20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

راهنمای تحصیل در آمریکا (ساده‌تر از آنچه فکر می‌کنید)

اگر دنبال یکی از اصولی‌ترین، موثرترین و حتی رویایی‌ترین راه‌های مهاجرت به ایالات متحده هستید، همین‌جا بمانید! زیرا تحصیل در آمریکا، همان گزینۀ مدنظر شماست!

البته درست است! می‌دانیم ویزای تحصیلی را جزء ویزاهای غیرمهاجرتی محسوب می‌کنند؛ اما تحصیل در مدارس یا دانشگاه‌های آمریکا بهترین فرصت برای شماست که به ایالات متحده بروید، دورۀ تحصیلی شگفت‌انگیزتان را سپری کنید، پس از فارغ‌التحصیلی نوع ویزایتان را تغییر بدهید و در نهایت، اقامت دائم آمریکا را به‌دست آورید.

تازه برخلاف تصور رایج، برای تحصیل در آمریکا نیازی نیست نخبه باشید یا موقعیت درخشانی داشته باشید؛ چرا که عده زیادی از متقاضیان فقط با مدرک دیپلم، حتی بدون اینکه مدرک زبان داشته باشند، توانسته‌اند به آمریکا مهاجرت کنند و خانواده‌شان را هم با خود ببرند!

بنابراین اگر دوست دارید از مهاجرت تحصیلی به آمریکا بیشتر بدانید، حتما تا انتهای مقاله همراهمان باشید؛ زیرا قرار است همه‌چیز را دربارۀ تحصیل در آمریکا و شرایط و مدارک این کار بازگو کنیم. ضمنا می‌خواهیم دربارۀ اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، مزایای آن، تحصیل بدون مدرک زبان و اخذ اقامت دائم آمریکا از طریق تحصیل هم حرف بزنیم.

نگاهی کلی به تحصیل در آمریکا

هر زمان تصمیم به تحصیل در آمریکا گرفتید، باید بدانید از آن لحظه به بعد، تمام مسیر زندگی خود را تغییر داده‌اید. چه‌بسا، این تغییرات نه تنها خوب است بلکه باعث رخ دادن اتفاقات شیرینی در زندگی‌تان نیز می‌شود.
اولین گامی که در راستای تحصیل در آمریکا باید بردارید، تحقیق درمورد دانشگاه‌های آمریکا و رشته‌های تحصیلی است. این شما هستید که تعیین می‌کنید کدام دانشگاه برایتان مناسب است با توجه به شرایط مالی، شخصی و تحصیلی‌تان. باید ببینید، کدام دانشگاه نیازهای شما را برآورده می‌کند. ضمنا، به شرایط محیطی و زندگی و آب‌وهوایی آن شهر نیز توجه داشته باشید که در دوران تحصیل با مشکلی مواجه نشوید.
پیش از هرگونه توضیح درمورد اخذ ویزای تحصیلی، شرایط تحصیل و ... بهتر است با اطلاعات کلی تحصیل در آمریکا آشنا شوید.

اطلاعات تحصیل در آمریکا

توضیحات

امکان تحصیل به زبان انگلیسی

وجود دارد

امکان کار در حین تحصیل

وجود دارد

امکان دریافت بورسیه برای تمام دانشجویان

وجود دارد

امکان تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

وجود دارد

آزمون‌های ورودی دانشگاه‌‌های آمریکا

برای هر رشته تحصیلی متفاوت است.

 برخی از این آزمون‌ها: SAT، MCAT، GMAT، LSAT است

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی

عدم وجود محدودیت شرایط سنی تحصیل در آمریکا از جمله ویژگی‌هایی‌ست که هرشخصی را علاقمند به تحصیل در این کشور می‌کند. چرا؟ برای هر شخصی پیش می‌آید که در سنین پایین‌ (18 سال) قادر به اخذ مدرک لیسانس نباشد. حال الان که سن بالاتری دارد، قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارد.  بهترین راه‌حل چیست؟ در یکی از دانشگاه‌های آمریکا بدون هیچ محدودیتی درس بخواند.
حال، مدارک  که در زمان ثبت درخواست باید به دانشگاه آمریکا ارسال کنید، شامل موارد زیر خواهد بود:

 • فرم اطلاعات شخصی
 • نمرات آزمون استاندارد
 • نمرات آزمون زبان انگلیسی
 • توصیه‌نامه‌ها
 • کپی پاسپورت

ضمنا، برخی دانشگاه‌ها ممکن است علاوه بر مدارک گفته شده به مدرک دیگری مبتنی بر مدارک تامین مالی، رزومه و ... نیز از شما بخواهند. خبر خوب! شما در حین تحصیل، می‌توانید هفته‌ای 20 ساعت ( پاره‌وقت) نیز کار کنید.

تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

شما نهایت در عرض 2 سال می‌توانید مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه‌ آمریکا اخذ کنید. وقتی می‌گوییم نهایت در عرض 2 سال قادر به اخذ مدرک کارشناسی ارشد هستید، یعنی برخی دانشگاه‌ها برنامه‌ای برای دانشجویان ارائه می‌دهد که دانشجو می‌تواند در مدت زمان 1 سال نیز مدرک خود را دریافت کند. 
اصلی‌ترین دلیلی که دانشجویان به دنبال ادامه تحصیل در آمریکا هستند، وجود بهترین دانشگاه‌های جهان در این کشور است.
گفتنی‌ست، زندگی شما در مقطع کارشناسی ارشد فقط با تحصیل نمی‌گذرد. در زمان تحصیلتان، با شرکت در دوره‌های کارآموزی و آموزشی از تجربه‌های متنوعی نیز برخوردار می‌شوید.‌
مهم‌ترین موضوعی که باید از آن آگاهی داشته باشید، مدارک لازم برای تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد است که در بخش پایین به آن اشاره کردیم.

 • مدرک لیسانس
 • نمرات آزمون آیلتس، تافل، GRE یا GMAT
 • رزومه
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • مدارک تمکن مالی
 • پاسپورت و ویزای دانشجویی

تحصیل در آمریکا در کقطع کارشناسی ارشد

از آنجا که نوع نگارش انگیزه نامه در مهاجرت تحصیلی به آمریکا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ما به‌صورت جداگانه مقاله ای را برایش در نظر گرفتیم، تا مطابق با دستورالعمل‌های گفته شده و اضافه کردن کمی خلاقیت انگیزه‌نامه خود را به نحو احسنت ارسال کنید.
لازم است بدانید، یکی از خدمات حامی مهاجر، نوشتن انگیزه نامه برای شما متقاضیان است. شما می‌توانید با خیال راحت با کارشناسان حامی مهاجر در ارتباط باشید و از آنها بخواهید برای شما یک انگیزه نامه اصولی و صحیح را تنظیم کنند. هم‌چنین برای پرسش هرگونه سوال درمورد انگیزه نامه کافی‌ست با شماره 02148000957 تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید.

تحصیل در آمریکا در مقطع دکتری

آرزوی ادامه تحصیل در آمریکا در هر رشته‌ای که بخواهید، برای هر دانشجویی خوشایند است. حال، اگر ادامه تحصیل تخصص پزشکی در آمریکا باشد که دیگر نور علا نور خواهد بود. به‌طور میانگین شما در بازه 4 الی 6 سال می‌توانید مدرک دکتری خود را از دانشگاه امریکا دریافت کنید.
هم‌چنین شما با اخذ ویزای دانشجویی، علاوه بر اینکه می‌توانید هفته‌ای 20 ساعت مشغول به کار شوید، اجازه کار به‌صورت تمام وقت نیز دارید. اما! برای دانشجویان دکتری به‌علت حجم سنگین برنامه تحصیلی توصیه نمی‌شود که به‌طور تمام وقت مشغول به کار شوند، مگر در موارد استثنا یا رسیدن به اهداف شخصی و بزرگ‌تان.
ضمنا! شما در هر سنی که باشید می‌توانید برای مقطع دکتری در دانشگاه آمریکا درخواست دهید. فقط لازم است برخی شرایط پذیرش تحصیلی از آمریکا را رعایت کنید. مثلا باید در مقطع قبلی خود حداقل معدل 14 را گرفته باشید. هم‌چنین باید تمام ریز نمرات خود را برای دانشگاه مورد نظر ارسال کنید. بی‌شک شرایط دیگری نیز وجود دارد که برای آگاهی از این شرایط در ابتدا باید دانشگاه‌ مورد نظرتان را انتخاب کنید.

شرایط تحصیل در آمریکا

بسیار خوب! اول از همه، بپردازیم به شرایط ادامه تحصیل در آمریکا.

همان‌طور که در ابتدای مطلب گفتیم، شرایط تحصیل در آمریکا اصلا پیچیده و غیرممکن نیست. فقط کافی است از برخی حداقل‌ها برخوردار باشید تا شانستان برای درس خواندن در آمریکا حفظ شود. بیایید برخی از این شرایط را بررسی کنیم.

محدودیت سنی تحصیل در آمریکا

به‌طور کلی، تحصیل در دانشگاه های آمریکا شرایط سنی به‌خصوصی ندارد؛ البته ممکن است برای اخذ ویزای دانش‌آموزی یا دانشجویی این سرزمین، محدودیت‌هایی از جانب سفارت تعیین شده باشد؛ اما به‌شکل کلی، چهارچوب ازپیش‌تعیین‌شده‌ای برای شرایط سنی تحصیل در آمریکا وجود ندارد.

شرط مدرک تحصیلی برای تحصیل در آمریکا

نه فقط برای تحصیل در بهترین دانشگاه های آمریکا، که برای تحصیل در تمام دانشگاه‌های دنیا، یکی از شروط اساسی این است که فرد تحصیلات پایۀ خود را به پایان رسانده باشد؛ بنابراین برای تحصیل در آمریکا هم همین‌قدر کافی است که شخص مدرک دیپلم داشته باشد.

شرط حداقل معدل برای تحصیل در آمریکا

شرط معدل برای درس خواندن در آمریکا، نه‌تنها به مقطع تحصیلی و دانشگاه مبدا بستگی دارد، که ساختارش نیز با معدل ایران فرق دارد! به این صورت که اگر معدل دانشجویان در ایران، رقمی مابین 0 تا 20 است، GPA یا همان میانگین نمرات در آمریکا، بازه‌ای بین 0 تا 4 است.

حال شرایط حداقل معدل برای تحصیل در آمریکا این‌طوری است اگر از یک دانشگاه معتبر فارغ‌التحصیل شده باشید، GPAـتان برای مقطع کارشناسی باید 3 از 4 باشد؛ یعنی معدل 14 تا 16 ایران؛ اما اگر مدرک خود را از سایر دانشگاه‌ها دریافت کرده‌اید، GPA معادل 2.7 هم تا حدودی موردپذیرش است.

شرط تمکن مالی برای تحصیل در آمریکا

می‌دانید دلیل وجود این شرط چیست؟ اینکه دولت آمریکا بداند شما می‌توانید از پس مخارج تحصیل و زندگی خود بربیایید؛ بنابراین اگر قرار است به رویای تحصیل در آمریکا خود جامه عمل بپوشانید، باید بتوانید تمکن مالی خود را اثبات کنید. این یکی از مهم‌ترین شرایط تحصیل در آمریکاست.

شرط وجود گپ تحصیلی برای تحصیل در آمریکا

خیالتان راحت! گپ تحصیلی یا همان فاصله‌افتادن میان مقاطع تحصیلی، هرچد به ظاهر ترسناک است، مشکل خاصی محسوب نمی‌شود. نشان‌به‌آن‌نشان که در این سال‌ها، ما چندین‌وچند دفعه برای عزیزانی ویزای تحصیلی آمریکا گرفته‌ایم که چندین سال گپ تحصیلی داشته‌اند؛

شرایط تحصیل در آمریکابنابراین چنانچه فاصله‌های طولانی‌مدت در روند تحصیلتان وجود دارد، نیازی نیست نگران باشید. فقط کافی است به‌شکل اصولی آن را توجیه کنید. اگر هم نمی‌دانید چطور، فدای سرتان! از طریق شمارۀ 02148000957 با ما تماس بگیرید تا بگوییم باید چه کار کنید.

شرط مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در آمریکا

به‌طور کلی، سه مدرک زبان آیلتس و تافل و دولینگو، مدارکی هستند که اکثر دانشگاه‌های آمریکا آن‌ها را قبول دارند؛ اما در این بین، شانس تافل برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌ها بیشتر است. حالا چرا؟ چون تافل متعلق به خود ایالات متحده است!

اما خوب حداقل نمره زبان برای تحصیل در آمریکا چقدر است؟ فرق دارد؛ مثلا برای تحصیل در مقطع کارشناسی، چنین چهارچوبی وجود دارد:

 • تافل: 75 الی 80 به‌بالا
 • آیلتس: 6 الی 6.5 به‌بالا
 • دولینگو: 100 الی 105 به‌بالا

اما برای مقطع ارشد، نمرۀ مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در آمریکا کمی متفاوت‌تر است:

 • تافل: 85 الی 90 به‌بالا
 • آیلتس: 6.5 الی 7 به‌بالا
 • دولینگو: 110 به‌بالاتحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

مدارک لازم برای تحصیل در آمریکا

بعد از شرایط، نوبت به مدارک می‌رسد! به این صورت که اگر همه‌چیز خوب پیش برود، شما برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا باید مدارک زیر را به سفارت ارائه دهید:

 • فرم I-20 (فرم تاییدیۀ پذیرش)
 • رسید پرداخت سویس فی
 • پرینت تایید فرم DS-160
 • تمام پاسپورت‌های قدیمی
 • مدارک مربوط به تمکن مالی
 • پاسپورتی معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • مدارکی همچون Cv، SoP و ... (در صورت نیاز)
 • دو عکس رنگی جدید؛ یک نسخه فیزیکی و یک نسخه دیجیتالی
 • مدارک هویتی مورد نیاز (برای هر شخص، با توجه به شرایط وی متغیر است)
 • مدارک تحصیلی، نمرات و گواهی‌های اخذشده از مدرسه قبلی، دانشگاه قبلی و...

البته حواستان باشد که این مدارک، صرفا اسناد عمومی تحصیل در آمریکا هستند. در حالی که بسته به شرایط پروندۀ هر متقاضی، ممکن است مدارک دیگری هم از فرد بخواهند. حالا چطور باید دربارۀ این مدارک اطلاعات کسب کرد؟

از طریق مشورت‌کردن با متخصصانی که در همین زمینه فعالیت می‌کنند؛ زیرا آن‌ها هستند که به‌واسطۀ تجربۀ خود، می‌دانند افسر چه می‌خواهد و چه انتظاراتی دارد؛ بنابراین اگر دل‌واپس مدارک لازم برای پرونده‌تان هستید، فقط کافی است شمارۀ 02148000957 را شماره‌گیری کنید تا از سیرتاپیاز ماجرا را برایتان بگوییم! نگرانی ندارد که!

ویزای دانشجویی ایالات متحده

بسیار خوب! تا اینجا دانستیم که برای تحصیل در آمریکا باید چه شرایط و مدارکی داشت؛ اما اصلا اولین قدم برای تحقق این رویا چیست؟ حقیقت این است که اولین گام برای تحصیل در آمریکا، اخذ ویزای تحصیلی این سرزمین است؛

بنابراین بیایید کمی دربارۀ انواع ویزای تحصیلی آمریکا بدانیم تا بعد، راجع‌به مراحل اخذ آن هم حرف بزنیم.

برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا، اخذ یکی از سه نوع ویزای F، M و J الزامی است. حالا اینکه آن‌ها چه تفاوتی با یکدیگر دارند را در جدول می‌بینیم.

نوع ویزای تحصیلی

نوع موسسه آموزشی مجاز برای تحصیل در آمریکا

F

دانشگاه‌ها و کالج‌ها / مدارس علوم مذهبی و دینی

دبیرستان‌ها، هنرستانها و دبستان‌های خصوصی /

تمامی موسسات آکادمیک مانند موسسات آموزش زبان

M

تمامی موسسات غیرآکادمیک به‌استثنای موسسات آموزش زبان

J

دوره های اینترنتی و آموزش کار /

استفاده از بسترهای مطالعاتی و سفرهای کاری‌درسی در طول تابستان

پس از اینکه انواع گوناگون ویزای تحصیلی آمریکا را شناختید، حالا برای اخذ آن، باید مراحل زیر را طی کنید:

مراحل دریافت ویزای تحصیلی ایالات متحدهالبته همان‌طور که قبل از این هم گفتیم، اخذ پذیرش یا دریافت ویزای آمریکا، نیازمند تجربه و تخصص است؛ چون گاهی پیش می‌آید که با کوچک‌ترین اشتباهی، افسر سفارتی درخواست شخص را ریجکت می‌کند. تازه جدا از این، پرداخت هزینه‌هایی مانند سویس فی هم به حساب‌های معتبر بین‌المللی نیاز دارد؛

بنابراین چنانچه قصد دارید در آمریکا درس بخوانید، بد نیست در این مسیر از کسی کمک بگیرید. حالا اگر آن شخص ما باشیم، با افتخار همراهی‌تان خواهیم کرد؛ به این صورت که با تجربۀ طولانی‌مدتمان، از صفر تا صد پروندۀ شما را پیش خواهیم برد و ضمن جایابی و اخذ پذیرش، در تک‌تک مراحل دریافت ویزا هم همراهتان خواهیم بود.

چطوری؟ گفتنش در این مقال نمی‌گنجد! تماس بگیرید تا مفصل برایتان تعریف کنیم. تلفن: 02148000957

ضمنا! می‌دانید که یکی از مراحل اخذ ویزاف تعیین وقت سفارت است. حال، اگر ساکن دبی هستید یا می‌خواهید از دبی ویزای تحصیلی آمریکا را اخذ کنید، پیش از هر چیز مقاله پیکاپ ویزای آمریکا از دبی را مطالعه کنید. 

مزایای تحصیل در آمریکا

چه بگوییم که نگفته هم پیداست! مزایای تحصیل در آمریکا مگر یکی و دوتاست؟!

واقعیت این است درس‌خواندن در آمریکا، تا آنجا که چشم کار می‌کند، مزیت و ویژگی منحصربه‌فرد دارد! همراهمان باشید تا آن دانه‌درشت‌هایش را خلاصه‌وار بررسی کنیم.

اول. از مزایای تحصیل در آمریکا؟ فناوری خارق‌العاده!

شما هم دیده‌اید؟! وقتی خبر رونمایی از یک فناوری جدید به گوشمان می‌خورد، با هیجان دنبالش می‌کنیم تا ببینیم چیست و چه کاربردی دارد. خوب! خبر خوش این است که با تحصیل در آمریکا دیگر نیازی به دنبال‌کردن این اخبار نداریم. چرا؟ چون قرار است خود این تکنولوژی‌ها را زندگی کنیم!

اصلا دانشگاه‌های آمریکا به این معروفند که برای استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز، همیشه در صف اول می‌ایستند و زودتر از سایر سازمان‌ها دست‌به‌کار می‌شوند. نمونه‌اش را می‌توانید در امکانات بی‌نظیر دانشگاهی مانند دانشگاه MIT مشاهده کنید.

دوم. گسترۀ وسیع رشته‌های تحصیلی، ویژگی منحصربه‌فرد تحصیل در آمریکا!

برای درس‌خواندن در آمریکا دستتان حسابی باز است! یعنی چه؟ یعنی هر رشته‌ای که بخواهید (در پرانتز: حتی هر رشته‌ای که نخواهید!)، در دانشگاه‌های این سرزمین ارائه می‌شود. تازه علاوه‌بر این، با حضور در دانشگاه‌های آمریکا به شما فرصت می‌دهند که در «میان‌رشته‌»های موردعلاقه‌تان هم درس بخوانید؛

پس دانستید چه شد؟ نه‌تنها می‌توانید از میان رشته‌های تحصیلی فراوان، همانی را انتخاب کنید که مدنظرتان است، بلکه اجازه دارید بسته به علاقه‌تان، در زمینه‌های علمی بینابین هم تحقیق کنید. تازه هیچ‌کس هم نمی‌تواند مخالفتی کند!

چون این قانون دانشگاه است که دانشجو، «هرچه می‌خواهد دل تنگش» را می‌تواند بخواند و بیاموزد!

مزایای تحصیل در آمریکا

سوم. سطح علمی آمریکا؟ به سوی بیکران و فراتر از آن!

بگذارید روراست باشیم. آمریکا، مهد علم نوین است؛ یعنی در هر گوشه‌وکناری که «علم» بسازند، بلافاصله آن را به ایالات متحده می‌فرستند تا دربارۀ مزایایش، معایبش، کارکردش و... گزارش تحقیقاتی مفصلی آماده کنند.

خوب این یعنی چه؟ یعنی سطح علمی این سرزمین، برابر است با مجموع علم دیگر کشورهای دنیا! چون در نهایت، یک سرِ علوم مختلف به آمریکا ختم می‌شود. حالا چرا این موضوع را مزیت تحصیل در آمریکا می‌دانیم؟

چون با درس‌خواندن در این سرزمین، ما می‌توانیم با علوم نوینی سروکار داشته باشیم که به‌روزترین و کاربردی‌ترین علوم جهان‌اند! پس دیگر خبری از وقت‌گذاشتن بر روی مباحث بیهوده نیست. بلکه ما دروسی را می‌خوانیم یا در حوزه‌هایی پژوهش می‌کنیم که به‌قول معروف، «به کارمان می‌آید» و زندگی‌هایمان را ساده‌تر می‌کند.

چهارم. دانشجودوستی، امتیاز تحصیل در آمریکا!

باور کنید راست می‌گوییم! از آنجا که آمریکا یکی از مقاصد مهم مهاجرت تحصیلی دنیاست، هرسال پذیرای هزارهزار دانشجویی است که از شرق و غرق و جنوب و شمال دنیا راهی این سرزمین شده‌اند! بنابراین برخلاف برخی کشورها، مردم آمریکا به حضور دانشجویان بین‌المللی عادت دارند.

خوب نتیجه‌اش چیست؟ اینکه آمریکاییان با روی باز پذیرای دانشجویان جدید هستند و بین آن‌ها و سایر اقشار جامعه فرق نمی‌گذارند. تازه! این قضیه در خود دانشگاه‌ها هم حاکم است. یعنی برای اینکه دانشجویان جدید احساس ناخوشایندی نداشته باشند، موسسات آموزشی برنامه‌هایی را تدارک می‌بینند تا از آن‌ها به‌صورت تمام‌قد حمایت کنند. همین‌قدر خاص!

بسیار خوب! چند نمونه از مزایای تحصیل در آمریکا را به‌اتفاق هم دیدیم؛ منتها همان‌طور که قبل‌تر هم گفتیم، دریای این ویژگی‌ها ساحلی ندارد! بنابراین بیشتر از این وقتمان را به مزایای تحصیل در آمریکا اختصاص نمی‌دهیم. فقط چند مزیت دیگر را هم می‌گوییم و می‌رویم سراغ مبحث بعدی.

هزینه مهاجرت تحصیلی به ایالات متحده

به‌طور کلی، هزینه مهاجرت تحصیلی به آمریکا شامل دو بخش است: یکی هزینه‌های دریافت ویزا و دیگری، خود هزینه‌های تحصیل. در ادامه، بخشی از این عوامل هزینه‌ساز تحصیل در آمریکا را سرتیتروار معرفی می‌کنیم:

 • هزینه‌های مربوط به فراهم‌سازی مدارک (ترجمه، معادل‌سازی و ...)
 • کارمزدهای پروسه صدور ویزا
 • کارمزد SEVIS (سویس فی)
 • هزینه دریافت وقت سفارت آمریکا
 • هزینه پیکاپ پاسپورت (در صورت نیاز)
 • شهریه دانشگاه (با توجه به دانشگاه متغیر است)
 • هزینه اسکان، خوردوخوراک و زندگی دانشجویی در آمریکا
 • هزینه بیمه دانشجویی و...

هزینه های مهاجرت به آمریکا

آنچه گفتیم، فقط یک شِمای کلی از هزینه‌های تحصیلی ایالات متحده بود؛ بنابراین اگر دلتان می‌خواهد به جزئی‌ترین هزینه‌های تحصیل در آمریکا هم پی ببرید، پیشهاد می‌کنیم مقالۀ هزینه های تحصیل در آمریکا را مطالعه کنید.

اقامت تحصیلی آمریکا؛ اخذ اقامت دائم از طریق تحصیل

اقامت تحصیلی در آمریکا را هم بگوییم و تمام!

شیوۀ کار نیز به این صورت است که آمریکا به دانشجویان بین‌المللی خود اجازه می‌دهد تا یک سال پس از فارغ‌التحصیلی در این سرزمین بمانند و کار کنند. سپس با گذشت یک سال، به آن‌ها اجازه می‌دهد ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. در نهایت نیز پس از گذر 5 سال، دانشجویان مجازند که برای اخذ اقامت دائم و دریافت گرین کارت آمریکا، درخواست خود را ثبت کنند.

خلاصه کنیم!

همان‌طور که می‌دانید روش‌های دریافت اقامت دائم آمریکا عمدتا ازدواج، خانواده، لاتاری و ... است؛ اما همه که لاتاری برنده نمی‌شوند. پس راه حل چیست؟ شما در بین تمام این روش‌ها، می‌توانید مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل را انتخاب کنید که روشی راحت با شرایطی نسبتا آسان است.
تحصیل در آمریکا، به خودی خود رویایی است! دیگر چه برسد به اینکه اقامت دائم این سرزمین را هم به ارمغان بیاورد. هم‌چنین بتوانید فرزندان و همسر خود را نیز به آمریکا ببرید.
بنابراین برای تحقق چنین خواسته‌ای، لازم است که افراد به‌خوبی دربارۀ شرایط تحصیل در آمریکا بدانند و مدارک و مراحل اخذ ویزای آن را مطالعه کنند. خوب تمام این موارد، درست همان مباحثی بود که ما مطرح کردیم.
از اینجا به‌بعد، دیگر شمایید و تصمیمی که می‌گیرید! اگر نیاز به هرگونه مشاوره داشتید، از طریق شماره تماس 02148000957 می‌توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. 

پاسخ به سوالات متداول درباره تحصیل در آمریکا

در این بخش، به برخی سوالات شما نیز پاسخ داده‌ایم. اگر سوال دیگری داشتید، در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. در اسرع وقت سوالات شما را پاسخ خواهیم داد.

تحصیل رایگان در آمریکا امکان‌پذیر است؟

بله شدنی است. کافی‌ست با شرایط بورسیه تحصیلی آمریکا آشنا شوید.

پرداخت شهریه دانشگاه های آمریکا از ایران امکان پذیر است؟

بله. این کار نیز امکان پذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شمارۀ 02148000957 تماس بگیرید.

تمکن مالی مورد نیاز برای تحصیل در آمریکا چقدر است؟

این موضوع به دانشگاه شما بستگی دارد؛ زیرا پس از اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا، فرمی موسوم به فرم I-20 را برای شما ارسال می‌کنند که در آن، تمام هزینه های تحصیل شما و میزان تمکن مالی موردنیاز را نوشته‌اند.

برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا از کدام دانشگاه ها پذیرش بگیریم؟

قبل از هر بحثی، باید حواستان باشد که جایابی و انتخاب دانشگاه یک کار تخصصی است؛ زیرا ممکن است دانشگاهی که مدنظرتان است، شانسی برای صدور ویزا نداشته باشد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم در این مسیر، از افراد باتجربه کمک بگیرید.

تحصیل در آمریکا بهتر است یا کانادا؟

واقعیت این است که پاسخ به این سوال در چند جمله امکان‌پذیر نیست؛ زیرا هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند؛ بنابراین اگر می‌خواهید پاسخش را بداندی، پبشهاد می‌کنیم به مقالۀ مقایسه تحصیل در آمریکا و کانادا  سر بزنید.

مقاطع تحصیلی در آمریکا به چه ترتیب‌اند؟

مانند کشور خودمان، مقاطع تحصیلی در آمریکا هم از دبستان و دبیرستان شروع می‌شوند و سپس، به‌ترتیب به کالج، کارشناسی، ارشد و دکترا ختم می‌شود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 25 | کل دیدگاه های تایید شده: 2
عرفان
سلام من 19 سال سن دارم دیپلم تجربی معدل 16 و دولینگو 120 ایا با تمکن 45000 دلار برای دو سال و همچنین چون فایتر حرفه ای mma هستم میتونم تو رشته مدیریت پذیرش بگیرم
کارشناس حامی مهاجر

درود عرفان عزیز 
امکان دریافت پذیرش برای رشته های مدیریت هست اما نیاز هست که تمام فاکتورهای پرونده شما بررسی شود .پیشنهاد می کنیم برای رزرو تایم مشاوره از طریق سایت اقدام کنید و یا با موسسه به شماره 02148406 تماس بگیرید 

Farid alizadeh
سلام یه سوال دارم لطفا جواب بدین من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دستم نیست، اما مدرک دکترای دارم و اصل دانشنامه رو دارم آیا در هیچ یک از مراحل لاتاری یا اقدام به تحصیل در آمریکا این مدارک(دیپلم و پیش دانشگاهی) نیاز خواهند بود؟؟ ممنونم
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام وقت بخیر<br /> بله کلیه مدارک تحصیلی شما از دیپلم تا آخرین مدرک تحصیلی مورد نیاز است. اگر نیاز دارید شرایط شما برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به طور کامل ارزیابی شود لطفا با شماره 02148406 تماس بگیرید.</p>