مشاوره برندگان لاتاری

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

معرفی لاتاری گرین کارت

لاتاری گرین کارت آمریکا که به اختصار لاتاری شناخته می‌شود برنامه ایست برای حفظ تنوع نژادی در ایالات متحده آمریکا. در برنامه قرعه کشی ویزای تنوع نژادی آمریکا، هرساله 55000 ویزا به صورت تصادفی از طریق قرعه کشی بین متقاضیان مهاجرت به آمریکا توزیع می‌شود. این قرعه کشی در سال 1990 در قانون ملیت و مهاجرت آمریکا درج شد و پس از آن هرساله سهمیه 55000 ویزای مهاجرتی را به خود اختصاص داد. البته 5000 ویزا از این 55000 ویزای مهاجرتی لاتاری جهت مصارف دیگر رزرو می‌شود و 50000 هزار ویزای باقی مانده به نسبتی که در ادامه این مقاله توضیح خواهیم داد بین کشورها تقسیم می‌شود.

نحوه تقسیم بندی ویزای لاتاری بین کشورها

اگر بپرسید که به چه نسبت ویزای لاتاری بین متقاضیان و کشور ها تقسیم می‌شود باید بگوییم هر کشور حداکثر 7% از کل سهمیه را میتواند دریافت کند و البته عموما هیچ کشوری به این حد نصاب نمی‌رسد. ایران یکی از کشورهایی است که تقریبا بیش از 6% از این ویزا را دریافت می‌کند یعنی بیش از 3000 ویزای لاتاری در سال برای ایرانیان صادر میشود. البته بعد از ریاست جمهوری ترامپ این عدد کاهش داشته اما هنوز برترین روش مهاجرتی به حساب می آید.

مقایسه لاتاری با سایر روش های مهاجرتی

لاتاری گرین کارت آمریکا برترین و ارزان ترین و سریع ترین روش مهاجرتی در تمام دنیا است. مدت زمان کلی پروسه از شروع ثبت تقاضا تا دریافت گرین کارت کمتر از دو سال است. هزینه‌های اداری  لاتاری تا رسیدن به گرین کارت کمتر از 600 دلار برای هر نفر است. جزو معدود روش‌های دریافت اقامت است که از ابتدا به دریافت کارت اقامت دائم ختم می‌شود. فرد برنده میتواند فرزندان زیر 21 سال و همسرش را نیز با ویزای مهاجرتی و دریافت گرین کارت به خاک آمریکا برساند. شما در هیچ روش مهاجرتی برای هیچ کشوری شرایطی چنین آسان نمی‌توانید بیابید. مثلا در کانادا برای دریافت PR یا اقامت دائم می‌توانید یک کسب و کار 400 هزار دلاری را بخرید و ویزای کار بگیرید، پس از آن اگر بعد از دو سال این کسب و کار موفق بود تبدیل به PR یا مقیم دائم خواهید شد. اما در لاتاری گرین کارت، برنده لاتاری از ابتدای ورودش یک مقیم قانونی ایالات متحده می‌باشد.

شرط شرکت در لاتاری ( الزامات ثبت نام لاتاری )

برای شرکت در لاتاری گرین کارت کافیست حداقل شرایط زیر را احراز کنید.

  • متولد یکی از کشور های مجاز برای ثبت نام باشید. برخی کشور ها به دلیل مهاجرت بالایی که قبلا به ایالات متحده داشته اند مانند چین و بریتانیا، مجاز برای شرکت در این برنامه نیستند. البته همیشه استثناهایی هست مثلا اگر متولد چین هستید اما پدر یا مادرتان متولد یکی از کشور های مجاز باشند می‌توانید از سهمیه ایشان استفاده کنید.

  • حداقل تحصیلات دیپلم آکادمیک دبیرستان داشته باشید. دیپلم دبیرستان در آمریکا 12 ساله است و با دیپلم‌های نظام جدید 11 ساله ایران منافات دارد. در واقع در ایران پیش دانشگاهی معادل دیپلم دبیرستان در آمریکا است. لازم به ذکر است که تحصیلات فنی حرفه ای، مورد قبول نیست مگر اینکه به واسطه حضور در دانشگاه و تحصیلات آکادمیک بتوانید حداقل شرایط را احراز کنید.

  • شرط جایگزین تحصیل: در صورتی که مدرک زیر دیپلم دارید، می‌توانید در این برنامه شرکت کنید. اما باید دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته را نشان دهید از مشاغل خاصی که در سایت اداره کار ایالات متحده امتیاز خاصی را احراز می‌کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری

 در هنگام ثبت نام لاتاری شما به پاسپورت متقاضی نیاز دارید، ارائه مدارک مربوط به بعد از برنده شدن در لاتاری است که باید در حضور افسر کنسولی سفارت قبل از سوگند یاد کردن مدارکتان را ارائه کنید.

افزایش شانس در لاتاری

هر شخصی حق یک ثبت نام در این قرعه کشی را برای هر سال دارد. تنها راه افزایش شانس ثبت نام مجدد است اما در صورت ثبت نام مجدد یک شخص، شانس کاملا از بین می‌رود. پس توصیه میکنیم به هیچ وجه بیش از یک ثبت نام در هر سال انجام ندهید. یعنی هیچ راهی برای افزایش شانس وجود ندارد. البته متاهلین به دلیل اینکه هر شخص یک ثبت نام لاتاری می‌کنند و با ثبت نام لاتاری، یک شانس برای کل خانواده ساخته می‌شود، شانس دوبرابر دارند.

شرایط فعلی لاتاری و حکم ممنوعیت سفر ترامپ

پس از روی کار آمدن ترامپ، رئیس جمهور آمریکا حکم ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان را صادر کرد، از زمان اعلام اولین حکم ممنوعیت تا سومین حکم ممنوعیت بسیاری از ایرانیان موفق به اخذ ویزا شده اند. قطعا پس از صدور این حکم، مسیر برای دریافت ویزا سخت تر شده اما هنوز امکان دریافت این ویزا وجود دارد. در صورتی که تمایل به شرکت در این برنامه قرعه کشی ویزای تنوع نژادی آمریکا داشتید، موسسه حامی مهاجر میتواند حامی و راهنمای شما در این مسیر باشد.

اگر تمایل دارید درباره مهاجرت به آمریکا اطلاعات کسب کنید، پیشنهاد میکنیم مقاله روش های مهاجرت به آمریکا را مطالعه فرمایید.

اشتراک مطلب
نظرات شما
محمد جواد

ببخشید یعنی کسی که رشته مکانیک خونده و دیپلم داره نمیتونه ثبت نام کنه چون گفتین فنی حرفه ای نمیشه

ادمین در پاسخ گفته است :

درود بر شما 
پس از برنده شدن در لاتاری بایستی مدرکی ارائه کنید که نشان بده شما 12 سال تحصیل داشتید، رشته های فنی یک سال تحصلی کمتر هستند به این خاطر شاید از شما ایراد بگیرند

پیشنهاد میکنم با موسسه در این رابطه تماس بگیرید.


مهیار

سلام وقت بخیر من دیپلم دارم دیپلم من 11 سال تحصیلی هستش به مشکل میخورم برای لاتاری ممنون میشم راهنمایی کنید مرسی

ادمین در پاسخ گفته است :

درود بر شما

شما در زمان ثبت نام مدرکی که دارید رو بزنید ( چیزی که واقعیت هست رو بزنید ) پس از برنده شدن کارشناسان ما شما رو راهنمایی می‌کنند.


مهدی

کسی که تو ایران اتباع حساب میشه <br /> میتونه شرکت کنه <br /> هزینه داره

ادمین در پاسخ گفته است :

درود بر شما
بله می تونید در لاتاری ثبت نام کنید.


ارین

خیلی عالیه.<br /> کاش میشد اقامت گرفت ازین کشور رفت.

ادمین در پاسخ گفته است :

درود بر شما
اقامت از طریق لاتاری کم هزینه ترین راه برای اقامت آمریکا هست.


ارین

خیلی عالی وبااقامت امریکا عالیترمیشود


علی اصغر

باز نشسته وزارت دفاع هستم با ۴٢ سال سن قصد مهاجرت به آمریکا دارم.

ادمین در پاسخ گفته است :

درود بر شما

با موسسه تماس بگیرید تا راهنمایی تون کنند.


دیانا

باسلام<br /> اینجانب درصورت قبولی در لاتاری ، میتونم پدر و مادرم را همراه خود ببرم ؟<br /> باسپاس از تیم فوق العادتان‌.

ادمین در پاسخ گفته است :

درود بر شما

خیر نمی تونید همراه خودتون ببرید اما در آینده می تونید برای مهاجرت والدینتون اقدام کنید، البته این پروسه زمان بر هست.


Mahla

سلام، من برنده لاتاری هستم و خودم ثبت نام کردم اما میخواستم کارهای پرونده رو شما انجام بدین. ممنونم میشم واسم وقت مشاوره بزارید و بدونم چطور میشه پرداخت کرد هزینه مشاوره رو.<br /> من امارات هستم ، +۹۷۱ پیش شماره موبایلم رو نشد تو قسمت اطلاعات وارد کنم

ادمین در پاسخ گفته است :

درود بر شما

حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بهتر راهنمایی تون کنند.


الهه

کسانی که تهران نیستن هم میتونن از موسسه شما استفاده کنن؟

ادمین در پاسخ گفته است :

درود بر شما

بله به راحتی می تونید با ثبت نام آنلاین لاتاری با موسسه حامی مهاجر از هر شهری اقدام به ثبت نام کنید.


محمد

سلام وقتتون بخیر، میخواستم بدونم اگر کسی گرین کارت لاتاری برنده بشه و به هر دلیلی اقدام نکنه آیا از ثبت نام در سال های بعد منع میشه؟ یا میتونه سال های بعد هم شرکت کنه و شانس برنده شدن داشته باشه؟<br /> <br /> ممنون از وبسایت خوبتون

ادمین در پاسخ گفته است :

درود بر شما

خیر اگر اقدام نکنید هیچ مشکلی پیش نمیاد و سال های بعدی هم می تونید اقدام به ثبت نام در لاتاری کنید.


ارین

باسلام خدمت پرسنل حامی مهاجر بنده برنده لاتاری 2022 شدم برای ادامه مراحل لطفابامن تماس بگیرید


ارین

کاش من برنده ۲۰۲۳ باشم

ادمین در پاسخ گفته است :

درود بر شما

انشاالله شما از برنده های لاتاری 2023 خواهید بود.


مهدی

بعد از برنده شدن مراحل بعدی چی هست؟<br /> من شنیدم که باید یک مبلغی سرمایه هم باشه و حتی از قبل محل سکونت داشته باشید تو امریکا. همچین چیزی درسته یا خیر؟

ادمین در پاسخ گفته است :

درود بر شما

پس از برنده شدن در لاتاری همکاران ما شما را راهنمایی خواهند کرد، به طبع پس از مهاجرت به یک کشور دیگر باید زندگی جدید را آغاز کنید و این نیازمند سرمایه اولیه هست.

برای مهاجرت نیاز به سرمایه زیادی ندارید نگران این بخش نباشید.


ارین

سلام من فرزند بالی ۲۱ سال هستم میتوانم به عنوان همراه شرکت کنم

ادمین در پاسخ گفته است :

درود بر شما

خیر شما بایستی به تنهایی ثبت نام کنید.


Zabiullah

ذبیح الله کریمی هستم از تخار متعلم صنف یازده شغل من تعمیر موبایل است که ۳ سال تجربه کاری دارم وضعت مالی خوبی ندارم که درس خوده ادامه بدم نان اور۵ نفر هستم از درس تعلیم پس مان هستم و در این قرعه کشی اشتراک کردم اگه برنده شوم میرم امریکا تا درس خوده اندامه بدم تشکر از این ساید


ارین

مطالب گویا و بسیار مفید ارائه شدند.

ادمین در پاسخ گفته است :

درود بر شما

خوشحالیم که رضایت شما رو جلب کردیم


ثبت دیدگاه

رضایت مشتریان حامی مهاجر