در کشور امریکا  3 ترم تحصیلی وجود دارد که علاقه مندان به ادامه تحصیل می توانند با توجه به تقویم تحصیلی امریکا در یکی از ترم های این کشور اقدام نمایند.

ترم پاییز ( September/ October)

بیشترین میزان پذیرش دانشجو در ترم پاییز صورت میگیرد و تقریبا اکثر برنامه ها نیز در این ترم ارائه می گردند. همچنین بیشترین کمک هزینه های مالی نیز در این ترم در دسترس دانشجو ها می باشد.

ترم بهار ( January/ February)

کمترین میزان پذیرش دانشگاه ها در ترم بهار صورت می گیرد و کمک های مالی محدودی نیز برای این ترم در دسترس قرار دارد.

ترم تابستان ( July )

برخی از دانشگاه ها و کالج ها به دانشجویان این فرصت را می دهند که توانایی های خود را تا بیشترین سطح ممکن ارتقا دهند. هر دانشجو می تواند با گذراندن ترم تابستانی و شرکت درکلاس ها و دروسی پیش نیاز دروس پیشرفته را کسب کند.

نکاتی در رابطه با ویزاهای دانشجویی برای ایرانیان

  1. صدور ویزاهای دانشجویی و تحقیقاتی برای ایرانیان، معاف از دستور ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان بوده و همچنان ادامه دارد.
  2. طبیعی است که با وجود سخت تر شدن چک های امنیتی، معمولا پرونده های ویزای دانشجویی تا قبل از شروع ترم تحصیلی مورد رسیدگی قرار می گیرد.
  3. پذیرش از دانشگاه های آمریکا به معنای دریافت ویزا نیست و پس از اخذ پذیرش باید برای دریافت ویزا از سفارت وقت بگیرید.
  4. دریافت ویزا برای مقاطع تحصیلی پایین تر از لیسانس برای ایرانیان مشکل است.
  5. افرادی که در مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکتری پذیرش دارند و دانشگاه به آن ها بورس یا پیشنهاد کار در پروژه های تحقیقاتی را ارائه داده است، بالاترین شانس را برای دریافت ویزا دارند.
  6. ممنوعیت تحصیل برای ایرانیان در برخی رشته ها که در زمان ریاست جمهوری اوباما تصویب شد، همچنان به قوت خود باقی است و ویزایی برای تحصیل در رشته های ممنوعه مانند رشته های مرتبط با صنعت نفت برای ایرانیان صادر نخواهد شد.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2