50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

برای مهاجرت تحصیلی، کدام کشور را انتخاب کنیم؟

بهترین کشور برای تحصیل 2024 (دانشجویی و دانش آموزی)

درس خواندن نیاز به داشتن روحیه خوب و انگیزه بالایی دارد. حال تصور کنید برای رفع خستگی بین درس‌هایتان، به رم-ایتالیا سفر کنید و سوار بر قایق، روی آب‌های آرام شهر استراحت کنید یا به پاریس رفته و زیر برج ایفل، ذهنتان را از هر چیزی خالی کنید یا حتی به کاخ شورین در جزیره‌ای قلب‌شکل در آلمان بروید. همه و همه اینها نیازمند یک چیز است: مهاجرت تحصیلی!
تحصیل در خارج از کشور، پدیده‌ای جهانی است. دانش‌آموزان و دانشجویان در سراسر جهان از مرزها، قاره‌ها و اقیانوس‌ها عبور می‌کنند تا آرزوی خود را برای دریافت بهترین آموزش برآورده کنند. این تجربه‌ای تغییردهنده برای زندگی است. تحصیلات در سطح جهانی، فرصت‌های شغلی فراوان و تجربیات باورنکردنی در آینده رقم می‌زند و همین امر باعث شده تا دانش‌آموزان و دانشجویان برای ترک کشور خود و گام برداشتن به سمت کشورهای خارجی تلاش کنند.
تعداد دانشجویانی که برای مقاصد تحصیلی به کشورهای بین‌المللی مهاجرت می‌کنند، به شدت در حال افزایش است. جالب اینجاست مقاصدی که آنها انتخاب می‌کنند، در سال‌های اخیر متنوع شده است. هر متقاضی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارد به دنبال بهترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور، دوره‌های مفید، هزینه‌های تحصیل مقرون‌به‌صرفه و عوامل مختلف دیگر است. ما در این مقاله 12 کشور برتر برای تحصیل را معرفی خواهیم کرد. 

بهترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی 

چشم‌انداز مهاجرت بین‌المللی 2024، توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) گزارش شده که تعداد دانشجویان بین‌المللی برای مهاجرت از طریق تحصیل، در کشورهای OECD در دهه گذشته 70 درصد افزایش یافته است.
بر اساس خلاصه‌‌ای از یک تحقیق توسط پروژه سیستم دانشگاه گرجستان CASSIE ، دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند نمرات بهتری دارند، فرسایش کمتری را تجربه می‌کنند و در مقایسه با کسانی که در کشور خود تحصیل می‌کنند با نرخ‌های بالاتری فارغ‌التحصیل می‌شوند.

بهترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی 

در مقاله زیر جزئیاتی در رابطه‌با 12 مورد از بهترین کشور دنیا برای تحصیل با را بررسی می‌کنیم. این  کشور عبارت‌اند از:

 • ایالات متحده
 • کانادا
 • آلمان
 • ایتالیا
 • ترکیه
 • استرالیا
 • انگلستان
 • فرانسه 
 • اسپانیا
 • سوئیس
 • سنگاپور
 • هلند

این کشورها از همه لحاظ برای دانشجویان بین‌المللی بررسی شده است تا بدانند ارزش ترک کشور و خانواده خود را دارد. عوامل زیر در فهرست بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان بسیار مهم هستند:

 • کیفیت تدریس
 • آموزش زبان
 • توسعه کلی
 • بورسیه و بودجه
 • فرهنگ و سبک زندگی
 • هزینه‌های تحصیل در خارج از کشور
 • دستیابی به اهداف شغلی یا قابلیت استخدام

آمریکا؛ آهنربای دانشجویان بین‌ المللی 

ایالات‌متحده که به دلیل دانشگاه‌های معتبر، امکانات تحقیقاتی نوآورانه و برنامه‌های علمی متنوع شهرت دارد، فرصت‌های فراوانی را برای دانشجویان در سراسر جهان ارائه می‌کند و متقاضیان را به سمت خود جذب می‌کند. 

آمریکا بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

ایالات‌متحده که در میان بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی و کار پس از فارغ‌التحصیلی، در نظر گرفته می‌شود، به موسسات و دانشگاه های دولتی در سطح جهانی خود می بالد که محیطی غنی و رشد شخصی و حرفه ای را ارائه می دهند.
این کشور علاوه‌بر مزایای گفته شده در بالا، امکان کار در حین تحصیل، دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 21 سال مجرد، دریافت بورسیه، فاند و فول فاند را دارد و فرصت‌های پس از یادگیری نیز برای ورود به بازار کار مهیا می‌کند. 

کانادا؛ کشوری برای کسب درآمد دانشجو و همراه او 

دانشگاه‌های کانادا به دلیل برتری در آموزش‌های آکادمیک و امکانات پیشرفته در سطح جهانی شناخته شده هستند. کانادا به دلیل فرهنگ کاری عالی پس از تحصیل، فضای خوشایند و جامعه فراگیر به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل در خارج از کشور در سطح بین‌المللی ظاهر شده و مهاجرت تحصیلی کانادا را پراستقبال کرده است.
این کشور نیز امکان داشتن همراه را دارد و تفاوتش با آمریکا در این مورد است که همراه نیز اجازه کار دارد؛ یعنی می‌تواند در کنار کار دانشجویی متقاضی اصلی، به کسب درآمد کمک کند. 

کانادا بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

همچنین هزینه تحصیل در کانادا، در مقایسه با کشوری مانند انگلستان یا حتی آمریکا کمتر است و همین امر می‌تواند تصمیم‌گیری را برایتان راحت‌تر کند. 

آلمان؛ کشوری برای تحصیل رایگان با زبان آلمانی 

آلمان نه‌تنها یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل در نظر گرفته می‌شود، بلکه یکی از بهترین و در عین حال ارزان‌ترین کشورهای جهان برای تحصیل است، زیرا امکان دریافت بورسیه کامل و تحصیل رایگان را دارد و همین امر شرایط مهاجرت دانشجویی به آلمان را راحت‌تر کرده است. 
اگر زبان آلمانی بدانید و حداقل مدرک B2 آلمانی را داشته باشید، می‌توانید به‌راحتی در کالج و دانشگاه‌های دولتی به تحصیل رایگان بپردازید. 

آلمان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

سیاست شهریه رایگان، طیف وسیعی از برنامه‌های دانشگاهی که رشته‌های مختلف را پوشش می‌دهد و تأکید بر تحقیق و نوآوری، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی را به دنبال این مقصد سوق داده است. همچنین دانشجویان می‌توانند در حین تحصیل در آلمان به صورت پاره‌وقت کار کنند. این کشور نیز امکان داشتن همراه و اجازه کار برای وی را دارد. 

ایتالیا؛ مهد فرهنگ و هنر 

ایتالیا به دانشجویان بین‌المللی این فرصت را می‌دهد که به تحصیلات در سطح جهانی دست یابند و به‌طور همزمان خاطرات فراموش نشدنی را خلق کنند. این کشور علاوه بر اینکه یکی از جذاب‌ترین کشورهای روی کره زمین برای گردش است، یکی از بهترین کشورها برای دانشجویان بین‌المللی نیز در نظر گرفته می‌شود.

ایتالیا بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

یکی از مزایای خارق‌‌العاده ایتالیا، امکان دریافت بورسیه استانی است که تقریبا تحصیل را برایتان رایگان می‌کند! در نتیجه اقامت تحصیلی در ایتالیا، همیشه در گزینه‌های مهاجران تحصیلی بوده و هست. همچنین زبان تحصیل در ایتالیا، برخلاف تصور عموم، به زبان انگلیسی هم هست و نیازی به یادگیری زبان ایتالیایی برای مهاجرت به این کشور نیست؛ یعنی با داشتن مدرک آیلتس کار تمام است! 
یکی دیگر از خوبی‌های انتخاب ایتالیا، وجود سفارت این کشور در ایران است که به‌راحتی می‌توانید به آن مراجعه کرده و ویزای تحصیلی دریافت کنید. اما دقت کنید، انتخاب رشته تحصیلی مناسب و رعایت شروط لازم، شرط دریافت ویزای تحصیلی شماست.
پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت مشاوره، دریافت پذیرش از دانشگاهی مناسب در ایتالیا و دریافت بورسیه برای تحصیل رایگان با شماره 02148000957 تماس گرفته تا کارشناسان حامی مهاجر راهنمایی لازم را برایتان به عمل آورند. 

ترکیه؛ کشوری نزدیک با فرهنگی نزدیک!

یکی از دغدغه‌های دانشجویان برای ترک کشور، مسافت است! دوری از خانواده، آشنا نبودن با فرهنگ کشور مقصد، سختی یادگیری زبان کشور میزبان و هزینه بالای تحصیل، همیشه دغدغه متقاضیان مهاجرت تحصیلی است! در اینجا، بهترین انتخاب، کشور ترکیه می‌شود!

ترکیه بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

تحصیل در ترکیه، هم به زبان انگلیسی و هم ترکی امکان‌پذیر است. این کشور دارای دانشگاه‌های دولتی و خصوصی متعددی است که دانشگاه‌های دولتی با آزمون ورودی امکان دریافت بورسیه را دارند. همچنین اجازه کار دانشجویی در ترکیه هم برقرار است. شما می‌توانید برای اطلاع از شرایط تحصیل در ترکیه، با موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید. همچنین لازم به ذکر است قرارداد بورسلاری ترکیه (بورسیه تحصیلی ترکیه) مشاوره رایگان دارد. 

استرالیا؛ کشور شگفتی‌های طبیعی با اقتصادی پویا

استرالیا دلایل زیادی برای تبدیل آن به مقصدی هیجان‌انگیز برای دانشجویان بین‌المللی مشتاق ارائه می‌دهد. این کشور در منطقه اقیانوسیه، بهترین کشور برای تحصیل و کار دانشجویان بین‌المللی است. 
برتری دانشگاهی، شهرت جهانی، شهرهای پر جنب و جوش، مردم محلی آرام با پوشش خودمانی و غیررسمی، جامعه چند فرهنگی و تنها نبودن متقاضی، اقتصاد پایدار، فرصت‌های بی پایان، مناظر طبیعی خیره‌کننده، و گزینه‌های فعالیت‌های سرگرم‌کننده در فضای باز، آن را به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در سراسر جهان تبدیل کرده است.

استرالیا بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

این کشور با 23 میلیون جمعیت، مراکز آموشی عالی و دانشمندان زیادی دارد و مهد علم و دانش شناخته می‌شود. تحصیل در استرالیا، رزومه فوق‌العاده‌ای برای کار آینده شما می‌سازد که با آن می‌توانید در تمامی رشته‌ها، مشغول به کار شوید. همچنین دولت استرالیا، همه ساله بیش از 200 میلیون دلار را به‌عنوان بودجه اختصاصی بورسیه در نظر می‌گیرد. 
علاوه‌بر همه اینها، زبان ملی استرالیا انگلیسی است و شما مشکلی برای تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور نخواهید داشت. 

انگلستان؛ خانه معتبرترین موسسات آموزشی 

بریتانیا خانه برخی از معتبرترین موسسات آموزشی در جهان است. دانشگاه‌های انگلستان دوره‌ها و مدرک‌های متعددی را در رشته‌های مختلف ارائه می‌دهند.

انگلستان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

دریافت مدرک تحصیلی از یک موسسه بریتانیایی، تجربه ارزشمند دنیای واقعی، یادگیری عملی، قابلیت استخدام بالا و ارتباطات صنعتی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. بدون شک این کشور بهترین کشور برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی است؛ اما لازم است بدانید هزینه تحصیل در بریتانیا، کمی بالاتر از باقی کشورهای ذکر شده است!

فرانسه؛ کشور رتبه 3 تحصیل در اروپا

فرانسه مترادف با فرهنگ سرزنده، غذاهای لذیذ و تاریخ جذاب است. در بین دانشجویان بین‌المللی، این کشور جایگاهی را به‌عنوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل به دست آورده است. فرانسه دارای دانشگاه‌های معتبر، آموزش در سطح جهانی، فرصت‌های پیشرفته و غیره است. 

اسپانیا؛ کشور غنی از ثبت های یونسکویی

اسپانیا دارای دانشگاه‌های معتبر متعددی است که فرصت‌های علمی عالی در زمینه‌های مختلف ارائه می‌دهند.

اسپانیا بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

این کشور غنی از یونسکو، فرصت‌های زیادی برای یادگیری، تعالی و اجتماعی شدن دارد. حدود 76 دانشگاه اسپانیایی در بخش آموزش عالی آن وجود دارد که انتخاب‌های متنوعی را برای دانشجویان ملی و بین‌المللی ارائه می‌دهند.

سوئیس؛ بهشت کره زمین 

سوئیس همیشه به خاطر زیبایی طبیعی بی‌بدیل و چشم اندازهای زیبایش مشهور بوده است. این کشور همچنین در چند سال گذشته جایگاهی را به عنوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل به دست آورده است. محیط چندفرهنگی، ایمن و شهرهای زیبا آن را به مقصدی ترجیحی برای تحصیل در خارج از کشور تبدیل کرده است.

سنگاپور؛ بهترین کشور تحصیلی در آسیا 

سنگاپور یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور به ویژه در آسیا است.

سنگاپور بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

دانشگاه‌های ممتاز این کشور برنامه‌های شناخته شده جهانی را برای رویکرد دانشگاهی، روش‌شناسی عملی و امکانات تحقیقاتی پیشرفته ارائه می‌دهند. 

هلند؛ کشور رتبه دوم دستیابی به اهداف شغلی در جهان 

تعجبی ندارد که هلند را در بهترین کشور برای ویزای تحصیلی ببینید. این کشور کوچک با دانشگاه‌های در سطح جهانی، برنامه‌های متعددی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و آموزش عالی مقرون‌به‌صرفه، نیروگاه آموزش بین‌المللی است.
از شهرهای شلوغ اوترخت و روتردام گرفته تا شهرهای دانشجویی آرام‌تر گرونینگن و لیدن، متوجه خواهید شد که مردم هلند بسیار متنوع هستند، نسبت به محیط‌زیست آگاه هستند و دیگران را بسیار می‌پذیرند.

بهترین کشور برای ویزای تحصیلی 

دریافت ویزای تحصیلی هر کشوری، با اطلاع داشتن از مدارک لازم آن کشور و رعایت آنها، امکان‌پذیر است. همانطور که اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه، نیازمند داشتن شرایطی است، دریافت ویزا نیز کشور به کشور شرایط متفاوتی دارد و همکاری با تیم باتجربه حامی مهاجر می‌تواند این اتفاق را برایتان رقم بزند. حامی مهاجر رتبه 1 اعزام دانشجو به آمریکا است!

بهترین کشور برای ویزای تحصیلی 

بهترین کشور برای ویزای دانش آموزی 

همچنین حامی مهاجر، برای آینده فرزندانتان نیز برنامه‌هایی دارد. شاید سوال این باشد بهترین کشور برای ویزای دانش آموزی کدام است؟ اعزام دانش‌آموز به کشورهای دارای آینده درخشان همچون آمریکا و کانادا، توسط تیم مجرب ما امکان‌پذیر است. شرایط تحصیل در مدارس کانادا طوری است که امکان تحصیل برای دانش‌آموزان ایرانی از سن 10 سال یعنی مقطع ابتدایی تا سن 17 سال یعنی مقطع دبیرستان امکان‌پذیر است. 
نکته خوشحال‌کننده تحصیل دانش‌آموزی در کانادا، امکان داشتن همراه است! یعنی یک نفر از والدین (پدر یا مادر) نیز می‌توانند ویزا دریافت کرده و همراه فرزند خود به کانادا مهاجرت کنند. 
علاوه بر آمریکا و کانادا که امکان دریافت ویزای دانش‌آموزی و تحصیل از مقاطع قبل از دانشگاه را دارد، کشورهایی همچون ایتالیا، آلمان، سوئیس، هلند و فرانسه که در مقاله اشاره شد، به‌دلیل وجود سفارت آنها در ایران، می‌تواند گزینه خوبی برای دریافت ویزای تحصیلی باشد. 

بهترین کشور برای تحصیل نوجوانان

نوجوانان به کشوری برای تحصیل علاقه دارند که امکان تفریحات جذاب در کنار کار و شغل آینده‌شان را داشته باشد.

بهترین کشور برای تحصیل نوجوانان

به همین دلیل کشورهای پیشرفته و هوشمند دارای مردمی پرجنب‌وجوش که تفریحات جذابی هم داشته باشند، انتخاب آنهاست. لیستی از برخی بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی برای نوجوانان به شرح زیر است: 

 • کانادا
 • آمریکا
 • دانمارک
 • آلمان 
 • روسیه
 • ژاپن
 • کره جنوبی 
 • اسپانیا 

سخن پایانی 
مزایای تحصیل در خارج از کشور بی‌شمار است. از این رو، انتخاب مناسب و بهترین کشور برای تحصیل و کار، بسیار مهم می‌شود. تصمیم درست می‌تواند به‌طور قابل توجهی بر رشد تحصیلی و شخصی شما تأثیر بگذارد و آن را شکل دهد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره تخصصی مهاجرت تحصیلی با شماره 02148000957 تماس گرفته و با کارشناسان حامی مهاجر در ارتباط باشید. 
همچنین اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید، انتقال پول یکی از جنبه‌هایی می‌شود که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. لازم به ذکر است پرداخت شهریه و هزینه‌های تحصیلی اضافی توسط تیم حامی مهاجر قابل انجام است. 

سوالات متداول درباره بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی 

در ادامه سوال‌های پرتکرار شما عزیزان پاسخ داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوال دیگر می‌توانید در قسمت دیدگاه‌ها برایمان بنویسید یا با شماره بالا تماس بگیرید. 

آیا کشور آلمان بهترین کشور برای مهاجرت و تحصیل است؟ 

بله. همانطور که در مقاله نیز گفته شد آلمان یکی از کشورهای پیشرفته در علم و صنعت با اقتصاد مناسب است که با ویژگی‌های  تحصیل رایگان، اجازه کار دانشجویی و امکان داشتن همراه (همسر و فرزند زیر 21 سال مجرد)، می‌تواند بهترین کشور برای زندگی و تحصیل در نظر گرفته شود. 

آیا آمریکا می‌ تواند بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان باشد؟ 

بله. برخلاف تصور ایرانیان که این تصور را دارند آمریکا پذیرای دانش‌آموزان و دانشجویان ایرانی نیست یا به‌سختی امکان دریافت پذیرش تحصیلی و اخذ ویزا آمریکا وجود دارد، باید بگوییم اینطور نیست و تحصیل در آمریکا با شرایط آسان حتی بدون مدرک زبان، امکان‌پذیر است. پس آمریکا می‌تواند بهترین کشور برای ادامه تحصیل در نظر گرفته شود. 

بهترین کشور برای تحصیل و زندگی کدام است؟

برخی از بهترین کشورها برای تحصیل و کار پس از تحصیل عبارت‌اند از استرالیا، آلمان، کانادا، آمریکا، ایتالیا، فرانسه، ترکیه و دیگر کشورهایی که در متن مقاله ذکر شد. از سوی دیگر، هلند و بریتانیا از بهترین مکان‌ها برای فرصت‌های آموزشی و پژوهشی با کیفیت هستند. سنگاپور نیز برای نوآوری و کیفیت آموزش بهترین است. این کشورها تعادل بین تحصیل، کار و زندگی عالی را ارائه می‌دهد و به دلیل فرصت‌های کاری فصلی شناخته شده است. 

آیا ترکیه جزء بهترین کشور برای اقامت تحصیلی است؟ 

بله. برخلاف تصور عموم، ترکیه، علاوه‌بر تحصیل به زبان ترکی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز دارد و بورسیه‌های خوبی را نیز به دانشجویان ارائه می‌دهد. برای مثال برنامه بورسلاری برای دانشجویان بین‌المللی، کمک بسیاری در کاهش شهریه دارد. در کنار تمام این‌ها، امکان کار دانشجویی هم باعث شده تا ترکیه جزئی از بهترین کشور جهان برای تحصیل باشد. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0