: پاییز و بهار. هر بخش تقریباً 15 هفته طول می‌کشد که با یک استراحت زمستانی بین جلسات پاییز و بهار و یک استراحت تابستانی بعد از جلسه بهار همراه است.

سیستم ترمی آمریکا

در هر ترم بسته به تعداد واحدهای هر کلاس، می‌توانید چهار تا شش درس بگذرانید. حدود 90 درصد از کالج‌ها در ایالات متحده بر اساس سیستم ترم تحصیلی اجرا می‌شوند که آن را به رایج‌ترین نوع برنامه تحصیلی در آموزش عالی تبدیل کرده است.دانشجویانی که سیستم ترمی را ترجیح می‌دهند، معمولا سرعت آهسته‌تری دارند. سیستم ترمی مشابه سیستم یک چهارم، همان مقدار مطالب را پوشش می‌دهد، اما به جای 10 هفته، در 15 هفته برگزار می‌شود.
بسیاری از اوقات، کلاس‌ها به برنامه‌ای متناوب تقسیم می‌شوند. بسته به نحوه تنظیم برنامه خود، می‌توانید یک روز سه کلاس، روز بعد دو کلاس و روز بعد مجدد سه کلاس داشته باشید.

مزایای سیستم ترمی آمریکا 

1.    ساختن برنامه‌ زمانی ساختاریافته: ممکن است در این سیستم، به دلیل طولانی شدن ترم و دور بودن امتحانات، تمرکز خود را از دست داده و زمانتان را صرف انجام کارهای دیگر کنید. 
با پر کردن زمان برنامه خود توسط فعالیت‌های، می‌توانید کارآمد بمانید و از تحصیل در آمریکا بهترین استفاده را ببرید. با گذاشتن بازه‌های زمانی خاص طی مدتی که در دانشگاه آمریکایی هستید (چه برای مطالعه در کلاس‌ها، انجام تکالیف یا حتی تماشای یک قسمت از جدیدترین نمایش نتفلیکس)، مطمئن شوید که اولویت‌های خود را کنترل می‌کنید تا وقتی کارها شلوغ می‌شود و امتحانات از راه می‌رسند، آماده باشید.

مزایای سیستم ترمی دانشگاه های آمریکا

2.    کشف فرصت‌های جدید در خارج از دانشگاه: با زمان آزاد اضافی که سیستم‌های ترمی ارائه می‌کنند می‌توانید در اطراف دانشگاه خود فعالیت‌های مختلفی داشته باشید. شرکت در باشگاه‌های مدرسه یا شرکت در رویدادها می‌تواند به فرصت‌های شغلی عالی منجر شود و در نهایت شما را به کاندیدای جذاب‌تری پس از فارغ‌التحصیلی تبدیل کند.
بسته به نوع ویزای دانشجویی شما، ممکن است در حین تحصیل در خارج از کشور واجد شرایط کار باشید. کار کردن می‌تواند راهی عالی برای کمک به شما در بهره‌وری در طول ترم طولانی مدت باشد. مهم‌تر از آن، یافتن فرصت‌های کارآموزی در حالی که در دانشگاه هستید، می‌تواند به شما کمک کند تا تجربه ارزشمندی را در صنعت خود، با راهنمایی کارشناسان صنعت به دست آورید.
ترکیب تحصیلات در دانشگاه آمریکایی با تجربه کار در دنیای واقعی می‌تواند شما را از هم سطحی‌هایتان متمایز کند!

سیستم سه ماهه تحصیلی آمریکا 

سیستم سه ماهه، سال تحصیلی را به سه بخش تقسیم می کند: پاییز، زمستان و بهار. هر کدام از این سه ماهه‌ها تقریباً 12-13 هفته است و بسته به تعداد واحدهای هر کلاس، می‌توانید سه تا چهار درس بگذرانید. بسیاری از برنامه‌های دبیرستان ایالات متحده با استفاده از سیستم سه ماهه، یک جلسه تابستانی را ارائه می‌دهند که بیشتر با سیستم سه ماهه مرتبط است.
مزایای سیستم سه ماهه تحصیلی آمریکا 
تحصیل با این سیستم میانه خوبی را بین برنامه سه ماهه و ترمی ایجاد می‌کند. شما از شرکت مکرر در کلاس‌ها، تعویض کلاس‌ها (نسبت به ترم‌ها) و آموزش‌های شخصی بیشتر از سوی مدرسان مانند سیستم یک چهارم سود می‌برید.

سیستم سه ماهه آموزشی آمریکا

با این حال، این سه ماهه‌ها 2 تا 3 هفته بیشتر طول می‌کشند که زمان بیشتری جهت آماده شدن برای تکالیف یا امتحانات به شما می‌دهد.

خلاصه مطلب 

  • ترم پاییز ( September/ October): بیشترین میزان پذیرش دانشجو در ترم پاییز صورت می‌گیرد و تقریبا اکثر برنامه‌ها نیز در این ترم ارائه می‌گردند. همچنین بیشترین کمک هزینه‌های مالی و بورسیه و اسکالرشیپ در این ترم در دسترس دانشجو‌ها هستند.
  • ترم بهار ( January/ February): کمترین میزان پذیرش دانشگاه‌ها در ترم بهار صورت می‌گیرد و بورسیه محدودی نیز برای این ترم در دسترس قرار دارد.
  • ترم تابستان ( July ): برخی از دانشگاه‌ها و کالج‌ها به دانشجویان این فرصت را می‌دهند که توانایی‌های خود را تا بیشترین سطح ممکن ارتقا دهند. هر دانشجو می‌تواند با گذراندن ترم تابستانی و شرکت درکلاس‌ها، دروس پیش نیاز درس‌های پیشرفته را کسب کند.

سخن پایانی
درک هر تقویم تحصیلی می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر بدانید که سال تحصیلی در آمریکا از نظر حجم درس چگونه خواهد بود. موارد زیادی می‌تواند در انتخاب سیستم تقویم مناسب شما وجود داشته باشد که با توجه به توضیح مزایای هر تقویم تحصیلی در مقاله، تصمیم‌گیری برایتان آسان می‌شود. 
درک اینکه چگونه بهترین کار را انجام می‌دهید، فرصت‌هایی که می‌خواهید دنبال کنید و سبک زندگی‌ای که می‌خواهید داشته باشید، می‌تواند به انتخاب سیستم تقویمی کمک کند.
علاوه‌بر این دانستن تقویم تحصیلی آمریکا، باعث می‌شود زمان شروع ترم‌ها را بدانید و در صورت تمایل به اقدام مهاجرت تحصیلی به آمریکا، خود را برای یکی از ترم‌ها آماده کنید. دقت داشته باشید باید دانشگاه مدنظر را طوری انتخاب کنید که متناسب با شرایط شما باشد و شانس پذیرش و ویزا بالایی داشته باشید. برای اطمینان از این مورد، همین حالا با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس گرفته و سوالات خود را بپرسید. تلفن تماس مجموعه 02148000957

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0