20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

مهاجرت به آمریکا: راه های مهاجرت،هزینه و شرایط برای ایرانیان

آخرین اخبار و مقالات حوزه مهاجرت

کشور آمریکا یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرت برای ایرانیان است، به طوری که کشور آمریکا با داشتن جمعیت 1500000 نفری از ایرانیان مهاجر، 37 درصد از پراکندگی ایرانیان مقیم خارج از کشور را به خود اختصاص داده است.

از دلایل مهاجرت گسترده ایرانیان به آمریکا، می‌توان به سیستم دانشگاهی قوی، اقتصاد کارآمد و تنوع راه های مهاجرت به آمریکا اشاره کرد که تقریبا برای هر قشر از جامعه، امکان مهاجرت را فراهم می‌آورد. با قانون جدید ویزای آمریکا برای ایرانیان نیز شرایط برای مهاجرت به آمریکا تسهیل شده است و انتظار می‌رود، تعداد متقاضیان مهاجرت به آمریکا نیز افزایش یابد.

در این مقاله قصد داریم به توضیح کامل روش های مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان بپردازیم. در این مقاله بهترین روش مهاجرت به آمریکا در کنار ارزانترین روش اخذ اقامت آمریکا معرفی خواهند شد و شرایط مهاجرت به آمریکا و هزینه مهاجرت به آمریکا با هر روش به صورت کامل بیان خواهد شد. در انتهای مقاله نیز به توضیح کامل شرایط زندگی در آمریکا ، هزینه زندگی در آمریکا و معرفی بهترین شهر امریکا برای زندگی ایرانیان خواهیم پرداخت.

موسسه حامی مهاجر متخصص در اموری همچون خدمات ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا ، مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

راه های مهاجرت به آمریکا

راه های مهاجرت به آمریکا

آمریکا کشوری است که بر پایه مهاجران پایه گذاری شده است، به همین دلیل سیاست های مهاجرتی این کشور، متنوع ترین راه های رفتن به آمریکا را فراهم آورده است تا هر چه بیشتر از پتانسیل مهاجرین جدید بهره ببرد. تنوع ویزاهای کشور آمریکا بسیار بالاست و به همین دلیل انواع ویزاهای آمریکا در دو دسته ویزاهای مهاجرتی آمریکا و ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا دسته بندی می‌شوند.

متقاضیان مهاجرت به آمریکا می‌توانند با اخذ ویزاهای مهاجرتی، به محض ورود به آمریکا اقامت دائم این کشور و گرین کارت آمریکا را اخذ نمایند. دارندگان برخی از ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا نیز می‌توانند تحت شرایط خاصی ویزای خود را تبدیل به ویزای مهاجرتی کرده و اقامت دائم آمریکا را به دست آورند.

در این مقاله به توضیح همه روش های مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان خواهیم پرداخت. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزاهای آمریکا، می‌توانید مقاله معرفی انواع ویزاهای مهاجرتی و غیر مهاجرتی آمریکا را بخوانید.

راه های مهاجرت به آمریکا با ویزای مهاجرتی

همانطور که گفتیم با اخذ ویزای مهاجرتی آمریکا، به محض ورود به این کشور می‌توانید گرین کارت آمریکا را دریافت نموده و برای همیشه در آمریکا زندگی کنید. ویزاهای مهاجرتی آمریکا بسیار متنوع است، ولی در اینجا فقط به ویزاهای مهاجرتی قابل استفاده برای ایرانیان می‌پردازیم و از ذکر مطالب و توضیحات اضافی خودداری می‌کنیم.

چگونه به آمریکا مهاجرت کنیم؟ به وسیله ویزای خانوادگی

مهاجرت خانوادگی به آمریکا

یکی از سیاست های مهاجرتی کشور آمریکا، جلوگیری از فاصله افتادن میان اعضای خانواده است. به همین دلیل چند دسته ویزای مهاجرتی برای مهاجرت اعضای خانواده شهروندان آمریکایی یا افراد دارنده اقامت دائم این کشور وجود دارد.

 هر نوع از این ویزاهای خانوادگی شرایط خاص خود را برای مهاجرت اعضای خانواده دارد. در این قسمت هر کدام از روش های مهاجرت به آمریکا با ویزای خانوادگی را به همراه شرایط آن به صورت کامل بیان خواهیم کرد.

ویزاهای مهاجرتی آمریکا برای اقوام درجه یک

اقوام درجه اول یک شهروند آمریکا یا یک فرد دارنده گرین کارت آمریکا، در صورت داشتن شرایط جدول زیر واجد صلاحیت دریافت ویزای خانوادگی هستند. از آنجا که این ویزا از نوع مهاجرتی است، اشخاص دارنده این ویزا به محض ورود گرین کارت آمریکا دریافت می‌کنند.

نام ویزا

نسبت شخص درخواست کننده ویزا
با فرد مقیم در آمریکا

وضعیت اقامتی شخص مقیم آمریکا

شرایط فرد درخواست کننده

IR2

فرزند

شهروند

مجرد و زیر 21 سال

F1

فرزند

شهروند

مجرد و بالای 21 سال

F3

فرزند

شهروند

متاهل و سن اهمیتی ندارد

F2B

فرزند

دارنده گرین کارت آمریکا

مجرد و زیر 21 سال

F4

برادر یا خواهر

شهروند

-

IR5 

پدر یا مادر

شهروند

-

  اگر درک جدول بالا برای شما سخت است می‌توانید با خواندن سه مثال زیر، نحوه استفاده از جدول را به خوبی متوجه شوید.

مثال 1 : اگر والدین شما شهروند آمریکا هستند و شما بالای 21 سال دارید اما ازدواج نکردید می‌توانید ویزای F1  آمریکا را درخواست دهید.

مثال 2 :  اگر فرزندان شما شهروند آمریکا هستند، می‌توانید ویزای IR5 دریافت کنید.

مثال 3 :  اگر زیر 21 سال هستید و تاکنون ازدواج نکردید و پدر یا مادر یا هر دو آنها گرین کارت آمریکا دارند، می‌توانید درخواست ویزای F2B آمریکا بدهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزاهای خانوادگی و آشنایی با تمام انواع آن، می‌توانید مقاله ویزاهای خانوادگی آمریکا را بخوانید.

چگونه می توان به آمریکا مهاجرت کرد؟ از طریق ازدواج

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

ویزای ازدواج نیز یکی از شیوه‌های دیگر برای دریافت اقامت دائم آمریکاست. برای دریافت این نوع ویزا سه روش وجود دارد :

ازدواج با یک شهروند آمریکا : در صورت ازدواج با فردی که شهروند آمریکا باشد، به شما ویزای CR1 تعلق می‌گیرد و به محض ورود به آمریکا، می‌توانید گرین کارت خود را دریافت نمایید.

ازدواج با دارنده گرین کارت آمریکا : در صورت ازدواج با فردی که دارنده گرین کارت آمریکا باشد، به شما ویزای F2A تخصیص می‌یابد و باز هم پس از ورود به آمریکا می‌توانید گرین کارت دریافت نمایید. در صورت احتیاج به اطلاعات بیشتر از شرایط این ویزا می‌توانید مقاله مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج F2A را بخوانید.

چگونه به آمریکا مهاجرت کنیم؟ با ویزای نامزدی یا ویزای K-1

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای نامزدی K1

ویزای نامزدی یا K-1 در واقع در دسته ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا قرار دارد، اما به دلیل ماهیت مهاجرتی آن، می‌توان آن را در دسته ویزاهای مهاجرتی نیز جای داد. این نوع ویزا برای اشخاصی مناسب است که هنوز با یک شهروند آمریکا ازدواج نکرده‌اند، اما با فردی قرار گذاشته‌اند که پس از ورود به آمریکا با او ازدواج نمایند.

برای این افراد ویزای نامزدی یا K-1  صادر می‌شود و پس از ازدواج، می‌توانند گرین کارت آمریکا دریافت کنند. مدت اعتبار ویزای نامزدی 90 روز است و در صورت عدم ازدواج در این مدت، به هیچ وجه قابل تمدید نیست. می‌توانید برای خواندن مطالب بیشتر درباره این مورد، مقاله ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا  K-1 را بخوانید.

ویزای لاتاری ارزانترین راه مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا با لاتاری

لاتاری گرین کارت آمریکا که به اختصار لاتاری شناخته می‌شود برنامه‌ای برای حفظ تنوع نژادی در ایالات متحده آمریکا است. در برنامه قرعه‌کشی ویزای تنوع نژادی آمریکا، هرساله 55000 ویزای لاتاری گرین کارت یا DV به صورت تصادفی از طریق قرعه کشی بین متقاضیان مهاجرت به آمریکا توزیع می‌شود. این قرعه کشی در سال 1990 در قانون ملیت و مهاجرت آمریکا درج شد و پس از آن هرساله سهمیه 55000 ویزای مهاجرتی را به خود اختصاص داد.

اخذ ویزای لاتاری احتیاج به شانس دارد و شاید هر کس شانس برنده شدن لاتاری را نداشته باشد، به همین دلیل شاید یک روش معمول برای مهاجرت به آمریکا نباشد؛ اما مسلما اخذ ویزای لاتاری آمریکا ارزانترین و راحت ترین راه مهاجرت به آمریکا محسوب می‌شود. برای دریافت ویزای لاتاری آمریکا باید هر سال در برنامه لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

لاتاری گرین کارت آمریکا آسان ترین و ارزان ترین راه برای مهاجرت به آمریکا

ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا معمولا هر سال در اواسط ماه مهر شروع می‌شود و به مدت 33 روز ادامه پیدا می‌کند، 6 ماه پس از ثبت نام در لاتاری، زمان اعلام نتایج لاتاری است و اسامی برندگان ویزای لاتاری اعلام می‌شود. برندگان لاتاری می‌توانند با گذراندن مراحل اداری ویزای مهاجرتی لاتاری را دریافت نموده و به محض ورود به آمریکا گرین کارت خود را دریافت نمایند.

ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا نیاز به شرایط خاص و ویژه ای ندارد و تقریبا اکثر ایرانیان می‌توانند در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند. موسسه حامی مهاجر خدمات ویژه ای را برای ثبت نام لاتاری ارائه می‌دهد که برای آشنایی با این خدمات می‌توانید مقاله آموزش ثبت نام لاتاری را بخوانید و در صورتی که از برندگان خوش شانس لاتاری هستید، می‌توانید به جهت آگاهی از مراحل بعد از برنده شدن لاتاری، مقاله مشاوره برندگان لاتاری را بخوانید.

در صورت نیاز به خدمات بیشتر در مورد ثبت نام لاتاری آمریکا و مشاوره برندگان لاتاری آمریکا می‌توانید به وسیله شماره 02148000957 با کارشناسان مجرب موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید. همچنین برای دریافت آخرین و جدیدترین اخبار لاتاری آمریکا می‌توانید به سایت حامی مهاجر، صفحه حامی مهاجر در اینستاگرام یا کانال تلگرام حامی مهاجر مراجعه نمایید.

راه های مهاجرت به آمریکا با ویزای غیر مهاجرتی

ویزای غیر مهاجرتی آمریکا برای اقامت موقت در آمریکا صادر می‌شوند، ویزاهای غیرمهاجرتی قابل دسترس برای ایرانیان را می‌توان در سه دسته زیر دسته‌بندی کرد:

  • ویزاهای توریستی : که در دو نوع B1 و B2 صادر می‌شوند. ویزای توریستی متداول‌ترین ویزای آمریکاست که برای مقاصد توریستی، دیدار خانواده، درمانی و تجاری صادر میشود؛ شما با داشتن این ویزا شش ماه زمان خواهید داشت که از تمام ایالت‌های کشور آمریکا بازدید کنید.
  • ویزاهای تحصیلی آمریکا : در سه نوع F ، M و J صادر می‌شوند، به وسیله این نوع از ویزا می‌توانید در آمریکا به تحصیل بپردازید، این ویزا تحت شرایط خاصی قابلیت تبدیل به اقامت دائم آمریکا را خواهد داشت که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد.
  • ویزای کاری : در حال حاضر دریافت این نوع از ویزا خارج از خاک آمریکا تقریبا غیرممکن شده است.

با اخذ ویزای غیرمهاجرتی آمریکا امکان اقامت دائم در آمریکا وجود ندارد و دارندگان این نوع ویزاها باید به محض اتمام کار خود، کشور آمریکا را ترک کنند؛ اما شرایط خاصی وجود دارد که می‌توان برخی از ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا را به ویزاهای مهاجرتی تبدیل کرد و از این طریق اقامت دائم آمریکا را دریافت کرد.

گفتنی است که امکان تبدیل ویزای توریستی آمریکا به اقامت دائم آمریکا وجود ندارد و فقط تنها راه رفتن به آمریکا با ویزای غیرمهاجرتی تبدیل ویزای تحصیلی آمریکا به یک ویزای مهاجرتی است که در ادامه بیشتر آن را توضیح خواهیم داد.

تحصیل در آمریکا بهترین راه مهاجرت به آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

می‌توان گفت که تحصیل در آمریکا بهترین و اصولی ترین راه و نحوه مهاجرت به آمریکا است. شما می‌توانید ضمن تحصیل در آمریکا به صورت نیمه وقت کار کنید و تجربه کار در آمریکا را به دست آورید، پس از فارغ التحصیلی نیز به شما یکسال اجازه کار در آمریکا داده می‌شود.

پس از یکسال کار می‌توانید تقاضای ویزای H- 1B را داده و به این صورت پروسه تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار آمریکا را به انجام رسانید. پس از آن بعد از پنج سال می‌توانید درخواست اقامت دائم و دریافت گرین کارت آمریکا را بدهید. به این ترتیب دانشجویان می‌توانند به صورت اصولی وارد بازار کار آمریکا شوند.

این شیوه مهاجرت به آمریکا برای عموم افراد قابل استفاده است و بستگی به شانس یا داشتن اقوام در آمریکا ندارد؛ حتی در زمان ممنوعیت های ترامپ نیز ویزاهای تحصیلی به راحتی برای ایرانیان صادر می‌شدند.

تحصیل در آمریکا بهترین شیوه مهاجرت

در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای تحصیلی آمریکا ، هزینه تحصیل در آمریکا و نحوه اخذ ویزای دانشجویی آمریکا، می‌توانید مقاله های تحصیل در آمریکا و هزینه تحصیل در آمریکا را بخوانید.

موسسه حامی مهاجر دارای تجربه و سابقه ای درخشان در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی از آمریکا و اخذ ویزای تحصیلی آمریکا است و حتی اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان و فقط با مدرک دیپلم یکی از خدمات شاخص و مهم حامی مهاجر در زمینه اعزام دانشجو  به خارج از کشور است. در صورت نیاز به مشاوره و دریافت کمک در مورد تحصیل در آمریکا، می‌توانید به وسیله شماره 02149078 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

شرایط مهاجرت به آمریکا

شرایط لازم برای مهاجرت به آمریکا با توجه به نوعی روشی که برای این کار انتخاب می‌کنید، متفاوت خواهد بود. برخی از روش های مهاجرت به آمریکا فقط به شانس نیاز دارند و  برخی دیگر به نشان دادن صلاحیت تحصیلی و داشتن مدرک زبان بستگی دارند. در جدول زیر شرایط مهاجرت به آمریکا برای هر کدام از روش های مهاجرتی به صورت ساده نشان داده شده است.

نوع روش مهاجرت به امریکا

شرایط برای مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به امریکا با ویزای خانوادگی

داشتن اقوام درجه اول در آمریکا، که شرایط آن به صورت کامل در بالا توضیح داده شده است.

مهاجرت به امریکا با لاتاری گرین کارت

داشتن شانس، ثبت نام در برنامه لاتاری آمریکا، داشتن حداقل مدرک دیپلم

مهاجرت به امریکا با ویزای تحصیلی

اخذ پذیرش از موسسات آموزشی آمریکا ، دریافت ویزای تحصیلی امریکا ، تحصیل در امریکا ، داشتن مدرک زبان (البته موسسه حامی مهاجر می‌تواند بدون مدرک زبان نیز برای شما ویزای تحصیلی آمریکا دریافت کند. )

البته متقاضیان مهاجرت به آمریکا باید آگاهی داشته باشند که ضمن داشتن شرایط بالا، انجام مصاحبه و انگشت نگاری در سفارت آمریکا برای تمام افراد خواهان ویزا الزامی می‌باشد. از آنجا که امریکا در ایران سفارت ندارد، متقاضیان ویزای امریکا باید به منظور انجام مصاحبه ویزا به یکی از سفارت های امریکا در کشورهای خارجی مراجعه نمایند.

موسسه حامی مهاجر برای آسان تر کردن فرآیند مصاحبه ویزای آمریکا ، خدماتی همچون دریافت وقت سفارت و تورهای سفارت آمریکا ارائه می‌دهد، برای آشنایی بیشتر با این خدمات می‌توانید مقاله تور سفارت و انگشت نگاری آمریکا را بخوانید و در صورت نیاز به دریافت وقت سفارت آمریکا و رزرو تور می‌توانید با شماره  02148000957 تماس بگیرید.

هزینه مهاجرت به آمریکا

اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید حتما برایتان این سوال پیش آمده است که برای مهاجرت به آمریکا چقدر پول لازم است؟ هزینه مهاجرت به آمریکا با توجه به روشی که انتخاب می‌کنید متفاوت خواهد بود. یکی از ارزانترین شیوه‌ها برای مهاجرت به آمریکا ویزای خانوادگی و ویزای لاتاری است، که هر کدام به شرایط خاص خود نیاز دارد.

هزینه مهاجرت به آمریکا

سعی کرده‌ایم در جدول زیر خلاصه‌ای از هزینه مهاجرت به آمریکا با هر روش را به شما نشان دهیم، ولی گفتنی است که هزینه‌های گفته شده در جدول زیر، صرفا میانگینی از هزینه‌های صدور ویزا برای هر روش است و برای اطلاعات دقیق از هزینه هر روش، بهتر است مقاله مربوط به آن را مطالعه فرمایید.

به طور مثال برای دریافت ویزاهای مهاجرتی امریکا هزینه همچون تست پزشکی (مدیکال) وجود دارد و برای اخذ ویزاهای تحصیلی آمریکا نیز هزینه هایی همچون کارمزد سامانه SEVIS وجود دارد.

نوع ویزا

نوع هزینه

مبلغ هزینه (به دلار آمریکا)

ویزای خانوادگی و ازدواج

هزینه فرم I-130 و تشکیل پرونده

860 دلار

ویزای لاتاری

کارمزد صدور ویزا
(به ازای هر شخص)

330 دلار

ویزا‌های تحصیلی

کارمزد صدور ویزا

160 دلار

ویزای نامزدی

کارمزد صدور ویزا

265 دلار

هزینه‌های ذکر شده در جدول بالا، صرفا هزینه‌های ثابت تشکیل پرونده و صدور ویزاست. مسلما در هر روش مهاجرتی هزینه‌هایی وجود دارد، که به علت متنوع بودن در این مقاله نمی‌گنجند.

زندگی در آمریکا

امریکا کشوری با اقتصاد بسیار کارآمد و بزرگ است. دلار آمریکا به عنوان یک پول جهانی برای اکثر پرداخت‌های بین المللی مورد قبول است و با داشتن حساب در بانک های آمریکایی، محدودیتی در انتقال پول خود نخواهید داشت.

وجود غول های تکنولوژی در آمریکا، آن را به یک کشور مدرن تبدیل کرده است. تعداد بسیار زیادی دانشگاه با رتبه بالای جهانی در تمام ایالت های آمریکا وجود دارد و همین باعث شده است که آمریکا یکی از قطب های بزرگ تولید علم در جهان باشد. سطح بالای علمی، تکنولوژی، اقتصادی و تفریحی آمریکا آن را به کشوری ایده آل برای زندگی تبدیل کرده است.

مشکلات زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا با همه این مزیت ها، معایبی نیز دارد. قوانین مالیاتی سخت و دقیق و هزینه های بالای خدمات درمانی در آمریکا از جمله معایب زندگی در آمریکا است. البته همین قوانین دقیق سخت مالیاتی موجب قدرتمند بودن اقتصاد و پایین بودن تورم در آمریکا است، ولی امکان دارد که این شرایط برای مهاجرین جدیدی که وارد این کشور می‌شوند، سخت باشد و گاها به دلیل اطلاع نداشتن از قوانین مالیاتی متضرر شوند. در ادامه به هزینه زندگی در آمریکا و سطح درآمد در این کشور خواهیم پرداخت.

هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در ایالت های گوناگون آمریکا متفاوت است، اما به صورت میانگین، هزینه زندگی در آمریکا به ازای هر شخص 2500 دلار در هر ماه است. بنابراین آمریکا از لحاظ هزینه زندگی کشور گرانی محسوب می‌شود، اما از سمت دیگر سطح درآمد در این کشور نیز بالاست.

هزینه زندگی در آمریکا

یک آمریکایی به صورت میانگین 7900 دلار در ماه درآمد دارد، میانگین کمترین میزان درآمد در آمریکا 2000 دلار در ماه و میانگین بیشترین میزان درآمد در آمریکا 35200 دلار در ماه است.

پر درآمدترین شغل های آمریکا نیز پزشکان، قاضی ها، وکلا، مدیران بانک، مدیران مالی، مدیران اجرایی و اساتید دانشگاه هستند که به صورت میانگین چیزی حدود 169000 تا 352000 دلار در سال درآمد دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر از درآمد شغل ها در آمریکا می‌توانید مقاله میزان درآمد در آمریکا را بخوانید.

از آنجا که آمریکا یکی از بزرگترین تولیدکننده محصولات کشاورزی و دامی در جهان است، هزینه خورد و خوراک و مواد غذایی در آمریکا بسیار مناسب و باثبات است. معمولا بیشترین هزینه زندگی در آمریکا مربوط به اجاره خانه و پرداخت هزینه خدمات درمانی است. هزینه پوشاک و حمل و نقل نیز در حد متوسط است. برای اطلاع دقیق از تمام هزینه های زندگی در آمریکا، می‌توانید مقاله بررسی دقیق و جزیی هزینه زندگی در آمریکا را بخوانید.

قانون جدید ویزای امریکا برای ایرانیان

همانطور که اطلاع دارید دونالد ترامپ، در دوره ریاست جمهوری خود، ممنوعیت های مهاجرتی شدیدی را برای ایرانیان و اتباع چند کشور دیگر در نظر گرفت. پس چند دوره لغو و تغییر این قانون، در نهایت شرایط به گونه‌ای شد که برندگان ایرانی لاتاری قادر به دریافت ویزای DV به مشکلات بسیار برخورد کردند. همین عامل باعث شد، عده بسیار زیادی از ایرانیان شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری را نداشته باشند.

قانون جدید ویزا آمریکا برای ایرانی ها

در زمان ریاست جمهوری ترامپ دریافت ویزای لاتاری به سختی انجام می‌شد و متقاضیان ایرانی مهاجرت به امریکا فقط از روش تحصیلی و ویزای خانوادگی قادر به اخذ اقامت دائم آمریکا بودند. پس از لغو ممنوعیت های مهاجرتی ترامپ، قانون جدید ویزای امریکا برای ایرانیان اجرا شد و تمام قوانین سخت گیرانه ترامپ برای ایرانیان لغو شده است. بنابراین در حال حاضر شرایط برای مهاجرت به آمریکا آسان شده و به شکل قبل بازگشته است.

بهترین شهر امریکا برای زندگی ایرانیان

 یکی از نگرانی های اصلی برای مهاجرت به آمریکا، انتخاب شهر محل زندگی است. اولین چیزی که باید در انتخاب شهر محل سکونت در آمریکا مورد توجه قرار گیرد، داشتن دوستان و آشنایان در آن شهر است.

داشتن دوست و آشنا در یک کشور خارجی به شما کمک می‌کند که هر چه سریعتر با محیط زندگی جدید خود سازگار شوید و بتوانید کار مناسب خود را سریع‌تر پیدا کنید. بنابراین در انتخاب شهر محل زندگی خود در آمریکا، هیچوقت اهمیت این موضوع را کم در نظر نگیرید.

بهترین شهر آمریکا برای زندگی ایرانیان

دومین عاملی که باید در انتخاب بهترین شهر امریکا برای زندگی در نظر گرفته شود، ارزان بودن هزینه زندگی در آن شهر است. مسلما در هنگام شروع یک زندگی جدید در آمریکا کم بودن هزینه ها کمکی بسیار زیادی به سازگاری فرد مهاجر با محیط زندگی جدید خواهد کرد.

سومین عاملی نیز که در انتخاب بهترین شهر آمریکا برای زندگی مهم است، آب و هوا و میزان امکانات تفریحی آن شهر است. آمریکا کشوری بسیار وسیع است و هر ایالت آن آب و هوای خاص خود را دارد. از آب و هوا خشک بیابانی تا سرد قطبی در آمریکا وجود دارد. برخی از شهرها در کنار جنگل‌های وسیع هستند، برخی در کنار اقیانوس واقع شده‌اند و برخی نیز حاشیه بیابان‌ ایجاد شده‌اند. درست است که پس از چند سال زندگی مهاجران با آب و هوای جدید سازگار خواهند شد، اما زندگی در یک شهر با آب و هوای ایده آل و امکانات تفریحی زیاد، به حفظ روحیه مهاجران و کاهش نگرانی‌های کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

در ادامه به معرفی بهترین شهر های امریکا برای زندگی ایرانیان خواهیم پرداخت، همچنین در یک دسته‌بندی دیگر ارزانترین شهرهای آمریکا به همراه میانگین هزینه زندگی در هر کدام را نیز معرفی خواهیم کرد. در این مقاله برای خلاصه شدن موضوع فقط لیست شهرها آورده شده است و شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام از این شهرها به مقاله لینک شده در زیر هر جدول مراجعه نمایید.

بهترین شهر آمریکا برای زندگی و کار

نام شهر

نام ایالت

مدیسون

ویسکانسین

رالی دورهام

کارولینای شمالی

سیاتل

واشنگتن

هوستون

تگزاس

دالاس

تگزاس

نشویل

تنسی

کلورادو اسپرینگز

کلورادو

بوستون

ماساچوست

سن آنتونیو

تگزاس

پورتلند

اورگان

برای خواندن اطلاعات بیشتر در مورد بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی و کار می‌توانید مقاله 50 شهر برتر آمریکا جهت مهاجرت را بخوانید.

ارزانترین شهرهای آمریکا

نام شهر

نام ایالت

میانگین هزینه زندگی

ال پاسو ( El Paso)

تگزاس

$1,324.02

ویچیتا ( Wichita )

کانزاس

$1,393.44

لینکلن ( Lincoln )

نبراسکا

$1,422.53

توسان ( Tucson )

آریزونا

$1,498.35 

لکسزینگتون ( Lexington )

کنتاکی

$1,499.59

البوکرکی ( Albuquerque )

نیومکزیکو

$1,508.80

کورپس کریستی ( Corpus Christi )

تگزاس

$1,537.77

میزا ( Mesa )

آریزونا

$1,564.68

لوییزویل ( Louisville )

کنتاکی

$1,618.42

شهر اوماها ( Omaha )

نبراسکا

$1,621.62

شهر ممفیس ( Memphis )

تنسی

$1,658.28

گرینزبورو ( Greensboro )

کارولینای شمالی

$1,675.69

شهر تالسا ( Tulsa )

اوکلاهاما

$1,691.71

ویرجینیا بیچ ( Virginia Beach )

ویرجینیا

$1,731.65

پلینو ( Plano)

تگزاس

$1,752.63

برای خواندن اطلاعات بیشتر در مورد ارزانترین شهرهای آمریکا می‌توانید مقاله بررسی جامع هزینه های زندگی در آمریکا را بخوانید.

سخن پایانی

مهاجرت به یک کشور دیگر، به معنای شروع یک زندگی جدید است. بنابراین هر چه اینکار اصولی‌تر و از راه درست‌تری صورت گیرد، شروع این زندگی جدید راحت‌تر و بدون نگرانی خواهد بود. در این مقاله انواع راه های مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان و هزینه های مهاجرت به آمریکا به صورت کامل توضیح داده شد.

همچنین بیان شد که ارزانترین راه مهاجرت به امریکا، شرکت در لاتاری گرین کارت و بهترین راه مهاجرت به امریکا نیز، مهاجرت تحصیلی است. در ادامه مقاله نیز به چگونگی زندگی در امریکا، میزان هزینه زندگی در امریکا و معرفی بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی ایرانیان پرداختیم. امیدواریم با نوشتن این مقاله توانسته باشیم نقش کوچکی در افزایش آگاهی شما داشته باشیم.

موسسه حامی مهاجر متخصص در اموری همچون خدمات ثبت‌نام لاتاری گرین کارت آمریکا ، مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 11
آرزو
سلام من 18 سالمه و دیپلم انسانی دارم و به زبان انگیلیسی مسلطم و قصد تحصیل در دانشگاه آزاد رو دارم با مدرک کارشناسی ارشد تربیت بدنی از داشنگاه آزاد میتونم برای اقامت اقدام کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

درود آرزو عزیز 

شما با هر مدرکی که مورد تایید وزارت علوم باشد می توانید اقدام کنید.

 

علی عادلی
با سلام خدمت شما من ۱۷ سالمه تمام نمراتم A هستن ، آیلتس ۷ دارم همچنین چندین مقاله انگلیسی . میخواستم بپرسم آیا میشه از طریق ویزای تحصیلی وارد خاک آمریکا بشم ؟ سپاسگزارم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. بله شرایط لازم را دارید، توصیه می‌کنیم برای دریافت مشاوره و راهنمایی بیشتر با شماره 02149078 تماس بگیرد.

ابوالفضل کریمی
سلام من 17 سالمه میخواستم ببینم آیا میتونم در دبیرستان نظامی آمریکا تحصیل کنم و اینکه اگه میشه چیکار باید بکنم خیلی لطف میکنید اگه جواب بدید ?
کارشناس حامی مهاجر

سلام. درباره این مورد باید با کارشناسان تحصیلی حامی مهاجر مشورت کنید.

آمنه منصوریان
سلام۰ من کارشناسی ارشد زبان انگلیسی دارم۰ یه مدرک خونگیری و آزمایشگاه هم دارم که دوره شو به صورت آزاد گذروندم و مدرکو گرفتم۰ به نظر شما راهی برای مهاجرت من وجود داره؟ چقدر پول لازمه؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای اطلاع از این موضوع لطفا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت حامی مهاجر تکمیل کنید. کارشناسان حامی مهاجر اطلاعات شما را بررسی کرده و با شما تماس خواهند گرفت.

حوری نعمتی
سلام و عرض ادب سپاس بابت مقاله خوبتون. بنده متاهل و دارای دو فرزند دختر 16 ساله و پسر 10 ساله هستم خودم دانشجوی ارشد و همسرم لیسانس آیا برای مهاجرت می توانیم اقدام کنیم.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای اطلاع از این موضوع لطفا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت حامی مهاجر تکمیل کنید. کارشناسان ما اطلاعات وارد شده توسط شما را بررسی و با شما تماس خواهند گرفت.

سعید شهریاری
برای مشاوره حضوری باید خدمتتون برسم؟#شهریاری#
کارشناس حامی مهاجر

خیر. امکان اخذ مشاوره تلفنی هم وجود دارد. برای دریافت وقت مشاوره از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02148406 تماس بگیرید و یا از سامانه آنلاین دریافت وقت مشاوره مهاجرتی حامی مهاجر استفاده کنید.

ناشناس
واقعا سایت حامی مهاجر حرف نداره دمتون گرم که از همه قوانین مهاجرت ما رو اطلاع رسانی میکنید.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. خوشحالیم که توانسته ایم رضایت شما را جلب کنیم. از لطف شما سپاسگزاریم.

ناشناس
تابحال مقاله به این کاملی مطالعه نکرده بودم. فوق العاده و کمک کننده بود و الهامگر من برای مهاجرت شد. با تشکر ??
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

خوشحالیم که مفید بودیم و رضایت شما رو جلب کردیم.

ناشناس
با سلام بنده 28 سال سن دارم لیسانس حسابداری دارم و تافل انگلیسی هم دارم و 800 ملیون تومان هم سرمایه دارم می خاستم بدونم تنها راه خوب برای مهاجرتم به آمریکا از طریق تحصیلیه؟
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما 

اطلاعاتی که فرمودید کافی نیست و بایستی تمامی اطلاعات مورد نیاز رو بفرمایید تا توسط کارشناسان بررسی بشه و بهترین راه مهاجرت به آمریکا به شما پیشنهاد بشه.

بهتره فرم ارزیابی مهاجرتی رو پر کنید تا کارشناسان پس از بررسی اطلاعات شما با شما تماس بگیرند.

ناشناس
خوب بود
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

از لطف شما بسیار سپاسگذاریم.