لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

سیاست مهاجرت کانادا فرصتی برای به دست آوردن تجربه کاری برای دانشجویان بین المللی که کانادا را به عنوان مقصد تحصیل خود برگزیده اند، در نظر گرفته است. در نتیجه، به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا، ممکن است در طول تحصیل بتوانید بدون مجوز کار، شغلی به دست آورید.

کار در خارج از دانشگاه در کانادا

با داشتن اجازه تحصیلی معتبر در کانادا، یک دانشجوی بین المللی ممکن است واجد شرایط کار برای یک کارفرما در خارج از دانشگاه و یا موسسه آموزشی که در آن ثبت نام کرده است، باشد. دانش آموزان بین المللی پس از واجد شرایط بودن برای کار در خارج از دانشگاه، ممکن است حداکثر 20 ساعت در هفته در طول ترم تحصیلی منظم و به صورت تمام وقت در طول تعطیلات مطرح شده مانند تعطیلات زمستانی و تابستانی یا استراحت بهاری کار کنند.

الزامات واجد شرایط بودن

برای اینکه واجد شرایط کار در خارج از دانشگاه در دوران تحصیل خود باشید، یک دانشجوی بین المللی باید دارای شرایط زیر باشد:

 • اجازه تحصیل معتبر را در اختیار داشته باشد.
 • تحصیل تمام وقت در یک موسسه آموزشی تعیین شده (به صفحه مربوطه برای لیست جامع موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) مراجعه نمایید.) داشته باشد.
 • دانشجویان تحصیل را شروع کرده­اند و مطابق با تعیین مؤسسه خود در جایگاه علمی رضایت بخشی قرار دارند.
 • تحصیل در یک برنامه آموزشی آکادمیک، حرفه­ای که حداقل شش ماه طول بکشد و مدرک، دیپلم یا گواهی ارائه شود.
 • شماره بیمه اجتماعی (SIN) داشته باشد.

اگر وضعیت دانشجویی بین المللی، تغییر کند و او دیگر هیچ یک از شرایط فوق را نداشته باشد، باید کار خود را در خارج از دانشگاه متوقف کند.

بعضی اوقات دانشجویی که دیگر به طور تمام وقت تحصیل نمی­کنند، می­تواند در صورت ادامه تحصیل به کار خود در خارج از دانشگاه ادامه دهد:

 • از ابتدای شروع برنامه تحصیل در کانادا، به عنوان یک دانشجوی تمام وقت ثبت نام کرده است.
 • اکنون به صورت پاره وقت مشغول تحصیل است زیرا آخرین ترم برنامه تحصیلی خود است و یک برنامه درسی تمام وقت دیگر برای تکمیل برنامه تحصیلی وجود ندارد.

دانشجویان بین المللی که واجد شرایط کار در خارج از دانشگاه نیستند

دانشجویان بین المللی زیر واجد شرایط کار در خارج از دانشگاه نیستند.

 • دانش آموزان به زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) یا فرانسوی به عنوان زبان دوم (FSL) ثبت نام کردند.
 • دانش آموزانی که دوره یا برنامه عمومی مورد علاقه دارند.
 • بازدید و تبادل دانش آموزان در یک موسسه آموزشی تعیین شده وجود دارد.

پناهندگان مهاجرت و تابعین کانادا (IRCC) بر اساس میزان ساعت ها و اعتبارات اختصاص داده شده برای تکمیل مدرک، دیپلم یا گواهینامه، مطابق با DLI یک دانشجو تمام وقت در نظر گرفته می­شوند.

کار در محوطه دانشگاه

اگر دانش آموز بین المللی معیارهای خاصی را رعایت کند، ممکن است بتواند در محیط دانشگاهی که در آن ثبت نام کرده است، کار کند.

برای این که یک دانشجوی بین المللی بدون مجوز کار، در دانشگاه کار کند، باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • دارای مجوز تحصیلی معتبر باشد.
 • دارای شماره بیمه اجتماعی (SIN) باشد.
 • به عنوان دانشجوی تمام وقت پس از دوره متوسطه در موارد زیر ثبت نام کرده باشد:
 • موسسه دولتی بعد از دوره متوسطه، مانند دانشکده یا دانشگاه یا CEGEP در کبک
 • موسسه­ای در سطح کالج خصوصی در کبک که تحت همان قوانین مدارس دولتی فعالیت می­کند و حداقل 50٪ بودجه آن توسط کمک­های دولتی تأمین می­شود.
 • یک موسسه خصوصی کانادایی که می تواند طبق قانون استانی مدرک دانشگاهی اعطا کند.

کار در محوطه دانشگاه شامل کار برای کارفرمایی واقع در محوطه دانشگاه یا موسسه آموزشی است که دانشجویی در آن تحصیل می­کند. یک کارفرما در محوطه دانشگاه شامل مدرسه، دانشکده، یک سازمان دانشجویی، یک کسب و کار خصوصی (واقع در محیط دانشگاه)، یک پیمانکار خصوصی است که به مدرسه خدمات ارائه می­دهد و خود شغلی در محیط دانشگاه محسوب می­شود.

در کانادا به عنوان یک دانشجوی همکار یا کارورز کار کنید.

دانشجویان بین المللی که در یک برنامه تحصیلی در DLI در کانادا مشغول به تحصیل هستند و به کار یا کارآموزی اجباری احتیاج دارند، علاوه بر اجازه تحصیل معتبر، باید درخواست مجوز کار یا کارآموزی نیز دهند.

مجوزهای کار پس از فارغ التحصیلی

پس از فارغ التحصیل شدن، دانشجویان بین المللی مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی دریافت می­کنند. در برخی موارد، همسران یا همراهان عادی دانشجویان بین المللی که تمام وقت تحصیل می­کنند، ممکن است واجد شرایط اجازه کار آزاد باشند.


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مطالب مرتبط
سه شنبه 12 اسفند 1399
بورسیه تحصیلی کانادا

راهی که دانشجویان بین المللی می توانند به هزینه ی مالی تحصیلی شان کمک بکنند ، بورسیه گرفتن در کانادا می باشد . که با اخذ بورسیه ، دیگر هیچ ه ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا

در این مقاله قصد داریم درباره ویزای تحصیلی کانادا و شیوه پذیرش تحصیلی کانادا توضیح دهیم. در این مقاله تمام مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا ، ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان

تحصیل در کانادا به خصوص تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان یکی از بهترین فرصت‌ها می‌باشد و بسیاری از افراد در پی این موضوع می‌باشند تا این کار ...

ادامه مطلب