50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای آمریکا: بهترین راه گرفتن ویزا با حامی مهاجر

ویزای آمریکا: هزینه، شرایط اخذ و مدارک مورد نیاز

پاسپورتتان را بیاورید! وقت چسباندن مهر ویزای آمریکا و شروع ماجراجویی شما در قاره‌ای اعجاب‌انگیز است! این ماجراجویی می‌تواند تنها برای تحصیل، گردش یا انجام پروژه‌ای بیزینسی باشد یا برای مهاجرت و زندگی دائمی. در هرصورت شما برای در تمامی راه های مهاجرت به آمریکا برای ورود به چهارمین قاره بزرگ جهان یعنی آمریکای شمالی، نیاز به ویزا دارید. 
جالب است بدانید که فرآیند اخذ برخی از ویزاهای آمریکا، بدون مدرک زبان هم امکان‌پذیر است و حتی می‌توانید مصاحبه ویزا در سفارت آمریکا را به زبان فارسی انجام دهید. به همین دلیل است که هر سال بسیاری از ایرانیان می‌توانند حتی بدون تسلط بر زبان انگلیسی وارد آمریکا شوند.
در این مقاله در ابتدا به توضیح چیستی چگونگی اخذ ویزا آمریکا می‌پردازیم و سپس به بررسی انواع روش های متداول اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان خواهیم پرداخت.

ویزای آمریکا

ویزاهای آمریکا که باید در سفارت‌خانه‌های کشورهای اطراف مانند ترکیه، دبی، عمان، ارمنستان و غیره دریافت کنید (زیرا آمریکا در ایران سفارت ندارد)، در دو دسته کلی ویزاهای مهاجرتی آمریکا (ویزای دائم) و ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا (ویزای موقت) دسته بندی می‌شوند. اگر درخواست شما یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی آمریکا، پس از ورود به آمریکا، برای شما مجوز اقامت دائم در آمریکا یا همان گرین کارت صادر می‌شود و می‌توانید برای همیشه در آمریکا زندگی کنید.     

انواع ویزاهای آمریکا

ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا نیز مخصوص کسانی است که برای اقامت موقت وارد آمریکا می‌شوند. افرادی که ویزای غیرمهاجرتی آمریکا را دارند، باید پس از اتمام اهداف سفر خود ( گردشگری، تحصیل و...) از کشور آمریکا خارج شده و به کشور خود بازگردند. البته روش‌هایی هم برای تبدیل ویزا و اقامت دائم در آمریکا وجود دارد که در ادامه خواهیم گفت. 
در درجه اول لازم است انواع ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی آمریکا را بشناسید: 

 • ویزای توریستی آمریکا: نوعی ویزای غیرمهاجرتی است که اگر هدف شما از رفتن به آمریکا دیدار دوستان و آشنایان، گردشگری، مقاصد تجاری همچون امضای قرارداد و شرکت در جلسه‌های کاری و اهداف درمانی باشد، می‌توانید درخواست ویزای توریستی آمریکا بدهید. معمولا این ویزا سینگل (یک بار ورود) و 6 ماهه است اما امکان دریافت ویزای توریستی 10 ساله نیز وجود دارد. 
 • ویزای تحصیلی آمریکا: ویزای تحصیلی آمریکا برای ایرانیان در همه شرایط و زمان ها در دسترس بوده و جزء ویزاهای غیرمهاجرتی است اما معمولا تمامی دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی در آمریکا، ویزای خود را تغییر داده و با مشغول شدن در شغلی، اقامت دائم دریافت می‌کنند. لازم است بدانید دریافت ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان نیز امکان‌پذیر است! 

انواع ویزای آمریکا

 • ویزای ازدواج امریکا: ویزای ازدواج نیز یکی از شیوه‌های دیگر برای دریافت اقامت دائم آمریکا است که اگر فرد با شهروند آمریکایی ازدواج کند ویزای CR1 یا IR1 دریافت کرده و اگر با دارنده گرین کارت ازدواج کند، ویزای مهاجرتی F2A به او تعلق می‌گیرد. 
 • ویزای خانوادگی آمریکا: اقوام درجه اول یک شهروند آمریکا یا یک فرد دارنده گرین کارت آمریکا، در صورت داشتن شرایط دریافت ویزای خانوادگی آمریکا، می‌توانند وارد این کشور شده و پس از مدتی گرین کارت دریافت کنند. 

انواع ویزا آمریکا

ویزای آمریکا برای ایرانیان

آمریکا حدودا 185 نوع ویزا دارد که در بالا ویزاهای مهم مهاجرتی و غیرمهاجرتی را نام برده‌ایم اما سوال اینجاست که دریافت ویزای امریکا برای ایرانیان راحت است یا سخت؟ 

باید گفت برخلاف تصور عموم، آمریکا یک سیاست بسیار باز برای پذیرفتن مسافران و مهاجران خارجی دارد و ایرانیان نیز از این امر مستثنی نیستند اما دریافت برخی ویزاها برای ایرانیان کمی دشوار است، مانند ویزای سرمایه‌گذاری یا ویزای کاری آمریکا. 
در بین تمامی ویزاهای گفته شده، ویزای لاتاری، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج، ویزای خانوادگی و ویزای توریستی آمریکا راحت‌ترین و سریع‌ترین ویزاهایی هستند که امکان دریافتشان برای ایرانیان وجود دارد. ( تعداد ویزاهای صادر شده لاتاری برای ایرانیان در بولتن ویزا آمریکا قابل مشاهده است. )
لازم به ذکر است حامی مهاجر با داشتن رتبه 1 در اعزام دانشجو به آمریکا، دریافت ویزای DV لاتاری و ویزای B1 و B2 توریستی، قدم به قدم می‌تواند در این مسیر کنارتان باشد. 

ویزای آمریکا برای ایرانی ها

این ویدئو را نیز ببینید: اخذ سه ویزای مهاجرتی آمریکا در سه روز توسط یک پسر 16 ساله ایرانی

ویزای آمریکا با دعوتنامه

برای دریافت برخی ویزاها، می‌توانید با داشتن دعوت‌نامه آمریکا شانس دریافت ویزای خود را در مصاحبه با افسر مهاجرتی بالا ببرید. این دعوت‌نامه معمولا از طرف آشنایی که در آمریکا شهروند یا مقیم دائم باشد باید ارسال شود یا کارفرمایی که به دنبال نیرو است. 
باید بدانید در گذشته ویزای آمریکا با دعوتنامه شرایط خوبی داشت و داشتن دعوت‌نامه شرط مهمی در تعیین وضعیت ویزا داشته اما در حال حاضر دعوت‌نامه تضمینی برای صدور ویزا نیست؛ زیرا دولت آمریکا اینگونه می‌پندارد که شخص ممکن است دیگر به کشور خود بازنگردد و از لحاظ اقتصادی امکان تامین خود را نداشته باشد.
درنتیجه افسر سفارت ابتدا به شرایط شخصی فرد توجه می‌کند و تمکن مالی مناسب، نامه هدف از سفر صحیح و دیگر مدارکی که در ادامه خواهیم گفت، کمک به دریافت ویزای شما خواهد کرد. اگر تمایل دارید بدانید شرایط دریافت ویزای آمریکا را دارید یا خیر، می‌توانید از طریق فرم ارزیابی مهاجرت در سایت حامی مهاجر، اطلاعات خود را برایمان گذاشته تا کارشناسان با بررسی آن شرایط شما را بسنجند. 

تمکن مالی آمریکا

تمامی افرادی که قصد دریافت ویزای توریستی، تحصیلی، سرمایه‌گذاری، کاری و غیره آمریکا را دارند، باید بتوانند نشان دهند که وجه کافی برای اقامت در آمریکا دارند. این توانایی مالی توسط نامه‌ای به نام گواهی تمکن مالی از طرف بانک نشان داده می‌شود که باید در کنار دیگر مدارکتان در پرونده قرار گیرد و به سفارت تحویل داده شود. 

لازم به ذکر است مقدار تمکن مالی آمریکا که باید در حسابتان باشد در ویزاهای مختلف، متفاوت است. برای مثال تمکن مالی ویزای توریستی حدودا مبلغ 8,000 دلار به ازاء هر فرد است و با ویزای تحصیلی که در ادامه گفته خواهد شد، تفاوت دارد. 

تمکن مالی ویزای آمریکا

در ویزای تحصیلی شما باید ثابت کنید که توانایی پرداخت شهریه دانشگاه (مقداری که در فرم I-20 یعنی نامه پذیرش از دانشگاهتان نوشته شده است) و توانایی پرداخت هزینه زندگی را دارید. مبلغ تمکن مالی برای متقاضیان ویزای تحصیلی حدودا بین 25,000 تا 35,000 دلار است و مبلغ دقیق آن کاملا وابسته به ایالت، دانشگاه و رشته انتخابی شما است.

همچنین باید بدانید در مهاجرت خانوادگی، تمکن مالی به ازاء هر شخص محاسبه می‌شود.

بیشتر بدانید: چگونگی تحصیل رایگان در آمریکا

مدارک ویزای آمریکا 

تا اینجا دانستید که تمکن مالی یکی از مدارک مهمی است که حتما باید داشته باشید اما تنها مدرک موردنیاز نیست! شما باید باتوجه به نوع ویزای خود، فرم مهاجرتی DS-260 یا فرم غیرمهاجرتی DS-160 را تکمیل کرده و در سایت سفارت بارگذاری کنید و کپی آن را نیز داشته باشید.

مدارک ویزای آمریکا و فرم های آمریکا

هنگام تکمیل فرم، به جز یک عکس دیجیتال، نیازی به بارگذاری هیچ مدرکی ندارید، اما برای تکمیل DS باید اطلاعات از موارد زیر داشته باشید و در زمان مراجعه به سفارت، مدارک لازم برای ویزای آمریکا را همراه خود ببرید. 

 • کپی چاپ شده فرم DS-160 یا DS-260
 • پاسپورت فعلی و معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار 
 • نامه هدف از سفرتان به آمریکا 
 • کاورلتر
 • رسید پرداخت هزینه‌های درخواست ویزا
 • گواهی تمکن مالی، گردش حساب یا صورت حساب بانکی، اثبات دارایی و غیره
 • اثبات روابط قوی با کشور خود (نامه اشتغال به کار یا تحصیل، سند مالکیت دارایی و غیره)
 • مدارک هویتی شما 
 • عکس دیجیتالی مطابق با دستورالعمل‌های آمریکا
 • پاسپورت‌های منقضی شده(در صورت وجود ویزا در آنها)

مدارک ذکر شده به‌صورت کلی هستند و ممکن است باتوجه به نوع ویزای انتخابی شما، مدارک اضافه‌تری نیز لازم باشد؛ مثلا در ویزای تحصیلی ارائه ریزنمرات و نامه پذیرش از دانشگاه نیز اجباری است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر می‌توانید با موسسه حامی مهاجر از طریق شماره 02148000957 تماس بگیرید.
همچنین از شما خواسته می‌شود که به سؤالات بیوگرافی خود و خانواده‌تان و سؤالات دقیق‌تر درباره سابقه اشتغال و سفر خود به عنوان بخشی از فرآیند DS-160 پاسخ دهید. 

قیمت ویزا آمریکا 

قیمت ویزا آمریکا با توجه به نوع ویزای انتخابی متفاوت خواهد بود.

قیمت ویزا آمریکا

در ادامه سعی کرده ایم که خلاصه‌ای از قیمت یا هزینه انواع ویزای امریکا را در اختیار شما قرار دهیم، اما گفتنی است که هزینه‌های گفته شده در جدول‌های زیر، صرفا میانگینی از هزینه‌های صدور ویزای آمریکا است.

نوع ویزای آمریکا

هزینه ویزا آمریکا

ویزای توریستی (B1/B2)

160 دلار

ویزای تحصیلی (F)

کارمزد صدور ویزا: 160 دلار

کارمزد SEVIS: 350 دلار

ویزای لاتاری (DV)

کارمزد صدور ویزا: 330 دلار

هزینه مدیکال: 215 دلار

ویزای خانوادگی

هزینه فرم I-130: 535 دلار

ویزای نامزدی آمریکا

265 دلار

برای اطلاعات دقیق از هر ویزا آمریکا قیمت، بهتر است مقاله اختصاصی مربوط به آن ویزا را مطالعه فرمایید.

گرفتن ویزای آمریکا

در این بخش به صورت گام به گام بررسی خواهیم کرد که چگونه ویزای آمریکا بگیریم؟ سعی می‌کنیم با توضیحات کاملی که در هر مرحله ارائه می‌کنیم، تمام ابهامات شما را درباره مراحل اخذ ویزای آمریکا برطرف کنیم. به‌طور کلی مراحل گرفتن ویزای آمریکا شامل مراحل زیر است: 

 • مرحله 1: بررسی اعتبار پاسپورت
 • مرحله 2: ارسال فرم درخواست ویزا 
 • مرحله 3: گردآوری مدارک لازم
 • مرحله 4: دریافت وقت سفارت آمریکا 
 • مرحله 5:پرداخت هزینه و مصاحبه با افسر 
 • مرحله 6: انتظار برای دریافت ویزا 

حال به توضیح این مراحل بپردازیم: 

 • بعد از انتخاب ویزای مناسب با شرایطتتان، باید درخواست ویزای خود را به دولت آمریکا ارسال کنید. برای هر کدام از انواع ویزاهای آمریکا فرم های گوناگونی وجود دارد. تمام فرم‌های درخواست ویزای آمریکا به صورت آنلاین هستند.
 • پس از تکمیل فرم درخواست ویزا آمریکا برای ایرانیان باید به منظور انجام مصاحبه حضوری به یکی از سفارت های آمریکا در منطقه مراجعه کنید. به این منظور باید ابتدا از یکی از سفارت های آمریکا وقت بگیرید.
 • از آنجا که ایران و آمریکا با یکدیگر روابط دیپلماتیک ندارند و امریکا سفارتی در ایران ندارد. متقاضیان ایرانی ویزای آمریکا باید به منظور انجام مصاحبه سفارت آمریکا به یک کشور خارجی مثل ترکیه، ارمنستان، امارات، عمان و ... بروند.

انجام مصاحبه و انگشت نگاری در سفارت آمریکا

 • افرادی که می‌خواهند ویزای مهاجرتی آمریکا دریافت کنند، باید یک مرحله اضافه‌تر به نام آزمایشات مدیکال آمریکا نیز انجام دهند و پس از گرفتن وقت مدیکال ویزای آمریکا، برای انجام آزمایشات و معاینات به پزشک معتمد سفارت، در خارج از کشور مراجعه کنند.
 • در مصاحبه برای پاسخ دادن به سوالات افسر کنسولی باید بدانید که هدف او از پرسیدن سوال چیست و مناسب با شرایط شخصی خود جواب دهید. پاسخ یکسان برای سوالات مصاحبه ویزا آمریکا وجود ندارد، شاید جوابی که برای یک نفر سودمند باشد، برای شخص دیگر کاملا ضرر داشته باشد.

بنابراین همه چیز بسته به شرایط شخصی شما دارد. با پکیج و نمونه سوال نمی‌توانید برای مصاحبه آماده شوید. پیشنهادمان این است از جلسه ماک سفارتی (شبیه‌سازی سفارت) حامی مهاجر استفاده کنید تا بدون استرس و با آمادگی کامل برای روز مصاحبه حضور پیدا کنید. 

 • درنهایت پس از مصاحبه باید منتظر جواب افسر برای صدور ویزا باشید. اگر پرونده شما وارد پروسه AP شد و ویزای شما با تاخیر صادر شد، نیازی نیست که برای دریافت ویزا مجدد به یک سفر خارجی بروید و هزینه زیادی را متحمل شوید. فقط کافی است که پاسپورت خود را به یک موسسه مهاجرتی معتبر (دارای مجوز از پلیس گذرنامه) تحویل دهید. کارگزاران این موسسه پاسپورت شما را به خارج از کشور می‌برند و پس از چسبانده شدن ویزا بر روی آن، به شما بازمی‌گردانند.

گرفتن ویزای آمریکا برای ایرانیان دو تابعیتی راحت‌تر است؟ 

می‌توان گفت بله! تابعیت مضاعف مخصوصا برای ایرانیان ممکن است بتواند تاثیر مثبتی برای دریافت ویزای آمریکا داشته باشد. مثلا همانطور که در بالاتر گفته شد، امکان دریافت ویزای سرمایه گذاری آمریکا برای اتباع ایرانی به سختی وجود دارد. بنابراین یک روش بسیار خوب برای ایرانیانی که قصد سرمایه گذاری در آمریکا را دارند، اخذ ویزای آمریکا با پاسپورت ترکیه است.

گرفتن ویزای آمریکا برای ایرانیان دو تابعیتی

در صورتی که از تمکن مالی خوبی بهره‌مند باشید، دریافت پاسپورت ترکیه بسیار ساده است و در طی مدت دو ماه می‌توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. با اخذ پاسپورت ترکیه شما دو تابعیتی خواهید شد و تابعیت کشور ترکیه را نیز خواهید داشت، به همین ترتیب می‌توانید به عنوان یک شهروند ترک برای دریافت انواع ویزای آمریکا اقدام نمایید و گرفتن ویزا آمریکا برای ایرانیان دو تابعیتی ها را با پاسپورت ترکیه انجام دهید.

نتیجه مصاحبه برای ویزای آمریکا به چه صورت است؟ 

پس از آنکه مصاحبه خود را انجام دادید، افسر پرونده همانجا نتیجه را به شما اعلام می‌کند. این نتیجه از طریق نامه‌ای به شما اعلام خواهد شد که لازم است رنگ برگه های سفارت آمریکا را بدانید تا آشنایی لازم را داشته باشید. 

نتیجه مصاحبه برای ویزای آمریکا

یکی از سه حالت زیر برای شما اتفاق خواهد افتاد:

 • افسر درخواست ویزای شما را رد می‌کند که به این حالت ریفیوزی ویزای آمریکا گفته می‌شود. در چنین حالتی می‌توانید بعد از رفع اشکالات، مجددا برای ویزا درخواست دهید.
 • افسر با درخواست صدور ویزای شما موافقت می‌کند و پاسپورت شما را برای الصاق ویزا تحویل می‌گیرد. به چنین حالتی صدور ویزای تک ضرب گفته می‌شود. شما چند روز در آن کشور خارجی می‌مانید و پاسپورت خودتان را به همراه ویزا از پست تحویل می‌گیرد.
 • افسر تشخیص می‌دهد که پرونده شما نیاز به بررسی بیشتر توسط اداره‌های دیگر دارد. بنابراین پرونده شما وارد پروسه AP یا روند بررسی بیشتر خواهد شد. در چنین حالتی باید به ایران بازگردید و منتظر نتیجه باشید. در بیشتر موارد ویزا پس از چند هفته صادر می‌شود و می‌توانید از خدمات پیکاپ ویزا آمریکا برای دریافت ویزا استفاده کنید. 

مشاوره ویزای آمریکا 

ما در حامی مهاجر از اولین مرحله درخواست ویزاهای آمریکا تا آخرین گام ورود به این کشور، همراهتان خواهیم بود و راهنمایی‌تان خواهیم کرد تا پاسخ به سوال چگونه ویزای امریکا بگیریم را دریافت کنید. چطور؟ به این صورت که می‌بینید:

 • اول از همه برایتان مشاوره اختصاصی برگزار می‌کنیم.
 • بعد پرونده‌تان را بررسی می‌کنیم و شانس ویزاشدنتان را تخمین می‌زنیم.
 • سپس روند دریافت ویزایتان را به‌شکل رسمی آغاز می‌کنیم.
 • بسته به نوع ویزایتان، فرم‌های حقوقی و مهاجرتی‌تان را تکمیل می‌کنیم.
 • پیوسته کمکتان می‌کنیم مدارک موردنیاز سفارت آمریکا را تنظیم کنید.

مشاوره ویزا آمریکا

 • بدون اینکه نگران گرفتن وقت سفارت آمریکا باشید، برایتان وقت عادی یا فوری برای ویزا فوری آمریکا می‌گیریم.
 • اگر خواستید، وقت عادی و فوری مراکز مدیکال آمریکا را نیز رزرو می‌کنیم.
 • پیش از حضور در سفارت آمریکا، برایتان جلسۀ شبیه‌سازی مصاحبه با افسر سفارتی یا همان ماک سفارتی برگزار می‌کنیم تا نگرانی درباره «ریجکت نشویم» نداشته باشید.
 • با تور سفارتی‌ آمریکا ما، شما را به سفارت آمریکا در یکی از کشورهای اطراف می‌بریم، بلیت هتل و پروازتان را خریداری می‌کنیم و کارگزارمان را در هر مرحله برای همراهی و جابه‌جایی شما مامور می‌کنیم.
 • پس از بازگشتتان به کشور، ویزای شما را به‌واسطۀ خدمات پیکاپ پاسپورت دریافت می‌کنیم.

 سخن پایانی
به همین راحتی و بدون دغدغه درخواست مهاجرت به آمریکا خود را بدهید و ویزای آمریکا خود را با حامی مهاجر دریافت کنید! برای استفاده از مشاوره ویزای آمریکا (که در بالا گفته شد)، همین حالا با شماره 02148000957 تماس گرفته تا کارشناسان ما راهنمایی لازم را برایتان انجام دهند. همچنین از دیگر خدمات حامی مهاجر همانطور که گفته شد تور سفارتی ویژه مانند دیگر  تور سفارت آمریکا در ابوظبی امارات است که می‌توانید به‌صورت جداگانه نیز برای تهیه آنها با ما در تماس باشید. 
پس اگر قبل از این تصور می‌کردید که شرایط ویزای آمریکا برای ایرانیان سخت است، احتمالا با خواندن این مقاله متوجه شده‌اید که تصورتان اشتباه بوده است. با حامی مهاجر تقریبا تمام افراد با هر شرایطی، شانس اخذ یکی از انواع ویزای آمریکا را خواهند داشت!

سوالات متداول درباره ویزای آمریکا 

در ادامه برخی از سوالات پرتکرار شما عزیزان پاسخ داده شده است. در صورت هرگونه سوال دیگر، می‌توانید با موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید یا در دیدگاه سوال خود را برایمان بنویسید تا کارشناسان حامی مهاجر در اسرع وقت، پاسخگوی شما باشند. 

کلیرنس ویزای آمریکا چه مدت طول می ‌کشد؟

مدت زمان کلیرنس آمریکا معمولا بین 4 تا 6 هفته زمان‌بر است و گاها بسته به مشکلی که در افسر در پرونده شما دیده و به دنبال شفاف‌سازی آن است، ممکن است کلیرنس ویزای آمریکا تا چند ماه نیز به‌طول انجامد. 

مدت زمان صدور ویزای آمریکا چقدر است؟

بسته به نوع ویزای انتخابی شما، مدت زمان صدور ویزای آمریکا متفاوت است. معمولا مدت زمان صدور ویزا پس از مصاحبه، بین 30 الی 90 روز است. در برخی موارد نیز اگر پرونده دارای مشکلی باشد ممکن است بیشتر از این زمان‌بر شود. 

امکان درخواست رفع ریجکتی ویزای آمریکا وجود دارد؟ 

بله، بهتر است ابتدا مشکل خود را پیدا کرده، آن را رفع کنید و سپس برای رفع ریجکتی ویزای آمریکا اقدام کنید. به این صورت که نامه تجدیدنظر تکمیل کرده و به سفارت آمریکا ارسال می‌کنید و درصورت رفع مشکل، افسر با صدور ویزای شما موافقت می‌کند. البته اگر مشکل شما به‌عنوان مثال بند 501 ویزای آمریکا ثبت شده باشد، دیگر واجد شرایط دریافت ویزای آمریکا نیستید. 

در مصاحبه ویزای آمریکا چه چیزهایی نباید گفت؟

کلماتی مانند «مثل، حدس می‌زنم» افسر را برای صدور ویزا، دچار تردید می‌کند. به سوالات پرسیده شده دقت کنید و فقط با پاسخ قانع‌کننده پیش بروید. از جواب‌های کوتاه و تک کلمه‌ای دوری کنید و سعی کنید ساده توضیح دهید. همچنین نگاه مستقیم به افسر داشته باشد و حین پاسخ دادن از چرخاندن چشم خود جلوگیری کنید. بهتر است پیش از حضور در مصاحبه، در جلسه ماک سفارت آمریکا حامی مهاجر شرکت کنید تا با آمادگی کافی به سفارت مراجعه کنید. 

برای درخواست ویزای امریکا چه فرم هایی را باید پر کرد؟

اگر شما از متقاضیان ویزای مهاجرتی آمریکا مانند ویزای ازدواج هستید یا حتی از برندگان ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا هستید و واجد شرایط دریافت ویزای لاتاری یا همان DV شده‌اید، باید فرم Ds-260 را تکمیل نمایید. اما اگر متقاضی ویزای غیرمهاجرتی آمریکا مانند ویزای تحصیلی یا توریستی آمریکا هستید، باید فرمDs-160  را تکمیل کنید و به همین ترتیب هر ویزای آمریکا، فرم درخواست مخصوص به خود را دارد. لازم به ذکر است کوچکترین اشتباه در تکمیل فرم، ممکن است باعث تاخیر در روند پرونده یا رد شدن کامل آن شود.  

برای مطالعه مطلب کامل‌تر، می‌توانید مقاله شرایط ثبت نام لاتاری گرین کارت امریکا را مطالعه کنید.

برای گرفتن وقت سفارت آمریکا بهتر است به کدام کشور برویم؟

به‌طور کلی کشورهایی مانند ترکیه (سفارت آنکارا یا سفارت آمریکا در استانبول)، امارات (سفارت ابوظبی یا دبی)، ارمنستان و عمان، به‌دلیل نزدیکی با ایران و صرفه‌جویی در زمان و هزینه بهترین انتخاب برای ایرانیان هستند. هریک از سفارت‌ها مزایا و معایبی نیز دارند که می‌توانید در مقاله تخصصی بهترین سفارت برای گرفتن ویزای آمریکا آنها را بخوانید. برای مثاله در سفارت ابوظبی، مصاحبه به زبان فارسی انجام می‌شود. شما می‌توانید  تجربه استفاده از خدمات تور سفارتی ارمنستان برای ویزای آمریکا را ببینید و از تور ویژه حامی مهاجر برای مراجعه به سفارت آمریکا استفاده کنید. 

خدمت سربازی چه تاثیری در گرفتن ویزای امریکا دارد؟

از آنجا که روابط دیپلماتیک خوبی بین ایران و آمریکا وجود ندارد، دولت آمریکا برای هر شخصی که با دولت ایران در ارتباط بوده است، سخت گیری‌هایی را برای صدور ویزا در نظر گرفته است. بنابراین ویزای آقایانی که به خدمت سربازی رفته‌اند، کمی دیرتر از آقایانی صادر می‌شود که از خدمت معاف هستند. اما نگران نباشید؛ حتی با سربازی سپاه ویزای آمریکا نیز شرایط خاصی دارد و امکان دریافت وجود دارد. یعنی شما می‌توانید مدارک ویزاهای آمریکا خود را با توجه به شرایطتان به‌صورتی جمع‌آوری کنید تا شانس صدور ویزا را افزایش دهید. در این خصوص بهتر است با موسسه حامی مهاجر در تماس باشید. 

دریافت کدام ویزای آمریکا آسان است؟

همانطور که گفته شد ویزای تحصیلی F1/F2 و ویزای توریستی B1/B2 ایالات‌متحده یکی از ساده‌ترین گزینه‌ها جهت ورود به کشور آمریکا است.

چرا برخی از کشورها فقط ویزای یکبار ورود آمریکا را دریافت می‌کنند؟

اعتبار ویزا بر اساس رفتار متقابل برای آمریکایی‌هایی است که به کشور متقاضی سفر می‌کنند (مثال: اعتبار ویزای یک ایرانی به ایالات متحده 3 ماه است؛ همانطور که اعتبار ویزای یک آمریکایی که به ایران سفر می‌کند 3 ماه است). البته در برخی موارد امکان دریافت ویزای مولتی آمریکا نیز وجود دارد که می‌توانید با خواندن مقاله تخصصی آن اطلاعات لازم را کسب کنید. 

چگونه ویزای آمریکا از کانادا را درخواست دهیم؟

متقاضیانی که می‌خواهند برای ویزای ایالات متحده خود در کانادا (یعنی با ویزای کانادا) درخواست دهند، باید به http://canada.usvisa-info.com/  مراجعه کنند تا اطلاعاتی در مورد نحوه شروع درخواست خود برای ویزای ایالات متحده در بخش کنسولی در کانادا کسب کنند. همچنین متقاضیان ملزم به پرداخت هزینه پردازش درخواست ویزا قبل از تعیین وقت خواهند بود.

آیا امکان تغییر نوع ویزا بعد از ورود به آمریکا وجود دارد؟

بله؛ برای مثال شما می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی در آمریکا ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کنید یا با ویزای توریستی به آمریکا رفته و درخواست تغییر به ویزای کاری آمریکا دهید. همچنین امکان تبدیل ویزای خانوادگی نیز با رعایت شرایط وجود دارد. تنها کافی‌ست استانداردها و قوانین این کشور را در طی مدتی که با ویزای اولیه خود وارد آمریکا شده‌اید، رعایت کنید. 

آیا برای دریافت ویزای آمریکا باید بیمه مسافرتی داشته باشم؟

الزامی برای داشتن بیمه مسافرتی آمریکا برای ویزاهای آمریکا نیست اما از آنجایی که اتفاق ممکن است هرآن بیفتد و خدمات پزشکی در این کشور گران است، پیشنهاد می‌شود بیمه‌نامه مسافرتی ویزای آمریکا را داشته باشید. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 33 | کل دیدگاه های تایید شده: 5
زهرا محسني
سلام من الان يه ماه ديگه ٢١ سالم تموم ميشه تا قبل اين يك ماه ثبتنام كنم ميتونم زير مجوعه پدر مادرم باشم يا اينكه اونارو زير مجموعه خودم بزنم ؟ مشكلي پيش نمياد بعد از ثبتنام من سنم از ٢١ رد ميشه ؟
کارشناس حامی مهاجر

اگر در زمان ثبت نام لاتاری ، حتی یک روز به 21 سالگی شما مانده باشد، می‌توانید سه شانسه در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید. یعنی یک بار به صورت مستقل و یک بار به صورت زیرمجموعه پدر و یک بار به صورت زیرمجموعه مادر در لاتاری ثبت نام کنید. ملاک روز ثبت نام شما در لاتاری است و اگر بعد از آن 21 ساله شوید، مشکلی پیش نخواهد آمد.

M
سلام من نویسنده هستم، بیست سال سابقه کار دارم و حدود پانزده عنوان کتاب و مقاله از من منتشر شده است. آیا می‌توانم با هزینه ای کمتر از بیست هزار دلار به آمریکا مهاجرت کنم؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. پیشنهاد می‌کنیم که برای دریافت جواب دقیق، فرم ارزیابی مهاجرت در سایت حامی مهاجر را تکمیل کنید. کارشناسان ما اطلاعات شما را بررسی می‌کنند، سپس با شما تماس خواهند گرفت و بهترین راه مهاجرت را به شما معرفی خواهند کرد.

بهزاد امیری اندی
سلام وقت خوش برای گرفتن ویزای امریکا درخواست مشاوره دارم سپاس
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. از طریق لینک زیر می‌تونید وقت مشاوره مد نظرتون رو انتخاب کنید :
https://hamimohajer.com/book-time

ناشناس
سلام من نياز به مشاوره دارم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. لطفا با موسسه تماس بگیرید.
021-48406

ناشناس
هولدر گرین کارت چیست
کارشناس حامی مهاجر

به فرد دارنده اقامت دائم آمریکا (گرین کارت آمریکا) هولدر گرین کارت می‌گویند.