تخفیف یلدایی مشاوره مهاجرت

بر خلاف تصور عموم مردم، اخذ ویزای آمریکا از اخذ ویزای شینگن و ویزای کانادا ساده تر است. کشور آمریکا در جهان دارای متنوع‌ترین کلاس ویزا است که در دو دسته کلی ویزاهای مهاجرتی آمریکا و ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا دسته بندی شده‌اند. در فرآیند اخذ ویزاهای مهاجرتی یا غیر مهاجرتی آمریکا، داشتن مدرک زبان مانند آیلتس یا تافل اهمیتی ندارد و شما نیازی به دانش زبان نخواهید داشت. حتی برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا نیز می‌توانید در سفارت آمریکا با زبان فارسی مصاحبه خود را انجام دهید و شاید برای شما جذاب باشد که بدانید سالانه بسیاری از افراد بدون داشتن مدرک زبان و بدون دانش بالای زبان انگلیسی، از طریق تحصیل وارد آمریکا می‌شوند.

 به دلیل تنوع ویزاها، روش‌های اخذ ویزای آمریکا نسبت به کشورهای دیگر بسیار زیادتر است. در این مقاله در ابتدا به توضیح چیستی ویزای آمریکا و  چگونگی اخذ ویزای آمریکا می‌پردازیم و سپس به بررسی انواع روش های متداول اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان خواهیم پرداخت و به صورت خلاصه درباره نحوه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا ، اخذ ویزای توریستی آمریکا ، اخذ ویزای لاتاری آمریکا و دریافت ویزای آمریکا از طریق سرمایه گذاری صحبت خواهیم کرد.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور ثبت‌نام لاتاری ، مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر در زمینه سفر و مهاجرت به آمریکا می‌توانید از طریق شماره 02148406 با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

ویزای آمریکا

همانطور که می‌دانید برای ورود به هر کشوری نیاز به مجوزی به نام ویزا دارید. ویزا معمولا بر روی پاسپورت شما چسبانده می‌شود و داشتن ویزای یک کشور نشان دهنده این است که در یک مدت زمان معین و به تعداد تعیین شده بر روی ویزا، می‌توانید وارد کشور صادر کننده ویزا شوید. آمریکا در میان کشورهای جهان یکی از بهترین سیستم های طبقه‌بندی ویزا و صدور ویزا را دارد و متقاضیان سفر به آمریکا می‌توانند تحت شرایط بسیار زیادی ویزای آمریکا را دریافت نمایند.

آمریکا یک سیاست بسیار باز برای پذیرفتن مسافران و مهاجران خارجی دارد. ویزاهای آمریکا آنچنان تنوعی دارند که نمونه آن در هیچ کشور دیگری مشاهده نمی‌شود. به گونه ای که فقط با تکمیل فرم ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا ، بدون داشتن هیچگونه شرایط خاص و صرفا با داشتن شانس نیز می‌توانید ویزای امریکا را دریافت کنید. ویزای آمریکا در دو دسته کلی ویزاهای مهاجرتی آمریکا و ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا دسته بندی می‌شوند. با داشتن ویزای مهاجرتی آمریکا پس از ورود به این کشور می‌توانید گرین کارت آمریکا بگیرید و برای همیشه در آمریکا زندگی کنید. ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا نیز مخصوص کسانی است که برای اقامت موقت وارد آمریکا می‌شوند و قصد اقامت همیشگی در این کشور را ندارند. افرادی که ویزای غیرمهاجرتی آمریکا را دارند، باید پس از اتمام اهداف سفر خود ( گردشگری، تحصیل و...) از کشور آمریکا خارج شده و به کشور خود بازگردند.

برای اخذ ویزای امریکا فقط کافی است که ویزای مناسب با شرایط خود را پیدا کنید، سپس نسبت به درخواست ویزای آمریکا اقدام کنید و در نهایت با مراجعه به سفارت آمریکا و انجام مصاحبه حضوری مراحل اداری دریافت ویزای آمریکا را به پایان برسانید. در ادامه این مقاله بیشتر در مورد چگونگی اخذ ویزای آمریکا و راه های اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان صحبت خواهیم کرد.

دیگر خدمات حامی مهاجر: پیکاپ ویزای آمریکا از پاکستان

چگونه ویزای آمریکا بگیریم؟


در این بخش به صورت گام به گام بررسی خواهیم کرد که چگونه ویزای آمریکا بگیریم؟ سعی می‌کنیم با توضیحات کاملی که در هر مرحله ارائه می‌کنیم، تمام ابهامات شما درباره چگونگی اخذ ویزای آمریکا را برطرف کنیم.

مرحله اول : ویزای متناسب با شرایط خود را پیدا کنید

سیاست خارجی آمریکا به گونه ای طراحی شده است که برای تمام افراد و با هر شرایطی یک نوع ویزای وجود دارد. برای آنکه ویزای متناسب با شرایط خود را پیدا کنید، باید ابتدا با انواع ویزاهای آمریکا آشنا باشید. برای آشنایی با انواع ویزای امریکا می‌توانید مقاله معرفی انواع ویزای آمریکا را بخوانید. در صورتی که شرایط شما با چند ویزای آمریکا همخوانی دارد و نمی‌توانید تصمیم بگیرید که کدام ویزا برای شما مناسب تر است، می‌توانید مقاله نحوه مهاجرت به آمریکا را بخوانید و یا برای مشاوره بیشتر از طریق شماره 02148406 با کارشناسان ما در موسسه حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

 

مرحله دوم : درخواست ویزای خود را ارسال کنید

برای هر کدام از انواع ویزاهای آمریکا فرم های گوناگونی وجود دارد. تمام فرم‌های درخواست ویزای آمریکا به صورت آنلاین هستند و با توجه به نوع ویزای درخواستی خود باید فرم خاصی را به صورت آنلاین تکمیل کنید و در صورت نیاز هزینه درخواست را به صورت آنلاین بپردازید. به طور نمونه اگر شما از برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا هستید و واجد شرایط دریافت ویزای لاتاری هستید باید فرم Ds-260 را تکمیل نمایید. راهنمای تکمیل فرم برندگان لاتاری را می‌توانید در مقاله راهنمای جامع تکمیل فرم DS-260 بخوانید. اگر متقاضی ویزای تحصیلی هستید و دارای پذیرش از موسسات آموزشی آمریکا هستید، باید فرم درخواست ویزای تحصیلی آمریکا ( فرم Ds-160  ) را تکمیل کنید و به همین ترتیب هر ویزای آمریکا، فرم درخواست مخصوص به خود را دارد.

 

مرحله سوم : دریافت وقت سفارت آمریکا

پس از تکمیل فرم درخواست ویزا آمریکا باید به منظور انجام مصاحبه حضوری به یکی از سفارت های آمریکا در منطقه مراجعه کنید. به این منظور باید ابتدا از یکی از سفارت های آمریکا وقت بگیرید. برای اطلاع از چگونگی دریافت وقت سفارت آمریکا، می‌توانید مقاله اخذ وقت سفارت آمریکا را بخوانید. برای دریافت راهنمایی بیشتر در مورد وقت های خالی سفارت های آمریکا در منطقه و یا دریافت وقت فوری سفارت امریکا
می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

 

مرحله چهارم : مراجعه به سفارت امریکا و انجام مصاحبه حضوری

تمام متقاضیان دریافت ویزای امریکا باید حتما پس از درخواست ویزا به یکی از سفارت های آمریکا مراجعه کنند و از آنان به صورت حضوری مصاحبه به عمل آید. انجام مرحله مصاحبه و انگشت نگاری در سفارت آمریکا برای دریافت هر یک از انواع ویزاهای آمریکا الزامی است و بدون مصاحبه در سفارت آمریکا امکان اخذ ویزای آمریکا وجود ندارد. لازم به یادآوری است که برای مراجعه به هر یک از سفارت های آمریکا باید از قبل وقت سفارت بگیرید و حتما در زمان تعیین شده در سفارت آمریکا حضور داشته باشید و مدارک لازم را با خود به همراه بیاورید. چگونگی انتخاب بهترین سفارت برای مصاحبه ویزای آمریکا نیز یکی از سوالات مهم و پر تکرار متقاضیان ویزای آمریکا است که در بخش بعدی این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

از آنجا که ایران و آمریکا با یکدیگر روابط دیپلماتیک ندارند و امریکا سفارتی در ایران ندارد. متقاضیان ایرانی ویزای آمریکا باید به منظور انجام مصاحبه سفارت آمریکا به کشورهای خارجی بروند. ایرانیانی که مجبور هستند برای مصاحبه به خارج از کشور مسافرت کنند، نگرانی زیادی از چگونگی انجام مراحل اداری در یک کشور خارجی دارند و علاقه‌مند هستند که بتوانند این سفر را در کمترین زمان و با کمترین هزینه به انجام برسانند. حامی مهاجر به عنوان یک شرکت معتبر مهاجرتی، برای برطرف کردن این نگرانی ها، اقدام به برگزاری تورهای سفارت آمریکا نموده است و متقاضیان ایرانی با بهره مندی از خدمات حامی مهاجر در زمینه تور سفارت آمریکا می‌توانند با کم‌ترین هزینه و در سریع‌ترین زمان مصاحبه خود در سفارت امریکا را به پایان برسانند. برای اطلاع از شرایط تورهای سفارت امریکا می‌توانید مقاله ‌های تور سفارت آمریکا و تور سفارت آمریکا در ابوظبی را بخوانید و یا با شماره 02148406 تماس بگیرید.

بهترین سفارت برای گرفتن ویزای آمریکا

یکی دیگر از نگرانی های متقاضیان ایرانی ویزای آمریکا، انتخاب بهترین سفارت برای گرفتن ویزای آمریکا است. برای تعیین بهترین سفارت برای مصاحبه ویزای آمریکا باید به چند نکته مهم توجه داشت که شامل موارد زیر است :

زبان مصاحبه در سفارت امریکا : به دلیل اینکه آمریکا در ایران سفارت ندارد، وزارت خارجه این کشور سفارت‌های آمریکا در آنکارای ترکیه، ایروان ارمنستان و ابوظبی امارات  را به عنوان سفارت های جایگزین برای ایرانیان در نظر گرفته است. این موضوع به آن معنی نیست که ایرانیان فقط باید به این سفارت ها مراجعه کنند، بلکه به این معنا است که در این سه سفارت مصاحبه ویزای آمریکا به زبان فارسی نیز انجام می‌شود. اگر شما بخواهید به سفارت دیگری مثل سفارت آمریکا در پاکستان مراجعه کنید، باید مصاحبه خود را به زبان انگلیسی یا زبان محلی آن کشور انجام دهید. پس یکی از مهم‌ترین نکات در انتخاب بهترین سفارت برای گرفتن ویزای آمریکا، زبان مصاحبه در آن سفارت است. مصاحبه سفارت‌ آمریکا در کشورهای ترکیه، ارمنستان و امارات به زبان فارسی انجام می‌شود.

نوبت دهی سریع : برخی از سفارت های آمریکا در منطقه دارای ظرفیت بیشتری برای مصاحبه هستند و دریافت وقت از اینگونه سفارت‌ها سریع تر است. در شرایط خاص مثل شیوع بیماری کرونا برخی سفارت های آمریکا در منطقه تعطیل شدند و به متقاضیان ویزای تحصیلی آمریکا توصیه شد که وقت سفارت آمریکا در پاکستان را دریافت کنند. بنابراین یکی دیگر از نکات مهم برای تعیین بهترین سفارت برای گرفتن ویزای آمریکا، مدت زمان انتظار برای دریافت وقت است.

راحت بودن سفر به منظور مراجعه به سفارت آمریکا : از آنجا که به منظور مراجعه به سفارت امریکا باید یک سفر خارجی انجام دهید. نزدیک بودن و راحتی سفر به آن کشور خارجی دارای اهمیت بسیار زیادی برای تعیین بهترین سفارت برای گرفتن ویزای آمریکا می‌باشد. باید ابتدا پروازهای ایران به کشور مقصد خود را بررسی کنید و در نظر بگیرید که سفر به آن کشور خارجی نیاز به ویزا دارد یا خیر. کشور ترکیه یکی از بهترین مقاصد برای مراجعه به سفارت آمریکا است؛ چرا که تقریبا هر روز پروازهایی از ایران به کشور ترکیه وجود دارد و ایرانیان برای ورود به کشور ترکیه نیازی به ویزا ندارند.

توجه کنید که از لحاظ رسیدگی به پرونده ویزای آمریکا، تفاوت خاصی میان سفارت های آمریکا در کشورهای گوناگون وجود ندارد و تقریبا تمام سفارت ها روند یکسانی را در پردازش درخواست های ویزا پیش می‌برند. بنابراین برای انتخاب بهترین سفارت برای گرفتن ویزای آمریکا فقط کافی است که نکات گفته شده بالا را در نظر بگیرید. همچنین در صورت نیاز به مشاوره برای انتخاب سفارت آمریکا می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

دیگر خدمات حامی مهاجر تور سفارت آمریکا در ابوظبی امارات

ویزای آمریکا برای ایرانیان

در این بخش قصد داریم به بررسی آن دسته از ویزاهای آمریکا بپردازیم که ایرانیان اجازه دریافت آن‌ها را دارند. بنابراین در این بخش به صورت اختصاصی به ویزای آمریکا برای ایرانیان پرداخته می‌شود و همه انواع ویزاهای آمریکا توضیح داده نمی‌شوند.

ویزای توریستی آمریکا

اگر هدف شما از رفتن به آمریکا دیدار دوستان و آشنایان، گردشگری، مقاصد تجاری همچون امضای قرارداد و شرکت در جلسه های کاری و اهداف درمانی باشد. می‌توانید درخواست ویزای توریستی آمریکا بدهید. ویزاهای توریستی آمریکا می‌توانند تا ده سال نیز اعتبار داشته باشند و اجازه چند بار ورود به آمریکا را به شما بدهند. در این صورت ویزای توریستی مولتی برای شما صادر شده است؛ اما معمولا شرایط ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان به این صورت نیست و در بیشتر مواقع برای ایرانیان ویزای توریستی 6 ماهه و یکبار ورود صادر می‌شود. ویزای توریستی آمریکا در دسته ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا قرار دارد و با داشتن آن اجازه کار، تحصیل و اقامت طولانی مدت در آمریکا را نخواهید داشت و باید پس از اتمام مهلت اقامت، به کشور خود بازگردید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد این ویزا و نحوه اخذ ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان می‌توانید مقاله ویزای توریستی آمریکا و شرایط اخذ آن را بخوانید.

کلاسه بندی ویزای توریستی آمریکا به شکل زیر است :

 • ویزای B1 جهت کسب جایزه رویداد ورزشی یا تجاری
 • ویزای B2 جهت همراهی دانش آموز بین المللی یا درمان پزشکی یا گردشگری
 • ویزای B1/B2 به طور کلی برای مقاصد توریستی صادر می‌شود

ویزای تحصیلی آمریکا

کشور آمریکا به واسطه داشتن تعداد بسیار زیادی دانشگاه با رتبه بالا جهانی، یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی جهان به شمار می‌رود و سالانه دانشجویان زیادی به منظور ادامه تحصیل و رسیدن به موفقیت های علمی بیشتر به آمریکا می‌روند. برای تحصیل در آمریکا ابتدا نیاز به اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی معتبر آمریکا و سپس اخذ ویزای تحصیلی آمریکا دارید. توجه کنید که فقط با داشتن پذیرش تحصیلی از آمریکا نمی‌توان مطمئن بود که برای شما ویزای تحصیلی صادر می‌شود یا خیر. بنابراین ایرانیان باید در هنگام انتخاب موسسات آموزشی خود در آمریکا دقت زیادی به عمل بیاورند و به جهت صرفه جویی در وقت و هزینه خود، حتما از مشاوره موسسات معتبر مهاجرتی استفاده کنند.

کلاسه بندی ویزای تحصیلی آمریکا به شکل زیر است :

 • ویزای F1 برای تحصیل آکادمیک یا دانش آموز بین المللی
 • ویزای F2 برای همسر و فرزند دانشجوی بین المللی
 • ویزای M1 برای تحصیل فنی حرفه ای بین المللی
 • ویزای M2 برای همسر و فرزند دانشجوی فنی حرفه ای بین المللی
 • ویزای J1 برای فرصت مطالعاتی
 • ویزای J2 برای همسر و فرزند دارنده ویزای J1 

ویزای تحصیلی آمریکا یکی از اصولی ترین شیوه ها برای مهاجرت به آمریکا نیز به حساب می‌آید. ویزای تحصیلی آمریکا برای ایرانیان در همه شرایط و زمان ها در دسترس بوده و حتی موانع مهاجرتی رییس جمهور سابق آمریکا برای ایرانیان، نتوانست مانع صدور ویزای تحصیلی آمریکا برای ایرانیان شود. ویزای تحصیلی جز دسته ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا است و با داشتن آن فقط اجازه خواهید داشت که تا اتمام دوره تحصیلی خود در آمریکا اقامت داشته باشید و اجازه اقامت همیشگی در آمریکا را ندارید؛ اما روش هایی برای تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم آمریکا وجود دارد که در صورت تمایل می‌توانید این روش ها را در مقاله راه های اخذ اقامت آمریکا برای ایرانیان بخوانید.

نکته جالب دیگر در مورد ویزا تحصیلی امریکا این است که اخذ ویزا تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان نیز امکان‌پذیر است و برای دریافت این ویزا الزامی به داشتن مدارک زبان معتبر همچون آیلتس و تافل و... ندارید. برای خواندن اطلاعات بیشتر در مورد ویزا تحصیلی آمریکا می‌توانید مقاله کامل ترین راهنمای ویزای تحصیلی آمریکا را بخوانید. در صورت تمایل برای مشاوره بیشتر و همچنین استفاده از خدمات حامی مهاجر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا و اخذ ویزای تحصیلی امریکا بدون مدرک زبان می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

دیگر خدمات حامی مهاجر پرداخت شهریه دانشگاه آمریکا از ایران

ویزای خانوادگی آمریکا

اقوام درجه اول یک شهروند آمریکا یا یک فرد دارنده گرین کارت آمریکا، در صورت داشتن شرایط جدول زیر واجد صلاحیت دریافت ویزای خانوادگی هستند. از آنجا که این ویزا از نوع مهاجرتی است، اشخاص دارنده این ویزا به محض ورود گرین کارت آمریکا دریافت می‌کنند.

نام ویزا

نسبت شخص درخواست کننده ویزا
با فرد مقیم در آمریکا

وضعیت اقامتی شخص مقیم آمریکا

شرایط فرد درخواست کننده

IR2

فرزند

شهروند

مجرد و زیر 21 سال

F1

فرزند

شهروند

مجرد و بالای 21 سال

F3

فرزند

شهروند

متاهل و سن اهمیتی ندارد

F2B

فرزند

دارنده گرین کارت آمریکا

مجرد و زیر 21 سال

F4

برادر یا خواهر

شهروند

-

IR5 

پدر یا مادر

شهروند

-

 

  اگر درک جدول بالا برای شما سخت است می‌توانید با خواندن سه مثال زیر، نحوه استفاده از جدول را به خوبی متوجه شوید.

مثال 1 : اگر والدین شما شهروند آمریکا هستند و شما بالای 21 سال دارید اما ازدواج نکردید می‌توانید ویزای F1  آمریکا را درخواست دهید.

مثال 2 :  اگر فرزندان شما شهروند آمریکا هستند، می‌توانید ویزای IR5 دریافت کنید.

مثال 3 :  اگر زیر 21 سال هستید و تاکنون ازدواج نکردید و پدر یا مادر یا هر دو آنها گرین کارت آمریکا دارند، می‌توانید درخواست ویزای F2B آمریکا بدهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزاهای خانوادگی و آشنایی با تمام انواع آن، می‌توانید مقاله ویزاهای خانوادگی آمریکا را بخوانید.

ویزای ازدواج امریکا

ویزای ازدواج نیز یکی از شیوه‌های دیگر برای دریافت اقامت دائم آمریکاست. برای دریافت این نوع ویزا سه روش وجود دارد :

ازدواج با یک شهروند آمریکا : در صورت ازدواج با فردی که شهروند آمریکا باشد، به شما ویزای CR1 تعلق می‌گیرد و به محض ورود به آمریکا، می‌توانید گرین کارت خود را دریافت نمایید.

ازدواج با دارنده گرین کارت آمریکا : در صورت ازدواج با فردی که دارنده گرین کارت آمریکا باشد، به شما ویزای F2A تخصیص می‌یابد و باز هم پس از ورود به آمریکا می‌توانید گرین کارت دریافت نمایید. در صورت احتیاج به اطلاعات بیشتر از شرایط این ویزا می‌توانید مقاله مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج F2A را بخوانید.

ویزای نامزدی آمریکا

ویزای نامزدی در واقع در دسته ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا قرار دارد، اما به دلیل ماهیت مهاجرتی آن، می‌توان آن را در دسته ویزاهای مهاجرتی نیز جای داد. این نوع ویزا برای اشخاصی مناسب است که هنوز با یک شهروند آمریکا ازدواج نکرده‌اند، اما با فردی قرار گذاشته‌اند که پس از ورود به آمریکا با او ازدواج نمایند.

برای این افراد ویزای نامزدی یا K-1  صادر می‌شود و پس از ازدواج، می‌توانند گرین کارت آمریکا دریافت کنند. مدت اعتبار ویزای نامزدی 90 روز است و در صورت عدم ازدواج در این مدت، به هیچ وجه قابل تمدید نیست. می‌توانید برای خواندن مطالب بیشتر درباره این مورد، مقاله ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا  K-1 را بخوانید.

انواع ویزای نامزدی آمریکا به شرح زیر است:

 • ویزای K-1 برای نامزد یک شهروند آمریکایی قبل از ورود به آمریکا
 • ویزای K-3 برای نامزد یک شهروند آمریکایی پس از ورود به آمریکا

ویزای لاتاری آمریکا ( ویزای DV )

آسان‌ ترین روش برای دریافت ویزای امریکا ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا است. لاتاری گرین کارت آمریکا هر سال برگزار می‌شود و پس از انجام یک قرعه کشی تعداد معینی ویزای تنوع نژادی آمریکا (ویزای DV) به برندگان لاتاری اعطا می‌شود. در واقع دریافت ویزای لاتاری آمریکا به هیچ شرایط خاص و ویژه‌ای نیاز ندارد و برای دریافت آن فقط به شانس نیاز دارید. اگر جز برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا باشید، می‌توانید برای مصاحبه ویزای DV به سفارت آمریکا مراجعه کنید و پس از انجام کارهای اداری، ویزای خود را دریافت کنید.

ویزای لاتاری جز ویزاهای مهاجرتی امریکا محسوب می‌شود و اشخاصی که این ویزا را دارند، پس از ورود به آمریکا می‌توانند گرین کارت دریافت کنند و برای همیشه در آمریکا زندگی کنند. شرکت در برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا فقط برای متولدین کشورهای خاصی مجاز است و مردم همه کشورها اجازه شرکت در آن را ندارند. خوشبختانه متولدین کشور ایران نیز می‌توانند در برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کنند؛ بنابراین ثبت نام در برنامه لاتاری آمریکا را می‌توان یکی از ساده ترین روش های اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان دانست. برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا فقط کافی است که وارد فرم آنلاین ثبت نام لاتاری آمریکا در سایت حامی مهاجر شوید و فرآیند ثبت نام خود را تکمیل کنید. در صورت نیاز به راهنمایی در مورد ثبت نام لاتاری نیز می‌توانید مقاله راهنمای کامل ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا را بخوانید.

آن دسته از متقاضیان ویزای آمریکا که هیچ شرایطی برای مهاجرت ندارند، می‌توانند هر سال شانس خود را با ثبت نام در لاتاری آمریکا امتحان کنند و در صورتی که از برندگان لاتاری باشند، می‌توانند به آسانی ویزای آمریکا را دریافت کنند. برای آشنایی بیشتر با برنامه لاتاری آمریکا می‌توانید مقاله لاتاری گرین کارت امریکا را مطالعه کنید.

ویزای آمریکا از طریق سرمایه گذاری

به وسیله سرمایه گذاری و ایجاد کارآفرینی در آمریکا می‌توان ویزای سرمایه گذاری دریافت کرد. مقدار سرمایه‌گذاری برای دریافت این نوع از ویزا، پس از ترامپ افزایش یافته است. در حال حاضر برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا، باید حداقل 900000 دلار در ایالات و مناطق دارای نرخ بیکاری بالا و یا یک میلیون و هشتصد هزار دلار در ایالات و مناطق دارای نرخ بیکاری پایین، سرمایه گذاری کرد. از آنجا اتباع ایرانی اجازه باز کردن حساب بانکی در آمریکا را ندارند، ثبت شرکت در آمریکا نیز برای اتباع ایرانی امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل می‌توان گفت که اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا برای ایرانیان از روش های معمول امکان‌پذیر نیست؛ اما برای ایرانیانی که قصد سرمایه گذاری در آمریکا و اخذ ویزای سرمایه گذاری را دارند، راه دیگری وجود دارد که در ادامه آن را توضیح می‌دهیم.

ویزای آمریکا با پاسپورت ترکیه

ایرانیان در بیشتر موارد می‌توانند ویزای آمریکا را بدون نیاز به داشتن پاسپورت ترکیه دریافت نمایند، اما همانطور که در بخش بالا گفتیم، امکان دریافت ویزای سرمایه گذاری آمریکا برای اتباع ایرانی وجود ندارد. بنابراین یک روش بسیار خوب برای ایرانیانی که قصد سرمایه گذاری در آمریکا را دارند، اخذ ویزای آمریکا با پاسپورت ترکیه است. در صورتی که از تمکن مالی خوبی بهره‌مند باشید، دریافت پاسپورت ترکیه بسیار ساده است و در طی مدت دو ماه می‌توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. با اخذ پاسپورت ترکیه شما دو تابعیتی خواهید شد و تابعیت کشور ترکیه را نیز خواهید داشت، به همین ترتیب می‌توانید به عنوان یک شهروند ترک برای دریافت ویزای سرمایه گذاری آمریکا اقدام نمایید و ویزای آمریکا را با پاسپورت ترکیه دریافت کنید.

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق روش هایی همچون ثبت شرکت در ترکیه و خرید خانه در ترکیه امکان پذیر است. در صورت نیاز به مطالعه مطالب بیشتر در مورد روش های اخذ پاسپورت ترکیه می‌توانید مقاله راهنمای جامع اخذ پاسپورت ترکیه را بخوانید. موسسه حامی مهاجر با داشتن شرکت در ایران و ترکیه می‌تواند پاسپورت ترکیه را در کمترین زمان ممکن برای مشتریان خود اخذ نماید. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر در این زمینه می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

بیشتر بدانید: چگونگی گرفتن فول فاند از آمریکا و کانادا

ویزای کاری آمریکا

اخذ ویزای کاری آمریکا برای ایرانیان شاید یکی از سخت ترین کارها برای مهاجرت به آمریکا باشد. سیاست کلی کشور آمریکا بر این است که نیرو کار مورد نظر خود را ابتدا از کشور خود و سپس از کشورهای اروپایی تامین نماید. بنابراین اگر کارفرمایی در آمریکا قصد داشته باشد که یک ایرانی را به کار بگیرد، باید اثبات کند که در امریکا هیچ شخصی برای آن موقعیت شغلی وجود ندارد. به همین علت روند دریافت ویزای کاری آمریکا برای ایرانیان بسیار پیچیده است و نیاز به اثبات موارد زیادی دارد. بیشتر کسانی که از شرکت های آمریکایی جاب آفر نیز دریافت می‌کنند، توسط آفیسر سفارت فاقد شرایط لازم برای دریافت ویزای کار آمریکا شناخته شده و درخواست ویزای کاری آن‌ها رد می‌شود.

توصیه ما به متقاضیان مهاجرت کاری به امریکا این است که ابتدا از طریق تحصیلی وارد آمریکا شوند. دانشجویان خارجی که در آمریکا درس می‌خوانند، پس از اتمام تحصیل خود اجازه دارند که یکسال در آمریکا کار کنند و پس از یکسال می‌توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کنند. در حال حاضر این کار بهترین روش دریافت ویزای کار آمریکا برای ایرانیان به حساب می‌آید.

قانون جدید ویزای امریکا برای ایرانیان

در زمان ریاست جمهوری ترامپ، فرمان های بسیار زیادی برای محدود کردن صدور ویزا برای ایرانیان صادر شد و وضعیت به گونه ای شد که به جز ویزای تحصیلی ، امکان دریافت سایر ویزاهای آمریکا برای ایرانیان بسیار محدود شد؛ اما در حال حاضر رییس جمهور جدید آمریکا تمام فرمان های مهاجرتی ترامپ را لغو کرده است و طبق قانون جدید ویزای امریکا برای ایرانیان، همه شرایط به حالت طبیعی قبلی خود برگشته است. بنابراین در حال حاضر ایرانیان برای اخذ ویزاهای آمریکا با مانع قانونی خاصی روبرو نیستند.

بیشتر بدانید: شینگن چیست؟

هزینه انواع ویزای آمریکا چقدر است؟

قیمت یا هزینه ویزای آمریکا با توجه به نوع ویزای انتخابی متفاوت خواهد بود. در ادامه سعی کرده ایم که خلاصه‌ای از قیمت یا هزینه انواع ویزای آمریکا را در اختیار شما قرار دهیم، اما گفتنی است که هزینه‌های گفته شده در جدول‌های زیر، صرفا میانگینی از هزینه‌های صدور ویزای آمریکا است و برای اطلاعات دقیق از قیمت یا هزینه ویزای آمریکا، بهتر است مقاله اختصاصی مربوط به آن ویزا را مطالعه فرمایید.

هزینه ویزای توریستی آمریکا

نوع ویزا

نوع هزینه

مبلغ هزینه (به دلار آمریکا)

ویزای توریستی B1/B2

هزینه تشکیل پرونده

160 دلار

هزینه ویزای تحصیلی آمریکا

نوع هزینه

مبلغ هزینه (به دلار آمریکا)

کارمزد صدور ویزا

160 دلار

کارمزد SEVIS ( سویس فی(

350 دلار

هزینه ویزای لاتاری آمریکا

نوع هزینه (به ازای هر شخص)

مبلغ هزینه (به دلار آمریکا)

کارمزد صدور ویزا

330 دلار

هزینه مدیکال و تست پزشکی
(به صورت میانگین)

215 دلار

هزینه ویزای خانوادگی آمریکا

نوع ویزا

نوع هزینه

مبلغ هزینه (به دلار آمریکا)

ویزای خانوادگی و ازدواج

هزینه فرم I-130 و تشکیل پرونده

860 دلار

ویزای نامزدی

کارمزد صدور ویزا

265 دلار

 

عکس ویزای آمریکا
 

یکی از مسائل مهم برای صدور ویزای آمریکا، ارسال عکس صحیح برای صدور ویزا می‌باشد. عکس ویزای آمریکا باید دارای شرایط زیر باشد :

 • پس زمینه عکس باید کامل سفید باشد و هیچگونه سایه ای نباید در تصویر باشد. نمونه ای از عکس مورد قبول ویزای آمریکا و عکس غیر قابل قبول را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

 • عکس ویزای آمریکا باید بدون عینک و هیچ چیز اضافه بر روی صورت گرفته شود. وجود هرگونه عینک بر روی صورت (حتی عینک طبی) باعث غیرقابل قبول بودن عکس برای ویزای امریکا می‌شود.

 • صورت شما باید در مرکز عکس باشد و اندازه درستی داشته باشد. اگر صورت شما فضای نامناسبی را در عکس بپوشاند و یا در مرکز عکس نباشد، باعث غیرقابل قبول بودن عکس برای ویزای امریکا می‌شود.

 •  در عکس ویزای آمریکا باید گردی صورت کاملا مشخص باشد. نباید هیچ سایه‌ای بر روی صورت افتاده باشد. داشتن کلاه در عکس یا ریختن موی سر روی صورت باعث غیرقابل قبول بودن عکس برای ویزای امریکا می‌شود. تنها استثنایی که در این میان وجود دارد، شرایط مذهبی یا پزشکی است که فرد تحت آن مجبور به پوشیدن روسری یا هر چیز دیگر است. در این شرایط نیز باید گردی صورت به طور کامل مشخص باشد.

 • زاویه صورت در عکس ویزای آمریکا باید کامل رو به دوربین باشد و وضعیت صورت در حالت عادی باشد (بدون لبخندهایی که دندان در آن دیده می‌شود و چشم ها نباید بسته باشد) .

 سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا تمام مطالب مربوط به ویزای آمریکا را پوشش دهیم. در این مطلب ابتدا درباره چگونگی اخذ ویزای امریکا بحث کردیم و سپس به بیان راه های اخذ ویزای امریکا برای ایرانیان پرداختیم، در انتهای نوشته نیز به بررسی هزینه اخذ انواع ویزای آمریکا پرداختیم و شرایط عکس ویزای آمریکا را بررسی کردیم. امیدواریم توانسته باشیم با این مقاله آگاهی شما را در زمینه ویزای آمریکا افزایش دهیم.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور ثبت‌نام لاتاری ، مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر در زمینه سفر و مهاجرت به آمریکا می‌توانید از طریق شماره 02148406 با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 30
زهرا محسني
سلام من الان يه ماه ديگه ٢١ سالم تموم ميشه تا قبل اين يك ماه ثبتنام كنم ميتونم زير مجوعه پدر مادرم باشم يا اينكه اونارو زير مجموعه خودم بزنم ؟ مشكلي پيش نمياد بعد از ثبتنام من سنم از ٢١ رد ميشه ؟
کارشناس حامی مهاجر

اگر در زمان ثبت نام لاتاری ، حتی یک روز به 21 سالگی شما مانده باشد، می‌توانید سه شانسه در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید. یعنی یک بار به صورت مستقل و یک بار به صورت زیرمجموعه پدر و یک بار به صورت زیرمجموعه مادر در لاتاری ثبت نام کنید. ملاک روز ثبت نام شما در لاتاری است و اگر بعد از آن 21 ساله شوید، مشکلی پیش نخواهد آمد.

M
سلام من نویسنده هستم، بیست سال سابقه کار دارم و حدود پانزده عنوان کتاب و مقاله از من منتشر شده است. آیا می‌توانم با هزینه ای کمتر از بیست هزار دلار به آمریکا مهاجرت کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. پیشنهاد می‌کنیم که برای دریافت جواب دقیق، فرم ارزیابی مهاجرت در سایت حامی مهاجر را تکمیل کنید. کارشناسان ما اطلاعات شما را بررسی می‌کنند، سپس با شما تماس خواهند گرفت و بهترین راه مهاجرت را به شما معرفی خواهند کرد.

بهزاد امیری اندی
سلام وقت خوش برای گرفتن ویزای امریکا درخواست مشاوره دارم سپاس
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. از طریق لینک زیر می‌تونید وقت مشاوره مد نظرتون رو انتخاب کنید :
https://hamimohajer.com/book-time

ناشناس
سلام من نياز به مشاوره دارم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. لطفا با موسسه تماس بگیرید.
021-48406

ناشناس
هولدر گرین کارت چیست
کارشناس حامی مهاجر

به فرد دارنده اقامت دائم آمریکا (گرین کارت آمریکا) هولدر گرین کارت می‌گویند.