20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

مهاجرت به اروپا

در این مقاله روش های مهاجرت به اروپا را برای شما توضیح خواهیم داد. مهاجرت به اروپا در سال های اخیر مورد توجه متقاضیان زیادی بوده است و در این بین مهاجرت به کشورهای اسکاندیناوی به دلیل اقتصاد پایدارتر و رفاه بالاتر آنها نسبت به کشورهای دیگر پرطرفدارتر می باشد. متقاضیان به دلایل مختلف از جمله تحصیل، کار و ... به اروپا مهاجرت می کنند.

مهاجرت به آلمان

 

طبق آمارهای سال 2018، آلمان همچنان دومین کشور مهاجر پذیر جهان بعد از آمریکا محسوب می شود. شرایط مهاجرت به آلمان از اواسط سال 2015 و تا سال 2017 دارای فراز و نشیب های زیادی بوده است. بخصوص به دلیل جنگ در سوریه و وضعیت نابسامان امنیتی در افغانستان، ورود پناهجویان به آلمان از روش های گوناگون قانونی و غیر قانونی رشد بسیاری داشته است.
 

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

 

 

یکی از بهترین راه های مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در آلمان است. این راه به دلیل آن که هزینه کمی دارد با استقبال جوانان رو به رو شده است. شما می توانید در کشور آلمان مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا بگیرید که به صورت بین المللی معتبر شناخته شوند، آن هم با هزینه ای بسیار پایین و حتی گاهی رایگان. دانشجویان در آلمان هنگام تحصیل، اجازه کار نیز دارند و می توانند 90 روز در سال به صورت تمام وقت کار کنند و یا 180 روز به صورت نیمه وقت به کار مشغول شوند و درآمد داشته باشند.

هزینه تحصیل در آلمان

می توان گفت تحصیل شما در آلمان رایگان است و دولت آلمان امکان تحصیل رایگان در آلمان را فراهم کرده است. بیشتر دانشگاه ها مخصوصا در رشته هایی که به زبان آلمانی ارائه می شوند، تقریبا رایگان و در رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند، دارای هزینه های جزئی هستند. هزینه تحصیل در آلمان از 100 تا 300 یورو می باشد و دانشجو می تواند از سیستم حمل و نقل عمومی به صورت رایگان استفاده نماید. اگر بخواهید در کالج ها و دانشگاه های خصوصی تحصیل کنید باید سالانه هزینه ای حدود 15000 الی 20000 یورو پرداخت کنید.

مدارک لازم مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • پاسپورت (حداقل 6 ماه اعتبار)
 • مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
 • توصیه نامه اساتید
 • انگیزه نامه

مهاجرت به آلمان از طریق کار

 

افراد بسیاری مهاجرت به آلمان از طریق کار را مناسب می دانند، بدلیل این که کشور آلمان قلب اقتصاد اروپا است. کشورهای عضو اتحادیه اروپا، تقریبا قوانین کار مشترکی دارند، به این صورت که شما برای کار در اروپا نیازمند داشتن یک پیشنهاد شغلی می باشید. در این راستا باید آگهی به مدت سه ماه در آلمان درج شود و اگر شخص متقاضی شغل یافت نشد، مجددا این آگهی به مدت سه ما دیگر در اتحادیه اروپا تکرار می شود، حال اگر شخص متقاضی در آلمان و اتحادیه اروپا یافت نشد، این دعوت نامه به افراد خارجی می رسد. راه سریعتری که به شما اجازه کار می دهد، راهی است که فرصت شش ماهه ای را به شما اعطا می کند که جهت جستجوی کار در آلمان وارد این کشور شوید.

نیازمندی های کاری در آلمان

کشور آلمان نیازمند نیروهای متخصص در رشته هایی چون برق، کامپیوتر، الکترونیک، صنایع، مکانیک، الکتروتکنیک، شیمی، فیزیک، آی تی، گروه پزشکان، دارو سازان و ... می باشد. این افراد از شانس بیشتری برای کار در آلمان برخوردار هستند. سن زیر 40 سال، داشتن سابقه کار خوب و طولانی، مدارک فنی و حرفه ای، داشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی برای دریافت کار در آلمان بسیار موثر است.

ساعت کاری در آلمان

میانگین تعداد ساعات کار در آلمان 41 ساعت در هفته است، که نسبت به ساعات کار بسیاری از کشورهای اروپایی بیشتر می باشد.

درآمد در آلمان

درآمد یک فرد مهندس در کشور آلمان حداقل از سالی 35000 یورو شروع شده و بسته به سابقه کاری و تخصص وی تا سالی 80000 یورو به بالا می باشد. این میزان درآمد برای گروه پزشکان و داروسازان به مراتب بسیار بالاتر است. در زیر به چند سایت برای جستجوی کار درآلمان شاره خوهیم کرد:
 
www.monster.de
www.jobware.de
academicjobseu.com

مدارک لازم مهاجرت به آلمان از طریق کار

 • تکمیل فرم تقاضای کار
 • اصل شناسنامه و پاسپورت
 • ارائه 2 قطعه عکس
 • ارائه نامه تمکن مالی به سفارت
 • ترجمه کلیه مدارک تحصیلی به زبان آلمانی یا انگلیسی
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • رزومه کامل شخص متقاضی
 • سوابق کاری شخص متقاضی و ترجمه آن
 • بیمه نامه
 • ارائه بلیط هواپیما و مدارک رزرو هتل

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

 

 

از راه های دیگر مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت می باشد. مبلغ مشخصی به عنوان حداقل سرمایه گذاری، برای دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت در نظر گرفته نشده است، اما این به معنی عدم نیاز به سرمایه گذاری نیست، بلکه یعنی شما باید سرمایه لازم برای راه اندازی کسب و کار خود به علاوه مخارج یک سال آتی شرکت را داشته باشید.

چگونگی ثبت شرکت در آلمان

ابتدا باید مدارکتان را ترجمه رسمی و به سفارت آلمان ارائه کنید. پس از تایید مدارک شما، شرکتی به نام شما ثبت می گردد. پس از ثبت شرکت، حساب بانکی برای شرکت شما افتتاح می شود و پس از آن شما با مراجعه به سفارت ویزای سه ماهه دریافت خواهید کرد.
سپس باید به آلمان سفر کنید و مراحل اولیه را انجام دهید. پس از گذراندن مراحل و راه اندازی کسب و کار، می توانید برای اعضای خانواده خود، دعوتنامه ارسال نمایید. پس از 3 سال زندگی در آلمان و موفقیت شرکت راه اندازی شده، اقامت موقت به اقامت دائم آلمان تبدیل خواهد شد. کل پروسه ثبت شرکت در آلمان معمولا بین 7 تا 9 ماه به طول می انجامد.

مزایای مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

 • مدت زمان نسبتا کوتاه انجام پروسه
 • عدم نیاز به مدرک زبان
 • امکان کار در یکی از امن ترین اقتصاد های جهان
 • وضعیت عالی شرایط زندگی در آلمان
 • عدم نیاز به حداقل سرمایه مشخص
 • عدم الزام به استخدام کارمند
 • عدم نیاز به ارائه طرح کاری قوی
 • امکان ثبت شرکت به صورت غیر حضوری
 • امکان زندگی در آلمان به همراه خانواده
 • امکان زندگی و سفر به کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • مدارک لازم مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت
 • پاسپورت (حداقل 6 ماه اعتبار)
 • شناسنامه
 • مدارک شرکت فعال در کشور مبدا، با سابقه فعالیت معتبر و مرتبط (حداقل 1 سال)

مهاجرت به فرانسه

 

 

روش های گوناگونی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد، از جمله های راه های مهاجرت به فرانسه عبارتند از: مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل و مهاجرت به فرانسه از طریق کار می باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

فرانسه هر ساله بیش از 23 درصد از بودجه ملی را به آموزش اختصاص می دهد و به دقت کیفیت آموزشهای ارائه شده و مدارک اعطا شده را زیر نظر دارد. عالی بودن مدارک فرانسوی و تحصیل تقریبا رایگان در فرانسه، دلیل اصلی مهاجرت تحصیلی بسیاری به این کشور می باشد. تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی و فرانسوی ممکن می باشد. کشور فرانسه بعد از کشور های آمریکا و انگلستان بیشترین پذیرش دانشجو را دارد. ادامه تحصیل در فرانسه، مانند بسیاری از کشورهای اروپایی بر اساس لیسانس، فوق لیسانس و دکتری می باشد. هزینه تحصیل در فرانسه برای دانشجویان اروپایی رایگان است.

تحصیل در مقطع کارشناسی فرانسه

دوره های کارشناسی در فرانسه 3 سال می باشد. در این دوره دانشجویان موظف به گذراندن 180 واحد درسی هستند. اکثر این دوره ها به زبان فرانسه برگزار می شود و دانشجویان جهت ورود به این دوره ها نیازمند مدرک B2 زبان فرانسه می باشند. این دوره ها به زبان فرانسه کاملا رایگان می باشد و دانشجویان در حین تحصیل از کمک هزینه هایی شامل حمل و نقل داخل شهری رایگان، کمک هزینه اسکان و بیمه برخوردار می شوند. دانشجویان حین تحصیل می توانند به مدت 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنند و به ازای هر ساعت کار تقریبا 7 یورو دریافت می کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

در اکثر دانشگاه های فرانسه دو مقطع برای کارشناسی ارشد وجود دارد. دوره اول ارشد 1 نام دارد و دوره بعدی ارشد 2 نام دارد. هر یک از این دوره های یک ساله می باشند و بسته به نوع رشته و دانشگاه دوره کارآموزی هم دارند. در اکثر داشنگاه ها در دوره های ارشد 1 تمرکز روی واحد های درسی می باشد. در این دوره دانشجویان در هر دو ترم تعدادی واحد درسی را می گذرانند و در انتها معمولا دو ماه تا 45 روز دوره کارآموزی دارند. در دوره های ارشد 2 تمرکز بیشتر روی فعالیت های پژوهشی می باشد و دانشجویان فقط یک فرم واحد های درسی را پاس خواهند کرد و از ترم دوم که شامل پنج تا شش ماه می شود، مشغول کارآموزی و انجام پروژه  تخصصی خود خواهند شد. تحصیل در اکثر این دوره ها رایگان است و در دوره کار آموزی حقوق ماهانه به دانشجویان تعلق می گیرد.

تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در فرانسه کاملا رایگان است و شغل محسوب می شود. ویزای تعلق گرفته به دانشجویان در این مقطع ویزای شغلی است و دانشجویان حقوق ماهانه دریافت می کنند و مالیات نیز پرداخت می نمایند. با توجه به قوانین کار درکشور فرانسه در حال حاضر، حقوق دکتری ماهانه 1700 یورو می باشد که 300 یورو از آن بابت مالیات کم می شود و مابقی به دانشجو پرداخت می شود. دوره دکتری در فرانسه 3 سال می باشد که فقط شامل پژوهش و کار های تحقیقاتی می باشد. کشور فرانسه برای جذب دانشجویان نخبه در این مقطع اقدام به برگزاری این دوره ها به زبان انگلیسی نموده است و کلیه دروس به زبان انگلیسی می باشد. حقوق دریافتی در این دوره نسبت به هزینه های زندگی در فرانسه خیلی رقم بالایی می باشد. دانشجویان پس از پایان این دوره، می توانند درخواست اقامت در فرانسه را بدهند. همچنین می توانند به عنوان محقق در دانشگاه مشغول به کار شوند.

مدارک مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

 • نامه پذیرش از یکی از دانشگاه ها یا موسسات آموزش عالی فرانسه
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • تکمیل فرم درخواست
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی
 • کپی شناسنامه
 • ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • پاسپورت (حداقل 6 ماه اعتبار)
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

کشور فرانسه از نظر نیروی کار تقریبا خود کفا است و به نیروی کار خارجی نیاز زیادی ندارد. کار در فرانسه با توجه به صنعتی بودن این کشور بسیار مورد تقاضا می باشد، ولی باید توجه داشت به اینکه جمعیت فرانسه نسبت به کشورهای دیگر اروپا زیاد تر است.

ویزای کار فرانسه

این ویزا به صورت مستقل برای اشخاص صادر نمی شود، مگر این که اشخاص در کشور فرانسه همزمان با تحصیل در دانشگاه های فرانسه، کار پاره وقت انجام دهند. فقط از این طریق می توان ویزای تحصیلی را به ویزای کار تبدیل کرد و بدین صورت است که شخص در حال تحصیل اگر بتواند کاری را پیدا کند که کارفرما آنها را بیمه کند، بعد از اتمام تحصیل، می تواند برای اقامت دائم اقدام نماید. برای یافتن کار در فرانسه، مسلط بودن به زبان فرانسوی مهم است و اگر شما فرانسوی صحبت نکنید، سخت است که کاری را پیدا کنید، مگر بیشتر مشاغل سطح پایین.

شرایط کار در فرانسه

اگر متقاضی خارجی در کمتر از 90  روز در کشور فرانسه مشغول به کار باشد، نیاز به یک مجوز کار موقت دارد که کارفرما جهت دریافت، توسط وزارت کار فرانسه اقدام می نماید. این مجوز به سفارت و کنسولگری فرانسه فرستاده می شود تا برای اخذ مجوز کاری فرانسه شرایط فراهم باشد. اگر می خواهید بیش از 90 روز در فرانسه مشغول کار باشید، باید از ویزای کار طولانی مدت در فرانسه که نیز به عنوان اجازه اقامت شما عمل می کند، درخواست دهید. کارفرمای شما باید یک قراداد کاری تهیه کرده و آن را به وزارت کار فرانسه ارسال کند. اگر یکی از اعضای خانواده، شما را همراهی می کنند، کارفرما باید همزمان برای اعضای خانواده شما اقدام کند. هنگامی که با درخواست موافقت شود، ویزا به سفارت فرانسه در کشور خودتان ارسال می شود.

شغل های موجود در فرانسه

فرانسه دارای کارخانه های بسیاری در زمینه هوافضا، صنعت موتور، نساجی، دارویی، ماشین آلات صنعتی، فلزکاری، الکترونیک، غذا و آشامیدنی و توریسم است. طبق گزارشات ارائه شده در سال 2015 مهندسی، تحقیق و بانکداری بخشهایی هستند که استخدام در آنها بالا بوده است و بیشتر مردم در کارهای خدماتی فعالیت می کنند. اگر به دنبال شغل های مدیریتی هستید، داشتن مهارت و تجربه مدیریتی به خصوص در شاخه های فروش، ساخت و ساز، علوم، بسیار مهم است. شانس پیدا کردن کار در زمینه حسابداری و آی تی نیز در فرانسه بالا است. شغلهایی هم می تواند در صنعت توریسم، شامل هتلداری، در بخش مراقبت و رسیدگی شامل، رسیدگی به خانه، پزشکی، بخش روانپزشکی، نگهداری از کودک پیدا کنید. همچنین می توانید در صنعت کشاورزی و تدریس مشغول به کار شوید.

مدارک لازم مهاجرت به فرانسه از طریق کار

 • پاسپورت معتبر (باید در 10 سال گذشته اخذ شده باشد)
 • مدارک مهارت های کاری
 • رزومه شخصی
 • مدارک تحصیلی (حداقل لیسانس)

مهاجرت به انگلستان

امروزه بسیاری از مردم در صدد مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت دائم این کشور هستند. از آنجایی که انگلستان یکی از مهم ترین و مطرح ترین کشور های جهان در زمینه اقتصادی، سیاسی و رفاه اجتماعی به شما می رود، همین موضوع باعث شده سالانه افراد زیادی اقدام به مهاجرت به این کشور نمایند.

 

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

ویزای تحصیلی انگلستان که با نام Tier 4 Visa Student شناخته می شود. متقاضی می تواند از 3 ماه قبل از شروع دوره تحصیلی اش در انگلستان درخواست ویزا دهد. هزینه درخواست ویزای تحصیل در انگلستان برای هر شخص 328 پوند می باشد. هر فرد متقاضی ویزای تحصیلی باید مبلغی را تحت عنوان هزینه خدمات مراقبت و بهداشتی پرداخت کند که این هزینه برای هر فرد 150 پوند است.شخص متقاضی ویزای تحصیلی باید ثابت کند که تمکن مالی برای پوشش دادن هزینه های تحصیلی و زندگی خود را دارد. این مبلغ با توجه به شرایط فرد متفاوت است. همچنین این مبلغ باید برای یک دوره 28 روزه و به صورت متوالی در حساب باشد. هزینه تحصیل در انگلستان برای دانشجویان اروپایی رایگان می باشد.

دلایل اصلی برای تحصیل در انگلستان

 • از ده دانشگاه برتر دنیا، چهار دانشگاه در انگستان قرار دارند.
 • رتبه انگستان در میان پنج کشور برتر از نظر همکاری میان دانشگاه و صنعت می باشد.
 • میزان رضایت دانشجویان از دوره های تحصیلی ارائه شده در بالاترین سطح (86%) می باشد.
 • انگلستان کشور پیشرو جهانی در زمینه تحقیقات می باشد.
 • انگلستان رتبه دوم جهانی از لحاظ کیفیت موسسات تحقیقاتی و علمی را دارد.
 • 54 درصد تحقیقات در طبقه پیشرو جهانی توسط دانشگاه ها و کالج های انگلیس هدایت می شوند.
 • دانشگاه های انگلستان و موسسات تحقیقاتی آنها 107 برنده جایزه نوبل تربیت نموده اند.

تحصیل در مدارس دولتی انگلستان

متقاضیان تحصیل در انگلستان باید در نظر داشته باشند، تحصیل در مدارس دولتی انگستان کاملا رایگان بوده و متقاضیان هزینه ای را پرداخت نخواهند کرد. البته تنها دانش آموزانی که در بریتانیا و کشورهای منطقه اقتصادی اروپا حضور دارند، امکان تحصیل در مدارس دولتی انگستان را خواهند داشت. متقاضیان تحصیل در مدارس شبانه روزی موظف به پرداخت هزینه های دوران تحصیل هستند. تحصیل در مدارس شبانه روزی در واقع امکان زندگی در این مدارس را نیز برای دانش آموزان فراهم خواهد کرد.

تحصیل در دبیرستان انگلستان

تحصیل در دبیرستان به افراد 13 ساله فرصتی را می دهد که بتوانند برای ورود به دانشگاه آمادگی لازم را کسب کنند. دوره GCSE معروفترین دروه برای دانش آموزانی است که قصد تحصیل در دوره دبیرستان را دارند و در کشورهای دیگر مود تایید است. برای شروع این دوره دانش آموزان باید سن بین 13 تا 16 سال داشته باشند. پس از اتمام این دوره می توانید برای دو دوره (A level- Foundation) شرکت کنید. دوره های GCSE در ماه سپتامبر و ژانویه هر سال شروع می شود.

دوره A level

این دوره اصلی دانش آمزان در انگلستان برای ادامه تحصیل درمقاطع دانشگاهی است. طول این دوره دو سال است و حداقل سن برای ورود به این دوره 16 سال تمام است. در سال اول این دوره معمولا 4 تا 5 درس توسط دانش آموزان انتخاب می شود و در سال دوم 3 تا 4 درس را انتخاب می کنند. در پایان دو سال دانش آموزان در امتحال ورودی دانشگاه های ممتاز انگلستان شرکت می کنند. نمره هر درس از 4 می باشد که در کل باید 8 درس را امتحان دهند. افرادی که از ایران می خوهند وارد دوره A level شوند باید 16 سال تمام و مدرک دوم دبیرستان را گذرانده باشند. برای ورود به رشته های پزشکی نیاز به گذراندن 2 سال در این دوره است. چنانچه شما زیر 17 سال سند داشته باشید، به مدرک زبان نیازی ندارید. ولی اگر بالای 17 سال باشید باید مدرک آیلتس نمره 5.5 داشته باشید.

دوره Foundation

این دوره نیز مانند دوره A level دوره آمادگی برای ورود به دانشگاه های برتر انگلستان است. Foundation یک دوره 12 ماهه است که شامل سه ترم تحصیلی است که در سپتامبر و ژانویه هر سال شروع می شود. تفاوت این دوره با دوره A level در سن و سطح تحصیلات دبیرستانی است. حداقل سن برای ورود به این دوره 17 سال تمام است و نیاز به دیپلم سه ساله دبیرستان دارد. برای ورود به دوره Foundation نیاز به حداقل نمره 5 آیلتس دارید.

تحصیل در مقطع کارشناسی انگلستان

مقطع کارشناسی یا لیسانس در کشور انگلستان سه سال است. متقاضی بعد از گذراندن دوره لیسانس می تواند برای مقطع فوق لیسانس اقدام کند و پذیرش بگیرد. برای خیلی از دوست داران تحصیل در انگلستان به عنوان یکی از دلایل انتخاب این کشور برای تحصیل در مقطع کارشناسی محسوب می شود. هر فرد متقاضی برای ورود به مقطع کارشناسی باید مدرک آیلتس با نمره 6 را داشته باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی انگستان مجوز کار 10 ساعت در هفته به صورت پاره وقت را دارا هستند و حقوق این افراد حدودا بین 8 تا 12 پوند به ازای هر ساعت می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس در انگستان یک سال است و با توجه به اینکه آموزش در کشور انگلستان در سطح بسیار بالایی صورت می پذیرد، افراد پس از گذراندن مقطع کارشناسی ارشد به سطحی از توانایی و تجربه دست می یابند که قادر خواهند بود، آینده ای روشن را برای خود و خانواده خود فراهم کنند. فرد متقاضی برای تحصیل در این دوره باید مدرک آیلتس با نمره 6.5 را داشته باشد، اما افرادی که این نمره را ندارند، نگران نباشند زیرا دوره های ویژه ای برای کسانی که نمره 5.5 را دارند فراهم شده که به دوره Pre Master یا Pre Sessional شناخته می شوند. زمان این دوره 6 ماهه است و افراد می توانند بعد از گذراندن این دوره برای فوق لیسانس اقدام کنند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد انگلستان اجازه کار 20 ساعته در هفته به صورت پاره وقت را دارند و حقوق این فراد حدودا بین 9 تا 12 پوند به ازای هر ساعت می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان

مطقع دکترا در تمامی کشورها 4 تا 5 ساله است، اما بدلیل نظام آموزشی قوی در انگلستان طول دوره دکترا در این کشور 2.5 تا 3 سال است. کسانی که در انگلستان و یا در هر کشور دیگری در مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیل شده باشند، می توانند برای پذیرش در این دوره اقدام کنند. مدرک زبان مورد نیاز برای مقطع دکترا آیلتس 6.5 است. دانشجویان مقطع دکتر در انگلستان اجاره کار 30 ساعته در هفته به صورت پاره وقت را دارند و حقوق این افراد حدودا بین 12 تا 17 پوند به ازای هر ساعت می باشد.

مدارک لازم مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

 • ارائه مدارک تحصیلی با ترجمه رسمی
 • ریز نمرات مقاطع تحصیلی با ترجمه رسمی
 • پاسپورت (اعتبار حداقل 6 ماه)
 • ارائه مدرک زبان آیلتس
 • گواهی سلامت
 • 4 قطعه عکس
 • انگیزه نامه به زبان انگلیسی
 • ارائه پرینت تمکن مالی

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

بسیاری از افراد قصد دارند تا در انگلستان کار کرده تا بتوانند اقامت انگلستان را کسب نمایند، اما باید مد نظر داشته باشید که فقط اشخاصی می توانند مشغول به کار در انگلستان شوند که یک دوره تحصیلی را در انگلستان گذرانده باشند.

ویزای کار انگلستان

اخذ ویزای کار انگلستان از چندین راه صورت می گیرد. یکی از روش های اخذ ویزای کار این است که فرد در کشور انگلستان یک دعوت نامه کاری از یک فرد دارای شرایط که دارای شرکت معتبر در انگستان است، دریافت نماید. یکی دیگر از شرایط لازم پذیرفته شدن برای ویزای کار این است که در آگهی پذیرفته شوید. آگهی ابتدا 3 ماه در داخل کشور، سپس 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی می شود، اگر شخص مورد نظر پیدا نشود از کشور های خارج اتحادیه اروپا اقدام به جذب نیرو می نمایند. یکی دیگر از روش هایی که می توانیم در کشور انگلستان کارفرما یافته و به صورت قانونی بتوانیم در آن کشور مشغول به کار شویم این است که به عنوان دانشجو وارد انگلستان شویم و در حین تحصیل مشغول به کار شویم و در صورت رضایت کارفرما، می توان اقامت تحصیلی را به اقامت کار تبدیل کرد.

ویزای Tier 2 مهارت شغلی

برای دریافت ویزای کاری انگلستان، داشتن پیشنهاد کاری از یک موسسه یا شرکت انگلیسی برای کارهای کوتاه یا بلند مدت در این دوره الزامی است. هم چنین شرکت های چند ملیتی واقع در انگلستان می توانند برای کارمندان خود تحت این پوشش ویزای کاری دریافت کنند. این دسته همچنین شامل رهبران مذهبی و ورزشکاران حرفه ای نیز می باشد که می توانند برای اقامت انگلستان اقدام کنند.

ویزای Tier 3 ویزای موقت

این ویزا به کارهای موقت و علاقمندان به مهاجرت کاری انگستان و به صورت موقت می باشد.

مدارک لازم مهاجرت به انگلستان از طریق کار

 • تکمیل فرم درخواست
 • پاسپورت (اعتبار حداقل 6 ماه)
 • ارائه پرینت حساب بانکی نشان دهنده موجودی حساب شما
 • ارائه رزومه کاری با ترجمه رسمی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقامت اروپا، مقاله روش های اخذ اقامت اروپا را مطالعه فرمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0