تخفیف یلدایی مشاوره مهاجرت

اقامت و مهاجرت به ترکیه: از روش های عالی برای اخذ اقامت تا هزینه و مزایا

در سال‌های اخیر بسیاری از فعالین اقتصادی ایران و یا کسانی که به دنبال زندگی متنوع‌تر در کشور ترکیه هستند، به دنبال دریافت اقامت ترکیه و استفاده از مزایای آن هستند. در این مقاله قصد داریم روش‌ های عالی برای دریافت اقامت ترکیه را در کنار هزینه اقامت ترکیه و روند اخذ اقامت ترکیه مورد بررسی کامل قرار دهیم.

برای فهم بیشتر این مطلب ابتدا به توضیح مبانی پایه همچون ویزای ترکیه ، اقامت ترکیه و پاسپورت ترکیه خواهیم پرداخت و مزایای اخذ اقامت ترکیه را بیان خواهیم کرد. سپس به توضیح راه های گرفتن اقامت ترکیه خواهیم پرداخت و شیوه‌هایی همچون اقامت ترکیه از طریق ازدواج ، اقامت ترکیه از طریق خرید ملک ، اقامت ترکیه با اجاره خانه ، اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت و اقامت ترکیه از طریق کار را مورد بررسی کامل قرار خواهیم داد.

موسسه حامی مهاجر با داشتن شرکت در ایران و ترکیه متخصص اموری همچون اخذ اقامت ترکیه ، اخذ پذیرش تحصیلی در ترکیه ، اخذ اقامت سریع برای تزریق واکسن کرونا در ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه و خرید ملک در ترکیه است و افتخار آن را دارد که به شیوه‌های بسیار عالی و با کمترین هزینه اقامت ترکیه را برای شما اخذ نماید. در صورتی که به خدمات و کمک ما در این رابطه نیاز داشتید، می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

نحوه اخذ اقامت و مهاجرت به ترکیه

اقامت ترکیه

قبل از آنکه به بیان روش‌های اخذ اقامت ترکیه بپردازیم، بهتر است ابتدا درباره مسائل پایه مهاجرت مطالبی را بیان کنیم تا فهم این مقاله برای شما آسان‌تر شود. قبل از هر چیز بدانیم اقامت چیست و تفاوت آن با ویزای ترکیه و تفاوت آن با پاسپورت ترکیه چیست.

ویزای ترکیه 

ویزای ترکیه

مجوزی است که با داشتن آن اجازه ورود به خاک ترکیه را خواهید داشت. خوشبختانه کشور ترکیه روابط دوستانه‌ای با کشور ایران دارد و ایرانیان می‌توانند بدون نیاز به اخذ ویزای ترکیه به این کشور وارد شوند و به مدت حداکثر 90 روز در این کشور اقامت توریستی داشته باشند، ولی برای تحصیل و یا کار در ترکیه حتی ایرانیان نیز ملزم به دریافت ویزای تحصیلی یا ویزای کار ترکیه هستند. برای مطالعه مطالب بیشتر در مورد ویزاهای ترکیه، می‌توانید مقاله انواع ویزای ترکیه  را بخوانید.

اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه هنگامی که ویزای ترکیه را دریافت کرده و وارد کشور ترکیه شدید، اکنون شما اقامت ترکیه را دارا هستید. اگر بدون ویزا به ترکیه سفر کرده باشید، اقامت ترکیه شما 90 روز اعتبار دارد؛ اما اگر با انواع دیگر ویزاهای ترکیه وارد این کشور شده باشید، مجوزهای اقامتی برای شما صادر خواهد شد که مدت طولانی‌تری خواهند داشت. به اقامت هایی که مدت محدودی دارند (مثلا یکسال) اقامت موقت ترکیه می‌گویند و به مجوزی که طبق آن می‌توانید برای نامحدود در کشور ترکیه اقامت داشته باشید، اقامت دائم ترکیه می‌گویند.

پاسپورت ترکیه

اخذ پاسپورت ترکیه

 تحت شرایط خاصی که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد، می‌توانید حق شهروندی کشور ترکیه را اخذ نموده و پاسپورت ترکیه بگیرید. در این صورت شما تابعیت کشور ترکیه را دارا خواهید بود و همانند یک شهروند عادی کشور ترکیه هستید. با داشتن پاسپورت ترکیه از تمام حقوق مردم ترکیه بهره‌مند خواهید بود و می‌توانید به مدت نامحدود در این کشور زندگی کنید، به کار بپردازید و تحصیل کنید.

در صورتی که قصد دارید برای اقامت موقت یا اقامت دائم ترکیه اقدام کنید. ابتدا بهتر است که از شرایط زندگی و کار در این کشور آگاهی کامل داشته باشید و سپس به برای اخذ اقامت ترکیه اقدام نمایید. پیشنهاد ما این است که قبل از شروع خواندن این مقاله و تصمیم‌گیری در مورد این موضوع، مقاله‌های زندگی در ترکیه و بررسی کامل بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی و کار را بخوانید.

مزایای اخذ اقامت ترکیه

ترکیه کشوری با سبک زندگی اروپایی و آسیایی است. به علت همسایگی با کشور ایران، مردم ترکیه در بسیاری از فرهنگ‌ها و سبک زندگی تشابهات زیادی با مردم ایران دارند اما از طرف دیگر ترکیه با کشورهای اروپایی نیز همسایه است و به همین دلیل زندگی در ترکیه ترکیبی از سبک زندگی اروپایی را نیز در خود دارد.

مزایای اخذ اقامت ترکیه

مزایای اخذ اقامت ترکیه نسبت به اخذ اقامت در کشورهای اروپایی دیگر زیادتر است و حتی با داشتن اقامت موقت ترکیه نیز دامنه زیادتری از امکانات و اختیارات در اختیار شما قرار خواهد گرفت. برای مطالعه کامل مزایای گرفتن اقامت ترکیه، می‌توانید مقاله مزایای اخذ اقامت ترکیه  را بخوانید؛ ولی اگر بخواهیم به صورت مختصر به آن‌ها اشاره کنیم، مزایای اخذ اقامت ترکیه شامل موارد زیر است:

 • امکان افتتاح حساب در بانک‌های ترکیه
 • دریافت وام های با سود بسیار پایین در صورت ایجاد کسب و کار در ترکیه
 • بهره‌مندی از آموزش رایگان زبان ترکی برای افراد دارای اقامت ترکیه
 • بدون شرط حضور در ترکیه
 • اخذ ساده و سریع اقامت ترکیه ممکن است.
 • امکان اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه
 • اخذ ساده مجوز کسب و کار ( کمتر از یک هفته )
 • امکان اشتغال در ترکیه با حقوق پایه حدودا دو برابر ایران
 • امکان دریافت کارت اعتباری ویزا کارت یا مستر کارت برای پرداخت‌های اینترنتی بین‌المللی
 • سهولت در دریافت ویزای آمریکا ، کانادا ، انگلستان و ویزای شینگن برای ایرانیان مقیم ترکیه
 • بهره مندی از قیمت پایین و کیفیت بالای پوشاک ترکیه
 • امکان تحصیل فرزندان در مدارس بین المللی
 • امکان تحصیل فرزندان شما در مدارس ایرانی مورد تایید آموزش و پرورش
 • خرید خودروهای روز دنیا به صورت اقساطی و معاف از مالیات ترکیه برای ایرانیان

روند اخذ اقامت ترکیه

قبل از گرفتن اقامت ترکیه باید با انواع اقامت ترکیه آشنایی داشته باشید. بیشتر متقاضیان اقامت ترکیه فقط به دنبال پاسخ سوال " چگونه اقامت ترکیه بگیریم ؟ " هستد، در حالی که آگاهی یافتن از انواع اقامت ترکیه اولین قدمی است که باید برای شروع روند اخد اقامت ترکیه برداشت.

انواع اقامت ترکیه

در صورتی که قصد گرفتن اقامت ترکیه را دارید، ابتدا باید مشخص کنید که هدفتان از زندگی در ترکیه چیست و به چندسال اقامت در ترکیه نیاز دارید، پس از آن باید یکی درباره اخذ یکی از اقامت های زیر تصمیم‌گیری کنید :

اقامت توریستی یکساله ترکیه

اقامت توریستی یک ساله ترکیه یا به بیان رایج اقامت یکساله ترکیه مخصوص کسانی است که قصد اقامت موقت در ترکیه را دارند. با این نوع از اقامت نمی‌توانید حق شهروندی و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. اقامت یکساله ترکیه با روش‌های گوناگونی قابل اخذ است، اما نکته مهم این است که پس از سال 2020 قانونی در ترکیه تصویب شد که امکان تمدید اقامت توریستی یک ساله ترکیه با یک روش وجود ندارد. یعنی به طور مثال اگر به وسیله اجاره خانه در ترکیه اقامت یکساله دریافت کرده باشید، پس از گذشت یکسال امکان تمدید این نوع از اقامت را به وسیله اجاره خانه نخواهید داشت و باید علاوه بر اجاره خانه واجد شرایط یکی دیگر از روش‌های اخذ اقامت یکساله نیز باشید.

اقامت توریستی یا یکساله ترکیه

اقامت توریستی یکساله ترکیه، روشی ساده و ارزان برای زندگی در ترکیه است. چنانچه می‌خواهید برای زندگی در ترکیه تصمیم‌گیری نمایید، بهتر است ابتدا با اخذ اقامت یکساله شروع کنید و بعد از مدتی زندگی در ترکیه، تصمیم خود را در مورد اقامت دائم در ترکیه نهایی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقامت توریستی ترکیه، می‌توانید مقاله نحوه اخذ اقامت یکساله ترکیه را بخوانید.

اقامت دائم ترکیه

با داشتن اقامت دائم ترکیه می‌توانید بیش از یکسال در ترکیه زندگی کنید. صرفا با داشتن اقامت دائم ترکیه می‌توانید شرایط اخذ حق شهروندی و پاسپورت ترکیه را داشته باشید. این نوع از اقامت مخصوص کسانی است که قصد زندگی همیشگی در کشور ترکیه یا قصد اخذ پاسپورت این کشور را دارند. گرفتن اقامت دائم ترکیه نسبت به اقامت یکساله ترکیه روشی سخت تر و پرهزینه تر است که در ادامه بیشتر درباره آن توضیح خواهیم داد.

روش های اخذ اقامت ترکیه

همانطور که در بخش قبل گفتیم اخذ اقامت ترکیه به دو دسته کلی اقامت های توریستی یکساله ( اقامت یک ساله ترکیه ) و اقامت دائم ترکیه تقسیم می‌شوند. در این بخش به طور کامل توضیح خواهیم داد که به چه روش هایی می‌توان اقامت یکساله ترکیه و اقامت دائم ترکیه را به دست آورد. باز هم یادآوری می‌کنیم که شما با داشتن اقامت توریستی یک ساله ترکیه و تمدید آن به روش های مختلف، نمی‌توانید پاسپورت ترکیه را اخذ کنید و در صورتی که قصد زندگی همیشگی در ترکیه و دریافت پاسپورت ترکیه را دارید باید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید.

اقامت ترکیه با اجاره خانه

آسان‌ترین روش اخذ اقامت ترکیه، اجاره خانه در این کشور است. چنانچه در یکی از شهرهای ترکیه خانه اجاره کنید، اقامت ترکیه بدون شرط حضور را دریافت خواهید کرد. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که با اجاره خانه در ترکیه اقامت یکساله توریستی این کشور را دریافت می‌کنید و نمی‌توانید به وسیله این اقامت پاسپورت کشور ترکیه را دریافت نمایید. همچنین داشتن اقامت ترکیه با اجاره خانه به شما اجازه کار در این کشور را نمی‌دهد و برای کار در ترکیه حتما باید مجوز کار ترکیه یا چالیشما ایزنی را دریافت کنید.

اقامت ترکیه با اجاره خانه

نکته مهم دیگر این است که اجاره خانه در ترکیه در همه شهرها و محله‌ها امکان‌پذیر نیست، به طور مثال نمی‌توان با اجاره خانه در محله های اسنیورت و فاتیح استانبول اقامت توریستی ترکیه را به دست آورد. در برخی مواقع نیز علاوه بر هزینه های اجاره خانه، هزینه های دیگری همچون خدمات شهری از مستاجر درخواست می‌شود که این موضوعات اغلب در قراردادهای اجاره خانه ایران وجود ندارد. بنابراین بهتر است که قبل از هرگونه اقدام به اجاره خانه در ترکیه، حتما با مشاورین مهاجرتی معتبر و مجرب مشورت نمایید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد اجاره خانه در ترکیه، می‌توانید مقاله چگونگی اجاره خانه در ترکیه را بخوانید.

چنانچه قصد اجاره خانه در ترکیه و اخذ اقامت ترکیه را دارید، می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان ما در موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک زیر 250000 دلار

یکی از روش های محبوب دیگر اخذ اقامت ترکیه، خرید خانه با ارزش کمتر از 250000 دلار است. مزیت این روش نسبت به اجاره خانه در ترکیه این است که می‌توانید خانه خود را اجاره دهید و از این طریق علاوه بر دریافت اقامت ترکیه، درآمد نیز کسب کنید؛ در ضمن اگر در محله های مناسبی خانه بخرید، می‌توانید به شکل یک سرمایه گذاری مناسب به آن نگاه کنید و کسب سود کنید. گفتنی است که با خرید خانه با ارزش کمتر از 250000 دلار، صرفا می‌توانید اقامت توریستی یک ساله ترکیه را دریافت کنید و نمی‌توانید به این روش پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. برای دریافت پاسپورت ترکیه و اقامت همیشگی در ترکیه باید خانه یا ملکی با ارزش بیش از 250000 دلار در ترکیه خریداری نمایید، که در بخش بعدی آن را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

اقامت ترکیه با خرید ملکبرای خرید خانه در ترکیه حتما با مشاورین مجرب مشورت نمایید. هرگونه خرید خانه در ترکیه باید از طریق سیستم اسناد رسمی ترکیه (تاپوتاکس) انجام شود و در نهایت سند خانه ( تاپو ) برای شما صادر شود. به علت تفاوت قوانین حقوقی ایران و ترکیه، امکان کلاهبرداری از شما در هنگام خرید خانه در ترکیه وجود دارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم با استفاده از خدمات حامی مهاجر نسبت به خرید خانه در ترکیه اقدام نمایید. حامی مهاجر از ابتدای فرآیند جستجوی خانه با بودجه مورد نظر شما تا خرید خانه و دریافت سند تاپو در کنار شما خواهد بود.

برای تماس با کارشناسان حامی مهاجر در زمینه خرید و اجاره خانه در ترکیه می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

اقامت ترکیه از طریق خرید خانه بالای 250000 دلار

در میان تمام کشورهای جهان، آسان ترین روش اخذ شهروندی یا پاسپورت دوم مربوط به کشور ترکیه است. شما می‌توانید با خرید یک خانه با ارزش بالای 250000 دلار یا خرید چند خانه با ارزش مجموع بالای 250000 دلار در ترکیه در مدت بسیار کم (در حدود چند ماه) حق شهروندی و پاسپورت ترکیه را برای خود و خانواده تحت پوشش ( همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ) دریافت نمایید. چند تابعیتی بودن در کشور ترکیه مجاز است، بنابراین شما به صورت همزمان می‌توانید شهروند ترکیه و شهروند ایران باشید.

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک بالای 400 هزار دلار

خرید خانه بالای 250000 دلار یکی از بهترین روش های دریافت اقامت ترکیه نیز محسوب می‌شود، چرا که با داشتن پاسپورت ترکیه، می‌توانید مانند یک شهروند عادی ترکیه در این کشور کار کنید، تحصیل کنید و از تمام خدمات اجتماعی یک شهروند ترک بهره مند شوید. همچنین برای اعطای پاسپورت ترکیه در این روش شرط حضور در ترکیه وجود ندارد و دریافت شهروندی ترکیه بدون شرط حضور با این روش امکان‌پذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی خرید خانه در ترکیه می‌توانید مقاله راهنمای کامل خرید خانه و ملک در ترکیه را بخوانید.

شرایط اخذ پاسپورت ترکیه به وسیله خرید خانه

برای آنکه با خرید خانه در ترکیه بتوانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید، باید خانه خود را با شرایط زیر بخرید:

 • ارزش خانه خریداری شده یا مجموع ارزش خانه های خریداری شده شما در ترکیه، باید بالاتر از 250000 دلار باشد.
 • خانه به صورت نقد خریداری شود.
 • تا سه دست قبل به تحت مالکیت افراد خارجی نبوده باشد. (یعنی سه مالک قبلی این خانه خارجی نباشند.)
 • تا سه سال اجازه فروش خانه ای را که به منظور دریافت حق شهروندی خریداری می‌کنید، نخواهید داشت.
 • اجازه اجاره دادن خانه و خانه های خود را دارید و به این شکل می‌توانید کسب درآمد کنید.
 • هیچ نیازی به حضور در ترکیه نیست و بدون حضور در ترکیه نیز می‌توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید.

خرید خانه با ارزش بیشتر از 250000 دلار در ترکیه و اخذ پاسپورت ترکیه، دارای یک فرآیند اداری و حقوقی است. در صورتی که با این روندها آشنایی نداشته باشید، امکان سواستفاده از پول شما و طولانی شدن فرآیند اخذ پاسپورت ترکیه وجود دارد. برای مطالعه بیشتر در مورد انواع روش های دریافت پاسپورت ترکیه، می‌توانید مقاله راه های اخذ پاسپورت ترکیه را بخوانید.

حامی مهاجر با داشتن شرکت در ایران و ترکیه افتخار آن را دارد که در تمام مراحل خرید خانه در ترکیه، از جستجوی خانه متناسب با بودجه شما تا اخذ پاسپورت ترکیه پشتیبان مشتریان خود است. در صورتی که قصد خرید خانه در ترکیه و اخذ پاسپورت این کشور را دارید، به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اقامت ترکیه از طریق کار

اقامت ترکیه از طریق کار یکی از پرطرفدارترین روش ها برای دریافت اقامت ترکیه است که می‌تواند پس از چند سال به اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه نیز منجر شود. اقامت کاری ترکیه از جمله اقامت های دائمی ترکیه محسوب می‌شود و می‌توان آن را سالانه تمدید نمود. هر شخص خارجی که 5 سال در ترکیه کار کند و بیمه و مالیات خود را بپردازد، واجد شرایط دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه است.

اخذ اقامت ترکیه از طریق کار

برای کار در ترکیه حتما باید مجوز کار داشته باشید، در ترکیه به مجوز کار چالیشما ایزین گفته می‌شود و داشتن کارت چالیشما ایزین به منظور کار در ترکیه الزامی است. کار در ترکیه بدون داشتن کارت چالیشما ایزین تخلف است و دارای مجازات است. چنانچه قصد کار در ترکیه را دارید، ابتدا باید کار مناسب پیدا کنید و سپس نسبت به دریافت کارت چالیشما ایزین و ویزای کار ترکیه اقدام نمایید. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی یافتن کار در ترکیه و شرایط کار در ترکیه دارید. می‌توانید مقاله های کار در ترکیه و نحوه اخذ ویزای کار ترکیه را بخوانید.

در صورتی که قصد کار در ترکیه و اخذ چالیشما ایزین ( مجوز کار در ترکیه ) را دارید. می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان ما تماس بگیرید و از خدمات حامی مهاجر در زمینه کار در ترکیه و اخذ چالیشما ایزین بهره مند شوید.

اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

گرفتن اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت یکی از کاربردی‌ترین و موثرترین روش‌ها برای افراد متمکن و مدیران کسب و کار است. شما می‌توانید فقط با به اتمام رساندن مراحل ثبت شرکت در ترکیه و حتی بدون فعال نمودن شرکت خود، اقامت یک ساله ترکیه را به دست آورید. در صورت تمایل می‌توانید این اقامت موقت ترکیه را دو بار دیگر و هر بار به مدت دو سال تمدید کنید. سادگی و سرعت در روند ثبت شرکت در ترکیه که بین 3 تا 8 روز به طول می‌انجامد و همچنین نداشتن شرط حضور برای اخذ اقامت ترکیه ، از مزیت‌های اصلی گرفتن اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت است.

اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

از جمله معایب این روش نیز می‌توان به لزوم اجاره یا خرید دفتر برای شرکت و هزینه 4000 دلاری آن اشاره کرد، که این اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت را برای افراد فاقد تمکن مالی سخت می‌کند. در صورت فعال نگه داشتن شرکت به مدت 5 سال و همچنین در صورتی که شرکت شما سرمایه‌ای به اندازه 100000 لیر ترکیه داشته باشد، امکان اخذ اقامت دائم ترکیه و همچنین دریافت پاسپورت ترکیه نیز وجود دارد.

در صورتی که شما یک کارآفرین باشید، گرفتن اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت موقعیت ایده آلی است که به وسیله آن علاوه بر اخذ اقامت موقت ترکیه، امکان اخذ اقامت دائم ترکیه و دریافت پاسپورت ترکیه را نیز خواهید داشت. برای خواندن مطالب بیشتر در مورد نحوه تاسیس یک شرکت در ترکیه، می‌توانید مقاله ثبت شرکت در ترکیه را بخوانید.

ثبت شرکت در ترکیه یک کار حقوقی تقریبا پیچیده است و انجام صحیح و سریع مراحل ثبت شرکت در ترکیه نیاز به آگاهی کامل از قوانین کشور ترکیه و تجربه آشنایی با روال اداری این کشور دارد. موسسه حامی مهاجر دارای تجربه و تخصص در زمینه ثبت شرکت در ترکیه است و قادر هستیم با کمترین هزینه و سریع‌ترین زمان شرکت شما را در ترکیه به ثبت برسانیم. چنانچه در این زمینه احتیاج به مشاوره یا کمک داشتید، می‌توانید با شماره 02148406 ( خط ویژه ) تماس حاصل فرمایید.

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

اخذ اقامت ترکیه با تحصیل

تحصیل در ترکیه یکی از مناسب ترین روش ها برای اخذ اقامت ترکیه است. با تحصیل در ترکیه به شما اقامت توریستی داده می‌شود و تا پایان دوره تحصیل خود می‌توانید در ترکیه اقامت داشته باشید. اقامت ترکیه از طریق تحصیل یکی از روش هایی است که عموما برای تمدید اقامت توریستی ترکیه ( اقامت یکساله ترکیه ) استفاده می‌شود. اقامت ترکیه از طریق تحصیل مزیت های زیادی دارد که شامل موارد زیر است :

 • می‌توانید ضمن تحصیل زبان ترکی را یاد بگیرید و با فرهنگ و چگونگی زندگی در ترکیه آشنا شوید، به این شکل می‌توانید به شیوه مناسب تری اقامت ترکیه را دریافت کنید.
 • امکان کار ضمن تحصیل در ترکیه فراهم است و به این شکل می‌توانید بعد از تحصیل کار مناسبی پیدا کنید و اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنید. برای خواندن مطالب بیشتر در مورد کار حین تحصیل در ترکیه، می‌توانید مقاله چگونگی کار همزمان با تحصیل در ترکیه را بخوانید.
 • با گذراندن دوره های آموزش زبان ترکی نیز می‌توان اقامت ترکیه از طریق تحصیل را به دست آورد که عموم مردم به این روش اقامت ترکیه از طریق تومر یا اقامت ترکیه از طریق دوره زبان ترکی می‌گویند. شما با فراگیری زبان ترکی شانس بیشتری برای یافتن کار در ترکیه خواهید داشت و گذراندن این دوره زبان در کشور ترکیه با نحوه زندگی در ترکیه نیز آشنا خواهید شد.

بنابراین با توجه به موارد گفته شده اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل را می‌توان یکی از اصولی ترین راه های دریافت اقامت ترکیه دانست. در صورتی که قصد اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل را دارید، می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید و در این زمینه با مشاوران مجرب حامی مهاجر مشورت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تحصیل در ترکیه می‌توانید مقاله اخذ ویزای تحصیلی ترکیه را بخوانید.

اقامت خود حمایتی ترکیه

اقامت خود حمایتی ترکیه و یا اقامت ترکیه از طریق تمکن مالی که به زبان انگلیسیFinancially Independent Person و یا به‌ اختصار FIP گفته می‌شود به اشخاصی تعلق می‌گیرد که از تمکن مالی خوبی برخوردار باشند و به عبارتی با هزینه شخصی بتوانند خودشان را حمایت کنند و هزینه های زندگی خود را پرداخت نمایند. بنابراین این روش مخصوص بازنشستگان و سرمایه گذارانی است که به صورت ماهانه درآمد ثابتی دارند. در این روش نیازی به انتقال سرمایه متقاضی به کشور مقصد و یا ثبت شرکت در این کشور نخواهد بود. از این روش می‌توانید به راحتی اقامت ترکیه را برای خود و خانواده‌تان فراهم آورید. مدت زمان صدور ویزای تمکن مالی  ۱ سال است که قابلیت تمدید نیز دارد.

اخذ اقامت خود حمایتی ترکیه

اثبات تمکن مالی از روش‌های مختلف دریافت اجاره نامه ملک، سود سپرده بانکی، اوراق بهادار شامل سود و حقوق بازنشستگی امکان‌پذیر می‌باشد. متقاضی اخذ اقامت خود حمایتی ترکیه باید صاحب سند ملکی شش دانگ در ایران و یا سپرده بانکی یک ساله باشد. شرایط اخذ اقامت موقت ترکیه ازطریق تمکن مالی، بسیار آسان است و در صورت توان پرداخت هزینه‌های اجاره یکساله آپارتمان در ترکیه که درشهر استانبول، کمی گرانتر از سایر شهرهای ترکیه می باشد واثبات دارایی به میزان حداقل 6000 دلار برای هرنفر، اقامت یکساله ترکیه به فرد داده می‌شود که قابل تمدید می‌باشد.

اقامت ترکیه از طریق ازدواج

یکی از راه‌هایی که تقریبا در تمام کشورها برای اخذ اقامت مطرح است، راه ازدواج با شهروندان آن کشور است. این روش برای گرفتن اقامت ترکیه نیز کاربرد دارد و اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج امکان پذیر است.

مزیتی که ازدواج با یک شهروند ترک دارد این است که مردم ایران و ترکیه تشابهات فرهنگی زیادی با یکدیگر دارند و ازدواج شهروندان این دو کشور با یکدیگر امری محتمل‌تر نسبت به کشورهای دیگر به نظر می‌رسد و امکان آشنایی شهروندان دو کشور و ازدواج آنان با یکدیگر زیاد است.

اخذ اقامت ترکیه با ازدواج

با وجود مزیت گفته شده، ازدواج با یک شهروند ترکیه به آسانی و در مدت زمان کم منجر به اخذ دائم کشور ترکیه نخواهد شد. به دلیل تقلب‌هایی که ممکن است در روش اقامت ترکیه از طریق ازدواج صورت بگیرد، دولت ترکیه سختگیری و بررسی زیادی بر روی این موضوع دارد و شما حداقل باید 5 سال با یک شهروند ترکیه زندگی کنید و معمولا بعد از گذشت 3 سال از این 5 سال می‌توان اقامت دائم ترکیه را اخذ نمود.

یکی از معایب اصلی این روش این است که دولت ترکیه در مدت این 3 سال اجازه اقامت موقت برای فرد مزدوج با شهروند ترک صادر نمی‌کند. بنابراین فرد مزدوج با شهروند ترکیه در این مدت باید برای کار یا تحصیل در ترکیه، تقاضای ویزای کار یا تحصیل ترکیه بدهد و بدون داشتن این ویزاها اجازه کار و تحصیل در ترکیه را ندارد و نمی‌تواند بیش از سقف مجاز ویزا در این کشور اقامت داشته باشد. این موضوع کمی اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج را سخت‌تر می‌کند.

شرایط اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه برای مشتریان موسسه حامی مهاجر نیاز به هیچ مدرک و شرایط خاصی ندارد. در حالت کلی برای اخذ اقامت ترکیه نیاز به گواهی سو پیشینه و تمکن مالی 6000  دلاری (معادل حدودی 150 میلیون تومان) و اجاره یا خرید ملک در ترکیه است، اما موسسه حامی مهاجر بدون نیاز به هیچ مدرکی اقامت ترکیه را برای مشتریان خود اخذ می‌کند و مشتری ما برای دریافت اقامت ترکیه، به جز پاسپورت نیاز به هیچ مدرک دیگری نخواهد داشت.

در صورتی که تمایل دارید از خدمات ویژه حامی مهاجر برای اخد اقامت ترکیه بهره مند شوید، می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

مدت زمان اخذ اقامت ترکیه

مدت زمان اخذ اقامت ترکیه

برای اخذ اقامت ترکیه باید ابتدا وارد خاک ترکیه شوید. با توجه به اینکه ایرانیان برای ورود به ترکیه نیازی به دریافت ویزا ندارند؛ در هر زمانی امکان ورود به خاک ترکیه وجود دارد. پس از ورود به ترکیه، حامی مهاجر می‌تواند ظرف سه روز اموری همچون اخذ کد مالیاتی ترکیه ( ورگی نومرسی )، درخواست اقامت و افتتاح حساب بانکی را انجام دهد. پس از اخذ اقامت ترکیه می توانید به ایران بازگردید یا در ترکیه ملک اجاره کنید و شروع به زندگی کنید. این اقامت یک ساله خواهد بود و هر سال نیز قابل تمدید است.

شما امکان اجاره ملک یا خرید ملک در ترکیه، افتتاح حساب بانکی، خرید سیم کارت و شروع زندگی در ترکیه را خواهید داشت. ظرف کمتر از یک ماه، وقت اداره مهاجرت خواهد رسید که پس از آن اجازه اقامت در ترکیه به شما اعطا خواهد شد. کارت اقامت ترکیه نیز طی 30 الی 90 روز پس از آن به آدرس پستی شما ارسال خواهد شد.

مدارک و پروسه اخذ اقامت ترکیه

مدارک و پروسه اخذ اقامت ترکیه

برای اخذ اقامت ترکیه با حامی مهاجر، شما فقط باید پاسپورت و عکس خود ارائه کنید. در صورتی که قصد اخذ اقامت دائم ترکیه را داشته باشید، اخذ پاسپورت ترکیه نیز در کمترین زمان امکان پذیر خواهد بود. پس از عقد قرارداد رسمی با موسسه حامی مهاجر، هر زمانی که مساعد بودید، جهت اخذ اقامت ترکیه وارد خاک ترکیه می‌شوید، کارگزاران ما در ترکیه، برای شما کد مالیاتی و درخواست اقامت را صادر می کنند.

هزینه اخذ اقامت ترکیه

هزینه اخذ اقامت ترکیه

هزینه های اخذ اقامت ترکیه شامل هزینه های حکومتی و اداری، هزینه قرارداد با وکیل یا کارگزار در ترکیه، هزینه اجاره ملک یا سند تاپو، هزینه کمیسیون املاک، هزینه سفر اولیه به ترکیه می باشد. از آنجا که روش های اخذ اقامت ترکیه بسیار گوناگون هستند، هزینه اخذ اقامت ترکیه نیز متنوع است و با توجه به نوع روش و شرایط اقتصادی متفاوت خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم که برای اطلاع از هزینه اجاره خانه در ترکیه و همچنین هزینه خرید ملک در ترکیه، مقاله هزینه زندگی در ترکیه را بخوانید.

سخن پایانی

اخذ اقامت ترکیه به دو روش اخذ اقامت یکساله ترکیه و اخذ اقامت دائم ترکیه امکان‌پذیر است. اقامت یکساله ترکیه در واقع اقامت موقت محسوب می‌شود و اقامت یکساله ترکیه هر سال باید تمدید شود. با روش هایی همچون تحصیل در ترکیه، اجاره خانه در ترکیه و خرید خانه زیر 250 هزار دلار در ترکیه می‌توان اقامت یکساله ترکیه را اخذ کرد. با اخذ اقامت دائم ترکیه از روش هایی همچون کار در ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه، اقامت خود حمایتی ترکیه و خرید خانه بالای 250 هزار دلار در ترکیه، می‌توانید پاسپورت ترکیه را برای خود و خانواده‌تان دریافت نمایید. بهترین روش برای دریافت پاسپورت ترکیه، خرید خانه بالای 250 هزار دلار در این کشور است که در این مقاله درباره آن توضیح داده شد.

در این مقاله تمام روش های اخذ اقامت ترکیه بیان شد. اگر قصد دریافت اقامت ترکیه را دارید، می‌توانید با استفاده از خدمات حامی مهاجر و بدون نیاز به هیچ مدرک و شرایط خاصی اقامت ترکیه را دریافت کنید. موسسه حامی مهاجر با داشتن شرکت در ایران و ترکیه متخصص اموری همچون اخذ اقامت ترکیه ، اخذ پذیرش تحصیلی در ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه و خرید ملک در ترکیه است و روابطی بسیار قوی در زمینه اخذ اقامت ترکیه دارد و می‌تواند امور مربوط به اخذ و تمدید اقامت ترکیه را در سریع‌ترین زمان و آسان‌ترین شرایط برای مشتریان خود انجام دهد. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر در زمینه اقامت ترکیه، می‌توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه اقامت ترکیه

چگونه اقامت ترکیه را دریافت کنیم ؟

جواب: بنابه قانون 6458 مهاجرتی ترکیه که در تاریخ 2013/04/11 برای اتباع خارجی 183 کشور شامل ایران تصویب شده است ، با خرید ملک در ترکیه اقامت یکساله به شما تعلق میگیرد که هر ساله قابل تمدید می‌باشد.

آیا با اخذ اقامت ترکیه، باید شهروندی فعلی خودم را باطل کنم؟

جواب: خیر، قوانین ترکیه اجازه می دهد شما شهروندی دو تابعیتی یا چند تابعیتی داشته باشید. این بستگی به مقررات کشور شما دارد.

آیا با اخذ شهروندی ترکیه خانواده ام هم شهروند ترکیه می شوند؟

جواب: بله. شما، همسر و تمام فرزندان زیر 18 سال (در تاریخ درخواست) شهروندی ترکیه را دریافت می‌کنید.

اگر در یک سند ملک نام چندین نفر ذکر شود، همه آن‌ها پاسپورت ترکیه دریافت می‌کنند؟

جواب: فقط یک نفر و خانواده درجه یک او می‌توانند شهروندی بگیرند.

فرایند اقامت از طریق ملک برای فرزندان بالای 18 سال چگونه است؟

جواب: در صورتی که فرزندان بالای ۱۸ سال باشند، حتما به طور مستقل باید برای خرید ملک و گرفتن اقامت ترکیه اقدام نمایند.

فرزند من 8 سال دارد و زبان ترکی و انگلیسی بلد نیست، آیا می تواند در مدارس ترکیه تحصیل کند؟

جواب: بله، در مدارس ترکیه برای کودکان اتباع خارجی کلاس آموزش زبان برگزار شده و طی مدت کوتاهی فرزند شما براحتی خواهد توانست به تحصیل خود ادامه دهد.

شرایط ثبت نام و تحصیل در مدارس ترکیه چگونه است؟

جواب: در ترکیه، کودکان در سن هفت سالگی به مدرسه می روند، کل دوره مدرسه 12 ساله می باشد. برای ثبت نام در مدرسه باید کارنامه آخرین مقطع تحصیلی فرزندتان را از مدرسه محل تحصیل ایشان در ایران گرفته و به مدارس ترکیه تحویل دهید.

کدام مدارس ترکیه برای فرزندان ما بهتر است؟

جواب: اگر قصد دارید در ترکیه بمانید و زندگی کنید بهتر است فرزندان خود را به مدارس ترکیه ای بفرستید. زبان فارسی را نیز خود به ایشان آموزش دهید.

زبان تدریس در مدارس ترکیه چیست ؟

جواب: از تحصیل فرزندان در مدارس ترکی نباید ترسید، آن ها از طریق دوستان و همکلاسی ها خیلی سریع با محیط و زبان جدید سازگار می شوند و در مدت 1 الی 2 ماه زبان ترکی را خواهند آموخت.

آیا پس از خرید ملک در ترکیه، امکان اجاره دادن آن و کسب درآمد وجود دارد؟

جواب: بله امکان اجاره دادن ملک خریداری شده، بخصوص در فصل تابستان وجود دارد.

آیا با اجاره خانه هم می‌توان اقامت ترکیه را دریافت کرد؟

جواب: بله. بنا به قانون مهاجرتی ترکیه، اتباع خارجی در صورت اجاره خانه در ترکیه می‌توانند اقامت ترکیه را دریافت کنند.

آیا با خرید یا اجاره ملک در ترکیه می‌توانیم حساب بانکی افتتاح کنیم؟

جواب: بله، بعد از خرید یا اجاره ملک و دریافت اقامت شما می توانید اقدام به افتتاح حساب بانکی کنید. با ارائه یکی از قبوض آب، برق، تلفن و یا گاز که به نام شما و آدرس شما باشد، برایتان یک حساب بانکی در یک بانک بین المللی افتتاح می‌شود تا انتقال وجوه برای شما آسان باشد.

در صورت فوت صاحب ملک قانون ارث در ترکیه برای اتباع خارجی به چه صورت خواهد بود؟

جواب: قانون ارث درباره اتباع خارجی به صورت اصل عمل متقابل می‌باشد. این قانون برای یک شهروند خارجی همان تعریفی را دارد که برای یک شهروند ترک دارد. در صورت داشتن وصیت نامه رسمی و قانونی دولت ترکیه طبق آن وصیت نامه عمل خواهد کرد. در غیر این صورت ارث مطابق قانون به همسر و فرزندان مالک خواهد رسید.

خرید اقساطی ملک در ترکیه به چه صورت می باشد؟

جواب: با پرداخت مبلغی معادل نصف ارزش خانه، سند خانه به نام شما انتقال پیدا خواهد کرد و مابقی طی اقساط 30 یا 60 ماهه (بر مبنای نوع پروژه محاسبه می شود) پرداخت خواهد شد.

آيا امكان دريافت سند قبل از اتمام پروژه خرید ملک در ترکیه وجود دارد؟

جواب: بله در برخی پروژه ها خریدار میتواند قبل از اتمام پروژه، سند ملکی خود را دریافت نموده و از مزیت های خريد املاك در تركيه نظیر اخذ اقامت ترکیه، افتتاح حساب بانکی و… بهره مند شود.

انتقال سند به چه صورت انجام می شود؟

جواب: برای انجام قطعی معامله و خرید خانه یک کپی از پاسپورت و ترجمه رسمی آن به زبان ترکی و 6 قطعه عکس لازم است، تا قرارداد خرید را امضا کرده و صاحب آن خانه شوید.

سندی که برای ملک دریافت می کنیم به چه صورت خواهد بود؟

جواب: انتقال املاک برای تمامی اتباع خارجی سند رسمی و دولتی صادر می‌شود. این سند هیچ فرقی با سندی که برای تبعه ترک صادر می شود ندارد. سند ملک در ترکیه در دو رنگ صادر می شود که سند قرمز رنگ برای خانه و سند آبی رنگ برای زمین است.

ثبت شرکت در ترکیه چند روز طول میکشد؟

جواب:مدت زمان ثبت شرکت از زمان حضور شرکا در ترکیه حداکثر ۵ روز کاری می‌باشد.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 19
ناشناس
میگن فقط باخریدملک ۲۵۰هزاردلاری میشه سیتی زن ترکیه شدیاایندمبلغ برای سرمایه گذاری برد
کارشناس حامی مهاجر

سلام. الان مبلغ بالاتر رفته، در گذشته با خرید ملک 250 هزار دلار می‌تونستید پاسپورت ترکیه دریافت کنید. ولی الان باید مبالغ بالاتری پرداخت کنید.

ناشناس
سلام.برای گرفتن پاسپورت چقدر باید هزینه کنیم.؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. باید یه ملک به ارزش حداقلی 400 هزار دلار در ترکیه خریداری کنید.