لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

بورس تحصیلی آسه‌آن در دانشگاه ملی سنگاپور – سنگاپور

دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) برای دانشجویان مقطع  کارشناسی از کشورهای عضو آسه‌آن مانند اندونزی، برای تحصیلات عالی بورسیه ارائه می‌دهد. این بورسیه  تمام هزینه‌های شهریه دانشگاه را پوشش می‌دهد و مبلغ نزدیک به ۶۰۰۰ دلار را برای سایر امور دانشجویی در هر ترم اهدا می‌کند. متقاضیان از طریق مصاحبه برای این بورس تحصیلی برگزیده می‌شوند.

بورس تحصیلی Fullbright - ایالات‌متحده

 Fullbright یک برنامه بورسیه‌ای مشهور در ایالات‌متحده است که با هدف ترویج درک متقابل بین دانشجویان ایالات‌متحده و بیش از ۱۵۰ کشور در دنیا ایجاد شده است. این پروسه توسط نهاد تبادل امریکایی – اندونزیایی (AMINEF) واقع در کشور اندونزی اداره می‌شود. این بورسیه سالانه به 120 دانشجو آمریکایی و اندونزیایی اهدا می‌شود. این بورسیه هزینه‌های شهریه، حمل و نقل، بیمه سلامتی و هزینه خرید کتب کمک درسی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بورسیه Tulip Orange در اندونزی – هلند

این برنامه بورسیه‌ای از سال 2012 توسط دولت اندونزی و موسسات آموزش عالی هلند، به خوبی در حال اجرا است. این بورسیه به دانشجویانی که تمایل به تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را دارند ارائه می‌شود. در سال تحصیلی گذشته، ۸۶ بورسیه از ۱۹ موسسه آموزش عالی، در دو وزارتخانه‌ اندونزی و هلند در دسترس بوده است.

بورسیه تحصیلی Young Talented Leaders – اسپانیا

این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان اندونزیایی و تایلندی که خواهان تحصیل در رشته‌های حقوق، روانشناسی، و ... در مقطع کارشناسی هستند در نظر گرفته شده‌است. نام دانشگاه مورد پذیرشIE می‌باشد که در سگوویا واقع شده‌است (شهری در نزدیکی مادرید).

بورسیه تحصیلی Awards Australia -  استرالیا

این بورسیه‌ و کمک هزینه‌های تحصیلی که توسط دولت استرالیا تامین می‌شود، به دانشجویان فرصت تحصیل و آموزش پیشرفته را می‌دهد تا بتوانند به توسعه کشورشان کمک کنند. هرچند بورسیه تحصیلی Awards Australia بین المللی بوده و به کشور خاصی تعلق نمی‎‌گیرد، اما در سال 2012 بیشترین دانشجویانی که موفق به دریافت این بورسیه شدند از کشور اندونزی بودند. این کمک هزینه‌ها شهریه دانشگاه، هزینه سفر هوایی، بهداشت و سایر مخارج زندگی رامورد پوشش قرار می‌دهد.

بورس های تحصیلی مارشال پاپوورث برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه – انگلستان

این بورسیه از سوی یک موسسه خیریه در انگلیس به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های کشاورزی و باغبانی اهدا می‌شود که ساکن یک کشور در حال توسعه باشند. یکی از شروط این بورسیه آن است که دانشجو پس از اتمام دوره تحصیلی خود به کشورش بازگردد و اطلاعات خود را در زمینه‌های مربوطه نشر دهد. دانشجویان برگزیده می‌توانند در 8 دانشگاه مطرح انگلیس از جمله Aberwystyth، Bangor و Reading مشغول به تحصیل شوند.

دانشجویان واجد شرایط

 • تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده باشد
 • حداقل سن متقاضی 17 سال و حداکثر 35 سال باشد
 • متقاضی باید به زبان انگلیسی مسلط باشد و با زبان باهاسا ( زبان رسمی اندونزی) آشنایی داشته باشد. متقاضی می‌تواند از طریق آزمون‌های آیلتس، تافل، توئیک و سایر مدارک مورد تائید دانش خود را در زبان به اثبات برساند
 • متقاضی باید از طریق گواهی پزشکی، سلامتی جسمی خود را اثبات کند
 • مجرد باشد
 • متقاضی باید در زمینه ای که درخواست بورسیه می‌کند اطلاعات پیش‌نیاز را داشته باشد

مدارک مورد نیاز

 • ارسال رزومه تحصیلی
 • گواهی پزشکی
 • یک پاسپورت که حداقل 18 ماه پس از ورود به کشور مقصد اعتبار داشته باشد
 • توصیه نامه از جانب دانشگاه یا استاد دانشگاه ( به زبان انگلیسی)
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی ( به زبان انگلیسی)
 • ارائه سایر مدارک مربوطه به رشته تحصیلی
 • نوشتن مقاله‌ای که هدف تحصیل متقاضی در این کشور را مشخص کند ( یه زبان انگلیسی یا باهاسا و حداکثر 500 کلمه)

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
شرایط کار در اندونزی

از زمان کاهش درآمد خارجی، به دنبال پایین آمدن قیمت نفت در بازارهای جهانی، دولت اندونزی جهت‌گیری استراتژی صنعتی خود را از واردات به صادرا ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
ویزا تحصیلی اندونزی

دانشجویان بین المللی که تمایل دارند در کشور اندونزی ادامه تحصیل بدهند باید از طریق اخذ ویزای دانشجویی اقدام کنند. در ادامه مطلب مدارک و مر ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
بورسیه تحصیلی اندونزی

دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) برای دانشجویان مقطع کارشناسی از کشورهای عضو آسه‌آن مانند اندونزی، برای تحصیلات عالی بورسیه ارائه می‌دهد. این بو ...

ادامه مطلب