مشاوره برندگان لاتاری

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار

بسیاری از دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل می کنند، قادر به تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار هستند. این امکان در ایالات متحده آمریکا، استرالیا، نیوزیلند و ... وجود دارد. اما این امکان در اروپا بسیار دشوار است و می توان گفت تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار در اروپا تقریبا غیر ممکن است. در ایالات متحده آمریکا و استرالیا، اگر شما برای شغلی انتخاب شدید و در حین تحصیل هستید، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار را دارید و می توانید بعد از پایان تحصیلتان وضعیت خود را تغییر دهید. این امکان بستگی به کارفرما دارد که همکاری با شما را ادامه دهد. سپس کارفرما می تواند از طریق ادارات مربوط فرم درخواست ویزای کاری شما را پر کرده و تحویل دهد.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا

اگر شما در کانادا در حال تحصیل هستید و تجربه کاری در این کشور دارید و شما می خواهید که برای همیشه در این کشور بمانید و زندگی کنید. گزینه هایی در کشور کانادا برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری است که به شما توضیح خواهیم داد:

معیار زبان کانادایی

معیار کانادا (CLB) برای توصیف، اندازه گیری و شناخت توانایی زبان انگلیسی کسانی که قصد زندگی و کار در کانادا را دارند، برای ارزیابی توانایی های زبان، از زبان فرانسه استفاده می کنند.

طبقه بندی ملی شغلی

در این طبقه بندی (NOC) فهرستی از تمام مشاغل در بازار کانادا آمده است. این فهرست هر کار را با توجه به نوع مهارت توصیف می کند. اینها گروه های اصلی کار هستند:
 1. نوع مهارت 0 (صفر): شغل مدیریت
 2. سطح مهارت A: مشاغل حرفه ای که معمولا یک مدرک از دانشگاه می گیرند.
 3. سطح مهارت B: مشاغل فنی حرفه ای که معمولا برای یک دیپلم کالج یا آموزش به عنوان یک شاگرد نیاز دارند.
 4. سطح مهارت C: شغل های متوسط که معولا برای دوره های دبیرستان و یا آموزش های ویژه کار می کنند.
 5. سطح مهارت D: مشاغل کاری که معمولا آموزش کارآموزی می دهند.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار آمریکا

اگر شما دانشجوی خارجی در آمریکا هستید و علاقه مند به دریافت ویزای کار این کشور هستید، می توانید ویزای F-1 (تحصیلی) خود را به ویزای H-1B (کاری) تغییر دهید. ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید و کارفرمای شما باید واجد شرایط بودن شما را تعیین کند. برای واجد شرایط بودن، شما باید برای شغل مورد نظر حرفه ای باشید (حداقل مدرک لیسانس داشته باشید) و کارفرما باید قصد داشته باشد دستمزد عمومی مانند دیگر افراد شاغل هم سطح شما بدهد.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار هلند

شما در کشور هلند فارغ التحصیل شده اید و یا تحقیقات علمی انجام داده اید و مایل به پیدا کردن شغلی برای خود هستید. شرایط خاصی برای شغل وجود دارد که برای همه اعمال می شود:
 
در 3 سال گذشته شما باید:
 • مدرک لیسانس یا فوق لیسانس را در هلند گرفته باشید، یا
 • مطالعه در هلند در زمینه قانون سیاست فرهنگی را تکمیل کرده باشید، یا
 • مدرک فوق لیسانس در دوره ارشد مارشال را به دست آورده باشید، یا
 • تحقیقات عملی انجام داده باشید، یا
 • مدرک دکتری خود را در یک دانشگاه بین المللی به پایان رسانده باشید، یا
 • حداقل نمره 6 مدرک آیلتس را دریافت کرده باشید، یا
 • مدرک فوق لیسانس یا دکتری را به زبان هلندی یا انگلیسی به پایان رسانده باشید.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار استرالیا

هنگامی که تحصیلاتتان در استرالیا به پایان می رسد، شما می توانید برای اجازه کار اقدام کنید. کشور استرالیا به دانشجویان بین المللی پس از پایان تحصیلات، 18 ماه اجازه اقامت برای یافتن کار و یا بهبود مهارت های زبان انگلیسی خود اعطا می کند. متقاضیان کار در استرالیا با مدرک لیسانس، ویزای کار 2 ساله دریافت می کنند. متقاضیان با مدرک فوق لیسانس، ویزای کار 3 ساله دریافت می کنند. متقاضیان دارای مدرک دکتری، می توانند ویزای کاری 4 ساله دریافت کنند.

ویزای آموزش و تحقیق (402)

این ویزا برای دانشجویان است تا مهارت های کاری خود را بتوانند تا 2 سال بهبود بخشند، در حالی که توسط یک کارفرما حمایت می شوند.

ویزای منطقه ای و ویزای حمایت کننده (487)

این ویزا مسیری برای اقامت دائم فراهم می کند، در حالی که به شما اجازه می دهد 3 سال در یک منطقه تخصصی کار کنید.

ویزای حامی ماهر (886)

این ویزا به دانشجویان اجازه درخواست اقامت دائم و کار در حالی که توسط یک کارفرما حمایت شوند را می دهد.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار سوئیس

پس از این که در کشور سوئیس فارغ التحصیل شدید، می توانید برای کار به مدت شش ماه دیگر در این کشور اقامت داشته باشید. در این دوره می توانید تا 15 ساعت در هفته کار کنید. این دوره قابل تمدید نمی باشد. برای انجام این کار باید به دفاتر مهاجرت مراجعه کنید و مدارک خود را ارائه کنید:
 1. گواهینامه یا مدرکی که شما دوره تحصیلی خود را به پایان رسانده اید.
 2. باید ثابت کنید که در این مدت می توانید از پس هزینه ها بر می آیید.
 3. ثابت کنید که جایی برای زندگی دارید.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار آلمان

فارغ التحصیلان غیر اتحادیه اروپا در آلمان واجد شرایط اشتغال قانونی هستند، آنها می توانند به اداره ملی خارجی اجازه اقامت برای اهداف شغلی بروند. شما بعد از فارغ التحصیل شدن در دانشگاه های آلمان، می توانید اجازه اقامت 18 ماهه، برای جستجوی کار درخواست کنید. در طول این 18 ماه، می توانید هر نوع شغلی را برای حمایت از خود انتخاب کنید و مشغول به کار شوید. حتی اگر فقط یک پیشنهاد شغلی برای اشتغال نیمه وقت داشته باشید، اجازه اقامت به شما داده می شود. برای دریافت بهتر و راحت تر کار در کشور آلمان بهتر است، به زبان آلمانی مسلط باشید.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار انگلستان

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا که می خواهند در انگلستان پس از فارغ التحصیلی باقی بمانند، باید برای ویزای کار درخواست کنند. شما می توانید چندین ویزا را درخواست کنید:

ویزای عمومی (Tier 2)

قبل از اینکه شما این ویزا را درخواست کنید، باید از یک کارفرمای مجاز، مشغول به کار حرفه ای پیشنهاد شغلی داشته باشید. حداقل حقوق و دستمزد 20800 پوند را باید به شما پرداخت کنند و می توانید پس از 5 سال اشتغال در ویزای عمومی برای اقامت دائم درخواست کنید.

ویزای کارآفرین (Tier 1)

این ویزا برای همه دانشجویانی است که در حال توسعه یک ایده کسب و کار در سطح جهانی هستند. شما باید از طرف دانشگاه شناسایی شده و مورد حمایت واقع شوید، تا بتوانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

ویزای کارگر موقت (Tier 5)

این ویزا به شما اجازه اقامت 12 یا 24 ماه در انگلستان کار کنید. دانشجویان بین المللی در انگلستان می توانند درخواست ویزای کارگر موقت، برای تجربه کار و کارآموزی در انگلستان را پس از پایان تحصیلات انجام دهند.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار سوئد

اگر پس از تکمیل تحصیلات خود در سوئد، قصد انجام کار دارید، باید اجازه کار این کشور را کسب کنید. شما برای کار در سوئد به یک پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما نیاز دارید که حداقل حقوق 13000 کرون به صورت ماهانه را به شما پرداخت کند. همچنین شما بعد از پایان تحصیلات در کشور سوئد، می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید و کارمندانی را استخدام نمایید و از این طریق اقامت سوئد را کسب کنید.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار نیوزیلند

پس از اینکه شما در نیوزیلند فارغ التحصیل شدید، می توانید برای ویزای کاری اقدام کنید. شما می توانید ویزای تحصیلی کاری پس از پایان تحصیل، به مدت 3 سال دریافت کنید. همچنین شما می توانید شرایط ویزای خود را تغییر دهید. مانند: شغل، محل کار و کارفرمایی که برایش کار می کنید.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار ژاپن

اسنادی که برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در ژاپن نیاز دارید، بستگی به نوع ویزای شما دارد. ولی بیشتر اسنادی که نیاز دارید، توسط شرکتی که می خواهید مشغول به کار شوید، انجام می شود. ممکن است از اسناد خاصی از مدرسه شما بخواهند، پس سعی کنید هرچه که می خواهند فراهم کنید.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار مجارستان

اگر شما دانشجوی خارجی هستید و در مجارستان تحصیل می کنید و قصد دارید بعد از فارغ التحصیلی در مجارستان باقی بمانید، باید اقداماتی در این زمینه انجام دهید که به صورت زیر می باشند:
 • اگر شما به تازگی فارغ التحصیل شده اید، 9 ماه فرصت دارید که شغلی در مجارستان پیدا کنید و بتوانید از این طریق ویزای کار این کشور را بدست آورید.
 • در محل تحصیل درخواست اجازه کار ارائه کنید، تا در صورت وجود شغل، بتوانید مشغول به کار شوید.
 • درخواست اجازه کار بر اساس فعالیت سودمند ارائه کنید. بدین صورت است که شما باید در مجارستان اشتغال ایجاد کنید.

سوالات متداول

آیا می توانم ویزای توریستی استرالیا را تبدیل به ویزای کاری کنم؟
خیر. متاسفانه چنین امکانی وجود ندارد.
برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری چه کاری باید انجام دهیم؟
شما می توانید هنگام تحصیل در داخل یا خارج دانشگاه مشغول به کار شوید و به کارفرما ثابت کنید که برای این کار مناسب هستید، تا کارفرما کار را با شما ادامه دهد و برایتان درخواست ویزای کاری کند.
آیا می توانم ویزای تحصیلی لهستان را به ویزای کاری سوئیس تغییر دهم؟
خیر. برای بدست آوردن ویزای کاری سوئیس باید از طرف کارفرمایی پیشنهاد شغلی داشته باشید، هنگامی که خارج از کشور سوئیس هستید و باید درخواست ویزای کار کنید.
چگونه می توانم ویزای توریستی را به ویزای کاری تبدیل کنم؟
متاسفانه نمی توان این کار را انجام داد. ولی ممکن است شرایط خاصی در کشوری وجود داشته باشد که اجازه این کار را دهد. بهتر است قبل از هر کاری با سفارت کشوری که ویزای توریستی را صادر کرده تماس بگیرید و از آنها در این باره سوال بپرسید.
چگونه می توانم در اروپا اجازه کار بدست آورم؟
اگر شما شهروند اروپایی نباشید، باید منتظر باشید اول شهروندان کشور مورد نظرتان، شهروندان اتحادیه اروپا به شغل مورد نظر شما نیازی نداشته باشند، سپس شهروندان غیر اتحادیه اروپا می توانند برای شغل اقدام کنند.
من برای عیادت یکی از اقوام به استرالیا سفر کرده ام، می توانم ویزای تحصیلی دریافت کنم؟
بله. شما می توانید با دریافت نامه ای از کالج یا دانشگاه به سفارت مراجعه کنید و درخواست ویزای تحصیلی کنید. بعد از اتمام زمان ویزای توریستی عیادت، می توانید با ویزای تحصیلی به تحصیل مشغول شوید.
اشتراک مطلب
نظرات شما
ثبت دیدگاه

رضایت مشتریان حامی مهاجر