تخفیف یلدایی مشاوره مهاجرت

ثبت شرکت در امارات: هزینه، شرایط و اخذ اقامت

اگر شما قصد سرمایه‌گذاری در خارج از کشور را دارید، می‌توانید به امارات نگاه ویژه‌ای داشته باشید. دبی، این منطقه منحصر به فرد برای شما یک موقعیت استثنایی است. امتیازهای تجارت در دبی، سرمایه‌گذاران را از تمام دنیا جذب کرده است. امروزه شرکت‌های اروپایی و آمریکایی سرمایه خود را به امارات آورده‌اند و امکانات انبوهی ایجاد کرده‌اند. امکاناتی که شما با ثبت شرکت در امارات می‌توانید از آن‌ها برخوردار شوید.

دولت امارات تلاش کرده تا دبی به یک منطقه امن اقتصادی تبدیل شود. تلاشی که در جهت جذب سرمایه خارجی و موفقیت‌آمیز بوده است. آنقدر موفق که می‌توانیم دبی را بهترین مقصد سرمایه‌گذاری در خاورمیانه بدانیم. اکنون دبی دومین اقتصاد بزرگ جهان عرب است.

در این مقاله به ثبت شرکت در امارات، به ویژه به ثبت شرکت در دبی می‌پردازیم. همچنین اخذ اقامت دبی از طریق ثبت شرکت و تغییرات قانون شریک لایسنس دبی را بررسی می‌کنیم و شما را از هزینه ثبت شرکت در دبی، ابوظبی و شارجه مطلع خواهیم کرد.

حامی مهاجر به عنوان یک شرکت مهاجرتی معتبر ارائه دهنده خدمات ویزای توریستی دبی ، اخذ اقامت امارات و ارائه کلیه خدمات مربوط به شریک لایسنس امارات ( ثبت شرکت در امارات ) است. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر در این زمینه ها می‌توانید از طریق شماره 02149078با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ثبت شرکت در امارات (دبی)

ایرانی‌هایی که قصد سرمایه‌گذاری در خارج از کشور را دارند، اشتیاق زیادی  به دبی نشان می‌دهند. دلیل این اشتیاق امتیازهای سرمایه‌گذاری در امارات و همسایگی‌اش با ایران است. ثبت شرکت در دبی مزیت‌های فراوانی دارد که از بین آن‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • شما با ثبت شرکت در امارات، امکان اقامت در آن را پیدا می‌کنید.
 • با ثبت شرکت در امارات، خانواده شما حق اقامت در امارات را پیدا می‌کنند.
 • با ثبت شرکت در امارات می‌توانید در مناقصه‌های دولتی آن کشور شرکت کنید.
 • با ثبت شرکت امکان خرید املاک و مستغلات در امارات را بدست می‌آورید.   
 • نرخ مالیات در امارات صفر است.
 • سرمایه‌گذاری در امارات بسیار کم‌ریسک است.
 • قوانین امارات منعطف هستند.
 • دارندگان شرکت در امارات، برای واردات کالا هیچ عوارضی نمی‌پردازند.
 • بانک‌های امارات برای افتتاح حساب بانکی شرکت‌ها اعتبار بالایی پرداخت می‌کنند.
 • ثبت شرکت در امارات امکان تجارت آزاد در بازارهای جهانی را به شما می‌دهد.
 • با ثبت شرکت در امارات امکان تجارت در منطقه   GCC را پیدا می‌کنید.

GCC  نام اختصاری شورای همکاری خلیج فارس است. این شورا شامل کشورهای عربستان، بحرین، امارات، قطر، عمان، و کویت است. این شورا با هدف یکپارچگی اقتصادی و نظامی و رسیدن به پول واحد تشکیل شده است.

تغییرات شریک لایسنس در امارات

شریک لایسنس یکی از قوانین سرمایه‌گذاری خارجی است. طبق این قانون، وقتی شما می‌خواهید در کشوری خارجی سرمایه‌گذاری کنید، باید یک شریک از اتباع آن کشور داشته باشید. این شریک باید صاحب بیش از 51 درصد از سهام شرکت باشد، وگرنه دولت آن کشور اجازه سرمایه‌گذاری به شما را نمی‌دهد.

این قانون درباره امارات هم صدق می‌کرد؛ اما به تازگی دولت امارات تصمیم جدیدی گرفته است. تصمیمی که به نفع کسانی است که می‌خواهند در امارات شرکت ثبت کنند. هم‌اکنون شما می‌توانید بدون نیاز به شریک اماراتی در دبی شرکت ثبت کنید.

اخذ اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

آیا ما می‌توانیم با ثبت شرکت در امارات، اقامت این کشور را بدست بیاوریم؟ این سوال بسیاری از مهاجران است. همچنین، سوال کسانی است که می‌خواهند در امارات سرمایه‌گذاری کنند، اما نگران اقامت اعضای خانواده خود هستند. بله، شما و خانواده شما با ثبت شرکت، مجاز به اقامت در امارات می‌شوند. این موضوع درباره ثبت شرکت در دبی، ابوظبی، شارجه و مناطق آزاد هم صادق است.

 به محض اینکه شرکت شما در دبی ثبت شود، می‌توانید برای اقامت خود، همسر و فرزندانتان اقدام کنید. قوانین امارات این اجازه را به شما می‌دهد و حتی می‌توانید زمینه اقامت سهامداران شرکت و کارمندان خود را در امارات فراهم کنید.   

ثبت شرکت در امارات برای ایرانیان

ثبت شرکت در امارات برای ایرانیان، یک فعالیت رویایی است. چون مناطق کمی در خاورمیانه وجود دارند که شرکت‌های بین‌المللی فعالیت خود را به آن گسترش داده باشند. البته با آن گستردگی که در امارات وجود دارد. بیشتر شرکت‌های شناخته شده در سطح دنیا در امارات شعبه دارند. حتی سرمایه‌داران شناخته شده جهان در دبی حضور پیدا کرده‌اند. دبی محل استقرار برندهای بزرگ است.  

گردش سرمایه خارجی و حضور کمپانی‌ها بین‌المللی، آن طور که در امارات هست، نه در ایران و نه در بیشتر کشورهای خاورمیانه وجود ندارد. برای حضور خارجی‌ها در خاورمیانه محدودیت‌هایی زیادی وجود دارد. اما در امارات ( به ویژه دبی) کشورهای چند ملیتی حضور دارند. پس شما می‌توانید  به حضور در بازارهای جهانی فکر کنید. همچنین گردش اطلاعات و فناوری بین‌المللی شما را احاطه می‌کند. شما می‌توانید شرکا و رقبای اروپایی و آمریکایی پیدا کنید.

نکته مهمی که شما باید به آن توجه کنید، تفاوت قوانین  ثبت شرکت برای اتباع کشورهای مختلف در امارات است. یک ایرانی با ثبت اولین شرکت در امارات می‌تواند 3 سال اقامت بگیرد، این اقامت در دفعات بعدی قابل تمدید است و مدت آن قابل افزایش است.

مراحل ثبت شرکت در امارات

شما به راحتی می‌توانید در امارات شرکت ثبت کنید؛ این جزو خدمات ماست و ما حامی شما در تمام مراحل ثبت شرکت هستیم. اعتماد به شرکت معتبر و خوش‌سابقه حامی مهاجر اولین پیشنهاد ما به شماست. امارات مناطق آزاد تجاری متنوعی دارد. هر منطقه قوانین خاصی دارد. اما روند قانونی ثبت شرکت در امارات به شرح ذیل است:

 1. شما باید اسناد تخصص یا تجربه خود را به زبان عربی یا انگلیسی ترجمه کنید. اینکار باید با رعایت هنجارها و قوانین بین‌المللی امارات انجام شود.
 2. باید تاییدهای لازم را از مراجع محلی در امارات اخذ کنید. این مراجع شامل سازمان‌های متصدی واردات، صادرات، شهرداری‌ها، محیط‌زیست، وزارت‌خانه‌ها و ... می‌شود.

اگر متقاضی ثبت شرکت در دبی هستید، باید بدانید که فرایند اداری ثبت شرکت در امارات می‌تواند از چند روز تا چند ماه طول بکشد. در حقیقت، اگر تجربه و روابط لازم را داشته باشید می‌توانید در چند روز به نتیجه برسید وگرنه فرایندی طولانی را تجربه می‌کنید. البته نوع شرکتی که می‌خواهید ثبت کنید در طولانی شدن فرایند موثر است. تمام این مشکلات با حضور یک مشاور خوب حل می‌شود.

مزایای ثبت شرکت در امارات

مزایای ثبت شرکت در امارات خیلی بیشتر از معایب آن است. البته بعضی از سرمایه‌گذاران از قوانین سختگیرانه امارات گلایه می‌کنند. ولی همین قوانین سختگیرانه امارات را به محلی امن برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است. جدای اینکه امارات مکانی امن از نظر اقتصادی است، اقتصاد پویایی دارد. پویایی امارات و مناطق آزاد آن برای شما فرصت‌ساز است.

به عبارت دیگر، امارات پایگاهی برای شماست تا فعالیت‌های اقتصادی خود را گسترش دهید. هر بنگاه اقتصادی در امارات را می‌توانید به تمام خاورمیانه و آفریقای شمالی گسترش دهید. مزیت دیگر امارات مالیات است. شما در امارات از مالیات‌های زیر معاف هستید:

 1. مالیات شرکت
 2. مالیات پرداخت
 3. مالیات بر ارزش افزوده
 4. مالیات بر واردات کالا
 5. مالیات بر صادرات کالا
 6.  مالیات بر سود سرمایه

این معافیت‌ها برای هر تاجری استثنایی محسوب می‌شود. به انضمام اینکه، این معافیت‌ها در بیش از 66 معاهده بین‌المللی پذیرفته شده است. یعنی هر نوع همکاری شما تحت این تعهدات بین‌المللی با معافیت همراه است. طبق این تعهدات، اگر بخواهید با کشورهایی مانند چین، آمریکا و اکثر کشورهای اتحادیه اروپا معامله کنید، از معافیت برخوردار می‌شوید.

معایب ثبت شرکت در امارات

همانطور گفتیم، قوانین سخت از معایب ثبت شرکت در امارات است. شما باید تابع قوانین امارات باشید، همچنین باید تابع قوانین منطقه‌ای باشید که شرکت خود را در آن تاسیس کردید. تعداد این مناطق زیاد است و باید بدانید که مسئولین امارات  قاطعانه رعایت قوانین را از شما طلب می‌کنند.

هزینه ثبت شرکت در امارات متحده عربی

امارات متحده عربی بالغ بر 40 منطقه آزاد تجاری را شامل می‌شود که باید شهرهای مستعد سرمایه‌گذاری را هم به آن افزود. البته دبی به عنوان سرزمین اصلی شیخ‌نشین امارات جایگاه خود را دارد. اگرچه ارقام متعددی برای حداقل سرمایه‌گذاری در امارات تخمین زده شده است، اما فراوانی مناطق تجاری و تعدد انتخاب‌های ممکن برای سرمایه‌گذاری این حدس را دشوار کرده است. بنابراین کمک از کارشناسان ثبت شرکت برای سرمایه‌گذاری در امارات پرفایده‌تر است. کارشناس حامی مهاجر این آمادگی را دارند تا با توجه اطلاعات تخصصی و دارائی سرمایه‌گذاران، ضمن معرفی بهترین منطقه برای فعالیت اقتصادی آن‌ها نیاز ارزی مشتریان را تخمین بزنند.

تفاوت‌های ثبت شرکت در ابوظبی و شارجه با دبی

ثبت شرکت در ابوظبی، شارجه، راس الخیمه، فجیره، ام‌القوین نیز برای سرمایه‌گذاران خارجی ممکن است. در رابطه با قوانین محدودیت قابل توجهی وجود ندارد اما همواره این شهرها با سرزمین اصلی امارات متحده عربی و مناطق آزاد سنجیده می‌شود. درواقع پتانسیل تجاری دبی و شرایط بین‌المللی در آن برای سرمایه‌داران کشش بیشتری دارد، با این وجود تمام شهرهایی که نام آن‌ها برده شد برای سرمایه‌گذاری مساعد هستند و قوانین دولت امارات اجازه ثبت شرکت را داده است.

سخن پایانی

همانطور که در متن گفتیم، شما با سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در امارات ( دبی) وارد تجارت جامعه بین‌المللی خواهید شد. کمتر منطقه‌ای در خاورمیانه این امکان را به شما می‌دهند. شاید هزینه زندگی در امارت نسبت به کشورهایی مانند ترکیه بالا باشد، اما دبی به شما اطمینان می‌دهد که رشد خواهید کرد. دبی شما را با شرکت‌های جهانی، دانش و فناوری آن‌ها و حتی دیدگاه‌های آن‌ها آشنا می‌کند. اگر بتوانید به خوبی شرایط دبی را بررسی کنید، دبی همراه با رشد خود، سرمایه و شرکت شما را رشد خواهد داد. اگر مشکلی در درک پیچیدیگی‌های قانونی در این سرزمین دارید، به ما اعتماد کنید تا دروازه جهانی جدید را برایتان باز کنیم.

حامی مهاجر به عنوان یک شرکت مهاجرتی معتبر ارائه دهنده خدمات ویزای توریستی دبی ، اخذ اقامت امارات و ارائه کلیه خدمات مربوط به شریک لایسنس امارات ( ثبت شرکت در امارات ) است. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر در این زمینه ها می‌توانید از طریق شماره 02149078با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات برای ایرانیان امکان‌پذیر است؟

بله، سیاست دولت امارات ورود سرمایه‌گذار است، اگر تابع قوانین هستید، ملیت شما مهم نیست.

از طریق ثبت شرکت در امارات اقامت دائم داده می‌شود؟

ثبت شرکت در امارات امکان اقامت 3 ساله را مهیا می‌کند و این امکان مختص سرمایه‌گذار، خانواده او و سهام‌داران او است. البته امکاناتی برای کارمندان هم فراهم می‌شود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2
رحیمی
سلام وقت بخیر زمینه فعالیت ما در خصوص برنامه نویسی بلاکچین و عرضه یک اپلیکیشن کاربردی در زمینه کریپتو کارنسی بوده و در آینده نزدیک هم قصد داریم یک صرافی ارز دیجیتال راه اندازی کنیم. لطفا بفرمایید از کدام نوع شرکت باید ثبت کنیم، و آیا در این زمینه اجازه ثبت میدن یا نه؟ تشکر.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. برای مشاوره با کارشناسان ثبت شرکت در دبی، لطفا با شماره 02148406 تماس بگیرید.

سارا یزدانی
با سلام.۱-آیا ثبت شرکت و اخذ اقامت دارای شرط سنی است؟ ۲-هزینه ثبت شرکتLLc در دبی چقدر است؟
کارشناس حامی مهاجر

درود بر شما

در این باره می بایست حتما باید کارشناس این حوزه صحبت کنید تا به درستی شما رو راهنمایی کنند.