50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

راه های اخذ اقامت ترکیه (طبق جدیدترین قوانین)

روش های اخذ اقامت ترکیه (بر اساس قانون جدید اقامتی ترکیه)

اگر قصد دریافت اقامت یک کشور خارجی را دارید، باید بدانید که اقامت هیچ کشوری ساده‌تر از ترکیه نیست. روش‌های زیادی برای اخذ اقامت ترکیه وجود دارد. با وجود اینکه طبق قانون جدید مهاجرتی ترکیه، برخی از روش‌های سابق دیگر کاربردی نیستند، اما باز هم روش‌های مناسب اخذ اقامت ترکیه برای ایرانیان وجود دارد.

در این مقاله تمام روش‌های اخذ اقامت و مهاجرت به ترکیه بر اساس قانون جدید و به همراه هزینه اقامت ترکیه و روند اخذ اقامت، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. از جمله روش‌هایی که در این مقاله معرفی می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اخذ اقامت با اجاره خانه در ترکیه
 • اخذ اقامت با خرید خانه در ترکیه
 • اخذ اقامت تحصیلی در ترکیه
 • اخذ اقامت با ثبت شرکت در ترکیه
 • اخذ اقامت از طریق کار در ترکیه
 • اخذ اقامت با ازدواج در ترکیه

در صورتی که قصد دارید برای اقامت موقت یا اقامت دائم ترکیه اقدام کنید. ابتدا بهتر است که از شرایط زندگی و کار در این کشور آگاهی کامل داشته باشید و سپس به برای گرفتن اقامت ترکیه اقدام نمایید. پیشنهاد ما این است که قبل از شروع خواندن این مقاله و تصمیم‌گیری در مورد این موضوع، مقاله‌های زندگی در ترکیه و بهترین شهر ترکیه برای کار و زندگی را بخوانید.

موسسه حامی مهاجر با داشتن شرکت در ایران و ترکیه متخصص اموری همچون اخذ اقامت و پاسپورت با خرید ملک در ترکیه، اخذ اقامت ترکیه و ثبت شرکت در ترکیه است و افتخار آن را دارد که به شیوه‌های بسیار عالی اقامت ترکیه را برای شما اخذ نماید. در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان حامی مهاجر، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید. پاسخگوی شما هستیم!

تفاوت اقامت با ویزا و پاسپورت ترکیه

قبل از آنکه به بیان روش‌های اخذ اقامت ترکیه بپردازیم، بهتر است ابتدا مشخص کنیم که اقامت ترکیه چیست و تفاوت آن با ویزا یا پاسپورت ترکیه در چه مواردی است. توضیح این موضوعات فهم این مقاله را برای شما آسان‌تر خواهد کرد. ولی اگر اطلاع کاملی در این زمینه دارید، می‌توانید از این بخش عبور کنید. 

ویزای ترکیه 

ویزای کشور ترکیه

در عکس بالا تصویری از ویزای ترکیه را مشاهده می‌کنید. ویزای ترکیه مجوزی است که اغلب بر روی صفحات پاسپورت شما چسبانده می‌شود با داشتن آن اجازه ورود به خاک ترکیه را خواهید داشت. خوشبختانه ایرانیان می‌توانند بدون نیاز به اخذ ویزای ترکیه به این کشور وارد شوند و به مدت حداکثر 90 روز در این کشور حضور داشته باشند.

البته باید بدانید که در طی مدت حضور خود در ترکیه، اجازه کار در این کشور را ندارید و برای کار در ترکیه حتما باید مجوز کار یا چالیشما ایزین ترکیه دریافت کنید.

اقامت ترکیه

 در صورتی که ایرانی هستید، برای ماندن بیش از 90 روز در خاک ترکیه، احتیاج به دریافت اقامت ترکیه دارید. اقامت ترکیه مجوزی است که به افرادی خارجی اجازه می‌دهد تا به مدت مشخصی (یکسال یا بیشتر) در ترکیه زندگی کنند.

کارت اقامت ترکیه

برای افراد خارجی که درخواست اخذ اقامت ترکیه را داشته باشند، یک کارت شناسایی به نام کارت کیملیک ترکیه یا کارت اقامت ترکیه صادر خواهد شد که شکل آن مانند تصویر بالاست. هر شخصی که کارت اقامت ترکیه را دریافت کند، یک کد شناسایی دریافت می‌کند که همانند شماره ملی، می‌توان از آن برای دریافت خدمات گوناگون از دولت ترکیه (افتتاح حساب بانکی، اخذ شماره مالیاتی و...) استفاده کرد.

پاسپورت ترکیه

 تحت شرایط خاصی که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد، می‌توانید حق شهروندی کشور ترکیه را اخذ نموده و پاسپورت ترکیه بگیرید. در این صورت شما تابعیت کشور ترکیه را دارا خواهید بود و همانند یک شهروند عادی کشور ترکیه هستید.

با داشتن پاسپورت ترکیه از تمام حقوق مردم ترکیه بهره‌مند خواهید بود و می‌توانید به مدت نامحدود در این کشور زندگی کنید، به کار بپردازید و تحصیل کنید.

مزایای اخذ اقامت ترکیه

مزایای اخذ اقامت ترکیه نسبت به اخذ اقامت در کشورهای اروپایی دیگر زیادتر است و حتی با داشتن اقامت موقت ترکیه نیز دامنه زیادتری از امکانات و اختیارات در اختیار شما قرار خواهد گرفت. برای مطالعه کامل مزایای گرفتن اقامت ترکیه، می‌توانید مقاله مزایای اقامت ترکیه را بخوانید؛ ولی اگر بخواهیم به صورت مختصر به آن‌ها اشاره کنیم، مزایای دریافت اقامت ترکیه شامل موارد زیر است: 

 • وجود فرآیندهای سریع و راحت برای اقامت در ترکیه
 • امکان افتتاح حساب در بانک‌های ترکیه
 • امکان اخذ اقامت بلند مدت و دائم ترکیه
 • دریافت گواهینامه رانندگی در ترکیه
 • امکان اخذ اقامت برای خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال)
 • دریافت مالکیت انشعاب آب، برق و گاز در ترکیه
 • دریافت تخفیف در استفاده از حمل و نقل عمومی
 • دریافت تخفیف برای بازدید از اماکن تفریحی و توریستی
 • امکان به نام زدن سیم کارت (سیم کارت توریستی ترکیه کمتر از 3 ماه اعتبار دارد)
 • اقامت در کشوری با آب و هوای مناسب و محیط زیست عالی
 • بهره‌مندی از آموزش رایگان زبان ترکی برای افراد دارای اقامت ترکیه
 • امکان بهرمندی رایگان از مراکز پزشک خانواده
 • بدون شرط حضور در ترکیه
 • امکان دریافت کارت اعتباری ویزا کارت یا مستر کارت برای پرداخت‌های اینترنتی بین‌المللی
 • سهولت در دریافت ویزای آمریکا ، کانادا ، انگلستان و ویزای شینگن برای ایرانیان مقیم ترکیه
 • امکان تحصیل فرزندان در مدارس بین المللی
 • خرید خودروهای روز دنیا به صورت اقساطی و معاف از مالیات ترکیه برای ایرانیان

انواع اقامت ترکیه

انواع اقامت ترکیه

انواع اقامت‌ در ترکیه را با توجه به مدت زمان آن، به دو دسته اقامت کوتاه‌مدت و اقامت بلندمدت (دائم) تقسیم می‌کنیم:

اقامت کوتاه مدت ترکیه

می‌توان گفت که تمام اقامت های ترکیه در مرحله اول اقامت های کوتاه مدت هستند. این نوع اقامت‌ها برای مدت زمان محدودی اعتبار دارند و پس از پایان مدت آن باید نسبت به تمدید آن اقدام کنید. چنانچه می‌خواهید برای زندگی در ترکیه تصمیم‌گیری نمایید، بهتر است ابتدا با اخذ اقامت کوتاه مدت شروع کنید.

اقامت بلند مدت ترکیه (اقامت دائم)

طبق قانون جدید، چنانچه 8 سال متناوب (پشت سر هم) اقامت کوتاه مدت ترکیه را داشته باشید. می‌توانید برای اخذ اقامت بلند مدت ترکیه درخواست دهید. این نوع اقامت مدت اعتبار ندارد و دارنده آن می‌تواند به مدت نامحدود در کشور ترکیه زندگی کند.

باید توجه کنید که هنگام محاسبه سال‌های اقامت برای صدور اقامت دائم ترکیه، مدت زمان اقامت تحصیلی در ترکیه به صورت نصف محاسبه می‌شود. به طور مثال اگر 4 سال اقامت تحصیلی داشته‌اید، فقط دو سال آن محاسبه خواهد شد.‌

روش های اخذ اقامت ترکیه

در این بخش به بیان تمام روش های اخذ اقامت ترکیه خواهیم پرداخت. البته با توجه به قوانین جدید مهاجرتی ترکیه، برخی از این روش‌ها دیگر کاربردی نیستند. اما نگران نباشید، چرا که تمام نکات را درباره هر روش بیان خواهیم کرد و به این شکل می‌توانید درباره بهترین یا ارزان ترین راه اقامت ترکیه تصمیم‌گیری کنید.

راه های دریافت اقامت ترکیه

اقامت ترکیه با اجاره خانه

در گذشته این روش آسان‌ترین روش اخذ اقامت ترکیه برای ایرانیان بود، اما با تصویب قوانین جدید اقامت ترکیه، اخذ اقامت با اجاره خانه در ترکیه دیگر کاربردی نیست.

در واقع شرایط گرفتن اقامت ترکیه با اجاره خانه، آنقدر مشمول ماده و تبصره برای صدور اقامت به وسیله اجاره خانه ایجاد شده است که عملا نمی‌توانید صاحب خانه را راضی کنید که برای انجام تمام مراحل اخذ اقامت همکاری کند. بنابراین اگر قصد اخذ سریع و فوری اقامت ترکیه را دارید، این راه را کنار بگذارید.

نکته مهم دیگر این است که چه طبق قوانین قبلی و چه مطابق قانون جدید اقامت ترکیه، اجاره خانه در ترکیه در همه شهرها و محله‌ها امکان‌پذیر نیست، به طور مثال نمی‌توان با اجاره خانه در محله فاتیح استانبول اقامت توریستی ترکیه را به دست آورد.

در برخی مواقع نیز علاوه بر هزینه های اجاره خانه، هزینه های دیگری همچون خدمات شهری از مستاجر درخواست می‌شود که این موضوعات اغلب در قراردادهای اجاره خانه ایران وجود ندارد.

بنابراین بهتر است که قبل از هرگونه اقدام به اجاره خانه در ترکیه، حتما با مشاورین مهاجرتی معتبر و مجرب مشورت نمایید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد اجاره ملک در ترکیه، می‌توانید مقاله چگونگی اجاره خانه در ترکیه را بخوانید.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

یکی از روش های محبوب برای اخذ اقامت دائم ترکیه، خرید خانه در این سرزمین است. مزیت این روش این است که علاوه بر اخذ اقامت می‌توانید خانه خود را اجاره دهید و از این طریق درآمد نیز کسب خواهید کرد؛ در ضمن اگر در محله های مناسبی خانه بخرید، می‌توانید به شکل یک سرمایه گذاری مناسب به آن نگاه کنید و کسب سود کنید.

اقامت ترکیه از طریق خرید خانه، هر سال قابل تمدید است. در صورت نیاز می‌توانید ملک خود را با قیمت رایج به فروش برسانید و طبق قانون ارث ترکیه، اگر صاحب خانه یا دارایی فوت کند، خانه و دارایی او به وارثان خواهد رسید. پس برای خارجی‌ها هیچ نگرانی درباره قوانین خرید ملک در ترکیه وجود ندارد.

شرایط اقامت در ترکیه با خرید خانه (قانون جدید)

قانون جدید برای اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه

 • طبق قانون جدید اقامت ترکیه برای ایرانیان و متولدین سایر کشورها، گرفتن اقامت این سرزمین از طریق خرید خانه در شهرهای بزرگ مانند استانبول، آنتالیا، ازمیر و... حداقل قیمت خرید ملک باید ۷۵ هزار دلار باشد.
 • برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در شهرهای کوچک، حداقل قیمت خرید خانه به ۵۰ هزار دلار کاهش می‌یابد.
 • مطابق شرایط جدید اقامت ترکیه، شما امکان خرید ملک از یک ایرانی یا فرد خارجی دیگر را دارید.
 • کارت اقامت ترکیه برای صاحب خانه و همسر و فرزندان زیر 18 سال او صادر می‌شود.

هرگونه خرید خانه در ترکیه باید از طریق سیستم اسناد رسمی ترکیه (تاپوتاکس) انجام شود و در نهایت تاپو (سند خانه) برای شما صادر شود. به علت تفاوت قوانین حقوقی ایران و ترکیه، امکان فریب شما در هنگام خرید خانه در ترکیه وجود دارد. به همین دلیل برای خرید خانه در ترکیه حتما با مشاورین مجرب و معتبر مشورت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله چگونگی اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک را بخوانید. همچنین می‌توانید از خدمات موسسه حامی مهاجر برای این کار استفاده کنید. حامی مهاجر از ابتدای فرآیند جستجوی خانه با بودجه مورد نظر شما تا خرید خانه، دریافت سند تاپو و اخذ اقامت ترکیه در کنار شما خواهد بود.

برای تماس با کارشناسان حامی مهاجر در زمینه خرید و اجاره خانه در ترکیه می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

اخذ پاسپورت و حق شهروندی ترکیه از طریق خرید خانه

در میان تمام کشورهای جهان، آسان ترین روش اخذ شهروندی یا پاسپورت دوم مربوط به کشور ترکیه است. طبق قانون جدید شما می‌توانید با خرید یک خانه با ارزش بالای 400 هزار دلار یا خرید چند خانه با ارزش مجموع بالای 400 هزار دلار در ترکیه در مدت بسیار کم (در حدود چند ماه) حق شهروندی و پاسپورت ترکیه را برای خود و خانواده تحت پوشش ( همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ) دریافت نمایید.

چند تابعیتی بودن در کشور ترکیه مجاز است، بنابراین شما به صورت همزمان می‌توانید شهروند ترکیه و شهروند ایران باشید. با داشتن پاسپورت ترکیه، می‌توانید مانند یک شهروند عادی ترکیه در این کشور کار کنید، تحصیل کنید و از تمام خدمات اجتماعی یک شهروند ترک بهره مند شوید.

همچنین برای اعطای پاسپورت ترکیه در این روش شرط حضور در ترکیه وجود ندارد و دریافت شهروندی ترکیه بدون شرط حضور با این روش امکان‌پذیر است.

شرایط اخذ پاسپورت ترکیه به وسیله خرید خانه

شرایط اقامت دائم در ترکیه با خرید خانه یا همان اخذ پاسپورت این سرزمین را در ادامه مشاهده می‌کنید:

 • ارزش خانه خریداری شده یا مجموع ارزش خانه های خریداری شده شما در ترکیه، باید بالاتر از 400000 دلار باشد.
 • می‌توانید چند ملک خریداری کنید و وقتی ارزش آن‌ها به بالای 400 هزار دلار رسید، برای اخذ پاسپورت اقدام کنید، ولی باید توجه کنید که همه این ملک‌ها باید در یکسال خریداری شوند.
 • خانه باید به صورت نقد خریداری شود.
 • تا سه دست قبل به تحت مالکیت افراد خارجی نبوده باشد. (یعنی سه مالک قبلی این خانه خارجی نباشند.)
 • تا سه سال اجازه فروش خانه ای را که به منظور دریافت حق شهروندی خریداری می‌کنید، نخواهید داشت.
 • اجازه اجاره دادن خانه و خانه های خود را دارید و به این شکل می‌توانید کسب درآمد کنید.
 • هیچ نیازی نیست که برای دریافت پاسپورت، در کشور ترکیه زندگی کنید. بدون حضور در ترکیه مشکلی برای حق شهروندی شما رخ نخواهد داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک را بخوانید. در صورتی که قصد دریافت حق شهروندی ترکیه را دارید، از طریق تماس با شماره 02148000957 می‌توانید از خدمات حامی مهاجر در زمینه اخذ پاسپورت دوم استفاده کنید.

اقامت ترکیه از طریق تحصیل (سریع و تضمینی)

اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل

در حال حاضر با توجه به قانون جدید اقامتی ترکیه و سختی هایی که برای برخی روش های اخذ اقامت ترکیه پیش آمده است. روش اقامت تحصیلی ترکیه سریع‌ترین و آسان‌ترین راه اخذ اقامت به حساب می‌آید.

برای اخذ اقامت تحصیلی ترکیه، نیازی به تحصیل در این کشور و یا حتی حضور در دانشگاه نیست. البته اگر بخواهید می‌توانید در دانشگاه نیز تحصیل کنید. در صورتی که هدف شما فقط دریافت اقامت ترکیه است، این مناسب‌ترین روش برای شماست. ولی اگر قصد تحصیل در ترکیه را دارید، می‌توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله شرایط تحصیل در ترکیه را بخوانید.

برای اخذ اقامت تحصیلی ترکیه فقط کافی است که از طریق شماره تلفن 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

شرایط اخذ اقامت تحصیلی ترکیه

 • نیازی به تحصیل یا حضور در دانشگاه ندارد، فقط کافی است شهریه دانشگاه پرداخت شود.
 • به صورت تضمینی توسط موسسه حامی مهاجر قابل انجام است.

اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت (قوانین جدید)

گرفتن اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت یکی از کاربردی‌ترین و موثرترین روش‌ها برای افراد کارآفرین و مدیران کسب و کار است. شما می‌توانید با فعال نمودن شرکت خود، اقامت ترکیه را به دست آورید.

اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

روند ثبت شرکت در ترکیه بسیار سریع است و در حدود یک هفته الی ده روز طول می‌کشد، اما طبق قوانین جدید اقامتی، اخذ اقامت به وسیله ثبت شرکت در ترکیه، نسبت به قبل سخت‌تر شده است و شرایط زیادتری برای اخذ اقامت با این روش وجود دارد.

بنابراین اگر هدف شما از ثبت شرکت در خارج، فقط اخذ اقامت است. توصیه می‌کنیم که به این منظور ثبت شرکت در دبی را بررسی کنید که شرایط بسیار راحتی برای اخذ اقامت امارات دارد. ولی اگر هدف شما راه اندازی کسب و کار در یک کشور خارجی است، توصیه می‌کنیم که در ادامه همین بخش شرایط اخذ اقامت ترکیه با ثبت شرکت را بخوانید.

شرایط اخذ اقامت ترکیه با ثبت شرکت (قانون جدید)

طبق قوانین جدید برای اخذ یا تمدید اقامت ترکیه به وسیله ثبت شرکت، باید پارامترهای مهم زیر مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی که شرکت شما دارای صلاحیت کافی باشد، می‌توانید اقامت ترکیه را برای خود و خانواده‌تان اخذ کنید.

 • از یک شهروند ترک برای ثبت شرکت در ترکیه دعوتنامه تجاری داشته باشید.
 • برای ثبت شرکت در ترکیه، با ویزای تجاری وارد این کشور شده باشید.
 • دلایل منطقی برای ثبت شرکت داشته باشید و هدف شما مشخص باشد.
 • تعداد کارمندان شرکت شما کافی باشد.
 • میزان فعالیت شرکت شما مطلوب باشد.
 • پرداخت به موقع مالیات شرکت

تا وقتی که این شرایط برای شرکت شما وجود داشته باشد، امکان تمدید اقامت ترکیه با ثبت شرکت را نیز خواهید داشت.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد نحوه تاسیس یک شرکت در ترکیه، می‌توانید مقاله ثبت شرکت در ترکیه را بخوانید.

ثبت شرکت در ترکیه یک کار حقوقی است و انجام صحیح و سریع مراحل ثبت شرکت در ترکیه نیاز به آگاهی کامل از قوانین کشور ترکیه و تجربه آشنایی با روال اداری این کشور دارد. موسسه حامی مهاجر دارای تجربه و تخصص در زمینه ثبت شرکت در ترکیه است و قادر هستیم با کمترین هزینه و سریع‌ترین زمان شرکت شما را در ترکیه به ثبت برسانیم. چنانچه در این زمینه احتیاج به مشاوره یا کمک داشتید، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

اقامت ترکیه از طریق کار

کار کردن در ترکیه، یکی از روش ها برای دریافت اقامت ترکیه است. اقامت کاری ترکیه را می‌توان سالانه تمدید نمود. هر شخص خارجی که 8 سال در ترکیه کار کند و بیمه و مالیات خود را بپردازد، واجد شرایط دریافت اقامت دائم ترکیه است.

اخذ اقامت ترکیه از طریق کار

برای کار در ترکیه حتما باید مجوز کار داشته باشید، در ترکیه به مجوز کار چالیشما ایزین گفته می‌شود و داشتن کارت چالیشما ایزین به منظور کار در ترکیه الزامی است. کار در ترکیه بدون داشتن کارت چالیشما ایزین تخلف است و دارای مجازات است.

 چنانچه قصد کار در ترکیه را دارید، ابتدا باید کار مناسب پیدا کنید و سپس نسبت به دریافت کارت چالیشما ایزین اقدام نمایید. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی یافتن کار در ترکیه و شرایط کار در ترکیه دارید. می‌توانید مقاله های کار در ترکیه و نحوه اخذ ویزای کار ترکیه را بخوانید.

اقامت خود حمایتی ترکیه

اقامت خود حمایتی ترکیه و یا اقامت ترکیه از طریق تمکن مالی که به زبان انگلیسی Financially Independent Person و یا به‌ اختصار FIP گفته می‌شود به اشخاصی تعلق می‌گیرد که از تمکن مالی خوبی برخوردار باشند؛ یعنی به عبارتی با هزینه شخصی بتوانند خودشان را حمایت کنند و هزینه اقامت ترکیه را پرداخت نمایند.

 بنابراین این روش مخصوص بازنشستگان و سرمایه گذارانی است که به صورت ماهانه درآمد ثابتی دارند. در این روش نیازی به انتقال سرمایه متقاضی به کشور مقصد و یا ثبت شرکت در این کشور نخواهد بود. از این روش می‌توانید به راحتی اقامت ترکیه را برای خود و خانواده‌تان فراهم آورید.

اثبات تمکن مالی از روش‌های مختلف دریافت اجاره نامه ملک، سود سپرده بانکی، اوراق بهادار شامل سود و حقوق بازنشستگی امکان‌پذیر است.

اقامت ترکیه از طریق ازدواج

یکی از راه‌هایی که تقریبا در تمام کشورها برای اخذ اقامت مطرح است، راه ازدواج با شهروندان آن کشور است. این روش برای گرفتن اقامت ترکیه نیز کاربرد دارد و اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج امکان پذیر است.

مزیتی که ازدواج با یک شهروند ترک دارد این است که مردم ایران و ترکیه تشابهات فرهنگی زیادی با یکدیگر دارند و ازدواج شهروندان این دو کشور با یکدیگر امری محتمل‌تر نسبت به کشورهای دیگر به نظر می‌رسد و امکان آشنایی شهروندان دو کشور و ازدواج آنان با یکدیگر زیاد است.

اخذ اقامت ترکیه با ازدواج

شرایط اخذ اقامت ترکیه با ازدواج

با وجود مزیت گفته شده، ازدواج با یک شهروند ترکیه به آسانی و در مدت زمان کم منجر به اخذ دائم کشور ترکیه نخواهد شد. به دلیل تقلب‌هایی که ممکن است در روش اقامت ترکیه از طریق ازدواج صورت بگیرد، دولت ترکیه سختگیری و بررسی زیادی بر روی این موضوع دارد.

بنابراین شرایط اقامت ترکیه با ازدواج این است که شما، حداقل باید 5 سال با یک شهروند ترکیه زندگی کنید و معمولا بعد از گذشت 3 سال از این 5 سال می‌توان اقامت دائم ترکیه را اخذ نمود.

یکی از معایب اصلی این روش این است که دولت ترکیه در مدت این 3 سال اجازه اقامت موقت برای فرد مزدوج با شهروند ترک صادر نمی‌کند. بنابراین فرد مزدوج با شهروند ترکیه در این مدت باید برای کار یا تحصیل در ترکیه، تقاضای ویزای کار یا تحصیل ترکیه بدهد و بدون داشتن این ویزاها اجازه کار و تحصیل در ترکیه را ندارد و نمی‌تواند بیش از سقف مجاز ویزا در این کشور اقامت داشته باشد. این موضوع کمی اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج را سخت‌تر می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، پیشنهاد می‌کنیم مقاله اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج را بخوانید.

هزینه اخذ اقامت ترکیه

هزینه اخذ اقامت ترکیه

هزینه های اخذ اقامت ترکیه شامل هزینه های حکومتی و اداری، نوتر کردن مدارک لازم برای اقامت ترکیه، ترجمه همان مدارک، قرارداد با وکیل یا کارگزار در ترکیه، اجاره ملک یا سند تاپو، کمیسیون املاک، سفر اولیه به ترکیه و ... است.

 از آنجا که روش های اخذ اقامت ترکیه بسیار گوناگون هستند، هزینه اخذ اقامت ترکیه نیز متنوع است و با توجه به نوع روش و شرایط اقتصادی متفاوت خواهد بود؛ مثلا پارامترهای هزینه اقامت دائم در ترکیه با پارامترهای هزینه موقت فرق دارد.

پیشنهاد می‌کنیم که برای اطلاع از هزینه اجاره خانه در ترکیه و همچنین هزینه خرید ملک در ترکیه، مقاله هزینه زندگی در ترکیه را بخوانید.

نوع روش

حداقل هزینه برای اخذ اقامت ترکیه

خرید ملک در شهرهای بزرگ ترکیه

75 هزار دلار

خرید ملک در شهرهای کوچک ترکیه

50 هزار دلار

سایر روش‌ها

عدد ثابتی ندارد، با توجه به نوع اجرای پرونده متغیر است. برای اطلاع از هزینه‌ها از طریق شماره 02148000957 با حامی مهاجر تماس بگیرید.

مدت زمان اخذ اقامت ترکیه

مدت زمان اخذ اقامت ترکیه

واقعیت این است که کشور ترکیه سریع‌ترین فرآیند اخذ اقامت و پاسپورت را در میان کشورهای جهان داراست. شرایط به گونه‌ای است که افراد خارجی تمایل بیشتری نسبت به اخذ اقامت ترکیه داشته باشند. تقریبا با تمام روش‌های کاربردی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد، می‌توانید در حدود یک ماه یا کمتر کارت اقامت ترکیه را اخذ کنید.

البته این دریافت سریع اقامت ترکیه به شرطی امکان‌پذیر است که تمام مراحل اخذ اقامت را به شکل صحیح و اصولی انجام دهید. چرا که بروز اشکال در هر یک از مراحل می‌تواند مدت زمان رسیدگی به پرونده شما را طولانی‌تر کند. بنابراین در روند اخذ اقامت ترکیه حتما از تخصص کارشناسان مجرب مهاجرتی استفاده کنید.

سخن پایانی

اخذ اقامت ترکیه به دو روش اخذ اقامت کوتاه مدت و اخذ اقامت بلند مدت یا دائم ترکیه امکان‌پذیر است. قانون اقامت ترکیه نسبت به سال‌های گذشته تغییر کرده است در این مقاله به صورت کامل توضیح دادیم که اخذ اقامت ترکیه طبق قانون جدید از چه روش‌هایی امکان پذیر است و شرایط آن‌ها چیست.

همچنین در طول مقاله به این موضوع پرداختیم که در بین روش‌های موجود، آسان‌ترین، سریع‌ترین و کاربردی‌ترین روش‌ها برای اخذ اقامت ترکیه کدام هستند و با مطالعه کامل این مقاله می‌توانید به اطلاعات کافی در این زمینه دست پیدا کنید.

اگر می‌خواهید بدانید که کدام روش اخذ اقامت ترکیه برای شما مناسب‌تر است، توصیه می‌کنیم که مقاله بهترین راه برای مهاجرت به ترکیه را بخوانید.

موسسه حامی مهاجر با داشتن شرکت در ایران و ترکیه متخصص اموری همچون اخذ اقامت و پاسپورت با خرید ملک در ترکیه، اخذ اقامت تحصیلی ترکیه و ثبت شرکت در ترکیه است و افتخار آن را دارد که به شیوه‌های بسیار عالی اقامت ترکیه را برای شما اخذ نماید. در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان حامی مهاجر، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه اقامت ترکیه

چگونه اقامت ترکیه را دریافت کنیم ؟

با توجه قوانین جدید اقامتی ترکیه، در حال اخذ اقامت این کشور از طریق خرید ملک و اقامت تحصیلی امکان‌پذیر است. البته روش‌های دیگر هم وجود دارد، اما کاربردی نیستند و شرایط سختی دارند.

آیا با اخذ اقامت ترکیه، باید شهروندی فعلی خودم را باطل کنم؟

خیر، قوانین ترکیه اجازه می دهد شما شهروندی دو تابعیتی یا چند تابعیتی داشته باشید.

آیا با اخذ شهروندی ترکیه خانواده ام هم شهروند ترکیه می شوند؟

بله. شما، همسر و تمام فرزندان زیر 18 سال (در تاریخ درخواست) شهروندی ترکیه را دریافت می‌کنید.

فرزند من 8 سال دارد و زبان ترکی و انگلیسی بلد نیست، آیا می تواند در مدارس ترکیه تحصیل کند؟

بله، در مدارس ترکیه برای کودکان اتباع خارجی کلاس آموزش زبان برگزار شده و طی مدت کوتاهی فرزند شما براحتی خواهد توانست به تحصیل خود ادامه دهد.

آیا پس از خرید ملک در ترکیه، امکان اجاره دادن آن و کسب درآمد وجود دارد؟

جواب: بله امکان اجاره دادن ملک خریداری شده، بخصوص در فصل تابستان وجود دارد.

آیا با اجاره خانه هم می‌توان اقامت ترکیه را دریافت کرد؟

با توجه قانون جدید مهاجرتی ترکیه، روند اخذ اقامت ترکیه با اجاره خانه بسیار سخت شده است. بنابراین این روش دیگر کاربردی نیست.

آیا با اخذ اقامت ترکیه می‌توانیم حساب بانکی افتتاح کنیم؟

بله، بعد از اخذ اقامت، می‌توانید اقدام به افتتاح حساب بانکی در ترکیه کنید.

در صورت فوت صاحب ملک قانون ارث در ترکیه برای اتباع خارجی به چه صورت خواهد بود؟

قانون ارث درباره اتباع خارجی به صورت اصل عمل متقابل می‌باشد. این قانون برای یک شهروند خارجی همان تعریفی را دارد که برای یک شهروند ترک دارد. در صورت داشتن وصیت نامه رسمی و قانونی دولت ترکیه طبق آن وصیت نامه عمل خواهد کرد. در غیر این صورت ارث مطابق قانون به همسر و فرزندان مالک خواهد رسید.

آیا اقامت رایگان ترکیه امکان‌پذیر است؟

بله؛ اما این تنها در صورتی است که از قبل پاسپورت ترکیه را اخذ کرده باشیم. در غیر این صورت، باید مبالغی را جهت اخذ اقامت این سرزمین بپردازیم.

مدت اقامت در ترکیه با پاسپورت چقدر است؟

به‌طور کلی، ایرانیاین می‌توانند بدون دریافت ویزا و تنها با پاسپورت ایرانی خود، تا 90 روز در ترکیه بمانند.

مدارک لازم برای اقامت ترکیه چه مواردی‌اند؟

چنان‌که دیدید، انواع اقامت در ترکیه بسیار متنوع است؛ لذا به‌هیچ‌وجه نمی‌توان تعدادی مدرک را به‌عنوان مدارک لازم برای اقامت ترکیه مطرح کرد. با این حال برای کسب اطلاعت دقیق، می‌توانید سوال خود را با همکاران ما مطرح کنید تا ایشان به‌طور کامل راهنمایی‌تان کنند. تلفن: 02148000957

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 21 | کل دیدگاه های تایید شده: 9
ایمان محمدی
اقامت تحصیلی برای ترکیه چقدر هزینه داره؟ بورسیه هم میدن؟
کارشناس حامی مهاجر

همراه عزیز حامی مهاجر سلام 

برای دریافت مشاوره تخصصی در رابطه با تحصیل در ترکیه، با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا کارشناسان حامی مهاجر راهنمایی لازم را برایتان انجام دهند؛ زیرا هزینه بستگی به دانشگاه و رشته مدنظر شما دارد و امکان دریافت بورسیه هم وجود دارد. 

ناشناس
سلام برای اجاره خانه در ترکیه چه ویزایی بگیرم که درنهایت منجر به دریافت کیملیک کارت شود؟؟؟
کارشناس حامی مهاجر

همراه عزیز حامی مهاجر سلام 

با توجه به قوانین اخیر اعلام شده توسط دولت ترکیه، امکان دریافت کیملیک کارت با اجاره خانه وجود ندارد و تنها از طریق خرید ملک یا تحصیل یا روش‌های دیگر باید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. 

اعظم عسگری
من کلا 200میلیون پول دارم ایا میتونم بااین پول خونه اجاره کنم وایا شما جایی برای کارکردن معرفی میکنید تا. بتونم خرج ومخارجمو تامین کنم یاباید خودم کارپیدا کنم
کارشناس حامی مهاجر
<p>با سلام. در حال حاضر و با توجه به قوانین جدید، اخذ اقامت ترکیه با اجاره خانه سخت است و کاربردی نیست. توصیه می&zwnj;کنیم که از روش اقامت تحصیلی ترکیه اقدام کنید.</p>
Moein Givehchi
سلام با خرید اقساطی ملک که به ارزش بیش از 250 هزار دلار باشه میشه پاسپورت ترکیه رو گرفت؟ برای مثال یه خونه 260 هزاردلاری 160 هزار دلار پرداخت کنیم باقیش اقساطی؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>می&zwnj;توانید در عرض یکسال چند ملک خریداری کنید، وقتی ارزش ها ملک ها بالای&nbsp;400 هزار دلار رسید. می&zwnj;توانید&nbsp;برای اخذ پاسپورت ترکیه اقدام کنید.</p>
ناشناس
بسیار عالی
کارشناس حامی مهاجر
<p>با سلام. خوشحالیم که توانستیم رضایت شما مخاطب عزیز را جلب کنیم.</p>