50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

پیکاپ پاسپورت یا ویزا با حامی مهاجر

 همانطور که می‌دانید برخی کشورها مانند آمریکا و کانادا با ایران روابط دیپلماتیک ندارند. بنابراین برای دریافت ویزای آنها باید به یکی از کشورهای ثالث سفر کنید. برای همین است که سفارت آمریکا و کانادا در کشورهایی همچون ارمنستان، ترکیه یا امارات پر از مراجعین ایرانی است. کسانی‌که برای کوچکترین کارهای اداری همچون نصب برچسب ویزا روی پاسپورت، رنج سفر را به جان خریده‌اند و متحمل صرف زمان و هزینه زیاد شده‌اند. آن‌هم درست در شرایطی‌که باید برای سفری طولانی در آینده‌ای نزدیک آماده شوند.

موسسه حامی مهاجر یک آژانس معتبر برای پیکاپ ویزا است و این فرایند را در نهایت امنیت، دقت و سرعت انجام می‌دهد. در ادامه توضیح می‌دهیم که فرآیند پیکاپ پاسپورت این مجموعه چطور انجام می‌شود، مدارک مورد نیاز آن چیست و چقدر هزینه دارد؟ در انتها نیز بیان می‌کنیم که پیگیری وضعیت پیکاپ به چه شکل انجام می‌شود و آیا برای افراد ساکن شهرستان هم امکان‌پذیر است یا خیر.

پیکاپ پاسپورت چیست ؟

بسیاری می‌پرسند که پیکاپ ویزا چیست و چه فرقی با پیکاپ پاسپورت دارد. کلمه پیکاپ (Pickup) در اصطلاح انگلیسی به معنی برداشتن و یا تحویل گرفتن چیزی و یا کسی است. اما در صنعت توریسم و مهاجرت این کلمه معنی دیگری دارد. پیکاپ پاسپورت به این معناست که بعد از صدور ویزای شما، کارگزار یک موسسه مهاجرتی معتبر، پاسپورت شما را به سفارت آمریکا یا کانادا در یک کشور خارجی می‌برد و پس از آنکه ویزا روی آن چسبانده شد، پاسپورت را به ایران بازگردانده و تحویل شما خواهد داد.

پیکاپ پاسپورت چیست

ازآنجایی‌که کارگزار موسسه‌های مهاجرتی چندین پاسپورت را با خود به خارج از کشور برده و بازمی‌گردانند، بنابراین هزینه پیکاپ پاسپورت در مقایسه با سفر شخص به یک کشور خارجی، بسیار ارزان‌تر و به‌صرفه‌تر خواهد بود. به‌ همین‌ دلیل بسیاری از متقاضیان ویزای کانادا و آمریکا برای کاهش هزینه‌های خود و صرفه‌جویی در وقت، از خدمات پیکاپ استفاده می‌کنند. البته پاسپورت یک مدرک هویتی بسیار حساس است و شاید این نگرانی پیش آید که آیا می‌توان به این روش اعتماد کرد یا خیر؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد و خطرهای احتمالی پیکاپ و راه‌حل‌های جلوگیری از خطرات را توضیح خواهیم داد. پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت ؟

درواقع این دو تفاوتی با هم ندارند و گاهی به جای یکدیگر استفاده می‌شوند. درواقع ازآنجایی‌که پاسپورت از متقاضی ویزا تحویل گرفته می‌شود، پس می‌توان گفت پاسپورت پیکاپ می‌شود. همچنین  در مقصد نیز ویزا از سفارت تحویل گرفته می‌شود، بنابراین می‌توان گفت پیکاپ ویزا (تحویل ویزا) هم رخ می‌دهد. در نتیجه می‌توان گفت که هر دو اصطلاح درست است. اما اصطلاحی همچون پیکاپ پاسپورت آمریکا یا کانادا غلط است، چراکه پاسپورت ایرانی از متقاضی ویزا تحویل گرفته می‌شود و در اینجا بهتر است از پیکاپ ویزای آمریکا یا کانادا استفاده شود. (چرا که ویزا آمریکا و کانادا پیکاپ شده، نه پاسپورت آمریکا و کانادا)

پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا

مزیت پیکاپ پاسپورت با حامی مهاجر

موسسات مهاجرتی زیادی وجود دارند که خدمات پیکاپ پاسپورت را انجام می‌دهند و همه آن‌ها ادعا دارند که بهترین خدمات پیک اپ پاسپورت را ارائه می‌دهند. این مساله تصمیم گیری و انتخاب درست را برای متقاضیان سخت می‌کند. بنابراین در این بخش قصد داریم تا تعدادی از مزایای خدمان حامی مهاجر را بیان کنیم که به شما در انتخاب صحیح موسسه مهاجرتی کمک زیادی خواهد کرد.

مزیت پیکاپ پاسپورت با حامی مهاجر

حامی مهاجر دارای مجوز رسمی از پلیس گذرنامه

متقاضیان باید آگاهی داشته باشند که خروج پاسپورت یک شخص از کشور نیاز به مجوز قانونی از پلیس گذرنامه دارد و در صورتی‌که گذرنامه بدون مجوز از کشور خارج شود و مشکلی برای آن پیش بیاید، هیچ راه قانونی برای پیگیری آن وجود ندارد و شما کار غیرقانونی انجام داده‌اید. بنابراین فریب قیمت‌ ارزان برخی از موسسات بدون مجوز را نخورید. حتما بررسی کنید که فرایند پیکاپ با مجوز قانونی و به‌صورت هوایی انجام شود.

خوشبختانه موسسه حامی مهاجر تمام مجوزهای رسمی و قانونی برای انجام خدمات پیکاپ ویزا را داراست و تمامی فرایند به صورت هوایی انجام می‌شود. اعتماد مشتریان اعتبار موسسه ماست و هیچ کار غیرقانونی انجام نمی‌شود. متقاضیان می‌توانند با خیال آسوده به حامی مهاجر اعتماد کنند و برای استفاده از خدمات آن با شماره 02148000957 تماس بگیرند.

پیکاپ پاسپورت بدون نیاز به وکالت نامه محضری

یکی از مزیت های عالی پیک اپ ویزا با حامی مهاجر این است که بدون نیاز به ارائه وکالت نامه محضری، کار پیکاپ پاسپورت شما انجام خواهد شد. بنابراین نیاز به صرف وقت و هزینه اضافی برای دریافت وکالت نامه رسمی ندارید. گاهی اوقات نیز ارائه وکالت رسمی به یک شخص دیگر نگران کننده است. ولی برای پیکاپ پاسپورت با حامی مهاجر فقط کافی است که یک رضایت نامه بابت تحویل پاسپورت خود امضا کنید و همه چیز به خوبی انجام خواهد شد.

پیکاپ پاسپورت بدون وکالت نامه

سامانه آنلاین پیگیری پیکاپ ویزا در حامی مهاجر

یکی از درخواست‌های اصلی مشتریان، امکان پیگیری وضعیت پیکاپ به صورت لحظه‌ای است. در موسسه حامی مهاجر پیگیری فرایند پیکاپ به‌صورت لحظه‌ای امکان‌پذیر است. هنگامی‌که از خدمات ما استفاده می‌کنید، به شما یک شماره پیگیری (یا همان Tracking number) داده می‌شود و به وسیله این شماره همواره می‌توانید فرآیند پیکاپ خود را به صورت آنلاین بررسی کنید.

به محض آنکه پاسپورت‌تان به ایران بازگردد، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت و هماهنگی‌های لازم را برای تحویل آن انجام خواهند داد. بنابراین با حامی مهاجر هیچ جای نگرانی برای پیگیری مرحله به مرحله وضعیت پیکاپ وجود ندارد.

دقت و امنیت بالا

موسسه حامی مهاجر در کشورهای خارجی دفتر و کارگزاران اختصاصی دارد، بنابراین انجام فرآیند پیکاپ در این موسسه بسیار با دقت و به صورت قانونی انجام می‌شود. به همین دلیل هیچگاه مورد مفقودی پاسپورت یا اشتباه در پیکاپ برای عموم پرونده‌ها رخ نداده است. همین سابقه خوب دلیل اعتماد بسیاری از افراد به حامی مهاجر است.

ارائه قیمت منصفانه

ارائه خدمات قانونی پیکاپ، هزینه‌بر است و نیاز به هماهنگی‌، ارسال هوایی پاسپورت و پرداخت حقوق و دستمزد به کارگزاران است. اما سعی ما در حامی مهاجر همواره بر این موضوع بوده است که خدمات پیکاپ را با قیمت منصفانه و منطقی در اختیار متقاضیان قرار دهیم و طوری ارائه دهیم که ارزش خرید بالایی داشته باشد.

متاسفانه برخی از موسسات بدون مجوز با ارائه قیمت پایین مشتریان را فریب می‌دهند و فرآیند پیکاپ را از مسیرهای غیرقانونی انجام می‌دهند. این کارها خطرات بسیار زیادی برای پاسپورت و ویزای شما ایجاد می‌کند که در ادامه مقاله آن‌ها را توضیح خواهیم داد. احتمالا تمام متقاضیان ویزا آمریکا و کانادا در مسیر دریافت ویزا هزینه یا وقت زیادی صرف کرده‌اند، بنابراین منطقی نیست که به خاطر صرف هزینه کمتر همه تلاش‌های قبلی خود برای اخذ ویزا را به خطر بیاندازید.

بالاترین سرعت در پیکاپ پاسپورت

در بخش‌های قبلی درباره عوامل موثر در مدت زمان پیکاپ توضیحات کاملی ارائه دادیم. در این بخش فقط باید بگوییم که کارشناسان موسسه حامی مهاجر با استفاده از سابقه و تجربه بالای خود، همه کارها را به شکلی تنظیم خواهند کرد که سرعت، امنیت و دقت در اولویت اول قرار گیرد.

همه چیز در مشاوره قبل از پیکاپ توضیح داده می‌شود، ولی همواره سعی می‌کنیم که در مدت زمان کمتری کارهای شما انجام شود تا هیچ مشکلی برای متقاضی ویزا به وجود نیاید. از طرف دیگر همواره می‌توانید وضعیت پیکاپ را به صورت لحظه‌ای پیگیری کنید و متوجه شوید که هیچ تاخیر و کوتاهی توسط همکاران ما در حامی مهاجر صورت نگرفته است.

انجام پیکاپ پاسپورت با پرواز و چندبار در هفته

تمام پیکاپ پاسپورت‌ها در موسسه حامی مهاجر به وسیله پرواز و معمولا دو الی سه بار در هر هفته انجام می‌شود. بنابراین سرعت، دقت و رعایت هزینه منصفانه از جمله مواردی است که در حامی مهاجر به آن‌ها دقت می‌شود.

مراحل پیکاپ پاسپورت در موسسه حامی مهاجر

قبل از توضیح در مورد مراحل پیکاپ ویزا باید بگوییم که حامی مهاجر یک موسسه مهاجرتی معتبر برای ارائه این خدمات است. بنابراین متقاضیان پیکاپ ویزای آمریکا یا کانادا از ارمنستان، ترکیه و امارات می‌توانند با خیال راحت پاسپورت خود را در اختیار کارگزاران این موسسه قرار دهند. مراحل انجام خدمات در حامی مهاجر به ترتیب زیر است:

مراحل پیکاپ پاسپورت

مراحل پیکاپ پاسپورت در تهران

متقاضیان ویزا که در تهران زندگی می‌کنند، برای استفاده از خدمات پیک آپ ویزا حامی مهاجر، ابتدا از طریق شماره 02148000957 تماس می‌گیرند و از خدمات مشاوره رایگان بهره‌مند خواهند شد. در این مرحله تمامی راهنمایی‌های لازم درباره نحوه پیکاپ، هزینه‌های آن و مدارک مورد نیاز ارائه شده و به تمامی سوالات پاسخ داده می‌شود.

دفتر موسسه حامی مهاجر در بلوار مرزداران تهران قرار دارد، بنابراین در مرحله بعد باید تصمیم بگیرید که تمایل دارید مراجعه حضوری داشته باشید یا اینکه ترجیح می‌دهید از خدمات پیک استفاده کنید. در صورت انتخاب هر یک از این روش‌ها با مراحل زیر روبرو خواهید بود.

مراجعه حضوری به دفتر موسسه حامی مهاجر

در این روش فقط کافی‌ست که با مدارک لازم برای پیک آپ ویزا به دفتر موسسه مراجعه کنید. (فهرست تمامی مدارک ضروری در مشاوره رایگان به شما گفته می‌شود که در ادامه مقاله نیز به آن پرداخته‌ایم.)

پس از تحویل مدارک فقط کافی‌ست که پاسپورت و فرم رضایت‌نامه حمل پاسپورت توسط کارگزار موسسه را امضا کنید. برای انجام فرایند پیکاپ نیازی به ارائه وکالت‌نامه رسمی نیست. بنابراین یکی از مزیت‌های بسیار خوب خدمات موسسه حامی مهاجر انجام پیکاپ ویزای آمریکا یا پیکاپ ویزای کانادا به‌صورت قانونی و بدون دردسر مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و نگرانی از ارائه وکالت‌نامه است.

نکته: البته توجه کنید که طبق دستورالعمل‌های جدید، پیکاپ  ویزا یا پاسپورت از ترکیه فقط با ارائه وکالت نامه رسمی انجام می‌شود و کارشناسان ما در این رابطه شما را راهنمایی خواهند کرد.

بعد از این کار، فقط کافی است تا منتظر تماس همکاران ما باشید و در کمترین زمان ممکن پیکاپ مدارک شما انجام خواهد شد. مدت زمان انجام خدمات پیکاپ در موسسه حامی مهاجر را در ادامه مقاله بیان خواهیم کرد، ولی می‌توانید این موضوع را در همان ابتدا از کارشناسان ما بپرسید.

پیکاپ پاسپورت با پیک در تهران

اگر ساکن تهران هستید فقط کافی‌ست با موسسه تماس بگیرید تا هماهنگی‌های لازم را انجام دهند و از خدمات مشاوره رایگان پیکاپ بهره‌مند شوید. بعد از انجام هماهنگی، قرارداد و رضایت‌نامه به صورت الکترونیکی برای‌تان ارسال می‌شود و نحوه تکمیل آن‌ها نیز گفته خواهد شد. فقط کافی‌ست که مطابق راهنمایی کارشناسان، قرارداد و رضایت نامه را پرینت کنید و پس از امضایشان همراه با مدارک و پاسپورت تحویل پیک دهید.

مراحل پیکاپ ویزا از شهرستان

با حامی مهاجر، پیک آپ ویزا از اصفهان، مشهد، شیراز، مازندران، گیلان و به‌طورکلی از همه شهرستان‌ها و مراکز استان امکان‌پذیر است. در این روش ابتدا باید از طریق شماره 02148000957 با موسسه تماس بگیرید تا هماهنگی‌های لازم انجام شود و از خدمات مشاوره رایگان بهره‌مند شوید. بعد از انجام هماهنگی، قرارداد و رضایت نامه به صورت الکترونیکی برای شما ارسال می‌شود و نحوه تکمیل آن‌ها نیز گفته خواهد شد.

پیکاپ پاسپورت از شهرستان

فقط کافی است که مطابق راهنمایی کارشناسان، قرارداد و رضایت نامه را پرینت کنید و پس از امضای آن‌ها همراه با مدارک و پاسپورت تحویل پست دهید. آیا پیکاپ پاسپورت از شهرستان در یک روز هم انجام می‌شود؟ بله، این موضوع کاملا امکان‌پذیر است و اگر مدارک خود را تحویل پست ویژه هوایی دهید، در عرض یک روز به دست همکاران ما در حامی مهاجر خواهید رسید و فرآیند پیکاپ پاسپورت شما آغاز خواهد شد.

در این روش هم همه فرایند پیکاپ بدون وکالت نامه رسمی انجام خواهد شد. البته توجه کنید که طبق دستورالعمل‌های جدید، اگر بخواهید از طریق سفارت آمریکا یا کانادا در ترکیه اقدام کنید فقط با ارائه وکالت نامه رسمی انجام می‌شود و کارشناسان ما در این رابطه شما را راهنمایی خواهند کرد. مدت زمان پیکاپ پاسپورت در موسسه حامی مهاجر را در ادامه مقاله بیان خواهیم کرد، ولی می‌توانید این موضوع را در همان ابتدا از کارشناسان ما بپرسید.

هزینه پیکاپ پاسپورت

هزینه پیک آپ پاسپورت هم مثل مدت زمان آن به چند عامل مهم بستگی دارد. توجه داشته باشید که قیمت ارزان برای شما مزیت محسوب نمی‌شود، چراکه امکان سوء استفاده یا گم شدن پاسپورت شما وجود خواهد داشت. هزینه پیکاپ باید منصفانه و منطقی باشد، اگر عوامل تاثیرگذار در قیمت  را بدانید، به خوبی می‌توانید خدماتی را انتخاب کنید که ارزش خرید بالایی را ارائه می‌دهند.

هزینه پیکاپ پاسپورت

عوامل تاثیر گذار در قیمت پیکاپ پاسپورت

از جمله عوامل موثر در هزینه پیک اپ ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • هزینه انجام قانونی
 • هزینه کیفیت خدمات پستی در کشور مقصد
 • هزینه مربوط به دفاتر خارج از کشور
 • هزینه پشتیبانی مستمر و پیگیری لحظه‌ای وضعیت پیکاپ

همه عواملی که در بالا گفته شد، از جمله پارامترهای بسیار مهم برای تعیین نرخ پیکاپ است. همکاران ما در موسسه حامی مهاجر همواره تلاش می‌کنند تا با برقراری تعادل میان سرعت، دقت و امنیت، منصفانه‌ترین نرخ پیکاپ را به مشتریان ارائه دهند و در قبال دریافت این هزینه، باکیفیت‌ترین خدمات را ارائه کنند. جدول زیر قیمت پیکاپ ویزای کانادا را مشخص کرده است:

پیکاپ پاسپورت

هزینه

کانادا از ترکیه 

1،350،000 تومان

کانادا از دبی (دانشجویی، اقامتی، توریستی، کاری)

270 درهم

کانادا از ابوظبی (توریستی)

460 درهم

کانادا از ایروان

55 دلار

تمدید پاسپورت کانادایی

290 دلار

تمدید پاسپورت کانادایی (یک‌طرفه)

140 دلار

جدول زیر لیست قیمتی پیکاب ویزای آمریکا را توسط موسسه حامی مهاجر آورده‌ایم:

پیکاپ پاسپورت

هزینه 

آمریکا از کانادا (شامل هزینه ترجمه وکالت‌نامه و تاییدات آن)

150 دلار

آمریکا از استانبول (شامل هزینه ترجمه وکالت‌نامه و تاییدات آن)

200 دلار

آمریکا از ایروان

2،500،000 تومان

آمریکا غیرمهاجرتی از دبی (درصورت پست مرکزی)

1،850،000 تومان

آمریکا مهاجرتی از دبی (درصورت پست مرکزی)

360 درهم

آمریکا از ابوظبی

470 درهم +هزینه پست

ارسال پاسپورت به سفارت انگلیس و دریافت ویزای این کشور با هزینه زیر انجام می‌شود:

پیکاپ پاسپورت

هزینه 

انگلیس از دبی

270 درهم+65 درهم هزینه پست

انگلیس از ابوظبی

470 درهم+هزینه پست

انگلیس از آنکارا و استانبول (یک‌طرفه)

50 دلار

انگلیس از آنکارا و استانبول (دوطرفه)

100 دلار

در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر در این زمینه و دریافت مشاوره رایگان پیکاپ پاسپورت، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید. کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند.

مدارک لازم برای پیکاپ پاسپورت

مدارک مورد نیاز برای انجام فرایند پیکاپ می‌تواند با توجه به نوع ویزا (پیک آپ ویزای کانادا یا پیکاپ ویزای آمریکا) و با توجه به محل پیکاپ ویزا (ارمنستان، آنکارا، استانبول، امارات یا ابوظبی) متفاوت باشد. البته این موارد در مشاوره رایگان قبل از پیکاپ به صورت کامل توسط کارشناسان حامی مهاجر توضیح داده خواهد شد. اما جهت اطلاعات بیشتر، به صورت جزء به جزء در این مقاله مطالبی بیان کردیم.

مدارک لازم برای پیکاپ پاسپورت

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا از دبی

اگر بخواهید برای مصاحبه ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا (توریستی، تحصیلی و ...) به کشور امارات بروید، معمولا محل مصاحبه در کنسولگری دبی است و محل مصاحبه ویزاهای مهاجرتی آمریکا (لاتاری، خانوادگی و...) هم در سفارت آمریکا در ابوظبی است. نکته مهمی که باید بدانید این است که پیکاپ ویزای آمریکا در امارات از دبی انجام می‌شود.

مدارک لازم در این خصوص شامل موارد زیر می‌شود:

 • پاسپورت امضا شده
 • امضای برگه رضایت نامه
 • ارائه برگه کوریر (در صورت نداشتن، ارائه یوزرنیم و پسورد حساب کاربری)
 • ارائه برگه آبی یا سفید
 • یک قطعه عکس5*5
 • ارائه فرم DS-160 یا فرم I-20 (برای ویزای دانشجویی آمریکا)

در ضمن گفتنی‌ست که به درخواست مشتری، امکان انجام پیکاپ از عجمان و العین امارات نیز وجود دارد.

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا از دبی

مدارک لازم در این خصوص شامل موارد زیر می‌شود:

 • امضای برگه رضایت نامه
 • پرینت ایمیل سفارت

مدارک لازم برای پیکاپ پاسپورت از دبی

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا از ارمنستان

اگر متقاضی ویزای آمریکا هستید و از طریق سفارت ارمنستان اقدام کرده‌اید باید مدارک زیر را آماده‌سازی کنید:

 • پاسپورت 
 • ارائه برگه کوریر (در صورت نداشتن، ارائه یوزرنیم و پسورد حساب کاربری)
 • ارائه برگه آبی یا سفید
 • یک قطعه عکس5*5
 • ارائه فرم DS-160 یا فرم I-20 (برای ویزای دانشجویی آمریکا)

مدارک لازم برای پیکاپ ویزا کانادا از ارمنستان

مدارک لازم برای پیک آپ ویزای کانادا از ایروان شامل موارد زیر می‌شود:

 • امضای برگه رضایت نامه
 • پاس ریکوئست

مدارک پیکاپ پاسپورت کانادا در آنکارا

مدارک لازم برای پیک آپ ویزای کانادا از آنکارا شامل موارد زیر می‌شود:

 • امضای برگه رضایت نامه
 • پاس ریکوئست

مدارک پیکاپ پاسپورت کانادا در استانبول

نکته مهم که درباره پیکاپ ویزای کانادا از استانبول باید بدانید این است که حتی اگر انگشت نگاری ویزای کانادا شما در استانبول انجام شده باشد. ویزای شما در آنکارا صادر می‌شود. بنابراین شما نیازی به پیکاپ ویزا کانادا در استانبول نخواهید داشت و باید پیکاپ پاسپورت را از آنکارا انجام دهید. بنابراین نیازی به صرف هزینه اضافی نیست. در صورتی که به هر دلیل تمایل دارید که پیکاپ ویزا کانادا را از استانبول انجام دهید، باید مدارک زیر را ارائه کنید:

 • امضای برگه رضایت نامه
 • پاس ریکوئست

مدارک لازم برای پیکاپ پاسپورت از دبی

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا از آنکارا

سفارت آمریکا در ترکیه، در شهر آنکارا قرار دارد. بنابراین در ترکیه کار صدور ویزا آمریکا و الصاق آن بر روی پاسپورت در شهر آنکارا انجام می‌شود. مدارک لازم برای پیکاپ به شرح زیر است:

 • پاسپورت امضا شده
 • ارائه وکالت نامه رسمی
 • ارائه برگه کوریر (در صورت نداشتن، ارائه یوزرنیم و پسورد حساب کاربری)
 • ارائه برگه آبی یا سفید
 • یک قطعه عکس5*5
 • ارائه فرم DS-160 یا فرم I-20 (برای ویزای دانشجویی آمریکا)

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا از استانبول

همانطور که در بخش قبل گفتیم، در ترکیه کار صدور ویزا آمریکا و الصاق آن بر روی پاسپورت در شهر آنکارا انجام می‌شود. بنابراین حتی اگر مصاحبه ویزای آمریکای شما در کنسولگری استانبول انجام شده باشد، پیکاپ شما از آنکارا انجام خواهد شد و نیازی به پیکاپ از استانبول نخواهید داشت. اما درصورتی‌که به هر دلیلی اصرار به پیکاپ از استانبول دارید، مدارک لازم به شرح زیر است:

 • پاسپورت امضا شده
 • ارائه وکالت نامه رسمی
 • ارائه برگه وقت سفارت
 • یک قطعه عکس5*5
 • ارائه فرم DS-160 یا فرم I-20 (برای ویزای دانشجویی آمریکا)

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای انگلیس

سفارت انگلیس در تهران قرار دارد و کار صدور ویزا برای شهروندان ایرانی را انجام می‌دهد. اما گاهی اوقات لازم است که برای سریع‌تر انجام شدن کارها برای انگشت نگاری ویزای انگلستان، به یکی از کشورهای اطراف ایران سفر کنید. پیک آپ ویزای انگلیس از ارمنستان، استانبول و آنکارا امکان‌پذیر است و در موارد اقامتی  (SETTELMENT)  در ابوظبی و دبی نیز انجام می‌شود. مدارک زیر مورد نیاز است:

 • وکالت نامه
 • ایمیل جواب سفارت
 • اصل رسید بارکددار سفارت انگلیس
 • اصل پاسپورت متقاضی

انواع پیکاپ پاسپورت

با توجه به نوع تحویل پاسپورت و هدف خروج پاسپورت، انواع مختلفی از پیکاپ وجود دارد که در ادامه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد :

 • پیکاپ دو طرفه : همان پیک آپ پاسپورت معمولی است که در این مقاله آن را توضیح دادیم، پاسپورت از شما تحویل گرفته می‌شود و پس از الصاق ویزا به ایران بازگردانده می‌شود.
 • پیکاپ یک طرفه : در این نوع از پیکاپ، پاسپورت از شما تحویل گرفته می‌شود، اما پس از الصاق ویزا به ایران بازگردانده نمی‌شود و در همان کشور مقصد نگهداری خواهد شد.
 • پیکاپ تمدید پاسپورت کانادا : ایرانیانی که شهروند کانادا هستند و پاسپورت این کشور را دارند. می‌توانند از این نوع پیکاپ برای تمدید پاسپورت کانادا در خارج از کشور استفاده کنند. در این نوع پیکاپ، پاسپورت کانادا از کشور خارج می‌شود، در صورتی‌که در پیک آپ ویزا، پاسپورت ایران از کشور خارج می‌شود.

پیکاپ پاسپورت و ویزای آمریکا از باکو

باکو پایتخت کشور آذربایجان است و از لحاظ فاصله بسیار نزدیک به کشور ایران است. مصاحبه سفارت آمریکا در باکو به زبان انگلیسی انجام می‌شود و امکان مصاحبه به زبان فارسی در باکو وجود ندارد. به همین دلیل بیشتر متقاضیان ایرانی ویزای آمریکا علاقه‌مند هستند که مصاحبه خود را در کشورهای ترکیه، ارمنستان و امارات انجام دهند. چنانچه مصاحبه خود را در باکو انجام دهید، باید از خدمات پیک آپ ویزای آمریکا در باکو استفاده کنید. به دلیل استقبال کمی که از سفارت آمریکا در باکو وجود دارد، معمولا موسسات مهاجرتی بسیار کمی خدمت پیکاپ ویزای آمریکا از باکو را انجام می‌دهند.

مدت زمان پیکاپ ویزای آمریکا یا کانادا

مدت زمان، به چند عامل بستگی دارد و بنا به تجربه از ده روز تا نهایت 3 هفته کاری زمان خواهد برد. البته کارشناسان حامی مهاجر در مشاوره رایگان قبل از پیکاپ، وضعیت پرونده شما را بررسی می‌کنند و یک زمان دقیق به شما اعلام خواهند کرد. اما به‌صورت‌کلی چند عامل در تعیین مدت زمان تاثیرگذار است که در ادامه آن‌ها را بیان می‌کنیم. 

مدت زمان پیکاپ پاسپورت

کارهای اداری سفارت آمریکا یا کانادا

یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین مدت زمان پیکاپ، میزان کار اداری در سفارت‌های آمریکا یا کاناداست. اگر کار اداری الصاق ویزا در سفارت آمریکا یا کانادا به سرعت انجام شود، در مدت زمان بسیار پایینی پاسپورت به دست شما خواهد رسید. اما اگر فشار کاری در سفارت بالا باشد، باید مدت زمان بیشتری برای خروج پاسپورت از سفارت منتظر باشید.

عملکرد پست در کشور خارجی

یک نکته مهم پیکاپ پاسپورت که اکثر موسسات مهاجرتی آن را به شما نمی‌گویند، این است که سفارت آمریکا یا کانادا، پاسپورت را از هیچ شخصی دریافت نمی‌کنند و حتی اگر خود شما برای دریافت ویزا به کشور خارجی مراجعه کنید، باید پاسپورت خود را از طریق پست آن کشور به دست سفارت آمریکا برسانید یا در مورد ویزای کانادا، باید پاسپورت خود را به دفاتر وک کانادا برسانید. بنابراین عملکرد پست آن کشور خارجی تاثیر زیادی در مدت زمان آن خواهد داشت.

کارشناسان ما در حامی مهاجر بعد از خارج کردن قانونی پاسپورت از کشور (به صورت هوایی)، همواره برای تحویل پاسپورت به سفارت از بهترین و سریع‌ترین خدمات پستی در خارج از کشور استفاده می‌کنند و به این ترتیب از امنیت و سرعت بالا در پیک آپ پاسپورت مطمئن می‌شوند. متقاضیان زیادی به تجربه کارشناسان ما در این زمینه اعتماد کرده‌اند و هیچگاه از سرعت خدمات ناراضی نبوده‌اند. برای شنیدن تجربه مشتریان می‌توانید، قسمت ویدئو رضایت مشتریان را در سایت حامی مهاجر مشاهده کنید.

تعداد ارسال پاسپورت در هر هفته

موسسه‌های مهاجرتی معمولا روزهای خاصی از هفته را برای ارسال پاسپورت به خارج از کشور در نظر می‌گیرند. البته این موضوع نهایتا یک یا دو روز در مدت زمان پیکاپ شما تاثیر خواهد گذاشت. ولی کارشناسان ما در حامی مهاجر حتی به فکر این موضوع هم هستند و معمولا هفته‌ای دو الی سه بار ارسال پاسپورت به خارج از کشور انجام می‌شود.

توجه کنید که تعداد دفعات ارسال پاسپورت به خارج از کشور باید به گونه‌ای تنظیم شود که علاوه‌بر سرعت، دقت در انجام فرآیند هم رعایت شود و از طرف دیگر هزینه منصفانه‌ای هم از متقاضی دریافت شود. در نتیجه امکان اینکه ارسال پاسپورت در تمام روزهای هفته انجام شود، وجود نخواهد داشت. در ادامه اطلاعاتی را ارائه می‌کنیم که جهت انتخاب موسسه بهتر برای پیکاپ شما را کمک خواهد کرد.  

خطرات و سوء استفاده های احتمالی در پیکاپ پاسپورت

چندین بار در این مقاله بیان کردیم که موسسات مهاجرتی برای ارائه خدمات پیکاپ پاسپورت باید دارای مجوزهای قانونی و رسمی از پلیس گذرنامه باشند. چرا که خروج پاسپورت از کشور بدون اجازه پلیس گذرنامه یک کار غیرقانونی است و تبعات قانونی برای صاحبت گذرنامه به دنبال دارد. متاسفانه برخی شرکت‌های بدون مجوز، با ارائه قیمت ارزان متقاضیان را فریب می‌دهند و به شکل‌های زیر برای صاحبان گذرنامه خطر ایجاد می‌کنند.

سو استفاده های احتمالی در پیکاپ پاسپورت

پیکاپ پاسپورت با رانندگان اتوبوس یا ترانزیت

این شرکت‌های نامعتبر معمولا برای کم کردن هزینه‌ها و ارائه خدمات ارزان، امنیت پاسپورت را به طور کامل به خطر می‌اندازند و برای ارسال پاسپورت به خارج از کشور، پاسپورت شما را به رانندگان اتوبوس یا رانندگان ترانزیت تحویل می‌دهند. در این روش ارسال امکان گم شدن پاسپورت یا سواستفاده از آن وجود دارد و اگر این اتفاق رخ دهد، پیگیری آن از طریق قانونی بسیار سخت خواهد بود. چرا که پاسپورت شما به صورت غیرقانونی و بدون مجوز از کشور خارج شده است.

پیکاپ پاسپورت از طریق مسافر

برخی دیگر از موسسات غیرمعتبر، شیوه خطرناک‌تری را برای ارسال پاسپورت به کار می‌برند. کارکنان این موسسه‌ها به فرودگاه می‌روند و با دادن وعده‌های دروغ به مسافران خارج از کشور، آن‌ها را راضی می‌کنند که پاسپورت شما را به خارج از کشور ببرد. در واقع پاسپورت شما تحویل یک فرد غریبه و ناشناس می‌شود و این موضوع حتی از مورد قبلی هم خطرناک‌تر است، چرا که امکان وقوع هر اتفاقی وجود دارد.

پیکاپ پاسپورت آمریکا از ترکیه بدون وکالتنامه رسمی

طبق دستورالعمل جدید، برای پیکاپ پاسپورت آمریکا از ترکیه نیاز به ارائه وکالتنامه رسمی دارید و باید مراحل ادارای دیگری بر روی این وکالتنامه انجام شود. بنابراین اگر شخص یا موسسه دیگری به شما پیشنهاد داد که پیکاپ ویزای آمریکا را از ترکیه بدون وکالتنامه محضری انجام دهد، در صداقت آن‌‌ها شک کنید. موسسه حامی مهاجر همه این مراحل را به‌صورت قانونی انجام می‌دهد و پس از دریافت وکالتنامه رسمی از شما، تمام مراحل اداری بعد از آن همچون ترجمه وکالتنامه، اخذ تاییدیه دادگستری، اخذ تاییدیه وزارت امور خارجه و اخذ تاییدیه سفارت ترکیه در ایران را برای شما انجام خواهد داد.

توجه کنید که برای ارسال پاسپورت پاسپورت کانادا به ترکیه نیازی به وکالتنامه ندارید و این پروسه فقط مربوط به کسانی‌ست که می‌خواهند ویزای آمریکا را از طریق کشور ترکیه دریافت کنند.

سوء استفاده از پاسپورت شما

یک شرکت غیرمعتبر، بدون اطلاع مراجع قانونی پاسپورت شما را به خارج از کشور می‌برد، بنابراین می‌تواند از پاسپورت شما برای مقاصد غیرقانونی، قاچاق یا پولشویی استفاده کند. این سو استفاده می‌تواند شما را با دردسرهای بسیار زیادی مواجه کند و حتی امکان این وجود دارد که بعد از دریافت ویزا و سفر به آمریکا و کانادا، با مشکلات پیچیده قضایی و قانونی مواجه شوید که اثبات بی گناهی در اینگونه موارد بسیار سخت است.

سخن پایانی

پیکاپ پاسپورت از جمله خدمات بسیار موثری است که موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه متقاضیان ویزای آمریکا یا کانادا خواهد شد. در این فرآیند، پاسپورت شما توسط نماینده موسسه مهاجرتی به خارج از کشور برده می‌شود و برای چسباندن ویزا تحویل سفارت آمریکا یا کانادا خواهد شد. امکان پیکاپ ویزای کانادا یا امریکا از کشورهای مختلف وجود دارد که در این مقاله درباره شرایط و مدارک پیکاپ پاسپورت از ارمنستان، ترکیه، امارات و باکو توضیحات کاملی ارائه شد.

همچنین در این مقاله درباره مدت زمان، هزینه، مراحل قانونی پیکاپ و مزیت‌های حامی مهاجر، به‌عنوان یک آژانس معتبر برای پیکاپ ویزا صحبت کردیم. امیدواریم شما متقاضیان پیکاپ با خواندن این مقاله بتوانید انتخاب صحیحی داشته باشید و فریب موسسات نامعتبر و غیرقانونی را نخورید.

روند پیکاپ در حامی مهاجر به قدری راحت است که حتی نیازی به مراجعه حضوری به دفتر حامی مهاجر هم ندارید و با پیک داخل شهر و پست (مخصوص شهرستان‌ها) هم می‌توانید از خدمات ما استفاده کنید. برای استفاده از مشاوره رایگان فقط کافی است با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

پاسخ به سوالات متداول پیکاپ پاسپورت

در این بخش سعی کرده‌ایم به پرسش‌های متداولی که معمولا متقاضیان دریافت خدمات پیکاپ مطرح می‌کنند، بپردازیم. شاید پرسش شما هم بینشان باشد، پس همراهمان باشید.

چرا از خدمات پیکاپ پاسپورت استفاده کنم؟

هنگامی که ویزای آمریکا یا کانادا صادر شود. متقاضی باید برای دریافت ویزا به خارج از کشور سفر کند. این سفر باعث صرف هزینه و وقت خواهد شد. در پیکاپ پاسپورت نیازی نیست که خودتان شخصا به خارج از کشور سفر کنید و فقط پاسپورت شما به خارج از کشور برده می‌شود. بنابراین در وقت و هزینه شما صرفه‌جویی زیادی خواهد شد. فرآیند خروج پاسپورت از کشور در موسسه حامی مهاجر کاملا قانونی است و زیر نظر پلیس گذرنامه انجام می‌شود. بنابراین به هیچ وجه جای نگرانی نیست.

چه کسانی می‌توانند از خدمات پیکاپ پاسپورت استفاده کنند؟

افرادی که ویزای کانادا یا آمریکای آن‌ها صادر شده است، می‌توانند برای چسبانده شدن ویزا بر روی پاسپورت، از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کنند.

هزینه پیک آپ پاسپورت چقدر است؟

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم، نرخ پیکاپ پاسپورت به چند عامل بستگی دارد. همیشه به دنبال هزینه منصفانه باشید. چرا که هزینه ارزان پیکاپ پاسپورت شما را با مشکلات قانونی مواجه خواهد کرد. برای اطلاع از قیمت پیکاپ پاسپورت فقط کافی است که از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید و پس از دریافت مشاوره رایگان، از نرخ پیکاپ پاسپورت آگاه شوید.

مدت زمان پیکاپ ویزا چقدر است؟

مدت زمان پیکاپ هم به چند عامل بستگی دارد که در این مقاله آن را توضیح دادیم. امکان پیکاپ پاسپورت شما از ده روز تا سه هفته کاری وجود دارد.

پیکاپ پاسپورت از شیراز، اصفهان، خوزستان، مشهد و سایر شهرها چگونه است؟

با حامی مهاجر تفاوتی ندارد که در کدام یک از شهرهای ایران هستید. پیکاپ پاسپورت از خوزستان، مشهد، اصفهان، شیراز و تمام شهرهای ایران امکان‌پذیر است. فقط کافی است که ابتدا با شماره 02148000957 تماس بگیرید و پس از انجام هماهنگی‌های لازم، پاسپورت خود را به دفتر حامی مهاجر در تهران پست کنید. همه چیز به راحتی انجام خواهد شد.

مشاوره پیکاپ پاسپورت چقدر هزینه دارد؟

مشاوره پیکاپ ویزا در حامی مهاجر کاملا رایگان است. همه سوالات شما در مشاوره پاسخ داده خواهد شد. ما در قبال کیفیت خدمات ارائه شده به شما مسئول هستیم و تلاش ما همواره بر این است که بهترین خدمات را با منصفانه‌ترین هزینه ارائه کنیم. برای دریافت مشاوره رایگان پیکاپ پاسپورت، با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 5 | کل دیدگاه های تایید شده: 3
محمد طهرانی
با سلام بنده مطالب شما رو در خصوص پیک آپ پاسپورت خوندم اما یک مورد رو توضیح ندادید یا برای من هنوز سوال هست و اون این که وقتی من باید با کنسولگری سفارت مقصد مصاحبه کنم چطور امکان داره که شما جای من پاسپورت رو ببرید و بدون مصاحبه این کار انجام بگیره؟
کارشناس حامی مهاجر

درود محمد عزیز

بعضی کشور ها برای صدور ویزا مصاحبه حضوری ندارند. به طور مثال برای ویزای کانادا شما برای انگشت نگاری تشریف میبرید و بعد از مدتی نتیجه ویزا مشخص می شود و باید پاسپورت خود را برای سفارت ارسال کنید.

 و یا برای پروسه ویزاهای امریکا که دارای مصاحبه حضوری هست ممکن هست در زمان مصاحبه شما مشمول ویزا نباشید و پرونده شما نیاز به بررسی بیشتری داشته باشد که بعد از طی کردن این پروسه باید پاسپورت خود را برای سفارت ارسال کنید .

با توجه اینکه برای افرادی که برای پروسه هیا مهاجرتی و غیر مهاجرتی هزینه بسیار ملاک هست و استفاده از تور می تواند هزینه ی بالایی برای افراد داشته باشد بهترین راه پیکاپ پاسپورت هست که با کمترین هزینه ویزای خود را دریافت کنند 

محمد یاری
بفرمایید هزینه پیکاپ ویزای امریکا از دبی چقدر میشه
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. لطفا جهت استعلام هزینه پیکاپ پاسپورت با موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید : 02148406

ناشناس
وقت بخیر، من در حال حاضر استانبول هستم ، نمی تونم با شماره ثابت تهران تماس بگیرم ممکنه یک شماره واتس آپ بفرمائید تماس بگیرم ؟ شماره ام هم فقط در واتس آپ هست
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام وقت بخیر. لطفا به پشتیبانی واتساپ حامی مهاجر پیام دهید، همکارانم شما را راهنمایی خواهند کرد.<br /> <br /> شماره واتساپ پشتیبانی حامی مهاجر :<br /> 09361892472</p>