نتایج لاتاری 2021 و 2022: بروز ترین پایگاه اعلام نتایج لاتاری

زمان اعلام نتایج لاتاری 2022

زمان اعلام نتایج لاتاری 2022 در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ خواهد بود. پس از برنده شدن در لاتاری می توانید برای مشاوره و راهنمایی های بیشتر در زمینه مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری با کارشناسان موسسه حامی مهاجر ارتباط برقرار کنید.

بررسی اعلام نتایج لاتاری

اگر ثبت نام لاتاری را از طریق موسسه ی حامی مهاجر انجام دادید ، اعلام نتایج لاتاری به صورت رایگان برای شما انجام خواهد شد . اما اگر ثبت نام لاتاری را از طریقی غیر از موسسه ی حامی مهاجر انجام دادید میتوانید با تکمیل فرم زیر و ارسال اطلاعات ثبت نام لاتاری ، اعلام نتایج را به ما بسپارید تا پس از اعلام نتایج لاتاری از طریق پیامک و ایمیل به شما اطلاع رسانی کنیم

ثبت درخواست بررسی نتیجه لاتاری توسط حامی مهاجر

اعلام نتایج لاتاری 2021 انجام شد

اعلام نتایج لاتاری 2021، با تاخیر انجام شد. تاریخ جدید اعلام شده توسط حساب کاربری وزارت امورخارجه در توییتر ششم ژوئن میباشد. اعلام نتایج لاتاری گرین کارت هر ساله در ماه می یعنی شش ماه پس از ثبت نام لاتاری گرین کارت اتفاق می افتد. اما امسال با یک ماه تاخیر انجام شد. نتایج قرعه کشی در سایت dvlottery.state.gov/ESC در دسترس است.
پارسال از هر 100 نفر سه نفر برنده شدند. شانس برنده شدن در لاتاری امسال بیش از ده برابر نسبت به سال گذشته افزایش داشت و این به دلیل عدم ثبت نام اکثریت مردم بود. شاید علت عدم استقبال مردم،الزام داشتن پاسپورت و همچنین  تصور غلطی بود مبنی بر عدم صدور ویزا برای ایرانیان در سفارت های آمریکا.
در صورتی که توسط موسسه حامی مهاجر ثبت نام لاتاری انجام دادید، نتیجه ثبت نام از طریق پیامک برای شما ارسال شده است.

تعداد ویزا کمتر از تعداد برندگان لاتاری

تعداد ویزا مطابق قانون ملیت و مهاجرت آمریکا برای هر سال 55000 ویزا میباشد که تعداد 50000 ویزا در برنامه لاتاری گرین کارت بین متقاضیان توزیع میشود. به هر کشور حد اکثر 7% از کل ویزاهای موجود اختصاص می یابد. برخی کشور ها به این حد نمیرسند. اما ایران سالهاست که مجموع  7% را دریافت میکند. یعنی هر سال 3500 ویزا. اما تعداد برنده ها هرسال 4500 نفر میباشد. تعداد بیشتر برنده نسبت به موجودی ویزای تنوع نژادی به این معناست که برنده شدن در لاتاری تضمین دریافت ویزا نیست.
محدودیت تعداد ویزا نسبت به تعداد برندگان به این دلیل است که حتما تمام 50000 ویزا صادر شود و اگر کسی واجد شرایط دریافت ویزا نبود، ویزا به شخص بعدی اهدا شود.

اولویت برندگان لاتاری گرین کارت در دریافت ویزا

اولویت برای دریافت ویزا اول، روی شماره کیس و دوم روی زمان ارسال فرم های DS260 می باشد.این به این معنا نیست که هر کس که سریعتر نسبت به ارسال فرم های DS260 اقدام کند، سریعتر وقت سفارت دریافت میکند. اولویت کیس بسیار بالا تر از اولویت زمان ارسال فرم است اما در صورت تاخیر در ارسال فرم DS-260 به طوری که از کارنتی کیس عبور کرده باشد، شما دچار مشکلاتی خواهید شد. به خاطر داشته باشد به محض اتمام 3500 ویزا الباقی برنده ها شانس دریافت ویزا را از دست خواهند داد. در مجموع ارائه فرم DS صحیح بهتر از ارسال سریع و با خطا میباشد چون خطا در فرم DS باعث تاخیر در پردازش پرونده و احتمال از دست دادن ویزا را دارد.

نحوه اطلاع از وضعیت ثبت نام لاتاری و آموزش اعلام نتایج لاتاری

به آدرس dvlottery.state.gov/ESC بروید و بعد از زدن دکمه Continue  و سپس تکمیل فرم روی دکمه Submit کلیک کنید.
• در صورتی که با پیام Session time out روبرو شدید مجدد تلاش کنید.
• در صورتی که با پیام Based on provided information the entry has not been selected for further process شما برنده این دوره نشده اید.
• در صورتی که در صفحه بعدی به شما شماره کیس ( Case No ) اختصاص داده شده بود که به شکل 2020AS000000 بود، شما برنده لاتاری هستید و شماره کیس شما مشخص میکند که شما چندمین فرد برنده شده در آسیا هستید.
• در صورتی که با پیام هایی نظیر The information entered is not valid روبرو شدید یکی از گزینه های زیر اتفاق افتاده است.
1. شما اطلاعات را اشتباه وارد کرده اید. بین حرف O و عدد 0 یا حرف I و عدد 1  مراقب باشید که اشتباه نکنید.
2. در این فرم شما فقط باید نام خانوادگی وارد کنید. از وارد کردن نام خودداری کنید.

توصیه ما به برندگان لاتاری

با توجه به استرس و زمان محدود یک برنده لاتاری و عدم آگاهی کامل به امور، باید مراقب افرادی که مدعی کارشناس در این زمینه هستند باشید. به خاطر بسپارید مهاجرت امریست حقوقی که از حساسیت های ویژه ای برخوردار است. در تکمیل فرم ها بسیار دقت کنید تا به خاطر اشتباهی بسیار کوچک، شانس دریافت ویزا را از دست ندهید.

پیغام The information entered is not valid

کسانی که با این پیام روبرو میشوند، در بالاتر هم توضیح دادیم. یا اطلاعات را اشتباه وارد میکنید یا ثبت نام شما برای قبل از 18 اکتبر 2017 میباشد. تمامی ثبت نام های قبل از 18 اکتبر 2017 به دلیل نقص در سایت رسمی ثبت نام لاتاری، از دیتابیس حذف شد و این اشخاص ایمیل دستورالعمل ثبت نام مجدد را دریافت کردند. اطلاع رسانی این موضوع هم از سایت رسمی، هم از طریق کانال تلگرام موسسه حامی مهاجر  صفحه اینستاگرام موسسه حامی مهاجر و هم از طریق پیامک برای مشتریان موسسه حامی مهاجر انجام شد.
اشتراک مطلب
امتیاز شما

نظرات شما

 1. امین نجفی
  سلام خسته نباشید.ببخشید من ۲۰۲۰ تو لاتاری ثبت نام کردم الان میخوام نتیجه رو چک کنم ولی متاسفانه کد پیگیری ک موقع ثبت نام دریافت کردم مفقود شده چجوری باید نتیجه رو بررسی کنم!؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ امین نجفی گفته است :
  سلام وقت بخیر لطفا با موسسه تماس بگیرید و اطلاعات دقیق رو بگین همکارانم براتون چک کنند
 1. مینا
  سلام، من امسال هم برنده نشدم، 5سال شرکت کردم علتش چیه، فکر کنم بیشتر متاهل ها برنده میشن، اکثر دوستام که متاهل اند بار دوم برنده شدن، لعنت بهشون، یک سوال سال قبل ما هرچی کد رو برای بابام میزدیم ارور داد و از طریق ایمیل هم نتونستم نتیجش رو ببینم چون ایمیلی که دادیم هم یادمون رفته بود، امسال رفتم دیدم میشه با کد نتیجه سال قبل رو دید برای خواهرم چک کردم دیدم اما برای بابام بتز اون کد سال قبل رو تو قسمت 2020 زدم ارور داد، یعنی مشکل چیه چطوریه نتایج سال قبل خودم و خواهرمو با کد میزنم نشون میده اما مال بابامو هنوز نتونستیم ببینیم، و ی سوال دیگه اگر بابام سال قبل برنده شده باشه آیا میتونه بره آمریکا؟ اگر کد رو بفرستم شما میتونید چک کنید سال قبل رو، ولی هرچی خودم زدم چه سال قبل چه الان برای بابام ارور میده، با اینکه کد اسکرین شات ش رو دارم
 2. حامی مهاجر در پاسخ مینا گفته است :
  سلام وقت بخیر. بله میشه چک کرد لطفا اطلاعات دقیق و کامل ثبت نام خود را به شماره تلگرام 09100255016 ارسال نمایید
 1. سعید
  سلام و احترام، خانمی در لاتاری 2021 برنده شده و ثبت نام با همسرش بوده.در حال حاضر همسر ایشان سرباز هستند و هنوز سربازی نرفته و غایب است.ایا اصولا مقوله سربازی تاثیری در گرفتن گرین کارت دارد یا مهم نیست؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ سعید گفته است :
  سلام در صورت داشتن پاسپورت و اجازه خروج از کشور میتولنند پروسه لاتاری خود را انجام بدن.
 1. saman
  سلام . برای تحصیل در امریکا یک سوال داشتم .
  کسی که لیسانس ارتباطات از ایران گرفته و بعد فوق لیسانس همین رشته را به امریکا رفته و بعد تو همین رشته فارغ التحصیل شده و بعد از تحصیل ویزای کار امریکا را گرفته و 5 سال کار میکنه و مالیات و بیمه پرداخت میکنه خب گرین کارت ( کارت اقامت دایم ) میگیره .
  و بعد با گرین کارت . خواسته رشته دیگه ای را تحصیل کنه و رشته مهندسی برق را انتخاب کرده و رفته لیسانس مهندسی برق از دانشگاه فلوریدا اتلانتیک ( Florida Atlantic ) گرفته و ریز نمرات و نمرات پایانی مناسب هست . و مقاله ( 1 isi ) و مدرک زبان بالایی ( ایلتس 7 و GRE 120 ) داره و از همه مهتر ساکن دایم امریکاست ( گرین کارت داره ) و 3 سال دیگه سیتیزن امریکا میشه میتونه برای دوره های مستر و Ph.d به ترتیب به استنفورد و هاروارد بره و این دو دوره را طی کنه ؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ saman گفته است :
  سلام به عنوان مقیم یا شهروند باید از دانشگاه سوال بکنید که اگر دانشگاه پذیرش میکنه میتونید انجام بدید
 3. حامی مهاجر در پاسخ saman گفته است :
  سلام به عنوان مقیم یا شهروند باید از دانشگاه سوال بکنید که اگر دانشگاه پذیرش میکنه میتونید انجام بدید
 1. kasrim
  درود.من تمام مشخصات را درست وارد میکنم اما میگه مشخصات واردهدرست نمیباشد لطفا راهنماییکنید.سپاسگزارم.
 2. حامی مهاجر در پاسخ kasrim گفته است :
  سلام سالانه برای افرادی این موضوع پیش میاد که سایت لاتاری اطلاعات بعضی از ثبت نام کنندگان را نمیشناسد با موسسه تماس بگیرید تا همکارانم راهنماییتون کنند.
نمایش بیشتر
ثبت دیدگاه