Sunday, 02 December 2018 09:48

هزینه تحصیل در آلمان

نوشته شده توسط
هزینه تحصیل در آلمان
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

هزینه تحصیل در آلمان پایین بوده و باعث شده که دانشجویان آینده نگر از سراسر جهان برای تحصیل به این کشور روی بیاورند و به عنوان چهارمین مقصد محبوب دانشجویان بین المللی در جهان پس از آمریکا، انگلستان و استرالیا قرار گرفته است. در حالی که برای بسیاری از دانشجویان امکان تحصیل رایگان در آلمان وجود دارد، نمی توان از هزینه های زندگی در این کشور چشم پوشی کرد. هزینه زندگی در برخی از مناطق آلمان گران تر از سایر مناطق است، به عنوان مثال شهر مونیخ با هزینه های زندگی به طور متوسط 10.800 € در سال گران ترین شهر آلمان برای زندگی است.

 

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان

اگر چه شما می توانید به صورت رایگان در دانشگاه های دولتی آلمان در مقطع کارشناسی تحصیل کنید، باید برای هر ترم هزینه های ثبت نام و کار های اداری به طور میانگین بیش از 300 € در هر ترم بستگی به دانشگاه شما، پرداخت کنید. اگر دوره تحصیل شما بیش از حد استاندار طول بکشد، ممکن است در هر ترم اضافه ملزم به پرداخت شهریه ای معادل با 500 € شوید. شما برای تحصیل در موسسات خصوصی در مقطع کارشناسی باید چیزی حدود 20.000 € پرداخت کنید.

کمک هزینه ای برای دانشجویان آلمانی، اتحادیه اروپا و برخی از دانشجویان خارجی قابل استفاده است. به طور کلی این کمک مالی برای افراد زیر 30 سال سن است، اما در شرایط خاص استثنا قائل خواهند شد. این کمک هزینه در دو بخش ارائه می شود. نصف آن کمک مالی دولتی است و نصف دیگر به عنوان یک وام بدون بهره با اقساط پرداختی پس از اتمام حداکثر زمان کمک.

 

 

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در آلمان

دریافت مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه های آلمان معمولا رایگان است، اگر به طور مستقیم از کارشناسی وارد مقطع بالاتر شوید، در این مورد هزینه های اندک ثبت نام از شما اخذ خواهد شد. شهریه کارشناسی ارشد برای کسانی که مدرک کارشناسی خود را از سایر کشور ها گرفته باشند بستگی به دانشگاه ها متفاوت است و ممکن است از 5000 € در سال در دانشگاه های دولتی و در موسسات خصوصی در سال تا 30.000 € نیز متغیر باشد.

در سطح دکترا تحصیل در همه دانشگاه های آلمان رایگان است. دانشجویان مقطع دکترا برای هزینه های جانبی ثبت نام و کار های اداری باید چیزی حدود 300 € هزینه کنند.

 

 

 

به طور کلی بر اساس آمار ها هزینه تحصیل در آلمان در ماه به صورت زیر می باشد:

 

نیاز های زندگی در آلمان

میانگین هزینه تحصیل در آلمان

مواد غذایی

165 €

لباس

52 €

حمل و نقل

82 €

اینترنت، تلفن، تلویزیون

33 €

لوازم مورد نیاز تحصیل

30 €

سرگرمی و اوقات فراغت

68 €

جمع کل

430 €

 

 

خواندن 81 دفعه آخرین ویرایش در Sunday, 02 December 2018 10:32