20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تحصیل در اروپا؛ تجربه یادگیری جهانی!

تحصیل در اروپا 2024؛ بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل 

تابه‌حال به مهاجرت به اروپا اندیشیده‌اید؟ زندگی در اروپا این امکان را برای افراد فراهم می‌کند تا شغل ایده‌آلی که سابقه کاری در آن برای تمامی کشورها ارزش داشته باشد، سفر آزادانه به مناطق اتحادیه اروپا امکان‌پذیر باشد و مدارک دانشگاهی قابل دستیابی باشد که در کل جهان معتبر باشد! حال چگونه می‌توان به اروپا مهاجرت کرد؟ یکی از بهترین راه‌ها مهاجرت تحصیلی به اروپا است؛ زیرا راهی کم‌هزینه، دارای آینده و بی‌دردسر و همچنین قانونی است. 
تحصیل در خارج مانند یک ماجراجویی است. شما با دوستان جدیدی ملاقات می‌کنید، بینشی در مورد نحوه عملکرد سیستم‌های آموزشی مختلف به دست می‌آورید، سفر می‌کنید و جشن‌های مختلف و مکان‌های جدید را با دوستانتان تجربه می‌کنید. 
البته قابل درک است که مهاجرت به اروپا ممکن است کمی دشوار باشد، اما حامی مهاجر در کنار شماست تا دانشگاه مناسب، درخواست پذیرش، در نظر گرفتن بودجه و در نهایت مصاحبه در سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها را یاد بگیرید. تحصیل در ایتالیا و آلمان، آن هم با دریافت بورسیه و به‌صورت رایگان، رویایی وصف‌نشدنی است. 
اروپا با سابقه‌ای طولانی در آموزش عالی پیشرو، خانه بسیاری از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های جهان و بسیاری از هیجان‌انگیزترین و جذاب‌ترین شهرهای دانشجویی است.
البته باید در نظر داشته باشید کشورهای اروپایی و دانشگاه‌های آن از نظر زبان، سبک زندگی و هزینه‌های زندگی بسیار متفاوت هستند. با این حال، تحت فرآیند بولونیا، دانشگاه‌های اروپایی برای استانداردسازی سیستم‌های مدرک کار می‌کنند. 

شرایط تحصیل در اروپا

در اروپا تحصیل کنید تا مدرک معتبری دریافت کنید و برای بازار کار حرفه‌ای آماده شوید. تحصیل در کشورهای اروپایی به معنای افزایش موقعیت شغلی است؛ زیرا اروپا به عنوان مقصد تحصیلی مزایای زیادی دارد. 
برخلاف ایالات متحده، دانشجویان در اروپا اغلب باید قبل از شروع سال اول تحصیلی خود در مورد رشته تصمیم بگیرند. این مورد به این معنی است که شما می‌توانید از همان ابتدا روی حوزه اصلی مورد علاقه خود تمرکز کنید.
تعداد زیادی برنامه‌های دانشگاهی، رشته‌ها و مدارک تحصیلی، موقعیت‌ها و حتی فرصت‌های آموزشی غیررسمی مانند دوره‌های کارآموزی وجود دارد. در واقع تعداد2725  دانشگاه در اروپا و نزدیک به 20000 مؤسسه آموزش عالی وجود دارد که می‌توانید در آنها تحصیل کنید. 

شرایط تحصیل در اروپا

همچنین اروپا دارای برخی از بهترین موسسات تحقیقاتی است. از آزمایشگاه‌ها و موسسات گرفته تا همکاری‌های عالی با شرکت‌های بزرگ که به دانشجویان اجازه می‌دهد پایان‌نامه‌های خود را با آنها بنویسند. به جرئت می‌توان گفت اروپا مکانی عالی برای هر کسی است که به دنبال انجام تحقیق باشد.
زبان تحصیل در اروپا، هم زبان رسمی آن کشور می‌تواند باشد و هم نکته خوشحال کننده‌ این است که تحصیل به زبان انگلیسی نیز بسیار گسترده است. برای مثال با توجه به شرایط تحصیل در آلمان و ایتالیا، به‌راحتی می‌توانید به زبان انگلیسی و با مدرک آیلتس در این کشورها تحصیل کنید. 
بعد از اینکه محل تحصیل را انتخاب کردید، نوبت به جمع‌آوری مدارک است. برای ادامه تحصیل در اروپا به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی باید چندین الزام اصلی را برآورده کنید که مهم‌ترین آنها عبارت‌اند از: 

 • داشتن حداقل سن 17 سال و دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان 
 • دارا بودن مدرک زبان آیلتس یا تافل (ممکن است بسته به کشور انتخابیتان، به زبان رسمی آن کشور نیز بتوانید تحصیل کنید)

پس از بررسی شرایط اولیه، نوبت به اخذ پذیرش از دانشگاه مدنظرتان و سپس ویزای تحصیلی می‌رسد. بسیاری از دانشگاه‌‌های اروپایی آزمون ورودی ندارند و به‌راحتی می‌توانید دستورالعمل‌های پذیرش را در صفحه وب دانشگاهی که می‌خواهید، بررسی کنید و قوانین آنها را برای درخواست پذیرش در نظر بگیرید. 
باید دقت داشته باشید که مدارک لازم را طبق مشخصه‌های اعلام شده از طرف دانشگاه، از طریق پست یا ایمیل ارسال کنید. 
مرحله بعدی ویزای دانشجویی است. شما نمی‌توانید بدون ویزای دانشجویی برای مهاجرت تحصیلی به اروپا اقدام کنید. با در دست داشتن نامه پذیرشتان از دانشگاه، به‌راحتی به سفارت کشور انتخابی خود مراجعه کرده و پس از احراز هویت و انجام مصاحبه، ویزا دریافت کنید! در ادامه راجع‌به مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی اروپا توضیح خواهیم داد. 
 برای این تکه کاغذ خاص، باید تعداد زیادی اسناد دیگر از جمله تهیه کنید. درخواست برای ویزا ممکن است کمی طول بکشد، بنابراین مطمئن شوید که این روند را زودتر شروع کنید.

نحوه پذیرش تحصیلی در اروپا

فرآیند پذیرش از دانشگاه، با پر کردن فرم درخواست شروع می‌شود که معمولاً شامل یک بخش از اطلاعات شخصی و برخی سؤالات در مورد برنامه‌ای است که برای آن درخواست می‌دهید. اکثر دانشگاه‌ها فرم‌های درخواست مخصوص به خود را دارند که می‌توانید به صورت آنلاین در وب سایت آنها ارسال کنید.
با این حال، برخی استثناها نیز وجود دارد. به عنوان مثال، در انگلستان، تمام درخواست‌های دانشگاه باید منحصراً از طریق پلتفرم UCAS انجام شود. برخی از مدارس بین‌المللی نیز ممکن است از گزینه درخواست از طریق برنامه مشترک پشتیبانی کنند.

نحوه پذیرش تحصیلی در اروپا

سایر شرایط ممکن است شامل قبولی در آزمون ورودی مناسب، اثبات مهارت‌های زبانی کافی یا حضور در یک دوره زبان در بدو ورود، گواهی‌های مختلف کار و تحصیل، یک حساب بانکی در کشور میزبان شما و یک شماره تامین اجتماعی (که معمولاً ارائه می‌شود) باشد. 
تکمیل مدرک لیسانس در تعدادی از کشورهای اروپایی معمولاً بین سه تا سه سال و نیم نیاز دارد که شما باید در این مدت برای محل اقامت خود در حین تحصیل برنامه‌ریزی کنید. اگر قصد دارید یک آپارتمان اجاره کنید و تنها زندگی کنید، می‌توانید خودتان اقدام کنید یا اگر می‌خواهید در یک خوابگاه دانشجویی زندگی کنید، باید ابتدا منتظر نامه پذیرش از دانشگاه باشید.
همچنین دقت داشته باشید که هیچ کشور اروپایی بدون بیمه دانشجویی، حاضر به پذیرش شما نیست. پس باید بیمه مناسب و درستی را نیز انتخاب کنید. 

مدارک لازم برای اقامت تحصیلی اروپا

مدارکی که باید برای اخذ پذیرش و سپس ویزای دانشجویی آماده کنید، بسته به مقطع تحصیلی شما و رشته و کشور انتخابیتان ممکن است متفاوت باشد؛ اما به‌صورت کلی، شامل موارد زیر می‌شود: 

 • کپی پاسپورت و شناسنامه ترجمه شده 
 • ترجمه تایید شده دیپلم دبیرستان و مدارک تحصیلی قبلی مانند کارشناسی یا کارشناسی ارشد
 • بیانیه شخصی (این مقاله فقط یک نوشته نیست، بلکه ابزاری قدرتمند برای به‌دست‌آوردن مزیت نسبت به همسالان خود است) 
 • کارنامه رسمی سوابق تحصیلی شما (دانشگاه‌های اروپایی سطح بالا تمایل دارند رقابتی‌ترین دانشجویان را از سراسر جهان جذب کنند. بنابراین برای رسیدن به آستانه پذیرش آنها، باید حداقل معدل (GPA) 3 یا معادل آن را داشته باشید.
 • نتایج آزمون استاندارد (برخی دانشگاه‌ها از شما می‌خواهند که نمرات SAT یا ACT خود را برای آنها ارسال کنید. توجه داشته باشید که برای واجد شرایط بودن ثبت‌نام در برنامه‌ها یا رشته‌های خاص، ممکن است نیاز باشد علاوه بر این، آزمون‌های ورودی در رشته‌های خاصی را بگذرانید)
 • فرم‌های پر شده یا نامه هدف از سفر در مورد زندگی و نیت شما از تحصیل در رشته انتخابیتان 
 • تاییدیه امنیت مالی یا به اصطلاح تمکن مالی (برای هر کشور متفاوت است)
 • بیمه مسافرتی
 • نامه پذیرش از دانشگاه (این باید یک نامه رسمی و امضا شده از مدرسه شما باشد که نام کامل، نوع برنامه و مدت تحصیل شما را نشان دهد)
 • ارائه پورتفولیو یا همان نمونه کار (برای مثال در رشته‌هایی مانند معماری) 
 • داشتن سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی قبلی (درصورتی که برای کارشناسی ارشد و دکترا اقدام می‌کنید)
 • داشتن مقاله ISI برای مقطع دکترا 
 • انگیزه نامه برای اپلای

دقت داشته باشید پس از رسیدن به کشور موردنظرتان باید در مدت زمان تعیین شده پس از ورود به کشور، برای دریافت مجوز اقامت دانشجویی از خدمات مهاجرت محلی درخواست دهید.

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان تقریبا امری غیرمنطقی است! حتی اگر دانشگاه و رشته انتخابی شما، با تعیین سطح زبان، رضایت به پذیرشتان بدهد، سفارت از شما مدرکی دال بر توانمندی زبان انگلیسی می‌خواهد! برای مثال شما برای ورود به سفارت ایتالیا به حداقل آیلتس 6 نیاز دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با حامی مهاجر تماس بگیرید. تلفن تماس: 02148000957

اما نگران نباشید، برخی دانشگاه‌ها نیز دوره‌های مربوط به زبان برگزار می‌کنند که می‌توانید در آنها شرکت کنید تا زبان خود را تقویت کنید. 

تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی

باید بگوییم خوشبختانه امکان تحصیل در کشورهای اروپایی، به زبان بین‌المللی که تقریبا همگان به آن مسلط هستند، امکان‌پذیر است.  بسیاری از دانشجویان تصمیم می‌گیرند بخشی یا تمام مدرک خود را به زبان انگلیسی بخوانند.
حال سوال این است: چرا تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی، اهمیت بالایی دارد و نکته خوشحال‌کننده‌ای است؟
انگلیسی رایج‌ترین زبان در جهان و زبانی است که بسیاری از دانش‌آموزان سال‌هاست در حال مطالعه آن هستند. همچنین یک زبان بین‌المللی است که به معنای فرصت‌های بیشتر برای آینده شغلی شماست. 

تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی

با اینکه یادگیری یک زبان دیگر مانند زبان فرانسوی کمی سخت و چالش‌برانگیز است، اما شما با زندگی در محیط کشوری جدید، به‌راحتی می‌توانید زبان جدیدی را نیز آموزش ببینید! 

بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل

به نظرتان امکان دارد بین تعداد زیادی از کشورهایی همچون بهشت، یکی را انتخاب کرد؟ انتخاب بسی سخت است! اروپا یکی از تحسین برانگیزترین قاره‌های جهان است. 
صرف نظر از اندازه آن، اقتصاد اروپا دائما در حال شکوفایی است. این شهر دارای میراث فرهنگی غنی است، بیش از 400 سایت میراث جهانی یونسکو را در خود جای داده است، کوچکترین کشور جهان (شهر واتیکان) اینجاست، سیب زمینی سرخ کرده در بلژیک اختراع شده است.
همچنین خانه برخی از دانشگاه‌های معتبر در اروپا است که بالاترین رتبه را در جهان دارند. مردم از همه مناطق به اینجا مهاجرت می‌کنند تا بهترین دوره‌های را مطالعه کنند.
با اینکه انتخاب سخت است، اما برخی ویژگی‌ها را باید در نظر بگیرید. برای مثال هزینه تحصیل، هزینه زندگی، شرایط آب‌وهوا، بازار کار حین تحصیل، شرایط اقتصادی و فرهنگی و غیره. این عوامل می‌توانند به شما در انتخاب کشور مناسب کمک کنند. 
یک مثالی که قبل از لیست بهترین کشورها می‌توان گفت، امکان تحصیل رایگان در آلمان و ایتالیا است! با داشتن مدرک زبان آلمانی (B2)، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های دولتی آلمان وجود دارد و در ایتالیا نیز با دریافت بورسیه استانی ایتالیا، تحصیل رایگان امکان‌پذیر است! درصورتی‌که هزینه‌های تحصیل در کشوری دیگر مانند انگلیس، بسیار زیاد است!

بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل
فرانسه

آیا می‌دانستید موزه لوور بزرگ‌ترین و پربازدیدترین موزه جهان است؟ مشاهده تمام آثار هنری در موزه ممکن است سه ماه طول بکشد. فرانسه جدا از اینکه یک مقصد گردشگری دیدنی است، یکی از بهترین کشورهای اروپا برای تحصیل است. 

پس از آن، دانشگاه‌های اینجا به دلیل مطالعات مبتنی بر تحقیق و دوره‌های مختلف به خوبی شناخته شده‌اند. 3500 مؤسسه دولتی و خصوصی کشور دوره‌های مختلفی را با شهریه معقول ارائه می‌دهند، زیرا دولت به آموزش یارانه می‌دهد. 
برخی از دانشگاه‌های برجسته فرانسه عبارت‌اند از:

 • HEC پاریس
 • دانشگاه پاریس
 • دانشگاه سوربن
 • دانشگاه گرنوبل آلپ
 • اکول پلی تکنیک

آلمان

جدا از اینکه این کشور یکی از قطب‌های اصلی تولید خودرو در جهان است، یکی از بهترین مکان‌ها برای ادامه تحصیل در اروپا نیز هست. آلمان سالانه دانشجویان بین‌المللی زیادی را جذب می‌کند، نه تنها برای پذیرش در دانشگاه‌های معتبر، بلکه به‌دلیل آب‌و‌هوای زیبای خود در تمام طول سال پراستقبال است. 
این کشور به خاطر زندگی شبانه پر هیاهو، موزه‌های باشکوه، هنر خیابانی، جامعه دانشجویی و استاندارد زندگی و تحصیل رایگان، مشهور است. می‌توان مطمئن بود که دانشجویان اوقات فراموش‌نشدنی را در آلمان سپری می‌کنند. همچنین یکی از مزایای دیگر تحصیل در این کشور، اجازه کار دانشجویان در حین تحصیل است که تا هفته‌ای 20 ساعت اجازه کار دارند. 
برخی از دانشگاه‌های قابل توجه در آلمان عبارت‌اند از:

 • دانشگاه فنی مونیخ
 • دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان
 • دانشگاه هومبولت برلین
 • دانشگاه RWTH آخن
 • دانشگاه فنی برلین

هلند

این کشور فرهنگ کارآفرینی و مهندسی را حفظ میکند. هلندی‌ها افرادی با ذهن باز و دارای نگرش حل مسئله به حساب می‌آمدند. هلند دارای یک سیستم آموزشی معتبر و یک اقتصاد شگفت‌انگیز است که آینده خوبی را می‌تواند برایتان بسازد. 
برخی از دانشگاه‌های قابل توجه در هلند عبارت‌اند از:

 • دانشگاه آمستردام
 • دانشگاه اوترخت
 • دانشگاه گرونینگن
 • دانشگاه لیدن

ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا طوری‌ست که این کشور را مکانی عالی برای تحصیل برای یک دانشجوی بین‌المللی کرده است. این کشور مدتهاست که مقصدی محبوب برای تحصیل در خارج از کشور بوده است و می‌تواند تحصیلات عالی را با قیمت‌های مناسب و حتی به‌صورت رایگان ارائه دهد. 
برخی از دانشگاه‌های قابل توجه در ایتالیا عبارت‌اند از: 

 • دانشگاه میلان 
 • دانشگاه جنوا 
 • دانشگاه بولونیا 
 • دانشگاه پادوا 
 • دانشگاه تورین 

انگلستان

انگلستان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی به اروپا محسوب می‌شود. با اینکه هزینه تحصیل در این کشور به نسبت بالاست، اما دارای برخی دانشگاه‌های معتبر نیز هست که شهریه‌های کمتری نسبت به ایالات متحده ارائه می‌دهند. 
بریتانیا با عشق و هماهنگی از دانش‌آموزان استقبال می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا هنجارهای فرهنگی و داستان‌های پشت سرشان را کشف کنند. 
برخی از دانشگاه‌های برجسته در بریتانیا عبارت‌اند از:

 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه کمبریج
 • امپریال کالج لندن
 • دانشگاه کالج لندن
 • کینگز کالج لندن

اسپانیا

اسپانیا به غیر از تیم فوتبال مشهور جهانی خود، پذیرای هزاران دانشجوی بین‌المللی است که مایلند برخی از دوره‌های محبوب دانشگاه‌هایشان را به تمامی جهان نمایش دهند.
خوشبختانه هزینه زندگی در اسپانیا نسبت به بریتانیا و ایالات متحده بسیار معقول‌تر است. اسپانیا یکی از بهترین مکان‌ها برای ادامه تحصیل در اروپا محسوب می‌شود، زیرا در کنار دستیابی به بهترین تحصیلات، می‌توان به راحتی و بدون زحمت شغلی پیدا کرد. همچنین اسپانیا به دلیل کالج‌های طراحی خود به طور گسترده‌ای، شناخته شده است.
برخی از دانشگاه‌های برجسته در اسپانیا عبارت‌اند از:

 • دانشگاه خودمختار بارسلون
 • دانشگاه بارسلونا
 • دانشگاه Complutense مادرید
 • دانشگاه پمپئو فابرا،
 • دانشگاه خودمختار مادرید

سوئیس

سوئیس نه‌تنها به‌دلیل طبیعت وحشی و زیبایی بی‌عیب و نقص خود، بلکه برای برخی از دانشگاه‌های برجسته که دوره‌ها و فرصت‌های شغلی متنوعی را ارائه می‌دهند نیز مشهور است. به غیر از تحصیل، می‌توان در کوه‌های آلپ که شهرت جهانی دارد، در تفریحات بین ترم‌های تحصیلی اسکی کرد.
برخی از دانشگاه‌های قابل توجه در سوئیس عبارت‌اند از:

 • دانشگاه زوریخ
 • ETH زوریخ
 • دانشگاه ژنو
 • موسسه فناوری فدرال سوئیس لوزان
 • دانشگاه لوزان 

فنلاند

جدا از اینکه این سرزمین، یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در اروپا است، بهترین دانشگاه‌های اروپا را نیز برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. 
بر اساس داده‌ها، این کشور خانه بیش از 14000 دانشجوی بین‌المللی است و تعدادی از دانشگاه‌های فنلاند در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. این کشور به همه دانشجویان فرصت‌های برابر بدون هیچ‌گونه رفتار مغرضانه ارائه می‌دهد. 
هزینه زندگی در فنلاند نیز بسیار مناسب است. برخی از دانشگاه‌ها برای دانشجویانی که عملکرد خوب دارند، بورسیه تحصیلی با حقوق کامل ارائه می‌دهند. فرد همچنین می‌تواند در حین تحصیل در دانشگاه، واحدهای مورد علاقه خود را انتخاب کند.
برخی از دانشگاه‌های قابل توجه در فنلاند عبارت‌اند از:

 • دانشگاه هلسینکی
 • دانشگاه آلتو
 • دانشگاه تورکو
 • دانشگاه جیواسکیلا
 • دانشگاه اولو

تحصیل رایگان در اروپا 

هزینه تحصیل در اروپا

هزینه کلی آموزش عالی در قاره اروپا، به‌طورکلی بسیار مقرون‌به‌صرفه تر از ایالات متحده و حتی کانادا است. اکثر دوره‌های تحصیلی دانشگاهی در اروپا با کمتر از 10,000 دلار در سال ارائه می‌شوند. برخی از کشورها، مانند آلمان و ایالت‌های اسکاندیناوی، حتی فراتر رفتند و هزینه‌های تحصیل را برای همه دانشجویان بدون در نظر گرفتن ملیتشان، لغو کردند و تحصیل رایگان ارائه داده‌اند. 
در جدول زیر، شهریه برخی از بهترین دانشگاه‌های اروپا را می‌توانید ببینید: 

کشور

شهریه دانشگاه‌ها در سال

آلمان

بین 10,000 تا 20,000 یورو

ایتالیا

بین 950 تا 35,000 یورو

سوئیس

بین 400 تا 3,700 یورو

انگلیس

بین 11,000 تا 38,000 یورو

فنلاند

بین 4,000 تا 20,000 یورو

اسپانیا

بین 800 تا 10,000 یورو

فرانسه

بین 170 تا 3,700 یورو

هلند

بین 6,000 تا 15,000 یورو

تحصیل رایگان در اروپا 

همانطور که گفته شد، برخی کشورهای اروپا امکان تحصیل رایگان را برای تمامی دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده‌اند. البته برای دریافت این بورسیه‌ها، برخی الزامات باید رعایت شود که پس از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مدنظرتان، شرایط گفته خواهد شد. 

سخن پایانی 
با تحصیل در اروپا، تمام جهان در کف دست شماست. از نظر فرهنگ، کشورهای اروپا بسیار غنی هستند و موقعیت شغلی و مدارک معتبر زیادی دارند. دانشگاه‌های اروپا موسساتی معتبر و بسیار تحسین‌شده با برخی از بهترین آزمایشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی دارند، به همین دلیل طی چند سال گذشته، موردتوجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است. 
برای دریافت مشاوره تخصصی درمورد شرایط تحصیل در کشورهایی همچون آمریکا (حتی بدون مدرک زبان)، کانادا، آلمان، ایتالیا و ترکیه تنها کافی‌ست با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا با کارشناسان حامی مهاجر در ارتباط باشید. حامی مهاجر، برترین موسسه اعزام دانشجو به اروپا، آمریکا و کانادا در کنار شماست تا به رویای خود برسید! 

سوالات متداول درباره تحصیل در اروپا

سوالات پرتکرار در ادامه پاسخ داده شده‌اند. درصورت داشتن هرگونه سوال دیگر، می‌توانید با شماره بالا تماس بگیرید یا در قسمت دیدگاه‌ها برایمان بنویسید. 

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت تحصیلی کدام است؟

در مقاله بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی به اروپا به طور کامل توضیح داده شده است. کشورهایی مانند اسپانیا، آلمان، ایتالیا، فرانسه از بهترین‌ گزینه‌ها می‌توانند باشند. 

آیا امکان اخذ ویزای همراه خانواده، حین تحصیل در اروپا وجود دارد؟

برخی کشورها اجازه همراه بودن همسر و فرزند زیر 21 سال مجرد را به شما می‌دهند. برای مثال در آلمان همراهی همسر بدون مشکل است و حتی اجازه کار نیز به او داده می‌شود. در نظر داشته باشید برای اقامت بیش از 90 روز، اعضای خانواده باید برای اجازه اقامت اقدام کنند. قبل از اینکه اعضای خانواده شما بتوانند برای اجازه اقامت (که "ویزای خانوادگی" نیز نامیده می‌شود) درخواست دهند، باید خودتان مجوز اقامت داشته باشید.

آیا امکان تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی وجود دارد؟

بله. همانطور که در مقاله نیز گفته شد، در اروپا هزاران برنامه برای انتخاب وجود دارد و تقریبا همه آنها 100٪ به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد یادگیری یک زبان جدید نیست!

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0