50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

آیا دانشجویان خارجی شامل دریافت کمک هزینه دولت آمریکا می شوند؟

برای مقابله با خسارات اقتصادی ویروس کرونا دولت ترامپ طرحی جهت پرداخت دو هزار میلیارد دلاری را اجرا می کند كه بخشی از آن شامل پرداخت کمک نقدی به خانواده ها می شود (از طریق ارسال چک یا واریز به حساب بانکی). در ادامه این مطلب به بررسی شرایط دانشجویان جهت دریافت این کمک هزینه پرداخته می شود.

نحوه محاسبه درآمد به چه صورت است ؟

 درآمد افراد براساس فرم های مالیات ۲۰۱۹ محاسبه می شود. اگر فردی فرم های ۲۰۱۹ را ارسال نکرده باشد، فرم های ارسال سال ۲۰۱۸ مبنای محاسبه قرار خواهد گرفت. همچنین کمک هزینه دریافتی جزو درآمد سال ۲۰۲۰ محسوب نمی شود و مالیاتی به آن تعلق نمی گیرد.

میزان مبلغ دریافتی از جانب دولت آمریکا

کمک هزینه دریافتی از جانب دولت آمریکا با توجه به تعداد فرزندان و میزان درآمد خانواده متغییر است. به طور کلی:

  • هر فرد با درآمد سالانه زیر ۷۵ هزار دلار، یا سرپرست خانوار با درآمد سالانه زیر ۱۱۲ هزار دلار، ۱۲۰۰ دلار کمک هزینه دریافت می کند دریافت می کند.
  • زوج با مجموع درآمد سالانه زیر ۱۵۰ هزار دلار، ۲۴۰۰ دلار دریافت می کند.
  •  هر فرزند ۵۰۰ دلار دریافت می کند (اگر نامش در فرم های مالیات دوسال اخير آمده)
  • افرادی که بین ۷۵ تا ۹۹ هزار دلار در سال درآمد دارند، یا زوجی که کمتر از ۱۹۸ هزار دلار درآمد دارد، نیز مبلغی دریافت می کند.

آیا اتباع خارجی ساکن آمریکا شامل دریافت کمک هزینه دولتی خواهند شد؟

طبق گزارش CNBC اگر فردی اصطلاحا resident alien يا مقیم آمریکاست و در دو سال گذشته فرم مالیاتی خود را پر کرده باشد مشمول طرح کمک هزینه دولتی خواهد شد. مانند افرادی که گرین کارت یا ویزای کار (H-1B، L) آمریکا را دارند. اما افرادی که resident alien آمریکا محسوب نشوند مانند دارندگان ویزای F-1 و OPT مشمول این طرح نخواهند بود.

آیا دانشجویان بین المللی آمریکا شامل دریافت کمک هزینه دولتی می شوند؟

سوالی که هم اکنون در بین دانشجویان بین المللی رایج می باشد، واجد شرایط بودن یا نبودن برای دریافت کمک هزینه 1200 دلاری است. این موضوع هنوز به طور قطع از جانب دولت اعلام نشده است اما همانطور که در تیتر قبلی گفته شد، افرادی که مقیم آمریکا محسوب نشوند مانند دارندگان ویزای تحصیلی F-1  شامل این طرح نمی شوند اما شواهد مبنی بر دریافت مبلغ 1200 دلار برای بعضی از دانشجویان وجود داشته است.

چگونه بعضی از دانشجویان بین المللی آمریکا کمک هزینه دولتی دریافت کرده اند؟

طبق شواهد دانشجویانی موفق به اخذ کمک هزینه دولتی شده اند که فرم مالیاتی مخصوص افراد مقیم آمریکا را تکمیل نموده اند و درنتیجه آن شامل کمک هزینه دولتی شدند. این امر در دو حالت البته دو حالت زیر امکان پذیر است:

  • دانشجویانی كه کمتر از ۵ سال از طریق ویزای F-1 یا كمتر از ۲ سال از طریق ویزای J-1 ساکن آمریکا هستند و به طور غیرقانونی فرم مالیات افراد مقيم را پر کرده اند که در صورت آگاهی IRS از این موضوع با تبعات جدی مواجه خواهند شد.
  • دانشجویانی که از طریق ویزای F-1 حداقل ۵ سال یا با ویزا J-1 حداقل ۲ سال ساکن آمریکا هستند که اين افراد از نظر IRS مجازند فرم مالیات مخصوص افراد مقيم را پر كنند.

تکمیل فرم های مالیاتی توسط دانشجویان بین المللی

معمولا دانشجویانی که با فاند در آمریکا مشغول به تحصیل هستند از طریق تکمیل کردن فرم های Tax Return مبلغ کمتری مالیات پرداخت می کنند. بعضی ها نیز به دانشجویان تازه ورود توصیه میکنند که فرم های افراد ساکن (مانند فرم A1040)  را تکمیل کنند تا مالیات کمتری متحمل شوند. برای مثال اگر شما فرم افراد غیر ساکن (مانند فرم 1040NR-EZ) را تکمیل نمایید مبلغ ۲۰۰ دلار به حسابتان باز خواهد گشت، در صورتی که با پر کردن فرم افراد ساکن 1000 دلار به حساب شما باز می گردد.

اما توجه داشته باشید که اداره IRS سالانه به طور تصادفی صحت اطلاعات مالیاتی بعضی افراد رو بررسی می کند و در صورت پنهانکاری و انجام اقدامات غیر قانونی آن ها را جریمه می کند. همچنین اگر IRS متوجه اقدامات غیر قانونی اشخاص نشود، شرایط متقاضیان هنگام اخذ مجوز کار یا دریافت گرین کارت مورد بررسی قرار خواهد گرفت که در آن زمان با مشکلات جدی رو به رو خواهند شد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0
مقالات مرتبط