تحصیل در کانادا: مزایا، شرایط، هزینه و نحوه اقدام

تحصیل در کانادا ، شرایطی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد که هنگامی که صحبت از مهاجرت تحصیلی می‌شود، شاید هیچ کشوری جذاب تر از کانادا نباشد. امکان همراهی خانواده، اجازه کار آزاد برای همسر و تحصیل رایگان فرزندان در مدارس کانادا از جمله شرایط ویژه‌ای است که با گرفتن ویزای تحصیلی کانادا می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید.

تحصیل در کانادا یکی از روش های بسیار رایج و اصلی به منظور سهولت اقدام برای اخذ اقامت دائم کانادا است. در کل حتی اگر متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری هم هستید، باید بدانید که با این روش می‌توانید تجربه کانادایی کسب کنید و شانس بسیار زیادی برای انتخاب شدن در اکسپرس اینتری داشته باشید.

بنابراین اگر به دنبال یک راه اصولی، مناسب و عملی برای مهاجرت به کانادا هستید، توصیه می‌کنیم که حتما تا انتهای این مقاله همراه حامی مهاجر باشید. در این مقاله توضیح خواهیم داد که مزایای تحصیل در کانادا و شرایط تحصیل در کانادا چیست، هزینه تحصیل در کانادا چقدر است و مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا چیست.

در انتهای مقاله نیز بخش ویژه‌ای داریم و نحوه اخذ اقامت تحصیلی در کانادا توضیح خواهیم داد.

موسسه اعزام دانشجو حامی مهاجر، دارای مجوز رسمی از وزارت علوم برای اعزام دانشجو به کاناداست و کارشناسان ما تخصص و تجربه طولانی در زمینه دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارند. برای دریافت مشاوره و تعیین شانس ویزا، با شماره 02149078 تماس بگیرید.

تحصیل در کانادا

کانادا کشوری پهناور با جمعیت پایین است، به همین دلیل یکی از سیاست‌های اصلی این کشور جذب مهاجران است. البته کانادا جذب مهاجر را با استفاده از برنامه هایی انجام می‌دهد که بیشتر افراد متخصص یا دارای تجربه زندگی در کانادا وارد این کشور شوند.

تحصیل در کانادا

دانشگاه‌های کانادا هم به لحاظ رتبه‌های جهانی و هم اعتبار مدرک تحصیلی در رتبه‌های بالای دنیا قرار دارند و از شرایط تحصیلی و امکانات رفاهی بسیار بالایی بهره‌مند هستند. بنابراین شما با تحصیل در کانادا، علاوه بر اینکه در معتبرترین دانشگاه های دنیا تحصیل خواهید کرد، شانس اقدام برای کار در حین تحصیل و بعد از تحصیل را خواهید داشت و با داشتن حداقل یکسال سابقه کار تمام وقت، قادر به اقدام برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه تجربه کار کانادایی (CEC) خواهید بود.

از ویژگی‌های بسیار خوب و خاص اخذ ویزای تحصیلی کانادا این است که علاوه بر اینکه خود دانشجو اجازه کار حین تحصیل را دارد، همسر دانشجو نیز اجازه کار آزاد در کانادا را خواهد داشت. یعنی به راحتی می‌توانید هزینه تحصیل در کانادا را جبران کنید. این اجازه کار آزاد برای همسر دانشجو، از جمله ویژگی‌هایی است که خاص کاناداست و برای تحصیل در آمریکا وجود ندارد.

بنابراین با ویژگی‌هایی که بیان کردیم، امکان مهاجرت به کانادا با تحصیل و اخذ اقامت دائم این کشور، کاملا انجام شدنی است. در انتهای مقاله بیشتر درباره اخذ اقامت تحصیلی کانادا صحبت خواهیم کرد.

مزایای تحصیل در کانادا

مزایای تحصیل در کانادا

اگر بخواهیم به صورت خلاصه مهم‌ترین مزایای تحصیل در کانادا را بیان کنیم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

 • رنکینگ بالای دانشگاه های کانادا در سطح جهانی
 • شهریه‌های مناسب تر نسبت به کشورهای آمریکا، انگلیس و استرالیا
 • رفتار خوب کشور کانادا با مهاجران و تمایل کشور کانادا برای جذب دانشجویان بین المللی
 • امکان همراهی خانواده
 • امکان همراهی پدر یا مادر هنگام تحصیل دانش آموز در کانادا
 • اجازه کار در کنار تحصیل
 • اجازه کار آزاد برای همسر دانشجو
 • امکان استفاده از بورس‌های گوناگون تحصیلی
 • تحصیل رایگان در مدارس دولتی کانادا برای فرزندانی که پدر یا مادرشان اجازه رسمی تحصیل یا کار در کانادا دارند.
 • امکان اخذ اقامت دائم کانادا
 • مدارک معتبر دانشگاه‌ های کانادا که به راحتی در کشورهای آمریکا و انگلستان قابل معادل‌سازی و پذیرش هستند.

شرایط تحصیل در کانادا

با توجه به مزایایی که ویزای دانشجویی کانادا فراهم می‌آورد، تقاضا برای مهاجرت تحصیلی به این کشور بالاست، به همین دلیل برخی شرایط تحصیل در کانادا، سخت تر از شرایط تحصیل در آمریکا هستند. در این بخش فقط قصد داریم راجع به شرایط کانادا صحبت کنیم، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می‌کنیم مقاله مقایسه کامل شرایط تحصیل در کانادا و آمریکا را مطالعه کنید.

تحصیل در کانادا شرایط سنی ندارد

شرایط سنی تحصیل در کانادا

خبر خوب این است که تحصیل در کانادا شرایط سنی ندارد. دانش آموزان می‌توانند با اخذ ویزای دانش آموزی کانادا وارد دبیرستان های این کشور شوند. سایر افراد نیز در سنین گوناگون فرصت تحصیل در مقاطع دانشگاهی مختلف را خواهند داشت.

البته در این زمینه که باید در چه مقطعی به تحصیلات خود ادامه دهید، باید حتما با کارشناسان تحصیلی مشورت کنید. چرا که با توجه به شرایط سنی خود باید برای مقطعی اقدام کنید که از نظر افسر پرونده برای اعطای ویزا قابل قبول باشد و کارشناسان تحصیلی در این زمینه از تجربه کافی برای قانع کردن افسر پرونده ویزا برخوردار هستند.

این ویدئو را ببینید : تجربه اخذ ویزای دانش آموزی کانادا (برای سال دوازدهم)

جبران گپ تحصیلی برای تحصیل در کانادا

اگر زمان زیادی از پایان مقطع تحصیلی قبلی شما می‌گذرد، اصطلاحا گفته می‌شود که دارای گپ تحصیلی هستید. در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارید، باید این گپ تحصیلی را توجیه کنید. معمولا آقایان با استفاده از خدمت سربازی و خانم ها با استفاده از شرایطی همچون بارداری و مراقبت از فرزند برای توجیه گپ تحصیلی اقدام می‌کنند.

ولی توجیه های بسیار زیاد دیگری همچون اشتغال به کار، اخذ مدرک زبان، شرکت در دوره های آموزشی، بیماری و ... برای رفع گپ تحصیلی وجود دارد که بنا به شرایط شخصی هر فرد متفاوت است. بنابراین اگر دارای گپ تحصیلی هستید، توصیه می‌کنیم که حتما با کارشناسان تحصیلی حامی مهاجر مشورت کنید.

کارشناسان با تجربه حامی مهاجر، شرایط شخصی شما را بررسی می‌کنند و روش های توجیه گپ تحصیلی را به شما بیان می‌کنند و در راه تامین مدارک به این منظور شما را راهنمایی خواهند کرد. برای مشاوره با کارشناسان ما فقط کافی است با شماره 02149078 تماس بگیرید.

پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی معتبر

یکی از مهم‌ترین شرط ها برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، اخذ پذیرش از موسسه آموزشی معتبر و مناسب است. امکان این وجود دارد که از یک دانشگاه و مدرسه بسیار ارزان در کانادا پذیرش تحصیلی بگیرید، ولی افسر مهاجرتی، به همین دلیل با درخواست ویزای شما موافقت نکند.

در جایابی و انتخاب دانشگاه و مدرسه در کانادا، حتما از تجربه کارشناسان تحصیلی بهره ببرید. شما نمی‌توانید صرفا با داشتن اطلاعات دانشگاه اقدام به مهاجرت تحصیلی کنید. باید بدانید که کدام دانشگاه ها از نظر افسر مهاجرتی کانادا معتبر و مناسب است و برای تحصیل در آن‌ها ویزا صادر می‌شود.

مهم ترین شرط دریافت ویزای تحصیلی کانادا

مدرک زبان برای تحصیل در کانادا

برای پذیرش در اکثر دانشگاه های کانادا نیاز به مدرک زبان آیلتس دارید. البته به این معنا نیست که با مدرک زبان های تافل و دولینگو امکان پذیرش در دانشگاه های کانادا وجود ندارد. اتفاقا شاید امکان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان هم وجود داشته باشد. اما در حال حاضر کارشناسان ما با توجه به تجربه خود توصیه می‌کنند که برای تحصیل در دانشگاه های کانادا، بهتر است که مدرک زبان معتبر (ترجیحا آیلتس) داشته باشید.

اگر مدرک زبان دیگری دارید یا نمره مدرک زبان شما برای مهاجرت تحصیلی به کانادا پایین است، باز هم ناامید نباشید! همه چیز به شرایط شخصی شما بستگی دارد و نمی‌توان استاندارد خاصی برای نوع مدرک زبان و نمره آن تعیین کرد. بنابراین حتما با کارشناسان حامی مهاجر مشورت کنید تا در زمینه مدرک زبان شما را راهنمایی کنند. برخی اوقات راه‌حل‌ها ساده‌تر از آن چیزی هستند که تصور می‌کنید.

این ویدئو را حتما ببینید : تجربه اخذ ویزای تحصیلی کانادا با مدرک زبان تافل هوم ادیشن

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

همانطور که در بخش قبل گفتیم، راه هایی برای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد، اما باید بدانید که شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان پایین است و توصیه کارشناسان ما این است که در صورت نداشتن مدرک زبان، روش تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان را امتحان کنید.

تمکن مالی برای تحصیل در کانادا

همانطور که گفتیم، هزینه تحصیل در کانادا نسبت به کشورهایی مثل آمریکا، انگلیس و استرالیا مناسب‌تر است، اما با این حال باید به حدی تمکن مالی داشته باشید که نشان دهد از عهده پرداخت هزینه شهریه دانشگاه و هزینه زندگی دانشجویی در کانادا برمی‌آیید. تمکن مالی برای تحصیل در کانادا با توجه به دانشگاه شما کاملا متفاوت است و یک عدد ثابت نیست.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه شهریه دانشگاه های کانادا متفاوت است، بیشتر دانشگاه های کانادا برای صدور پذیرش مقداری از شهریه را به صورت پیش پرداخت از شما دریافت می‌کنند که اصطلاحا به آن دیپازیت گفته می‌شود. البته اگر از گرفتن ویزای دانشجویی کانادا منصرف شوید، مبلغ دیپازیت پرداخت شده با توجه به شرایط دانشگاه قابل برگشت است و جای نگرانی نیست.

هزینه تحصیل در کانادا

میزان هزینه دیپازیت دانشگاه های کانادا نیز متفاوت است، امکان دارد 500 دلار یا بیشتر باشد. هزینه زندگی در کانادا نیز بسته به استان متفاوت است. توصیه می‌کنیم برای اطلاع از هزینه های دقیق و جزیی، مقاله بررسی کامل هزینه تحصیل در کانادا را مطالعه کنید تا از هزینه تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی کانادا مطلع شوید.

البته خبر خوب برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی کانادا این است که هم خودشان می‌توانند در حین تحصیل کار کنند و هم اینکه همسر آن‌ها نیز اجازه کار تمام وقت در کانادا را خواهد داشت. بنابراین جبران هزینه تحصیل در کانادا کار راحتی خواهد بود و نباید زیاد درباره آن نگران باشید.

اما در صورتی که هزینه تحصیل در کانادا برای شما بسیار بالاست، به دنبال راه هایی برای تحصیل رایگان در کانادا باشید یا اینکه گزینه های کم هزینه‌تری همچون تحصیل در ترکیه را به منظور تحصیل در خارج از کشور انتخاب کنید.

تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل رایگان در دانشگاه ها و مدارس کانادایی، امکان‌پذیر است. برای تحصیل رایگان در مدارس کانادا در صورتی که پدر یا مادر دارنده ویزای تحصیلی یا کاری باشند یا اینکه اقامت دائم کانادا را داشته باشند؛ فرزند می‌تواند به صورت رایگان در مدارس دولتی کانادا به تحصیل بپردازد.

برای تحصیل رایگان در دانشگاه ‌های کانادا نیز راه‌های گوناگونی وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دریافت فول فاند تحصیلی از کانادا یا دریافت بورسیه های تحصیلی گوناگون کانادا اشاره کرد که در بخش بعد آن را توضیح داده‌ایم.

دریافت فول فاند تحصیلی کانادا

یکی از موثرترین شیوه ها برای تحصیل رایگان یا ارزان در کانادا دریافت فول فاند یا فاند از دانشگاه‌های کاناداست. فاند در واقع کمک مالی است که از طرف دانشگاه یا یک نهاد دیگر با صلاح دید استاد یا سوپروایزر به دانشجویان دارای صلاحیت اعطا می‌شود تا او را در هزینه‌های تحصیل و زندگی یاری دهد و انگیزه دانشجو را برای ادامه تحصیل و انجام تحقیقات افزایش دهد.

بنابراین یکی از راه‌های تحصیل رایگان در دانشگاه های کانادا دریافت فول فاند کانادا است. یکی از راه‌های دریافت فول فاند کانادا ، ارتباط با اساتید دانشگاه های گوناگون کانادا و معرفی حرفه‌ای خود به وسیله ارسال CV (نوعی رزومه مفصل تحصیلی)، SoP (انگیزه نامه)، مدارک تحصیلی، مقالات تحقیقاتی، مدارک زبان و... است. در صورتی که خود را به خوبی معرفی کنید. می‌توانید شرایط پذیرش با فاند و فول فاند داشته باشید و به این ترتیب شرایط تحصیل رایگان در کانادا برای شما فراهم می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله نحوه دریافت فول فاند از دانشگاه های کانادا و آمریکا را مطالعه کنید. برای نگارش حرفه ای و تخصصی CV، SoP و سایر مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به صفحه نگارش و تنظیم مدارک تحصیلی سایت حامی مهاجر مراجعه کنید یا با شماره 02149078 تماس بگیرید.

ویزای تحصیلی کانادا

برای افراد خارجی تحصیل در کانادا بدون داشتن ویزای تحصیلی امکانپذیر نیست. برای آنکه اجازه تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های کانادا را داشته باشید، ملزم به طی مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا هستید.

با داشتن ویزای تحصیلی کانادا می‌توانید تا اتمام دوره تحصیلات خود در کشور کانادا اقامت موقت داشته باشید و به هر نقطه از کانادا سفر کنید. این ویزا پس از اتمام دوره تحصیلات تا یکسال قابل تمدید است.

یکی از تفاوت های اصلی ویزای تحصیلی کانادا و آمریکا در این است که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، نیازی به مصاحبه در سفارت کانادا نیست. افسر پرونده مدارک ارسال شده توسط شما را بررسی می‌کند و با توجه به این مدارک درباره درخواست ویزای شما تصمیم‌گیری خواهد کرد.

بنابراین نگارش دقیق و چینش درست مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا بسیار مهم و حیاتی است. برای انجام این کار حتما از تجربه کارشناسان بهره ببرید. چرا که امکان دارد مدرکی که فکر می‌کنید خیلی مهم است، بسیار مضر باشد و موجب رد درخواست شما شود.

نگارش cv و sop برای تحصیل در کانادا

در صورتی که درخواست ویزای شما رد شود، فقط نامه کوتاهی در کارتابل الکترونیکی خود دریافت خواهید کرد. دلایل رد درخواست ویزای تحصیلی شما به صورت خیلی کوتاه و مختصر نوشته شده است. برای آنکه دلیل دقیق ریفیوزی (ردی) ویزای تحصیلی کانادا را متوجه شوید، باید از خدمات نوت آفیسر کانادا استفاده کنید. برای دریافت نوت آفیسر نیز می‌توانید با شماره 02149078 تماس بگیرید و از خدمات حامی مهاجر استفاده کنید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

 • آماده سازی مدارک تحصیلی، نامه پذیرش به همراه پیش پرداخت شهریه، مدارک کاری، مدارک مالی و اسناد رسمی دال بر ارائه دارایی و نگارش حرفه‌ای نامه هایی مانند Study Plan و Cover Letter برای ذکر برنامه های تحصیلی و ارائه مدارک اصل و ترجمه شده طبقه بندی شده
 •  معادل سازی مدارک با سیستم آموزشی کانادا (کلیک برای مشاهده اطلاعات بیشتر)
 • دریافت پذیرش از موسسات آموزشی معتبر و برتر کانادا (موسسات آموزشی با کد معتبر DLI)
 • تشکیل پرونده آنلاین برای ویزای تحصیلی کانادا
 • تکمیل فرم‌ها و پرداخت آنلاین کارمزدها
 • اخذ نوبت انگشت نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک
 • سفر به یک کشور خارجی برای انگشت نگاری در دفاتر VAC کانادا
 • بررسی پرونده توسط افسر مهاجرتی و اعلام تصمیم
 • انجام پیکاپ پاسپورت در صورت صدور ویزای تحصیلی کانادا

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای تحصیلی کانادا و مراحل اخذ آن، می‌توانید مقاله نحوه دریافت ویزای تحصیلی کانادا را بخوانید.

مشاوران مجرب ما در موسسه حامی مهاجر می‌توانند شما را در روند اخذ پذیرش تحصیلی از کانادا و همچنین دریافت ویزای تحصیلی کانادا کمک کنند. همچنین در صورت رد درخواست ویزای تحصیلی شما، می‌توانند جهت رفع ردی ویزا شما را راهنمایی کنند. در صورت نیاز به استفاده از خدمات موسسه ما می‌توانید با شماره 02149078 تماس حاصل فرمایید.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در کانادا

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در کانادا

 • نسخه اصلی نامه قبولی شما از سوی موسسات آموزشی معتبر کانادا
 • پاسپورت معتبر یا مدارک سفر که به شما اجازه بازگشت به کشورتان را بدهد.
 • دو قطعه عکس مطابق استاندارهای تعیین شده
 • ارائه گواهی تمکن مالی در مدت اقامت
 • نامه‌ای که در آن هدف شما از مهاجرت تحصیلی به کانادا بیان شده باشد. (نامه هدف یا LOI)
 • نگارش تمام مدارک لازم همچون CV، SoP ، پورتفولیو و ...
 • ارائه مدارک مربوط به توجیه گپ تحصیلی (در صورت نیاز)
 • از دیگر الزامات مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل داشتن مدرک زبان معتبر است. آزمون‌های قابل پذیرش از سوی موسسات آموزشی کانادا شامل موارد زیر هستند:
 • اگر شما قصد تحصیل در کبک را داشته باشید ارائه مدارک زبان فرانسوی در کنار زبان انگلیسی الزامی است
 • گواهی پرداخت هزینه‌ها

اخذ اقامت دائم با تحصیل در کانادا

پس از پذیرش گرفتن در یکی از مراکز آموزشی کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا می‌توانید در این کشور به تحصیل پرداخته و در کنار تحصیل کار کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد که راحت‌تر از عهده مخارج زندگی و تحصیل در این کشور بربیایید و در کانادا تجربه کاری کسب نمایید.

اخذ اقامت دائم با تحصیل در کانادا

پس از پایان تحصیلات در کانادا می‌توانید به وسیله یکی از دو روش کلاس تجربه کانادایی  (CEC) یا برنامه استانی کانادا (PNP) اقامت موقت خود را به اقامت دائم کانادا تبدیل کنید. جالب است بدانید که در سال‌های اخیر تقریبا تمام دانشجویانی که سابقه تحصیل در کانادا را داشتند، از طریق اکسپرس اینتری موفق به اخذ اقامت دائم کانادا شده‌اند.

بنابراین تحصیل در این کشور فقط یک ویزا برای اقامت موقت در کانادا نیست و می‌توان از آن به عنوان یک راه اصولی و مناسب برای اخذ اقامت دائم کانادا نیز استفاده کرد. برای مطالعه مطالب بیشتر در مورد روش‌های مهاجرت به کانادا می‌توانید مقاله روش های مهاجرت و اخذ اقامت کانادا را مطالعه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله ابعاد مختلف چگونگی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و اخذ اقامت دائم این کشور از طریق تحصیل را بررسی کردیم و ضمن معرفی مزایای تحصیل در کانادا، شرایط اخذ ویزای تحصیلی را نیز بیان کردیم.

در ادامه مقاله نیز به هزینه تحصیل در کانادا پرداختیم و چگونگی تحصیل رایگان در کانادا را مورد بررسی قرار دادیم. همچنین به این سوال پاسخ دادیم که آیا تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است یا خیر.

امیدواریم که توانسته باشیم، به افزایش آگاهی و اطلاعات شما در این زمینه کمک کرده باشیم. در صورت نیاز به مشاوره‌های اختصاصی درباره تحصیل در کانادا و دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا می‌توانید به وسیله شماره 02149078 با کارشناسان موسسه حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا

پرداخت شهریه دانشگاه های کانادا از ایران امکان پذیر است؟

بله. این کار نیز امکان پذیر است. برای مطالعه جزییات آن، مقاله پرداخت شهریه دانشگاه های کانادا از ایران را بخوانید.

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا از کدام دانشگاه ها پذیرش بگیریم؟

برای آشنایی بیشتر، می‌توانید مقاله بهترین دانشگاه های کانادا برای ایرانیان را مطالعه کنید. اما در نظر داشته باشید که جایابی و مساله انتخاب دانشگاه یک کار تخصصی است و توصیه می‌کنیم آن را با دریافت مشاوره از کارشناسان مجرب اعزام دانشجو انجام دهید. چرا که انتخاب دانشگاه های ارزان، نامناسب و نامعتبر می‌تواند شانس ویزا شدن شما را از بین ببرد.

امکان تحصیل در مدارس کانادا هم وجود دارد؟

بله. تحصیل در کانادا هم در دانشگاه ها و هم در مدارس امکان‌پذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله تحصیل در مدارس کانادا را بخوانید.

تحصیل در آمریکا بهتر است یا کانادا ؟

نمی‌توان در یک خط به این سوال جواب داد. هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. توصیه می‌کنیم برای دریافت جواب کامل این سوال، مقاله مقایسه کامل تحصیل در کانادا و آمریکا را بخوانید.

کدام شهر برای تحصیل در کانادا بهتر است؟

برای دریافت جواب این سوال، توصیه می‌کنیم مقاله معرفی بهترین شهرها برای تحصیل در کانادا را بخوانید.

تحصیل در مدارس کانادا چگونه است؟

اولین مقطع تحصیلی از 4 سالگی شروع می‌شود و JK نام دارد که معادل مهد کودک در ایران است. مقطع SK نیز معادل پیش دبستانی است و  تحصیل در آن از 5 سالگی آغاز می‌گردد. دوره ابتدایی نیز از پایه اول تا ششم است و معمولاً از سن 6 تا 12 سالگی را شامل خود می‌کند. دوره متوسطه در تمام استان‌های کانادا به جز کبک از پایه هفتم آغاز و تا دوازدهم ادامه می‌یابد. در کبک پایان مقطع دبیرستان پایه یازدهم است. دوره دبیرستان در کشور کانادا از سن 13-12 سالگی شروع شده و تا سن 18-17 سالگی ادامه دارد.

کار حین تحصیل در کانادا امکان پذیر است؟

بله. نه تنها کار هنگام تحصیل در کانادا مجاز است. بلکه همراه دانشجو نیز اجازه کار آزاد دارد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1
ننگیالی نظامی
بسیار عالی است چون میتوانم در هنگام تحصیل کار هم کنم
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود همراه عزیز</p> <p>سپاس از همراهی شما&nbsp;</p> <p>بله شما هنگام تحصیل اجازه کار دارید&nbsp;</p>