چه کشورهای اروپایی مرزهای خود ر ا باز کرده اند؟

آخرین اخبار و مقالات حوزه مهاجرت

مرزهای چه کشورهای اروپایی باز شده است؟

بسیاری از کشورهای اروپایی جهت مهار و کنترل ویروس کرونا اقدام به بستن مرز های خود کرده اند. پس از گذشت زمان و کاهش پیدا کردن تعداد مبتلایان به کوید 19 بسیاری از کشورهای اروپایی اقدام به بازگشایی مرزهای خود کرده اند که در این مطلب به آن ها پرداخته شده است.

اتریش

در 4 ژوئن، اتریش مرزهای خود را برای کشورهای آلمان، سوئیس، لیختن اشتاین، اسلواکی، اسلوانی، مجارستان و جمهوری چک باز کرده و در مرزها به جز اتباع ایتالیایی هیچگونه بازرسی صورت نمی گیرد. مرزهای هوایی اتریش برای کشورهای خارج از منطقه شینگن بسته بوده و این کشورها اجازه به ورود به اتریش را نخواهند داشت.

بلژیک

در حال حاظر تمامی سفر های غیر اضطراری به بلژیک ممنوع می باشد و طبق گفته وزیر عالی این کشور، در تاریخ 15 ژوئن مرزهای این کشور به بریتانیا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا باز خواهد شد.

بوسنی و هرزگوین

در حال حاظر مرزهای بوسنی و هرزگوین به شهروندان و کشورهای همسایه باز شده است و سایر اتباع خارجه اجازه سفر به این کشور را نخواهند داشت.

بلغرستان

بلغرستان تنها مرزهای خود را برای کشورهای یونان و صربستان بازگشوده است.

کرواسی

هم اکنون کشور کرواسی مرزهای خود را به روی کشور های جمهوری چک، مجارستان، اتریش، استونی، لتونی، لیتوانی، لهستان، اسلوانی، آلمان و اسلواکی باز کرده است. در تاریخ 11 می نیز این کشور مرزهای خود را برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا و بریتانیا نیز باز کرده بود.

قبرس

کشور قبرس برای مهار ویروس کرونا تصمیم بر صدور مجوز ورود به این کشور را در دو گروه صادرخواهد کرد. در گروه نخست یونان، مالت، بلغارستان، نروژ، فنلاند، مجارستان، اسراییل، دانمارک،آلمان، اسلوواکی و لیتوانی. گروه دوم از سوییس، لهستان، رومانی، کرواسی، استونی و جمهوری‌چک تشکیل شده ‌است.

در 9 ژوئن مسافرانی که از دو گروه نامبرده خواهان سفر به قبرس هستند ملزم به اثبات سلامت خود خواهند بود. ضمن اینکه از تاریخ 20 ژوئن مسافران نامبرده در گروه اول نیازی به گواهی سلامت نخواهند داشت و می توانند آزادانه به قبرس سفر داشته باشند.

جمهوری چک

مرزهای جمهوری چک در تاریخ 5 ژوئن برای کشورهای آلمان و اتریش باز خواهد شد و 10 روز پیش تر یعنی 27 می مرز های این کشور برای اسلواکی و مجارستان باز شده بود. ساکنین کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز می توانند به جمهوری چک سفر داشته باشند اما پیش از ورود به خاک این کشور باید تست کرونا آنها منفی بوده باشد.

دانمارک

مرزها برای مسافران خارجی بسته است و تنها شهروندان یا مقیمان دانمارک، گرین لند، جزایر فارو می توانند به این کشور ورود داشته باشند. از 25 می اتباعی که شهروندی یکی از کشورهای نوردیک (دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد) یا آلمان را داشته باشند نیز می توانند به دانمارک سفر داشته باشند به این شرط که نامزدشان، پدر/مادر بزرگشان در دانمارک حضور داشته باشند و یا این که به دلایل کاری مجبور به سفر شده باشند.

استونی

این کشور مرزهای خود را برای کشورهای همسایه بالتیک در تاریخ 15 می بازگشوده است و از تاریخ 1 ژوئن مرزهای استونی برای مسافران بریتانیایی و عضو اتحادیه اروپا باز خواهد گردید. همچنین اگر مسافری از کشور هایی که نرخ ابتلا به ویروس کرونا در آن بالا است به استونی سفر کند باید به مدت 14 روز در قرنطینه سپری کند.

فنلاند

مرزهای فنلاند حداقل تا 14 ژوئن بسته خواهد بود و تنها مرز این کشور برای کارکنانی که از ناحیه شینگن به این کشور سفر کنند باز می باشد.

فرانسه

در تاریخ 15 ژوئن مرزهای فرانسه برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا و بریتانیا باز خواهد شد و مسافرانی که از انگلستان یا اسپانیا به این کشور سفر می کنند می توانند به صورت اختیاری در قرنطینه قرار بگیرند. اما همچنان ساکنینی که خارج از اتحادیه اروپا و بریتانیا زندگی می کنند اجازه سفر به این کشور را نخواهند داشت.

صربستان

مرزهای کشور صربستان هم اکنون باز هستند.

اسلونی

در 15 می مرزهای اسلونی برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا باز شده است.

آلمان

مرزهای آلمان در تاریخ 15 ژوئن برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا و بریتانیا باز خواهد شد و پیشبینی می شود که مسافرینی که از این کشورها خواهان سفر به آلمان هستند دلیلی منطقی برای حضور خود داشته باشند.

مجارستان

مرزهای مجارستان برای رومانی، اسلواکی، اسلونی و صربستان با اعمال یکسری از محدودیت ها باز شده اند. و کشورهای جمهوری چک و کرواسی نیز تحت قوانین می توانند به مجارستان سفر داشته باشند.

ایسلند

کشور ایسلند در تاریخ 15 ژوئن مرزهای خود را برای کشورهای بریتانیا و عضو اتحادیه اروپا باز کرده و توریست ها برای سفر و بازید از ایسلند باید تست کرونا دهند.

ایتالیا

کشورهای، عضو اتحادیه اروپا، شینگن، بریتانیا، شهروندان موناکو و آندورا می توانند از تاریخ 3 ژوئن به ایتالیا سفر کرده و همچنین ساکنین این کشورها نیازی به قرنطینه نخواهند داشت مگر اینکه در 14 روز گذشته در کشوری غیر از کشورهای نامبرده حضور داشته باشند.

هلند

مرزهای هلند تا تاریخ 15 ژوئن برای کشورهایی که عضو شینگن نبوده اند بسته بوده و

لتونی

مرزهای لتونی برای کشورهای های همسایه بالتیک، استونی و لیتوانی در 15 می گشوده شده اند و از تاریخ 1 ژوئن هیچ محدودیت و بازرسی در مرزهای لتونی وجود نخواهد داشت.

لوکزامبورگ

این کشور در تاریخ 15 می مرزهای خود را با آلمان باز کرده است.

مالت

مالت نخستین کشور اروپایی بود که مرزهای خود را بر کشورهای ایتالیا، آلمان، اسپانیا، فرانسه و سوئیس بست و طبق ابلاغیه این کشور مرزهای مالت در تاریخ 1 جولای باز خواهد شد.

هلند

دولت هلند تاکید کرده است که از سفرهای غیر ضرروی به این کشور خودداری شود، اما برای کشورهای عضو شینگن محدودیتی وجود ندارد و ورود به این کشور نیازمند تست کرونا یا سایر بازرسی ها نمی باشد.

نروژ

در حال حاظر مرزهای نروژ بر روی تمامی کشورها بسته خواهد بود و تنها اشخاصی که در نروژ ساکن هستند و شغلشان در این کشور است می توانند به این کشور ورود داشته باشند. همچنین در تاریخ 15 جولای نروژ مرزهای خود را برای کشور دانمارک باز خواهد کرد و در تاریخ 20 جولای اماکن بازگشایی مرزها برای چندید کشور همسایه وجود خواهد داشت.

لهستان

در حال حاظر مرزهای لهستان برای کشورهای جمهوری چک، آلمان و اسلواکی بسته است.

روسیه

در تاریخ 8 ژوئن مرزهای روسیه برای تمامی کشورها باز خواهد شد.

رومانی

رومانی مرزهای خود را با کشور مجارستان بازکرده است.

نروژ

نروژ مرزهای خود را برای تمامی کشورها تا تاریخ 20 اگوست بسته است و تنها یک استثنا برای ورود به این کشور دارد؛ اشخاصی که در نروژ ساکن هستند و یا کار می کنند می توانند به این کشور سفر داشته باشند.

انگلستان

در تاریخ 8 ژوئن مرزهای انگلستان باز خواهد شد و اشخاصی که به این کشور سفر کنند به مدت 14 روز باید در قرنطینه اجباری سپری کنند.

سوئیس

در تاریخ 15 ژوئن سوئیس مرزهای خود را برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا باز خواهد کرد.

اسپانیا

در تاریخ 1 جولای مرزهای اسپانیا برای تمامی اتباع خارجی باز خواهد شد و در حال حاظر افرادی که به این کشور سفر کنند به مدت دو هفته باید در قرنطینه قرار بگیرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0
مقالات مرتبط