حامی مهاجر را دنبال کنید

بررسی اعلام نتایج لاتاری

اگر ثبت نام لاتاری را از طریق موسسه ی حامی مهاجر انجام دادید ، اعلام نتایج لاتاری به صورت رایگان برای شما انجام خواهد شد . اما اگر ثبت نام لاتاری را از طریقی غیر از موسسه ی حامی مهاجر انجام دادید میتوانید با تکمیل فرم زیر و ارسال اطلاعات ثبت نام لاتاری ، اعلام نتایج را به ما بسپارید تا پس از اعلام نتایج لاتاری از طریق پیامک و ایمیل به شما اطلاع رسانی کنیم

ثبت درخواست بررسی نتیجه لاتاری توسط حامی مهاجر

 

لاتاری گرین کارت آمریکا ارزان ترین و ساده ترین روش برای مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت دائمی این کشور است. برنامه لاتاری آمریکا هر سال برگزار می‌شود و هر سال تاریخ ثبت نام لاتاری در ماه اکتبر ( حدود ماه مهر ) است و نتایج لاتاری در ماه می (ماه اردیبهشت) سال بعد اعلام می‌شود. در مقاله های قبلی به طور کامل در مورد نحوه ثبت نام در لاتاری توضیح دادیم. در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه چک کردن نتایج لاتاری و تاریخ اعلام نتایج لاتاری توضیحات کاملی را ارائه دهیم. در این نوشته همچنین درباره زمان اعلام نتایج لاتاری 2022 و نحوه مشاهده نتایج لاتاری 2021 و 2022 نیز صحبت خواهیم کرد و به شما منابعی را جهت دریافت آخرین و جدیدترین اخبار لاتاری معرفی خواهیم نمود.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور ثبت‌نام و مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

اعلام نتایج لاتاری

هر شرکت کننده در لاتاری آمریکا، قبل از آنکه برای هر کار دیگری اقدام کند، باید با نحوه نام گذاری دوره های لاتاری ، تاریخ ثبت نام هر دوره لاتاری ، تاریخ اعلام نتایج لاتاری در هر دوره و تاریخ بسته شدن پرونده هر کدام از دوره های لاتاری به خوبی آشنا باشد. به طور مثال ثبت نام برنامه لاتاری 2022 آمریکا در اکتبر 2020 صورت می‌پذیرد، نتایج لاتاری 2022 آمریکا در ماه می 2021 اعلام می‌شود و در سی ام سپتامبر 2022 پرونده لاتاری 2022 به صورت کامل بسته می‌شود. برای فهم بهتر این موضوع می‌توانید مثال های جدول زیر را بخوانید.

نام برنامه لاتاری آمریکا

زمان ثبت نام

زمان اعلام نتایج

زمان بسته شدن پرونده

لاتاری 2022 آمریکا

سال 2020

سال 2021

سی سپتامبر 2022

لاتاری 2023 آمریکا

سال 2021

سال 2022

سی سپتامبر 2023

لاتاری 2024 آمریکا

سال 2022

سال 2023

سی سپتامبر 2024

متاسفانه برخی شرکت کنندگان از نام برنامه لاتاری که در آن ثبت نام کرده اند اطلاع دقیقی ندارند و به اشتباه گمان می‌کنند که چون در سال 2020 ثبت نام خود را انجام داده‌اند، بنابراین در برنامه لاتاری 2020 ثبت نام شده‌اند. ولی همانطور که در جدول بالا دیدید، با ثبت نام در سال 2020، در برنامه لاتاری 2022 شرکت داده خواهید شد و نتایج آن را باید در سال 2021 مشاهده کنید.

توجه کنید که در تاریخ اعلام نتایج لاتاری هیچ گونه پیام کوتاه و ایمیل از طرف مرجع برگزار کننده لاتاری برای شما ارسال نمی‌شود، بنابراین باید همواره پیگیر جدیدترین اخبار لاتاری باشید، تا بتوانید به محض اعلام نتایج لاتاری، از برنده شدن یا نشدن خود مطلع شوید. شرکت کنندگانی که به واسطه موسسه حامی مهاجر در لاتاری ثبت نام می‌کنند، نیازی به پیگیری اخبار لاتاری ندارند، چرا که موسسه حامی مهاجر نتایج لاتاری آنان را به صورت رایگان بررسی کرده و به آن ها اطلاع خواهد داد.

در صورتی که ثبت نام لاتاری را از طریقی غیر از موسسه حامی مهاجر انجام داده‌اید نیز می‌توانید با تکمیل فرم زیر و ارسال اطلاعات ثبت نام لاتاری ، بررسی نتیجه خود را به ما بسپارید تا پس از اعلام نتایج لاتاری از طریق پیامک و ایمیل به شما نیز اطلاع رسانی لازم صورت پذیرد.

ثبت درخواست بررسی نتیجه لاتاری توسط حامی مهاجر

تاریخ اعلام نتایج لاتاری

معمولا نتایج لاتاری حدود 6 ماه پس از ثبت نام اعلام می‌شود. بنابراین به طور مثال اگر در ماه اکتبر 2020 در لاتاری ثبت نام کرده باشید، نتایج آن در ماه می سال 2021 اعلام خواهد شد. باز هم یادآوری می‌کنیم که در هنگام اعلام نتایج لاتاری هیچگونه پیامی چه از طریق پیام کوتاه و چه از طریق ایمیل برای شما ارسال نخواهد شد. بنابراین شما یا باید به صورت مداوم پیگیر اخبار لاتاری باشید، یا اینکه وظیفه بررسی نتایج لاتاری خود را به موسسات معتبر مهاجرتی بسپارید.

زمان اعلام نتایج لاتاری 2022

ثبت نام لاتاری 2022 آمریکا در مهر سال 99 (اکتبر 2021) به انجام رسید، بنابراین تاریخ اعلام نتایج لاتاری 2022 در اردیبهشت سال 1400 ( می 2021 ) خواهد بود و تکلیف برندگان لاتاری 2022 در این تاریخ مشخص خواهد شد. در صورت برنده شدن در لاتاری احتیاج به انجام مراحل اداری دریافت ویزای لاتاری دارید و به دلیل اینکه مهاجرت اصولا یک کار حقوقی است، توصیه می‌کنیم که برای انجام مراحل بعد از قبولی در لاتاری، حتما از مشاوره یک موسسه معتبر مهاجرتی استفاده کنید. برای خواندن اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع می‌توانید مقاله های مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری و بررسی جامع شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری را بخوانید.

در صورت نیاز به مشاوره های بعد از برنده شدن در لاتاری نیز می‌توانید از کمک متخصصان مجرب حامی مهاجر نیز استفاده کنید. به این منظور می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

تکلیف برندگان لاتاری 2022

مطابق قانون ملیت و مهاجرت آمریکا تعداد ویزای تنوع نژادی (یا ویزای لاتاری) برای هر سال 55000 ویزا است که در برنامه لاتاری گرین کارت تعداد 50000 ویزا بین شرکت کنندگان توزیع می‌شود. به هر کشور حداکثر 7% از کل ویزاهای موجود اختصاص می‌یابد. برخی کشور ها به این حد نمی‌رسند، اما ایران سال‌هاست که مجموع  7% (یعنی هر سال 3500 ویزا ) را دریافت می‌کند. نکته‌ای که باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید این است که در هر سال تعداد برنده های لاتاری بیشتر از تعداد ویزاهای تنوع نژادی است و به طور مثال اگر موجودی ویزاهای لاتاری سال 2022 برای ایرانیان 3500 ویزا باشد، تعداد برنده های انتخاب شده  لاتاری از ایرانیان 4500 نفر خواهد بود.

تعداد بیشتر برنده نسبت به موجودی ویزای تنوع نژادی به این معناست که برنده شدن در لاتاری تضمین دریافت ویزا نیست. محدودیت تعداد ویزا نسبت به تعداد برندگان به این دلیل است که حتما تمام 50000 ویزا در نظر گرفته شده صادر شود و اگر کسی واجد شرایط دریافت ویزا نبود، ویزا به شخص بعدی اهدا شود. بنابراین تکلیف برندگان لاتاری 2022 صرفا با اعلام نتایج لاتاری مشخص نخواهد شد، و برندگان لاتاری 2022 آمریکا باید حتما مراحل اداری بعد از اعلام نتایج و مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا را با موفقیت به انجام برسانند.

با توجه به استرس و زمان محدود یک برنده لاتاری و عدم آگاهی کامل به امور توصیه می‌کنیم که برندگان لاتاری حتما از مشاوره موسسات مهاجرتی معتبر استفاده کنند. به خاطر یاد داشته باشید که کارهای مهاجرت اموری حقوقی هستند که از حساسیت‌های ویژه‌ای برخوردار هستند. باید در تکمیل فرم‌های مهاجرتی دقت ویژه‌ای به کار ببرید، چرا که امکان دارد به خاطر اشتباهی بسیار کوچک، شانس دریافت ویزا را از دست بدهید.

در سال قبل اعلام نتایج لاتاری 2021، با تاخیر انجام شد. پارسال از هر 100 نفر سه نفر برنده شدند؛ اما  شانس برنده شدن در لاتاری امسال بیش از ده برابر نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، چرا که در ثبت نام امسال به دلیل فرمان مهاجرتی سابق ترامپ، عده کمتری شرکت کردند و همین عاملی برای افزایش شانس شرکت کنندگان در لاتاری 2022 است.

مدارک لازم برای اعلام نتایج لاتاری

یادآوری می‌کنیم که هنگامی که ثبت نام خود در لاتاری را به اتمام می‌رسانید، صفحه ای حاوی "Confirmation number  " و اطلاعات ثبت شده شما خواهید دید که حتما باید این صفحه را پرینت بگیرید و یا به صورت فایل ذخیره کنید. برای چک کردن نتایج لاتاری فقط به رسید ثبت نام لاتاری خود نیاز دارید و نیاز به مدارک دیگری نمی‌باشد.

بهتر است بدانید: لاتاری کانادا واقعیت دارد؟

نحوه چک کردن نتایج لاتاری

در صورتی که می‌خواهید به صورت شخصی نتایج لاتاری آمریکا را چک کنید؛ در این قسمت آموزش تصویری و گام به گام نحوه چک کردن نتایج لاتاری را ارائه خواهیم کرد.

مرحله اول : مراجعه به سایت رسمی اعلام نتایج لاتاری

در تاریخ اعلام نتایج لاتاری به سایت رسمی اعلام نتایج لاتاری آمریکا مراجعه کنید. در این سایت با صفحه زیر روبرو خواهید شد.

 تصویر سایت رسمی اعلام نتایج لاتاری: در اینجا بر روی Check Status کلیک کنید.

 

بر روی دکمه آبی رنگ " Check Status " کلیک کنید و وارد صفحه زیر شوید.

 

صفحه خوشامدگویی اعلام نتایج لاتاری : در اینجا بر روی Continue کلیک کنید.

در این صفحه بر روی دکمه آبی رنگ Continue کلیک کنید و وارد فرم ثبت اطلاعات شوید.

 

مرحله دوم : تکمیل فرم اطلاعات برای چک کردن نتیجه لاتاری


فرم اعلام نتیجه لاتاری : پس از تکمیل صحیح اطلاعات بر روی Submit کلیک کنید. 

در بخش یک  این صفحه که با عنوان "Confirmation number  " مشخص شده است، باید کد 16 رقمی Confirmation number خود را وارد کنید. این کد را می‌توانید بر روی صفحه رسید ثبت نام خود در لاتاری پیدا کنید.

در بخش دوم این صفحه که با عنوان " Last/Family Name " مشخص شده است، باید فامیلی خود را به انگلیسی وارد کنید. دقت کنید که در این بخش فقط باید فامیلی خود را وارد کنید و از نوشتن نام خود در این مستطیل خودداری کنید. همچنین شما باید فامیلی خود را مطابق با اطلاعات وارد شده در زمان ثبت نام وارد کنید.

در بخش سوم  این صفحه که با عنوان "Year of Brith  " مشخص شده است، باید سال تولد خود را به میلادی وارد کنید. دقت کنید که در این بخش فقط سال تولد خود را وارد کنید ( به عنوان مثال 1993 ) و از وارد کردن روز و ماه تولد خودداری کنید.

بخش چهارم را نیز قبلا در تمام فرم های اینترنتی دیده‌اید و باید اعداد و حروف نشان داده شده در تصویر را درون کادر زیر آن بنویسید.

پس از وارد کردن تمام اطلاعات خواسته شده بر روی گزینه " Submit " کلیک کنید، تا وارد صفحه اعلام نتایج لاتاری شوید. در صورتی که بعد از زدن این دکمه با پیغام "  Session time out " مواجه شدید، مجددا تمام مراحل را تکرار کنید تا وارد صفحه اعلام نتیجه شوید.

در صورتی اطلاعات خواسته شده در این صفحه را به اشتباه وارد کنید، با پیغام زیر مواجه خواهید شد:

 در صورت تکمیل اشتباه اطلاعات در فرم اعلام نتیجه لاتاری با این اخطار مواجه خواهید شد.


در صورتی که با صفحه بالا و پیام های اخطاری همچون The information entered is not valid روبرو شدید یکی از گزینه های زیر اتفاق افتاده است:

  • ممکن است در هنگام وارد کردن حرف O و عدد 0 یا حرف I و عدد 1 و ... مرتکب اشتباه تایپی شده باشید.
  • امکان دارد، اطلاعات اشتباهی را در فرم تکمیل کرده باشید. (به طور مثال به جای فامیلی خود، نام کوچک خود را وارد کرده اید )

مرحله سوم : مشاهده نتیجه لاتاری

بعد از ثبت اطلاعات و زدن دکمه " Submit " با یکی از دو صفحه زیر مواجه خواهید شد :

در صورت برنده شدن در لاتاری آمریکا با صفحه زیر مواجه می‌شوید :

 در صورت برنده شدن در لاتاری با این صفحه مواجه خواهید شد.

صفحه اعلام نتیجه برنده شدن در لاتاری دارای یک بارکد و کیس نامبر ( Case No ) است، که در تصویر بالا روی کیس نامبر به دلایل امنیتی پوشانده شده است. شماره پرونده یا CASE NUMBER برندگان لاتاری شامل یک رشته 14 کاراکتری از اعداد و حروف است که وضعیت پرونده برندگان لاتاری را مشخص می‌کند. به طور مثال کیس نامبر 2022AS00001212 بیانگر این است که این پرونده برای سال 2022 است و از آسیا انتخاب شده است. در واقع چهار رقم اول شماره پرونده مشخص می‌کند که این کیس برنده چه سالی می‌باشد. دو حرف بعدی نشان دهنده مکان جغرافیایی برندگان لاتاری است که در این مورد AS به معنی آسیاست. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد کیس نامبر و چگونگی کارنت شدن کیس نامبر برنده لاتاری نیاز دارید، می‌توانید مقاله مشاوره برندگان لاتاری را بخوانید.

در صورت انتخاب نشدن در لاتاری آمریکا با صفحه زیر مواجه می‌شوید :

در صورت انتخاب نشدن در لاتاری با این صفحه مواجه خواهید شد.

در این صفحه عبارت برجسته شده "  HAS NOT BEEN SELECTED " را مشاهده می‌کنید و که نشان می‌دهد شما در این برنامه لاتاری انتخاب نشده‌اید.

اولویت برندگان لاتاری گرین کارت در دریافت ویزا

اولویت دریافت ویزا برای برندگان لاتاری، ابتدا به شماره کیس برنده لاتاری ( کیس نامبر ) و سپس به زمان ارسال فرم DS-260 بستگی دارد. این موضوع به آن معنا نیست که هر کس سریعتر نسبت به ارسال فرم های DS-260  اقدام کند، سریعتر وقت سفارت دریافت می‌کند. اولویت شماره کیس بسیار بالاتر از اولویت زمان ارسال فرم است اما در صورت تاخیر در ارسال فرم DS-260 به طوری که از کارنتی کیس عبور کرده باشد، دچار مشکلاتی خواهید شد. به خاطر داشته باشد به محض اتمام 3500 ویزای تعیین شده، الباقی برنده ها شانس دریافت ویزا را از دست خواهند داد. در مجموع ارائه فرم DS-260 صحیح بهتر از ارسال سریع و با خطا این فرم است؛ چون خطا در فرم DS-260 باعث تاخیر در پردازش پرونده و احتمال از دست دادن ویزا خواهد شد.

 آخرین و جدیدترین اخبار لاتاری

واقعیت این است که امکان تغییر زمان اعلام نتایج لاتاری وجود دارد، بنابراین همواره باید آخرین اخبار لاتاری را از منابع معتبر و موثق دنبال کنید. برای اطلاع از جدیدترین اخبار لاتاری می‌توانید به صفحه اخبار لاتاری در سایت حامی مهاجر مراجعه کنید و برای مطلع شدن از زمان دقیق اعلام نتایج لاتاری، می‌توانید به صفحه نخست سایت حامی مهاجر مراجعه کرده و روزشمار اعلام نتایج لاتاری را مشاهده نمایید.

علاوه بر این می‌توانید برای آگاه شدن از جدیدترین اخبار لاتاری آمریکا به صفحات حامی مهاجر در اینستاگرام و تلگرام نیز مراجعه کنید. چرا که آخرین اخبار لاتاری با سرعت بیشتری بر روی این صفحات اجتماعی منتشر خواهد شد.

سخن پایانی

در هر سال تعداد زیادی از شرکت کنندگان لاتاری بی صبرانه منتظر اعلام نتایج لاتاری هستند. امسال نیز بسیاری از شرکت کنندگان منتظر مشاهده نتایج لاتاری 2022 در اردیبهشت ماه هستند و این مرحله از لاتاری آمریکا جز پر استرس ترین مراحل آن است. به زودی تاریخ نتایج لاتاری 2022 فرا خواهد رسید و اسامی برندگان لاتاری از ایران قابل مشاهده خواهد بود.

باز هم یادآوری می‌کنیم که مرجع برگزار کننده لاتاری، نتایج لاتاری را (حتی در صورت برنده شدن) به شرکت کنندگان ایمیل یا پیامک نخواهد کرد و شرکت کنندگان باید با پیگیری آخرین اخبار لاتاری 2022 در زمان مقرر به سایت لاتاری مراجعه کرده و وضعیت نتیجه خود را بررسی نمایند. البته شرکت کنندگانی که به واسطه موسسه حامی مهاجر در لاتاری ثبت نام کرده‌اند، نیازی به این کار ندارند و به محض اعلام نتایج لاتاری 2022 ، نتایج از طریق پیامک  و تماس به اطلاع آنان خواهد رسید.

 موسسه حامی مهاجر متخصص در امور ثبت‌نام و مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

 

پاسخ به سوالات متداول در زمینه اعلام نتایج لاتاری

نتایج لاتاری 2022 کی اعلام می‌شود ؟

جواب : جواب لاتاری 2022 آمریکا از ماه می 2021 (یعنی اردیبهشت 1400) اعلام خواهد شد. برای اطلاع دقیف از روز اعلام نتایج لاتاری 2022 ، می‌توانید از روزشمار موجود در صفحه نخست سایت حامی مهاجر استفاده کنید یا اینکه از طریق صفحات اجتماعی حامی مهاجر در اینستاگرام و تلگرام، پیگیر جدیدترین اخبار لاتاری 2022 آمریکا باشیئد.

آخرین اخبار لاتاری را از کجا دنبال کنیم؟

جواب : آخرین اخبار لاتاری آمریکا را می‌توانید هم از طریق سایت موسسه حامی مهاجر و هم از طریق صفحات اجتماعی حامی مهاجر در اینستاگرام و تلگرام، دنبال کنید.

نحوه اطلاع رسانی نتایج لاتاری آمریکا چگونه است ؟

جواب : مرجع برگزار کننده لاتاری آمریکا نتایج را به هیچ وجه نتایج را به شرکت کنندگان اطلاع رسانی نمی‌کند، حتی اگر در لاتاری برنده شده باشید نیز هیچگونه پیام یا ایمیلی از سوی مرجع اصلی لاتاری آمریکا دریافت نخواهید کرد؛ اما شرکت کنندگانی که به واسطه موسسه حامی مهاجر در لاتاری آمریکا ثبت نام کرده‌اند، از این مزیت برخوردار هستند که نتایج لاتاری آن‌ها توسط حامی مهاجر بررسی خواهد شد و سپس از طریق پیام کوتاه و تماس به اطلاع آن ها خواهد رسید.

اسامی برندگان لاتاری در ایران چگونه قابل دسترسی است ؟

به دلیل حفظ حریم شخصی، اسامی برندگان لاتاری آمریکا منتشر نمی‌شود. صرفا هر شرکت کننده می‌تواند با مراجعه به سایت لاتاری آمریکا نتیجه خود را بررسی نماید. آنچه در انتها منتشر می‌شود، فقط آماری برندگان لاتاری از ایران است.

اشتراک مطلب
نظرات شما
ثبت دیدگاه