50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

وقت سفارت کانادا با حامی مهاجر؛ راحت تر از چیزی که فکرش را کنید!

زمانی که تصمیم خود را برای تفریح در کشور زیبای کانادا می‌گیرید، باید بدانید اولین قدم چیست؟ اولین قدم که باید برای رسیدن به این کشور سفیدپوش که همچون عکسی از کتاب پریان است، چه مرحله‌ای است؟ 
جواب این است: جمع‌آوری مدارک و مراجعه به سفارت کانادا! یعنی شما باید بتوانید نظر مثبت افسر مهاجرتی را در سفارت کانادا برای قدم زدن در کوچه‌پس‌کوچه‌های مونترال، جلب کنید!
اما نکته قابل توجه اینجاست که سفارت کانادا در ایران وجود ندارد و برای انجام مصاحبه‌تان باید سری به کشورهای همسایه یعنی ترکیه، ارمنستان، قطر، عمان، گرجستان یا دبی بزنید. هیجان‌انگیز است؛ سفری به کشورهای اطراف برای انجام روند سفر یا مهاجرت به کشوری در شمالی‌ترین قاره آمریکا. حالا سوال اینجاست که چگونه باید این روند را بدون ریسک و به‌درستی انجام داد؟
ما در حامی مهاجر کنار شماییم تا در راحت‌ترین حالت ممکن ویزای کانادا خود را دریافت کنید و پرونده‌تان طوری باشد که احتمال ریفیوزی در آن، به کمترین حد ممکن برسد. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید. 

اطلاعات سفارت کانادا 

همانطور که در قسمت بالا گفته شد، کانادا در ایران سفارتی ندارد و متقاضیان مهاجرت یا سفر به کانادا، باید به یکی از کارگزاری‌های کانادا که مراکز وک یا دفاتر VAC نام دارند، مراجعه کنند. پس باتوجه به اینکه در ایران نیستید، در رابطه با لباس مناسب سفارت کانادا نیز نگرانی نداشته باشید.

اطلاعات سفارت کانادا 

لازم است بدانید متقاضیان ویزای کانادا، برخلاف ویزای آمریکا، پروسه مصاحبه حضوری ندارند اما باید برای ثبت اطلاعات بیومتریک و انگشت‌نگاری به یکی از دفاتر وک (VAC) کانادا در خارج از کشور به صورت حضوری مراجعه کنند.
برای انگشت‌نگاری کانادا همچون مصاحبه سفارت آمریکا، بهترین گزینه استفاده از تور انگشت‌نگاری کانادا است که متقاضیان ایرانی ویزای کانادا می‌توانند از طریق کشورهای ترکیه، ارمنستان یا امارات اقدام کنند. اطلاعات مهم مربوط به سفارت کانادا به شرح زیر است: 

سایت سفارت کانادا برای مهاجرت

https://www.vfsglobal.com/en/individuals/index.html

ایمیل سفارت کانادا

[email protected]

شماره سفارت کانادا

با توجه به هر کشور متفاوت است که در ادامه گفته خواهد شد.

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم؟

دریافت وقت سفارت به دو صورت حضوری و آنلاین قابل انجام است. تعیین وقت حضوری به این صورت است که باید به دفتر وک موردنظر مراجعه کرده و پس از تکمیل فرم درخواست ویزا، در روز و تاریخ تعیین شده، مجددا به سفارت مراجعه کنید تا روند انگشت‌نگاریتان انجام شود. این روش هزینه بالایی دارد و وقت شما را نیز می‌گیرد؛ زیرا همانطور که گفته شد باید به یکی از کشورهای اطراف سفر کنید. درنتیجه ایرانیان، دریافت وقت سفارت کانادا را به‌صورت آنلاین ترجیح می‌دهند. 

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم

دریافت وقت آنلاین از سفارت کانادا به این صورت است که به سایت گفته شده در بالا یعنی VFS Global مراجعه کرده، حساب کاربری برای خود می‌سازید و بعد از آپلود مدارک، کد رهگیری خود را دریافت می‌کنید. سپس با توجه به کشوری که قصد مراجعه به سفارت کانادا در آن را دارید، دفتر وک را انتخاب کرده و هزینه صدور ویزا و انگشت‌نگاری را پرداخت می‌کنید (این روش نیاز به پرداخت ارزی دارد که با حامی مهاجر به راحتی قابل انجام است).
حالا باید منتظر نامه سفارت باشید که از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌شود و زمان مراجعه شما به سفارت کانادا در آن نوشته شده است. 
در نظر داشته باشید که پس از سابمیت مدارک و دریافت وقت سفارت، برگه وقت انگشت‌نگاری خود را از لینک مشخص شده، دانلود کنید؛ زیرا شماره رهگیری در آن قرار دارد که در روز سفارت به آن نیاز دارید. 
از آنجایی‌که هر بار اقدام برای دریافت وقت سفارت کانادا، ممکن است چند ماه زمان ببرد و بارگذاری مدارک نیز بسیار حساس است، بهتر است حتما از افراد باتجربه در این زمینه کمک بگیرید. 

وقت سفارت کانادا در تهران 

همانطور که گفته شد سفارت کانادا در ایران قرار ندارد و باید برای انجام انگشت‌نگاری و مراحل احراز هویت به کشورهای اطراف مراجعه کنید؛ اما دریافت این وقت سفارت از طریق سایت اصلی کانادا نیاز به دقت بالایی دارد و حساسیت زیادی نیز دارد؛ زیرا درصورت آپلود هرگونه مدارک اشتباه (کم یا زیاد)، شانس خود را برای دریافت وقت سفارت از دست خواهید داد.

وقت سفارت کانادا در تهران

پیشنهادمان این است دریافت وقت سفارت کانادا خود را با حامی مهاجر انجام دهید. علاوه‌بر این شما می‌توانید صفر تا صد دریافت ویزای کانادا را با کارشناسان ما انجام دهید. برای اطلاع از شرایط ویزای توریستی کانادا، روی کلمه کلیک کرده و مقاله تخصصی حامی مهاجر را بخوانید. 
درصورتی‌که ساکن تهران هستید با مراجعه حضوری یا حتی تماس تلفنی می‌توانید از طریق حامی مهاجر وقت سفارت کانادا دریافت کنید. این امکان برای افرادی که ساکن شهرستان هستند نیز وجود دارد و شما می‌توانید به‌راحتی و حتی بدون حضور در تهران و و از طریق شماره 02148000957 وقت موردنظر خود را دریافت کنید. 

وقت سفارت کانادا چقدر طول می کشد؟

تا از موضوع وقت سفارت کانادا خارج نشده‌ایم، درباره این صحبت کنیم که چقدر زمان می‌برد که وقت سفارت بگیریم و معمولا وقت‌های سفارت چندوقت‌به‌چندوقت است. بعد از جمع‌آوری مدارک و آماده‌سازی آنها، اولین وقت خالی که در سفارت کانادا باز باشد، می‌توان رزرو کرد که این زمان در بازه‌های مختلف، متفاوت است. 

وقت سفارت کانادا چقدر طول می کشد

چرا می‌گوییم متفاوت؟ زیرا وقت سفارت کانادابه میزان تقاضا و شلوغی سفارت و همچنین کشور انتخابیتان بستگی دارد و زمان دقیقی نمی‌توان برای آن در نظر گرفت. پردازش ویزای کانادا نیز حدودا 15 الی 30 روز زمان می‌برد؛ مگر اینکه در زمان خاصی باشد و پرونده‌های زیادی در سفارت کانادا باشد و زمان بیشتر از این بازه شود. 

مدارک لازم برای سفارت کانادا 

مدارکی که باید در سایت VFS GLOBAL برای دریافت وقت سفارت و درنهایت ویزای کانادا سابمیت کنید، شامل موارد زیر است. در نظر داشته باشید که تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی، توسط دارالترجمه‌ای رسمی، ترجمه شده باشند. 

 • پاسپورت معتبر با داشتن تاریخ انقضا مناسب و حداقل دو صفحه خالی برای چسباندن ویزا 
 • فرم درخواست ویزای کانادا
 • رسید پرداخت هزینه انگشت‌نگاری 
 • اثبات عدم داشتن سابقه کیفری 
 • ارائه مدارک اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار
 • ارائه نامه مدیکال برای اثبات سلامت پزشکی 
 • عکس یکسان با پاسپورت 
 • اثبات تمکن مالی و ارائه گردش حساب 3 ماهه از بانک
 • ارائه سند ملکی (در صورت وجود) 
 • نشان دادن مدارکی دال بر بازگشت به کشور بعد از اتمام زمان ویزا 
 • اسناد هویتی و وضعیت مدنی
 • نامه هدف از سفر 
 • دعوت‌نامه یا کاورلتر 

این مدارک در نوع ویزای شما به‌عنوان مثال ویزای تحصیلی، ویزای توریستی، کاری و غیره ممکن است کم یا زیاد شود. برای مثال در ویزای تحصیلی، سفارت به مدارک تحصیلی مانند ریزنمرات و نامه پذیرش از مدرسه یا دانشگاه نیز نیاز دارد. 

هزینه سفارت کانادا 

هزینه سفارت کانادا شامل 2 بخش است که بخش اول برای هزینه انگشت‌نگاری، احراز هویت و بررسی پرونده است و بخش دوم مربوط به هزینه‌های سفر به سفارت کانادا می‌شود.
هزینه انگشت نگاری کانادا رقمی ثابت و 85 دلار است. شما می‌توانید با پرداخت ریالی در حامی مهاجر، به‌راحتی وقت سفارت کانادا خود را دریافت کنید. برای بخش دوم نیز می‌توانید روی حامی مهاجر حساب کنید و با دریافت تور انگشت‌نگاری کانادا، بسیاری از هزینه‌های خود را کاهش داده و سفری با آرامش و بدون ریسک داشته باشید. 

سفارت های کانادا برای ایرانیان

همانطور که گفته شد متقاضیان ویزای کانادا (هر نوعی) باید به یکی از سفارت‌های کانادا در کشورهایی همچون ترکیه، ارمنستان، دبی، قطر، عمان، گرجستان و غیره مراجعه کنند. 

سفارت های کانادا برای ایرانیان

سفر به یک کشور خارجی برای چنین امر مهمی با توجه به اینکه متقاضی هیچ آشنایی با آن کشور به خصوص زبان مردم ندارد، بسیار سخت و استرس‌زا خواهد بود. به همین دلیل بهترین گزینه برای یک سفر بدون ریسک و مطمئن، استفاده از تور سفارتی موسسه مهاجرتی معتبر خواهد بود. 
حامی مهاجر برای تمامی سرزمین‌هایی که سفارت کانادا در آنها قرار دارند، تور دارد اما باتوجه به تجربه چندین ساله ما 3 کشور ترکیه، دبی و ارمنستان هزینه کمتر و رفت‌وآمدی آسان‌تری دارد؛ به همین دلیل انتخاب بسیاری از متقاضیان این کشورهاست. 

ترکیه 

مراجعه به سفارت کانادا در ترکیه، همیشه متقاضیان زیادی داشته و دارد. به دلیل بزرگ بودن و توریستی بودن ترکیه، بسیاری از کشورهای جهان در این شهر دارای کنسولگری هستند. کشور کانادا نیز در استانبول و آنکارا، کنسولگری و دفتر (VAC) دارد. 
سفر به استانبول و آنکارا برای انگشت‌نگاری کانادا، یک سفر تفریحی و کاری به حساب می‌آید و بیشتر متقاضیان ویزای کانادا تمایل دارند این سفر در سریع‌ترین زمان و ارزان‌ترین حالت ممکن انجام شود.
دریافت وقت سفارت در این کشور مزایای زیر را به‌همراه دارد:

 • امکان سفر زمینی 
 • امکان دریافت وقت فوری در سفارت استانبول تحت شرایط خاص
 • صرفه‌جویی در زمان و هزینه 
 • بدون نیاز به دریافت ویزا 

شرکت حامی مهاجر با برگزاری تورهای ارزان قیمت برای مرکز انگشت‌ نگاری کانادا در استانبول و آنکارا (حتی یک روزه) و ارائه بهترین خدمات، مناسب‌ترین هتل و پرواز و همچنین ترانسفر فرودگاهی این امکان را برای متقاضیان ویزای کانادا فراهم می‌کند تا با خیالی مطمئن روند اداری انگشت‌نگاری کانادا را طی کنند. 
آدرس دفتر وک کانادا در آنکارا:
Cinnah Caddesi No: 5806690, Cankaya Ankara, Turkey
شماره تماس: ۰۰۹۰۳۱۲۴۰۹۲۷۰۰
ایمیل آدرس سفارت کانادا:[email protected]
سایت سفارت کانادا در آنکارا:www.canadainternational.gc.ca/turkey-turquie


آدرس سفارت کانادا در استانبول
209 BuyukdereCaddesi,TekfenTower,Levent 4, Istanbul ,34394 Turkey
شماره تماس: ۰۰۹۰۲۱۲۳۸۵۹۷۰۰
آدرس ایمیل سفارت کانادا:[email protected]
سایت سفارت کانادا در استانبول:www.canadainternational.gc.ca/turkey-turquie

ارمنستان 

ارمنستان نیز به‌دلیل مقرون‌به‌صرفه بودن سفر به آن، متقاضیان زیادی برای دفاتر وک خود دارد. ارمنستان دارای مرز مشترک با ایران است و با تور ویژه سفارت حامی مهاجر، به‌راحتی می‌توانید امور اداری دریافت ویزای کانادا را انجام دهید. این کشور نیز مزایایی همچون کشور ترکیه برای ایرانیان دارد. 

سفارت کانادا در ارمنستان

آدرس دفتر وک کانادا در ایروان: 
Yerevan, 10 VazgenSargsyan, Yerevan, Armeni
شماره تماس: ۰۰۳۷۴۳۰۵۸۳۷۸۶
ایمیل : [email protected]
سایت سفارت کانادا در ایروان: www.visa.vfsglobal.com/arm/en/can

دبی

دریافت وقت سفارت کانادا در دبی امارات و ابوظبی نیز در دسترس است. دریافت وقت سفارت در این کشور فوق‌پیشرفته هم برای تفریح و هم برای تکمیل روند دریافت ویزای کانادا، متقاضیان زیادی دارد. پیشنهاد می‌شود از خدمات ویژه تور سفارتی کانادا حامی مهاجر در دبی استفاده کنید تا رفت‌وبرگشتی بدون نگرانی داشته باشید. 

دریافت وقت سفارت کانادا در دبی

در نظر داشته باشید که شما می‌توانید در صورت تمایل به سفارت کانادا در عمان، قطر، گرجستان و... نیز مراجعه کنید که ما برای این سرزمین‌ها نیز تور داریم. تنها کافی‌ست با حامی مهاجر تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. 
آدرس دفتر وک کانادا در ابوظبی: 
Embassy of Canada in Abu DhabiAbu Dhabi Trade Towers (Abu Dhabi Mall) West Tower9th & 10th Floors
شماره تماس: ۰۰۹۷۱۰۲۶۹۴۰۳۰۰
ایمیل :[email protected]
سایت سفارت کانادا در ابوظبی: www.canadainternational.gc.ca/uae-eau


آدرس دفتر وک کانادا در دبی: 
Wafi Mall, 3rd Floor, Falcon, Phase 2
شماره تماس: ۹۷۱۴۲۰۵۵۸۸۱+
ایمیل : [email protected]
سایت سفارت کانادا در دبی: www.canadainternational.gc.ca/uae-eau
سخن پایانی 
اگر قصد دریافت هر نوع ویزای کانادا را دارید، برای انجام مصاحبه و انگشت‌نگاری حتما باید به خارج از کشور سفر کنید. این سفر برای شما بسیار مهم و سرنوشت‌ساز خواهد بود. بنابراین نباید سفری را انتخاب کنید که ریسک‌پذیری و استرس‌زایی آن بسیار بالا باشد.
بهترین گزینه برای انتخاب این سفر استفاده از تور‌های سفارتی حامی مهاجر است که علاوه بر ارائه بهترین خدمات نظیر هتل و پرواز مناسب و ترانسفر فرودگاهی، خدمات همراهی سفارت را نیز به شما ارائه می‌دهد.
شرکت حامی مهاجر یک موسسه گردشگری و مهاجرتی معتبر و با سابقه است که خدماتی همچون برگزاری تور انگشت‌نگاری کانادا در ترکیه، تور انگشت‌نگاری کانادا در ارمنستان، تور انگشت‌نگاری کانادا در امارات، دریافت نوبت از دفاتر وک کانادا و کلیه خدمات سفارتی مربوط به کانادا را به مشتریان خود ارائه می‌نماید. 
در صورت نیاز به هر یک از خدمات حامی مهاجر می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان موسسه ارتباط برقرار کنید. همچنین حامی مهاجر تور ارمنستان برای سفارت آمریکا نیز دارد. 

سوالات پرتکرار راجع به سفارت کانادا 

در ادامه سوالات پرتکرار شما عزیزان پاسخ داده شده است. طبیعی است که استرس و نگرانی باعث ایجاد سوال‌های زیادی برایتان شود. برای پاسخ به سوالاتتان در قسمت دیدگاه یا از طریق شماره بالا، منتظرتان هستیم. همچنین شما می‌توانید اخبار جدید سفارت کانادا در پیج اینستاگرام حامی مهاجر مشاهده کنید. 

چه افرادی به انگشت نگاری نیازی ندارند؟

افراد بالای 79 سال، کودکان زیر 14 سال و متقاضیانی که درخواست ویزای تحصیلی، کاری یا اقامت دائم در خود کشور کانادا را بدهند، از انجام امور انگشت‌نگاری معاف هستند. 

زمان تقریبی وقت سفارت کانادا چقدر است؟

بازه زمانی گرفتن وقت سفارت کانادا کاملا بستگی به شلوغی سفارت و زمان درخواست شما دارد؛ به همین دلیل زمانی برای آن نمی‌توان گفت. پیشنهاد می‌شود برای اطلاع دقیق از اولین زمان خالی سفارت کانادا در بازه زمانی انتخابی شما، با حامی مهاجر تماس گرفته تا کارشناسان ما اطلاعات به‌روز را در خدمت شما قرار دهند. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0