لوگو موسسه مهاجرتی حامی مهاجر

راه اندازی سامانه غیر حضوری صدور تاییدیه تحصیلی

تا پیش از آبان ماه امسال کلیه متقاضیان صدور تاییدیه تحصیلی در دانشگاه‌ها، مراکز استخدامی و همچنین پذیرش از دانشگاه‌های خارجی می‌بایست به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه می‌کردند. اما از تاریخ دوم آبان ماه امسال سامانه‌ای توسط وزارت آموزش و پرورش به بهره‌برداری رسید که در آن متقاضیان می‌توانند درخواست تاییدیه تحصیلی خود را به ثبت برسانند.

با راه‌اندازی این سامانه دیگر نیاز به مراجعه و ارائه مدارک به دفاتر پیشخوان دولت نیست و تمام مراحل ثبت درخواست تا صدور و ارسال تاییدیه تحصیلی به مرکز استعلام گیرنده به صورت اینترنتی انجام می‌شود. همچنین با توجه به مدیریت این سامانه توسط آموزش و پرورش، متقاضیان می‌توانند با پرداخت یک هشتم هزینه قبلی درخواست خود را ثبت نمایند.

متقاضیان برای ثبت درخواست خود می‌توانند به آدرس اینترنتی این سامانه یعنی emt.medu.ir مراجعه نمایند و بدون نیاز به مراجعه حضوری درخواست تاییدیه تحصیلی خود را ثبت نمایند و پاسخ آن نیز به مراکز استعلام گیرنده ارسال خواهد شد. در این سامانه متقاضیان تاییدیه مدارک با درج مشخصات فردی و مشخصات مدرک تحصیلی خود از منطقه آموزش و پرورش صادرکننده مدرک، برای دانشگاه یا هر سازمان استعلام گیرنده تقاضای استعلام مدرک تحصیلی نمایند.

پس از انجام مراحل ثبت درخواست، شماره پیگیری صادر می‌شود که به صورت پیامک برای موبایل متقاضی ارسال می‌شود. متقاضی می‌تواند از طریق گزینه پیگیری تاییدیه تحصیلی آخرین وضعیت درخواست خود را مشاهده کند.

این درخواست در مناطق آموزش و پرورش بررسی می‌شود و در صورت وجود صحت مدرک تحصیلی متقاضی، بر اساس مدارک و مستندات موجود در آموزش و پروش گواهی تاییدیه مدرک تحصیلی مورد نظر صادر می‌شود. این تاییدیه مدرک به صورت الکترونیک برای استعلام گیرنده ارسال می‌شود.

مدارک موجود شامل دو مدرک تاییدیه تحصیلی و سوابق فارغ التحصیلی (ریزنمرات و محل‌های تحصیل) است که برای ثبت‌نام در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و کلیه سازمان‌های استعلام گیرنده صادر می‌شود و مبلغ دریافت از متقاضی برای هر مدرک تقریبا 22 هزارتومان است.

پیش نیازهای ثبت‌نام

  • داشتن اقلام اطلاعاتی گواهینامه فارغ‌التحصیلی
  • داشتن شماره تلفن همراه
  • مشخص بودن دانشگاه و یا سازمان استعلام گیرنده تاییدیه تحصیلی
  • داشتن کارت بانک و رمز دوم جهت پرداخت الکترونیکی

مراحل ثبت درخواست تاییدیه

  • انتخاب نظام و مقطع آموزشی
  • وارد کردن مشخصات هویتی (شناسنامه‌ای) و تحصیلی
  • تایید اطلاعات
  • درگاه بانکی
  • دریافت کد پیگیری

 

برای دریافت هرگونه مشاوره تحصیلی می‌توانید با کارشناسان و مشاوران موسسه حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید و همچنین برای اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی پیج اینستاگرام حامی مهاجر را دنبال نمایید.


دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مطالب مرتبط
چهارشنبه 01 دی 1400
کشورهایی که بیشترین مبدا و مقصد مهاجرت هستند

بر اساس گزارشات و آمار سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM)، عوامل بسیاری تعیین‌کننده جابجایی جمعیت است که می‌تواند به صورت داوطلبانه یا به صورت اجباری باشد که حالت دوم نتیجه افزایش بزرگی و فراوانی بلایا ...

ادامه مطلب
شنبه 13 آذر 1400
اجرای قوانین جدید برای ورود به آمریکا از 6 دسامبر

بر اساس بیانیه کاخ سفید، از تاریخ 6 دسامبر 2021 تمامی کسانی که قصد سفر به آمریکا از طریق خطوط هوایی را دارند، باید حداکثر تا 24 ساعت پیش از پرواز آزمایش کووید 19 را انجام داده باشند. پیش از این ...

ادامه مطلب
سه شنبه 12 اسفند 1399
قانون جدید ایالات متحده می­تواند نیمی از متقاضیان ویزا را رد کند

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا روز دوشنبه از قانون جدید رونمایی كرد كه می تواند ویزاها و اقامت دائم صدها هزار نفر را به دلیل فقر مالی ...

ادامه مطلب