20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل در دانمارک

موسسات آموزش عالی دانمارک فرصت های زیادی برای دانشجویان بین المللی فراهم می کنند. تحصیل در دانمارک در چند سال اخیر مورد توجه دانشجویان قرار گرفته و به این دلیل است که بیش از 600 برنامه تحصیلی در دانمارک به زبان انگلیسی تدریس می شوند. همه برنامه های تحصیلی دانمارک در سطح بین المللی شناخته شده و تحصیل در دانمارک از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. اگر شما علاقه مند به یک برنامه تحقیقی یا برنامه کاربردی هستید، گزینه های زیادی در دانمارک برای شما وجود دارد. کسانی که قصد مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل در این کشور را دارند و اگر واجد شرایط نیستند، می توانند شرایط سرمایه گذاری در دانمارک را نیز بررسی کنند.

تحصیل در دانمارک مقطع کارشناسی

 

دو نوع مدرک کارشناسی توسط موسسات آموزش عالی دانمارک ارائه می شود، مدرک کارشناسی حرفه ای و مدرک کارشناسی دانشگاه که به آنها خواهیم پرداخت.

مدرک حرفه ای کارشناسی

یک مدرک حرفه ای کارشناسی دانمارک شما را وارد یک حرفه خاص می کند و پس از 3 تا 4 سال تحصیلی اعطا می شود. علاوه بر حضور در سخنرانی ها، دانشجویان در سمینارها، کار، پروژه و فعالیت های گروه شرکت می کنند. برای تکمیل برنامه با موفقیت، دانشجویان باید یک پروژه نهایی ارائه دهند. مدرک حرفه ای کارشناسی در کالج های دانشگاهی ارائه می شود و این موسسات دارای روابط قوی با کسب و کار و دانشگاه ها و همچنین سایر موسسات تحقیقاتی درون منطقه خود دارند. می توانید انتخاب گسترده ای از زمینه رشته ها از جمله مهندسی، مدیریت فناوری اطلاعات، پرستاری، بهداشت و تغذیه، آموزش معلمان، روزنامه نگاری و آموزش اجتماعی داشته باشید. کالج های دانشگاهی فرصت های منحصر به فردی را برای برنامه آموزش حرفه ای ارائه می دهند.

مدرک کارشناسی دانشگاه

مدرک کارشناسی دانشگاه را می توانید پس از 3 سال تحصیل دریافت نمائید. تحصیل در این مقطع معمولا در یک یا دو موضوع برگزار می شود که آموزش مبتنی بر تحقیق پایه است. این آموزش و تحقیق دانشجویان را با یک پایه علمی گسترده و همچنین دانش تخصصی آشنا می نماید. در پایان تحصیل در این مقطع و برای دریافت مدرک کارشناسی دانشگاه شما باید یک پروژه نهایی را ارائه کنید. این پروژه می تواند برای ورود به بازار کار و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای شما مفید باشد.

تحصیل در دانمارک مقطع کارشناسی ارشد

 

تحصیل در دانمارک مقطع کارشناسی ارشد یک دوره پیشرفته و مبتنی بر تحقیق است که برای دریافت مدرک 2 سال تحصیلی نیاز است. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به شما دانش نظری استثنایی همراه با توانایی کاربردی اعطا می کند. طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی در این مقطع وجود دارد که برای پاسخگویی به نیازهای یک جامعه جهانی مبتنی بر دانش در نظر گرفته شده است. بعد از اتمام مقطع کارشناسی ارشد شما می توانید وارد بازار کار شوید و یا مطالعات بیشتری (در مقطع دکترا) انجام دهید.

تحصیل در دانمارک مقطع دکترا

 

برای دریافت مدرک دکترا در دانمارک معمولا 3 سال تحصیلی طول خواهد کشید. موسسات آموزشی همه امکانات پژوهش عالی از جمله کتابخانه و آزمایشگاه را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. شما قادر به انجام تحقیقات جامع زیر نظر متخصصین هستید و به آخرین تجهیزات و اطلاعات دسترسی خواهید داشت. تدریس و تکمیل یک پایان نامه هر دو بخشی از برنامه تحصیلی دکترا هستند. دانشجویان دکترا معمولا برای شرکت در شبکه های تحقیقاتی تشویق می شوند، از جمله شرکت در موسسات تحقیقاتی خارج از کشور. طیف وسیعی از بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا قابل دسترس است. با توجه به دستور وزیر دانمارک در برنامه دکترا در دانشگاه ها و برخی از موسسات آموزش عالی هنری، ممکن است نیاز به ارتباطی بین مقطع کارشناسی ارشد و دکترا باشد. هر دانشگاه قوانین خود را برای مقطع دکترا تنظیم می کند. به طور مثال دانشگاه آرهوس بورسیه تحصیلی 4 یا 5 ساله به دانشجویان خود اعطا می کند.

برنامه های کوتاه مدت تحصیل در دانمارک و مدارس تابستانی

دانشجویان بین المللی از گزینه های دوره تحصیلی کوتاه مدت یا مدارس تابستانی به زبان انگلیسی استفاده می کنند. هر دو برنامه به شما امکان افزایش مهارت و دانش خود را در داخل و خارج از رشته تحصیلی می دهد. همچنین فرصت منحصر به فرد برای کار با دانشجویان دانمارکی و بین المللی فراهم می کنند. اگر در حال تحصیل در دانمارک هستید، مدارس تابستانی فرصتی عالی برای شما هستند و معمولا بین چهار تا شش هفته تحصیل را ارائه می کنند.

زبان تحصیل در دانمارک

زبان اصلی برای تحصیل در دانمارک زبان دانمارکی است، اما تمام برنامه های آموزشی عالی در دانمارک نیاز به استاندارد بالایی از زبان انگلیسی دارند. متقاضیان تحصیل در دانمارک مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید حداقل نمره 6.5 آیلتس را داشته باشند. در برخی از برنامه های ممکن است حداقل نمره درخواست شده آیلتس 7 باشد.

هزینه تحصیل در دانمارک

هزینه تحصیل در دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا و سوئیس رایگان است. برای سایر دانشجویان تحصیل در دانمارک سالانه بین 6000 تا 16000 یورو هزینه خواهد داشت. هزینه تحصیل در دانمارک در برخی از دانشگاه های برتر به صورت زیر می باشد:
  • دانشگاه آرهوس: 10000 یورو در سال
  • دانشگاه کوپنهاگ: بین 9000 تا 15000 یورو در سال
  • دانشگاه فنی دانمارک: 13500 یورو در سال
  • دانشگاه اقتصاد کوپنهاگ: 12500 یورو در سال
هزینه زندگی در دانمارک حتی برای دانشجویان اتحادیه اروپا که شهریه ای پرداخت نمی کنند، به طور میانگین بالاتر از برخی کشورها در اتحادیه اروپا می باشد. معمولا هزینه زندگی دانشجویی در دانمارک بین 750 تا 900 یورو متغیر است.

بورسیه تحصیل در دانمارک

دانشگاه های دانمارک در بعضی اوقات به دانشجویان کارشناسی ارشد خود بورسیه تحصیلی اعطا می کنند و علاوه بر این، موسسات آموزش عالی دانمارک هر ساله تعداد محدودی از بورس تحصیلی دولتی را در اختیار دانشجویان تحصیل کرده معتبر در جهان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا قرار می دهند. بورس تحصیلی توسط موسسات آموزش عالی دانمارک اداره می شود که هر کدام از آنها تصمیم می گیرند که کدام دانشجو بورس تحصیلی دریافت کند. بورس تحصیلی دولتی می تواند هزینه های کامل و یا جزئی از پرداخت هزینه تحصیل و یا هزینه های زندگی را تامین کند. توجه داشته باشید که برای دریافت بورس تحصیلی باید قبل از شروع تحصیل فرم مربوط بورس تحصیل را پر کنید.

شرایط کار دانشجویی در دانمارک

دانشجویان بین المللی که قصد کار در دانمارک را دارند، اجازه کار پاره وقت در این کشور را دارند و بدین صورت است که دانشجویان مقطع کارشناسی 10 ساعت در هفته، دانشجویان دوره کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته و دانشجویان مقطع دکترا می توانند 30 ساعت در هفته کار کنند. میانگین حقوق این افراد معمولا بین 8 تا 10 یورو (در هر ساعت) می باشد.

بیمه درمانی تحصیل در دانمارک

دانمارک یکی از جوامع ثروتمند جهان است. مراقبت های بهداشتی برای شهروندان دانمارک و خارجیانی که اجازه اقامت دانمارک را دارند، رایگان است. به عنوان یک دانشجو شما به طور خودکار در برنامه بیمه درمانی دانمارک قرار می گیرید که به شما حق درمان رایگان توسط پزشکان عمومی، دندانپزشکان و بیمارستانها را می دهد.

مدارک لازم تحصیل در دانمارک

  • پاسپورت معتبر (حداقل 3 ماه اعتبار)
  • ویزای تحصیل در دانمارک
  • 2 قطعه عکس پاسپورتی (6 در 4)
  • نامه پذیرش دانشگاه
  • اگر متقاضی تحصیل در دانمارک کمتر از 18 سال سن داشته باشد، باید یک نامه رسمی که توسط هر دو والدین امضا شده است برای اقامت دانمارک ارائه کند. (اگر در مدرسه اقامت نداشته باشید، والدین باید بطور واضح اعلام کنند که متقاضی کجا و با چه کسی در دانمارک زندگی می کند).
  • اثبات تمکن مالی
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0