20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

راهنمای کامل ویزای آمریکا (معرفی مناسب‌ترین ویزاها برای شما)

ویزای آمریکا : هزینه، شرایط اخذ و مدارک مورد نیاز

برخلاف تصور عموم مردم، اخذ ویزای آمریکا شرایط بسیار سخت و ناممکنی ندارد. درست است که آمریکا در ایران سفارت ندارد، اما کشور آمریکا یک سیستم قوی مهاجرتی دارد که دارای متنوع‌ترین کلاس ویزا در جهان است و این ویزاها در دو دسته کلی ویزاهای مهاجرتی آمریکا و ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا دسته بندی شده‌اند.

به همین دلیل اخذ ویزای آمریکا ساده تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید و شاید بعد از خواندن این مقاله متوجه شوید که شرایط گرفتن ویزای آمریکا را دارید و به جای درخواست برای دریافت ویزای شینگن یا ویزای کانادا، برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنید.

جالب است بدانید که فرآیند اخذ برخی از ویزاهای آمریکا، بدون مدرک زبان هم امکان‌پذیر است و حتی می‌توانید مصاحبه ویزا در سفارت آمریکا را به زبان فارسی انجام دهید. به همین دلیل است که هر سال بسیاری از ایرانیان می‌توانند حتی بدون تسلط بر زبان انگلیسی وارد آمریکا شوند.

 به دلیل تنوع ویزاها، روش‌های اخذ ویزای آمریکا نسبت به کشورهای دیگر بسیار زیادتر است. در این مقاله در ابتدا به توضیح چیستی چگونگی اخذ ویزا آمریکا می‌پردازیم و سپس به بررسی انواع روش های متداول اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان خواهیم پرداخت و همچنین مدارک موردنیاز برای ویزای آمریکا را توضیح خواهیم داد. به صورت خلاصه درباره نحوه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا ، اخذ ویزای توریستی آمریکا ، اخذ ویزای لاتاری آمریکا و دریافت ویزای آمریکا از طریق سرمایه گذاری صحبت خواهیم کرد.

موسسه حامی مهاجر دارای رتبه اول اخذ انواع ویزای آمریکا در ایران است. در صورت نیاز به اخذ ویزای فوری آمریکا یا دریافت مشاوره درباره راه های مهاجرت به آمریکا، می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس بگیرید.

ویزای آمریکا برای ایرانیان

همانطور که می‌دانید برای ورود به هر کشوری نیاز به مجوزی به نام ویزا دارید. ویزا معمولا بر روی پاسپورت شما چسبانده می‌شود و داشتن ویزای یک کشور نشان دهنده این است که در یک مدت زمان معین و به تعداد تعیین شده بر روی ویزا، می‌توانید وارد کشور صادر کننده ویزا شوید.

ویزای آمریکا برای ایرانیان

آمریکا یک سیاست بسیار باز برای پذیرفتن مسافران و مهاجران خارجی دارد و متقاضیان مهاجرت به آمریکا می‌توانند تحت شرایط بسیار زیادی ویزای آمریکا را دریافت نمایند. ویزاهای آمریکا آنچنان تنوعی دارند که نمونه آن در هیچ کشور دیگری مشاهده نمی‌شود.

به طور مثال، فقط با تکمیل فرم ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا ، بدون داشتن هیچگونه شرایط خاص و صرفا با شانس انتخاب شدن در قرعه کشی لاتاری، می‌توانید ویزای امریکا را دریافت کنید. برای تحصیل در آمریکا نیز انواع مختلفی از ویزا وجود دارد و حتی امکان گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان نیز وجود دارد، موضوعی که برای تحصیل در کانادا امکان آن کم است.

پس اگر قبل از این تصور می‌کردید که شرایط ویزای آمریکا برای ایرانیان سخت است، احتمالا با خواندن این چند خط متوجه شده‌اید که تصورتان اشتباه بوده است. اگر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید، متوجه خواهید شد که تقریبا تمام افراد با هر شرایطی، شانس اخذ یکی از انواع ویزای آمریکا را خواهند داشت.

انواع ویزای آمریکا

ویزای آمریکا در دو دسته کلی ویزاهای مهاجرتی آمریکا و ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا دسته بندی می‌شوند. در صورت اخذ یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی آمریکا، پس از ورود به این کشور، برای شما مجوز اقامت دائم در آمریکا یا همان گرین کارت صادر می‌شود و می‌توانید برای همیشه در آمریکا زندگی کنید.

ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا نیز مخصوص کسانی است که برای اقامت موقت وارد آمریکا می‌شوند. افرادی که ویزای غیرمهاجرتی آمریکا را دارند، باید پس از اتمام اهداف سفر خود ( گردشگری، تحصیل و...) از کشور آمریکا خارج شده و به کشور خود بازگردند. البته روش هایی هم برای تبدیل ویزا وجود دارد و امکان مهاجرت به آمریکا با ویزای غیرمهاجرتی نیز وجود دارد.

انواع ویزای آمریکا

به طور مثال بیشتر افرادی که برای تحصیل به آمریکا می‌روند، با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار، اقامت دائم آمریکا را اخذ می‌کنند. بنابراین باید بدانید که غیرمهاجرتی بودن ویزای شما به این معنا نیست که هیچ شانسی برای تبدیل ویزا و اخذ اقامت دائم ندارید.

برای مهاجرت به آمریکا، فقط باید ویزای مناسب با شرایط خود را پیدا کنید، سپس مراحل درخواست ویزای آمریکا را با آگاهی کامل و به صورت اصولی انجام دهید. فقط در این صورت است که شانس دریافت ویزا را خواهید داشت. متاسفانه بیشتر افرادی که موفق به اخذ ویزا نشده‌اند، فرآیند اخذ ویزا آمریکا را به صورت نادرست و با مشاوره غلط طی کرده‌اند و مسیر اشتباه هیچ وقت به مقصد درست نخواهد رسید. در ادامه مقاله بیشتر در مورد راه های گرفتن ویزای آمریکا برای ایرانیان صحبت خواهیم کرد و تا حد ممکن آگاهی شما در این زمینه را افزایش خواهیم داد.

چگونه ویزای آمریکا بگیریم؟ (مراحل گرفتن ویزای آمریکا)

در این بخش به صورت گام به گام بررسی خواهیم کرد که چگونه ویزای آمریکا بگیریم؟ سعی می‌کنیم با توضیحات کاملی که در هر مرحله ارائه می‌کنیم، تمام ابهامات شما را درباره مراحل اخذ ویزای آمریکا برطرف کنیم.

مراحل دریافت ویزای آمریکا

بررسی شرایط اخذ ویزای آمریکا

اولین قدم برای مهاجرت به آمریکا این است که ویزای متناسب با شرایط خود را پیدا کنید. همانطور که بالاتر هم به آن اشاره کردیم، سیاست خارجی آمریکا به گونه ای طراحی شده که برای تمام افراد و با هر شرایطی یک نوع ویزای وجود دارد. حالا باید در بین تعداد زیادی از کلاس های ویزای آمریکا، ویزای خودتان را پیدا کنید.

برای آنکه ویزای متناسب با شرایط خود را پیدا کنید، باید ابتدا با انواع ویزاهای آمریکا آشنا باشید. برای آشنایی با انواع ویزای امریکا می‌توانید مقاله معرفی انواع ویزای آمریکا را بخوانید، اما در نهایت توصیه می‌کنیم که برای انتخاب ویزا حتما با کارشناسان مجرب مهاجرت به آمریکا مشورت کنید.

کارشناس ویزای آمریکا بنا به تجربه و با توجه به پرونده‌هایی که انجام داده است، اطلاع دارد که در حال حاضر شانس دریافت کدام ویزای آمریکا برای شما بالاتر است و اگر مدارک کافی برای ادامه کار را نداشته باشید، شما را در تنظیم مدارک کمک می‌کند.

بنابراین پیشنهاد ما این است که فرم ارزیابی مهاجرت در سایت حامی مهاجر را تکمیل کنید. کارشناسان ما شرایط شما را بررسی می‌کنند و سپس با شما تماس گرفته و بهترین راه مهاجرت به امریکا را به شما معرفی خواهند کرد. در صورت تمایل می‌توانید تمام مراحل بعدی اخذ ویزای آمریکا را نیز از طریق موسسه حامی مهاجر ادامه دهید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای آمریکا

هنگام تکمیل فرم، به جز یک عکس دیجیتال، نیازی به بارگذاری هیچ مدرکی ندارید، اما برای تکمیل DS باید اطلاعات از موارد زیر داشته باشید و در زمان مراجعه به سفارت، مدارک لازم برای ویزای آمریکا را همراه خود ببرید. مدارک ذکر شده به‌صورت کلی هستند و ممکن است باتوجه به نوع ویزای انتخابی شما، مدارک اضافه‌تری نیز لازم باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر می‌توانید با موسسه حامی مهاجر از طریق شماره 02148000957 تماس بگیرید.

 • کپی چاپ شده فرم DS-160 یا DS-260
 • پاسپورت فعلی و معتبر
 • برنامه سفر در نظر گرفته شده برای سفر شما به ایالات متحده
 • اثبات وجوه برای پوشش کل هزینه سفر (صورت حساب بانکی، اثبات دارایی و غیره)
 • اثبات روابط قوی با کشور خود (تأیید اشتغال، ثبت نام مدرسه، مالکیت دارایی و غیره)
 • مدارک هویتی شما 
 • عکس دیجیتالی اخیر که با دستورالعمل‌های دولت ایالات متحده مطابقت دارد (حتماً این عکس را در رایانه یا دستگاهی که برای ثبت درخواست خود استفاده می‌کنید، ذخیره کنید!)
 • پاسپورت‌های منقضی شده که سفرهای گذشته را نشان می‌دهد (در صورت وجود)

همچنین از شما خواسته می‌شود که به سؤالات بیوگرافی خود و خانواده‌تان و همچنین سؤالات دقیق‌تر درباره سابقه اشتغال و سفر خود به عنوان بخشی از فرآیند DS-160 پاسخ دهید. در اختیار داشتن این اطلاعات در حین تکمیل درخواست می‌تواند مفید باشد.

تکمیل فرم های ویزای آمریکا (DS-260 ، DS-160 و ...)

بعد از انتخاب ویزای مناسب با شرایطتتان، باید درخواست ویزای خود را به دولت آمریکا ارسال کنید. برای هر کدام از انواع ویزاهای آمریکا فرم های گوناگونی وجود دارد. تمام فرم‌های درخواست ویزای آمریکا به صورت آنلاین هستند و با توجه به نوع ویزای درخواستی خود باید فرم خاصی را به صورت آنلاین تکمیل کنید و در صورت نیاز هزینه درخواست را به صورت آنلاین بپردازید.

تکمیل فرم های ویزای آمریکا

به طور نمونه اگر شما از برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا هستید و واجد شرایط دریافت ویزای لاتاری یا همان DV هستید باید فرم Ds-260 را تکمیل نمایید. راهنمای تکمیل فرم برندگان لاتاری را می‌توانید در مقاله راهنمای جامع تکمیل فرم DS-260 بخوانید. اگر متقاضی ویزای تحصیلی یا توریستی آمریکا هستید باید فرم Ds-160 را تکمیل کنید و به همین ترتیب هر ویزای آمریکا، فرم درخواست مخصوص به خود را دارد.

توجه کنید! اطلاعات وارد شده در فرم های سفارتی آمریکا، برای شما مسئولیت قانونی به دنبال دارد، بنابراین نباید صرفا با تکیه به دانش زبان خود، این فرم ها را تکمیل کنید. ارائه اطلاعات غلط یا جواب اشتباه به سوالات فرم، شانس دریافت ویزای شما را از بین می‌برد یا حتی می‌تواند شما را برای چندین سال از ورود به آمریکا محروم کند.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای تکمیل فرم های سفارتی، می‌توانید از خدمات کارشناسان حامی مهاجر در این زمینه استفاده کنید و فقط کافی است با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

گرفتن وقت سفارت آمریکا

پس از تکمیل فرم درخواست ویزا آمریکا برای ایرانیان باید به منظور انجام مصاحبه حضوری به یکی از سفارت های آمریکا در منطقه مراجعه کنید. به این منظور باید ابتدا از یکی از سفارت های آمریکا وقت بگیرید.

برای اخذ ویزاهای مهاجرتی آمریکا همچون لاتاری، خانوادگی و...، وقت سفارت توسط دولت آمریکا برای شما تعیین خواهد شد و می‌توانید هزینه وقت سفارت آمریکا را به صورت نقدی درون سفارت پرداخت کنید.

اما برای گرفتن ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا همچون ویزای تحصیلی، توریستی و ...، باید از سفارت مورد نظر خود وقت دریافت کنید و هزینه وقت سفارت آمریکا یا (MRV فی) را به صورت آنلاین پرداخت کنید. این موضوع که بهترین سفارت آمریکا برای دریافت ویزا و مصاحبه کدام است، در بخش های بعدی توضیح خواهیم داد.

برای اطلاع کامل از چگونگی دریافت وقت سفارت آمریکا، می‌توانید مقاله گرفتن وقت سفارت آمریکا را بخوانید.

مراجعه به سفارت امریکا در خارج از کشور

تمام متقاضیان دریافت ویزای امریکا باید حتما پس از درخواست ویزا به یکی از سفارت های آمریکا مراجعه کنند و از آنان به صورت حضوری مصاحبه به عمل آید. انجام مرحله مصاحبه و انگشت نگاری در سفارت آمریکا برای دریافت هر یک از انواع ویزاهای آمریکا الزامی است و بدون مصاحبه در سفارت آمریکا امکان اخذ ویزای آمریکا وجود ندارد.

مراجعه به سفارت آمریکا در کشورهای دیگر

از آنجا که ایران و آمریکا با یکدیگر روابط دیپلماتیک ندارند و امریکا سفارتی در ایران ندارد. متقاضیان ایرانی ویزای آمریکا باید به منظور انجام مصاحبه سفارت آمریکا به یک کشور خارجی مثل ترکیه، ارمنستان، امارات، عمان و ... بروند.

افرادی که می‌خواهند ویزای مهاجرتی آمریکا دریافت کنند، باید یک مرحله اضافه‌تر به نام آزمایشات مدیکال آمریکا نیز انجام دهند و پس از گرفتن وقت مدیکال ویزای آمریکا، برای انجام آزمایشات و معاینات به پزشک معتمد سفارت، در خارج از کشور مراجعه کنند.

مصاحبه در سفارت آمریکا برای دریافت ویزا به قدر کافی استرس دارد، حال حساب کنید که برای این مصاحبه باید به یک کشور خارجی هم سفر کنید. چگونگی سفر و جابجایی در یک کشور ناآشنا که احتمالا زبان مردم آن را نیز نمی‌دانید، استرس و نگرانی شما را چندین برابر خواهد کرد. در چنین شرایطی حتی درخواست پرینت مدرک از یک کافی نت نیز برای متقاضی بسیار سخت است.

به همین دلیل کارشناسان موسسه مهاجرتی حامی مهاجر با درک این مشکلات و برای کمک به متقاضیان ویزای آمریکا اقدام به طراحی تور سفارت آمریکا نمودند که یک تور تخصصی برای افرادی است که قصد انجام انجام کارهای کنسولی خود در خارج از کشور را دارند و با افتخار باید اعلام کنیم که حامی مهاجر اولین و تنها ارائه کننده تورهای سفارتی در ایران است.

پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با ویژگی های تور سفارتی و دلایل استفاده از آن، حتما صفحه تور سفارتی آمریکا را ببینید. مطمئنا استفاده از این تور برای متقاضیان ویزا آمریکا بسیار جذاب خواهد بود.

پاسخ به سوالات مصاحبه ویزای آمریکا

همانطور که گفتیم برای دریافت هر نوع ویزای آمریکا باید حضوری به سفارت مراجعه کنید و در مصاحبه ویزا به سوالات افسر پرونده پاسخ دهید. این مهم‌ترین مرحله در فرآیند اخذ ویزای آمریکاست. چرا که افسر پرونده تصمیم می‌گیرد که برای شما ویزا صادر شود یا خیر.

همین باعث می‌شود که مرحله مصاحبه ویزای آمریکا برای بعضی افراد ترسناک و استرس‌زا باشد. متقاضیانی که تا به حال تجربه مصاحبه ویزا در سفارت آمریکا را نداشته‌اند، بسیار نگران هستند. به همین دلیل در اینترنت به دنبال نمونه سوالات مصاحبه سفارت آمریکا هستند و می‌خواهند بدانند که افسر سفارت آمریکا در مصاحبه چه سوال هایی می‌پرسد.

این نگرانی کاملا طبیعی و قابل درک است، اما برای مصاحبه سفارت نباید به دنبال پکیج نمونه سوالات مصاحبه سفارت آمریکا باشید. مصاحبه ویزای آمریکا یک امتحان دانشگاهی نیست که برای جواب دادن به سوالات آن به دنبال کتاب یا نمونه سوال باشید.

برای پاسخ دادن به سوالات افسر کنسولی باید بدانید که هدف او از پرسیدن سوال چیست و مناسب با شرایط شخصی خود جواب دهید. پاسخ یکسان برای سوالات مصاحبه ویزا آمریکا وجود ندارد، شاید جوابی که برای یک نفر سودمند باشد، برای شخص دیگر کاملا ضرر داشته باشد. بنابراین همه چیز بسته به شرایط شخصی شما دارد. با پکیج و نمونه سوال نمی‌توانید برای مصاحبه آماده شوید.

موسسه حامی مهاجر به عنوان یک شرکت مهاجرتی معتبر، خدمت جدیدی به نام ماک سفارتی یا جلسه شبیه سازی مصاحبه ویزای آمریکا دارد که در این جلسه‌ها آمادگی و اعتماد به نفس کامل برای مصاحبه را کسب می‌کنید و شانس دریافت ویزای آمریکا، تا حد زیادی بالا خواهد رفت. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله ماک سفارتی را بخوانید.

پس از دریافت ویزای آمریکا

پس از آنکه مصاحبه خود را انجام دادید، افسر پرونده همانجا نتیجه را به شما اعلام می‌کند.

جواب مصاحبه در سفارت آمریکا

یکی از سه حالت زیر برای شما اتفاق خواهد افتاد:

 • افسر درخواست ویزای شما را رد می‌کند که به این حالت ریفیوزی ویزای آمریکا گفته می‌شود. در چنین حالتی می‌توانید بعد از رفع اشکالات، مجددا برای ویزا درخواست دهید.
 • افسر با درخواست صدور ویزای شما موافقت می‌کند و پاسپورت شما را برای الصاق ویزا تحویل می‌گیرد. به چنین حالتی صدور ویزای تک ضرب گفته می‌شود. شما چند روز در آن کشور خارجی می‌مانید و پاسپورت خودتان را به همراه ویزا از پست تحویل می‌گیرد.
 • افسر تشخیص می‌دهد که پرونده شما نیاز به بررسی بیشتر توسط اداره‌های دیگر دارد. بنابراین پرونده شما وارد پروسه AP یا روند بررسی بیشتر خواهد شد. در چنین حالتی باید به ایران بازگردید و منتظر نتیجه باشید. در بیشتر موارد ویزا پس از چند هفته صادر می‌شود و می‌توانید از خدمات پیکاپ پاسپورت برای دریافت ویزا استفاده کنید. مهم‌ترین دلیل AP خدمت سربازی است که در بخش‌های بعد بیشتر توضیح خواهیم داد.

پیکاپ ویزا یا پاسپورت چیست؟

اگر پرونده شما وارد پروسه AP شد و ویزای شما با تاخیر صادر شد، نیازی نیست که برای دریافت ویزا مجدد به یک سفر خارجی بروید و هزینه زیادی را متحمل شوید. فقط کافی است که پاسپورت خود را به یک موسسه مهاجرتی معتبر (دارای مجوز از پلیس گذرنامه) تحویل دهید.

کارگزاران این موسسه پاسپورت شما را به خارج از کشور می‌برند و پس از چسبانده شدن ویزا بر روی آن، به شما بازمی‌گردانند. با استفاده از خدمت پیکاپ ویزا، در وقت و هزینه شما صرفه جویی خواهد شد. برای خواندن مطالب بیشتر، توصیه می‌کنیم مقاله پیکاپ ویزا و پاسپورت را بخوانید.

بهترین سفارت برای گرفتن ویزای آمریکا

یکی دیگر از نگرانی های متقاضیان ایرانی ویزای آمریکا، انتخاب بهترین سفارت برای گرفتن ویزای آمریکا است. برای تعیین بهترین سفارت برای مصاحبه ویزای آمریکا باید به ابتدا به چند سوال مهم زیر پاسخ دهید.

زبان مصاحبه در سفارت امریکا چیست؟

 به دلیل اینکه آمریکا در ایران سفارت ندارد، وزارت خارجه این کشور سفارت آمریکا در استانبول و آنکارا ترکیه، ایروان ارمنستان و ابوظبی و دبی امارات را به عنوان سفارت های جایگزین برای ایرانیان در نظر گرفته است.

زبان مصاحبه در سفارت آمریکا

این موضوع به آن معنی نیست که ایرانیان فقط باید به این سفارت ها مراجعه کنند، بلکه به این معنا است که در این سه سفارت مصاحبه ویزای آمریکا به زبان فارسی نیز انجام می‌شود؛ ولی اگر شما بخواهید به سفارت دیگری مثل سفارت آمریکا در عمان، گرجستان، پاکستان، باکو و... مراجعه کنید، باید مصاحبه خود را به زبان انگلیسی یا زبان محلی آن کشور انجام دهید.

 پس یکی از مهم‌ترین نکات در انتخاب بهترین سفارت برای گرفتن ویزای آمریکا، زبان مصاحبه در آن سفارت است.

اخذ وقت فوری سفارت آمریکا از کدام سفارت ممکن است؟

برخی از سفارت های آمریکا در منطقه دارای ظرفیت بیشتری برای مصاحبه هستند و دریافت وقت از اینگونه سفارت‌ها سریع تر است. در شرایط خاص مثل شیوع بیماری کرونا برخی سفارت های آمریکا در منطقه تعطیل شدند و به متقاضیان ویزای تحصیلی آمریکا توصیه شد که وقت سفارت آمریکا در پاکستان را دریافت کنند.

بنابراین یکی دیگر از نکات مهم برای تعیین بهترین سفارت برای گرفتن ویزای آمریکا، مدت زمان انتظار برای دریافت وقت است. به همین دلیل برخی از ایرانی ها برای دریافت ویزای دانشجویی آمریکا، به سفارت آمریکا در عمان، گرجستان، تایلند و ... نیز مراجعه می‌کنند. پس بهتر است قبل از انتخاب سفارت حتما با یک کارشناس مجرب مهاجرتی مشورت کنید.

سفر خارجی شما برای مراجعه به سفارت آمریکا چقدر راحت است؟

از آنجا که به منظور مراجعه به سفارت امریکا باید یک سفر خارجی انجام دهید. نزدیک بودن و راحتی سفر به آن کشور خارجی دارای اهمیت بسیار زیادی است و می‌تواند در انتخاب بهترین سفارت برای گرفتن ویزای آمریکا نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد.

باید ابتدا پروازهای ایران به کشور مقصد خود را بررسی کنید و در نظر بگیرید که سفر به آن کشور خارجی نیاز به ویزا دارد یا خیر. مثلا برای رفتن به کشور ترکیه و ارمنستان نیاز به ویزا ندارید و تقریبا هر روز می‌توانید یک پرواز به مقصد این کشورها پیدا کنید. این قضیه هم می‌تواند نکته مهمی برای تصمیم‌گیری شما باشد.

برای انتخاب بهترین سفارت برای گرفتن ویزای آمریکا می‌توانید نکات گفته شده بالا را در نظر بگیرید یا برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله بهترین سفارت برای گرفتن ویزای آمریکا را بخوانید. اما هرگز فراموش نکنید که این مطالب جهت افزایش آگاهی شماست و نمی‌تواند جای مشاوره با کارشناس را بگیرید.

شما نمی‌توانید برای انتخاب بهترین سفارت فقط به اطلاعات بالا یا توصیه افراد ویزا شده تکیه کنید. مشاوره با کارشناس برای انتخاب سفارت بسیار مهم است، چرا که او بنا به تجربه می‌داند که در حال حاضر کدام سفارت آمریکا روند بهتری برای صدور ویزای مورد نظر شما دارد و همین موضوع باعث می‌شود که شانس بیشتری برای دریافت ویزا داشته باشید.

دیگر خدمات حامی مهاجر تور سفارت آمریکا در ابوظبی امارات

خدمت سربازی و ویزای آمریکا

از آنجا که روابط دیپلماتیک خوبی بین ایران و آمریکا وجود ندارد. دولت آمریکا برای هر شخصی که با دولت ایران در ارتباط بوده است، سخت گیری‌هایی را برای صدور ویزا در نظر گرفته است. پرونده این افراد وارد پروسه AP یا بررسی بیشتر می‌شود و در نهایت بعد از مدتی برای بیشتر آن‌ها ویزای آمریکا صادر خواهد شد.

خدمت سربازی و ویزای آمریکا

رفتن به خدمت سربازی نیز یک نوع رابطه با دولت ایران در نظر گرفته می‌شود. بنابراین ویزای آقایانی که به خدمت سربازی رفته‌اند، کمی دیرتر از آقایانی صادر می‌شود که از خدمت معاف هستند. همین موضوع باعث شده که عده‌ای شایعه کنند که با رفتن به خدمت سربازی، نمی‌توانید ویزای آمریکا بگیرید، که این حرف کاملا غلط است.

هر سال عده زیادی از آقایانی که به خدمت سربازی رفته‌اند، ویزای آمریکا می‌گیرند و به این کشور مهاجرت می‌کنند. فقط با توجه به ارگانی که در آن خدمت سربازی را انجام داده‌اید، باید مشاوره مناسب دریافت کنید و کارهای مهاجرتی خود را زیر نظر کارشناسان مجرب انجام دهید. شما باید بتوانید مدارک ویزای آمریکا خود را با توجه به شرایطتان به‌صورتی جمع‌آوری کنید تا شانس صدور ویزا را افزایش دهید. 

ویزای آمریکا برای ایرانیان

در این بخش قصد داریم به بررسی آن دسته از ویزاهای آمریکا بپردازیم که ایرانیان اجازه دریافت آن‌ها را دارند. بنابراین در این بخش به صورت اختصاصی به ویزای آمریکا برای ایرانیان پرداخته می‌شود و همه انواع ویزاهای آمریکا توضیح داده نخواهد شد.

ویزای توریستی آمریکا

اگر هدف شما از رفتن به آمریکا دیدار دوستان و آشنایان، گردشگری، مقاصد تجاری همچون امضای قرارداد و شرکت در جلسه های کاری و اهداف درمانی باشد. می‌توانید درخواست ویزای توریستی آمریکا بدهید.

ویزای آمریکا برای ایرانیان

ویزاهای توریستی آمریکا می‌توانند تا ده سال نیز اعتبار داشته باشند و اجازه چند بار ورود به این کشور را به شما بدهند. در این صورت ویزای مولتی آمریکا برای شما صادر شده است؛ اما معمولا شرایط ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان به این صورت نیست و در بیشتر مواقع برای ایرانیان ویزای توریستی 6 ماهه و یک بار ورود (سینگل) صادر می‌شود.

ویزای توریستی آمریکا در دسته ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا قرار دارد و با داشتن آن اجازه کار، تحصیل و اقامت طولانی مدت در آمریکا را نخواهید داشت و باید پس از اتمام مهلت اقامت، به کشور خود بازگردید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد این ویزا و نحوه اخذ ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان می‌توانید مقاله ویزای توریستی آمریکا و شرایط اخذ آن را بخوانید.

انواع ویزای توریستی آمریکا

کلاسه بندی ویزای توریستی آمریکا به شکل زیر است :

 • ویزای B1 جهت کسب جایزه رویداد ورزشی یا تجاری
 • ویزای B2 جهت همراهی دانش آموز بین المللی یا درمان پزشکی یا گردشگری
 • ویزای B1/B2 به طور کلی برای مقاصد توریستی صادر می‌شود

ویزای تحصیلی امریکا

گرفتن ویزای تحصیلی امریکا یکی از اصولی ترین شیوه ها برای مهاجرت به آمریکا است. ویزای تحصیلی آمریکا برای ایرانیان در همه شرایط و زمان ها در دسترس بوده و حتی موانع مهاجرتی رییس جمهور سابق آمریکا برای ایرانیان، نتوانست مانع صدور ویزای تحصیلی آمریکا برای ایرانیان شود.

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی جز دسته ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا است و با داشتن آن فقط اجازه خواهید داشت که تا اتمام دوره تحصیلی خود در آمریکا اقامت داشته باشید و اجازه اقامت همیشگی در آمریکا را ندارید؛ اما روش هایی برای تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم آمریکا وجود دارد که در صورت تمایل می‌توانید این روش ها را در مقاله راه های اخذ اقامت آمریکا برای ایرانیان بخوانید.

نکته جالب این است که اخذ ویزا تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان نیز امکان‌پذیر است و برای دریافت این ویزا الزامی به داشتن مدارک زبان معتبر همچون آیلتس و تافل و... ندارید. برای خواندن اطلاعات بیشتر در مورد ویزا تحصیلی آمریکا می‌توانید مقاله کامل ترین راهنمای ویزای تحصیلی آمریکا را بخوانید.

در صورت تمایل برای مشاوره بیشتر و همچنین استفاده از خدمات حامی مهاجر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا و اخذ ویزای تحصیلی امریکا بدون مدرک زبان می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

انواع ویزای تحصیلی امریکا

کلاسه بندی ویزای تحصیلی آمریکا به شکل زیر است :

نوع موسسه آموزشی برای تحصیل در آمریکا

ویزای تحصیلی مورد نیاز

دانشگاه ها و کالج ها - مدارس علوم مذهبی و دینی - دبیرستان ها، هنرستان ها و دبستان های خصوصی – تمامی موسسات آموزش آکادمیک همچون موسسات آموزش زبان

F

تمامی موسسات غیر آکادمیک به استثنای موسسات آموزش زبان

M

دوره های اینترنتی و آموزش کار، استفاده از بستر های مطالعاتی و سفر های کاری-درسی در طول تابستان

J

ویزای لاتاری آمریکا ( ویزای DV یا تنوع نژادی )

آسان‌‌ترین، ارزان‌ترین و سریع‌ترین روش برای دریافت ویزای امریکا، ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا است. لاتاری گرین کارت آمریکا هر سال برگزار می‌شود و پس از انجام یک قرعه کشی تعداد معینی ویزای تنوع نژادی آمریکا (ویزای DV) به برندگان لاتاری اعطا می‌شود. شرایط ویزای آمریکا در این روش برای ایرانیان بسیار راحت است.

ویزای لاتاری آمریکا

در واقع دریافت ویزای لاتاری آمریکا به هیچ شرایط خاص و ویژه‌ای نیاز ندارد و برای دریافت آن فقط به شانس نیاز دارید. اگر جز برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا باشید، می‌توانید برای مصاحبه ویزای DV به سفارت آمریکا مراجعه کنید و پس از انجام کارهای اداری، ویزای خود را دریافت کنید.

ویزای لاتاری جز ویزاهای مهاجرتی امریکا محسوب می‌شود و اشخاصی که این ویزا را دارند، پس از ورود به آمریکا می‌توانند گرین کارت دریافت کنند و برای همیشه در آمریکا زندگی کنند. خوشبختانه متولدین کشور ایران نیز می‌توانند در برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کنند؛ بنابراین ثبت نام در برنامه لاتاری آمریکا را می‌توان یکی از ساده ترین روش های اخذ اقامت دائم آمریکا برای ایرانیان دانست.

آن دسته از متقاضیان ویزای آمریکا که هیچ شرایطی برای مهاجرت ندارند، می‌توانند هر سال شانس خود را با ثبت نام در لاتاری آمریکا امتحان کنند و در صورتی که از برندگان لاتاری باشند، می‌توانند به آسانی ویزای آمریکا را دریافت کنند. برای مطالعه مطلب کامل‌تر، می‌توانید مقاله شرایط ثبت نام لاتاری گرین کارت امریکا را مطالعه کنید.

ویزای آمریکا از طریق سرمایه گذاری

به وسیله سرمایه گذاری و ایجاد کارآفرینی در آمریکا می‌توان ویزای سرمایه گذاری دریافت کرد. مقدار سرمایه‌گذاری برای دریافت این نوع از ویزا، پس از ترامپ افزایش یافته است. در حال حاضر برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا، باید حداقل 900000 دلار در ایالات و مناطق دارای نرخ بیکاری بالا و یا یک میلیون و هشتصد هزار دلار در ایالات و مناطق دارای نرخ بیکاری پایین، سرمایه گذاری کرد.

از آنجا اتباع ایرانی اجازه باز کردن حساب بانکی در آمریکا را ندارند، ثبت شرکت در آمریکا نیز برای اتباع ایرانی امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل می‌توان گفت که اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا برای ایرانیان از روش های معمول امکان‌پذیر نیست؛ اما برای ایرانیانی که قصد سرمایه گذاری در آمریکا و اخذ ویزای سرمایه گذاری را دارند، راه دیگری وجود دارد که در ادامه آن را توضیح می‌دهیم.

ویزای آمریکا با پاسپورت ترکیه

همانطور که در بخش بالا گفتیم، امکان دریافت ویزای سرمایه گذاری آمریکا برای اتباع ایرانی وجود ندارد. بنابراین یک روش بسیار خوب برای ایرانیانی که قصد سرمایه گذاری در آمریکا را دارند، اخذ ویزای آمریکا با پاسپورت ترکیه است.

ویزای سرمایه گذاری آمریکا

در صورتی که از تمکن مالی خوبی بهره‌مند باشید، دریافت پاسپورت ترکیه بسیار ساده است و در طی مدت دو ماه می‌توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. با اخذ پاسپورت ترکیه شما دو تابعیتی خواهید شد و تابعیت کشور ترکیه را نیز خواهید داشت، به همین ترتیب می‌توانید به عنوان یک شهروند ترک برای دریافت ویزای سرمایه گذاری آمریکا اقدام نمایید و گرفتن ویزا آمریکا را با پاسپورت ترکیه انجام دهید.

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق روش هایی همچون خرید خانه در ترکیه امکان پذیر است. در صورت نیاز به مطالعه مطالب بیشتر در مورد روش های اخذ پاسپورت ترکیه می‌توانید مقاله راهنمای جامع اخذ پاسپورت ترکیه را بخوانید.

این مطلب هم برای شما کاربردی است: بهترین راه های اخذ اقامت ترکیه

ویزای خانوادگی آمریکا

اقوام درجه اول یک شهروند آمریکا یا یک فرد دارنده گرین کارت آمریکا، در صورت داشتن شرایط جدول زیر واجد صلاحیت دریافت ویزای خانوادگی هستند.

ویزای خانوادگی آمریکا

از آنجا که این ویزا از نوع مهاجرتی است، اشخاص دارنده این ویزا به محض ورود گرین کارت آمریکا دریافت می‌کنند.

نام ویزا

نسبت شخص درخواست کننده ویزا
با فرد مقیم در آمریکا

وضعیت اقامتی شخص مقیم آمریکا

شرایط فرد درخواست کننده

IR2

فرزند

شهروند

مجرد و زیر 21 سال

F1

فرزند

شهروند

مجرد و بالای 21 سال

F3

فرزند

شهروند

متاهل و سن اهمیتی ندارد

F2B

فرزند

دارنده گرین کارت آمریکا

مجرد و زیر 21 سال

F4

برادر یا خواهر

شهروند

-

IR5 

پدر یا مادر

شهروند

-

   اگر درک جدول بالا برای شما سخت است می‌توانید با خواندن سه مثال زیر، نحوه استفاده از جدول را به خوبی متوجه شوید.

مثال 1 : اگر والدین شما شهروند آمریکا هستند و شما بالای 21 سال دارید اما ازدواج نکردید می‌توانید ویزای F1  آمریکا را درخواست دهید.

مثال 2 :  اگر فرزندان شما شهروند آمریکا هستند، می‌توانید ویزای IR5 دریافت کنید.

مثال 3 :  اگر زیر 21 سال هستید و تاکنون ازدواج نکردید و پدر یا مادر یا هر دو آنها گرین کارت آمریکا دارند، می‌توانید درخواست ویزای F2B آمریکا بدهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزاهای خانوادگی و آشنایی با تمام انواع آن، می‌توانید مقاله ویزای خانوادگی آمریکا را بخوانید.

ویزای ازدواج امریکا

ویزای ازدواج نیز یکی از شیوه‌های دیگر برای دریافت اقامت دائم آمریکاست.

ویزای ازدواج آمریکا

برای دریافت این نوع ویزا دو روش وجود دارد :

ازدواج با یک شهروند آمریکا : در صورت ازدواج با فردی که شهروند آمریکا باشد، به شما ویزای CR1 تعلق می‌گیرد و به محض ورود به آمریکا، می‌توانید گرین کارت خود را دریافت نمایید.

ازدواج با دارنده گرین کارت آمریکا : در صورت ازدواج با فردی که دارنده گرین کارت آمریکا باشد، به شما ویزای F2A تخصیص می‌یابد و باز هم پس از ورود به آمریکا می‌توانید گرین کارت دریافت نمایید. در صورت احتیاج به اطلاعات بیشتر از شرایط این ویزا می‌توانید مقاله مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج F2A را بخوانید.

ویزای نامزدی آمریکا

ویزای نامزدی در واقع در دسته ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا قرار دارد، اما به دلیل ماهیت مهاجرتی آن، می‌توان آن را در دسته ویزاهای مهاجرتی نیز جای داد. این نوع ویزا برای اشخاصی مناسب است که هنوز با یک شهروند آمریکا ازدواج نکرده‌اند، اما با فردی قرار گذاشته‌اند که پس از ورود به آمریکا با او ازدواج نمایند.

برای این افراد ویزای نامزدی یا K-1  صادر می‌شود و پس از ازدواج، می‌توانند گرین کارت آمریکا دریافت کنند. مدت اعتبار ویزای نامزدی 90 روز است و در صورت عدم ازدواج در این مدت، به هیچ وجه قابل تمدید نیست. می‌توانید برای خواندن مطالب بیشتر درباره این مورد، مقاله ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا  K-1 را بخوانید.

ویزای کاری آمریکا

اخذ ویزای کاری آمریکا برای ایرانیان شاید یکی از سخت ترین کارها برای مهاجرت به آمریکا باشد. سیاست کلی کشور آمریکا بر این است که نیرو کار مورد نظر خود را ابتدا از کشور خود و سپس از کشورهای اروپایی تامین نماید.

بنابراین اگر کارفرمایی در آمریکا قصد داشته باشد که یک ایرانی را به کار بگیرد، باید اثبات کند که در امریکا هیچ شخصی برای آن موقعیت شغلی وجود ندارد. به همین علت روند دریافت ویزای کاری آمریکا برای ایرانیان بسیار پیچیده است و نیاز به اثبات موارد زیادی دارد.

ویزای کاری آمریکا

بیشتر کسانی که از شرکت های آمریکایی جاب آفر نیز دریافت می‌کنند، توسط آفیسر سفارت فاقد شرایط لازم برای دریافت ویزای کار آمریکا شناخته شده و درخواست ویزای کاری آن‌ها رد می‌شود.

توصیه ما به متقاضیان مهاجرت کاری به امریکا این است که ابتدا از طریق تحصیلی وارد آمریکا شوند. دانشجویان خارجی که در آمریکا درس می‌خوانند، پس از اتمام تحصیل خود اجازه دارند که یکسال در آمریکا کار کنند و پس از یکسال می‌توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کنند. در حال حاضر این کار بهترین روش دریافت ویزای کار آمریکا برای ایرانیان به حساب می‌آید.

قانون جدید ویزای امریکا برای ایرانیان

در زمان ریاست جمهوری ترامپ، فرمان های بسیار زیادی برای محدود کردن صدور ویزا برای ایرانیان صادر شد و وضعیت به گونه ای شد که به جز ویزای تحصیلی ، امکان دریافت سایر ویزاهای آمریکا برای ایرانیان بسیار محدود شد.

 اما در حال حاضر رییس جمهور جدید آمریکا تمام فرمان های مهاجرتی ترامپ را لغو کرده است و طبق قانون جدید ویزای امریکا برای ایرانیان، همه شرایط به حالت طبیعی قبلی خود برگشته است. بنابراین در حال حاضر ایرانیان برای اخذ ویزاهای آمریکا با مانع قانونی خاصی روبرو نیستند.

هزینه انواع ویزای آمریکا

هزینه گرفتن ویزا آمریکا با توجه به نوع ویزای انتخابی متفاوت خواهد بود. در ادامه سعی کرده ایم که خلاصه‌ای از قیمت یا هزینه انواع ویزای آمریکا را در اختیار شما قرار دهیم، اما گفتنی است که هزینه‌های گفته شده در جدول‌های زیر، صرفا میانگینی از هزینه‌های صدور ویزای آمریکا است.

هزینه ویزای آمریکا

برای اطلاعات دقیق از هر ویزا آمریکا قیمت، بهتر است مقاله اختصاصی مربوط به آن ویزا را مطالعه فرمایید.

هزینه ویزای توریستی آمریکا

نوع ویزا

مبلغ هزینه (به دلار آمریکا)

ویزای توریستی B1/B2

160 دلار

هزینه ویزای تحصیلی آمریکا

نوع هزینه

مبلغ هزینه (به دلار آمریکا)

کارمزد صدور ویزا

160 دلار

کارمزد SEVIS ( سویس فی)

350 دلار

هزینه ویزای لاتاری آمریکا

نوع هزینه (به ازای هر شخص)

مبلغ هزینه (به دلار آمریکا)

کارمزد صدور ویزا

330 دلار

هزینه مدیکال و تست پزشکی
(به صورت میانگین)

215 دلار

هزینه ویزای خانوادگی آمریکا

نوع ویزا

نوع هزینه

مبلغ هزینه (به دلار آمریکا)

ویزای خانوادگی و ازدواج

هزینه فرم I-130 و تشکیل پرونده

535 دلار

ویزای نامزدی

کارمزد صدور ویزا

265 دلار

شرایط عکس ویزای آمریکا

یکی از مسائل مهم برای صدور ویزای آمریکا، ارسال عکس صحیح برای صدور ویزا می‌باشد. عکس ویزای آمریکا باید دارای شرایط زیر باشد :

 • پس زمینه عکس باید کامل سفید باشد و هیچگونه سایه ای نباید در تصویر باشد. نمونه ای از عکس مورد قبول ویزای آمریکا و عکس غیر قابل قبول را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

شرایط عکس آقایان برای ویزای آمریکا

شرایط عکس خانم ها برای ویزای آمریکا

 • عکس ویزای آمریکا باید بدون عینک و هیچ چیز اضافه بر روی صورت گرفته شود. وجود هرگونه عینک بر روی صورت (حتی عینک طبی) باعث غیرقابل قبول بودن عکس برای ویزای امریکا می‌شود.

حذف عییک در زمان تهیه عکس برای ویزای آمریکا

 • صورت شما باید در مرکز عکس باشد و اندازه درستی داشته باشد. اگر صورت شما فضای نامناسبی را در عکس بپوشاند و یا در مرکز عکس نباشد، باعث غیرقابل قبول بودن عکس برای ویزای امریکا می‌شود.

در عکس ویزای آمریکا صورت باید در مرکز عکس باشد

 •  در عکس ویزای آمریکا باید گردی صورت کاملا مشخص باشد. نباید هیچ سایه‌ای بر روی صورت افتاده باشد. داشتن کلاه در عکس یا ریختن موی سر روی صورت باعث غیرقابل قبول بودن عکس برای ویزای امریکا می‌شود. تنها استثنایی که در این میان وجود دارد، شرایط مذهبی یا پزشکی است که فرد تحت آن مجبور به پوشیدن روسری یا هر چیز دیگر است. در این شرایط نیز باید گردی صورت به طور کامل مشخص باشد.

گردی صورت در عکس ویزا باید مشخص باشد

 • زاویه صورت در عکس ویزای آمریکا باید کامل رو به دوربین باشد و وضعیت صورت در حالت عادی باشد (بدون لبخندهایی که دندان در آن دیده می‌شود و چشم ها نباید بسته باشد) .

زاویه صورت در عکس ویزای

 سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا تمام مطالب مربوط به نحوه گرفتن ویزای آمریکا را پوشش دهیم. در ابتدا درباره چگونگی اخذ ویزا امریکا بحث کردیم و سپس به بیان راه های اخذ ویزای امریکا برای ایرانیان پرداختیم.

در ادامه این مطلب درباره نکات مربوط به خدمت سربازی و ویزای آمریکا صحبت کردیم و توصیه‌هایی را نیز درباره نحوه انتخاب سفارت و چگونگی پاسخ به سوالات افسر در مصاحبه ویزا، بیان کردیم و دانستید نه‌تنها وضعیت ویزای آمریکا برای ایرانیان بد نیست؛ بلکه با داشتن تجربه و دانش کافی، امکان دریافت آن به‌راحتی وجود دارد. 

بخش‌های انتهایی مقاله نیز به بیان هزینه اخذ انواع ویزای آمریکا اختصاص داشت و شرایط عکس ویزای آمریکا نیز بیان شد. امیدواریم توانسته باشیم با این مقاله آگاهی شما را در زمینه ویزای آمریکا افزایش دهیم و یک راهنمای کامل در این زمینه ارائه کنیم. در صورت داشتن سوال بیشتر، می‌توانید آن را در قسمت نظرات از ما بپرسید.

موسسه حامی مهاجر دارای رتبه اول اخذ انواع ویزای آمریکا در ایران است. در صورت نیاز به اخذ ویزای آمریکا یا دریافت مشاوره درباره روش های دریافت اقامت و مهاجرت به آمریکا، می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره ویزای آمریکا 

در ادامه برخی از سوالات پرتکرار شما عزیزان پاسخ داده شده است. در صورت هرگونه سوال دیگر، می‌توانید با موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید یا در کامنت‌ها سوال خود را برایمان بنویسید تا کارشناسان حامی مهاجر در اسرع وقت، پاسخگوی شما باشند. 

مراحل دریافت ویزای آمریکا گونه است؟

مرحله 1: اعتبار پاسپورت خود را بررسی کنید. 
مرحله 2: فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید. 
مرحله 3: مدارک لازم (که در مقاله ذکر شد)، را جمع‌آوری کنید. 
مرحله 4: زمانی برای قرار مصاحبه از سفارت دریافت کنید. 
مرحله 5: هزینه ویزا و مصاحبه را بپردازید و در مصاحبه شرکت کنید. 

دریافت کدام ویزای آمریکا آسان است؟

ویزای B1/B2 ایالات‌متحده یکی از ساده‌ترین گزینه‌ها جهت بازدید از آمریکا برای مقاصد تجاری یا گردشگری است. 

هزینه ویزای آمریکا چقدر است؟

هزینه درخواست برای رایج‌ترین انواع ویزای غیرمهاجرتی 185 دلار آمریکاست که شامل ویزاهای توریستی، تجاری و دانشجویی می‌شود. بیشتر ویزاهای مبتنی بر دادخواست، مانند ویزای کاری 205 دلار آمریکا هستند. 

در مصاحبه ویزای آمریکا چه چیزهایی نباید گفت؟

کلماتی مانند «مثل، حدس می‌زنم» افسر را برای صدور ویزا، دچار تردید می‌کند. به سوالات پرسیده شده دقت کنید و فقط با پاسخ قانع‌کننده پیش بروید. از جواب‌های کوتاه و تک کلمه‌ای دوری کنید و سعی کنید ساده توضیح دهید.

درصد ریجکتی ویزای آمریکا چقدر است؟

بر اساس آمار ویزای غیرمهاجرتی 2022، 6,815,120 ویزا صادر شده است و درصد ریجکتی ویزای ایالات متحده 15.77درصد است. 

چگونه می توانم از ریجکت شدن ویزای آمریکا جلوگیری کنم؟

اگر نتوانید مدرکی مبنی بر وجود بودجه کافی ارائه دهید (یعنی تمکن مالی کافی ندارید)، ممکن است درخواست ویزای شما رد شود. برای جلوگیری از این امر، مطمئن شوید که در حساب بانکی خود پول کافی برای پوشش هزینه‌هایتان در آمریکا دارید و هرگونه اسناد مالی لازم را همراه با درخواست خود ارائه دهید. 
جزئیات سفر خود را ناقص نگذارید و در مدارکتان شفاف کنید. هدف از سفرتان، باید بتواند افسر را قانع کند. برای سفرتان بیمه مسافرتی کافی داشته باشید. 
 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 33 | کل دیدگاه های تایید شده: 5
زهرا محسني
سلام من الان يه ماه ديگه ٢١ سالم تموم ميشه تا قبل اين يك ماه ثبتنام كنم ميتونم زير مجوعه پدر مادرم باشم يا اينكه اونارو زير مجموعه خودم بزنم ؟ مشكلي پيش نمياد بعد از ثبتنام من سنم از ٢١ رد ميشه ؟
کارشناس حامی مهاجر

اگر در زمان ثبت نام لاتاری ، حتی یک روز به 21 سالگی شما مانده باشد، می‌توانید سه شانسه در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید. یعنی یک بار به صورت مستقل و یک بار به صورت زیرمجموعه پدر و یک بار به صورت زیرمجموعه مادر در لاتاری ثبت نام کنید. ملاک روز ثبت نام شما در لاتاری است و اگر بعد از آن 21 ساله شوید، مشکلی پیش نخواهد آمد.

M
سلام من نویسنده هستم، بیست سال سابقه کار دارم و حدود پانزده عنوان کتاب و مقاله از من منتشر شده است. آیا می‌توانم با هزینه ای کمتر از بیست هزار دلار به آمریکا مهاجرت کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. پیشنهاد می‌کنیم که برای دریافت جواب دقیق، فرم ارزیابی مهاجرت در سایت حامی مهاجر را تکمیل کنید. کارشناسان ما اطلاعات شما را بررسی می‌کنند، سپس با شما تماس خواهند گرفت و بهترین راه مهاجرت را به شما معرفی خواهند کرد.

بهزاد امیری اندی
سلام وقت خوش برای گرفتن ویزای امریکا درخواست مشاوره دارم سپاس
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. از طریق لینک زیر می‌تونید وقت مشاوره مد نظرتون رو انتخاب کنید :
https://hamimohajer.com/book-time

ناشناس
سلام من نياز به مشاوره دارم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. لطفا با موسسه تماس بگیرید.
021-48406

ناشناس
هولدر گرین کارت چیست
کارشناس حامی مهاجر

به فرد دارنده اقامت دائم آمریکا (گرین کارت آمریکا) هولدر گرین کارت می‌گویند.