20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل روزنامه نگاری در آمریکا، یک تجربه جذاب و هیجان انگیز

رشته روزنامه نگاری در آمریکا؛ شرایط کار و تحصیل

سرتان برای اخبار درد می‌کند. حس جستجوگرتان بسیار قوی است و دوست دارید در متن جریانات باشید. مانند پازل اتفاقات مختلف را به‌هم پیوند می‌زنید و تحلیل مشخصی درباره آنها ارائه می‌دهید. همیشه یک قدم از آدم‌های عادی جلو هستید و حرف‌های زیادی برای گفتن دارید. داشتن همه این ویژگی‌ها پیش‌شرط تحصیل در رشته روزنامه‌نگاری است. خصوصا اگر در قلب تحولات دنیا یعنی ایالات متحده آمریکا تحصیل کنید. می‌دانید که این کشور بهترین رسانه‌های جمعی را دارد و مشهورترین روزنامه‌نگاران و خبرنگاران را تربیت کرده است.
یک روزنامه‌نگار یکجا زندگی می‌کند اما در هزارجا ممکن است کار کند. انعطاف‌پذیری از ویژگی‌های او است و نباید دلبسته به میز خود باشد. این شرایط را باید در دوران دانشجویی تمرین کند. دانشجویی که به صندلی‌های دانشگاه عادت نداشته باشد و از هر فرصتی برای کسب ایده و کارآموزی استفاده کند، قطعا روزنامه‌نگار موفقی می‌شود. دانشگاه یک سکوی پرتاب است و او یاد می‌گیرد به هیچ کنجکاوی نباید فرمان ایست ابدی داد.
ما در مطلب پیش‌رو قصد داریم این رشته جذاب و هیجان‌انگیز را در کشور آمریکا بررسی کنیم. قرار است چیزهای زیادی درباره تحصیل روزنامه‌نگاری بدانید و نقطه شروع خود را بشناسید. پس از خواندن این مقاله اگر وسوسه مهاجرت تحصیلی به آمریکا امان‌تان نداد، بازهم می‌توانید روی کمک ما حساب کنید. ما استاد پیوند رویا به واقعیت هستیم.

چه کسانی باید برای تحصیل در رشته روزنامه نگاری در کشور آمریکا اقدام کنند؟

وقتی صحبت از فعالان بخش خبر می‌شود، اولین چیزی که به ذهن می‌آید، داشتن روابط عمومی قوی است. چون آنها باید منابع اطلاعاتی موثق و دقیق داشته باشند و افراد و شخصیت‌های موثر هر حوزه یکی از منابع کسب خبر است. به‌همین دلیل بسیاری از فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در بخش روابط عمومی شرکت‌ها و سازمان‌ها مشغول به کار شوند.
روزنامه‌نگاری یک حرفه عالی برای افرادی است که بینش دقیق و کنجکاوی عمیق دارند. این صنعت مسئول انتشار دقیق، منصفانه و سریع اخبار است و همه انواع رسانه‌های اجتماعی را در بر می‌گیرد. دانشجویان بین‌المللی که مایل به تحصیل روزنامه نگاری در ایالات متحده هستند، باید بتوانند تحت فشار و ضرب الاجل‌های فشرده به خوبی کار کنند. استرس روی کارشان کمترین تاثیر را داشته باشد و علاقمند به خبر و رخدادهای جهان باشند. همچنین داشتن مهارت‌های نوشتاری عالی یکی از ویژگی‌های اصلی این افراد است.

گرایش‌ های مختلف روزنامه نگاری در آمریکا

روزنامه‌نگاری طیف گسترده‌ای از سبک‌ها و موضوعات نوشتاری را برای دانشجویانی با علاقمندی‌های مختلف فراهم می‌کند. مثلا کسانی‌که مشتاق هیجان‌اند و دوست دارند در متن رویدادهای ملی و بین‌المللی باشند،  می‌توانند رشته روزنامه‌نگاری حوادث یا جنگ را انتخاب کنند. همچنین افراد علاقمند به موضوعات ورزشی به روزنامه‌نگاری ورزشی روی می‌آوردند و داشتن ریشه‌های هنری آنها را به سمت پوشش اخبار هنری سوق می‌دهد.
روزنامه‌نگاران حوزه سیاست باید مطالعه فراوان داشته باشند. شخصیت‌های مهم سیاسی را بشناسند و به رخدادهای بین‌المللی حساس باشند. علاوه‌بر این، برخی به عکاسی خبری علاقمندند و درکنار تحصیل روزنامه‌نگاری دوره‌های عکاسی را نیز می‌گذرانند. همچنین مستندسازان زیادی در جهان هستند که سابقه تحصیلی‌شان در رشته روزنامه‌نگاری بوده است. آنها سالها در آژانس‌های خبری و روزنامه‌های مختلف قلم زده‌اند و کار کرده‌اند تا مسیر شغلی‌شان را به‌سوی مستندسازی ادامه دادند.
اول از همه، باید علاقه خود را بشناسید. باید بدانید که دوست دارید در چه حوزه‌ای حرفه‌ای شوید و وارد کدام گرایش تحصیلی شوید. آیا روحیات شما با کار در رادیو و تلویزیون سازگار است؟ می‌توانید جلوی دوربین بروید و گزارش زنده تهیه کنید؟ اگرنه کار در روزنامه‌ها و مجلات چاپی یا حتی روزنامه‌نگاری آنلاین بهترین انتخاب است. حتی رشته جدیدی به‌نام روزنامه‌نگاری آنلاین به‌وجود آمده که کاملا با جهان جدید رسانه سازگار است.

شرایط تحصیل در رشته روزنامه نگاری در آمریکا

دوره لیسانس روزنامه‌نگاری در ایالات متحده چهار سال طول می‌کشد. دانش‌آموزان در طول این دوره، مهارت‌های اصلی روزنامه‌نگاری مانند نوشتن، گزارش‌دهی، ویرایش را فرا می‌گیرند. همچنین با تاریخ روزنامه‌نگاری و اخلاق و تجربه حرفه‌ای آشنا می‌شوند. دانشجویان همچنین این شانس را دارند که بر روی موضوعات مورد علاقه خود یعنی ژورنالیسم چاپی، روزنامه‌نگاری آنلاین، عکاسی خبری، روزنامه‌نگاری وبلاگی و رسانه‌های اجتماعی بسته به آرزوهای شغلی خود تمرکز کنند.
مدرک کارشناسی ارشد روزنامه‌نگاری در دانشگاه‌های ایالات متحده به یک تا دو سال تحصیل تمام وقت نیاز دارد. همچنین طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کارشناسی ارشد برای انتخاب وجود دارد. به این معنی که دانشجویان می‌توانند تحصیلات خود را در زمینه‌های متعددی از جمله روزنامه‌نگاری، مدیریت ارتباطات، مدیریت رسانه‌های دیجیتال، روابط عمومی و تبلیغات و روزنامه‌نگاری تخصصی ادامه دهند.
برخی از برنامه‌ها مدرک کارشناسی‌ارشد روزنامه‌نگاری را اعطا می‌کنند. درحالی‌که برخی دیگر مدرک کارشناسی ارشد هنر را در روزنامه‌نگاری به افراد ارائه می‌دهد.

شرایط تحصیل رشته روزنامه نگاری در آمریکا
معمولا اساتید برجسته روزنامه‌نگاری در دانشگاه‌های مطرح این کشور از دانشجویان خود انتظار دارند که خارج از کلاس درس، دوره کارآموزی بگذرانند و در مورد مسائل جامعه گزارش تهیه کنند. همچنین در دوره‌های آموزشی فوق برنامه شرکت کنند و درباره موضوعات مختلف ادبیات، هنر، علوم انسانی، دین و فلسفه اطلاعات خود را افزایش دهند. چون این اقدامات رزومه افراد را قوی‌تر می‌کند و شانس آنها برای اشتغال در آژانس‌های خبری دنیا افزایش می‌یابد.
تحصیل روزنامه‌نگاری در دوره کارشناسی ارشد هیچ پیش‌نیاز ویژه‌ای ندارد. به‌این معنی که نیازی به اخذ مدرک لیسانس در این رشته نیست.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته روزنامه نگاری در آمریکا

دانشجویان بین‌المللی رشته روزنامه‌نگاری در کشور آمریکا خوش شانس‌ترین دانشجویان روزنامه‌نگاری در جهان هستند. چون با دنیایی از گرایش‌های مختلف روبه‌رو هستند و این امکان را دارند که در بهترین مدارس و دانشگاه‌های جهان تحصیل کنند.
البته بخش سخت این است که "بهترین" مدرسه و دانشگاه روزنامه‌نگاری یا اصطلاحا J-school را پیدا کنید. جامعه روزنامه‌نگاری در مورد بهترین دانشگاه‌های آمریکا در این رشته، اتفاق نظر دارند، اما این رتبه بندی آنهاست که قسمت سخت ماجرا است. شما می‌توانید رتبه برتر حقوق یا دانشکده بازرگانی را در کشور پیدا کنید، اما رتبه بندی j-school تقریباً وجود ندارد.
بنابراین این سوال پیش می‌آید که کدام دانشگاه مدرک روزنامه نگاری معتبرتری را ارائه می‌دهند؟ آیا آمار فارغ‌التحصیلان معیار خوبی برای این موضوع است یا موفقیت دانشجویان یک دانشکده روزنامه نگاری؟ آیا باید برنامه آموزشی هر دانشگاه را معیار قرار دهیم یا اساتید آنها را بشناسیم؟
استفاده از آمارها و اطلاعات شورای اعتباربخشی آموزش در روزنامه نگاری و ارتباطات جمعی (ACEJMC) یکی از این راه‌ها است. آخرین لیست آنها در ژانویه 2012 منتشر شد که شامل 109 دانشگاه معتبر در ایالات متحده است. اما به گفته ACEJMC بیش از 400 مدرسه در ایالات متحده با برنامه‌های روزنامه‌نگاری وجود دارد و فهرست آنها به هیچ وجه کامل نیست.
جدول زیر بخشی از مهمترین و معروفترین دانشگاه‌های برتر آمریکا را در رشته روزنامه‌نگاری معرفی کرده است:

نام دانشگاه

مقطع

دانشگاه ایالتی آریزونا

لیسانس، فوق‌لیسانس و دکتری

دانشگاه کالیفرنیا برکلی

فوق لیسانس

دانشگاه کلمبیا

فوق لیسانس، دکتری

دانشکده تحصیلات تکمیلی روزنامه نگاری (CUNY)

فوق لیسانس

دانشگاه فلوریدا

لیسانس، فوق لیسانس

دانشگاه میسوری

لیسانس، فوق لیسانس، دکتری

دانشگاه نیویورک

لیسانس، فوق لیسانس

دانشگاه نورث وسترن

لیسانس، فوق لیسانس

دانشگاه کارولینای شمالی - Chapel Hill

لیسانس، فوق‌لیسانس

دانشگاه کارولینای جنوبی

لیسانس، فوق لیسانس و دکتری

همانطور که در بخش شرایط تحصیل این رشته در آمریکا ذکر کردیم، الزامی به داشتن مدرک مرتبط برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیست. اما نکته مهم این است که دانشگاه‌ها از متقاضیان انتظار دارند که تجربه روزنامه‌نگاری در دنیای واقعی داشته باشند. بنابراین کسانی‌که رزومه کاری قابل‌قبول در این رشته داشته باشند، شانس بیشتری برای دریافت پذیرش در این رشته را دارند.
بسیاری دانشکده‌های روزنامه‌نگاری نورث وسترن و میسوری را بهترین دانشکده‌های روزنامه‌نگاری در آمریکا می‌دانند. به‌همین دلیل در ادامه به‌صورت اجمالی به آنها پرداخته‌ایم:

دانشکده روزنامه نگاری مدیل

دانشکده روزنامه نگاری Medill دانشگاه نورث وسترن در سال 1921 تأسیس شد. این دانشگاه در غرب آمریکا و درست خارج از شیکاگو قرار دارد. همچنین از کالج‌های روزنامه‌نگاری متعددی تشکیل شده است که دوره‌های آموزشی فوق برنامه برای دانشجویان دارد. 
بیش از 30 برنده جایزه پولیتزر متعلق به فارغ‌التحصیلان این دانشکده است. این جایزه (Pulitzer Prize) به فعالان حوزه روزنامه‌نگاری، ادبیات و موسیقی اختصاص می‌یابد که معتبرترین جایزه روزنامه‌نگاری در آمریکا محسوب می‌شود و تحت نظارت دانشگاه کلمبیا قرار دارد. لازم به ذکر است که دانشگاه نورث وسترن رتبه 12 را در رتبه بندی بهترین کالج‌های US News و World Reports در سال 2012 برای دانشگاه‌های ملی دارد.
تقریبا سه چهارم کلاس‌ها در خارج از دانشکده روزنامه نگاری و در دوره‌های عمومی هنرهای آزاد برگزار می‌شود. علاوه‌بر این، دانشجویان سال اول دوره‌هایی را در مبانی روزنامه‌نگاری عمومی می‌گذرانند که همه بسترهای رسانه‌ای را در بر می‌گیرد. همچنین دانشجویان سال دوم وارد محله‌های شیکاگو می‌شوند و از رویدادهای دنیای واقعی گزارش می‌دهند. در سال سوم و چهارم به کارآموزی در یک ایستگاه تلویزیونی، مجله یا روزنامه اختصاص دارد.

به عنوان یک دانشجوی فارغ‌التحصیل در یکی از مدارس برتر روزنامه نگاری این فرصت منحصربه‌فرد داده می‌شود تا در اتاق‌های خبر شمال غربی شیکاگو و واشنگتن دی سی کار کنند. کسانی‌که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این دانشکده هستند باید 7 سال تجربه روزنامه‌نگاری داشته باشند.

دانشگاه میسوری

دانشگاه میسوری، با نام مستعار Mizzou، خود را اولین و بهترین مدارس روزنامه نگاری در جهان می‌داند. این دانشگاه در سال 1908 تأسیس شد که فرصت کسب تجربه عملی روزنامه‌نگاری را برای دانشجویان فراهم ‌کند. همچنین به آنها این فرصت را می‌دهد تا با روزنامه‌نگاران با تجربه ارتباط برقرار کنند.
این دانشگاه بیش از 30 گرایش متنوع روزنامه‌نگاری دارد. همچنین این امکان را به دانشجویان خود می‌دهد که حوزه مورد علاقه خود را توسعه دهند. دانشجویان سال اول معمولاً دروس اصلی هنرهای لیبرال و روزنامه‌نگاری را می‌گذرانند. علاوه‌بر این، دانشجویان می‌توانند منطقه مورد علاقه خود را که دوست دارند در آن کار کنند در سال دوم  انتخاب کنند.
علاوه‌بر این، میسوری یک دکترای فلسفه در مدرک روزنامه نگاری ارائه می‌دهد. اولین مورد در سال 1934 اهدا شد. این برنامه تقریبا سه سال به طول می‌انجامد. بسیاری از فارغ التحصیلان دکترا، پس از اتمام مدرک خود به دنبال استخدام به عنوان رئیس، استاد و هیئت علمی هستند.

فرآیند اپلای برای رشته روزنامه نگاری در آمریکا

هر مدرسه شرایط پذیرش مخصوص به خود را دارد. قبل از هر کاری باید مدارک موردنیاز آن را جمع‌آوری کنید. بنابراین تا می‌توانید مقالات خود را در مجلات معتبر چاپ کنید و برای دریافت مدرک زبان اقدام کنید. پس از آن درباره شرایط تحصیل این رشته، دقیق مطالعه کنید و یک اکسل از دانشگاه‌های برتر تهیه کنید.

اپلای رشته روزنامه نگاری در آمریکا

چه زمانی برای اپلای رشته روزنامه نگاری در ایالات متحده اقدام کنیم؟

هرچه زودتر بهتر. بنابراین زود شروع کنید. برنامه‌های کالج‌های آمریکایی را پیش‌روی خود بگذارید و اولویت‌بندی کنید. دانشجویان خارجی باید به این موضوع توجه کنند که روند درخواست باید شش ماه تا یک سال قبل از شروع ترم اول شروع شود.
به خاطر داشته باشید که جمع‌آوری تمام مدارک مورد نیاز، نوشتن یک مقاله (یا دو مقاله، بسته به کالج) و ارسال نمرات آزمون به آن موسسه زمان می‌برد. پس از پایان دوره درخواست، دانشجویان بین‌المللی مسئول درخواست ویزا برای تحصیل قانونی در ایالات متحده هستند. همچنین به این نکته توجه کنید که هر چقدر مدارک شما مرتب‌تر و انگیزه‌نامه قوی‌تر باشد، شانس گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا بیشتر می‌شود. 

مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری کنید

شرایط پذیرش در هر دانشگاه ممکن است متفاوت باشد. بنابراین مهم است که شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در آمریکا را مربوط به هر دانشگاه به‌طور دقیق بررسی کنید. برای این کار بهتر است فهرستی از هر سندی که باید در طول فرآیند درخواست ارائه کنید، تهیه نمائید. توجه داشته باشید که برخی از مراکز آموزشی چک لیست پذیرش قابل چاپ را ارائه می‌دهند. از اینها به نفع خود استفاده کنید. هر مورد را جمع‌آوری می‌کنید آن را از لیست خارج ‌کنید تا فرآیند قابل مدیریت‌تر شود.

چه مراحلی برای اپلای رشته روزنامه نگاری باید طی کنیم؟

روند درخواست برای مدرک روزنامه‌نگاری می‌تواند از مدرسه‌ای به مدرسه دیگر تغییر کند. با این حال، در بیشتر موارد می‌توانید برای بسیاری از برنامه‌های مدرک روزنامه نگاری در ایالات متحده، شرایط زیر را انجام دهید:

 • تکمیل فرم پذیرش
 • پرداخت هزینه اپلای (بین 40 تا 90 دلار- غیر قابل استرداد)
 • ارائه ریزنمرات
 • نمرات آزمون (ACT، SAT، TOEFL یا IELTS)
 • ارائه مقالات علمی(تعداد مقالات بسته به نوع دانشگاه متفاوت است)
 • توصیه‌نامه

بورسیه تحصیلی رشته روزنامه نگاری در آمریکا

روزنامه نگاران برای موفقیت در صنعت و به حداکثر رساندن فرصت‌های شغلی خود به آموزش‌های تخصصی نیاز دارند. متأسفانه، دریافت مدرک روزنامه‌نگاری می‌تواند بیش از 100000 دلار هزینه داشته باشد. این علاوه‌بر هزینه‌های تحصیل در مقطع کارشناسی است.
خبر خوب این است که بورسیه‌های روزنامه‌‌نگاری بخشی از بار هزینه‌های تحصیل را از دوش دانشجو برمی‌دارد. به پرداخت هزینه های دریافت مدرک شما کمک کند. در جدول زیر 4 نوع از بورسیه‌های تحصیلی این رشته را معرفی کرده‌ایم: 

نام بورسیه

ددلاین

مبلغ (دلار)

AAUW International Fellowships in USA for Women

15 نوامبر

20000-25000

Hubert Humphrey Fellowships in USA for International Students

قبل از 1 اکتبر

پرداخت کامل شهریه و هزینه‌های تحصیل و اقامت

Future Global Leaders (FGL)

-

پرداخت کامل شهریه و هزینه‌های تحصیل

Empower Your Journalism Career

24 آوریل

پرداخت نیمی از شهریه دانشگاه

هزینه های تحصیل روزنامه نگاری در آمریکا

متوسط هزینه شهریه برای برنامه‌های کارشناسی روزنامه نگاری در ایالات متحده تقریبا 7144 دلار برای دانشجویان داخلی و 24532 دلار برای دانشجویان خارجی است. شما می‌توانید انتظار داشته باشید که شهریه سالانه بالاتری در دانشگاه‌های معتبر ایالات متحده پیدا بپردازید. این درحالیست که هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های کمتر رقابتی معمولا کمتر است.
به عنوان مثال، هزینه‌های سالانه تحصیل در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، در حال حاضر 60446 دلار در سال است. دانشگاه تگزاس از دانشجویان روزنامه نگاری حدود 39756 دلار در سال دریافت می‌کند. درحالی‌که ساکنان تگزاس به تنهایی 11230 دلار شهریه پرداخت می کنند.

هزینه تحصیل رشته روزنامه نگاری در آمریکا

فرصت های شغلی رشته روزنامه نگاری در کشور آمریکا

بسیاری این تفکر را دارند که برای اشتغال در رشته روزنامه‌نگاری بایستی ویژگی‌های خاصی داشته باشیم. این رشته دست نیافتنی نیست اما می‌تواند محدود و بسیار انتخابی باشد. همچنین چشم‌انداز شغلی متفاوتی برای هر حوزه دارد. به‌عنوان مثال یک خبرنگار جنگ محل کار ثابتی ندارد. آنها باید به چند زبان مسلط باشند و روحیه قوی داشته باشند. همچنین برای انجام ماموریت‌های فوری همیشه آماده باشد.

فرصت های شغلی رشته روزنامه نگاری در آمریکا
اما خبرنگاران می‌توانند کپی رایتر خوبی باشند. چون با کلمات آشنا هستند و می‌دانند از چه واژه‌ای به چه روشی استفاده کنند تا بیشتریت تاثیرگذاری را داشته باشد. مفسران خبر نیز بازوی اطلاعاتی قوی دارند، دنیای روابط دنیای جدید را می‌شناسند و هر خبری را ریشه‌یابی می‌کنند. در ادامه برخی از مشاغل این رشته را معرفی کرده‌ایم: 

 • خبرنگار
 • خارجی / خبرنگار جنگ
 • ویرایشگر
 • نویسنده
 • کپی رایتر
 • نویسنده فنی
 • مفسر ورزشی
 • وبلاگ نویس
 • عکاس خبرنگار
 • مجری اخبار پخش
 • مفسر رادیو
 • استاد روزنامه نگاری/ارتباطات
 • کارشناس روابط عمومی

با وجود تنوع در شغل‌ها میانگین درآمد در آمریکا نیز برای هر شغلی متفاوت است. اما توجه داشته باشید که رشته روزنامه‌نگاری جزو مشاغل رده بالا محسوب می‌شود و بسیار پردرآمد است. به‌خصوص اگر سابقه کار داشته باشید و در این شغل شناخته شده شوید.

سخن آخر
تحصیل روزنامه‌نگاری در کشور رویاهای اکثر ساکنان کره زمین، تجربه جذاب و هیجان‌انگیزی است. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تاحدودی شما را با این تجربه ناب آشنا کنیم و نقشه راه مشخص‌تری پیش‌رویتان بگذاریم. مهمترین اطلاعات را در اختیارتان قرار دادیم از معرفی دانشگاه‌‌های برتر گرفته تا مدارک اپلای، شهریه‌ها و بورسیه‌های تحصیلی روزنامه‌نگاری. خلاصه هر آنچه لازم است در ابتدای مسیر بدانید را در اختیارتان قرار دادیم.
اگر هنوز نکته‌ای برایتان مبهم باقی مانده، می‌توانید در بخش نظرات همین مقاله آن را از ما بپرسید. البته که اگر با شماره تلفن‌های ما تماس بگیرید، به اطلاعاتی دقیق‌ و تخصصی دست می‌یابید. ما متخصص در امور ویزای تحصیلی و مهاجرات به آمریکا هستیم. همچنین خدمات مختلفی از جمله پیکاپ پاسپورت آمریکا را انجام می‌دهیم.

سوالات متداول در خصوص تحصیل روزنامه نگاری در آمریکا

در حوزه تحصیل رشته روزنامه‌نگاری ممکن است سوالات متعددی در خصوص مدت زمان تحصیل، پیش‌نیازهای تحصیل و وضعیت بازار کار این رشته پیش آید. بنابراین ما به‌عنوان پایان بندی این مقاله تصمیم گرفته‌ایم بخشی از مهمترین پرسش‌ها را مطرح کنیم و پاسخی درخور ارائه دهیم.

برای تحصیل در این رشته حتما باید مدرک زبان داشت؟

این مورد بستگی به نوع دانشگاه دارد. همچنین فقط در مقطع کارشناسی امکان تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان وجود دارد. به شرطی که ریزنمرات قابل قبولی داشته باشید و بتوانید از عهده هزینه شهریه و تحصیل برآیید. 

مدت زمان تحصیل روزنامه نگاری در آمریکا چقدر است؟

کسب مدرک لیسانس در روزنامه نگاری شما را برای یک خبرنگاری موفق آماده می‌کند. این مدرک معمولاً چهار سال طول می‌کشد. برخی از موسسات آموزشی برنامه‌های شتابی ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد مدرک روزنامه نگاری خود را در زمان کمتری کسب کنید.

آیا شغل روزنامه نگاری در آمریکا متقاضی زیاد دارد؟

بله. با وجود آژانس‌های خبری متعدد این تقاضا همچنان در آمریکا بالا است. البته که پیش‌بینی می‌شود که استخدام تحلیلگران، گزارشگران و روزنامه‌نگاران خبری از سال 2022 تا 2032 به میزان 3 درصد کاهش یابد.

برای روزنامه نگاری در آمریکا به چه شرایطی نیاز داریم؟

داشتن مدرک در رشته روزنامه نگاری مفید است. این به شما کمک می کند تا مهارت‌هایی را که به‌عنوان یک روزنامه نگار نیاز دارید، توسعه دهید.
 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0