20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تجربه مصاحبه سفارت آنکارا 2021

بر اساس وقت مصاحبه صدا زدند

اول باید بگم که من دوبار سفارت رفتم. بار اول ۲۰ دسامبر طبق روالی که دوستان همه توضیح دادند بر اساس وقت مصاحبه صدا زدند، نگهبان پاسپورت و عکس رو چک کرد و بعد وارد یک اتاقی شدیم که وسایل و مدارک رو از داخل دستگاه رد کردند که از لحاظ امنیتی مشکلی نباشه.

بعد وارد سالن اصلی شدیم

بعد وارد سالن اصلی که شدیم I20, Sevis و پاسپورت رو از من گرفتن، داخل تبلت یک چیزایی تایپ کرد و یک برچسب رو پاسپورت زد و به همراه یک پوشه تحویل دادن. البته من داخل فرم DS-160 شماره گذرنامه رو اشتباهی بدون حرف انگلیسی اولش وارد کرده بودم. با راهنمایی دوستان یک فرم دیگه پر کردم و همون دم در به آقایی که تبلت دستش بود گفتم و برام عوضش کرد. بعد داخل باجه یک گذرنامه و I20 رو بررسی کردن و رفتیم برای باجه ۲ که یک خانم خوش اخلاق و با ادب چشم بادومی کار انگشت نگاری رو برامون انجام داد. بعد از اون باید منتظر می شدیم تا روی تابلو شمارمون رو اعلام کنه برای مصاحبه. در این حین هم باید مدارک مورد نیاز مثل:نامه فاند و گواهی بانکی، رزومه، sop، لیست مقالات، شناسنامه و کارت ملی، مدرک معافیت یا پایان خدمت، ریسرچ پلن، عکس و ... رو داخل پوشه قرار می دادیم. من وقتم ۸ صبح بود ولی تا حدودا ۱۰ و نیم منتظر بودم، چون اول کار ترک ها رو راه مینداختن. 

اول مدارک رو از من گرفت و بعد سوالاتی ازم پرسید

بالاخره وقت مصاحبه شد و اون خانم مو بور بد اخلاق افتاد به ما که اول مدارک رو از من گرفت و بعد پرسید کی درست تموم شده؟ گفتم سپتامبر ۲۰۱۸ . برای سوال بعدیش پرسید کجا مدرکتو گرفتی؟ از اونجایی که کیفیت صدای بلندگوشون به شدت پایین بود ایشون می گفت where اما من when میشنیدم و ۲ بار تکرار کردم سپتامبر. بعد که متوجه شدم و جوابشون رو دادم گفتم کیفیت صدا خیلی پایینه ولی اصلا توجه نکرد و شروع کرد به تایپ کردن.

بعد پرسید هزینه دانشگاهت رو چجوری تامین می کنی؟ نامه فاند و گواهی بانکی نشون دادم.

در آخر ازم مدرک معافیت خواست

در آخر ازم مدرک معافیت خواست چون من نبرده بودم براش توضیح دادم که معافیت تحصیلی دارم و با همون به من اجازه دادن که بیام ترکیه. در جواب ایشون گفتن I don't care how did you come here. I want your exemption on a paper. 

بعد یه برگه زرد و یک ایمیل داد گفت مدارکی که نیاوردی رو برام بفرست.

در آخر مدارک رو هم فرستادم اما ویزا تا زمان شروع ترم نیومد و مجبور شدم دیفر کنم.

بعد از دیفر کردن 

بعد از دیفر کردن i20 جدید رو برای سفارت ایمیل کردم اما در جواب گفتند که افسر تصمیم گرفته که شما باید یک مصاحبه دیگه داشته باشید در تاریخ ۱ می 2021.

اما ایندفعه خداروشکر اون خانم مو بور نبود و یک آقای خوشتیپ سیبیلویی بود که با لبخند سلام و صبح بخیر گفت مدارک رو ازم تحویل گرفت و فقط دوتا سوال کرد.

  • ۱-چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟
  • ۲-ریسرچ پلنت راجع به چیه؟

که من برای هر جفتش توضبح مختصری دادم.

بعد شروع کرد به تایپ کردن. در حینش من خواستم گواهی بانکی که از پوشم افتاده بود رو نشونش بدم که گفت نمی خوام.

بعد ۱-۲ دقیقه تایپ کردن برگه زرد داد گفت امروز فردا چندتا سوال برات ایمیل می کنیم حواست باشه ایمیلت رو چک کنی. 

بعد ۲ روز ۶ تا سوال ایمیل کردن که متن سوالات به این شکل بود

۱-مشخصات فردی

۲-تاریخچه سفر های خارج کشور ۱۵ سال اخیر . شماره گذرنامه قبلی

۳-آدرس و شماره تلفن تمامی جاهایی که در ۱۵ سال اخیر زندگی کردم.

۴-تمامی ایمیل ها و یوزر نیم شبکه های اجتماعی ۵ سال اخیر

۵-مشخصات فردی خواهر، برادر، فرزند، همسر یا شریک زندگی

۶-مشخصات شرکت هایی که کار کردم

این نکته رو هم اضافه کنم که مصاحبه ی دومم هزینه ای نداشت و مبلغ پرداختی sevis رو از i20 اولی به i20 دومی به راحتی از داخل سایت درخواست انتقال دادم و خیلی سریع منتقل شد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0