احتمالا متقاضیان تحصیل در سراسر دنیا، دلایل خوبی دارند که بیشتر از همه به کشورهایی که در ادامه مقاله راجبشان توضیح خواهیم داد علاقه دارند. پرداخت هزینه های تحصیل در این کشورها، نسبت به خدمات، شخصیت مردم، استاندارد های آموزش عالی و چشم انداز های خاص که شما نمی توانید در هر جایی آنها را ببینید، فوق العاده است. در این مقاله قصد داریم درباره بهترین کشورها برای تحصیل توضیح دهیم که شامل تحصیل در ایتالیا، تحصیل در آمریکا، تحصیل در کانادا، تحصیل در استرالیا، تحصیل در انگلستان و تحصیل در آلمان می باشد.

تحصیل در ایتالیا

کشور ایتالیا با غذاهای فوق العاده، هنر زیبا و تاریخ غنی، مورد علاقه ترین کشور برای دانشجویان سراسر جهان می باشد. برنامه تحصیل در ایتالیا ترکیبی منحصر به فرد از مطالعات فرهنگی ایتالیایی و دوره های مختلف در رشته های مختلف می باشد.

تحصیل در مقطع لیسانس ایتالیا

برای تحصیل در مقطع لیسانس ایتالیا، نیاز به گذراندن امتحان ورودی برای برخی رشته ها هستید. تعداد محدودی دانشگاه در ایتالیا وجود دارد که امتحان ورودی ندارند. سفارت ایتالیا در تهران هر ساله کلاس های زبان ایتالیایی برگزار می کند، که در طول سه ترم، سه کتاب تدریس می شود. هر ترم شامل 33 جلسه 2 ساعته و در سه روز هفته می باشد.
در صورتی که دانشجو بتواند 90% نمره آزمون را بدست آورد، جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی ایتالیا به سفارت معرفی می گردد. تحصیل در کشور ایتالیا به زبان انگلیسی هم امکان پذیر است، ولی در مقطع لیسانس بیشتر رشته ها به زبان ایتالیایی می باشند. مدت زمان اخذ مدرک لیسانس در ایتالیا 3 تا 4 سال است.

کار در ایتالیا مقطع لیسانس

دانشجویان مقطع لیسانس در هفته مجاز به 10 ساعت کار در ایتالیا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت می باشد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس ایتالیا

مدت زمان اخذ مدرک فوق لیسانس ایتالیا 2 سال است و دانشجو می تواند در این مقطع به صورت رایگان و یا با هزینه کم تحصیل کند. در مقطع فوق لیسانس، دروس به دو صورت ایتالیایی و انگلیسی تدریس می شوند.

کار در ایتالیا مقطع فوق لیسانس

دانشجویان مقطع فوق لیسانس در ایتالیا در هفته مجاز به 10 ساعت کار می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت می باشد.

تحصیل در مقطع دکتری ایتالیا

مدت زمان اخذ مدرک دکتری ایتالیا 3 تا 4 سال می باشد. افرادی که تمایل دارند در مقطع دکتری در دانشگاه های ایتالیا ادامه تحصیل دهند، هم می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند و هم بورسیه تحصیلی از دانشگاه دریافت کنند که تمامی هزینه های زندگیشان را تامین می کند.

کار در ایتالیا مقطع دکتری

دانشجویان مقطع دکتری در ایتالیا در هفته مجاز به 30 ساعت کار می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت می باشد.

هزینه تحصیل در ایتالیا

  • هزینه تحصیل در ایتالیا بین 1000 تا 1500 یورو در ماه می باشد. هزینه زندگی در ایتالیا از جمله مسکن، هزینه های غذا، حمل و نقل عمومی، سرگرمی و گردش و لوازم تحصیل.
 
  • به طور متوسط شهریه دانشگاه ها در ایتالیا سالانه بین 850 تا 1000 یورو می باشد.
 
  • شهریه سالانه دانشگاه دولتی مطرح و درجه اول ایتالیا ممکن است از 1000 یورو بالاتر برود.
 
  • شهریه دانشگاه های خصوصی به طور متوسط از 6000 تا 20000 یورو در سال می باشد.

مزایای تحصیل در ایتالیا

  • زندگی در یکی از بهترین و زیباترین کشورها
  • امکان تحصیل در بیشتر رشته ها به زبان انگلیسی
  • سطح بالای تحصیل (30 دانشگاه ایتالیا در رتبه های زیر 900 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته)
  • کیفیت بالای امکانات بهداشتی، پوشش های بیمه ای و خدمات اجتماعی
  • امکان دریافت بورسیه تحصیلی
  • اجازه کار در حین تحصیل

بهترین شهرهای ایتالیا برای تحصیل

ایتالیا خانه ای از زیباترین و پرطرفدارترین شهر های جهان است. از خرابه های رم باستان به قلب رنسانس در فلورانس و پایتخت مد در میلان، شهر های مناسب برای ادامه تحصیل می باشند.

تحصیل در آمریکا

همانطور که می دانید آمریکا، برترین و قوی ترین دانشگاه های دنیا را در خود جای داده است. به همین دلیل باعث شده است که افراد زیادی تمایل به تحصیل در آمریکا داشته باشند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، آزمون های ورودی تعریف شده که دانشجویان باید این آزمون ها را بگذارنند. آمریکا یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را داراست. آمریکا دارای بهترین کالج ها و دانشگاه ها با بهترین رتبه هاست و مدارک تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری صادر شده از دانشگاه های آمریکا در کل دنیا مورد تایید هستند.

تحصیل در آمریکا مدارس ابتدائی

تحصیل در مدارس ابتدائی آمریکا 5 سال می باشد. در کل هر دانش آموز 6 سال ابتدائی را می گذراند، که یک سال مهد کودک را نیز شامل می شود.

تحصیل در آمریکا مدارس متوسطه

در آمریکا دانش آموزان بعد از کلاس پنجم، اجازه ورود به مدارس متوسط را بدست می آورند. تحصیل در مدارس متوسطه 7 سال است و بعد از گذراندن این مقطع به دانش آموزان دیپلم دبیرستان اعطا می گردد.

تحصیل در آمریکا مقطع لیسانس

بعد از گذراندن 12 سال تحصیل در مدارس ابتدائی و متوسطه اجازه ورود به مقطع لیسانس داده می شود. دانشجویان خارجی، مایل به ورود به مقطع لیسانس، باید مدرک معادل دیپلم دبیرستان را اخذ کرده باشند. مدت زمان اخذ مدرک لیسانس 4 سال می باشد. برای تحصیل در مقطع لیسانس نیاز به کسب نمره 5 یا 6 آیلتس می باشید.

کار در آمریکا مقطع لیسانس

دانشجویان مقطع لیسانس در هفته 10 ساعت اجازه کار در آمریکا را دارند و در ازای هر ساعت مبلغی در حدود 12 تا 15 دلار دریافت می کنند.

تحصیل در آمریکا مقطع فوق لیسانس

مدت زمان اخذ مدرک فوق لیسانس بین 1 تا 3 سال می باشد. برای تحصیل در این مقطع نیاز به نمره آیلتس 6.5 به بالا دارید. فوق لیسانس در آمریکا به دو صورت تدریس می شود. صورت اول دوره کوتاه تری است و دانشجو تعدادی واحد درسی و یک پروژه را می گذراند. صورت دوم، دانشجو تعداد واحد کمتری را می گذراند و باید یک پایان نامه و یک مقاله ارائه نماید. افرادی که می توانند هزینه تحصیل خود را برای مدت کوتاه پرداخت نمایند، فوق لیسانس حرفه ای بسیار مناسب است و فردی که مدرک فوق لیسانس را دریافت کند، شانس بالایی برای یافتن کار در آمریکا دارد.

کار در آمریکا مقطع فوق لیسانس

دانشجویان مقطع فوق لیسانس در آمریکا اجازه کار 20 ساعت در هفته را دارند و به ازای هر ساعت در حدود 15 دلار دریافت می کنند.

تحصیل در آمریکا مقطع دکتری

برای این که بتوان در مقطع دکتری در آمریکا تحصیل کرد، نیاز به رزومه ای قوی است. رزومه قوی شامل داشتن معدل بالای 16، مقاله های عملی پژوهشی، کار در مراکز پژوهشی، مدرک زبان و ... می باشد. مدت زمان اخذ مدرک دکتری 3 تا 5 سال است. دانشجویان در مقطع دکتری بیشتر به تحقیق و پژوهش می پردازند و از آنجا که بودجه تحقیقاتی دانشگاه های آمریکا بسیار بالاست، افراد با رزومه تحصیلی خوب، شانس دریافت بورسیه تحصیلی را دارند.

کار در آمریکا مقطع دکتری

دانشجویان مقطع دکتری در آمریکا اجازه کار 30 ساعت در هفته را دارند و به ازای هر ساعت در حدود 18 دلار دریافت می کنند.

هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا بسته به نوع دانشگاه و شهر می تواند متفاوت باشد. دانشگاه های خصوصی بسیار گران هستند و حدودا مبلغ 60000 دلار سالانه دریافت می کنند. تحصیل در دانشگاه های دولتی ارزان تر می باشد. برای تحصیل در دانشگاه های دولتی، کسانی که مقیم آمریکا هستند حدودا 9000 دلار و برای دانشجویان بین المللی حدود 23000 دلار در سال می باشد. هزینه زندگی در آمریکا در ماه برای یک فرد حدود 800 الی 1000 دلار می باشد.

تحصیل در کانادا

امروزه بسیاری از افراد خواهان تحصیل در کانادا هستند. دانشگاه های کانادا از جمله دانشگاه هایی هستند که به دلیل اعتبار جهانی و رفاه اجتماعی بیشترین متقاضی مهاجرت را دارند. به دلیل سطح علمی و آموزشی عالی در این دانشگاه ها، هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان متقاضی تحصیل در کانادا هستند. کانادا در شمال قاره آمریکا قرار دارد و بعد از کشور روسیه بزرگ ترین کشور در جهان است.

تحصیل در مقطع لیسانس کانادا

برای تحصیل در مقطع لیسانس کانادا، متقضای باید مدرک دیپلم با معدل حداقل 14 را داشته باشد. در بعضی از رشته ها در دانشگاه های ممتاز حداقل معدل 15 می باشد. شما باید مدرک زبان آیلتس نمره 6 داشته باشید. دانشجویانی که مدرک زبان ندارند، باید در دوره های آموزش زبان انگلیسی شرکت کنند و مدرک زبان را کسب کنند. مدت زمان دریافت مدرک لیسانس 3 تا 4 سال است.

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا در سال مبلغی حدود 14000 تا 18000 دلار می باشد. دانشجویانی که معدل بالا دارند، امکان دریافت بورسیه تحصیلی را دارند که بین 1500 تا 9000 دلار در سال می باشد. هزینه های زندگی و تحصیل به غیر از شهریه سالانه بین 6000 تا 9000 دلار است.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس کانادا

متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس کانادا، می بایست مدرک کارشناسی 4 ساله با معدل بالای 14 و توصیه نامه از اساتید خود و مدرک زبان آیلتس نمره 6.5 داشته باشند. در بیشتر دانشگاه های کانادا به دانشجویان بورسیه تحصیلی داده نمی شود. اما در بعضی از دانشگاه ها با توجه به شرایط دانشجو بعد از طی کردن سال اول تحصیلی یا در بعضی مواقع از همان سال اول به دانشجو بورسیه تحصیلی داده می شود. مدت زمان دریافت مدرک فوق لیسانس بین 1 تا 2 سال است.

هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس

در کانادا اغلب دانشگاه ها به صورت خصوصی می باشند و هزینه تحصیل در کانادا با توجه به دانشگاه و شهر متغیر می باشد. به طور کلی هزینه ها حدود 14000 تا 22000 دلار در سال می باشند.

تحصیل در مقطع دکتری در کانادا

مدت زمان اخذ مدرک دکتری در کانادا بین 3 تا 6 سال می باشد. دانشجویان در بیشتر رشته ها برای اخذ مدرک نیاز به 3 سال تحصیلی تمام وقت دارند، اما برخی از دانشجویان حداکثر به مدت 6 سال برای اخذ مدرک به ادامه تحصیل می پردازند. مقطع دکتری در کانادا اغلب از ابتدا با تمرکز بر تحقیق و پژوهش آغاز می شود. در بعضی از دانشگاه های ممکن است، از دانشجویان دکتری در پایان یک یا دو سال اول تحصیلی شان امتحان جامع بگیرند. این امتحان دانش عمومی دانشجویان در رشته تحصیلی خود، پیش از شروع تحقیقات تخصصی، را می سنجد.

کار در حین تحصیل در کانادا

دانشجویان می توانند به صورت پاره وقت 20 ساعت در هفته خارج از دانشگاه مشغول به کار در کانادا شوند. شما می توانید در طول تعطیلات زمستان و تابستان به صورت تمام وقت کار کنید.

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا در شهر های کوچک، کم تر از شهرهای بزرگ است. هزینه زندگی در کانادا به طور معمول در ماه بین 700 تا 1000 دلار می باشد.

تحصیل در استرالیا

کشور استرالیا یکی از پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت می باشد. استرالیا به علت دارا بودن دانشگاه های خوب و سطح بالا، پذیرای دانشجویان عظیمی از سرتاسر جهان است. یکی دیگر از دلایل انتخاب تحصیل در استرالیا ، ارائه بهترین خدمات شهروندی و همچنین آب و هوای خوب و وجود فرصت های شغلی مناسب، برای همه گرایشها و رشته ها می باشد.

تحصیل در کالج های استرالیا

کشور استرالیا شرایط ویژه ای برای تحصیل دانش آموزان ارائه می دهد و دانش آموزانی که سال نهم را به پایان رسانده اند، می توانند به راحتی وارد کالج های معروف استرالیا شوند. کالج های استرالیا با ارائه بهترین خدمات آموزشی برای دانش آموزان، سعی در تعلیم و پرورش نیروی کار آمد و آگاه دارند. در کالج های استرالیا به جز تحصیل، دانش آموزان استعداد یابی می شوند که در چه زمینه هایی استعداد دارند و در نهایت در مسیری قرار می گیرند که می توانند تصمیم بگیرند.
کالج های استرالیا شامل کالج های خصوصی و دولتی می شود که اغلب کالج های خصوصی بهترین خدمات آموزشی را ارائه می دهند و هزینه تحصیل در استرالیا سالانه بین 18 تا 25 هزار دلار استرالیا است. سن تحصیل در این کالج های از 15 تا 18 سال است.

تحصیل در استرالیا مقطع لیسانس

دانشگاه های معروف استرالیا، شامل دانشگاه های گروه هشت و همچنین دانشگاه سیدنی و دانشگاه وسترین با داشتن رتبه 89 در دنیا، از جمله دانشگاه های مطرح در استرالیا می باشد. برای تحصیل در مقطع لیسانس، توصیه می شود فرد متقاضی مدرک دیپلم 12 ساله و تمامی ریز نمرات را جهت تائید داشته باشد. مدرک زبان آیلتس نمره 6 نیز الزامی است. حداقل معدل مورد نیاز مقطع لیسانس 15 می باشد. هزینه تحصیل سالانه در مقطع لیسانس بین 20 تا 30 هزار دلار استرالیا می باشد.

تحصیل در استرالیا مقطع فوق لیسانس

کشور استرالیا بهترین گزینه برای مهندسین است. جوانان جویای تحصیل و کار می توانند با انتخاب دانشگاه های استرالیا، آینده شغلی خود را تضمین نموده و خیال خود را راحت کنند. شرایط اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیلی از دانشگاه های معتبر و همچنین داشتن نمره آیلتس 6.5 و معدل 15 به بالا می باشد.
افرادی که تمایل به اخذ پذیرش از دانشگاه های برجسته و مطرح استرالیا را دارند، می توانند با بررسی شرایط (نمره زبان آیلتس، تعداد مقالات بین المللی و معدل بالا) شانس خود را امتحان کنند. دانشجویان در مقطع فوق لیسانس اجازه کار 20 ساعت در هفته را دارند که می توانند از عهده مقداری از هزینه های خود بربیایند. هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع فوق لیسانس سالانه بین 25 تا 35 هزار دلار استرالیا است.

تحصیل در استرالیا مقطع دکتری

برای تحصیل در مقطع دکتری نیاز به مدرک آیلتس نمره 7 دارید و همچنین ریز نمرات مقطع لیسانس و فوق لیسانس با ترجمه لازم است. با رزومه تحصیلی عالی می توانید شانس خود برای دریافت بورسیه تحصیلی را افزایش دهید. همچنین دانشجو اجازه کار 30 ساعت در هفته را دارد. هزینه تحصیل در مقطع دکتری بین 25 تا 35 هزار دلار استرالیا در سال می باشد.

هزینه زندگی در استرالیا

زندگی در استرالیا بسیار سطح بالا است و لازمه هزینه زیادی می باشد. هزینه زندگی در استرالیا سالانه بین 15 تا 18 هزار دلار استرالیا می باشد.

تحصیل در انگلستان

متقاضیان بسیاری از کشورهای جهان به دلایل مختلف برای تحصیل در انگلستان راهی این کشور می شوند. تحصیل در انگستان به زبان انگلیسی بوده و اگر قصد ادامه تحصیل در انگلستان را دارید، باید در مرحله اول اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات انگلستان را انجام داده و سپس ویزای تحصیل در انگلستان را از اداره مهاجرت و کنسولگری انگستان دریافت نمایید.

تحصیل در انگستان مدارس ابتدائی

در انگلستان تحصیلات ابتدائی از سن پنج سالگی شروع می شود و به مدت شش سال به طول می انجامد.

تحصیل در انگلستان مدارس متوسطه

در سن ده سالگی دوره متوسطه شروع می شود. این دوره به مدت 5 سال است و کسانی که تمایل به تحصیل در سطوح عالی را دارند، باید یک دوره 2 ساله به نام A level را بگذرانند. هزینه تحصیل در مدارس انگلستان سالانه بین 10000 تا 15000 پوند (12000-18000 دلار آمریکا) می باشد.

تحصیل در انگلستان مقطع لیسانس

بعد از گذراندن 13 سال در مقاطع ابتدائی و متوسطه، اجازه ورود به دانشگاه را کسب خواهید کرد. مدت زمان اخذ مدرک لیسانس بین 2 تا 4 سال متفاوت است. تحصیل در مقطع لیسانس انگستان نیازمند داشتن مدرک آیلتس 5.5 می باشد. دانشجویان مقطع لیسانس در انگلستان اجازه کار 10 ساعت در هفته را دارند. هزینه تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس سالانه بین 8000 تا 12000 پوند (10000-15000 دلار آمریکا) می باشد.

تحصیل در انگلستان مقطع فوق لیسانس

تحصیل در مقطع فوق لیسانس انگلستان به صورت 1 ساله می باشد و داشتن مدرک زبان آیلتس 6.5 می باشد. دانشگاه های برتر انگلستان بهترین مکان تحصیلی برای متقاضیان تحصیلات عالی در مقاطع کارشناسی ارشد می باشند و سالانه متقاضیان بسیاری از سرتاسر جهان برای پذیرش از این دانشگاه ها اقدام می کنند. برای تحصیل در فوق لیسانس سوابق تحصیلی مورد نیاز است و ریز نمرات مقاطع قبلی را باید ارائه کنید. هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلستان کل دوره 10000 تا 15000 پوند (12000-18000 دلار آمریکا) می باشد.

تحصیل در انگلستان مقطع دکتری

مدت زمان دریافت مدرک تحصیلی دکتری 3 سال می باشد. برای پذیرش مقطع دکتری نیازمند داشتن نمره آیلتس 7 می باشید. تحصیل دکتری در انگستان به علت توسعه مهارت های پژوهشی، افراد را به عنوان یک محقق کارآمد در محیط کار مطرح می کند و دادن مقاله انگلیسی به دانشگاه توضیح می دهد که قصد انجام چه تحقیقی را دارید، یعنی روی یک طرح کار کنند. هزینه تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری سالانه حدود 8000 تا 12000 پوند (10000-15000 دلار آمریکا) می باشد.

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان به طور میانگین بین 700 تا 800 پوند (885-1000 دلار آمریکا) می باشد. هزینه زندگی در شهر لندن بالاتر از این مبلغ می باشد.

تحصیل در آلمان

آلمان صنعتی ترین کشور اروپا است و در سال های اخیر دانشجویان زیادی تحصیل در آلمان را انتخاب نموده اند. دولت آلمان با فراهم کردن تحصیل تقریبا رایگان در آلمان، این کشور را به یکی از بهترین مقاصد دانشجویان جهان تبدیل کرده است. کیفیت مراکز آموزشی، بازار کار مناسب، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و آلمانی و ... از دلایل دیگری است که متقاضیان کشور آلمان را برای تحصیل انتخاب می نمایند.

تحصیل در آلمان مقطع لیسانس

مدت زمان اخذ مدرک لیسانس 4 ساله است. برای تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های آلمان متقاضی باید دارای مدرک حداقل دیپلم و پیش دانشگاهی باشد. علاوه بر این مدارک متقاضی باید قبولی آزمون سراسری را در مقطع لیسانس و در رشته ای مرتبط با رشته مورد نظر خود کسب نماید. چنین فردی باید یک دوره 1 ساله کالج را در کشور آلمان بگذراند، تا بدین ترتیب اجازه ورود به دانشگاه های آلمان را کسب نماید.

تحصیل در آلمان مقطع فوق لیسانس

مدت زمان اخذ مدرک فوق لیسانس در آلمان 2 سال است و برای آنکه متقاضی بتواند وارد این دوره شود، باید مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های سراسری، آزاد و ... دریافت نماید. مدارک تحصیلی شما توسط دانشگاه به صورت دقیق بررسی خواهد شد و به طور کلی برای آنکه بتوانید در دانشگاه های طراز اول آلمان تحصیل کنید، باید رزومه تحصیلی قوی و شاخصی ارائه نمایید.
در مقطع فوق لیسانس اکثر رشته ها هم به زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می شوند. هر زبانی که برای تحصیل انتخاب می کنید، باید مدرکی که نشان دهنده تسلط بر آن باشد را نیز ارائه کنید. دانشگاه های آلمان برای مقطع فوق لیسانس نمره آیلتس 6.5 به بالا و یا تافل 90 را درخواست می کنند. هزینه تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های دولتی 5000 یورو و در دانشگاه های خصوصی 8000 یورو می باشد.

تحصیل در آلمان مقطع دکتری

مدت زمان اخذ مدرک دکتری در آلمان بین 3 تا 5 سال متغیر است. تحصیل در مقطع دکتری در بیشتر رشته ها به زبان آلمانی است. همچنین برخی از رشته ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود. متقاضی مقطع دکتری باید با اساتید دانشگاه های مختلف که در حیطه اقدامات پژوهشی او دارای تخصص می باشند، ارتباط برقرار نماید. این ارتباط باید به صورت مستمر وجود داشته باشد، تا استاد با بررسی رزومه شخص و توانایی های او بپذیرد که به عنوان Supervisor شخص خود را معرفی نماید.
در این صورت فرد پذیرش خود را اخذ کرده است. بستگی به نظر استاد اگر قرار باشد به دانشجو حقوقی تعلق بگیرد، چیزی بین 1000 تا 3000 یورو در ماه می باشد. تحصیل در این مقطع نیز مانند دیگر مقاطع تحصیلی در کشور آلمان با هزینه بسیار کم امکان پذیر است. هزینه تحصیل در آلمان در مقطع دکترا در تمامی دانشگاه های آلمان رایگان است و برای انجام امور اداری مبلغ 300 یورو باید پرداخت کنید.

هزینه تحصیل در آلمان

تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان عموما رایگان است و فقط هزینه های مربوط به امور اداری را باید پرداخت کنید. این هزینه ها بسته به شهر و دانشگاه بین 100 تا 500 یورو خواهد بود. اما برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان مبالغی به مراتب بیشتر نیاز خواهید داشت و این هزینه ها تا 20000 یورو نیز خواهد رسید. هزینه زندگی در آلمان ، شامل هزینه های مسکن، خورد و خوراک، حمل و نقل، بیمه و ... می باشد و به صورت میانگین ماهانه بین 600 تا 800 یورو می باشد.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0